half zwaar Stompw. Boys en ZLC passeren Teylingen Van Heek breekt Leids record kogelstoten Italië leidt met 2—1 dubbel rookgenot VWS raakt achterop KERR WILLIAMS eerste in Mereveld 's Herfstkampioenschap Spelregelhoek Opgericht 1 maart 1860 Maandag 16 oktober 1961 Vierde blad no. 30478 Dubieus doelpunt velde traag SJC Voorburg en SJC waren twee ploegen, die elkaar in het veld weinig toegaven. Toch kwamen de Voorburgers op eigen terrein met een 3-1 zege als overwin naars uit de strijd tevoorschijn. Dit was vooral te danken aan het feit dat de Voorburgers de aanvallen veel beter af werkten dan de bezoekers. Bij SJC vlotte dat niet zo goed. Het spel van de zwartwitten was in de af werking vrjj traag en dat verklaart dan ook waarom er uit de talrijke goed op gezette aanvallen slechts een doelpunt voortkwam. Tot de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Voorburg had reeds vrij spoe dig na het begin door J. van Ellewijk de leiding genomen, maar van een over wegend sterker Voorburg was toch geen sprake. Ook na rust was dit aanvanke lijk niet het geval. Na tien minuten wist rechtsbinnen Schulz een van de weinig goede combinaties van Voorburg naar behoren af te werken. Doch SJC gaf niet op. Aanval op aanval golfde op het Voorburgse doel. maar Weijers, Groe. newoud en Wijnands konden met hun schoten de juiste richting niet vinden. Jan Alkemade kon dat bij het nemen van een strafschop, toegekend wegens ongeoorloofd aanvallen, wel (2-1). SJC zette er nu alles op om een gelijk spel forceren. Het leek er even op dat dit zou lukken. Een plotselinge uitval tien minuten voor het einde, deed echter de balans definitief in het voordeel van Voorburg doorslaan. Weliswaar kon linksbinnen v. d. Meer niet doelpunten zonder zijn handen te gebruiken maar de scheidsrecht-er kon dit niet waarne men (3-1). Na deze tegenvaller zakte de aanvalslust van SJC geheel weg. In de score kwam evenwel geen verandering meer, Om de Davis Cup Italië heeft in de interzone-finale van het toernooi om de Davis Cup, welke te Rome wordt gespeeld, tegen Amerika een voorsprong van 21 genomen door een overwinning in het dubbelspel. De vermaarde combinatie Pietrangeli Sirola versloeg net Amerikaanse dubbel Whitney Reed—Donald Dell met 64, 3—6, 6—3, 6—2. Nicola Pietrangeli zegevierde zaterdag in het tweede enkelspel met 2—5. 68, 64, 64, 64 over de Amerikaan Whitney Reed. De twee nog resterende enkelspelen worden vandaag gespeeld. Voetbal in Engeland Burnley achtte zich sterk genoeg Hoogmoed komt voor de val. Burnley, leider van de eerste divisie, kon uitstel krijgen voor de wedstrijd tegen West Ham United, aangezien rechtsbuiten John Con nelly en midvoor Ray Pointer voor Engeland moesten uitkomen in de wedstrijd tegen Wales. Burnley achtte zich echter sterk genoeg om ook zonder deze twee spelers West Ham de baas te blijven, maar de Londenaren, die dit seizoen op eigen terrein nog niet verloren, toonden zich met 21 de sterksten. Tottenham Hotspur, nog steeds niet ln de blakende vorm van het afgelopen seizoen, won op eigen terrein met 20 van Manchester City en rukte daardoor op naar de derde plaats met 16 punten uit 12 wedstrijden. Burnley leidt met 1? uit 12 voor West Ham met 17 uit 13. De grootste verrassing in de eerste di visie was de nederlaag die Manchester United in Manchester leed tegen Bir mingham City. De bezoekers zegevierde met 20. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Blackburn RoversArsenal 00; BlackpoolBolton Wanderers 21; Cel- sea—Leicester City 13: Manchester UnitedBirmingham City 02; Not tingham ForestFulham 11; Shef field UnitedIpswich Town 21; Tot tenham HotspurManchester City 20; West Ham UnitedBurnley 21; Wol verhampton WanderersEverton 03. DOBBELMANN, LEKKER MAN! Voetbal in afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) De opmars van Teylingen is gestuit De Sassemers leden in Voor schoten bij Rouwkoop een neder laag en niet zo zuinig ook. Rouw koop won met 51. De eerste plaats wordt nu ge deeld door Stompwijkse Boys en ZLC. De Stompwijkers hadden met hekkesluiter LDWS weinig medelijden (5—0). ZLC moest de mouwen iets verder opstropen, want MMO is op eigen veld moei lijk te verslaan. Maar het lukte: 1—3. Tenslotte won Alphense Boys met 4 1 van UDO. Rouwkoop pakte tegen Teylingen de zaken direct serieus aan. Arie Anker opende na een kwartier spelen de score en linksbuiten Peter Briars voegde daar voor rust nog een treffer aan toe. Ook na rust kon Teylingen niet los komen. Het spel van de Sassemers was te door zichtig. Aan de andere kant ging het beter en Crezee en Weduwer (straf schop) voerden de stand op tot 4-0. Daarna scoorde de Teylingen-midvoor tegen, maar Rouwkoop had door Briars het laatste woord 5-1. LDWS was kansloos bij het fris en snel spelende Stompwijkse Boys. De Streep onder baanseizoen (Van onze aeletiekmedewerker) gesteld. En passant won Jan ook nog de 110 meter horden B in 16.9 sec. Het atletiekseizoen, dat in het nabije verleden, reeds half septem ber, werd beëindigd, wordt de laatste jaren zowel internationaal als nationaal doorgetrokken tot half oktober. En het buitengewoon goede herfstweer heeft het dan ook mogelijk gemaakt dat in ver schillende landen nog record- prestaties werden geleverd. pone het 110 Ook Cees Koch had er zin in en de- ineerde de discus weer eens 55.02 m. in veld, voor Europa toch altijd nog een respectabele afstand! Met de kogel bereikte Cees 16.20 meter, dat is verder dan wij de laatste maanden van hem gewend waren. Maar er waren ook goede tijden van Nederland op de 110 m. hor den in 14.9 van Geröa Kraan van de Bataven die de 400 m. dames won in 6.2 sec. en van Steylen (Shell en Giling (Olympus) die na een slopend duel op de 3000 meter 3.26.8 resp. 8.29.6 noteer den! Nog enige resultaten van Leidse atle ten: 100 m. dames le Gerda Kraan (Bat) 12.6 sec.; Kogel meisjes le Hilda de Jong (Sportief) 9.38 m. 3000 meter heren A 4e Piet de Haas (Holland) 9.44.7 400 meter heren A 2e Ab Kingsma (Holland) 51.7 sec. 110 meter harden heren C 2e Carel v. Venetiën (Holland) 19.3 sec. 300 meter jongens B Tiesema 38.6 v. d.Water 38.8 sec. 1500 meter jongens B 4e A. v. d. Mo len 4.27.2 Leidse ploeg had te veel tyd nodig om iets met de bal te doen. C. van Dorp en H. v. d. Helm zorgden voor een 2-0 rust stand en na de hervatting dwongen v. d. Helm, Piet en Jan Oliehoek LDWS-doel- man Binnendijk nog driemaal naar het net: 5-0. Met een 4-1 zege op UDO kreeg Al phense Boys meer dan waarop het, ge let de krachtsverhouding- in het veld, recht had. Holstein opende de score, maar de vreugde in het Alphense kamp was van korte duur, want in dezelfde minuut schoot Koekebakker UDO weer naast de Alphenaren. Sluis gaf vervol gens Alphense Boys opnieuw de leiding en nog voor de rust werd de stand 3-1 toen Wim van Rijn een strafschop we gens hands benutte. In de tweede helft lanceerde UDO een sterk offensief, maar het schieten was bepaald niet de sterk ste zijde van de bezoekers. Een kwartier voor het einde bracht Holstein de eind stand op 4-1. Stand Stompw. Boys 5 8 Rijpweter. 3 4 ZLC 5 8 Rouwkoop 5 4 Tevlingen 5 7 St.-Bern. 4 2 Alph. Boys 5 6 UDO 5 1 MMO 5 6 LDWS 4 0 Tweede klassers Vele verrassingen in de tweede klasse. Een totale surprise was wel de 2-3 zege van Leidse Boys op leider VNL. Ook KRV bezorgde het eigen publiek een bit tere pil door met 1-2 van Meerburg te verliezen. Hekkesluiter VVOA won met 1-6 by Unitas L en VNA boekte 3-4 winst op Weteringse Boys, dat zich nu met de rode lantaarn opgeknapt ziet. VTL en SJZ deelden de winst met 2-2. De stand luidt nu: VNL 5 8 Unitas L. 5 5 KRV 5 7 Leidse Boys 6 5 SJZ 5 7 VVOA 4 2 VTL 5 7 VNA 5 2 Meerburg 5 6 Weter. Boys 5 1 Afd. Leiden zat.) VWS heeft de wedloop met Hazers woudse Boys niet kunnen volhouden. Rouwkoop zag kans de Leidenaren met 42 terug te wijzen. Hazerswoudse Boys zelf maakte geen fout en versloeg Al phen met ruime cijfers (30). Het zijn nu TAW en Woubrugge die de Hazers- woudenaren goed blijven volgen. De grote man bij Hazerswoudse Boys —Alphen was Piet Pos. die de thuis club voor rust aan een 20 voorsprong hielp. In de tweede helft moest het dui delijk zwakkere Alphen nog een derde treffer incasseren, nu van de voet van Kees Tor. Lange tijd heeft VWC in de strijd tegen Rouwkoop de leiding gehad. De rust ging in met 10 en nadat de bezoekers uit een strafschop hadden gelijk gemaakt, nam VWS opnieuw de leiding. Toen Rouwkoop door Bottema de score opnieuw op gelijke hoogte tilde, (raakte VWS het voetbalspoor bijster. Verrips en Bottema maakten er 42 voor de Rouwkopers van. In 20 minuten zette Alphia 0—2 in 3—2 om (Van onze correspondent) Thuisspelend tegen het Rotterdamse Transvalia heeft \lphia kans gezien een 02 achterstand niet alleen geheel weg te werken, maar nog voor het verstrij ken van de eerste helft in een 32 voor sprong om te zetten. Technisch waren de gasten beslist beter dan de oranje hemden, die het moesten hebben van snelle open aanvallen over de vleugels. Het eerste doelpunt kwam in de 20ste minuut toen de Alphia achterhoede door een snelle aanval van de gasten geheel werd opgerold- (01). Eerst toen Trans valia een tweede doelpunt had aangete kend en Alphia voelde dat een cata strofe dreigde, kwam er verandering van tactiek bij de thuisclub. Met lange trappen naar de vleugels werd het spel opengegooid en dit deed Transvalia wankelen. Nog voor er een half uur was verstreken scoorde linksbuiten aan van Wieringen goed tegen en enige minuten daarna liep Siem Bouthoorn de gelijkmaker achter de Rotterdamse doel man. Nog voor :ust zorgde C. Blauw uit een voorzet van Van Wieringen voor 32. In de tweede helft het bij 3—2 ge bleven hoewel de Alphia-defensie her haaldelijk in moeilijkheden Kwam. Dankzy prima ingrijper van spil Tho- masse. De Jong en Keizer bleef die zaak echter goed gesloten zodat de ruststand ook de eindstand werd: 32 voor Alphia. Foreholte scoorde na rust 4 goals (Van onze correspondent) Dat Foreholte op eigen terrein, i ooral als het een streekderby betreft, uiterst moeilijk te kloppen is, heeft Hillegom gisteren tot zijn schade moeten erva ren. Met een 10 nederlaag en de cijfers zijn in het geheel niet geflat teerd werden de Hillegomse blauwwit- ten huiswaarts gestuurd. Een buitengewoon groot aantal toe schouwers zag een doelpuntloze eerste helft, die alleen een aftasten van eikaars zwakke plekken te zien gaf. Werd er al eens doorgestoten dan bleken de beide doelverdedigers, Van Dijk bij Foreholte en Van der Waal bij Hillegom, moeilijk te passeren obstakels. Hillegom probeer de het voor rust veelal over de vleugels, terwijl Foreholte zijn heil zocht in snel le combinaties door het midden. Alphens verdediging rammelde in Lisse Kostbare fouten van de Alphense ach terhoede en een zwak spelende midvoor Hagen kunnen als de voornaamste or- zaken worden aangewezen voor de fikse 51 nederlaag die de Alphenaren in Lis- se te slikken kregen. Ook de opnieuw gewijzigde opstelling heeft de Alphense ploeg kennelijk geen goed gedaan. Na veel geruil en gewissel stond vrijwel elke speler tenslotte weer op zijn eigen plaats wat het geheel echter niet ten goede kwam. De score werd in de 15de minuut door linksbuiten Vink geopend, toen rechts back De Bruin verzuimde weg te werken, de licht-e veldmeerderheid. die Lisse na dit doelpunt verkroeg resulteerde in en kele corners doch had geen verdere schade voor Alphen tot gevolg. Nadat Hagen een prachtige kans gemist had, maakte hij even voor rust zijn fout goed door doelman Hoogendoorn te pas seren (11). Een minuut later miste Boon voor Lisse een strafschop. In de tweede nelft kreeg Alphen kans op kans om een voorsprong te nemen doch men maakte van de gemakkelijke schietposities in het geheel geen gebruik. Kort daarop werd doelman Proost snel na elkaar gepasseerd door een kopbal en een schot van K. en L. Zwet. De Alphense achterhoede ging hierbij be slist niet vrijuit. Nadat Hagen nog eens voor open doel had gemist maakten Bon en vink van nieuwe defensiefouten ge bruik om de score tot 51 op te \oeren. De Oostduitse atleet Manfred Preussger verbeterde tijdens wedstrij den in Maagdenburg het Europese re cord polsstokhoogspringen: 4.70 meter. Het oude record stond reeds, sinds 23 juni van dat jaax op zijn naam met 4.67 meter. Het eerste doelpunt van de wedstrijd viel in de 12de minuut van de tweede helft. Na een goede combinatie tussen Hans en Mart van Dyk kopte de laatste de voorzet hard langs Van der Waal. (10). Drie minuten later arriveerde Hans van Dijk opnieuw voor de Hille gom veste, waar men vergeefs trachtte hem het scoren te beletten (20). Wat Hillegom ook probeerde, de Voor- houters doken overal op en bleven in hoog tempo naar voren trekken. In de achttiende minuut maakte Piet van Werkhoven met een mooie kopbal 30 en een minuut voor het einde zorgde de jeugdige aanvalsleider Van Zuilen voor 40. HANDBAL HVL met de hielen over de sloot Tot diep in de tweede helft heeft gis termiddag op Roomburg Vires et Cele- ritas uit Qouda de beste kansen op de zege gehad tegen een aanvallend weer weinig fantasie demonstrerend HVL. De felle Gouwenaren bleken weliswaar ook niet in staat tot combinaties die het oog van de toeschouwers vermochten te boeien, maar zU werkten hard voor elke baL Voor de goedspelende roodwitte defen sie en in het bijzonder voor doelman Bronk, die juist in de tweede helft tot enkele knappe staaltjes doelverdedigen kwam, was het spijtig dat Vires eerst met een gelukstreffer, via het blok, op 55 en daarna op gelijke wijze op 65 kwam. De HVL-voorhoede bleef hardnekkig po gen door het centrum van de Goudse defensie tot successen te komen. De vleugels vooral de linkervleugel werd verwaarloosd. Zo zelfs dat uit het publiek de kreet kwam: „Geef mijnheer de linkbuiten toch een stoel!" Ramon Singerling, op wie deze kreet betrekking had, trok zich een en ander persoonlijk aan. Grimmig trok hij naar binnen bij één van de weinige, snel uit het midden veld opgezette roodwitte aanvallen, kreeg de bal, zij het te laat, doch zond die met een vlammend schot, waarin hij al zijn gramschap legde over de stiefmoeder lijke bedeling, achter een vergeefs sprin gende Vires-doelman, 66. Het was als of HVL ineens de vleugels ontdekte. Wim Wang werkte op rechts een bekeken pass van Kees Lucas af met een vlekkeloze boogbal, die van zijn hand tot de ma zen van het net één brok verleiding vormde voor de Goudse doelman tot een bij voorbaat nutteloze sprong, 76. Vires was geslagen. Hans Kagie zette in een flitsende switch met Frank Bonte de Goudenaren definitief op verlies, 86. Al met al een verdiende zege, maar een zege, die gezien het technisch over wicht van de roodwitten, met doordacht spel, duidelyker afmetingen had moeten hebben. Doelpunten voor HVL scoorden: H. Kagie (3 x), K. Lucas (2 x) Ramon Sin gerling, Frank Bonte en Wim Wang (ieder 1 x). De HVL-reserves speelden een frisse partij tegen HVP en wonnen met de forse cijfers 114. JAN VAN HEEK In ons land was dat het geval lUdens de „koffie-en-brood" wedstrijd op de Nen(jto-sintelbaan te Rotterdam, waar het felle sprintstertje Lenie Boele van DCV uit Krimpen a. d IJssel kans zag haar Nederlands record op de 100 me ter meisjes dat reeds op haar naam stond met 12.- sec. daterend van 27 augustus 1.1. te Leiden te brengen op 11.9 sec, waarmede z'j de heldin van de dag werd. Op de valreep van het seizoen 1961 ls het de Hollandman Jan van Heek toch nog gelukt om met de kogel de 13 me ter te overbruggenhet werd 13.11 m. Daarmee verbeterde hij het Leidse record van dr. Otto Kronig, die in 1941 precies 13 meter haalde. Van Hoek kwam daardoor in het bezit van de grote „Coupe Otto Kronig", die door de voor malige Leidse recordhouder beschikbaar Quicksilver S won vier kilometer (Van onze medewerker) Het was zeer jammer, dat de koers over vier kilometer als laatste nummer werd gelopen. Dit had in de invallende schemering en opkomende mist plaats, zodat deze koers niet te volgen was. Quicksilver S won en Wilfield werd een even goede als verrassende tweede voor Xavero. Dergelijke interessante nummers moeten in de herfst midden in het programma geplaatst worden, zodat het publiek hiervan ten volle kan profiteren. Er was tweemaal sensatie op Mere veld. In de Assenprijs kwam v. Oooye- weerd met Astrid van Peterhof oij de start ten val, doch kon later toch weer deelnemen, daar rijn paard spoedig werd opgevangen. In de Coevordenprijs over kwam J. Oosting eenzelfde geval, doch in verband met een verwonding van Zenith kon deze niet meer starten. Bij de 4-jarige stajers kwam een ver rassing uit de bus. Youthful Nora Spen cer (v. Dooyeweerd) won van kop af in 1.26.4 km.-tyd. 3mit, die met Yssel- monde nog een poging deed. moest met de tweede plaats genoegen nemen. In Merevelds Herfstkampioenschap toonde de Franse import Kerr Williams (Geerscn) zyn Klasse, nam spoedig de leiding en liet zich nimmer bedreigen in zyn 1.22.5 zege. Een prima verrich ting gaf Jour de Java te zien, die 40 meter moest geven, in zijn slotaanval fouteerde, doch met groot gemak tweede werd. Bij de amateurs een grote verrassing. Xessidor, die op de streep Vaut Mieux K klopte, bracht f 11.80 en het tweede paard f 17.80 plaats en f 39.80 covercal. De uitslagen van „Mereveld" lulden: Coevorden-prys, le afd.: 1. Zeearend S (M. Vergay) (1.31.-): 2. Zondagskind; 3. Zlna Petrosia. Tot.: wl. f3.10, pl. 1.30. 1.50, 1.30, koppel 7.10, cov. 6.60. Assen-prijs: 1. Arion Athel (J. Oosting) (1.27.2); 2. Ammetiena van IJmuiden; 3. Avondvogel S. Tot.: wi. f5.20, pl. 2.10, 1,80, 2.30, koppel 11,40, 6.80, Meppel-prys: 1. Zenithy Hollandla (S. H. Slderius) (1.29.1); 2. Zatopeka B; 3. Yvonne. Tot.: wi. f2.50, pl. 1.60, 2.10, 6.50, koppel 4.30, cov. 6.70. Prys der 4-Jarige stayers: 1. Youthful Nora Spencer (J. van Dooyeweerd) (1.26.4); 2. Ysselmonde; 3. Yasmine. Tot.: wl. f6.50, pl. 3,90, 2.30, koppel 16.50, cov. 5.20. Emmen-prys: 1. Ysloper (P. M. Smit) (1.25.9); 2. Zlta Belwln; 3. Yellowthroat S. Tot.: wi. f2.40, pl. 1.50, 1.80, 5.60, koppel 4.70, cov. 4. Mere veld's Herfstkampioenschap: 1. Kerr Williams 2 (W. H. Geersen) (1.22.5); 2. Jour de Java; 3. Harley. Tot. wl.: f2.30, pl. 1.40, 1.50, 1.30. koppel 5.40, cov. 5. Hoogeveen-prijs: 1. Xessidor (C. H. Ber- gisch) (1.25.9); 2. Vaut Mieux K; 3. Una niem. Tot.: wl. f 11.80, pl. 4.10, 17.80, 4.50, koppel 6.10, cov. 39.80. Coevor den-prijs. 2e afd.: 1. Zephyr Scotch (A. S. Tesselaar) (1.32.4); 2. Zam- pa; 3. Zarak. Tot.: wl. f2.50, pl. 1.40, 2.30, 2.00. koppel 8.10, cov. 6.40. Mereveld's vier kilometer: 1. Quicksil ver S (J. Wagenaar Jr.) (1.25.4); 2. Wll- lield; 3. Xavero. Tot.: wi. f2.10, pl. 1.50, 3.00, 1.50, koppel 8.10, cov. 12. Totalisator omzet f202.041. Koersen Hilversum De uitslagen van de zaterdag gehouden draveryen lulden: Antoinette van Rehoboth-prljs: 1. Auer- hen S (J. Ham) (1.33.3); 2. Amad Klnley; 3. Ageeth Hollandla. Tot.: wl. f2.80, pl. I.70, 2 30, 2. koppel 5.80, cov. 8.80. Aphrodite Wilkes J-prys: 1. X Rav Hanover (M. Vergay) (1.28.4); 2. Yoga Hollandla; 3. Zlgnor V H. Tot.: wl. f4.70, pl. 1.70, 1.40, 1.50, koppel 11,—cov, 4.40. TAVV kwam thuisspelend tegen Kagia ln de tiende minuut aan de leiding door een doelpunt van Tersteeg. Voor rust bleef het hierbij en na de rust duurde het nog 35 minuten alvorens Hogenes de voorsprong van TAVV wat ruimer kon maken. Door Jansen werd het ten slotte 30. By vVSBWoubrugge wogen de par tijen goed tegen elkaar op. Los opende voor Woubrugge de score, maar nog voor rust zorgde VVSB voor de gelijkmaker. Een wijziging in de Woubrugge-ploeg bracht in de tweede helft meer vaart in het spel. Geerlof (2x) en Bas de Wit schoten Woubrugge naar een verdiende 41 zege. Alphia nam in de strijd tegen NSA in de eerste helft een 20 voorsprong en hoewel zij ook na rust sterk in de meer derheid waren slaagden de Alphenaren er slechts eenmaal in door Roest te scoren. De 30 score gaf de verhou ding goed weer. STAND: Hazersw. B 10 Kagia 4—4 TAW 5— 8 Alphen &-4 Woubrugge 5— 8 Sleutels 5—3 Rouwkoop 5— 6 NSA 62 VWS 5— 6 VVSB 4—0 Alphia 5— 5 Amourette-prys: 1. Zoraya du Commerce (1.27.3); 2. Zilo; 3. Yec. Tot.: wl. f 19, pl. 2.70, 1.80, 4.00, koppel 9.80, cov. 5.70. Annemarie d'Asterprys: 1. Whip Bird van Permit (M. Vergay) (1.25.6); 2. Woudsnip S; 3. Vink S. Tot.: wl. f 10.70, pl. 3.20, 2.90, 5. koppel 19.70, cov. 8.30. Ante K-prys: 1. Tizlan (F. W. Louwers- heimer) (1.24.5); 2. Unlta Zora; 3. Xu- thus T. Tot.: wl. f 10.60, pl. 2.20, 2. kop pel 18.60, cov. 3.60. Apple D-prijs: 1. Washington (J. Wage- naar Jr.) (1.28.7); 2 Witty Hanover: 3. Winston Hanover. Tot.: wl. 4.20, pl. 1.70, 1.40. koppel 4.70, cov. 3.20. Arctic van 's-Gravenhof-prijs: 1. Cra- nle (M. Vergay) (1.23.2); 2. Vltalis; 3. Uranus Koff. Tot.: wi. f 1.20, 1.50, 1.40, koppel 9. cov. 5.90. Tot""-" Totallsator-pmzet 169.882. De Interland voetbalwedstrijd tus sen Wales en Engeland, die zaterdag in Cardiff werd gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel; l-l. De Spanjaard Jose Garcia is zon dag tijdens internationale motorraces te Saragossa verongelukt. HiJ kwam in botsing met een andere renner die slechts licht gewond werd. Vraag: Een verdediger haakt binnen het strafschopgebied een buitenspel- staande aanvaller. Deze struikelt, weet snel overeind te komen en krijgt de bal in zijn bezit, die hy in het doel trapt. Is dit een geldig doelpunt? Antwoord: Neen. De speler maakte het doelpunt in buitenspel-positie. De scheidsrechter moet een strafschop ge ven. De voordeel-regel kan niet toege past worden, want elke actie, die de buitenspelstaande speler na het haken onderneemt, maakt hem strafbaar bui tenspel. Was de aanvaller reeds op het mo ment van haken in strafbare buitenspel positie, dan moet een vrije schop voor buitenspel worden gegeven. Was de aanvaller echter in niet straf bare buitenspelpositie, dan moet een strafschop worden toegekend. Vraag: Wanneer moet een speler, die zich in buitenspel-positie bevindt ge straft worden? Antwoord: le Indien hij voordeel uit zijn positie tracht te trekken; 2e als hij al dan niet opzettelijk de loop van het spel belemmert; 3e als hij al dan niet opzettelijk ingrijpt in het spel van een tegenstander. j. A. A. C. Dusëo Bosselaar rechtsjuicht iets te vroeg want Rapid-rechtshalf Schaf [rath weet op de lijn een Sparta-treffer te voorkomen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7