Troebele verhoudingen speelden duistere rol HAAGSE AGENDA Kapitaal van kostganger verdwenen Vrijspraak geëist voor echtpaar Met een enkel woord Bij 3 oktober (afé-Resf. ,Zomerzorg' Agenda VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1961 De procureur-generaal bjj het Amsterdamse Gerechtshof, mr. W. B. J. Aberson heeft gisteren bevestiging gevraagd van het vonnis van de Alkmaarse rechtbank waarby een Helders echtpaar werd vrUgesproken van het tenlastegelegde, n.l. het stelen of verduisteren van het kapitaal van ongeveer f. 60.000 van hun kostganger, de inmiddels overleden heer P. Thomas. Subsidiair was het echtpaar tenlaste gelegd dat het f. 12.000 van het kapitaal van de heer Thomas, na diens overiyden, had begraven in de tuin van een familie-lid in Meerveldhoven. Uit het verhoor van de zes getuigen charge en de twe egetuigen k dechar ge kwam vast te staan dat het echtpaar, sinds de heer Thomas in 1955 zijn intrek by hen had genomen, verschillen de grote uitgaven had gedaan. De man had zijn kapperszaak aan kant gedaan, het huis laten verbouwen, een auto ge kocht en verschillende mensen geld te leen aangeboden, tot bedragen van f 35.000. De landbouwer in ruste Thomas ver kocht al zyn landerijen ter waarde van f 100.000 toen hy by het echtpaar was ingetrokken. By zyn overiyden bleek de trommel leeg te zyn, waarna namens de erfgenamen aangifte by de politie werd gedaan. Volgens verschillende getuigen zou de heer Thomas herhaaldeiyk verklaard hebben dat hy niet wilde dat zyn kin deren iets van de erfenis zouden krijgen, omdat zy gedurende 7 jaar hadden ge tracht hem onder curatele te doen stel len. Testament onvindbaar Notaris R. de Bak verklaarde dat de heer Thomas indertijd een testament heeft laten opmaken, waarin hy al zyn landeryen en een bedrag van f 10.000 vermaakt eaan de vrouw, op wie hy bijzonder gesteld zou zyn. Dit testa ment werd onuitvoerbaar toen de heer Thomas zelf zyn landeryen verkocht. Hoeveel van het geld was gebruikt by Maarschalk Amer, vice-president van de VAR en opperbevelhebber van het leger, die er niet in ge slaagd is een overeenkomst te be reiken met de opstandige militairen in Syrië. Prijs kinderboek 1961 voor Jan Blokker De prys voor het Kinderboek 1961 is toegekend aan Jan Blokker voor zyn boek „Op zoek naar een oom", versche nen in 1960 by de Bezige By te Am sterdam. De prijs, die door de Commis sie voor de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek jaarlijks ter ge legenheid van de Kinderboekenweek ter beschikking wordt gesteld, zal op woens dag 25 oktober door de Staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten worden uitgereikt tydens een byeenkomst in de hall van het Ministerie van O. K. en W. te Den Haag. Prof. dr. J. C. Bomhoff zal daarna een referaat over het kinder- en jeugdboek houden; de bijéénkomst wordt besloten met het optreden van de balletklasse van Nel Roos. In de jury voor het Kinderboek 1961 hadden zitting: de dames Miep Diek- mann en C. J. H. van Reenen en de he ren A. Lens, A. Romyn en A. Welling. Zes uur met beenbreuk op zeedijk te Bruinisse De heer C. Kik uit Bruinisse heeft gistermiddag, zes uur lang met een ge broken been aan de bultenzyde van de zeedijk In Bruinisse gelegen. Om twee uur was hy daar gaan vissen. Hy kwam op de glooiing van de dyk te vallen en liep daarby een beenbreuk op. Niemand was in de buurt om de helpende hand te bieden. Door de opkomende vloed moest de heer Kik zich steeds met zyn handen aan de stenen omhoog trekken om niet te verdrinken. Uiteindeiyk verloor hy het bewustzijn 's Avonds om acht uur werd hy opge merkt door een visser in een roeiboot. De heer Kik is opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Israël tegen Slim als opvolger van Hammarsk j öld Israël is vastbesloten zich tot het uiterste te verzetten tegen verkiezing van de Tunesiër Mongi Slim tot opvol ger van Dag Hammarskjöld als secre taris-generaal van de Verenigde Naties. In Israëlische kringen is men van mening dat Tunesiës lidmaatschap van de Arabische Liga- die liquidering van de joodse staat nastreeft - elk optreden van Slim wanneer het Midden-Oosten in het geding is, zal beïnvloeden. De Israëlische pers heeft ruime aan dacht geschonken aan het feit dat Slim de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken mevrouw Golda Meir onheus be jegende tijdens een ontvangst in het gebouw van de V.N. in New York ter ere van president Kennedy. De Israë lische pers beschouwde dit als een bewijs van het gebrek aan onpartijdigheid dat Slim eventueel als secretaris-generaal van de volkerenorganisatie aan de dag zou leggen. het overiyden van de heer Thomas kon nimmer worden vastgesteld omdat de accountants by de aangiften van de belasting niet werd toegestaan het kas geld te controleren. Volgens de laatste opgaaf van de heer Thomas zelf, bevond zich f 60.000 in de geldtrommel. Uit angst voor zyn kinderen zou hy geweigerd hebben zyn geld te beleggen. Bewijs niet geleverd In zyn requisitoir zei de procureur- generaal o.a. dat verschillende troebele verhoudingen een rol hebben gespeeld. „Ik wil hier duideiyk zeggen dat de verhouding tussen de oude heer ïho- mas en de vrouweiyke verdachte mis schien wel de bron van alles is", aldus mr. Aberson. .Testamentair zou het echtpaar niet alleen f 10.000 doch ook alle onroerende goederen hebben gekre gen. Hoeveel leugens en verdraaiingn hier zyn gebruikt weet ik niet; wèi staat voor mij vast dat geen bewys is geleverd", aldus de procureur-generaal. Na de eis tot vryspraak zei de verde diger van het echtpaar, mr. dr. H. Jon ker o.a. dat het hier om een normaal geval van schenking gaat, waarbij de motieven er niet toe doen. Het Hof zal 12 oktober a.s. arrest wyzen. Mende overstag: Adenauer mag één jaar aanblijven Erich Mende, de leider van de Wfst- Dultse vrye democratische party, heeft gisteren verklaard, dat zyn party mis schien Adenauer als Bondskanselier zal aanvaarden, maar dan slechts voor een overgangsperiode van een jaar. Hyzelf wil echter geen deel uitmaken van een regering onder Adenauer. De vrye de mocraten zullen alles doen om een coa litie van christen-democraten en so cialisten te voorkomen, zo zei Mende. Waarnemers in Bonn menen dat Ade nauer er nu vrijwel zeker van kan zyn, dat hy Bondskanselier blijft, zy het voor een beperkte tyd. Zoals bekend is hebben Mende en zyn party duidelijk laten blijken dat zij graag willen sa menwerken met de christen-democraten in de nieuwe regering. Zij hebben zich echter altijd gekant tegen een coalitie regering onder Adenauer. De omme zwaai van Mende wordt in Bonn in verband gebracht met de berichten dat de socialisten alle voorspellingen ten spyt ernstig streven naar een vcrm van samenwerking met de christen-de mocraten. En hiervoor zijn de vrije de mocraten bang. Zoals bekend is hebben de christen-democraten Adenauer aan gewezen als kandidaat voor het Bonds kanselierschap. De parlementsfractie van de sociaal democratische party in West-Duitsland heeft zich gisteren eenstemmig uitge sproken voor de vorming van een rege ring van alle drie partijen. Deze sa menstelling wordt nodig geacht we gens de te verwachten crisis op het ge bied van de buitenlandse politiek. Wapenstilstand in Laos zeer labiel De internationale controlecommissie voor het bestand in Laos zegt in een rapport van 6 september aan de Britse en Russische voorzitters van de inter nationale conferentie in Genève over Laos, dat de huidige wapenstilstand zeer labiel en tydeiyk is. De commissie is van mening, dat de toestand snel zal kunnen verslechteren als niet spoedig een politieke regeling of een uitgebreide bestandsovereenkomst tot stand komt. De commissie hecht grote betekenis aan een overeenkomst tussen de drie Laotische prinsen van respectieveiyk de rechtse, de neutralis- tische en de linkse groepering, die snel zal leiden tot de vorming van een coali tieregering. Reydon en De Jager staan 4 en 5 oktober terecht Te Moskou is van officiële zijde medegedeeld dat de 30-jarige Evert Reydon en de 25-jarige Lou de Jager op 4 en 5 oktober a.s. in Kiev, op beschuldiging van spiona ge. terecht zullen staan. De twee Nederlandse toeristen zijn gelijk gemeld 20 augus tus j.l. in de Oekraine gearresteerd, terwijl zij zich op een autoreis bevonden. In de officiële Russische verklaring over hun arrestatie is gezegd, dat zij militaire installaties hadden gefotografeerd. Ook zou den zij hebben toegegeven, dat zij een opdracht van de Nederlandse inlichtingendienst vervulden, die hen zou hebben opgedragen voor de NAVO in de Sowjet-Unie te spioneren. Het bureau voor perszaken van het Sowjet-ministerie van Buitenlandse Za ken heeft de buitenlandse correspondent in Moskou uitgenodigd het proces by te wonen. De Sowjetrussische regering heeft 22 dezer by de Nederlandse autoriteiten geprotesteerd tegen „Het verlenen van spionageopdraohten aan Nederlandse toeristen". Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in ant woord op vraag over de twee Neder landse arrestanten in de Sowjet-Unie Ind. goederen niet meer naar ons land De Indonesische regering heeft stappen ondernomen om de ver scheping van goederen uit Indone sië naar Nederland door tussen komst van buitenlandse afnemers stop te zetten. Dinsdag j.I. heeft het Indonesische deviezeninstituut een nieuwe order uitgegeven „bij wijze van voortzetting van de maatrege len van de Indonesische regering om alle betrekkingen met Neder land te verbreken". In de order wordt gezegd, dat het Instituut geen deviezenhandel zal voeren waarbij de eerste koper „in Lon den, Antwerpen, Hamburg of andere steden" de goederen op nieuw verkoopt aan Nederlandse afnemers. Deze maatregel is met terugwer kende kracht van 1 januari 1961 af geldig. meegedeeld dat de tydeiyk zaakgelas tigde te Moskou op 27 september jl. voor de vijfde maal by het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken be zwaar heeft gemaakt tegen het nog steeds niet toelaten van een vertegen- wowordlger van de Nederlandse ambas sade by de arrestanten. Op uitdrukke lijke vraag van Nederlandse zyde of nu tenminste rechtsbijstand voor de Jager en Reydon verzekerd was, werd van Russische zyde een ontwykend antwoord gegeven. Weinig pleizier (Van onze t.v.-medewerker) In „Achter het nieuws" deed de be zadigde dr. De Jong felle kritiek horen op de verandering, welke in de Ameri kaanse politiek inzake het Berhjn-Duits- land probleem zou hebben plaats ge vonden. We hadden juist in deze ru briek graag gehoord welke motieven Kennedy zouden hebben kunnen bewe gen tot zyn koerswijziging. Is die er in derdaad en kan het dan geen realisti scher koers zyn dan het botte ja-nee- gepraat? Want gesteld nu, dat Kennedy het ergste vreest, is het dan niet ver standig de situatie open te houden en af te wachten of er van de andere kant geen vreedzamer houa.ng wordt ge toond? Indien dat laatste resultaat niet wordt bereikt, eerst dan zou hy alle recht hebben tot het uitzetten van een strakker bestek. We willen hier bepaald geen buitenlandse politiek bedryvèn, maar dienen ons echter de vraag te stellen of de rubriek aan haar doel be antwoord by de interpretatie van De Jong. Dezelfde commentator, die deze dagen een gat in de lucht sloeg door zyn gefundeerde waarschuwing over het eten van haring, volhardde in zij» houding door wat populairs te zeggen over het Brandaris-drama zonder enige achter grond te onthullen. Wij vinden persoon lijk het gedoe met de militaire muziek een beuzelachtige kwestie, maar het sliep-uit gebaar in de „behandeling" van deze affaire was er o.i. eveneens flink naast. Achter het nieuws blijkt hier een luchtledig te schuilen. Wy ho pen er verder voor gespaard te blijven, want deze aanpak is spy tig van de zend- tyd. „De film leerde spreken" was een ga la-uitvoering van de oude draaidoos, kant en klaar uit Amerika geïmporteerd en niet onaardig om te bekyken, meer eigenaardig dan aardig overigens, want ook hier groef r :n niet diep. Dat gebeurde pas toen Pinter's Huis bewaarder aan bod kwam. We hebben er slechts e.n deel van kunnen aanschou wen, want uit een misschien ver keerde bezorgdheid voor ons toestel, hebben we de zaak uitgeschakeld, toen het zware onweer over de stad trok. Maar wat we zagen was genoeg voor een korte aantekening. Wat velen gezeur en ge zwets noemen, kwam in de vertolking van Guus Hermus over als een voorzich tig maar trefzeker getekend karakter van willen toevoegen, dat we van dit soort ongewone allure, waaraan we direct stukken in het geheel niet houden en het eigenlijk tyd verknoeien vinden om ze uit te zitten. Het onweer kwam ons BINNENLAND De 35-Jarige classificeerder J. Breed- veld uit Rotterdam is gistermiddag in het Bergweg-ziekenhuis overleden aan de ge volgen van een val van 7 meter hoogte, die hij 's ochtends had gemaakt op net terrein van Nlehuis-Van den Berg. Het slachtoffer was daar op een stellage bezig met het verven van een scheepshuid. Hy viel op een yzeren dokvloer. De heer Geurts uit Lelden, voorzitter van het bestuur der Stichting ter Bevor dering van de Produktivltelt in de Schoen makerij, heeft gistermiddag in een per ceel aan de Nieuwe Bartoklaan in Utrecht het nieuwe technische centrum voor de schoenmakerij geopend. Dit centrum, dat ongeveer vier jaren in Nijmegen was on dergebracht, is bedoeld voor werkgevers en werknemers die op de hoogte willen blij ven van de ontwikkeling op technisch ge bied in de schoenmakerij en met de daar mede opgedane kennis verder kunnen gaan op de weg naar verhoging van de produk tivltelt. Op Katendrecht in Rotterdam heeft de politie twee Chinezen, een 47-jarige timmerman en een 33-Jarige fitter, opva renden van een Brits schip, aangehouden. De Chinezen vervoerden in een tas 18 kg opium, die een waarde van f 20.000 heeft. De opium was uit India afkomstig en be stemd voor doorvoer. Het schip van de arrestanten ligt in de Waalhaven. Het doosje met schadeiyke tabletten, dat in Haarlem door een meisje verloren was. is teruggevonden door een 15-jarig meisje, dat het by de politie heeft inge leverd. BUITENLAND De burgemeesters van twintig Ameri kaanse steden komen naar West-Beriyn om de Amerikaanse toezegging van steun aan de vrijheid van de westberlljners te herhalen. Zij zullen ook de Westdultse Bondsrepubliek bezoeken, waar zy zullen spreken over Radlo-Vry-Europa. In Algiers zyn heden (vrydag)och- tend vroeg acht bommen ontploft. Win kels en woningen werden beschadigd. Nie mand zou gewond zyn. De ministers van Defensie van de Scandinavische landen hebben op een conferentie van twee dagen gesproken over het eventueel bestemmen van Scan dinavische militaire eenheden voor de V.N. In Venetie is gisteren een Italiaanse voormalige postbeambte, Francesco Ardui- no. tot acht Jaar en vier maanden gevan genisstraf veroordeeld, omdat hy geduren de elf Jaar heeft gespioneerd voor Joego slavië. Zes Joegoslaven werden by verstek tot vier Jaar en tien maanden gevangenis straf veroordeeld. Arduino, die in februari werd aangehouden, heeft bekend 800.000 lire (ruim 4.500 gld) voor zyn activiteit te hebben ontvangen. Hy zou ook de namen van de leiders van een Joegoslavische splonagegroep in Italië hebben genoemd. Negenennegentig blanke vluchtelin gen uit Katanga en zes Belgische leger officieren die aoor de V.N. uit dit gebied zijn gewezen, zijn donderdag per trein in Zuid-Rhodesle aangekomen. Het meren deel van hen zal per vliegtuig van Salis bury naar Belgle gaan, terwyi enkele naar Kaapstad zullen doorreizen. Tengevolge van het ontploffen van een smeltoven in een alumlnlumfabriek te East Chicago, in de Amerikaanse staat In diana, zhn gisteren twee mensen om het leven gekomen en ruim veertig gewond. Een deel van de fabriek raakte in brand. De schade wordt geraamd op één miljoen dollar. Het ongeluk deed zich voor in de fabriek van de U.S. Reduction Company". President Kennedy heeft generaal Norstad, opperbevelhebber van de NAVO in Europa, gevraagd voor overleg naar Washington te komen. Dit biykt uit een brief die de president aan vice-president Lyndon Johnson heeft gezonden en waar in hij hem vraagt, op de terugweg van Stockholm (waar Johnson de uitvaart van Hammarskjöld zal bijwonen), in Parys be sprekingen te voeren met de voornaamste Amerikaanse hoge functionarissen. dus in zekere zin niet ongelegen, al heeft het driftig en luidruchtig gery van brandweer en politie ons de schrik om het hart doen slaan. Het was een zwart stuk in een wat duistere zetting 'n triest registratie op een donkere avond. Het geheel der uitzending was feitelijk j een soort kortsluiting in successie, waar- I aan we te weinig plezier hebben beleefd. I VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 V. d. kina. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 19.50 De andere en ik, hoorsp. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Op zoek naar chimpansees in Afrika, lezing. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wil van ons huwelijk?, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Kamerork. en solist. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.20 Gram. 18.50 Regerlngsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 De nationale reclasserlngsdag. toespr. 19.30 Politieke le zing. 19.40 Uitsl. Reuma-actie en lichte muz. 20.30 Gram. 21.00 Lichte muz. 21.40 Jong - oud - eeuwig: Godsd. gedachten- wisseling. 21.55 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 25 Jaar actie voor God (II), lezing. 23.25 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Sportuitz. 20.50 Grand Gala du Dls- que. I. d. pauze om pl.m. 21.15: Avond college Nederlands. Russische wetenschappelijke hulp voor Indonesië De Russische Academie van Weten schappen heeft besloten, aan de weten- schappeiyke raad van Indonesië een zeewaardige barkas ten geschenke aan te bieden met een uitrusting voor weten schappelijk onderzoek van de zee. De Russische ambassadeur te Djakarta, die dit mededeelde aan de voorzitter van de Indonesinche Raad, voegde hieraan toe, dat de Russische academie drie In donesische plantkundigen uitnodigt voor een bezoek aan Rusland en bereid is, een Russische plantkundige gedurende twee jaren in Indonesië te detacheren. hoort GEZELLIGE MUZIEK. Dit vindt U zaterdag, maandag en dinsdag in „ZOMERZORG". Goede consumpties, biliyke pryzen. Restaurant in de bovenzaal. MENU: LEIDSE HUTSPOT met haring f3.50. STATIONSWEG 35a TELEF. 21444 VRIJDAG 29 SEPTEMBER Dlllgentia Wim Kan. Corry Vonk en ABC-cabaret met „Herexamen". 20 uur. ZATERDAG 30 SEPTEMBER Gebouw voor K. en W. My Fair Lady. 20 uur. Diligentia Wim Kan, Corry Vonk en ABC-cabaret met „Herexamen". 20 uur. Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Arme Bltos". 20.15 uur. ZONDAG 1 OKTOBER DINSDAG 3 OKTOBER Kon. Schouwburg. Rotterdam» Toneel met „Een man van alle tyden". 20.16 uur. WOENSDAG 4 OKTOBER Nederlandsche Comedie met „De geta- toueerde Roos". 20.15 uur. VRIJDAG 6 OKTOBER Haagsche Comedie met „Heeft Constan ce gelijk?" 20.15 uur. ZATERDAG 7 OKTOBER Haagsche Comedie met „Het Prieel". 20.15 uur. ZONDAG 8 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met ..arme Bltos". 14 uur. „Een mal meis je". 20.15 uur. EXPOSITIES Gemeentemuseum: Architectuurtentoon stelling dr. H. P. Berlagestlchtlng. BIOSCOPEN Apoilo. Het mysterie der twee vrouwen. 18 Jaar. Dag. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. Asta. De schaduwen worden langer. 18 Jaar. Dag. 2.30, 7. 9.15 uur. Zondag 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. Bijou. Later zul Je dansen. 18 Jaar. Dag. 2. 7.15 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Dorp aan de rivier. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Om zonden huilt men later. 18 jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zaterdag 2, 6.30 en 9.15 uur. Zondag 4, 6.30 en 9.15 uur; woensdag 2 uur, donderdag 8 uur. Cineac. Prinsjesdag in kleuren en actua liteiten. Dag. 9-24 uur. Zondag 11.30- 24 uur. City. Het grote vraagstuk. 14 Jaar. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; Zaterdag en zon dag 1,45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. Beat-Glrl. 18 laar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. Un Solr 6ur la Plage. 18 Jaar. Dag. 2.30 en 8.15 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora. De avonturen van Quentin Dur- ward. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. Het geheim van Monte Chrlsto. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon. De Nacht. 18 Jaar. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 1.46, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnskl. Exodus. 14 Jaar. Dag. 2 en 7.30 uur. Muslca. De wilde deserteur. 14 Jaar Dag. 2.15 en 8 uur. Zaterdag 8 uur. Zondag 3, 7 en 9.30 uur. Odeon. Rocco en zyn broers. 18 jaar. Dag. 2 en 8 uur. Olvmpia. Call-Girls in gevaar. 18 Jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zondag ook fi uur. Passage. De wereld van Suzle Wong. 18 jaar. Dag. 2.30, 6.45 en 9.30 uur. Zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.30 uur. Rembrandt. Marina. A.l. Dag. 2 en 8 uur. Zaterdag 2, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 4, 6.45 en 9.15 uur. Rex. Een taxi naar Tobroek. 14 Jaar. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Zondag vanaf 1.30 uur. Roxy. Drijfzand der begeerte. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag ook 4.30 uur. Seinpost. Zolang er mensen zijn. 14 Jaar. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zondag ook 5 uur Studio. Vera Cruz. 18 Jaar. Dag. 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalia. Op het spoor der verdwenen vrouwen. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag ook 4.30 uur. Zondag 3, 5. 7 en 9.15 uuf. De Uitkijk. Een duivelse uitvinding. A.l. Vrijdag, zaterdag, maandag en donder dag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag en woensdag alleen 2 uur. Jerry als ruimtevaarder. A.l. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 3.45, 6.45 en 9.15 uut. VRIJDAG Gerecht 10: Ledenvergadering Ned. Ver. voor vrouwenbelangen. vrouwenarbeid en ~"Jke staatsburgerschap. Spr. mej. mr. J. Zeelenberg over haar werk by de kinder- en zedenpolitie. 8 uur n.m. Het Gulden Vlies. V.V.D. Spr. mr. H. van Rlel over „Vanuit liberaal oogpunt be zien". 8 uur nm. Hotel Central; Broederschap van oud- padvinders. 8 uur nm. PredikerEvangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Pieterskerk: Jubileumconcert 3 October- vereeniging Ex Animo, Residentiekameror kest en solisten. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mr. H. R. Goudsmit over „Adoptie". 8 uur n.m. Schouwburg: Haagse Comedie met „Een mal meisje". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalCabaretcontactavond Muziekhandel Gé Hofenk. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk: 10-11 uur voorm. bybelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud-Lel den" naar Haastrecht en Gouda. 1 uur nam. Ned. Chr. Reisver.: Excursie naar Delft en Westlandse drulvenkassen. Verzamelen 1 uur nam. Stationsplein. Taptoe 3 October-vereenlging. Vertrek 7.30 uur nam. Kaasmarkt. Schuttersveld: Lunapark 8-12 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis ver. naar s-Gravenzande en Westland. 1 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. --)orm. DINSDAG Prediker: Feestavond Leldse Chr. Oran jevereniging. 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. DONDERDAG Lakenhal: Genootschap Nederland-En- geland. The Comedy Club geeft opvoering van 'The Country Wife". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur, zondags 1-5 uur (tot 1 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 2—4 u Zon- eD feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 'a zondaga 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Rykamuseum van Oudbeden: Tentoon stelling „Vierhonderd laar Romeinse be zetting". Werkd. van 105 uur, zondags van 1—5 uur (tot 1 oktober) Rykamuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang. die visl" (tot 1 ok tober) BIOSCOPEN Trianon: „Meneer de Gravin is niet thuis". A.l. Dageiyks 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. 3 oktober 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. VOOR ZATERDAG 30 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. _.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vr. 9.10 Gram. (Om 9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb meded. 12.33 Hammondorgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Gram. VARA: 14.10 Fries Cabaret. 14.40 Har- monle-ork. 15.00 Gram. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. m. comm. 17.30 Weekjour- naal. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. met comm. 19.00 Act. op kunstge bied. VPRO: 19.30 Tropenervaring vroeger en nu, gesprek. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Lich te muz. 20.45 Grand Gala du Disque 1961. 21.25 Soc. comm. 21.40 Sportuitz. 22.00 Grand Gala du Disque 1961 (verv.). 23.15 Nws. 23.25 Cabaret. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Gram. 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Gram. 16.00 Gregoriaan se zang. 16.30 Gram. 16.50 Amateursprogr. 17 20 Sportact. 17.30 Lichte muz. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.45 Vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Ama teursprogr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Omr. ork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.00 Styn Streu- vels. de vrucht van een leven, klankb. 21.40 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jaarcongres v. d. Nederlandse Pax - Chrlsti - beweging te Hilversum. 23.00 Meesterwerken v. d. religieuze muziek, muz. lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Film. 20.45 Grand Gala du Disque 1961. 21.25 Detectivespel. 22.0023.00 Grand Gala du Disque. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Ifome Service, 330 m. 12.00 Automoblllstenkron. 12.30 Inter views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 14.55 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen, week. 15.45 Gram. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Planorecital. Engeland, BBC Ll&ht Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Gevar. progr. 13.10 Sportparade. 13.30 Klankb. 14.00 Ork. muz. 14.40 Dans- muz. 15.25 Races. 15.45 Voetbal. 16.45 Pia nospel. 17.00 Sportversl. 18.00 Wedstr. tus sen scholen. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Voetbal. 19.31 Ork. conc. 20.3-1 Gram. 21.15 Trad Tavern. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Trad Tavern (verv.). 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Ka merkoor. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22 35 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gram. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.00 Gram. 14.40 Hedendaagse Italiaanse muz. 15.45 Festival v. Bayreuth: Das Rheingold, ope ra. 18.45 Gram. 20.00 Ork. conc. 21.00 Gram. 21.15 Nws. 23.05 Grarti. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Nws. 12.02 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Gram. 15.00 Selectie uit: Der Graf von Luxemburg, operette. 15.30 Omr. ork. 16.00 Theater- kron. 16.20 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Negro spirituals. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgel recital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Cabaret. 21.10 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Amus. ork. 23.30 Lichte muz. 23.55- 24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.03 Fllmmuz. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02 Nwe gram. 18 38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 20.30 Ge var. progr. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Rex: Vrijdag t/m zondag „Shane". 14 Jr. Dagelyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag ook 4 30 uur. Donderdagcyclus Loving You. A.l. Casino: Alias Jesse James. 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. 3 oktober 2. 4.15, 6.30 en 8.30 uur. Donderdagcyclus Sweet smell of succes. 14 Jr. Lido: Eddy kent geen pardon. 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en 3 oktober 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Desire in the dust". (Verdacht van aanranding). 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en 3 oktober: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Op de drempel van het leven". 18 jaar. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en 3 oktober 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-theater - Wassenaar. Vrydag 8 u., zaterdag 7 en 9.15 uur „Aanval op het Goud transport". Toegang 14 Jaar. Zon dag 7 en 9.15 uur. maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Nachtleven in een Wereldstad". Toegang 18 Jaar. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hopla Conny". Alle leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. BIJ geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) o-a 3 os p3 3ïa ÏS Amsterdam regen wnw 8 24 14 16 Den Helder regen nw 8 23 14 12 Ypenburg Vlisslngen zwaar bew. nnw 3 23 14 25 regenbul IM1W 2 23 14 13 Eelde onweer zzo 1 23 15 12 De Bilt regenbui w 2 22 14 15 Twente onweer wzw 3 25 16 7 Eindhoven regen zzw 4 24 13 16 Z.-Limburg geh. bew. zzw 4 25 16 0.2 Helsinki half bew. O 1 11 9 0 Stockholm zwaar bew. zo 6 16 10 0 Oslo regen O 1 15 13 7 Kopenhagenzwaar bew. zo 8 16 14 0 Aberdeen licht bew. z 2 15 5 11 Londen zwaar bew z 3 21 10 0.3 Brussel licht bew. zzw 2 24 16 17 Luxemburg half bew. zzw 5 23 13 2.2 Parys regen zzo 2 26 16 15 Bordeaux gen. bew. ono 1 29 17 10 Grenoble zwaar bew. w.stll 31 14 0 Nice licht bew. n 5 25 17 0 Beriyn Frankfort licht bew. ozo 2 24 13 0 mist w.stll 25 11 0 München half bew. zo 2 26 12 0 Ztlrlch mist w.stil 23 11 0 Genève zwaar bew. wzw 2 24 11 0 Locarno mist O 2 24 12 0 Wenen onbewolkt w.srtil 23 11 0 Innsbruck licht bew. w 2 27 8 0 Belgrado onbewolkt w.stll 28 f' 0 Athene onbewolkt w.stil 17 0 Rome onbewolkt w.stll 29 11 0 AJacclo onbewolkt ono 3 27 14 0 Madrid regen zw 3 23 15 18 Mallorca zwaar bew. O 3 31 21 0 Lissabon onbewolkt w 4 19 14 D

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2