295 BRUILOFT Café-Rest. rZomerzorg' HAAGSE AGENDA Geschikt en en ongeschikt Amerika overweegt nieuwe kernproeven in (le dampkring Butler boekt triomf in debat over de lijfstraffen Enorme brandschade te Elburg COALITIEGESPREK ADENAUER-MENDE VORDERT GOED Gagarin in Genua in ziekenhuis Rampzalig V.P.R.O. moet minder praten voor de radio i ÉöeéZwia* Agenda Met een enkel woord 1 Isa I's Ut a VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 (Van onze t.v.-medewerker) Het eerste uur van de uitzending van gisteren was nu precies wat televisie wezen moet. Eerst het journaal, daarop een rustige, grondige en deskundige uit eenzetting over de gevaren van het transport van lichtontplofbare vloeistof fen en de maatregelen, die daartegen zeer dringend gewenst zijn. En tenslotte een documentaire over Fries stamboek vee, die ook elke rechtgeaarde Hollander met trots moest vervullen. Ook in dat stukje uit het gewone leven geknipt, overheerste deskundige informatie. We hadden via de NCRV al eens iets over West-Friesland op dit punt gezien. Daar stond toen de mens in het middelpunt, die met respect voor de traditie en lief de voor het land streefde naar een zo De Amerikaanse onderhandelaar bij de opgeschorte conferentie over het staken van kernproeven in Genève, Arthur Dean, heeft in de politieke commissie van de V.N. verklaard, dat de Verenigde Sta ten genoodzaakt zouden kunnen worden te overwegen de kern proeven in de dampkring te her vatten indien de Sowjet-Unie met dergelijke proefnemingen voort gaat. Hij zei, dat de V.S. drie „kleine" proe ven hadden genomen zonder radio actieve neerslag sedert de Sowjet-Unie haar proefnemingen heeft hervat. Als de Sowjet-Unie hierin blijft volharden wensen wy de commissie „plechtig en met spijt" mee te delen dat de V.S. hun besluit, geen proeven in de dampkring te nemen, zullen moeten herzien. Hij beschuldigde de Sowjet-Unie ervan dat zij nieuwe kernproeven heeft voorbereid, zelfs terwijl zij akkoord ging met een moratorium. Dean verklaarde, dat de V.S. en Groot-Brittannië bereid zijn met de Sowjet-Unie onmiddellijk een verdrag te sluiten om atoomproeven in de atmosfeer, in de ruimte, op en in oceanen en onder de grond „nu meteen" te beëindigen. (Van onze Londense correspondent) Minister Butler heeft gisteren op het congres van de conservatieven in Brigh ton een persoonlijke triomf behaald tijdens het debat over ophangen en ge selen, welke barbaarse middelen door een deel van de partij worden aanbevo len als afschrikmiddel tegen misdaden met geweld. Butler en het kabinet weigeren be slist tot wederinvoering van de lijfstraf fen over te gaan of de doodstraf welke thans tot de zwaarste vergrijpen is be perkt uit te breiden. De conferentie steunde de regerings- politiek met een overweldigende meer derheid, namelijk van tien tegen een. Butler is de man die al jaren werkt aan de hervorming van het strafrecht. Hij vroeg de conferentie geduld te heb ben, opdat zijn maatregelen hun doel zullen kunnen bereiken. Butler beloofde te overwegen om de discipline in deten tie-centra te versterken en zal proberen de politiemacht uit te breiden. Hij kondigde een grootscheepse cam pagne tegen de jeugdmisdaad aan waar bij de kerken, de jeugdorganisaties en scholen zullen worden ingeschakeld. De televisie van de BBC en de com merciële zenders zullen worden geraad pleegd om de invloed na te gaan van programma's waarin misdaad en geweld worden verheerlijkt. Ook in het debat over de Euromarkt werd de oppositie op het congres prak tisch weggevaagd. Na een groot debat hebben de 4.000 afgevaardigden met overgrote meerder heid een resolutie goedgekeurd, waarin wordt verklaard, dat er zo spoedig mo gelijk onderhandeld moet worden over een vorm van nauwer samengaan met de Euromarkt. Doch dat moet in over eenstemming zijn met de Britse ver plichtingen ten aanzien van het Geme nebest, de Europese vrijhandelsassocia tie (de EVA, de Zeven) en de Britse landbouw. Gisteravond, omstreeks negen uur, is in de groenten- en vruchtendrogerij van het „Centraal Bureau van Tuinbouwvei lingen in Nederland" op het industrie terrein te Elburg brand uitgebroken. Binnen enkele minuten stond het grote gebouw in lichter laaie. De brandweer van Elburg stond vrijwel machteloos te genover de vuurzee en werd bij de blus- singswerkzaamheden geassisteerd door een groot aantal brandweren uit de omtrek. Met tientallen stralen bestreed met de vuurzee. De brand joeg door grote hoeveelhe den gedroogce groenten, waarvan een groot gedeelte bestemd was voor export. De brand werd door een werkster ont dekt in het magazijn van gedroogde groenten. Zij waarschuwde onmiddel lijk een voorman, die daarop de brand weer en de directeur, de heer F. Valstar, waarschuwde. De brandweren uit Zwol le, Apeldoorn, de bosbrandweer uit Epe, Oldebroek Doornspijk, Nunspeet en de Elburgse brandweren waren op het ter- trein van de brand aanwezig. Het vuur werd met 13 brandspuiten bestreden. De sorteer-, de pakafdelingen en de opslagplaats zyn geheel uitgebrand. Men hoopt, dat het kostbare machi nepark behouden kan blijven. Alleen de schade aan de gedroogde groenten be draagt ruim tw?e miljoen gulden. Het oedrijf is tegen brandschade verzekerd. Volgens de andweer zal i.e brand eerst vanavond geblust zijn fraai mogelijk produkt. Ditmaal stond het dier in het centrum. De geboorte van het kalfje was stellig een bijzondere reportage en de KI werd duidelijk uit eengezet op een zakelijke manier. Tot hier echt een programma om veel aan af te zien en veel aan te ervaren. De belangrijkste gang van het menu was intussen het spel van over de stu dent R. Maar met alle waardering voor het schone streven, het produkt van het duo Ahlsen-Lensink heeft ons niet over tuigd van de juiste keuze. Afgezien van een levendige kroegscène en geladen in ingetogen samenspel van Coen Flink en Annet Nieuwenhuyzen, waarin een grote dramatische spanning voelbaar was, vonden we het stuk als filosofisch praatgeval voor de t.v. niet geschikt. Dat het volgen van het stuk van de kijker inspanning vroeg, achten we geen overwegend bezwaar. Maar dat de wijsgeringe fundering van de schuld vraag niet overtuigend leek, dient dan des te meer betreurd te worden. Het talent van Lensink zowel voor to neelregie als voor cameravoering de monstreerde zich herhaaldelijk dui delijk, maar kon de aannemelijkheid van de keuze onvoldoende steun verle nen. We hebben niet zonder teleurstel ling, maar ook niet zonder een bevrij dende zucht aan het slot de knop van ons toestel omgedraaid. (Van onze correspondent in Bonn) De overeenstemming op alle fronten tussen de christen-democraten van Ade nauer en de liberalen In West-Duitsland is nu zo groot, dat een nieuwe regering niet lang meer op zich zal laten wach ten. Adenauer toonde zich gisteren zeer voldaan over de afsluiting van de zake lijke besprekingen met de Freie Lemo- kratische Partei en hij zei goede hoop te hebben dat het parlement, binnen twee weken een nieuwe kanselier kan kiezen. De week daarop zou dan een nieuw ka binet gevormd kunnen worden. Uiter aard dacht Adenauer bij de nieuwe kan selier aan zichzelf. De coalitiebesprekingen gingen tot nu toe alleen over zakelijke problemen. Over de netelige vraag wie kanselier zal worden en welke mmisters door de ver schillende partijen naar v ren zullen worden geschoven, werd daarbij kenne lijk niet gesproken. Dat gebeurt pas aanstaande dinsdag. De grote horde, die voor de vorming van een regering nog genomen moet worden, is nog altijd het kanseliers schap van Adenauer. De liberale party voorzitter Mende heeft wel bakzeil ge haald en is teruggekomen op zijn aan vankelijk standpunt dat zijn partij nim mer aan een kabinet-Adenauer zou deel nemen, maar dat betekent niet 'lat de hele partij het met deze frontale om mezwaai eens is. 's Werelds eerste ruimtevaarder, de Rus Joeri Gagarin, {s met een niet na der aangeduide ziekte in het zieken huis te Genua opges.omen, aldus de Sowjetrussische ambassadeur in Italië Semen Kozyref verklaard. Majoor Gagarin zou volgens het oor spronkelijke plan naar Genua zijn ge komen om een Columbus-medaille in ontvangst te nemen bij de jaarlijkse herdenking van de uit deze stad afkom stige ontdekkingsreiziger, maar nu heeft de Sowjet-ambassadeur dit namens hem gedaan. Op 8 oktober werd uit welin gelichte kringen in Moskou vernomen dat een wijziging van plannen, niet ziekte, de majoor een bezoek aan Italië verhinderde. Er werd geen nadere aan wijzing omtrent die wijziging gegeven maar wel werd gemeld dat Gagaiin als afgevaardigde naar het 22ste communis- tische-partijcongres in Moskou, dat op 17 oktober begint, zou gaan. De moge lijkheid werd geopperd dat hij bij die gelegenheid weer een ruimtereis zou maken. De V.P.R.O. heeft een fel protest doen uitgaan tegen het hem opgelegde ge bod om minder te „praten" in de radio. Vyftien jaar lang is het goed gedaan. De Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep heeft zich altijd op het standpunt ge steld, dat hij een wat uitzonderlijke positie innam. Dat er door de vier grote omroepverenigingen wel voldoende mu ziek ten gehore gebracht werd, zodat hij zich kon veroorloven wat meer praatprogramma's voor de microfoon te brengen. Dit in tegenstelling tot de algemeen gangbare mening, dat voor een har monische programma-opbouw een ver houding van 30% tot 70% gehand haafd moet worden tussen gesproken woord en muziek. Nooit heeft een om roepvereniging zich daaraan gestoten. Eerst kortgeleden volgens het V.P. R.O.-protest merkwaardig genoeg kort na de publikaties van deze omroep vereniging over een nationale omroep werd deze kleine „zuil" op de vin gers getikt. De V.P.R.O. werd te ver staan gegeven, dat genoegen genomen zou worden met evenveel muziek als gesproken woord, maar verder ook niet. Dit betekent voor de V.P.R.O., dat hjj zonder uitbreiding van zijn zendtijd, vele vaste „praat"-rubrieken zal moe- of PARTIJ hebben wjj een gezellige zaal. Speciale menu's, verschillende prijzen.. Menu f 6. SALADES RUSSE TOMATENSOEP WIENER SCHNITZEL Verschillende GROENTEN GEK. EN GEB. AARDAPPELEN IJS VRUCHTEN SLAGROOM KOFFIE. STATIONSWEG 35a TELEF. 21444 ten laten vervallen. Daarom heeft deze omroepvereniging zich Ijlings tot staatssecretaris mr. Y. Scholten ge wend om uitbreiding van de zendtijd te verkrijgen. „Dat hebben wij tien jaar geleden ook reeds gedaan, maar toen werd ons verzocht nog maar wat geduld te hebben Inmiddels heeft de voorzitter van de N.C.R.V., mr. A. B. Roosjen reeds ge protesteerd tegen dit verzoek van de V.P.R.O. en het is ook niet te ver wachten, dat de staatssecretaris erop zal ingaan. Dat betekent, dat de V.P.R.O. zich ernstig aangetast voelt in zyn wezenlijke omroeptaak. Bjj deze omroepvereniging vreest men hierdoor „rampzalige gevolgen". Daarom pro testeert men in het pamflet „Dreiging" nadrukkelijk tegen deze houding van de grote omroepverenigingen. VRIJDAG 13 OKTOBER Kon. Schouwburg (besl. voorst.). Haag se Comedie met „De Kardinaal van Span je. 20.15 uur. ZATERDAG 14 OKTOBER Kon. Schouwburg: Werkgroep van de Haagse Comedie: „Het Paradijs", E'mori- teit en „Het Esbatement van den vis- scher". 15.00 uur. Kon. Schouwburg: Haagse Comedie „De Kardinaal van Spanje". Gebouw van K. en W.: Concertgebouw orkest olv. Bernard Haitink. 20.15 uur. ZONDAG 15 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagse Comedie met „Een mal meisje". 14.00 uur. Haagse Comedie met „Het Priëel". 20.15 uur. DillgentlaDe Zuidslavlsche pianist George Sementovsky met werken van Beethoven, Schumann, Chopin. 14.30 uur. MAANDAG 16 OKTOBER Kon. Schouwburg: Toneelgroep „Thea ter" met Lilian Hermans drama „Speel goed op zolder", 20.15 uur. Dlligentia: Eerste optreden van de Hon gaarse pianist Balint Vazsonyi met wer ken van Beethoven, Mozart, Brahms, Cho pin. 20.00 uur. DINSDAG 17 OKTOBER Kon. Schouwburg: Toneelgroep „En semble" met „Ingeborg". 20.15 uur. Dlligentia: De Zuldslavisch-Amerlkaan' se pianiste Constance met werken van Mendelssohn, Beethoven, Chopin, Rach maninoff. 20.00 uur. WOENSDAG 18 OKTOBER Kon. Schouwburg: Optreden van het Noorse Danstheater "The Festival Com pany of Norway" met een folkloristisch programma. 20.15 uur. Gebouw voor K. en W.: Residentie-or kest olv. Willem van Otterloo met o.a. Tsjalkovsky's Doornroosje en Beethovens tweede pianoconcert. 20.15 uur. DONDERDAG 19 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagse Comedie met „Heeft Constance gelijk". 20.15 uur. Dlligentia: Het Amerikaanse piano- vioolduo Kroll-Reisenberg speelt werken van Beethoven en Brahms. 20.00 uur. VRIJDAG 20 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedie met „Het Priëel". 20.15 uur. Dlligentia: Atheens dansensemble met van klassir'-- J 20.00 uur. Gebouw voor K. en W.: Concert door het modern Jazzquartet. 20.00 uur. ZATERDAG 21 OKTOBER Kon. Schouwburg. Werkgroep Haagsche Comedie met „Het Paradijs". 15 uur. Haagsche Comedie met „De Kardinaal van Spanje". 20.15 uur. Dlligentia: Recital door de Spaanse harpist Nlcanor Zabaleta. Een stevia 'k Cllllllr i,u:: m f HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOOR D WIJ K ZONDAG 22 OKTOBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedie met „Het Priëel". 14 uur. Haagsche Comedie met „Een mal meis je". 20.15 uur. CIRCUS: Tot en met zondag 15 oktober elke avond 20.00 uur bovendien zaterdag en zondagmiddag 15.00 uur Circus Wil liams. BIOSCOPEN Apollo „Interpol calling Mat 444". 14 Jaar. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta „Onder de neon van Parijs" 18 Jr Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. Bijou „La Strada" 18 Jaar. Dag. 2, 7.15 en 9.30 uur, zondag 2, 4.15, 7.15 en r uur. Camera „Les Jeux de l'amour". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30 7 en 9.15 uur. Capitol ,,'t Spookschip Atlantis". 14 Jr. Do. en vr(jd. 2 en 8 uur. Zaterdag 2, 6.30 9.15 uur. Zondag 4, 6.30 en 9.15 uur, ma. en dl. 2 en 8 uur. Cineac Nieuws en kleurenreportage van de jubileum-rally van de Pionier Auto mobiel Club. Dag. 9-24 uur, zondag van 11.30-24 uur. City „De kanonnen van Navarone". 14 jr. Dag. 2 en 8 uur. Corso „Het offer der maagden". 18 Jr. Dag.'2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi „Moeder Johanna van de En gelen" (reprise). Zowel tijdens film festival van Cannes als in Filmweek Arnhem veelbesproken Poolse film over 17e eeuws nonnenklooster, dat door de duivel bezeten ls. 18 Jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur. Zat. 2.15, 6.45 en 9,15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora „Helden-commando". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood ,,'t Spookschip Atlantis" 14 Jaar. Zat. en zona. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur, overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Kriterion „La notte". 18 Jr. Dag. 2.15, 1.45, 4. 7 Metropole-Tuschinski „Exodus" 14 jr. Dag. 2 en 7.30 uur. Musica „Drama in de Spiegel". 18 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur. Zat. 8 uur, zond, 3, 7 en 9.30 uur. Odeon „Het meisje van de rivier". 18 Jaar. Dag. 2.30 en 8 uur. Zat. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia „Klokslag middernacht". 14 jr Dag. 2 en 8 uur. Zond. 2, 5 en 8 uur. Passage „De wereld van Suzle Wong". 18 jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.30 uur. Zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.30 uur. Rembrandt „De koning der boekaniers" 14 Jr. Zat. 6.45 en 9.15 uur: zond. 4, 6.45 en 9.15 uur, overige dagen 8 uur. Rex „Battle Cry". 14 jr. Dag. 9.30, 11.30 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Roxy „Het offer der maagden". 18 Jr. Zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost „Blood and roses". 18 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zond. 2.15, 5 en 8.15 u. Studio „De worgers van Bambay". 18 jr. Dag. 2, 4, 7 en 9.15 uur. De Uitkijk „The 39 steps". 14 Jr. Vrij., zat. en ma. 2, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Overige dagen 2 u. West-End - „The greatest show on earth" A.l. Dag. 2.15 en 8,15 uur. Zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zond. 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notl ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, lezing. 19.45 Vlotbrug tussen school en leven, lezing. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 's-Lands wijs, 's lands eer, lezing. 20.20 Toneelpraatje. 20.30 Blokfluit-recital. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Metropole-ork. 21.40 Op zoek naar chimpansees in Afrika, lezing. 22.00 Lich te muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wy van ons huwelijk?, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muz. discussie. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.20 Vierendaal, dorp der kaste len, klankb. 18.50 Regerlngsuitz.: Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 V. d. kind. 19.30 Kaarten op tafel, gesprek. 19.40 Verz. progr. v. d. sold. 20.30 V. d. Jeugd. 20.60 Cabaretprogr. 21.30 Gevar. progr. 22.20??? 22.30 Nws. 22.40 Liefde ls geen grapje, le zing. 22.50 Amateursprogr. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Fllmrep. 20.45 Gevar. progr. NCRV: 21.25 Act. 22.05 Rep. v. d. gemeenschap in Frankrijk v. Nederl. boeren. Dubbel-ribsteek bretelbroekje Wol versterkt met Perion. Vilt- en pluisvrij volgens M.UJC.-patent. Keuze uit 8 kleuren.Makkelijk te was sen -moeilijk te slijten. LET OP HET DEUNA ETIKET 1 BINNENLAND In verband met de emerlterlng van prof. dr. P. R. Michael wegens het berei ken van de 70-Jarige leeftijd, hebben di recteuren der Vrije Universiteit dr. G. den Otter, chirurg te Haarlem, met ingang van 1 februari 1962 benoemd tot gewoon hoogleraar in de heelkunde in de facul teit der geneeskunde. De 2-Jarlge Amerikaanse Randy Gil- land ls gistermiddag voor de ouderlijke woning van het trottoir gevallen. Het kind werd overreden door een (N.B.M.)- bus, die een scholier van de school voor Amerikaanse kinderen te Zeist had thuis gebracht. Het slachtoffertje, wiens vader gestationeerd is op de vliegbasis Soester- berg, werd naar net ziekenhuis te Zeist overgebracht en is aan de verwondingen overleden. - Gistermiddag ls de 14-Jarige Maria Melnderink uit de Linaeusstraat te Am sterdam door een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje dat naast haar vriendinnetje in de Llnnaeusstraat ter hoogte van de Vrolijkstraat fietste werd op een tot nog toe onbekende wijze door een vrachtauto gegrepen. Het slachtoffer- tl" werd naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht. Bij aankomst daar bleek het meisje te zijn overleden. De politie te Nijmegen heeft vier jongens fn de leeftyd van 8 tot 14 jaar aangehouden wegens beroving van een 73- 'arlge vrouw nabij de Helug-Landstlch- ,ing. De knapen werden op signalement in Nijmegen herkend door een opper wachtmeester van e Rijkspolitie, die de gemeentepolitie waarschuwde. De Jongens, die in de duit )ernis de bejaarde voet- jangster een portemerme hadden ont nomen, bleken de buit, een bedrag van f 40.a'. grotendeels te hebben ver snoept. De Surinaamse regering heeft een ontwerp ingediend tot regeling van het Surinaamse burgerschap en ingezeten schap. Aan het kabinet van de gouverneur van Suriname is tot onderdirecteur aan gesteld mr. J. van Petten, oud-districts commissaris in Suriname. Mr. Van Petten zal tevens de functie vervullen van Rijks- voorlichtingsambtenaar in Suriname. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter Inzage van het ss „Zuiderkruis" van de Mij .iNeder- land", dat 23 oktober a.s. met passagiers uit Nieuw-Zeeland, Australië en Nieuw- Guinea te Amsterdam wordt verwacht. Gistermiddag vond in Bunnik een tragisch ongeval plaats, waarbij de 3-jarige Randy Gllland op slag werd gedood. Een N.B.M.-bus met kinderen van Amerikaan se militairen waarvan er enkele in Bun- nik wonen, stopte in de Prins Bernhard- laan om het broertje van het slachtoffer tje te laten uitstappen. Toen de bus zich weer in beweging zette is Randy, die zich op het trottoir bevond, naar de rijdende bus gelopen, struikelde en viel voor het achterwiel, dat over het hoofdje reed. Het kind was op slag dood. Met zijn fiets op weg naar school, werd de 9-Jarige zoon van de familie Van Zotten vanmorgen ln de Karblndersstraat te Venlo door een vrachtauto overreden. De longen kreeg een der wielen over het hoofd en moet onmiddellijk zijn gedood. In de raadzaal van het stadhuis te Nijmegen wordt gedurende twee dagen uitvoerig gedebatteerd over functionaris- bij het „landelijk contactorgaan voor gemeen tesecretarissen aangesloten „stille venno- ten" van de gemeentebesturen, bespreken Sn Nijmegen verschillende problemen op I liet gebied, van het bestuurswezen, Gisteravond ls op de Ekamperweg bij Finsterwolde de 54-Jarige arbeider B. BIs- schops uit Oude Pekela bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. In een flauwe bocht van de weg ls hij met zijn motorfiets rechtuit gereden. Als gevolg daarvan botste hij frontaal tegen een boom. De man was op slag dood. Gistermorgen ls de 75-jarige alleen wonende weduwe L. Nijkamp-Kampman dood ln haar woning aan de Prinsen- kampsweg te Almelo aangetroffen. Een zoon van de vrouw, de heer H. Nijkamp, wilde haar een bezoek brengen maar be merkte dat alle deuren nog gesloten wa- ien. Hij heeft toen de voordeur geforceerd waarna hem een doordringende gaslucht tegemoet sloeg. Een gaskraan, waarop geen slang was aangesloten, stond gedeel telijk open. BUITENLAND De Egyptische regering heeft in een nota aan het secretariaat-generaal van de Arabische Liga verzocht haar troepen uit het in Koeweit gelegerde Arabische con tingent te mogen terugtrekken. President Nasser meent, dat het onder de huidige omstandigheden niet langer nodig is, dat Egypte deelneemt aan het contingent, dat de Liga ter bescherming van Koeweit naar dit sjeikdom heeft gezonden In de hoofdstad van Nicaragua, Ma nagua, is meegedeeld dat een door Cuba geïnspireerde samenzwering ls ontdekt, die ten doel had een Cubaanse inval in Ni caragua, met steun van aanhangers ln het land zelf van de Cubaanse leider Fidel Castro, mogelijk te maken. De Franse componiste Marguerite Monnot is gisteren te Parijs na een korte ziekte in een Parijs' ziekenhuis overleden. Zij was 58 jaar. Haar bekendste composi ties waren „La petite Lilly" voor Edith Piaf n „Irma la douce" voor Colette Be nard. BoerhaavezalenOpening expositie Kees Buurman en Kees de Jager. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". Spr. H. Rlchte. 8 uur voorm. St.-Antonlusclubhuls: Toneelavond Sels- klp Fryslan. „Feestvieren ls ook een kunst". 8 uur nam. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm., bijbelstudie 11-12 uur, Rev. Nixon uit Washington. 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Wassenaar: Verenigingsgebouw Toneelgroep R.-K. Jongeren speelt „Je neemt er wat van mee". 8 uur nam. MAANDAG Gulden Vlies: Film „Schoonheid en techniek in het Grafische vak". 8 uur nam. Hooigracht 84: Algem. Verg. Ver. „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling R'dams Toneel „Jenuzië". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Chr. Reisver. .Nederland in drie dimensies". 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. Oegstgeest: (Witte Huis): Le denverg. V.V.D. Spr. mevr. G. V. van So meren- Downer over de Mammoetwet. 8 u. nam. DINSDAG SchouwburgAbonnementsvoorstelling R'dams Toneel „Jenuzië". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumcon cert R.-K. Alma Materkoor. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)Fllmstudlekring K. en O. "Yield to the night". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. Dr. A. van Voorthuysenschool (Marnix- straat 104): Ouderavond. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)L.K.K. „Voor Allen". Pianist Stefan Askenase. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Causerie J. C. Dassen over „Nigeria, van slavenkettin- gen tot onafhankelijke federatie". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)K. en O.-cursus „Burger en Bohemien" olv. dr. F. P. Huy- gens en B. W. E. Veurman. 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Philharmonisch Orkest olv. Eduard Flipse m.m.v. Rudolf Flrkusny (plano). 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd 10-5 uur, zondags 1-5 uur (tot 1 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Rijksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur: 's zondags 1316 uur) tot on mei 29 ok tober) Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerksteeg I 12): Schilderijen, aquarellen en tekenin gen van Kees Bum nan en Kees de Jager Werkd. 3-5 en 8-10 uur nam.; 's zondags j 3-5 uur nam, (tot 3 november). I VOOR ZATERDAG 14 OKTOBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voor pagina, praatje. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Accordeonork. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Tentoonstellingsagenda. 10.55 Nieuwe gram. m. comm. 11.20 Sport- act. 11.45 Gram. 12.15 Is er teveel werk aan de winkel, lezing. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Hammond orgelspel. 13.35 Tussen mens en nevel vlek, lezing. 13.50 Lichte muz. 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Boekbespr. 15.05 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram 18.30 Lichte muz. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Welkom vreemdeling, lezing. 19.55 De ze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Amus. progr. 21.15 Dansmuz. 21.50 Soc. comm. 22.05 Man in de stad, cabaretpro gramma. 22.30 Nws, 22.40 De zwarte diamant, hoorsp. 23.10 Zigeunerork. en zang. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Progr. voor bejaarden. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 V. d. Jeugd. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platen- nws. 13.25 Promenade-ork. en sol. 14.10 V. d. jeugd. 15.30 Volksliederen. 15.50 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Sportperi- scoop. 17.10 Gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Amateursprogramma. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.50 U bent toch ook van de partij? lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.25 Lichtbaken, lezing. 19.55 Omr. ork. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Cabaretprogr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Re ligieuze muz. met comm. 23.55-24.00 Nws, TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Davidcup wedstrijden. 15.35 Documentaire film. 16.00 Documen tair progr. 17.00-17.30 V. d. kind. 19.30 V. d. jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Gevar. progr. 21.20 Speel film. 21.45 Quiz. 22.30 Act. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Automobilistenkron. 12.30 Inter views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 14.55 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 15.45 Gram. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.30 Boekbespr. 22.45 Avondgebe den. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.41 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. progr. 13.10 Sportparade. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Onbekend. 14.45 Races. 15.10 Dans muz. 15.45 Voetbal. 16.45 Pianospel. 17.00 Sportversl. 18.00 Wedstr. tussen scholen. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Voetbal. 19.31 Ork. conc. 20.31 Onbekend. 21.15 Gevar. progr. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. progr. (verv.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.30 Volksmuz. uit Joego-Slavië. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.25 Cabaretprogr. 23.05 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gram. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.00 Kamer- muz. 14.40 Festival v. Bayreuth: Siegfried opera. 19.00 Gram. 20.06 Kamermuz. 21.15 Nws. 23.05 Gram. 23.38 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. jeugd. 14.00 Gram. 15.30 Lichte muz. 16.00 Theaterkron. 16.20 Gram. 17.00 Nws.17.15 Ad te levavi. 17.20 Gram. 17.30 Pianorecital. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgel- conc. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws 23.05 Amus. muz. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.18 Bel Canto. 13.00 Nws. 14.10 Gram. 15.03 Vrije tijd. 16.03 Disco club. 17.00 Nws. 18.38 Gram. 18.55 Idem. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws BIOSCOPEN Studio: „Morgen zijn zij volwassen". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino:„Franz LIszt". 14 Jaar. Werkd.t 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Gezworen kameraden". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Obsessie". 18 Jaar. Werkd.: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Trianon: „Slavin van Rome". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De terreur van de Rode Draak". 18 jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Lady Chatterley's minnaar". „Astra"-theater Wassenaar Vrijdag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „Tarzans Ver banning". 14 jaar. Zondag 7 en 9.15 u. maandag, woensdag en donderdag 8 u. „Nooit op Zondag Toegang 18 jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hier bin ich und hier blelb lch". Elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend voor spoedeisende gevallen de Zuider apotheek, Lammen* schansweg 4, tel. 23553. B(J geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op 'lokt.erstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) g,S a 4 Amsterdam licht bew. windstil 17 5 0 Den Helder onbew. zo -2 17 8 0 Ypenburg mist windstil 17 5 0 Vlissingen onbew. Eelde mist De Bilt mist Twente onbew. Eindhoven licht bew. nno Z.-Limburg onbew. ono Helsinki licht bew. w -3 Stockholm onbew. wnw -9 Oslo onbew. windstil KopenhageDhalf bew. w -4 Aberdeen half bew. windstil Londen zwaar bew. windstil 17 6 0 Brussel half bew. ono Luxemburg mist windstil 16 4 0 ono -1 17 3 0 16 18 14 8 0.1 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio ^adrid Mallorca Lissabon onbew. nno -1 licht bew. windstil mist windstil onbew. n -7 half bew. nnw -1 licht bew. no -3 motregen zzo -1 geheel bewono -2 geheel bewwindstil mist o -1 half bew. nnw -3 zwaar bew.w -2 zwaar bew.wzw -2 onbew. n -2 licht bew. windstil onbew. o -3 onbew. windstil zwaar bew, windstil half bew. windstil 18 20 24 11 21 7 0 23 15 0 17 7 0 20 9 0 19 20 10 0 20 6 0 21 6 0 20 10 0 20 6 0 19 6 0 19 10 0 25 10 0 24 10 0 25+0 26 16 0 26 14 0 9 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2