(ésso) PETROLEUM „Weg met die driebaansweg!" zegt jhr. Röell in Leiden Kerkelijk Leven Kleurentelevisie technisch wél economisch (nog) niet mogelijk Vestiging Leids conservenbedrijf in Helden-Panningen (N.Limburg) Schoenen ,De Vooruitgang' Behaaglijk warm! (Natuurlijk een oliehaard Afstaan van bloecl beloond met Landsteiner-plaquette penning) nieuw .RATTEN- MUIZEf VPASTA Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 oktober 1961 Tweede blad no. 30473 Jaarvergadering Veilig Verkeer Maximumsnelheid is een zegen „Ruim alle drlebaanswegen op. Leg geen nieuwe drlebaanswegen aan en maak van bestaande drlebaanswegen, ondanks verlies aan capaciteit, twee- baanswegen". Dit beroep op de overhe den deed de voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, jhr. Th. Röell aan het begin van de jaarvergadering van dit Verbond die in Leiden gehouden werd. Jhr. Röell betoogde, dat het capaci- teltsverlies ruimschoots zou opwegen te- g'en de winst aan veiligheid. Op drie- strookswegen worden weggebruikers steeds weer verleid tot het maken van levensgevaarlijke inhaalmanoeuvres met alle desastreuse gevolgen van dien. Jhr. Röell zei, dat een van elke 218 Nederlanders Jaarlijks direct getroffen wordt door het leed, dat 1900 doden en 48.000 gewonde verkeersdeelnemers met zich meebrengen. Om van de on peilbare smart van de duizenden indi rect getroffen nabestaanden dan maar te zwijgen. De zorgwekkende cijfers manifesteren zich niet alleen in een absolute stijging van het aantal verkeersslachtoffers, maar ook in relatie tot de toenemende verkeersintensiteit. In het laatste jaar steeg het aantal motorvoertuigen met 100.000 stuks, voorheen met 50.000 per jaar. Progressief toenemende motorisering en relatief en absoluut toenemende ver keersonveiligheid roepen om actie. Verheugd was jhr. Röell over het voornemen om de minister van Verkeer alle bevoegdheden tot snelreidsbeper- kingen te geven. De buitenlander kent de borden „70 km" niet. Het verdient aanbeveling door middel van vooraankondigingen achtereenvol gende borden met bijvoorbeeld 100, 90, 80 en 70 km snelheidslimieten kenbaar te maken. Ofschoon het bromfietsprobleem niet ernstiger is, dan het ganse verkeerspro bleem, wenst het Verbond toch aan te dringen op rijbewijzen voor bromfietsen, die uitgereikt worden na een examen. Nog niet is ingegaan op een aanbod van het Verbond om deze examens op een voudige wijze mogelijk te maken. In tegenstelling tot het Rijk en vele bedrijven geven vele gemeenten en pro vincies nog te wensen over latende (fi nanciële) steun aan het Verbond. Ver keersveiligheid, zo stelde jhr. Röell, is alleen verkrijgbaar met investering van enorme sommen geld, niet slechts voor de aanleg en de bebakening van we gen, maar ook voor wetshandhaving en voor mentale training en vorming van de weggebruiker. De heer Röell constateerde met vreug de een groei met 150 afdelingen tot 457 van het Verbond. Hjj somde tal van activiteiten op zowel van het centraal bureau als van de afdelingen. De uit breiding van vrijwillige periodieke auto inspecties tot Friesland, Oost-Gronin- gen, Noord-Oost-Brabant en de omge ving van Rotterdam vond hij bemoedi gend. „Verkeerssleutel" is zeer succesvol. Veel wordt verwacht van de onlangs gekregen vijf mobiele verkeersscholen. Het centraal bureau zal door een nieuwe behuizing in Hilversum groter activitei- NED. HERV. KERK Bedankt voor Wijckel A. van de Boven- kamp te Engwlerum. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Amsterdam-Sloter- meer-Geuzenveld F. Vroon te Rotterdam naar Rotterdam-Feijenoord C. de Ruy- ter te Wemeldinge naar Glessen-Rljs- wijk (N.-Br.) M. Berg, kand. te Sappemeer die bedankte voor Hijum-Flnkum, Mlldam (Fr.) en voor Zaltbommel. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Aalsmeer D. Blesma Jr. te Utrecht-Centrum. Bedankt voor Hul zen (N.-H.) G. de Vries te 's-Gravendeel. Bedankt voor Hilversum-Oost I. de Bruyne te Rotterdam-Centrum (voorheen te Hilversum), Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. T, d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. Eerste dan De Wolf distrietskampioen J. de Wolf van sportschool Luiten zal Zuid-Holland vertegenwoordigen in de le danklasse tijdens de nationale judo kampioenschappen die op 22 oktober a.s. in Utrecht zullen worden gehouden. Dit heeft hij bereikt door in de dis- trictkamploenswedstrijden, die in Schie dam gehouden werden de titel in deze klasse op zijn naam te brengen. In de finale won hij op beslissing scheids rechter van de zeer snelle en gevaar lijke Van der Plas (Den Haag). De laatste deed in de finale niet anders dan zich vijf minuten lang verdedigen tegen de steeds aanvallende De Wolf Bodat de scheidsrechterlijke beslissing hiet zo moeilijk was. Dat De Wolf, die eerst in mei j.l. door opgenomen te worden in de Nederlandse ploeg voor de Europese kampioenschappen te Milaan, tot le dan werd bevorderd nu reeds de meerdere bleek van veel geroutineerder tegenstanders, is een zeer bijzondere prestatie te noemen. Met belangstelling zien wij zijn prestaties bij de nationale titelstrijd tegemoet. Ook P. Goederaad van sportschool Luiten deed (in de derde dan) van zich spreken. Niet alleen wist hij tot de fi nale door te dringen maar bovendien stond hij in die eindstrijd voor op de meervoudige Europese lichtgewichtkam pioen K. Bonte. Doordat deze een door Goederaad ingezette worp wist over te nemen ontging onze stadgenoot het kam pioenschap. Hoewel dit niet voldoende was om hem een vol punt op te leveren, werd Bonte hierdoor aan het eind van de wedstrijd terecht door de scheids rechter als winnaar aangewezen. Bonte zal Zuid-Holland dus in de 3e dan klasse vertegenwoordigen, terwijl de Rotterdammer L. Ratten dit in de 2e danklasse zal doen. ten kunnen gaan ontplooien, mits daar toe voldoende financiële middelen ko men. Afwijkende standpunten en een zijdige stappen van de Ned. Ver. Be scherming Voetgangers hebben geleid tot afbreken van de samenwerking op het punt van voorlichting inzake de nieuwe voetgangersregeling. Jhr. Röell roep tot slot jongeren en vooral ook vrouwen op om de werkende gelederen van het Verbond te komen versterken. Mount Everest is een deel van Nepal Volgens berichten in de dagbladen in Katmandoe, heeft communistisch-Chi- na ingestemd met de aanspraken van Nepal op de Mount Everest. De Chinese regering zou een Nepalese kaart, waar op de Mount Everest binnen Nepalees grondgebied ligt, hebben aanvaard. Tien doden in Algerije Vier mensen zijn gisteren gedood en zes gewond bij aanslagen in Algiers, Constantisie en Oran. In het gebied van Medea is een auto met militairen in een hinderlaag gevallen. Zes inzit tenden van de wagen werden g°dood en één gewond. Op de spoorlijn BataaBiskra is tij dens het passeren van een trein een mijn ontploft vier personen zijn gewond, van wie drie zwaar. De proefnemingen met kleuren televisie zijn thans zover gevorderd, dat, wat de technische kant van de zaak betreft, nu wel met de uitzen dingen zou kunnen worden begon nen. De prijzen van de toestellen zijn echter nog zo hoog, dat t.v. in kleu ren op dit moment economisch niet verantwoord wordt geacht. Hiermee hangt ten nauwste samen, dat de fabrieken nog niet met een pro- duktie op grote schaal kunnen begin nen, omdat men eerst in internationaal verband een keuze wil maken uit de grote verscheidenheid aan systemen, welke de laatste jaren bij proefnemin gen over de gehele wereld zijn ontwik keld. Het volgen van verschillende metho des zou, met name bij de Eurovisie-uit zendingen, de grootste problemen met zich meebrengen. Experimenten Reeds sinds vele jaren hebben vrijwel alle vooraanstaande fabrieken zich met experimenten op het gebied van de kleu rentelevisie beziggehouden. Ook door Philips in Eindhoven worden, zoals alge meen bekend, regelmatig proefuitzen- Fabriek in Poeldijk ivordt opgeheven De N.V. Fabriek van verduur zaamde levensmiddelen v.h. L. E. Nieuwenhuizen, die zowel in Lei den als in Poeldijk (Westland) gevestigd is, heeft de Rijksgoed keuring verkregen voor de bouw van een nieuw bedrijf in Helden- Panningen bij Venlo. Wegens ge brek aan personeel wordt het sinds 1950 in Poeldijk gevestigde conservenbedrijf opgeheven. Men hoopt echter in het komende voor jaar reedsg ebruik te kunnen maken van de nieuwe fabriek in de Noordlimburgse gemeente Helden. „Sleutels Conserven" heeft daar nl. 1 ha grond aangekocht om de bouw van een conservenfabriek van ongeveer 3000 vierkante meter mogelijk te ma ken. Het bedrijf eind van deze maand gaat de eerste paal de grond in zal naar de modernste maatstaven worden opgezet en ingericht en is voor grote uitbreiding vatbaar. Het zal in de zomermaanden aan meer dan hon derd mensen werk bieden. De aanleiding tot deze uitbreiding is de enorm toege nomen vraag naar conserven. Ook het personeelsgebrek in de Randstad heeft bij het nemen van een beslissing een belangrijke rol gespeeld, hoewel de con- servenindustrie daar in een wat gunsti ger positie verkeert dan andere bedrij ven, omdat het werk afwisselend is. Dat juist Helden als nieuwe vestigingsDlaats werd gekozen vindt zijn oorzaak "in de stormachtige ontwikkeling van de tuin bouw in de Peel, de gunstige ligging t.o.v. de grote consumptiecentra der Euromarkt, de grote bevolkingsaanwas in Noord-Limburg en de goede relaties, welke „Sleutels Conserven" al jarenlang met de Coöp. Tuinbouwvereniging Hel den onderhoudt. De bedrijfsleiding zal berusten bij de heer F. H. Nieuwenhuizen Segaar, ter wijl een kleine groep vaklieden uit Lei den onder leiding van de heer J. Kalis vaart de kern van het nieuwe oedrijf zal gaan vormen. Verder wil men een aantal personen uit Helden en omgeving in het bedrijf te Leiden een voorlopige scholing geven. Verwoerd verheugd over vertrek uit Britse Gemenebest „Zuid-Afrika heeft er wijs aan ge daan uit het Britse Gemenebest te tre den. „Het Gemenebest is in de laatste tijd erg veranderd. Het ontwikkelt zich in de richting van de Afrikaanse en Aziatische leden, die het beginsel van anti-communisme niet aanvaarden", al dus de Zuidafrikaanse eerste minister, dr. Hendrik Verwoerd, in een toespraak te Heidelberg ,in Transvaal. Hij vervolgde: „Rusland en het Wes ten vechten om de gunsten der Afri kaanse staten en zij zijn beide van ge voelen dat zij hun zaak kunnen bevor deren door Zuid-Afrika aan te vallen". Premier Verwoerd wees erop dat Zuid- Afrika „een plicht heeft, namelijk het duidelijk maken aan de wereld dat het bezig is met de uitvoering van een veel omvattende taak op het gebied van on derwijs en opleiding, die bestaat in het leiding geven aan de niet-blanke inwo ners der Zuidafrikaanse Unie". Dr. Verwoerd beschuldigde een aan tal landen, die zich tegen de Zuidafri kaanse politiek van rassenscheiding hadden gekant, van huichelachtigheid. Hij noemde in dit verband India, „waar rassenonderscheid wordt gemaakt en ondervoeding heerst". Voorts maakte hij gewag van de aan de Indianen in Ca nada toegewezen woongebieden. De Zuidafrikaanse eerste minister viel ook de Ghanese president Nkroemah aan wegens de banden, die deze met het communisme onderhoudt. Hij laak te ook het feit, dat Nkroemah zijn poli tieke tegenstanders gevangen laat zet ten. „Deze Nkroemah heeft gezegd dat hij anti-communist is en dat hij pal staat voor de handhaving der democra tie. Maar hij steunt de communis ten bij hun acties in Oost-Berlijn", al dus de Zuidafrikaanse premier, dr. Hen drik Verwoerd. Zij tot slot nog gemeld, dat het aan nemersbedrijf Marcel Muyres te Sit- tard zich met de bouw zal belasten on der toezicht van het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegst- geest. dragen heel Uw leven gans mens'lijk gewicht, om ze goede hulp te geven is voor U en ons een plicht. 36 JAAR kent De VOORUITGANG die plicht. Daarom voor STEUNSCHOENEN en schoenen voor losse steunzolen HAARLEMMERSTRAAT 192 (D. Burgerjon, gedipl. voetspecialist). Belgen zijn grootste bierdrinkers van alle Euro-partners (Van onze Brusselse correspondent) Iedere inwoner van de landen, die tot de Euromarkt behoren (Benelux, Ita lië, Frankrijk en West-Duitsland), heeft het vorige jaar gemiddeld 49 liter bier gedronken. Gemiddeld, want de cijfers van het verbruik in de verschillende landen liggen nogal ver uit elkander. België en Luxemburg staan bovenaan: de gemiddelde inwoner drinkt daar 113,2 liter. Htf slaat de gemiddelde Duitser, die in Nederlandse ogen nogal als een bierdrinker geldt. Het gemiddeld gebruik in West-Duits- land met Berlijn is per hoofd namelijk 94,7 liter geweest. Frankrijk volgt met een gemiddelde van 35,4 liter, Neder land met 23,9 liter en Italië met 5 li ter. Dat blijkt uit statistieken, die dezer dagen zijn gepubliceerd door het offi ciële berichtenblad van het Verbond van de Belgische Levensmiddelenindus trie. Die statistieken leren trouwens nog allerlei bierwetenswaardigheden betrek king hebbend op de EEG. Bijvoorbeeld dat de verkoop van bier in de landen van de Euromarkt is gestegen van 40,7 miljoen hectoliter in 1950 tot 87 miljoen in 1960, dus meer dan verdubbeld. Duits land is de grootste bierbrouwer. Het vo rige jaar leverde het bijna 62 procent van de totale produktie van bier bin nen de EEG. Frankrijk produceerde 19 dingen verzorgd, welke door in de omge ving wonende technici uitstekend wor den ontvangen. De demonstraties, die onlangs op de tentoonstelling in Londen werden gegeven en waarover nogal uit voerig aandacht werd gegeven, hielden in feite dan ook geen enkele bijzonder heid in. Vele fabrieken hebben bij hun proef nemingen reeds uitstekende resultaten bereikt. De moeilijkheid is echter, dat met het oog op de uitzendingen in Euro visie-verband, welke de laatste tijd een steeds belangrijker plaats in de TV-pro- gramma's beginnen in te nemen, straks uit de hierbij ontwikkelde systemen een keuze zal moeten worden gemaakt De beslissing hierover is in handen gelegd van een internationaal overkoepelend orgaan, de CCIR. Bezoeken Deze commissie bezoekt alle fabrieken, waar zich bij de experimenten nieuwe ontwikkelingen hebben voorgedaan, en is ook reeds enige malen in Eindhoven te gast geweest. Zolang de CCIR geen besluit heeft ge nomen, zullen de massaproduktie van kleurentelevisie-ontvangers en de bouw van zenders, althans op het vasteland, nog op zich laten wachten. In Enge land ligt de zaak wellicht iets anders. Voor de Britten, die in tegenstelling tot de landen op het continent, nog altijd met het 405 beeldlijnen-stelsel werken, is relayering van programma's uit het buitenland immers toch niet mogelijk. Tenzij ook hier wordt overgeschakeld op het 625 lijnen-systeem en daar voor schijnen inderdaad steeds meer stemmen op te gaan bestaat er voor de Engelsen weinig reden om de be slissing van het CCIR af te wachten. Wachten Pas wanneer de fabrieken tot massa produktie zijn overgegaan, zullen de prijzen van de toestellen zover kunnen dalen, dat het verzorgen van regelma tige uitzendingen economische verant woord wordt. Ook in de Verenigde Staten, waar verschillende stations reeds geruime tijd kleurentelevisie uitzenden ,is het aan tal bezitters van ontvangapparaten nog gering. Hoewel t.v. in kleuren ontegen zeglijk veel mooier en rustiger voor het oog is, zijn de Amerikanen voorlopig nog wel tevreden met hun beelden in zwart en wit en wachten zij af tot de prijzen van de ontvangers omlaag gaan. Wanneer echter de produktie op grote schaal eenmaal goed op gang is geko men, zou de kleurentelevisie weieens een snelle ontwikkeling tegemoet kunnen gaan. Voor ons land moet, zo menen inge wijden, toch zeker nog wel op een perio de van vijf jaar worden gerekend, al vorens met regelmatige uitzendingen be gonnen kan worden. WESTBERLIJNSE POLITIE WORDT ACTIEVER Burgemeester Willy Brandt van West- Berlijn heeft tijdens een persconferen tie meegedeeld, dat de Westberljjnóe po litie voortaan niet lijdelijk zal blijven toekijken als de Oostduitse politie West- berlijners neerschiet. De mogelijkheid wordt onderzocht de Westberlijnse politie met andere wapens uit te rusten dan de revolvers en knup pels, die zij op het ogenblik bij de pa trouillering langs de grens tussen West en Oost-Berlijn draagt. Zij is echter niet van plan in haar bewapening spectacu laire veranderingen aan te brengen, al dus Brandt. JONGETJE IN VIJVER TE BUSSUM VERDRONKEN (Van een speciale verslaggever). In de vijver bij het viaduct te Bussum is gistermiddag de 2-jarige Jaap Krij- nén verdronken. Omstreeks een uur of vijf had het knaapje ongemerkt de wo ning verlaten. Tegen half zes zag een jongen twee klompjes drijven. Tot zijn ontsteltenis bleek er een kind in het water te drijven. Kunstmatige adem haling mocht toen niet meer baten. procent, België en Luxemburg samen 12 procent. Ons land blijkt een grote bierexpor teur. In het seizoen 1959-1960 voerde Nederland 916.000 hectoliter uit, dat is meer dan Duitsland, dat juist 1000 hec toliter minder exporteerde. België voer de 204.000 liter uit. Voor de Leidse Kantonrechter Straatschenderij werd slechts met lichte boete gestraft „Lolletje" „De wet laat helaas niet toe U een hogere boete op te leggen en daarom kan ik U conform de eis slechts veroor delen tot f 30 boete subs 6 dagen". Aldus richtte de kantonrechter, mr. W. de Ko ning, zich tot een 18-jarige landarbei der uit Lisse die terecht stond wegens straatschenderij. Uit deze ontboezeming kwam duidelijk naar voren, dat ver dachte min of meer had geboft met de tenlaste legging „straatschenderij". Uit het onderzoek bleek, dat het door hem gepleegde strafbare feit nogal wat uitsteeg boven hetgeen gewoonlijk onder „straatschenderij" wordt verstaan. In juli zat verdachte achterop de brom fiets bij een vriend, die met enkele an dere jeugdige bromfietsers tezamen de Gooweg onder Noordwijkerhout onvei lig maakten. Even voordat twee jeugdige wielrijdsters werden ingehaald stelde verdachte's vriend hem voor „een lol letje uit te halen" en bij het voorbij rijden een van de meisjes een klap op haar...... te geven. De vriend stiiurde zijn bromfiets rakelings langs het meisje met het gevolg, dat zij niet alleen een flinke klap van verdachte, doch ook van het bromfietsstuur kreeg. Het meisje maakte een ernstige val en liep enkele bloedende verwondingen op. Verdachte voerde aan, dat niet zijn „speels klapje", doch het stuur van de bromfiets c.q. zijn vriend de schuld van de valpartij droeg. Uit het proces-verbaal kwam echter naar voren, dat verdachte's vriend des tijds tegen de politie had verklaard, dat door verdachte's klap het meisje uit haar evenwicht was gebracht en als ge volg hiervan de sturen van bromfiets en rijwiel in elkaar waren gehaakt. Daar de andere vrienden-bromfietsers zich in diep stilzwijgen hulden, werd de politie niet veel wijzer t.a.v. de mate van schuld en kon alleen de klap zelf ten laste worden gelegd. Een punt in verdachte's nadeel was het feit, dat ook hij zich niet om het slachtoffer had bekommerd en ook t.a.v. van haar verwondingen achteraf een grote onverschilligheid aan de dag had gelegd. Dit was dan ook een van de redenen, waarom het de kanton rechter speet, dat de straf zo mild moest blijven, Advertentie AT MEER WARMTE i MINDER ROET ZUINIGER Uitreiking in het Academisch Ziekenhuis Prof. dr. P. J. Gaillard, voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken van het Ned. Roode Kruis, heeft gisteravond in de aula van het Academisch Ziekenhuis aan resp. 70 en 161 donores van de Bloedtransfusiedienst-Leiden e.o. de Landsteiner-plaquette c.q. de Landstei- ner-penning uitgereikt. Alvorens hiertoe over te gaan hield prof. Gaillard een korte toespraak, waarin hij allereerst wees op de grote vooruitgang, die de geneeskunde sinds de laatste wereldoorlog had ondergaan, ook t.a.v. de wijze waarop het benodigde bloed wordt gebruikt om mensenlevens te redden. In tegenstelling tot de me ning van velen dat door bepaalde vin dingen minder bloed nodig zou zijn, wees hij er nog eens met nadruk op ,dat juist door enkele nieuwe methoden b.v. bij operaties steeds meer bloed beschik baar moet zijn om een succesvolle af loop te kunnen bereiken. In dit verband noemde spreker als treffend voorbeeld de hart-longmachine, die bij de moder ne hartoperaties wordt gebruikt en bij één operatie het bloed van 12 tot 14 do nors moet bevatten. „Het aantal inge schreven donors kan nooit hoog genoeg zijn", aldus prof. Gaillard. Na de uitreiking vertoonde de heer G. de Ruiter twee films „Uw reddend bloed" en „Geef hen het licht terug" (hoornvliestransplantatie) Lange lijst De Landsteiner-plaquette werd uitge reikt aan: Ter Aar: mej. J. C. N. van Harten, L. Koning. Bodegraven: H. Arends. Hazerswoude: A. L. v. d. Berg, Th. Vet, A. C. Zaal, G. Zandbergen. Katwijk: mevr. A. C. v. d. Boog-v. d. Geest, mevr. M. Dubbeldam-v. d. Meij, J. Imthorn, mej. A. Kleen. Langeraar: mevr. W. v. Zwieten-Wildenburg. Leiden G. J. van Baaren, mevr. M. W. Batist- Vonk, G. Brugman, mevr. Buurman- Swaan, E. Castelein, mej. S. P. M. De- veling, mej. J. Eswilder, J. Florisson, mevr. M. Fuchs-Kapaan, mevr. D. v. d. Graaf-v. d. Hoogt, W. de Graaf, A. M. Gussenhoven, F. A. Heemskerk, N. J. v. d. Heijden, A. G. Humme, P. Kettenis, G. C. Klaij, J. S. Kolderman, mevr. A. Lugtigheid-v. Westrienen, J. Miedema, A. Ommering, N. Oudshoorn, W. W. Paats, J. Ranselaar, J. C. de Reede, W. D. Regen jr. mevr. C. Rijnsburger, W. Sloos, H. Verlint, A. Wielders, A. de Wit jr. Leiderdorp: J. Bosman, P. Braamzeel, J. W. v. d. Meer, mej. W. M. Stuifzand, A. Veen, mevr. C. D. Wesselink-Vetter. Lisse: J. C. S. Lascaris. Noordwijk: B. Berkheij, J. van Egmond, C. L. Korte- kaas, Th. de Ridder, mej. H. Schroeder, G. C. Timmers. Noordwjjkerhout: A. C. J. v. d. Bosch, W. J. Buschman. Oegst- geest: W. F. v. d. Sleet. Oud Ade: K. P. Verhaar. Oudewetering: Chr. Willems. Sassenheim: mevr. N. Bouwmeester-v. Wijk, M. C. Braam, A. G. J. C. v. Breda, J. J. Haver, G. Zwaan. Voorhout: C. P. v. d. Berg, C. S. Nederpel. Wassenaar: E. M. Albers. Zoeterwoude: W. J. Hoekx. De Landsteiner-penning was voor: Ter Aar: mevr. A. Bosland-v. Kessel. Alphen aan den Rijn: v. d. Boog, W. Dirkzwager, B. Rozendal, F. G. Uijtter- schout. Boskoop: mevr. C. Madern-Ver- snel. Hazerswoude: A. den Boer, P. de Gelder, mej. R. Heijker, P. v. d. Linde, mevr. A. M. v. Ofwegen-Hogenes, J. Raaphorst. Hoogmade: J. C. M. Lieven- se, mej. G. v. d. Meer, W. Zwetsloot. Katwijk: A. van Beelen, D. v. Blitters- wijk, K. Dubbeldam, mevr. L. v. Duijn- v. Schie, G. Ouwehand, mej. A. C. M. Ruygrok, C. P. Vingerling, J. Vooijs, H. H. v. d. Weerdt, M. Zomerveld. Koude kerk aan den Rijn: mevr. Chr. Gulde- mond-Brommers, E. W. A. Hemelop. Leiden: W. G. H. Bassie, mevr. G. v. Berge-Henegouwen, G. Bergman, mej. M. B. Blanken, K .Blekxtoon, mevr. R. de Boer-v. d. Heijden, mevr. A. Boom- Heerikhuizen, H. Boom, H. J. J. Breu- ren, mevr. E. A. Bronmeijer-Halvemaan, M. Brossmann, N. v. d. Burg, H. Burger, mevr. C. v. Buuren-Ten Hove, J. A. Da- men, J. J. Dee, B. Donkers, mej. J. v. Driel, C. Filippo, A. J. N. Franke jr. mevr. A. Gaijkema-Van Dijk, P. W. van Gelderen, L. Gorel, J. W. Groenewold, C. M. A. van Hees, W. F. van Hooidonk, mevr. H. A. W. v. Iterson-Arbouw ,A. L. Kimpel, P. W. Leenhouts, mej. A. van Leeuwen, mej. M. J. Levarht, R. W. Lie- bert, W. F. Louwrier, A. W. C. v. d. Meer, mej. Th. J. M. Neuteboom, K. Otte, C. v. d. Plas, A. van Reen, J. S. Sannen, A. W. F. Schoemaker, H. Schraa, D. Se ller jr, W, A, Smidt, J, M, Smit, G. A. Silvester, S. Chr. Stroo, W. F. Tuinhof de Moed, M. Verhoeven, J. M. van Vliet, N. van Vliet, R. F. Vodegel, H. de Vries, J. J. M. v. d. Werf. J. H. Wieffering, mevr. M. P. H. de Winter-Born, M. J. Worp Rabach. Leiderdorp: W. J. A. Jacobs, A. J. Kok, R. Paulides, H. IJssennagger. Leidschen- dam: G. L v. d. Berg. Leimuiden: A. Schoenmaker. Lisse: J. C. v. d. Laan, G. Reeuwijk, Th. Reeuwijk, P. Schoone, mej. A. J. Wijtvliet. Nieuwe Wetering: mej. A. M. C. Bouwmeester. Noordwijk: mej. M. Balkenende, mevr. M. P. H. v. Bohemen-v. d. Zon, A. v. Duin jr. A. K. de Groot, K. M. de Groot, C. W. H. de Haas, W. H. de Haas, G. P. de Lincel, mejuffrouw A. P. M. v. d. Plas, J. Plug, mej. T. Vreken. Noord wijkerhout: C. R. Heshof, W. A. J. Tim mers, J. Wieffering. Oegstgeest: J. A. v. Abswoude, mej. Th. H. Cozijn, C. H. Guldemond, H. W. v. d. Reijden, J. N. v. d. Salm. Oud Ade: W. P. S. v. Klink. Oudewetering: A. van Dam. Roelof - arendsveen: mej. C. P. v. d. Meer, mevr. M. W. v. d. Meer-Akerboom, mevr. C. M. M. Turk-v. Velzen. Rijnsaterwoude: J. C. Bijlemeer, mej. C. A. H. M. Hartveld, P. C. H. M. Hartveld. Rijnsburg: mej. G. v. d. Gugten, mej. P. v. d. Gugten, G. Heemskerk. Rjjpwetering: J. P van Veen. Sassenheim: mej .C. M. Th. Berg, A. Duijm, P. J. Eist, P. Guijt, J. H. Th. v. d. Nouland, B. P. van Vliet. Valken burg (Z.-H.)C. A. Ouwersloot. Voor hout: J. A. M. v. d. Gaag, F. J. Geurts, W. G. v. d. Kolff, mevr. C. Kuiper- Kloosterman, P. J. Langeveld, C. G. van Leeuwen, W. v. d. Nouland, A. C. Pen- nings. Voorschoten: F. Chr. Derks, mevr. A. C. Bar von Hemmersweil-v. Dorp, H. v. d. Hoorn, mej. H. A. v. d. Wal. Warmond: D. van Beek, H. v.d. Beek, mevr. M. v.d. Beek-Faas, L. A. v.d. Hulst, mevr. A. P. van Leuveren-Buts- ma, J. W. M. de Vroomen. Wassenaar: mevr. H. B. W. Goor-Yperlaan, mej. H. M. Oosterling, A. F. W. Slats, mej. Z. G. J. M. Valkenburg, C. Th. Wisse. Woubrugge: G. J. van Iperen, J. Wes- terhoud. Zoetermeer: M. J. Looten. Zoe terwoude: A. M. v. d. Hoeven, C. Zand bergen. Advertentie ROEIT ZE'GENADELOOS UIT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Dirk Benjamin, zn van C. G. Koenen en L. O. Syahava, Maria, dr van W. Plasmeljer en M. v. d. Veur, Pieter, zn van P. de Vreugd en R. Starreveld. Johannes Leo- nardus Maria, zn van L. J. M. Haanraadts en J. M. Wegter, Henk Jan, zn v. H. van Egmond en P. M. Mullens, Kimberly, dr van J. A. Kylstra en C. S. Rous, Jan, zn van J. v. d. Plas en G. Haasnoot, Wllhel- mlna Marianne, dr van D. K. E. Paaschen en A. van Son. Alfred Pieter, zn van D. K. E. Paaschen en A. van Son, Erwln Lau rens Hendrlcus, zn van L. Neuteboom en C. M. de Witte, Freddie, zn van A. Ver geer en G. Houtman, Ronald, zn van P, A. Kooien en M. C. van Leeuwen, Ingrld. dr van W. Stavleu en C. M. Fornara, Cor nelia Hendrlka Wllhelmina, dr van H. J. Dam en J. Auerbach, Hans Gerard Jozef, zn van G. J. Itjeshorst en J. G. Thomas sen, Ingrld, dr van J. C. Harteveld en J. Arentsen, Maria Josephlna Louise, dr van L. Blndels en T. M. Dellege, Willem Cor nells, zn van C. Varkevlsser en L. Leeu wenburg, Henderlka Wllhelmina, dr van W. van Weeren en A. J. van der Wijn gaarden, Albert Alphons, zn van G. W. v. d. Wiel en M. Hamerllng, Johanna Antje, dr van M. J. van der Horst en P. Gulde mond. Miriam Deborah, dr van J. O. van Zuljlen en P. F. Jonathans, Janna Pieter- nella, dr van A. Kooijman en J. van Wijn gaarden, Franciscus Hubertus Cornells, zn van F. van der Berg en A. H. v. d. Weerd, Hans Udo, zn van P. N. Jonker en N. C. Vi<ww>r GETROUWD M. H. de Haas en J. C. F. M. Nozeman, J. Fakkel en M. Kokkedee, D. J. van Bo- hemen en G. Vijlbrlef. OVERLEDEN C. M. van Nijnatten, 13 Jaar .zoon. F. C. Bernard, 76 jaar, vrouw, R. Vetten, 3 da gen, soon, A. Verllnd, 77 Jaar, man.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3