Presenteer Philip Morris (f® POPULAIRE, KLASSIEKE OF GEWIJDE MUZIEK! „EEN MAL MEISJE" DOOR HAAGSCHE COMEDIE Kerkelijk Leven KERK ZIJN EN ALS KERK HANDELEN Samenwerking remonstranten en doopsgezinden in Leiden Z.W. Kapitein Vermeulen is niet bang voor zondagavond Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 22 september 1961 Tweede blad no. 30459 K en O opende toneelseizoen K. en O. heeft wèl in de roos geschoten toen zij erin slaagde de Haagsche Comedie met ,,Een mal meisje", het vurige parade-paardje van het vorige seizoen weer van stal te halen om het Leidse toneel seizoen met zijn, dartele en hoogst amusante sprongen te openen. Advertentie The cigarette JL of Quality and Prestige „Een mal meisje", (1' Idiote) is de jongste komedie van Marcel Achard, waarvan de wereldpremière in november 1960 te Parijs plaats vond. Marcel Achard (wiens eigenlijke naam Marcel Auguste Perréol is) werd in 1900 geboren. Hij debuteerde in 1924 met „Malborough s'en va-t-en guerre", trad in de voetsporen van Sacha Guitry (1885 —1957) en schreef in de loop der jaren een dertigtal komedies, die gaandeweg begonnen uit te blinken door een vak kundige en handige samenstelling van humor, spitsvondigheid en sentiment, met hier en daar een scheutje melodra- matiek. Hij is een vooraanstaand ver tegenwoordiger van het typisch Franse boulevard-toneel, neemt zeker geen blad voor de mond, maar zyn pikante grapjes worden gedragen door een uiterst gees tige dialoog! „Een mal meisje" is qua opzet een „thriller"; het speelt zich af in de werk kamer van Camille Sévigné, de welis waar ambitieuze, maar onkreukbare, pas benoemde rechter-commissaris. Joséfa Lantenay (het malle meisje), dienstbode bij de aanzienlijke familie Beaurevers, is een volkskind, vrijmoedig bij het brutale af, slordig van levens wandel voorzover het amoureuze aange legenheden betreft, maar verder merk waardig openhartig en ronduit. Zij is in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op een chauffeur, een heetbloe- dige en jaloerse Spanjaard met wie zij een verhouding had. Zij werd by zijn stoffelijk overschot aangetroffen onder zeer bezwarende omstandigheden, de re volver waarmee de moord gepleegd was nog in de hand. Zij wordt binnengeleid en ontkent schuldig te zijn. De rechter-commissaris die, aanvan kelijk afgaande op het overstelpende be wijsmateriaal, mocht verwachten Joséfa in korte tijd tot een bekentenis te bren gen, voelt tijdens het verhoor twijfel op komen. Allengs wordt de twijfel zeker heid; op psychologische gronden kan dit meisje de moord niet bedreven hebben. Ook de substituut-officier die, om de machtige familie Beaurevers by wie Jo séfa en de chauffeur in dienst waren, buiten de ongewenste publiciteit te hou den, erop aandringt de zaak maar snel af te doen, kan hem niet weerhouden deze moord tot in de finesses uit te plui zen. Wat hem tenslotte gelukt. Ten gerieve van de bezoekers van de tweede opvoering op vrijdag 29 septem ber a .s. moeten wij het hierbij laten. Voor de aanvang sprak de directeur van K. O., de heer A. J. van der Pompe, een welkomstwoord bij de ope ning van het toneelseizoen. Vervolgens gaf hij uiting aan zijn ge voelens van waardering jegens het Schouwburgbestuur dat, om voor de vijf jaren, die nog wel zullen verlopen voor de nieuwe schouwburg L. gebruik kan worden genomen, besloten heeft het pu bliek in de pauze een aantrekkelijker omgeving te verschaffen. Wij konden inderdaad constateren, vooropstellend dat deze verbetering slechts van tijdelijke aard kan zijn, dat de wandbekleding in de koffiekamer en „de bierkamer" een tot nu toe onge kende sfeer van rust, warmte en intimi teit suggereert. Tweeëndertig foto's van bekende artiesten zijn oordeelkundig in de foyer aangebracht en vormen een be langwekkende verzameling. Spreker deelde tenslotte mee dat de heer Paul Steenbergen sedert ruim een week helaas niet in staat was op te tre den en de rol van de rechter-commis saris was overgenomen door Bas ten Ba tenburg. Overwegende dat de tijd van voorbe reiding te kort was om zich geheel los van de tekst te maken, moeten wij waar dering hebben voor de handigheid, waar mee hij zich van deze uiterst moeilyke taak kweet. Zodoende bewoog de grandioze creatie van Myra Ward als het „Malle meisje" zich eenzaam op grote hoogte. Onna volgbaar in haar plotseling omslaande stemmingen, soms bijna kinderlijk van eenvoud, dan weer hopeloos in de knoop omdat haar lichaam en haar verstand het maar niet eens kunnen worden. Al deze aandoeningen met fijnzinnige nu ances ingeluid, ondersteund door een subliem gebaartje, een stralende glim lach. Leo de Hartogh kwam haar het meest nabij in zijn vertolking van de rijke bankier Beaurevers. De man, die zich aan zyn stand verplicht voelt zich van een ingewikkelde zinsbouw en geaffec teerde uitspraak te moeten bedienen. Totdat hij zich bedreigd weet en zijn ware karakter door het vernisje kenbaar wordt. Hij gaf tevens in het 3e bedrijf een prachtig type van een logge, niet al te snuggere, maar niettemin amoureuze gendarme. Cas Baas gaf een glibberige, corrupte officier van Justitie, Broes Hartman een aanvaardbare griffier en Wim van Rooy een jonge, onervaren advocaat. Else Valk speelde het jonge vrouwtje van de rechter-commissaris, Arriette van Embden leek ons nogal mat als de in het nauw gedreven mevrouw Beaurevers. Alfred Pleiter zorgde voor een vlotte vertaling. Bob de Lange voerde met vakman schap de regie; het goedgetroffen decor was van Hep v. Duft. Langdurig en enthousiast applaus, prachtige bloemen voor de dames! B. H. Oud-Katholiek congres te Haarlem „Onze positie in de oecumenische be weging" was het onderwerp, dat de bis schop van Deventer van de Oud-Katho lieke Kerk, mgr. P. J. Jans, gisteren be handelde op het achttiende internatio nale oud-katholiekencongres in Haar lem. In zyn inleiding merkte hij o.m. op, dat sinds het eerste congres in 1890 de Oud-Katholieke Kerk alle eigen schappen van een bewuste reflexie op het gebied van hun oecumenische ver antwoordelijkheid hebben getoond. Na herinnerd te hebben aan het verleden zei mgr. Jans, dat het geloof in de oude oecumene en de hoop op een herstel van de eenheid volgens het principe van de onverdeelde kerk van het begin van het christendom niet alleen een theorie behoort te zijn of een theologische opi nie, maar een geinspireerde werkelijk heid die ons doet verlangen een kerk te zyn en als een kerk te handelen. Mgr. Jans kwam tot de conclusie, dat de instelling van de Oud-Katholieke Kerk moet zijn en blijven: „Wij blijven onze steun vinden in dat, wat overal, altijd, door allen geloofd is". Tijdens de tweede zitting van het con gres heeft prof. dr. A. E. Rüthi uit Bern een referaat gehouden over: „Levende liturgie in de Oud-Katholieke Kerk". Hij vertelde wat bereikt is en waarnaar nog gestreefd moet worden. Volgens spreker waren er de volgende perspectieven: in de Oud-Katholieke Kerken is een actief deelnemen van de gemeente aan de li turgie nagestreefd en ook in hoge mate bereikt, lang vóór de liturgische bewe ging dit als een eis had gesteld. Veel van wat heden ten dage op de litur gische hervormingsprogramma's van andere kerken staat, is hier reeds lang verwezenlijkt. De wetmatigheid en de clericalisering van de liturgie is over wonnen. Er blijft echter nog veel te doen, vooral door een intensiever bin nenleiden van de gelovigen in de litur gie. Wegens afwezigheid van pastoor K. Pursch uit Bonn las pastoor W. Heese uit Konstanz diens co-referaat voor, Koperen jubileum van pater De Ponti Een bekende figuur in het oude deel van de Sleutelstad, pater De Ponti, zal zondag zijn koperen priesterfeest vieren. Deze Joviale priester heeft zich in de vijf jaar, dat hij als aalmoezenier van het clubhuis (rDe Spreewpot" optreedt, vele vrienden in Leiden gemaakt. Het clubhuis is mede door de enthou siaste arbeid van de sympathieke pater een gonzende bijenkorf geworden, de gehele week is het aan de Nieuwe Rijn 52 een gaan en komen van mensen. Het zal pater De Ponti dan ook wel niet aan belangstelling ontbreken, wan neer hij zondagmorgen - na een plech tige H. Mis - tussen 11 en 12.15 uur in het gebouw aan de Nieuwstraat 45 ge legenheid geeft tot gelukwensen. Koningin-moeder Elisabeth van België is gisteren van Schiphol met een Russisch passagiersvliegtuig naar Moskou vertrokkenDe 85- jarige vorstingrootmoeder van Koning Boudewijn, reist van Mos- Prof. dr. L. J. van Holk sprak over het vormgeven aan ons geestelijk leven Op initiatief van de kerkeraden van de remonstrantse en doopsgezinde ge meenten had gisteren een gemeenschap pelijke wykavond in Leiden Zuidwest plaats in het wykgebouw „Boshof", wel ke gezien kan worden als een begin van intensieve samenwerking tussen beide kerkgenootschappen in dit nieuwe stads deel. Nadat de bijeenkomst was geopend door een der leden van de remonstrant se kerkeraad hield prof. dr. L. J. van Holk een referaat over „Hoe geven wy vorm aan ons geestelijk leven in deze tyd". Nadat spreker er op had gewezen, dat er in vroeger tyden bepaalde ge tikte vormen van geestelijk leven waren Advertentie SCHEERAPPARATEN vanaf f 34.50 Braun - Philips Remington - Siemens event, reparaties in één dag gereed. Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Gestolen fiets verkocht om benzine te kopen Wat doe je als de tank van je brom fiets leeg is en als je geen geld hebt om benzine te kopen. Twee jeugdige Leide- naars maakte van deze vraag geen al te groot probleem: ze stalen een fiets, die zo maar ergens tegen een muur stond en verkochten hem voor het be drag van een gulden. De benzine hebben ze nog kunnen kopen. Toen werden ze door de politie in de kraag gegrepen. BOTERMARKT 25 - TEL. 2266 LEIDEN. Voor dienstbetoon en vakmanschap. De kwestie prof. dr. P. Smits Zoals bekend heeft het hoofdbestuur van de Ver. van Vrijz. Hervormden in een adres aan de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk verzocht het besluit om prof. dr. P. Smits zijn emeriaatrechten te ontnemen, weer in te trekken om zo de weg te openen tot voortzetting van het gesprek. Aan het groot-moderamen van de Centrale kerkeraad der Leidse hervormde gemeente was gevraagd aan dit adres adhaesie te verlenen. Tijdens de laatst gehouden vergadering van de C.K. maakte dit verzoek een onderwerp van bespreking uit. De vergadering voelde wel voor een schrijven aan de Generale Synode over de aanhangige vraagstukken, maar niet voor de gevraagde adhaesie. Ook een voorstel het schrijven te beantwoorden met een tegenvraag kreeg niet voldoende stemmen. Het groot-moderamen kreeg opdracht een concept-schrijven gereed te maken tegen een volgende vergade ring. (kerkgang, zondagsviering, de kerkelijke lezing) wilde hij er de aandacht voor vragen dat enkele van deze vormen nog altijd him kracht hadden behouden, maar dat onze tijd toch ook weer om nieuwe vormgeving vraagt. Het gehele leven is immers anders ge worden, ook de oude gemeenschapsvor men gaan dikwijls in de gewijzigde sa menleving niet meer op. Prof. Van Holk wilde daarby vooral de aandacht vesti gen op de geestelijke betekenis van de snelle groei van de steden: er ontstaan nieuwe wijken, die met de stadskern dik wijls nauwelijks meer één geheel vormen. En in die moderne stadswijken wonen mensen, die moeite hebben om een vruchtbaar contact op te bouwen met hun omgeving. Om dit alles op te van gen is ook voor kerkelijk gemeentewerk een frisse aanpak nodig. Prof. Van Holk meent, dat het vor men van „parochies" daarvoor wel een eerste vereiste is, waartoe soms zeer in tensieve samenwerking van de kleinere kerkgenootschappen gewenst is. Dan zul len vormen van geestelijke instructie ge vonden moeten worden, die tegemoet komen aan het verlangen van de mens niet alleen „luisteraar" te zijn. (Niet zonder humor merkte spreker op, dat men bij de lezing dan ook van het ge hoor eigenlijk moest verwachten dat zy de blocnote by de hand hebben). Naast dit kringwerk zou ook aandacht moeten worden besteed aan een vorm van kerk diensten waarby ook de gemeenteleden meer actief worden ingeschakeld. Ten slotte wees prof. Van Holk er op dat wie gaarne voor zyn geestelyk leven iets ont vangt ook bereid moet zyn, samen met anderen een stuk werk ter hand te nemen, waarvan als praktisch dienstbe toon iets uitgaat. In de moderne samen leving zijn allerlei taken, die wachten op een bereidheid tot eenvoudig, liefst wel enigszins deskundig gevormd dienst betoon. Na de lezing van prof. Van Holk werd over het gesprokene nog enige tyd ge discussieerd en werd de nadere organisa tie van het wykwerk besproken. De lei ding zal berusten by ds. A. W. Cramer (remonstrants predikant) en dr. S. L. Verheus (doopsgezind predikant). zlJ kou door naar Peking, waar o.m. communistische leiders zal ont moeten. Een laatste groet voor het aan boord gaan van het vliegtuig. Langzame vordering werkzaamheid Nieuw Burgerlijk Wetboek In de toelichting op de begroting van Justitie voor 1962 deelt minister Beer man ten aanzien van de afdeling wet geving mee: De werkzaamheden aan het Nieuwe Burgerlyk Wetboek vorderen langzamer dan men indertijd had verwacht. De mi nister deelt mee, dat het door het drie manschap opgestelde zesde boek thans j ter perse is. Als dit is verschenen, kan de behandeling van het derde boek, dat op verschillende punten met het zesde boek samenhangt, in de Tweede Kamer voortgang vinden. Intussen werkt hy aan de Memorie van Antwoord van het vierde boek. Zijn streven is erop gericht, deze in de loop van dit zittingsjaar, zo mogelyk nog in dit najaar, te doen ver- schynen. De minister heeft besloten de invoe ring van het boek I van het nieuwe B.W. voor te bereiden. Er wordt naar ge streefd deze voorbereiding voltooid te hebben tegen de tyd dat boek 4, dat op de uiteindelyke tekst van boek 1, nog van invloed kan zijn, zyn definitieve vorm heeft verkregen. Aan het ontwerp voor een nieuw be- wysrecht wordt de laatste hand gelegd. De minister verwacht dat de nieuwe regeling voor het tarief in strafzaken in de loop van dit zittingsjaar kan worden ingediend. Ds. H. Bouter is in de vacature van ds. H. J. van Achterberg benoemd tot voorzitter van de Commissie bybelonder- richt op openbare scholen. Ds. J. M. D. d. Berg is tot lid van de Commissie gekozen. Tot leden van een commissie, welke in 1961 is belast met het afnemen der examens te verkryging van het politie- diploma A en Aa zijn benoemd de heren J. C. Hofstede en C. J. Verzyden, beiden alhier, A. Koerten te Oegstgeest. G. J. Boven te Wassenaar, mr. J. L.a:_ en te Katwyk en mr. C. Barends en G. Hee- ringa, beiden te Haarlemmermeer. waarin een overzicht werd gegeven van de stand van de liturgische vernieuwing in de Oud-Katholieke Kerk van Neder land. Pastoor C. Tol uit Amsterdam hield een co-referaat, waarby hy uit ging van de principes en richtiynen die zyn vastgesteld tydens een theologen- dag in 1954. Volgens pastoor Tol dient men met het invoeren van liturgische vernieuwingen zeer voorzichtig te zyn. Liturgie is immers sterk aan traditie ge bonden? Hy vroeg zich af. of onze tyd wel ryp is voor grondige hervormingen op dit gebied. Het congres koos tot zijn voorzitter prof. dr. P. J. Maan uit Utrecht en tot eerste secretaris pastoor M. J. Aarents uit Amersfoort. Men zond een telegram aan H.M. de Koningin, waarop in de loop van de dag een dankbetuiging werd ontvangen. In een eveneens te Haarlem gehouden buitengewone vergadering van de oud- katholieke studentenvereniging „Bata via" is besloten het erelidmaatschap aan te bieden aan de oud-katholieke bisschoppen J. J. Demmel uit Bonn en aan dr. U. Kury uit Bern. Helpen en dienen Tien jaar Hervormde Vrouwendienst Ter gelegenheid van het feit, dat tien jaar geleden door de generale synode van de Ned. Herv. Kerk de landelyke commissie-hervormde vrouwendienst werd ingesteld, is gisteren in Utrecht een dag van appèl en bezinning gehou den. Tydens deze byeenkomst voerde o.m. Jkvr. C. M. van Asch van wyck het woord. Zy stelde in haar inleiding, die getiteld was „Wat my dreef", dat in de maatschappy het partnerschap van man en vrouw hoe langer hoe meer wordt erkend, maar dat men in de meeste kerken nog is gebonden aan wat men meent uit de bybelse openbaring te moeten aflezen: de patriarchale verhou ding tussen de geslachten en de scherpe scheiding der functies van man en vrouw in de kerk, vooral waar het ambt en leiding betreft. Het wezen van de vrouw is in het al gemeen op helpen en dienen in het by- zondcr ingesteld cn haar medewerking zal er zeker toe by dragen, dat dit ele ment op het kerkelyk leven meer en meer het stempel zal zetten in zorg voor elkaar en voor de dienst van de kerk in de wereld. Het creatieve van ons vrou wen, zo vervolgde jkvr. Van Asch van Wyck, ons initiatief en aanpassingsver mogen, onze intuitie en fantasie hebben wy teveel uitsluitend laten spelen in de persoonlyke en gezinsverhoudingen. Wy moeten die ook in dienst stellen van de gemeente van Jezus Christus. In het grotere verbond, zo merkte zy op, staat de enkeling vrywel machteloos en voelt men de beperktheid van eigen kracht en inzicht. Vrouwengroepen in tal van kerken in verschillende landen geven stimulerende voorbeelden van wat gezamenlyke activiteit vermag, aldus jkvr. Van Asch van wyck. Zy zei, dat gemeenschap een wezenskenmerk van de kerk is en moet zyn. Volgens haar ligt hier een taak voor de vrouw. Zy zal haar krachten moeten inzetten om ook in een kerk, in het hart der gemeente, iets van deze gemeenschap wezenlyk te doen zyn. In de middaguren voerde een zuster- groep van de diakonessen-inrichting „Bronovo" uit Den Haag het moderne sprookje „De kleine Prins" op van An- toine de Saint Exupery. De voorzitter van de generale synode der Ned .Herv. Kerk, ds. P. G. van den Hooff, leidde de sluitingsdienst. Verbetering klimaat oud en rooms-katholieken Bisschoppen uit de Oud-Katholieke Kerken van Duitsland, Zwitserland, Amerika. Polen, Joego-Slavië en Neder land, alsmede afgevaardigden van be vriende kerken, waaronder de Angli caanse en de Oosterse Orthodoxe Ker ken, waren woensdag in Haarlem bü- een in een begroetingssamenkomst ter gelegenheid van het achttiende interna tionale Oud-Katholieken Congres. Een aanvulling van de wet op de Jus titiële documentatie betreffende bepalin gen omtrent het politieregister, is in voorbereiding. De indiening van een wetsontwerp tot goedkeuring van een verdrag omtrent de tenuitvoerlegging van alimentatiever plichtingen jegens kinderen, opgesteld door de Haagse conferentie voor inter nationaal privaatrecht, kan binnen korte tyd worden tegemoet gezien. Het wetsontwerp tot liquidatie van de Raad voor het Rechtsherstel is in verge vorderde staat van voorbereiding. Derde getuigenisdienst Stadsgehoorzaal vol? Vol vertrouwen gaat kapitein C. Ver meulen de komende zondagavond tege moet. Hij is er van overtuigd, dat ook de derde getuigenisdienst van het Leger des Heils een succes zal worden. Dat hij rekent op een groot aantal belangstel lenden moge blyken uit het feit, dat voor deze getuigenisdienst de grote zaal van de Stadsgehoorzaal afgehuurd is. De eerste getuigenisdienst werd ki maart van dit jaar gehouden in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De belangstel ling was toen zo groot, dat men voor de tweede dienst, op 20 mei j.l. in de grote zaal van den Burcht, die meer dan 500 personen kan herbergen, byeenkwam. Veletientallen mensen moesten toen teleurgesteld worden, omdat de zaal af geladen vol was. koor en het muziekkorps van het Korps Leiden zullen het voorprogramma ver zorgen, dat tot ongeveer half acht zal duren. Vervolgens zal men kunnen luis teren naar de oekende Haagse zange res Marieke van Dongen, die begeleid door Frans van der Reyden (hammond orgel) geestelyke liederen zal zingen. Ook het door radio en TV bekend ge worden kwartet The Gospel Singers uit Eindhoven zal aan deze dienst zyn me dewerking verlenen. Het kwartet wordt op de piano begeleid door Ruth Boyd, de echtgenote van een Amerikaanse baptisten-zendeling, die in Eindhoven zyn werkterrein heeft. Tijdens deze dienst zal een aantal mensen in het openbaar getuigenis af leggen van hun geloof De bedoeling is om met dergelyke ge tuigenisdiensten vooral buitenkerkeiyke te bereiken. Er is dan ook een gebeds actie gehouden door middel van een cir culaire, waarin het Heilsleger de gelo vigen opriep om in hun gebeden speciaal Zondagavond om zeven uur begint I deze derde* getuigendienst te gedenken, dan de derde getuigenisdienst. Het zang- |De actie is een groot succes geworden. De deputatie van de Orthodoxe Roe meense Kerk had wel een uitreisvisum, doch ze had te laat een visum in Ne derland aangevraagd, waardoor ze te legrafisch moest berichten niet naar Haarlem te kunnen komen. Prof. dr. P. J. Maan, voorzitter van de „Oud-Katholieke Pers" heeft tydens een persconferentie verklaard, dat de oud-katholieken in een andere verhou ding tot de rooms-katholieken zyn ko men te staan. Er is een verbetering in het klimaat ontstaan. Het is de vyfde maal, dat in Nederland het internatio naal congres wordt gehouden. Prof. Van Maan merkte voorts op, dat verschillende onderwerpen, die op het congres in Haarlem besproken zullen worden van de openheid der Oud-Ka tholieke Kerken getuigen. ,De onderwerpen voor vandaag waren: „onze positie tegenover de oecumenische beweging" en „oud-katholiek en ortho dox". Het voornaamste onderwerp van het congres zal zyn „de liturgie der oud-katholieken", op welk gebied de oud katholieken baanbrekend werk hebben verricht. Na een algemene inleiding van prof. dr. A. E. Ruthy uit Bern en twee co-referaten, respectievelyk door prof. L. K. Prusch uit Bonn en pastoor C. Tol uit Amsterdam, zullen vier verschil lende onderwerpen, die hierop betrek king hebben, in discussiegroepen wor den besproken. Zondag 24 september zal het congres met een openbare bijeenkomst worden besloten. Hier zal over het oud-katho- licisme in de tegenwoordige tyd worden gesproken. Herziening liturgische formulieren In haar gisteren in Apeldoorn gehou den zitting heeft de generale synode der Geref. Kerken gesproken over de rap porten van deputaten voor herziening van de liturgische formulieren, de op stelling van een verkort doopformulier en de vaststelling van een aantal her ziene of nieuwe gebeden. Met het oog hierop waren ter synode aanwezig de deputaten voor deze zaken, de predikan ten dr. E. D. Kraan uit Vlaardingen en ds. G. N. Lammens uit Heemstede. In de discussie kwamen allerlei wensen en voorgestelde redactiewyzigingen aan de orde. Ouderling S. Melse uit Leiden rap porteerde over deze kwestie. Aangezien de commissie zich over de geuite wensen en voorgestelde wijzigingen nog nader wil beraden kon een en ander in de ochtendvergadering nog niet zyn beslag krygen. De gehele middag Is verder gesproken over de vraag of een predikant, die een functie als leraar godsdienstonderwys by het middelbaar onderwijs aanvaardt, de eer en waardigheid van dienaar des woords kan behouden. Met name de Amsterdamse hoogleraar in het kerkrecht, prof. dr. D. Nauta be twijfelde of deze arbeid een ambtelijk karakter draagt. Daar ook dit onder werp nog niet kon worden afgehandeld besloot de synode de bespreking voort te zetten. Een greep uit onze enorme collectie grammofoonplaten POPULAIR: De nieuwe RICKY NELSON: Do you know what it means. Het COCKTAIL TRIO op z*n best met Batje Vier. JOHNNY„Och was ik maar". HOES lanceert Op zee. PAUL ANKA, vervolgt z'n succes reeks met Kissin' on the phone. I CONNIE FRANCIS geeft 'n nieuw Jasje aan Together. Enkele van de vele toppers: Hats off to Larry D'Shannon. Weekend, E. Cochran. Little sister, E. Presley. Transistor sister, Fr. Cannon. Crazy love, J. Lamers. GEESTELIJKE MUZIEK. Zingende zusjes: Jezus roept jongeren Jezus faalt nooit Jezus Uw redder Jezus wonderbare Naam. KEES DEENIK: Dat ons loflied vroiyk ryze Ik geloof en daarom zing ik. OPERETTE: o.a. Wiener Blut Das Dreimaderlhaus Der Vogelhand Ier lm Weissen Rössl Ein Walzertraum. HET EERSTE, MET „HET LAATSTE". Michael, HIGH WAYMEN 3 Chewing Gum, LONNIE DONEGAN 3.60 Knock on your door EDDIE HODGES 3.60 Amor. BEN E. KING 3.40 Should STRING A LONGS 3.40 Haarlemmerstraat 55 t.o. REX Tel. 20593 Klant of niet, onze eigen radio, en t.v.-service staat voor U gereed. 1

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3