Tram Den Haag-Leiden voorlopig niet opheffen! Laatste nieuws Eerst oplossing zoeken voor kwestie busroute RAAD WASSENAAR NEEMT MOTIE AAN Gevaar en «f ongerief STADSNIEUWS Besluiten van de gemeenteraad Wassenaar neemt kleuterschool over en koopt een ladderwagen BEURS VAN AMSTERDAM WOENSDAG 4 OKTOBER 1961 Het belangrijkste van de gemeenteraadsvergadering in Wassenaar op maandagavond was een uitvoerige discussie naar aanleiding van een nota van burgemeester en wethouders over de buslijnen, die in november de tramlijn Den Haag-Wassenaar-Leiden zullen vervangen. Burgemeester en wethouders hadden de raad medegedeeld, dat de H.T.M. slechts op enkele punten bereid bleek een stuk van de trambaan af te staan voor verbreding van sommige wegen of verbetering van verkeerspunten. Daardoor zou het noodzakelijk worden, de bussen in de richting Den Haag in plaats van over de Wittenburgerweg door de Bloemcamplaan en de Groot Hoefijzerlaan te laten rijden. Dit bericht bracht opschudding te weeg in deze beide lanen en tien tallen bewoners van dit deel van de gemeente kwamen dus naar de raadzaal om te horen, hoe de raadsleden over dit voornemen zouden oordelen. Niet tot elke prijs Wat de trambaan van de H.T.M. be treft, het gemeentebestuur heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat dit een kwestie was die door de N.Z.H.V.M. met de H.T.M. besproken mpest worden. Deze^ onderhandelingen hebben een stroei verloop gehad. Op slechts enkele punten is de H.T.M. bereid gebleken stukjes van de tram- Een belangrijk deel van het debat ging Inderdaad over deze kwestie. Mevrouw I H. Eernstman—Steghgers CWD) wees in de eerste plaats op de gevaren die het rijden met bussen in de smalle lanen met zich mee zal brengen en anderzijds op het ongerief, dat ze lontstaan voor een deel van de bewoners, als de bus niet door Nieuw-Wassenaar komt te rijden maar bijvoorbeeld over de Ryksstraat- WMr. R. T. M. van der Lugt (KVP) stelde vast, dat de nota van B. en W. wel op een zeer laat tijdstip kwam. De vorige nota, die in december '60 aan de raad werd gezonden, wettigde de indruk, dat alle kwesties met betrekking tot de nieuwe buslijnen vlot geregeld zouden worden. Nu biykt, kort voordat de tram lijn wordt opgeheven, dat er allerlei moeilijkheden zijn doordat de H.T.M. een starre houding aanneemt wat betreft het afstaan van gedeelten van de trambaan. Er zal iets moeten gebeuren, aldus spre ker. Is onteigening van de trambaan mogelijk? Kan de datum van de ophef fing van de tramlijn worden opgeschort totdat de moeilijkheden uit de weg zijn ggruimd? Andere knelpunten Mr. C. A. van Gorcum (P.v.d.A.) ves tigde de aandacht op enkele andere knel punten in de busroute, onder meer op de Van Oldebarneveltweg. waar de nieuwe en de bestaande buslijnen zullen samenkomen. Er zullen hier voorzienin gen getroffen moeten worden. Mr. A. van Vuure (VVD) achtte evenals vele andere sprekers busverkeer door de Bloemcamp laan en Groot Hoefijzerlaan onaan vaardbaar. Als de bussen niet over de Wittenburgerweg kunnen rijden, dan zal een andere oplossing gevonden moeten worden, desnoods een omlegging van de route over de Rijksstraatweg. De heren A. C. Duyvestijn (KVP) en H. L. J. van Dillen (KVP) vroegen zich af of door het gemeentebestuur serieuze pogingen in het werk zijn gesteld om de trambaan in handen te krijgen. Pijnlijk getroffen De heer Duyvestijn zeide van een H.T.M.-functionaris vernomen te heb ben dat deze maatschappij zich pijnlijk getroffen voelt door de verwijten van de zijde van het gemeentebestuur over een starre houding. De H.T.M. was en is be reid, aldus deze functionaris, alle mede werking te verlenen. Burgemeester mr. W. J. Geertsema gaf uitvoerig antwoord op alle gestelde vra gen. Ook het gemeentebestuur heeft pas kort geleden nadere bijzonderheden ver nomen over de in te stellen busdiensten en kon dus niet eerder met een nota komen. Er zullen drie nieuwe buslijnen door Wassenaar rijden: één tussen het Hol lands Spoor in Den Haag en het Rozen- plein bij Deyleroord, één tussen Den Haag via Wassenaar naar Leiden en ver volgens via Voorschoten en Leldschen- dam naar Den Haag en ten derde een lijn van de Van Oldenbareneveltweg in Wassenaar over de Papeweg naar Voor schoten en vervolgens via de Vink naar Leiden. Op de van Oldenbarneveltweg ontstaat een wisselpunt tussen al deze buslijnen. Zilveren jubileum C. L. de Bree Op 1 oktober 1936 trad de heer C. L. de Bree als Jongste tekenaar in dienst van Wernink's Beton- en Aanneming Maatschappij N.V. Na verschillende rangen te hebben doorlopen werd hij in het Natuursteen- bedrijf van „Wernink" belast met de produktie, de calculatie en de werkvoor bereiding. Uitbreiding van werkzaam heden maakte het noodzakelijk, dat de heer De Bree de produktie aan een jongere kracht overdroeg, terwijl hU zelf als staffunctionaris de calculatie, de voorbereiding en adviezen aan architec ten behandelt. Vandaag werd de heer De Bree met echtgenote door de directie gecompli menteerd, waarna tal van personeels leden gebruik maakten van de gelegen heid de jubilaris geluk te wensen. Geen feest voor knaap uit Overschie Dat negenjarige knaapje uit Overschie heeft tegen de verwachting in niet mee kunnen doen aan de 3 oktobervie ring. Met de trein is hü maandag naar Leiden gerensd. De stationscontrole bleek echter een onoverkomelijke moeilijkheid voor hem te zijn: hij had geen kaartje. Om zes uur vond de controleur hem. Die achtte het verstandig om de politie te waar schuwen. baan af te staan. Wel heeft de H.T.M. de gehele trambaan te koop aangeboden, eerst voor f 1.per m2, later voor f3.50 per m2. Deze laatste prijs werd door de N.Z.H.VM. onaanvaardbaar geacht en ook het gemeentebestuur denkt er zo over. De gemeente zal later met de H.T.M. onderhandelen over de over neming van gedeelten van de trambaan. Het gemeentebestuur is echter niet be reid, deze trambaan tot elke prijs te kopen. De kosten van bestrating e.d. van delen van de trambaan, zullen naar ra ming f 2 miljoen belopen. Motie aangenomen Tenslotte dienden mr. A. van Vuure (VVD) en mr. R. T. M. van der Lugt (KVP) een motie in, waarin het college van B. en W. gevraagd wordt het ophef fen van de tramlijn uitgesteld te krijgen tot 1 januari 1962, opdat er gelegenheid zaJ zijn alsnog een oplossing te vinden voor de gerezen moeilijkheden wat de route betreft. Verder wordt er op aan gedrongen te voorkomen, dat de bussen door de Bloemcamplaan en de Groot Hoefijzerlaan zullen rijden. Daarmee wordt tot uitdrukking gebracht, dat de raad de voorkeur geeft aan een route buiten Nieuw-Wassenaar om over de Rijksstraatweg n.I. ondanks de onge makken, die dat met zich mee zal bren gen. Deze ongemakken worden n.I. min der ernstig geoordeeld dan de gevaren die het busverkeer op de Bloemcamplaan en Groot Hoefijzerlaan met zich mee zal brengen. Deze motie werd aangenomen met de stemmen van mevrouw Eernstman— Steghgers en mr. Van Gorcum tegen. Begin proces Reydon - De Jager President van het tribunaal te Kiew, tijdens het proces tegen Rey don en De Jager is generaal-majoor Archipowitsj. Tass heeft nogmaals meegedeeld dat de Nederlanders bij Oezjgorod aan de grens tussen de Sowjet- Unie en Tsjecho-Slowakije werden gearresteerd toen zij op punt ston den de Sowjet-Unie te verlaten. Zij hadden aantekenboekjes met gehei me gegevens, een groot aantal films en camera's met sterke lenzen bij zich". zy „reisden" van 21 juli tot 20 augus tus in een lichtgryze Renault in de Sow jet-Unie. Het dagboek dat de „spionnen" tydens hun reis door de Sowjet-Unie hebben bygehouden, ziet er uit als een militair rapport: beschryvingen van vliegvelden afgewisseld door beschryvin- gen van munitiefabrieken, aantekenin gen over onderweg aangetroffen mili taire eenheden en gegevens over radar- installaties. Het dagboek is hier en daar geillustreerd met foto's van tanks, vlieg velden, grote verkeerswegen en oorlogs schepen op de rede van „Odessa", aldus Verder meldde het Russische pers bureau: „Het vooronderzoek heeft aan getoond dat de hoogste chef van de Ne derlandse spionnen, „Karl", een Ameri kaan was. Voor zjj hun reis naar de Sowjet-Unie ondernamen, hadden Rey don en De Jager een geheime kaart van Sebastopol gekregen die hen van hulp moest zjjn bij het binnendringen in de vlootbasis. Verder heeft het vooronder zoek aangetoond dat de Nederlanders door de Nederlandse gehejme dienst naar de Sowjet-Unie waren gezonden met in stemming van de geheime dienst van de NAVO". BENDE-HOOFDMAN GEARRESTEERD (Vanonze correspondent) Vannacht om 1 uur heeft de Hilver- sumse recherche in de Stationsstraat een 22-jarige man, zonder vaste woon- en verbiyfplaats, gearresteerd. Hiermee heeft de politie een beste vangst gedaan want de verdachte is de hoofdman van een bende inbrekers, die vooral in het Gooi, maar ook elders in het land, vele inbraken pleegde. Hierby richtten zy telkens enorme schade aan de interieurs van de door hen bezochte percelen aan. Zij verklaren zich schuldig „Reydon en De Jager hebben vanochtend verklaard schuldig te zijn aan spionage", aldus meldt Tass. De oDenbare aanklaaer is aene- raal-majoor Klimov. Advocaten van de beklaagden zijn o.a. Georgi Sjewtsjenko en Nikolai Litowts- jenko. Bij het verhoor heeft de beklaag de Reydon gezegd dat de Neder landse geheime dienst hem in 1957 door de agent Nadort heeft betrok ken in de werkzaamheden van de dienst, aldus Tass. Volgens Reydon is zyn chef hem be hulpzaam geweest by het monsteren op schepen die naar Russische havens voe ren. Hy fotografeerde daar militaire in richtingen, schepen en alles wat van be lang kon zyn voor de Nederlandse ge heime dienst en de NAVO. Hy zei, aldus Tass, tekeningen en schetsen te hebben gemaakt van verschillende objecten en ze in byzonderheden te hebben be schreven. In maart 1957 bezocht Reydon, zo meldt het Russische persbureau, aan boord van het Nederlandse schip „Palo ma" de havenstad Klaipeda waar hy fo to's maakte. Hy voer als tweede ma chinist op dit schip. Ook maakte hy op namen ir de Poolse haven Gdansk. Een recente foto van het bestuur der jubilerende 3 October-Vereeni- gingdat maanden in de weer is ge weest om de vele festiviteiten te ontwerpen, voor te bereiden en te verwezenlijken en dat met grote voldoening op de geslaagde feest- uiering kan terugzien. Zittende van links naar rechts de heren J. L. A. van Harteveld, A. H. D. Ingen Housz, J. H. C. Laman, mr. Ph. J. de Ruijter de Wildt, mr. J. Drijber, H. de Wilde en D. C. den Haan. Staande in zelfde volgorde de heren Ir. H. E. Kruijt, H. E. v. d. Heide dr. F. J. Doornink, J. BrouwerA. Koningsveld en J. P. Zwanenburg. Op deze foto ontbreken de be stuursleden,de heren N. A. Com mandeur en M. Ballego President van Niger: verdeel de Sahara De president van de republiek Niger, Diori Hamani, die een officieel bezoek aan Frankrijk heeft gebracht, heeft op een persconferentie in Parys het denk beeld geopperd van een verdeling van de Sahara tussen de aangrenzende lan den en een samenwerking tussen deze staten en Frankrijk inzake de exploita tie van de bodemschatten van dit ge bied. Niger ligt ten zuiden van de Sa hara. De president stelde voor een organisa tie in het leven te roepen als de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS). Hij zei van mening te zyn dat Frankrijk, ongeacht hoe de Algerynse kwestie zich zal ontwikkelen, een be- langryke rol in deze organisatie moet spelen. Behalve de kwestie van de opheffing van de tramlijn en het instellen van busdiensten in Wassenaar heeft de ge meenteraad maandagavond nog een Ouden een voorbeeld is geweest voor velen. Hy dankte haar voor de wyze waarop zij haar werk deed, haar goede humeur en voor de liefde, die zy voor haar werk bezat. „Als Je liefde bezit voor Je werk bezit je een stuk levens geluk". Hierna sprak de heer J. Hartevelt na mens het jubileumfonds. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER De Jaarvergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer zal 10 en 11 oktober in de Sleutelstad worden gehouden. De deelnemers aan deze vergadering zullen dinsdagmiddag a.s. door 't gemeentebe stuur worden ontvangen. Woensdag houdt prof. mr. A. D. Belinfante te Amsterdam een lezing over „Ervaringen by het ontwerpen van een nieuwe ver- keerswetgeving". De samenkomsten vin den in de Stadsgehoorzaal plaats. Op het bureau bleek, dat de knaap in Overschie uit een kinderwagen een por temonnee gestolen heeft. Van de negen gulden, die de beurs by de diefstal be vatte, had hy nu nog ruim vyf over. De rest had hy gebruikt voor snoepgoed. De politie heeft hem maandagavond nog naar zyn ouders in Overschie terugge bracht. De derde oktober is voor hem beslist geen feestdag geweest. Gouden jubileum mej. A. den Ouden Maandag herdacht mej. A. den Ouden haar vyf tig jarig dienstverband by de N.V. Clos en Leembruggen. Mr. C. J. Leembruggen uitte zb'n dank baarheid voor de trouw en plichtsbe trachting .waarmede mej. Den Ouden heeft gewerkt. Hy bracht in herinne ring, dat de iubilaresse als 13-jarig meisje by de N.V. in dienst was getre den. Namens het bedrijf bood mr. Leembruggen een enveloppe met inhoud aan, alsmede een moccaservies. De heer J. Sap zei, dat mej. Den aantal andere zaken behandeld. Er werd in de eerste plaats het een en ander gezegd over enkele ingekomen stukken. Het adres van de bewoners van de Vin- kenlaan en de Papeweg die bezwaren maken tegen de vestiging van een asiel van Dierenbescherming in deze omge ving, werd door enkele leden van de raad in de bijzondere aandacht van het college van B. en W. aanbevolen. Mr. C. A. van Gorcum (PvdA) vroeg het col lege in overweging te nemen of mis schien een andere plaatst van vestiging van het asiel meer in aanmerking komt, bijvoorbeeld de omgeving van de Hoo- geboomseweg of de Ruigelaan. Mevrouw I. H. Eernstman-Steghgers (VVD) wees er evenwel op, dat h^ nieuw te bouwen asiel aan de Vinkenlaan niet zonder meer vergeleken mag worden met het nood-asiel aan de Spelderslaan, dat slechts provisorische voorzieningen be vat en daardoor meer hinder voor ue omwonenden oplevert. Verder was er een adres over de verhuur van een stukje grond langs het politiebureau, waarte gen een van de buren bezwaar maakt. Aan de raad was voorgesteld, dit adres ter afdoening te stellen In handen van burgemeester en wethouders. Op ver zoek van enkele raadsleden zal er ech ter toch een preadvies aan de raad wor den uitgebracht. De gemeenteraad benoemde leden in enkele raadscommissies, waarin door de benoeming van mr. dr. W. F. van Gun- steren vacatures zyn ontstaan. Benoemd werden in de commissie financiën de heer J. M. Koenen, in de commissie onderwys de heer T. J. van der Veen, in de commissie voor de uitbreidings plannen de heer L. G. Oosterling en in de commissie voor de strafverordeningen en de juridische commissie mr. C. A. van Gorcum. Tegen het „overnemen" van de kleu terschool Zyllaan door de gemeente, waardoor deze school op 1 januari een openbare kleuterschool zal worden had de raad geen bezwaren, evenmin tegen de benoeming van mej. A. M. H. Ca- merllng tot hoofdleidster van deze school. De bevoegdheid tot het aanwijzen van oversteekplaatsen voor voetgangers en LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Pleter, zn van H. Meyer en J. Meerburg; Petrus H. C., zn van J. C. Vlntges en S. Wesselman; Marcelllnus P. M., zn van A. M. J. van Velzen en J. M. van der Hoorn; Dirkje J. M., dr van R. van der Zwan en H. Donders; Steven R„ zn van O. Vos en J. Q. van Nifterik; Johannes, zn van L. van der Zwart en J. Kooijman. Ondertrouwd! A. A. Hartkoorn, 83 Jr en J. Baars. 29 Jr. Getrouwd: O. C. van Belle, 29 Jr en A. van der Ster, 23 Jr; N. van Helden, 28 Jr en S. S. van Leeuwen, 23 Jr. VOORSCHOTEN Na zeven borrels op bromfiets Een 56-jarige veehouder uit Voorscho ten moest naar het ziekenhuis in Leiden om een foto te laten maken. Dit had hem biykbaar zo aangegrepen, dat hy na de foto zeven borrels naar binnen sloeg. Op zichzelf zou dit niet strafbaar zyn, doch wel dat de man daarna op een bromfiets ging ryden. Probeerde te ry- den, want op de Haagweg hield de po litie he maan, waarop de veehouder aan het schelden sloeg. De feiten werden door de politierech ter bewezen geacht, waarby de rechter constateerde dat het nemen van een bloedproef niet kon plaats vinden. „Daar doen de dokters in Leiden niet aan", zo merkte de rechter op. De officier eiste f 60 boete of 12 dagen hechtenis en een week gevangenisstraf voorwaardeiyk. Zo luidde ook het vonnis. van speelstraten voor de Jeugd werd door de raad overgedragen aan burgemeester en wethouders .Een verzoek van de R.-K. Uloschool om medewerking by de aanschaffing van een tydseininstallatie en een verzoek om nieuwe leermidde len voor de chr. lagere school aan de Bloemcamplaan werden ingewilligd. De raad besloot voorts een bedrag van f 100.000 uit te trekken voor de aanschaffing van een nieuwe ladderwa gen voor de brandweer en een trekker- manschappenwagen. Tenslotte besloot de raad bezwaren van bewoners van de Starrenburglaan en de Dokter Curtius- straat tegen de vestiging in deze omge ving van enkele bedryven ongegrond te verklaren en van de Nutsspaarbank een tweetal woningen in het tuinpad aan te kopen voor f6.000 per stuk. Woensdag 4 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4%101102 GB Ned'59 4%101% 102 GB Ned. '60-1 4% 101% 102 A GB Ned. '60 n 4% 101% 102 AGB Ned. '59 4% 100 A 100% Ned. '60 4% 100iV 100% Ned. '61 4% 100A 100% Ned. *53 3% 97% 97% Ned. Grtb. obl. 3% 84% L - ged. '47 3% 94%GL 94% Ned. 51 3% 97 97% Ned. '53 I-n 3% 96f| 961! Ned. '56 3% 95% 95% Ned. '48 3% 90% 50% Ned. bel. cert. 3% 88 GB 88% Ned. '50 I-n 3% 90% 90% Ned. '54 I-n 3% 91% 91}} Ned. '55 I 3% 91% 91% Ned.'55-n 3% 94 94 Ned. "37 3 93 92% Ned. Grtbk. obl. '46 3 93% 93% Ned. doll. In. '47 3 91% GL 91%GB Ned. Inv. cert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 100 GL 9911 Indië *37 3 99% Indië *37 A 3 95% 9511 Ned. won. bJ. *57 6 109% 109% Ned. won.bJ. '58 4% 101A 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 112 112 (Ter. HVA-my125% 126% A.K.U382% 381 GB Deli My cert145.80 148% Hoogovens cert831 809 Philips gem. bez. 990% 994% Unilever cert775 783% Dordtse Petr512 515% Kon. Petr. (50 120) 108.70 190.40 Holl. Amer. lyn 162GB Java China Paket ..158 KJjM62.50 62 Kon. Ned. Stoomb.205 204% Kon. Paket My159 158 Stoomvaart My Ned. 172% 172% Nievelt Goudr. cert. 164% 163 v. Ommeren cert. 329% 331 Kon. Rott. Lloyd158% 159 Ned. Scheepv. Unie 164% 164 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% 96% idem '48 (3%) 97% 97% R'dam '52-1 (4%).. 100 B 100V8 id. id. *37 I-n (3%) 97 96% Z.-Holland '55 4% 100 100 Bankwezen Bank N. Gem. "58 5% 1041! 104% id. N.W8 *52 (4%) 100% BVG rspbr f.500 198 198 BVG rspbr. '52 145 144% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 95% B BEURSOVERZICHT HOOGOVENS FLAUW AMSTERDAM, 4 oktober Ook vandaag is de omvang van de handel voor de internationale waarden van weinig betekenis geweest. De stem ming was verdeeld. De koersfluctuaties bleven gedurende de gehele beursduur binnen nauwe grenzen. Vergeleken met de voorgaande slotkoersen werden van middag by de opening koersveranderin gen waargenomen. Het bleek dat certifi caten Hoogovens flauw in de markt lagen, daarentegen werden de Philips- aandelen en die van Kon. Olie uit de markt genomen. Aku en Unilever schom melden rond het slot van dinsdag. Het publiek weigert hardnekkig met het verstrekken van orders. De arbitrage doet wel pogingen om tot zaken te komen doch verder dan telefoneren en het uitwisselen van telegrammen komt men vaak niet. Er waren dan ook geen factoren aanwezig die de koersen, in welke richting ook, konden beïnvloeden. Daarom gaf de flauwe tendentie voor Hoogovens op 810, min 21 punten ver geleken met de voorgaande slotkoers, een geheel verkeerd beeld van de alge hele marktstemming. Zonder aanwys- bare redenen lag genoemd fonds zwaar in de markt. Het geringe aanbod, waar van een enkel stuk voor buitenlandse rekening, kwam in een totaal lege markt. Alleen op zeer lage prijzen werd pas steun geboden. Hierdoor liep de koers aanvankelyk op var 810 tot 815, doch later werd zelfs 805 gedaan. Zoals reeds meerdere malen aangehaald, wreekt zich in deze hoek het uitblijven van de bui tenlandse vraag. Aandelen Philips 5 pun ten hoger op 995. Unilevers liepen op van 776 tot 782 en boekten op deze prys een koerswinst van 7 punten. Aku's moesten de winst van gi-teren geheel prijsgeven op 380. Kon. Olies gevraagd door het pu bliek stegen een paar dubbeltjes tot f 109.10. Wall Strei i sloot gisteren met weinig veranderingen, terwijl de West- duitse beurzen vandaag goed pryshou- dend waren zonder meer. Vergeleken met de laagste koersen van de niet-offi- ciële ochtendhandel van vandaag viel de stemming op de officiële beurs voor de hoofdfondsen zeker niet tegen, behalve dan voor Hoogovens. In de Scheepvaartafdeling werden me rendeels een weini" hogere koersen ge registreerd. De handel war. gering. Van de leidende cultures bestond belangstel ling voor certificaten Deli. Ook HVA's ontmoetten enige vraag. Staatsfondsen vrywel onveranderd met weinig zaken. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 okt. Londen 10.15% 10.15%; New York 3.60%—3.60%Mon treal 3.50—3.50%; Parys 73.32%—73.37%, Brussel 7.24%—7.25%; Frankfort 90.31— 90.36; Stockholm 69.80—69.85; Zürich 83.49—83.54; Milaan 58.12%— 58.17% Kopenhagen 52.39—52.44; Oslo 50.69%— 50.74%; Wenen 13.97%—13.98y4; Lissa bon 12.65 y4—12.66%. Premieleningcn Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 105 A'dam '51 12%.. 91 90% A'dam '56 I 2% 84 83% Adam'56 II 2% 89% 88% A'dam *56 III 2% 89% 88% Eindhoven '54 2% 84 83% Enschede '54 2%82% 82% Den Haag '52 I 2% 92% 92 L Idem n 2% 91 90% R'dam '52 I 2% 93% Idem n 2% 91% Idem '57 2%96% 97% Utrecht '52 2% 96% 95 L Z-Holl. 1957 2% 94% 94% Zuid-Holland '59 2% 103 103 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 243.50 243.50 Amst. Bank 360 363 Cultuurbank 31% 31^4 Holl. Bank Unie eert. 210% 210 Ned. Handelmy. 314% 315% Rott. Bank 352 350 Twentsche Bank 304 303 Senembah425 425 Industrie Ondernemingen Albert Heyn640 650 Berkei's Patent (v.) 307 L 304 Borsumy41% 41 Calvé Delft eert. 749% 750 Electrolasmy350 Kon. Pap. v. Gelder 354 353 Kon. Ned. Grofsm 176 176% Holl. Constructie 440 Ing. bur. v. Bouwnyv 243 Internatio 181 179 Int. Kunststoff Ind 72% 72% v. Kempen en Begeer 125 Leidse Wolspinnery 552 Müller en Co. NJB 530 539% Ned. Kabelfabr. 575 580 Philips pref 292 291 Rott. Droogdok My 533 540 B Sikkens Groep 844 848 Ver. Touwfabrieken 342 342 Walvisvaart 96 95% Wernink's Betonmij 185 186 Wilton Feyenoord 295 300 Van wyk en Heringa 91 B 91B Zaalberg 130 132 Mynbouw en petroleum Biliton 2de r480 479% Koa Petr. (f 20) 112 111.50 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 23% 24 A Intern. NickeJ80% 79% Anaconda 50A 51% Bethlehem Steel.... 41 41% Cities Service 50% 51% General Motors 49A 49A Kennecott81% 80% Republic Steel 58% 57% Shell Oil 36% 36% Union Pacific 35% Ua States Steel 79% 80

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7