JAN FABRICIUS GRANDIOOS TE BROADSTONE GEHULDIGD Karel i Renard eist referendum liet federalisme over schiet als projectiel over rijksweg bij Delft Auto middenberm van RfHEMDE' S NIEUW ROOD GROOT SCHRIJVER 90 JAAR Legpenning en tabakspot van Louis Bouwmeester aangeboden BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. J. A. EEKHOF Verkeer eiste weer slachtoffers Spaak Minister waarschuwt MAANDAG 2 OKTOBER 1961 (Van onze Londense correspondent) Jan Fabricius. de Nederlandse toneel- en romanschrijver, die al jaren in het stadje Broadstone in het graafschap Dorset woont, is zaterdag ter gelegenheid van zijn 90ste verjaardag op waarlijk grootse wijze gehuldigd. Zijn talrijke Engelse en Nederlandse vrienden kwamen met de jarige, die in zijn eigen stoel in hun midden had plaatsgenomen, zaterdagavond bijeen in het verenigingsgebouw, de War Memorial Hall, welke feestelijk met bloemen versierd was. Er waren zeker 150 gasten. Overal zag men de blijde gezichten van hen, voor wie Fabricius niet alleen als schrijver, maar vooral ook als mens zo veel betekend heeft en nog altijd betekent. Door zijn grote vitaliteit zijn de contacten, welke hij nog met zovelen onderhoudt, zeer intens. Dat zijn geboortestad Assen Fabricius niet vergeten heeft, bleek uit de aan wezigheid van de meeste leden van het daar gevormde huldigingscomité onder voorzitterschap van de oud-Drentenaar prof. dr. H. J. Prakke, hoogleraar in de publiciteitsleer aan de Universiteit van Münster. Met hem waren meegekomen dr. J. Naarding, voorzitter van het Drents Genootschap, mr. H. Keuls, di recteur van het auteursrechtenbureau, C J. Stolk, directeur van de Provinciale Drentse en Asser Courant en diens echtgenote, alsmede de heer K. Kerst- holt. Namens het comité bood prof. Prakke in een treffende, in het Engels uitge sproken rede, de jubilaris een zilveren legpenning aan, ontworpen door de Ne derlandse beeldhouwer Termote en ge slagen door de Kon. Begeer. Dit ging vergezeld van een album met de namen van de schenkers, die in vele gevallen een foto of een brief bij hun handteke ning hadden gevoegd. Dit laatste had den o.a. de actrices Rika Hopper en Martha Soesman (die vroeger in Neder- lands-Indië optrad) gedaan. Fascinerend leven In zijn feestrede heeft prof. Prakke een kort eschets gegeven van Fabricius' grote betekenis voor het Nederlandse beroeps- en amateurtoneel. Het leken- toneel heeft enorm veel aan hem te dan ken. Prof. Prakke stelde ook de hechte vriendschap in het licht, welke Fabricius dankzij zijn zeer bijzondere persoonlijk heid met zovelen vei'bindt. Prof. Prakke zeide onder daverend gelach en grote bijval: „Your own life is the most fasci nating of all pour plays" (Uw eigen leven is het meest fascinerende van al uw to neelstukken). De bekende Engelse criticus W. A Darlington bracht als oudste vriend de toost uit, welke werd onderschreven door een andere vriend, de geneesheer dr. J. C. A. Norman, waarna de huldiging van Nederlandse zijde volgde. De heer Stolk bood de jarige het eerste exemplaar aan van zijn nieuwste boek, getiteld „Uit mijn tijd", een bundel auto biografische schetsen, welke van zijn hand in de Asser Courant zijn versche nen. Fabricius, die als duvelstoejager zijn carrière aan dat blad is begonnen, werkt er nog steeds aan mee. Jan Fabricius, die vergezeld was van zijn echtgenote en zijn zoon, de roman schrijver Johan Fabricius, heeft zich on danks de urenlange drukte bewonderens- waardig gehouden. Zijn geestige dank rede klonk als een klok. De Engelse radio entelevisie wijden vanavond een deel van hun programma's aan Fabricius. Ook de Nederlandse ether liet zich niet onbetuigd. Berg brieven De minister van O., K. en W., mr. J. Cals, zond een telegrafische gelukwens. Trouwens, Fabricius zal nog enkele da gen nodig hebben om zich door de hon derden telegrammen en brieven heen te werken. Er zijn in het leven van Fabricius twee Engelse perioden. Eerst heeft hjj van 1929 tot 1936 in Londen gewoond. In laatstgenoemd jaar vestigde hjj zich met zijn tweede, Engelse, vrouw in België. Toen de oorlogsdreiging steeds toenam, besloot hfj vooral met het oog op haar, naar Engeland terug te keren. Daar vond hij een prachtig landhuis, in het toen nog stille plaatsje Broadstone, gelegen temidd envan dennenbossen en heidevel den, welke Fabricius zo sterk aan Dren te herinnerden en waar hij zich dan ook volkomen thuis voelt. Fabricius, de Nederlander met de Ro meinse naam, woont aan een weg, welke nog door de Romeinen is aangelegd en toepasselijk Caesar's Camp heet Advertentie De beer geschoten, de huid verkocht.... (Van onze correspondent) De heer A. Aartsen uit Bergen op Zoom heeft zijn auto, wasmachine en T.V.-toestel naar de winkel terugge bracht. Het geld van de tweede prijs van de vrije Caritas-lotto, die hij had gewonnen, heeft hij niet gekregen. De officier van Justitie in Maastricht, heeft tot tweemaal toe geld en formulieren van de Caritas-lotto in beslag laten nemen. In de veronderstelling, dat toen de beer eenmaal was geschoten, de huid wel verkocht zou kunnen worden, schaf te de heer Aartsen zich uit eigen mid delen alvast die dingen aan, die hij zou kopen voor de f 10.000, die hij van de lotto zou krijgen. Van een kennis leende hij f 1500 om de auto te kunnen betalen. Die lening heeft de kennis zijn vakantie gekost, want het geld dat de heer Aartser. niet terug kon betalen was het vakantiegeld van de kermis. De ongelukkige prijswinnaar heeft zich voorzien van de hulp van de Bergen op Zoomse advokaat mr. P. Lap. Deze zal nagaan, of de organisator van de Caritaslotto verplicht is het geld uit te betalen. De Caritas-lotto doet zijn best zijn verplichtingen na te komen. Nadat het geld van de eerste lotto in beslag was genomen, zouden de prijzen uit de middelen van een tweede lotto worden betaald. Maar ook die tweede lotto kon geen genade vinden in de ogen van de Justitie. „Toch zullen wjj proberen de prijzen nog uit te keren", zegt men bij de lotto. Het is voor ons een erezaak. Voor de Justitie is het dat blijkbaar ook. De heer Aartsen heeft de T.V.-antenne weer van zjjn dak laten verwijderen, en zijn fiets weer in ere hersteld. Maar hjj kijkt nog steeds verlangend uit naar zijn tiendui zend gulden Hervormd studentenpredikant te Leiden In de prachtig bezette Pieterskerk is (gewijzigde) vers van de Morgenzang s. J. A. Eekhof, voorheen hervormd toe. Prof. Berkhof, die hierna wederom predikant te Wijk aan Zee, waar hij het woord voerde, merkte o.m. op, dat nauw betrokken was bij de coördinatie van het kerkewerk voor het gehele IJmondgebied, gisteravond door prof. dr. H. Berkhof bevestigd tot Leids studen tenpredikant. Ds. Eekhof, die evenals zijn echtgenote aan de Leidse Universi teit studeerde en in dit ambt dr. K. E. H. Oppenheimer opvolgt, deed daarna zijn intrede. Hoogtepunt Het emotionele hoogtepunt van de hul diging kwam echter toen de heer J. Spierdijk, namens Wiesje Bouwmeester de tabakspot van haar vader, Louis Bouwmeester, aanbood. Toen werd het Fabricius even te machtig. Louis Bouw meester, Nederlands grootste acteur, heeft rollen uit Fabricius' stukken ge speeld, namelijk die van Wilko de hond uit „De rechte lijn in welke figuur Fa bricius zichzelf het best heeft getekend en die van Hein Roekoe in het gelijk namige stuk. Wiesje Bouwmeester schreef: „Als je honderd wordt, kom ik zelf. De tabak in de pot is van 1925". Dit was het over lijdensjaar van de grote Louis. De legpenning draagt woorden, welke in het eerstgenoemde stuk door Wilke de hond zijn gesproken, namelijk: „Ge spannen toont de boog zjjn kracht". VOOR PRESTON COBB NAAR AMERIKA In opdracht van het comité „Actie Preston Cobb" vertrokken vanmiddag van Schiphol naar Amerika mr. B. W. van Houten, vice-president van de recht bank te Arnhem, en mevrouw mr. dr. F. Th. Diemer-Lindeboom uit Rotter dam. Deze twee deskundigen op het gebied van de kinderbescherming zullen in de V.S. contact opnemen met topfiguren over het proces en het lot van de in Georgia ter doodveroordeelde 15-jarige jongen Preston Cobb. Diens executie werd uitgesteld en op 6 oktober zal wor den beslist of er termen aanwezig zijn voor revisie van het vonnis. Voorts zul len de beide Nederlanders een notariële akte meenemen, waarin het totnutoe be reikte resultaat der handtekeningen actie is vastgelegd. Kettingbotsing nabij Barneveld: één dode en 3 zwaargewonden (Van onze Rotterdamse correspondent) Bij een zeer ernstige frontale bot sing tussen twee personenauto's op de rijksweg Den HaagRotterdam tussen Delft en Overschie is gister middag de 58-jarige mej. C. M. Scheerder uit de Salftlevenstraat te Rotterdam gedood. Vijf personen werden gewond, van wie één zeer ernstig. De auto's werden totaal vernield. Even na half zes reed de 53-jarige sociaal werkster D. H. W. Broekhoff uit de Saftlevenstraat te Rotterdam in haar vrijwel nieuwe volkswagen met zeer grote snelheid (naar schatting 120 km) in de richting van Rotterdam. Niet ver van Overschie bevond zjj zich op de derde, dus meest linkse, van de drie rij banen, die naar de Maasstad leiden. Plotseling moet een wiel de berm heb ben geraakt, waardoor mej. Broekhoff de macht over het stuur heeft verlo ren. Volgens haar verklaring zou zich vlak voor haar een auto van de tweede naar de derde rijbaan hebben begeven, waardoor zij in de war zou zijn ge raakt. De Volkswagen sloeg over de kop en vloog op 2 a 3 meter hoogte als een projectiel naar de andere zijde van de weg. Het voertuig viel daar op de voorzijde van een Ford Taunus, die werd bestuurd door de 32-jarige typo graaf G. de Jong uit de Professor Evers- laan in Delft. Verschrikkelijk De gevolgen waren verschrikkelijk. Uit de Volkswagen, die als een sardineolikje werd opengescheurd was mej. Scneer- der, die naast de sociaal werkster had gezeten, geslingerd. De vrouw was vrij wel op slag dood. De bestuurster liep schaafwonden aan hoofd en benen op. Zij is naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam gebracht. Men heeft een breekijzer moeten gebruiken om de heer De Jong, die in zijn totaal vernielde Taunus bekneld zat, te bevrijden. Hij was zeer ernstig gewond, met onder meer een gebroken rechter heup, gebroken benen en hoofdwonden. Hij is naar het Bergwegziekenhuis te Rotterdam ge bracht. Ook zijn echtgenote, de SO-ja- rige mevrouw D. de Jong-Koelewijn, werd gewond. Zij had een gebroken neusbeen. Achterin zaten de twee zoon tjes van het echtpaar, de 8-jarige Peter en de 6-jarige Teunis. Zij werden licht gewond. Voor onderzoek werden zij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De heer De Jong reed op de tweede rijbaan in de richting van Delft. Ach ter hem, op de eerste baan, bevond zich een Haagse journalist met echtge note en drie Kinderen in zijn auto. Het was een groot geluk, dat deze Ha genaar niet te snel reed. Daardoor kon hij, toen hij de Volkswagen over de weg zag suizen, zijn auto nog snel naar rechts sturen en zodoende voorkomen, dat de gevolgen nog erger waren. Nu kreeg de linker voorzijde van zijn wa gen een tik. Hij, noch zijn echtgenote liep echter verwondingen op. Het verkeer naar Delft en de roton de bij Ypenburg is gedurende bijna twee uur gestremd geweest. Het werd zoveel mogelijk langs de Delftweg geleid. Er brak nog brand uit in de restanten van de Volkswagen, maar het vuur was spoedig geblust. Tot zover onze Rotterdamse correspon dent. Kettingbotsing Eén dode viel er ook te betreuren bij een kettingbotsing onder Barneveld op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn De 48-jarige heer H. Bruns uit Over- veen overleefde dit ongeval niet. Zijn echtgenote en zijn twee dochters (15 en 18) werden ernstig gewond naar een ziekenhuis gebracht. Ilaar toestand is zorgwekkend. Het ongeluk gebeurde zaterdagavond omstreeks negen uur. Een personenauto uit Apeldoorn komend moest rechtsaf een inrit in, maar de bestuurder reed iets te ver door. Toen hij achteruit reed, kwam hij in botsing met een andere wagen. De licht beschadigde auto's bleven op de weg staan en voor men de plaats met lichten hadden kun nen afschex'men botste er reeds een vis- auto op de twee wagens en knalde daar na frontaal tegen een kleine personen auto, die uit de andere richting Kwam. Deze wagen, waarin de heer Bruns, zijn echtgenote en zijn dochters zaten, werd volkomen vernield. Ook na dit ver schrikkelijk ongeval deden er zich op deze plaats nog enkele botsingen voor. Twee auto's kwamen in een sloot langs de weg terecht. Zaterdagmorgen viel het zevenja- rig Ambonese meisje A. Taibutu in Vugt van een fiets op het moment., dat een tractor passeerde. Het kind kwam onder de vielen van de aanhangwagen met melkbussen terecht, en was op slag dood. Zaterdagavond omstreeks half tien is de 36-jarige grondwerker P. Seun- tjes uit Maastricht bij een val van een bromfiets zo ongelukkig terecht geko men, dat hij later in het ziekenhuis overleed. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is de 59-jarige meelhandelaar A. Kruyt uit Leerdam, toen hij met zijn fiets de provinciale weg aldaar over stak, door een personenauto gegrepen. De heer Kruyt, die ongehuwd was, overleed op weg naar het ziekenhuis. Ds. J. A. EEKHOF Onder de velen, die deze dienst bij woonden, waren o.m. de rector-magnifi- cus, prof. dr. G. Sevenster, wethouder J. C. van Schaik, talrijke predikanten, een vertegenwoordiger van studentencorpora en kerkelijke colleges, afgevaardigden van tal van kerken en een deputatie van gemeenteleden uit Wijk aan Zee. Prof. dr. Berkhof liet bij de bevesti ging de nadruk vallen op het tekstwoord uit Psalm 86 11b „verenig mijn hart om uw naam te vrezen". Uitvoerig wees spreker op de plaats en taal van een predikant in de universitaire gemeen schap. Na de bevestiging zong de gemeente de nieuwe studentenpredikant het derde Advertentie Een dode en drie ernstig gewon den waren te betreuren bij een ern stige kettingbotsing bij Barneveld. Het wrak van de personenauto, waarin de slachtoffers vielen pure bessenjenever r( Zonneschijn Ga rnet volle ...-.■../.'•ji. tejx teugen! 1/1 literfles f6.9S (excl. statiegeld) Afscheid in Londen Dr. Van Apeldoorn in sociale functie In het geheel gevulde kerkgebouw van Austin Friars heeft dr. R. H. van Apel doorn zondagochtend afscheid genomen als voorganger van de Nederlands-Her vormde gemeente in Londen. Het was een bewogen gebeurtenis. Dr. Van Apel doorn legde niet alleen de functie neer die hij ruim 15 jaar heeft bekleed, maar geeft tevens het predikantenambt op om zich aan sociaal werk in het bedrijfs leven in Nederland te gaan wijden. Hij is benoemd tot personeelchef van een bekende Rotterdamse bankinstelling. „Men zal zich afvragen", zo zei dr. Van Apeldoorn Jn zijn afscheidspi-eek, „hoe het mogelijk is dat iemand die zo als ik gelooft in zijn herderlijke taak, zijn priesterlijke functie opgeeft". „Mijn antwoord is dat ik mijn werk in een andere sfeer zal voortzetten. Voor mij is een priester iemand die dienen wil", verklaarde hij. Dr. Van Apeldoorn, die na de oorlog ds. Van Dorp als „jong maatje" opvolgde, trof daar een door bommen verwoeste, historische Neder landse kerk aan, en een door de oorlog ontredderde gemeente. Het nieuwe mo derne Austin Friars het tweede in vier eeuwen in het hart van de city kwam onder ds. Van Apeldoox-ns leiding tot stand en hy bracht de gemeente weer tot bloei, een uiterst zware taak in een reusachtige wereldstad. Austin Friars, de oudste hervormde gemeente van Nederlandse stam, werd een centrum van Nederlands leven m de Britse hoofdstad. Men ziet dr. Van Apel doorn dan ook node vertrekken. Ds. J. Zuurdeeg, zijn Parijse collega, schetste aan het slot van de afscheids- dienst de betekenis van de aftx-edende predikant en zei dat een sociale functie, zoals dr. Van Apeldoorn gaat bekleden wel degelijk chx-isteljjk en evangelisch kan zijn. In afwachting van de benoeming van een opvolger, zal ds. J. Leij, predikant by onze Koopvaai'dij, wiens standplaats Londen is, tijdelijk zijn werk in Austin Friars overnemen. Dr. Van Apeldoorn en zijn gezin zul len zich met ingang van 1 december in Hilligersberg vestigen. ds. Eekhof thans terugkeert in een voor hem en zyn echtgenote bekende en vertrouwde omgeving, de Leidse univer sitaire gemeenschap, temidden waarvan hij een strategische post zal innemen. Spreker verwachtte, dat ds. Eekhof. die in de IJmond zeven jaar werkzaam was temidden van de groot-industrie, thans het mens-zyn in een andere situatie zaj leren kennen. Nadat Gezang 132 1 en 2 was gezon gen, aanvaardde ds. Eekhof zijn ambt met een predikatie over Col. 3 17, waar Paulus zegt: „En al wat gij doet met woord of werk, doet het alles in den naam des Heren Jezus, God, denNVader, dankende door Hem!" Spreker, die aan dacht schonk aan de grote verandering, welke zich thans in zyn leven voltrekt: van de pastorie naar de Universiteit, stelde Paulus als een voorbeeld. Hij wist was het was naar de toekomst te leven en het oude achter zich te laten. Ook in zijn nieuwe werkkring verwacht ds. Eekhof de kracht van God. Het woord van God hoopt hij door te geven aan jonge mensen, die in de veelheid van de universitaire wereld een weg zoeken. Aan het einde van zijn predikatie richtte ds. Eekhof zich tot enkele per sonen en colleges. Na de dienst was er in de consistorie gelegenheid om met ds. en mevr. Eekhof kennis te maken. Prof. Busia verbaast zich over geruchten Prof. Kofi Busia Leids hoogleraar en verbonden aan het Institute for Social Studies in Den Haag, heeft zich zeer verwonderd getoond over de verklaring, dat de oppositie in Ghana hem als pre sident van dat land aan de macht zou willen brengen in plaats van president Nkroemah. „Dit is de eerste maal dat ik van een dergelijk komplot hoor", aldus verklaarde prof. Busia desgevraagd. Het verwonderde hem overigens niet, dat president Nkroemah een komplot vreest. Prof. Busia verklaarde voorts, dat hij geen contact met de Ghanese politicus Gbedemah heeft gehad sinds zyn ver trek uit Ghana, nu twee jaar geleden. (Voor hij in 1959 Ghana verliet was prof. Busia leider van de oppositie in zyn land). (Van onze Brusselse correspondent) „In 1950 besloot men tot een volks raadpleging voor één enkele man. Wjj eisen in België een referendum voor of tegen het federalisme. De opperste vorm van democratie is het referendum", al dus de leider van dc Waalse Volksbewe ging, André Renard, tijdens een nog al verregende betoging te Marcinelle, het plaatsje in Wallonië, waarvan de naam door de verschrikkelijke mijnramp van enige jaren geleden trieste bekendheid heeft verkregen. Renard heeft ook verklaard, dat de Waalse Volksbeweging is ontstaan bij gelegenheid van de stakingen van de cember als gevolg van het feit, dat het volk van Wallonië zelfbewustzijn had gekregen. „Wij zyn", zo heeft Renard nog gezegd, „steeds socialisten geweest en wij zullen dat blijven. Wat onze tegenstanders willen is verwarring zaaien. Men zegt, dat wij geweld zullen gebruiken om onze actie te steunen. Een algemene staking is geen geweld, zij is noodzakelijk in een kapitalistisch regi me". Renard heeft ook gesproken over de oprichting van het staalbedrijf te Zei- zate bij Gent. Hij oefende kritiek op het feit, dat men, zoals hij zei, zich van de lage lonen in de Vlaamse gewesten be- arbeiders te saboteren. Hij bekritiseerde eveneens de motie, welke de Waalse so cialisten vorige zondag hadden aangeno men. Verder heeft hij nog verklaard, dat hij niets eist en dat hij niet de maker van het federalisme wil zijn. „Ik vraag geen mandaat en ik ben geen kandi daat", i'iep hy uit. „Het enige dat ik wil is dat het federalisme tot stand zal komen en ik zal druk blijven uitoefenen zolang dit niet is geschied." De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Spaak heeft zyn Waalse socialistische partijgenoten gewaar schuwd tegen de gevolgen van het door hen geëiste federatieve stelsel voor Bel gië. Sprekende op een vergadering van een Waalse socialistische bond in Genappe betoogde Spaak, dat een spoedige oplos sing voor de Waals-Vlaamse verhoudin gen in België noodzakelijk is. Voordat men zich daarbij voor het federalisme uitspreekt, zei hij, moet men echter we ten wat dit precies inhoudt en wat de gevolgen zullen zyn. Laaiende ovatie voor Prinses Beatrix (Van onze Parijse correspondent) Prinses Beatrix heeft zaterdagmiddag het internationale studentencongres in Toulouse gesloten, dat vjjf dagen duur de en georganiseerd was door de „Fon- dation Europeenne de la culture", waar van haar vader. Prins Bernhard, het voorzitterschap bekleedt. Met haar moedige rede over „Onze Generatie en haar verantwoordelijkhe den" zaterdag reeds gepubliceerd die in een opvallend zuiver Frans werd uitgesproken, heeft Prinses Beatrix de harten van al haar mede-studenten ken nelijk diep getroffen. Zjj werd dan ook met een laaiende ovatie bijgevallen en bedankt. Het waren niet alleen de studenten uit 18 verschillende landen, onder wie 24 Nederlanders, die het grote amfitheater van de universiteit van Toulouse vulden. Ook talrijke professoren en andere ge leerden, staatslieden en politici hebben als sprekers of als toehooi'ders aan het vijfdaagse congres deelgenomen. Zo be vonden zich zaterdag onder het gehoor van Prinses Beatx-ix Frankrljks Senaats president, Monnerville, de vroegere voor zitter van Euratom, Louis Armand en de Franse ex-minister Maurice Faure, die in een samenvatting der voordrachten en debatten opwekte tot een jongeren actie voor algemene verkiezingen in heel Europa. Prinses Beatrix naar Griekenland Zoals na het afleggen van haar docto raalexamen is meegedeeld, heeft Prin ses Beatrix het voornemen zich na be ëindiging harer studie in het buitenland nader te oriënteren omtrent bepaalde onderwerpen waar zjj bijzondere belang stelling voor heeft. Ingevolge dit voornemen zal de Prin ses een onofficieel bezoek van ongeveer drie weken aan Griekenland brengen. De Prinses is vanmorgen in gezelschap van jonkvrouwen C. E. B. Röell van Schiphol vertrokken. Mejuffrouw A. Hasseley Kirchner, een vriendin van de Prinses, maakt de tocht mee. Soebandrio wil samenwerking Indonesië wenst de kwestie-Nieuw- Guinea te regelen in samenwerking met Nederland en weer normale betrekkin gen tussen beide landen vestigen, zo heeft de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio van daag meegedeeld. Minister Soebandrio vertrok naar New York waar hy de Indonesische dele gatie in de algemene vergadering der V.N. zal leiden. Advertentie TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT Naasting van Shell en Unilever geëist De Indonesische vakvereniging van suikerarbeiders neeft er bij de regering op aangedrongen, dat de belangen van de Shell Olie Maatschappij en die van Unilever zullen worden genaast, omdat deze ondernemingen nog altijd deels werken met Nederlands kapitaal. Op een ZO X KWALITEIT VOOR F 1,- langs in een resolutie gezegd, dat de re gering alle ondernemingen in Indonesië met deels Nederlandse belangen moet dient om de bezoldiging van de Waalse I congres van^deze" verënigSig" werd' on-' I te kunnen"1 voeren^oo^Nleuw-Gimiêa!

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4