Mr. Luns ontving gunstige reacties Frisse wind Onze stap geen goedkoop gebaar Bent U op weg? Liever thuis? Wij komen! Met een enkel woord Pracht handen Agenda DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1961 r. H. W. van Doorn is nog maar lx/ kort voorzitter van de KRO, maar J-v-l toch waagden hy het op zijn eerste de beste persconferentie in die functie meteen een knuppel in het Hil- versumse hoenderhok te gooien. Hoewel hij in zijn kwaliteit als KRO- voorzitter op papier ook secretaris van de Nederlandse Televisie Stichting is, ging hij in eerste instantie de struc tuur van deze organisatie stevig te lijf. En terloops liet hij ook enige kritische geluiden horen ten aanzien van het NTS-journaal. Van vele zijden is de heer Van Doorn deze kritiek kwalijk genomen. Ge brek aan kennis van de verhou dingen in Hilversum, werd hem verwe ten. Anderen hebben uit zijn opmer kingen „gebrek aan geduld, bezadigd heid en tact" geconcludeerd. Maar toch blijkt, dat de heer Van Doorn niet alléén staat in zijn voor naamste kritiek. Gisteren gaf mr. A. B. Roosjen als voorzitter van de NCRV te verstaan het, althans wat de struc tuur van de NTS betreft, met hem eens te zijn. Ook hij heeft ernstig bezwaar tegen de te grote staatsvinger in de tv- pap. En bij andere omroepverenigingen schijnt eenzelfde mening te heersen. Minder gelukkig was de heer Van Doorn ongetwijfeld in zijn gedeel telijk door de journalisten uitge lokte kritiek op een zo algemeen ge waardeerd televisie-onderdeel als het NTS-journaal. De heer Van Doorn gaf daar als voorzitter van een omroepver eniging een zuiver persoonlijke mening. Subjectief dus en bovendien weinig con creet. En zij was gericht tegen een ge zamenlijk programma, dat tussen de grauwe matige middelmaat van al het geen de televisiekijkers wordt geboden zeker niet slecht afsteekt. Wat echter niet wegneemt, dat b.v. de klacht over de wanverhouding tussen binnen- en buitenlands nieuws beslist niet van van daag of gisteren is. Dat men inderdaad vaak kan zien, dat de tijd gevuld moet worden en dat soms met vrij onbenullige stukjes gebeurt. En dat echt wel te be merken valt, dat hevig gelaveerd wordt tussen alle politieke klippen. Dat laveren is trouwens een typisch kenmerk voor Hilversum. Daar om. al was die kritiek van mr. Van Doorn dan niet opportuun, het doet prettig aan eens uit Hilversum-zelf een kritisch geluid te horen. Om eens een eerlijke mening te vernemen, welke niet onder stoelen of banken wordt gestoken. Het is een frisse wind, die men uit die richting niet gewend is. Het aantal lange tenen daar is enorm groot i L „Geduld, tacc en bezadigdheid" schij nen daar veel grotere deugden te zijn dan eerlijkheid en openhartigheid. Wij hebben in het verleden gezien, wat alle „geduld, bezadigdheid en tact" kunnen opleveren. Daarom zijn wij ondanks de maren, welke er aan 's heren Van Doorns kritiek kleven, toch wel gelukkig met deze frisse wind. Vervolg van pag. 1 Nieuw „volksfront" in Frankrijk? In sommige politieke Parijse kringen verluidt, dat Mollet zover zou willen gaan, dat hij nu zelfs met de commu nisten zou willen samenwerken, waar van hij tot dusver altijd als de ver klaarde doodsvijand stond aangeschre ven. Opmerkelijk is in ieder geval wel, dat Mollet en andere socialistische lei ders in de communistische pers de laat ste dagen ietwat schijnen te worden ontzien, zodat men van deze kant m elk geval wel bereid is op deze toenadering in te gaan. Op zijn persconferentie heeft Mendès-Frans maandag niet geant woord op de vraag, of hij ook de com munisten bij zijn plannen in wil scha kelen, een zwijgen dat niet minder veel zeggend zou kunnen zijn. Het is dus niet onmogelijk dat er ach ter de coulissen een nieuw volksfront op stapel staat, terwijl men trouwens ook op de rechtervleugel der Franse republiek van verschillende zijden zicht baar bezig is zich voor te bereiden op een aflossing van de wacht. Al deze plannen mag men in directe samen hang zien met de mogelijkheid van een nieuw offensief van het parlement (dat dinsadag weer bijeenkomt) tegen de regèring van Michel Debré. Mocht dat offensief door middel van een motie van wantrouwen leiden tot de nederlaag van de regering, dan zal het parlement worden ontbonden. En met het oog op de verkiezingen, die daarna gehouden zouden moeten worden, steken de partijleiders nu dus de koppen al bijeen. Wanneer zich daar bij echter inderdaad ook een nieuw volksfront af zou tekenen, kan men voorspellen dat niet alleen op het par lementaire, maar ook op het algemeen politieke, sociale en economische plan de Vijfde Republiek van De Gaulle een ontwikkeling staat te wachten, die als beproeving moeilijk onderschat kan wor den. Tot zover onze Parijse correspondent. Aanslagen In de nacht van dinsdag op woensdag zijn in Frankrijk en Algerije twintig kneedbommen ontploft, waarvan vier in het gebied van Parijs. Mohammedaanse Schriftelijke vragen aan minister over hoerendemonstratie De Tweede-Kamerleden de heren Franssen <Pv.d.A) en Kranenburg (P.v.d.A.) hebben aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie schriftelijke vragen gesteld over de „boe- rendemonstratie" op de Zuiderzeestraat weg maandag j.l. Zij vragen de bewinds lieden of de Rijkspolitie en de gemeen tepolitie van de betrokken gemeenten tevoren zijn ingelicht over de voorgeno men demonstratie, welke in de ochtend bladen van die dag werd aangekondigd. Voorts vragen zij of de politie-autori- teiten zich voorbereid hebben op hun taak om het verkeer doorgang te doen vinden en of zij zich daartoe voorzien hebben van de nodige middelen en bij stand, zoals bulldozers of ander mili tair materieel. Indien dit het geval is, hoe is het dan te verklaren, zo vragen de Kamerleden, dat de demonstratie het verkeer gedu rende twee en een half uur heeft lam gelegd en tenslotte na „overleg" tussen politie en demonstratieleiding beëindigd is. Ook vragen zij of thans maatrege len getroffen zijn om in de toekomst mogelijk herhaalde demonstraties doel treffender tegen te gaan. Vervolg van pag. 1 De minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, heeft gisteravond in New York verklaard, zeer gunstige reacties te hebben gehoord op de voorstellen inzake Ned. Nieuw-Guinea, die hij gisteren aan de Algemene Vergadering der V.N. heeft voorgelegd. De minister zei, dat deze voorlopige commentaren overigens nog niet veel zeggen, zodat men er geen optimistische conclusies uit dient te trekken. Wel was de minister van meniing dat ook wanneer de Nederlandse plannen In de V.N. geen tweederde meerderheid zouden halen, aan de naam van Neder land veel goed zou worden gedaan. Een minister van Buitenlandse Zaken van „een der zeer grote naties" had tegen over minister Luns de Nederlandse voor stellen gekarakteriseerd als een „nieuw hoofdstuk in het proces van dekolonisa tie". GROTERE KANS VOOR BEVOLKING Zich richtend tot Ge bewoners van Ned. Nieuw Guinea zei de minister, dat de regering haar plannen naar voren heeft gebracht omdat zjj van mening is, dat internationale garantie van het zelfbeschikkingsrecht de kansen van de bevolking vergroot. Het zelfbeschikkings recht en de bonafide uitvoering daar van ziet de regering als het centrale punt en daaraan is alles ondergeschikt gemaakt". Daarom, aldus minister Luns is de Nederlandse stap geen „goedkoop gebaar", maar een consequentie van de politiek, die de regering gedurende een reeks van jaren heeft gevoerd. Op een vraag of de verwerping van de voorstellen door Indonesië was inge geven door de overweging, dat Indone sië bjj aanvaarding ervan in plaats van Nederland de V.N. als tegenstander zou krijgen. Antwoordde de minister, dat dit z.i. de juiste interpretatie was. EEN „UITDAGING" Het voorstel van Nederland om zijn bevoegdheden in Nieuw-Guinea over te Sanapicin MIJNHARDT U raakt pi jn en pijntjes kwijt. 9 o c» opstandelingen schoten in 24 uur tyds vijf mensen dood en verwondden er acht. Volgens de politie heeft het geheime leger in de eerste helft van september 318 aanslagen gepleegd waardoor zes mohammedanen en één Europeaan zijn omgekomen en 44 mohammedanen en vijftien Europeanen werden gewond. Het geheime leger heeft gisteren in Algiers pamfletten verspreid waarin er bij de automobilisten op werd aange drongen hedenmiddag na twaaalf uur het verkeer twintig minuten lang stil te leggen. Verder werd de bevolking in dat pamflet verzocht maandag een alge mene staking van een half uur in ge heel Algerije te houden. „Zwakke regering' Gaston Defferre, voormalig socialis tisch minister en thans burgemeester van Marseille, heeft gisteren op een bijeenkomst van het socialistische na- tioale comité verklaard, dat de einige manier waarop men de leden van de ver boden rechts-extremistische organisatie het Geheime Leger moet behandelen, is „hen te doen ja, hen neer te schie ten. op te hangen, onder de guillotine te brengen". Hij werd luid toegejuicht toen hij hieraan toevoegde: „Wij moeten dege nen die ons willen doden zo gewelddadig mogelijk bestrijden indien wij willen slagen". Hij deed een aanval op de regering- Debré en noemde deze „de zwakste sterke regering die wij ooit hebben ge had". „Wij moeten met de lieden van de OAS afrekenen en de essentiële voorwaarde hiervoor is dat de huidige premier verdwijnt". Defferre beschuldigde Debré ervan „de medeplichtige en vriend van de meeste oproerkraaiers" te zijn. „Het is duidelijk dat zolang Debré aan het hoofd der regering staat, de strijd tegen de OAS slechts academisch zal zijn". dragen aan de VN wordt door de „New York Mirror" beschouwd als „een uit daging aan Soekarno". Volgens het blad zullen de tragische en kostbare fouten van de Belgische uittocht uit Kongo, die een leegte achterliet welke werd „opgevuld" door heftige beroeringen en strijd, hier in Nieuw-Guinea niet ge maakt worden. Als het plan van Nederland aangeno men mocht worden, zou dit betekenen dat de hoop, die Soekarno nog mocht koesteren op territoriale uitbreiding van Indonesië, niet in vervulling gaat, aldus de „New York Mirror". „GOEDE TROUW" De conservatieve Britse „Daily Tele graph" meent, dat „het van verbeel dingskracht getuigende Nederlandse voorstel om het geschil over West- Nieuw-Guinea uit de weg te ruimen op zichzelf beschouwd meer steun ver dient dan het waarschijnlijk in de al gemene vergadering der VN zal krij gen. Nederland wil zijn soevereiniteit niet bestendigen en bereidt de bevolking al actief voor op zelfbeschikking. En toch staat Nederland bloot aan voortduren de aanvallen wegens „kolonialisme". „Is er dan een verstandiger en eer voller oplossing dan rechtstreekse over dracht van het bewind over dit gebied aan de VN?", zo vraagt het blad zich af. Het noemt het voorstel van de Neder landse regering om financiële steun aan Nieuw-Guinea te blijven geven „een nieuw idee", dat meer betekenis en mogelijk ook een bredere toepassing kan hebben dan zijn onmiddellijk nut als middel om de Nederlanders te be vrijden uit een ondankbare en verkeerd begrepen positie. En hierom zal het voorstel waarschijnlijk door sommige leden van de VN met grote voorzichtig heid en door andere met vijandigheid ontvangen worden. Op weg naar aanschaffing van een ERRES-t.v. Ga dan eens bU VAN GEELEN kijken. In onze toonzaal ziet U de complete serie 1962 in werking. Fantastisch die klank, fenomenaal dat beeld! Ja, bekijk ERRES.t.v. in actie. Als U liever thuis keurt en kiest, in Uw eigen kamerwel, ook dat kan Dan komen wij bU U thuis. Niet met één toestel, maar met ver scheidene. En dat is nog maar het begin van onze service. Bel eens voor een afspraak. Of loop even bij ons binnen. U verbindt zich tot niets. Wij komen - met een serie toestel len enmet een service die U nergens elders vindt Eigen, zeer voordelige financiering. Betaling in drie maanden zonder kosten. Radio, en t.v.-service óók voor niet-klanten Haarlemmerstraat 55 t.o. REX Tel. 20593 's avonds 2023 I Maar wat het plan ook te wachten staat, het is een frappante demonstra tie van de goede trouw der Nederland se regering, aldus het blad. Voorbeelden (Van onze t.v.-medewerker) Om misverstand te voorkomen willen we maar meteen vertellen, dat met ons kopje allerminst bedoeld is, dat de NCRV-uitzending voorbeeldig was. „Memo" werd geheel gewijd aan een uit Curasao afkomstige predikant, met wie Peter van Campen een gesprek had, feitelijk alleen maar aan wie hij zo nu en Jan een vraag stelde, want ds. Mietes bleek voldoende van de tongriem gesne den om het zaakje op eigen kracht te klaren. Voor hen. die hetzij geïnteres seerd zijn in kerkelijke verhoudingen, dan wel iets naders weten willen over de Rijksdelen Overzee, was er veel op te steken. Het was een beetje plechtstatige geschiedenis, maar Van Campen is op dit punt nu eenmaal geen Garthoff, maar even grondig als deze is hij wel. Van „Vader weet het beter" hebben we ge woon genoten, omdat het onderwerp nu eens buiten het gewone viel (wat overi gens ook zijn bekoring hebben kan, als het met humor gebracht wordt). „Pas geoerst" toonde veel Pi Scheffer, maar 'everde ook veel geluid, ditmaal meer dan eens in het Spaanse genre, waarvan de uitspraak, vooral bij de Emeralds triest en treurig was. De Vlaamse zanger Louis Dusee had een prettig timbre en het groepje, waarover ven moest, was in zijn soort bepaald mevrouw Canne Meyer haar oordeel ge- verdienstelijk. Deze opzeet ruikt naar een kopie van Duys' aanpak met mevrouw Vincent, maar haalde er niet bij en was bovendien naar onze smaak niet terzake. Een wat goedkope uitvoering van een schokkend voorbeeld! De eenacter van Brecht was een sterk speelstukje, dat echter niet scherp ge noeg werd gebracht. Het had beter ver diend, juist ook omdat bij ons de over tuiging heeft postgevat, dat het verder reikt dan een kritiek op Hitler. We zien er een stille waarschuwing van de com munistisch gezinde auteur in tegen alle onvrijheid, die elke dictatuur met zich meebrengt en uit dien hoofde blijft het zy'n cynische actualiteit behouden. Nog maals, het is maar een veronderstelling, die niet op exacte gegevens is gebaseerd, maar we dagen graag uit om het tegen deel te bewijzen. Andrès Segovia is een heerlijk artiest, maar (als gemiddelde kijker) we horen hem liever spelen dan praten en zijn dus niet geheel content. Record-filmrechten voor „My fair lady" (Van onze Londense correspondent) Uit New York wordt gemeld, dat War ner Brothers aangeboden heeft een re- cordprijs van 5,5 miljoen dollars (ruim f 19 miljoen gulden) plus de auteurs rechten te betalen voor de verfilming van „My Fair Lady". BINNENLAND Prins Bernhard heeft het voornemen op 6 oktober in het City Theater te Am sterdam de gala-première bij te wonen van de film „De kanonnen van Navarone". Amsterdam ls een soort „Cineac" rij ker: de „Technoscoop". die van 11 oktober af iedere woensdagmiddag en -avond een filmvoorstelling van een uur zal geven, ln het bijzonder bestemd voor de middel bare schooljeugd. Het zullen documen taires zijn over de industrie en techniek van vandaag. De „Technoscoop" is een nieuwe activiteit van het Nederlands In stituut voor Nijverheid en Techniek, de heel wat frissere voortzetting van het vroegere nogal muffe Museum van de Ar beid, waaraan slechts de grauwe gevel van een weinig opbeurend gebouw aan de Ro zengracht herinnert. In de burgerzaal van het raadhuis te Hilversum wordt op maandag 2 oktober een herdenkingsbijeenkomst gehouden ter gelegenheid van tien Jaar Nederladnse te- visie. De minister van O.K. en W., mr. J. M. L. T. Cals, de burgemeester van Hil versum. de heer J. J. G. Boot. en de voor zitter van de Nederlandse Televisie Stich ting, de heer E. A. Schlittenhelm. zullen op deze bijeenkomst het woord voeren. Bij het slopen van een muur ln een uit het Jaar 1766 stammende boerderij in het Brabantse Uden is een houten ma donnabeeld te voorschijn gekomen, dat vermoedelijk in de twaalfde eeuw is ver vaardigd. Het beeld, voorstellende Maria met het kindje Jezus, was Ingemetseld in een binnenmuur van de oude boerderij. Het is een gaaf beeld van 80 cm. hoogte en 40 cm. breedte. Vanmorgen vroeg is de 26-Jarige G. Zonnenberg uit Doornspijk om het leven gekomen door een verkeersongeluk op de Zuiderzeestraatweg ln de gemeente Doorn spijk. Het ongeluk gebeurde doordat Zon nenberg met een motor, waarvoor hij geen rijbewijs had. tegen een busje opreed. Hij kwam te vallen en werd door een tegen ligger overreden. De chauffeur van de auto die hem overreed ls doorgereden. Zijn op sporing wordt verzocht. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. B(J de Tweede Kamer is een wets ontwerp Ingediend, dat beoogt de wette lijke beletselen tegen de Invoering van parkeermeters weg te nemen. Uit het Jaarverslag biykt dat de Duitse nationale luchtvaartmaatschappy, de Deutsche Lufthansa, over 1960 een verlies heeft geleden van 39 miljoen mark dat geheel wordt gedekt door regerings subsidies. Vannacht is de boerderij van de heer A. W. van wyk aan de provinciale weg nr. 6 ln Odijk, een van de grootste boer- deryen uit ale omtrek, door brand totaal verwoest. Ook het aangrenzende woonhuis brandde totaal af. Omdat bij het uitbre ken van de brand boven Odyk een on weersbul voorbij trok neemt men aan dat blikseminslag de oorzaak ls geweest. De heer Van wyk was tegen brand verzekerd. Op 26 en 27 oktober houdt het Ge nootschap voor Reclame voor de 23e maal zijn jaariyks congres en wel te Hilversum, met als thema „Welvaart en Reclame". De 25-1arige mevrouw G. Broekhof- Visbeen uit Vijfhuizen is gisterochtend bij een verkeersongeluk op de Vijfhulzerdijk nabij de Schlpholweg om het leven ge komen. Mevrouw Broekhof reed op haar bromfiets ln de richting van de Zwanen- burgerdyk, toen uit tegenovergestelde richting een bestelauto uit Vijfhulzen, na derde. Door nog onbekende oorzaak week de autobestuurder plotseling naar links uit. waarna hij frontaal op ae bromfiets berijdster Inreed. Zy werd op slag gedood. BUITENLAND De BBC wil kleine plaatselijke radio zenders ln geheel Groot-Brlttannie gaan zetten waarvan de bouw per stuk onge veer 175.000 gld en de exploitatie per Jaar 300 000 gld zou kosten. Elk station zou ongeveer twaalf man personeel hebben en een kleine studio. Deze plaatselijke zen ders zouden o.a. bij plaatseiyke verkiezin gen van nut kunnen zyn. De drie Amerikaanse Infanterie divisies ln Duitsland zulen ln de komen de maanden geheel gemotoriseerd worden, aldus heeft generaal Clarke, de bevelheb ber van de Amerikaanse troepen ln Euro pa. meegedeeld. Hiervoor zullen driedui zend man meer nodig zyn. President Kennedy heeft bekendge maakt, dat de V.S. 165.000 kilo verrijkt uranium-235 beschikbaar zullen stellen voor vreedzame doeleinden; 100.000 kg ls bestemd voor V.S. zelf en de rest voor het buitenland. President Elsenhower stelde in 1957 100.000 kilo zeer verrykt uranlum- 235 voor dit doel beschikbaar. Een vliegtuig, waarmee de gouver neur van de Braziliaanse staat Rio Gran de do Sul. Leonel Brizzola. op weg was naar Brasilia, ls brandend neergestort, zo heeft een Braziliaanse radiostation giste ren bekendgemaakt. Brizzola is een zwa ger van de nieuwe Braziliaanse president, Goulart. Bij diens benoeming tot opvol ger van Quadros heeft Brizzola een be langrijke rol gespeeld. Er deed zich een ontploffing voor aan boord van het toe stel. toen het op de luchthaven van Rio de Janeiro landde. Slechts enkele van de 63 inzittenden liepen kneuzingen op. Brizzola reisde met een caravelle van de Braziliaanse maatschappij Varlg. Irak heeft een Engels protest tegen de beschuldiging, dat Engeland en de Ver enigde Staten de hand hebben gehad in de Koerdische opstand van enige tijd ge leden yan de hand gewezen. De Wereldgezondheidsorganisatie zendt per vliegtuig een miljoen doses pokken-vaccin naar Kongo ter bestrijding van een ernstige epidemie ln Zuid-KasaL aldus heeft de organisatie meegedeeld. De Griekse commissie voor kernener- f;ie heeft gisteren meegedeeld, dat de ucht boven Griekenland steeds sterker radio-actief wordt. De commissie schrijft dit toe aan de recente Russische kern proeven. De limiet, waarboven de gezond heid bedreigd wordt, ls echter nog niet bereikt. Dr. Mlgicovsky, die verbonden 16 aan het Canadese ministerie van Landbouw, ls er ln geslaagd het voor de gezondheid zo gevaarlijke strontium 90 ln door radio activiteit besmette melk en andere voe dingsmiddelen te isoleren. Men onderzoekt nu of deze ln het laboratorium ontdekt methode op grote schaal kan worden toe gepast. In Noord-Karelie (Finland is de af gelopen maanden door wolven veel scha de toegebracht aan kudden waarvan ruim vijfhonderd dieren omkwamen. De boeren hebben de regering om speciale beveili gingsmaatregelen verzocht. President Tsjombe van Katanga heeft de minister-president yan de centrale Kongolese regering,- Adoela. gisteren voor gesteld zo spoedig mogelijk met hem op neutraal gebied een bespreking te hebben om de kwesties tussen de twee regeringen te regelen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Lichte muz. 19.30 Lichte muz. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en solist. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.55 Sportact. 23.05 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Kamer- ork. en solist. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt. lezing. 20.00 Promenade-ork. en Tu>*95" Hamea-Gelei Vervolging ingesteld tegen Londense kunsthandelaar (Van onze Londense correspondent.) Het Britse departement van Handel heeft een vervolging laten instellen te gen de Londense kunsthandelaar en schrijver Eric Estorick en tegen en expe diteursfirma wegens het zonder toe stemming uitvoeren van een geschilderd portret van dr. William Harvey, de En gelse 16de eeuwse arts, die de bloedsom loop ontdekt heeft. Het doek is door een onbekende schilder vervaardigd en naar Amerika 'verkocht. Schilderijen van na tionale betekenis mogen in Engeland niet zonder toestemming van de regering het land verlaten. In dit geval is de kunstwaarde van weinig of geen oelang, maar wel het onderwerp, namelyk een beroemde Engelsman. DONDERDAG Burgerzaal Stadhuis: Receptie 3 October vereenlging. 8.30-10 uur nam. Gebouw Prediker: Ds. J. A. Smink. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Modeshow N.V. Van Eg- mond. 8 uur njn. In den Vergulden Turk: Baha'l wereld- geloof. Onderwerp: „Doel en eenheid van alle godsdiensten". 8.15 uur n.m. Rest. v. d. Heyden: Demonstratie van boekhoudmachines. 10 uur v.m.-10 uur n.m. Station Lammenschanspleln: Aanbieding huldeblijk 3 Octobervereeniging. 7 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. VRIJDAG Gerecht 10: Ledenvergadering Ned. Ver. voor vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en geiyke staatsburgerschap. Spr. mej. mr. M. J. Zeelenberg over haar werk by de kinder- en zedenpolitie. 8 uur n.m. Het Gulden Vlies. V.V.D. Spr. mr. H. van Rlel over „Vanuit liberaal oogpunt be zien". 8 uur n.m. Hotel Central: Broederschap van oud padvinders. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Pieterskerk: Jubileumconcert 3 October vereeniging Ex Animo, Residentiekameror kest en solisten. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mr. H. R. Goudsmit over „Adoptie". 8 uur n.m. Schouwburg: Haagse Comedie met „Een mal meisje". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalCabaretcontactavond Muziekhandel Gé Hofenk. 8 uur non. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk: 10-11 uur voorm, bybelstudie; 11-12 uur ds. K. C van Oossanen. Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud-Lel den" naar Haastrecht en Gouda. 1 uur nam. Ned. Chr. Reisver.: Excursie naar Delft en Westlandse druivenkassen. Verzamelen 1 uur nam. Stationsplein. Taptoe 3 October-vereenlglng. Vertrek 7.30 uur nam. Kaasmarkt. Schuttersveld: Lunapark 8-12 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis ver. naar 's-Gravenzande en Westland. 1 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. DINSDAG Prediker: Feestavond Leldse Chr. Oran jevereniging. 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur. zondags 1-5 uur (tot 1 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Rijksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 13—16 uur) tot en met 29 ok tober Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „vierhonderd Jaar Romeinse be zetting' Werkd. van 105 uur. zondag6 van 15 uur (tot 1 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang. die vis!" (tot 1 ok tober) BIOSCOPEN Studio: „Op de drempel van het leven". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Onder vreemde viae". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur Lldo: ..Een hoogst belangryk persoon. A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: "The old man and the sea". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De Schaduw" („The Naked Edge"). 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kex: „Tussen kogels en granaten". 14 Jr. Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Anna" Astra-Tlieater - Wassenaar: Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „De Wilde Deserteur". Zondag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Waarover men niet spreekt". 18 Jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Ridder zonder vrees". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18. tel. 20085. BIJ geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. solist. 20.50 Gram. 21.00 Een tussentijdse balans: Hoe ls het gesteld met de Delta werken bij het ingaan v. d. komende winter?, lezing. 21.20 Lichte muz. 21.50 Orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Le grand Testament van Frangois Villon, lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter nieuws. 20.30 Documentaire. 21.00 De huls bewaarder, TV-spel. VOOR VRIJDAG 29 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Promenade ork. en sol. 11.00 V. d. kleuters. 11.35 Orgelspel. AVRO 12.00 Lichte muz. 12.20 Regenngsultz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamermuz. 14.30 Voordr. 14.50 Kerk orgel. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 19.50 De andere en ik, hoorsp. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Op zoek naar chimpansees ln Afrika, lezing. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wij van ons huwelijk?, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Kamerork. en solist. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Dansork. en zang. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Gram. 14.30 Gram. 15.00 Schoolra dio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 Boekbespr. voor de Jeugd. 17.15 Kinder koor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateursprogr. KRO: 18.20 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 De nationale reclasseringsdag. toespr. 19.30 Politieke le zing. 19.40 Uitsl. Reuma-actie en lichte muz. 20.30 Gram. 21.00 Lichte muz. 21.40 Jong - oud - eeuwig: Godsd. gedachten- wisseling. 21.55 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 25 jaar actie voor God (II), lezing. 23.25 Gram. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e lyn van 1820 uur) Eugène d'Albert „Tiefland". Muziek drama in 1 voorspel en 2 bedrijven op tekst van Rudolph Lothar naar Angel Gul- mera. De opera speelt zich deels af op een hoogvlakte van de Pyreneëen deels ln de Spaanse laagvlakte van Catalonië aan de voet van de Pyreneeën. Personen: Sebastiano, een rijk grondbe zitter, Paul Schöffler, bariton; Tommaso, de dorpsoudste, Oskar Czerwenka. bas; Moruccio, molenaarsknecht, Eberhardt Wachter, bariton; Martha. Gré Brouwen- stijn. sopraan; Pepa. Judith Hellwig, so praan; Antonia, Ruth Nixa, sopraan; Ro salia, Kerttu Metsala, alt; Nuri, Dodl Pro- tero, sopraan: Pedro en Nando, herders, Hans Hopf. tenor en Waldemar Kmentt, tenor; alle in dienst van Sebastiano. Ver der: het Koor van de Weense Staatsopera het Weens Symphonie Orkest. Dirigent: Rudolf Morale. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Sportultz. 20.50 Grand Gala du Dis- que. I. d. pauze om pl.m. 21.15: Avond college Nederlands. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Praatje. 12.15 Brlevenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelo pen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Klankb. 16.00 Ork. conc. 17.00 V d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Klankb. 20.00 Ork. conc. (Om 20.48- 20.58: lezing). 21.30 Onbekend. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Planorecital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamer muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 13.31 Praatje. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. 13.31 Praatje. 13.45 V. d. keluters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Gram. 18 30 Nws. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.24 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.31 Discussie 21.15 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Ouderw. dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Volksliederen, 17.00 Nws. 17.40 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Die lustige Weiber von Windsor, komische opera. 21.45 Nws. 23.30 Hedendaagse Duitse kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.05 Kamer muz. 15.00 Ork. conc. 16.22 Gram. 18.30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12 35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Amus. muz. 15.15 Gevar. muz. 16.00 Beursber. 16.06 Gram. '6.15 Balletmuz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaam se muz. 18.10 Lichte muz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Symf. ork. en sol. 21.40 Succesnummers. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 lil.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 Lichte muz. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Piano recital. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) &o. li Z wind m/s. 2 dg cc bn S S J2 3 CM Amsterdam licht bew. zzo 4 21 14 1 Den Helder zwaar bew. z 6 20 14 1 Ypenburg mist z 4 22 12 1 Vlisslngen half bew. zzo 6 21 16 1 Eelde mist z 2 22 14 0 De Bilt licht bew. zzo 2 22 13 1 Twente onbewolkt 2 4 23 15 5 Eindhoven zwaar bew. zo 2 23 13 0 Z.-Limburg zwaar bew. z 4 22 14 0.5 Helsinki mist nno 2 14 -1 0 Stockholm onbewolkt zzo 2 4 Oslo regen zo 3 16 11 2 Kopenhagen half bew. zo 9 16 13 0 Aberdeen regen zzo 4 15 Londen half bew. z 5 17 13 1 Brussel half bew. z 4 23 15 2 Luxemburg zwaar bew ozo 2 21 13 1 Parijs regen O 2 24 14 7 Bordeaux onweer zzo 6 28 18 4 Grenoble half bew. w.stll 27 12 0 Nice half bew. n 5 25 18 0 Beriyn half bew. zo 2 19 11 0 Frankfort mist w.stll 22 12 0 München half bew. z 1 26 13 0 Zürich mist w.stil 24 10 3 Genéve zwaar bew. w.stll 27 11 0 Locarno mist ozo 1 24 12 0 Wenen mist W.Sitil 20 10 0.2 Innsbruck zwaar bew v.and. 25 7 0.2 Athene onbewolkt nno 2 27 16 0 Rome onbewolkt w.stll 30 11 0 AJacclo onbewolkt ono 3 26 13 0 MadTid onweer w.stll 29 16 9 Mallorca onbewolkt w.stll 30 16 0 Lissabon half bew. zzw 26 17 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2