1 9 BRUILOFT HAAGSE AGENDA Generaal Faure krijgt 10 jaar Café-Rest. ,Zomerzorg' VAhet X MARKANT Twee doden en acht gewonden bij Den Bosch «kSuudl MARKANT Met een enkel woord Amerikanen en Russen maken moeilijkheden over exposities AOSRAM Agenda VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 Goede en kwade verrassingen r (Van onze t.v.-medewerker) In Peters van Campens „Memo" werd al direct de grote verrassing van de avond eruit gegooid: Journalist Reek- man, vader en gangmaker van „Wij komen" kwam en vertelde, dat er al 1200 ouders naar geëmigreerde kinderen op bezoek gingen en zijn, dat het fonds al 4 miljoen gulden beliep, dat er al ver lagingen van tarieven hadden plaats ge vonden, maar dat hy nu weer iets had Presenteer uit het gouden blik Vervolg van pag. 1 China, Hongarije en Angola op de agenda Tijdens de avondvergadering besloot de agendacommissie van de Algemene Assemblee het probleem van China's vertegenwoordiging op de agenda te plaatsen. Dit betekent, dat voor de eerste maal in de Assemblee gedebatteerd zal worden over de Chinese kwestie. Het is echter nog niet uitgemaakt of deze zaak al dan niet als „een zaak van gewicht" zal worden behandeld. Amerika wenst beslist, dat de representatie van China als „een zaak van gewicht" in stemming zal worden gebracht. In dat geval zou communistisch-China namelijk een meerderheid van tweederden behoeven om te worden aangenomen. De Ameri kanen nemen aan, dat zo'n grote meer derheid nog altyd niet te vinden is, doch een simpele meerderheid (de helft plus één) voor Peking zou thans tot de mogelijkheden behoren. De agendacommissie besloot tevens, met vijftien tegen drie stemmen en twee onthoudingen, de Algemene Vergadering aan te bevelen het vraagstuk-H o n g a - r ij e op haar agenda te plaatsen. Eer der had de agendacommissie, met ze ventien tegen drie stemmen, besloten de vertegenwoordiger der VU. voor Hon garije, de Nieuwzeelander Sir Leslie Munro, te horen. Het Sowjetrussische- blok had hier bezwaar tegen gemaakt. Sir Leslie, eerste ambassadeur en daar na delegatieleider van zijn land bij de V.N., kreeg in 1958 van de Algemene Vergadering de opdracht een onderzoek in te stellen naar de toestand in Hon garije, dit in verband met de opstand, die aldaar in 1956 had plaats gevonden. De Hongaarse communistische autori teiten wilden hem evenwel niet toelaten. Zonder stemming besloot de agenda commissie aan te bevelen, de kwestie- Angola op de agenda te plaatsen. De Portugese afgevaardigde dr. Garin gaf uiting aan het „plechtigste voorbehoud" van zijn regering ten aanzien van de gevolgen van dit besluit. Hij zei verder, dat Portugal geen bezwaar heeft tegen een agendapunt betreffende de toestand van de Angolese vluchtelingen in Kongo. Hij zou zich echter wel kanten tegen elke poging om hieraan een politiek ka rakter te geven. Dr. Garin schatte het aantal van deze vluchtelingen op hon derdduizend. Hij verklaarde, dat zij voor de terroristen in noord-Angola waren gevlucht, voordat de Portugese veilig heidstroepen dit gebied hadden bereikt. Vervolg van pag. 1 (Van onze Par ij se correspondent) De voornaamste beschuldigde van het „komplot van Parijs", generaal Faure, is gisteravond in de Franse hoofdstad door een bijzondere militaire rechtbank tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld. Dezelfde straf werd ook tegen ko lonel Vaudray uitgesproken. Andere be schuldigden werden tot minder zware straffen veroordeeld, terwijl een vijf tiental militairen en burgers werd vrij gesproken. Het proces heeft ruim een week ge duurd, waarbij de hoofdbeklaagde, ge- jneraal Faure, echter weigerde alle vra gen van het tribunaal te beantwoorden, omdat hy de officieren van een lagere rang die ook in deze bijzondere recht bank zitting hadden, het recht ontzegde hem te berechten. Het proces heeft niet temin onweerlegbaar aangetoond dat Faure en de zijnen een komplot hadden gesmeed met de bedoeling in het jongste voorjaar in Parijs de macht in handen te nemen zodra de putsch van hun geestverwanten, de ex-generaals Challe en Salan in april jl. in Algerije met definitief succes zou zyn bekroond. De Algerijnse Nationale Beweging (MNA) heeft bekendgemaakt, dat Mes- sali Hadj, „de vader van het Algerijnse nationalisme", zich niet buiten de ge meente Gouvieux mag bewegen. Gou- vieux ligt bij Chantilly, ten noorden van Parijs. Volgens het communiqué van de MNA mocht Messali Hadj tot dusver overal op Frans gebied komen, behalve in Algerije. bereikt, n.l., dat de KLM voor retours naar Amerika en Canada een korting van niet minder dan 30% had verleend. Een heerlijk bericht voor veel ouders, maar ook voor de man, die dat allemaal voor elkaar heeft gekregen. Na de inwyding van een luthers kerkje in Limburg, waaraan ook de katholieke geestelijkheid deelnam, kwam het sym pathieke kamerlid mr. Biesheuvel iets vertellen over het melkfonds van de Unicef. Hy is een man, dio al eerder een door nuchterheid bedwongen bewogen heid ten toon spreidde. Toen was Van Campen nog lang niet klaar, hoewel hy uit een oogpunt van programmaconstructie had moeten ver dwijnen. Hij had echter nog de film rubriek te introduceren, eerst „Exodus" waarbij hij zich bepaalde tot enige nogal grote woorden en grote scènes zonder één trekje karakteristiek spel, waardoor hij het tegendeel bereikte van hetgeen hem voor ogen moet hebben gestaan. Ter af sluiting van dit rubriekje werden flitsen van een jazzfilm gegeven, die al direct pakten door de .ongedwongen wijze waarop de camera werd gebruikt. Het leven werd er door betrapt. De grote verrassing van de avond op het punt van bewogen dramatiek zat er in verborgen: Mahalia Jackson, die het „Onze Vader" bad, c„n stukje, zo aangrijpend, dat we de rest van de avond er verder graag voor over hadden. Want die vroeg wel enige uithoudingsvermogen. Een slechte tele- recording met een paar melodramatisch doende dames, blaffende officieren en opgeschroefde spanning. Alleen Hans Tiemeyer had een enigermate genuan ceerde rol, waarvan hij het beste wist te maken. Het geheel vonden we wat moei lijk te verteren, maar het kan aan ons gelegen hebben. Er werd ons na Mahalia Jackson zelfs geen tijd gegund even te gaan verzitten om ons op de kwade ver rassing voor te bereiden. of PARTIJ hebben wtf een gezellige zaal, Speciale menu's, verschillende prijzen, MENU f6.—. RUSSISCH EI GROENTESOEP WIENER SCHNITZEL VERSCHILLENDE GROENTEN GEK. EN GEB. AARDAPPELEN CHIPOLATA IJS STATIONSWEG 35a - TELEF. 21444 RUIMTECABINE DER V.S. NAAR ONS LAND? Op verzoek van de Kon. Luchtmacht onderzoekt de Amerikaanse ambassa deur in ons land de mogelijkheid een ruimtecabine van hetzelfde type als waarmee de eerste Amerikaanse ruimte vaarder zyn reis maakte, naar Den Haag over te brengen. Men wil de cabine tentoonstellen op de luchtmachtavond, die 29 september in de Dierentuin in Den Haag zal worden gehouden. Er zal ook een tentoonstelling worden gehouden onder het motto ^er- lijn in de strijd tussen Oost en West", die tot stand is gekomen met medewer king van het Departement van Defensie en de Navo. Zij omvat ojn. de laatste foto's uit Berlijn. Chique gehuld in cellofaan 20 V00I 12.5 Ernstig verkeersongeluk By een botsing in Sint Michiels Ges' tel zijn gisteravond twee mensen om het leven gekomen en werden acht men sen gewond, van wie er vier in het zie kenhuis moesten worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde omstreeks zeven uur op de weg tussen Den Bosch en Sint Michiels Gestel. Een taxi uit Den Bosch werd daar in een flauwe bocht van de weg door een tegenligger zo naar de kant van de weg gedrukt, dat de taxi enkele bomen schampte en vervolgens frontaal op de volgende tegenligger bot ste. De twee inzittenden daarvan, een 49-jarige man een 42-jarige vrouw wer den op slag gedood. In de taxi zaten, behalve de chauffeur zeven winkelmeis jes uit Den Bosch, die op weg waren naar Sint Michiels Gestel voor een fe- licitatiebezoek. De chauffeur en drie van de meisjes werden zodanig gewond, dat zy ter verpleging in een ziekenhuis in Den Bosch moesten worden opgeno men. De Rykspolitie zoekt naar de bestuur der van de eerste tegenligger, een blauw grijze Volkswagen, die vermoedelijk ook langs de taxi is geschampt en lakspo ren moet dragen. Keukenhulp speekle voor ambassadeur De 30-jarige keukenhulp William Constantine uit New York dacht een oplossingvoor zijn woningpro bleem te hebben. Hij huurde een suite van twee kamers in een duur hotel onder de naam van „ambas sadeur Kawatta van Ghana". De suite kostte 23 dollar per dag. Voorts nam hij een secretaris in dienst voor 100 dollar per week, organiseerde een feestje in een tweede hotel en voerde lange interlokale telefoongesprekken met Washington. In het hotel begon men achter docht te koesteren toen de secreta resse aangifte deed dat zij enige che ques miste. Een onderzoek bracht de ware identitiet van de „ambassadeur" aan het licht waarop zijn arrestatie volgde. Constantine gaf toe reeds eerder tot zes maanden gevangenisstraf te zijn veroordeeld omdat hij zich in het begin van dit jaqr in het Wal dorf-Astoria hotel had uitgegeven voor de ambassadeur van Ethiopië. De volgende zes maanden is Con stantine in ieder geval onderdak, in een werkinrichting in de stad. Engelse parlement week eerder bijéén Het Britse parlement zal een week eerder dan de oorspronkelijke beginda tum bijeen komen om de internationale toestand te bespreken. De nieuwe datum is 17 oktober. De leider van de socialistische oppo sitie in het Lagerhuis, Gaitskell, haa de premier hierom verzocht. De leider van de liberale partij, Grimond, had het so cialistische verzoek gesteund. Er zullen drie onderwerpen worden be sproken: de Berlijnse crisis, de toestand in de VN en Kongo. De debatten zullen naar verwachting drie dagen duren. Advertentie Kerel I geeft goud voor 'n riks OOSTENRIJK wil associatie met EEG De Oostenrijkse kanselier dr. Gorbach heeft verklaard dat Oostenrijk niet vol ledig lid wil worden van de Europese Economische Gemeenschap (EEG), maar genoegen zal nemen met een associatie. In een toespraak tot de Oos tenrijkse liga van industriëlen zei hij dat van de Oostenrijkse uitvoer op het ogenblik 50 procent naar de landen van de EEG gaat. Dit percentage zou tot 80 stijgen, als Groot-Brittannië en an dere bij de Europese Vrijhandels-Asso ciatie (EVA) aangesloten landen tot de „Zes" van de EEG zouden toetreden. BINNENLAND In het Academisch Ziekenhuis in Groningen is gistermiddag overleden de 71-Jarige weduwe J. de Klerk-Iestra uit Rotterdam. De vrouw logeerde bij haar zuster in Groningen en maakte gisteren een ernstige val van een buitentrap. Zij werd met een hersenbloeding in het zie kenhuis opgenomen. Het is niet onmogelijk dat ze, voordat ze de trap afdaalde, on wel is geworden. De Indonesische Republiek laat alle gebouwen in Den Haag en Wassenaar veilen op 17 en 24 oktober. Het Indone sische bezit omvat o m. het grote landgoed „Backershagen" in Wassenaar en de vroe gere gebouwen van de diplomatieke ver tegenwoordiging aan de Prinsessegracht en de Jan Evertsstraat in Den Haag. Gistermiddag heeft men het zeven maanden oude zoontje van de familie Maessen dood in zijn bedje aangetroffen. Het kind bleek gestikt te zijn doordat het met het hoofdje tussen een kussentje en de dekens terechtgekomen was. Er is nog getracht met behulp van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wek ken, echter tevergeefs De Haagse kunstschilder Jan v. Heel heeft op de zesde „Biennale" in Sao- Paulo een eervolle vermelding gekregen. Van deze schilder zijn in Sao-Paulo negen werken te zien. waaronder enkele recente Spaanse landschappen en enige schilde rijen uit de serie die hy schilderde naar aanleiding van de ramp van Préjus, als mede enkele stillevens. De ingezonden werken dateren uit de periode 1954 tot 1960. Op 26 oktober a.s. zal prof. dr. J. Waterink zijn functie als hoogleraar-direc teur van het in Amsterdam gevestigde Paedologisch Instituut neerleggen. Tot zyn opvolger is benoemd de heer J. de Wit. psycholoog, die sedert 1 april 1957 adjunct-directeur van het instituut is. Het 31/2 -Jarig dochterstje van de fa milie Ketters is gistermiddag tydens het spelen op een weg van een opslagplaats van een kolenhandelaar aan ae Kinder huissingel te Haarlem overreden en op slag gedood. Er reed een vrachtauto van een expeditiebedrijf achteruit en de be stuurder heeft het kind niet gezien. Een wiel ging over het lichaam van het meisje. Gistermiddag zyn onder zeer grote belangstelling de stoffeiyke overschotten ter aarde besteld van de vier slachtoffers van de granaatexplosie die zondag in „De Harskamp" heeft plaats gehad. Op de begraafplaats ..Heidehof" in Ugchelen (gem. Apeldoorn) werden Plet Koelewljn, Bert Mulder en Jaap Nlkkels begraven. Henk Admiraal werd op de begraafplaats in Wenum-Wiessel (gem. Apeldoorn) ter aarde besteld. Talrijke leerlingen van de scholen van deze Jongens woonden de plechtigheden by. Gistermiddag is op het particuliere terrein van een opslagplaats van een kolen handel in Haarlem het driejarig dochter tje van de familie Kletters onder het wiel van een achteruit rijdende vrachtauto ge komen. Het kind was op slag dood. Het Amsterdamse Burgerweeshuis is gistermiddag onder grote belangstelling door burgemeester mr. G. van Hall, offi cieel in gebruik gesteld. Het Residentie-Orkest zal op 25 sep tember in de Beethoven-Halle te Bonn concerteren in het raam van de Beet- hovenfeesten ln deze stad. Onder leiding van Willem van Otterloo zal het orkest de ouverture „Leonore 2", de zesde en zevende symfonie uitvoeren. Gistermiddag is uit de Waalhaven te Rotterdam het stoffelijk overschot opge haald van de matroos George Potyka uit Müllheim bij Eusklrchen. Gisternacht is hij, misleid door de duisternis, misgestapt toen hij aan boord van een Duitse Ryn- aak, die ln de Waalhaven lag. wilde gaan. Gisteravond is op de Ryksweg 's-Her- togenbosch-Eindhoven, op het kruispunt St.-Charles nabij Boxtel de 79-jarige bromfietser, de heer Van Roosmalen uit Den Dungen, die de Rijksweg wilde over steken door een bromfietser gedood. In de monding van de Merwehaven, bij de Nieuwe Maas. is vanmorgen de tjalk van de 67-jarige schipper K. Stem mer omgeslagen en gezonken. Gevreesd wordt, dat de echtgenote van de schipper hierbij is verdronken. De schipper zelf en zijn 32-jarige zoon D. Stemmer, hebben zich in veiligheid kunnen brengen. BUITENLAND Yves Saint-Laurent, de voormalige ontwerper van het Paryse modehuis ,,Dior"" gaat in Januari as. een eigen modehuis openen, aldus heeft hij aan de pers meegedeeld. De Sowjet-Unie heeft gisteren een me dische tentoonstelling die zaterdAg in de stad Oklahoma zou worden geopend afgelast en de Verenigde Staten ver zocht af te zien van een transportten toonstelling die op dezelfde dag ln Moskou zou beginnen. Ambtenaren van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heb ben meegedeeld dat aan deze Russi sche maatregel een reeks geschillen over contractvoorwaarden is vooraf gegaan. De Russen hadden knellende voorwaarden gesteld voor het houden van Amerikaanse tentoonstellingen. Verder waren er meningsverschillen over het aantal verbindingslieden van de twee landen dat de tentoonstellingen zou vergezellen. De Amerikanen eisten dat de Russen alle overeenkomsten met particuliere maatschappyen ter goedkeuring voor legden aan de regering. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken deelde mee dat er geen plannen bestaan om het uitwisselings program waaronder de tentoonstellin gen vallen, af te gelasten. Men hoopt in Washington dat, al gaan de ten toonstellingen in Oklahoma en Moskou niet door, ze wel in Chicago en Char- kow zullen kunnen worden gehouden. Volgens de plannen zouden de ten toonstellingen na Oklahoma en Mos kou naar Chicago en Crakow gaan. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 De stad nu. lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Tien Jaar te levisie, lezing. 20.20 Voordr. 20.35 Licht progr. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Spaanse zigeunermuz. 21.25 Licht progr. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wy van ons huwelijk?, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, mu- Elk. gesprek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Chr. Muzlekver. 18.20 Licht progr. 18.50 Regerlngsultz.: Mensen hel- fien II, klankb. over de bureaus voor evens en gezlnsmoeliykheden. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Hulsmuz. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Zomeravondzang. 20.20 Ka- merork. en solist. 21.25 Pol. lezing. 21.40 Orgelspel. 21.55 wyd als de wereld, le zingen. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Mu- zlekwedstrljd. 23.10 Holland Festival 1961: Spaanse liederen. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 't komt ln de bus. 20.50 Intern, goochel- concours 1961. 21.45 Espresso. NTS: 22.15- 23.15 Eurovisie: Ballroomdancing. Advertentie VOOR ZATERDAG 23 SEPTEMBER. Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Water6t.) VPRO: 10.00 Samenthuls: lezing. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Hammondorgelspel en zang. Odeon. Een vrouw voor het leven. A.l. Dag. 2.30 en 8 uur; zat. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia. Morgen zyn zy volwassen. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zondag ook 5 uur. Passage. Voor Johnnie geen liefde. 18 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. Pygmalion. Al. Dag. 2 en 8 uur; zond. 4, 6.45 en 9.15 uur; woensd. 8 uur. Rex. Een taxi voor Tobroek. 14 Jr. Dag 9.30. 11.30, 1.30. 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur; zond. vanaf 1.30 uur. Roxy.. Fracasse. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. ook 4.30 uur. Seinpost. De grote bedrieger. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. ook 5 uur. Studio. S.OS. Pacific. 18 Jr. Dag. 2, 4 7 en 9.15 uur. Thalla. Het purperen masker. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. 2.30, 4.30, 7 en 9.15; zond. 3, 5, 7 en 9.15 uur. De Ultkyk. Een duivelse uitvinding AJ. Dag. 2, 7 en 9.15 uur; woensd. alleen 2 uur; zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End. The magnlficlent seven. 14 Jr. Dac. 2.15 en 8.16 uur; zat. 2.15, 6.45 en 915 uur; zond. 1.30. 3.45, 6.45 en 9.15 ZATERDAG 23 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedle met „Arme Bitos". 20.15 uur. ZONDAG 24 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Een mal meisje". 20.15 uur. MAANDAG 25 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Rotterdams Toneel met „Jenuzië". 20.15 uur. DINSDAG 26 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Dublin Festival Com pany met „Mrs. Warren's Profession". 20.15 uur. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Dublin Festival Com pany met „Candida". 20.15 uur. VRIJDAG 29 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedle met „Het Prlëel". 20.15 uur. ZATERDAG 30 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Arme Bitos". 20.15 uur. ZONDAG 1 OKTOBER Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Het Priëel. 14 en 20.15 uur. DAGELIJKS Gebouw voor K. en W. Musical My Fair Lady. 20 uur; zondagmiddag 14 uur. Diligentia. Wlm Kan. Corry Vonk en het ABC-cabaret met „Herexamen". 20 uur. EXPOSITIES Gemeentemuseum. Architectententoon stelling Dr. H. P. Berlago-stlchtlng. BIOSCOPEN Apollo. Trottoirmeisjes van Parys. 18 Jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. In troebel water. 18 Jr. Dag. 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.30, 4. 6.45 en 9.15 uur. Byou. Later zul je dansen. 18 Jr. Dag. 2, 7.15 en 9.30 uur; zond. 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Dorp aan de rivier. 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Pygmalion. A.l. Dag. 2 en 8 uur; zat. 2, 6.30 en 9.15 uur; zond. 4, 6.30 en 9.15 uur; woensd. 8 uur; donderd. 2 uur. Cineac. Prinsjesdag en actualiteiten. Dag. °*24 uur; zond. 11.30-24 uur. City. Rocco en zijn broers. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Corso. De onverzoeniyken. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. La Frangalse et l'amour. 18 Jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur; zat. 7 en 9.30 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora. De slag in de Bismarckzee. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. Strafbataljon 999. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon. La Notte. 18 Jr. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinsky. Exodus. 14 Jr. Dag. 2 en 7.30 uur. Musica. De Vrouwenjagers. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 8 uur; zond. 3, 7 en 9.30 uur. Volgens de Vereniging van Westdultse studenten zyn er begin deze maand 39 studenten van de Oostberiynse universiteit verwyderd omdat zy niet vrijwillig dienst wilden nemen ln het leger. Australië zal nog 250.000 ton tarwe aan communistlsch-Chlna verkopen op verlengd krediet. Met de transactie is een bedrag van 5 miljoen Australische ponden gemoeid. Een en ander is medegedeeld door de secretaris van de Australische tarwetelersorganlsatle. Met deze transactie zyn de Australische tarweverkopen aan China op verlengd krediet vergroot tot 1 miljoen ton. Een rechtbank te Izmir heeft gis teren de hoofdredacteur van het Turkse blad „Oncu" en bestuurslid van de party voor een nieuw Turkije, professor AJdln Jalcin. veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf voorwaardeiyk omdat hy op 31 augustus te Izmir op een openbare l a J (fat, party ;ouden tydperk is geweest. Zoals bekend, s oud-premier Menderes enkele dagen ge leden terechtgesteld. De Britse trellers die op weg zijn naar visgronden ln de Witte Zee, hebben de waarschuwing gekregen niet ln de Ba- rentsz-aee te komen omdat de Russische marine daar oefent. Het Britse ministerie van Defensie heeft gisteren meegedeeld dat het insti tuut van Jodrell Bank, dat is uitgerust met de grootste radiotelescoop ter wereld, de beschikking zal krygen over appara tuur voor het waarnemen van proeven met kernwapens en raketten. In de voornaamste rivieren in Joego slavië is het waterpeil ln geen honderd Jaar zo laag geweest als thans. Tengevolge van twee maanden aanhoudende droogte is de oogst in het kustgebied van Dal- matie voor de helft verloren gegaan. De drinkwatervoorziening is gestagneerd en het land heeft van bosbranden te lilden. Door het lage peil van de Donau hebben sommige schepen bijna een maand moeten wachten voordat zij de IJzeren Poort op de grens van Roemenië konden passeren. De deskundige op het gebied van groenten en fruit H. Wolf van de voed sel- en landbouw-organlsatie (F.A.O.) der Verenigde Naties heeft gisteren verklaard dat er. gezien de berekening van een verdubbeling der wereldbevolking om streeks het Jaar 2000, in de onderont wikkelde landen grote hongersnood zou kunnen ontstaan. Hij drong er by de onderontwikkelde landen op aan voedsel reserves te vormen om de hongersnood het hoofd te kunnen bieden. .?lJrch'. ByeenJtomit Wandelkring Leiden en omstreken met deelnemers Vierdaagse te Nymegen. 8 uur Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia 8 uur n.m. Rest. Van der Heyden: C.H.U. Bespre king gemeentebegroting. 8 uur n.m. Zulderkerk: Repetitie koraalzang 3 ok tober. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur vm„ bijbelstudie; 11-12 uur ds. A. E. Dingjan van Utrecht. Stadsgehoorzaal: K. en O. Populair con- Rotterdams Phllharmonisch Orkest. Solist Theo Bruins (plano). 8 uur n.m. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur vm. Hoge woerd 175: Openbare lezing. 4 uur nm.; Wachttorenstudie. 5.15 uur nm. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Natuurreservaat „De Beer". 8.45 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur vm. De Doelen: Leld6e Amateurfotograf en- ver^ Eerste ronde kleurendia's V.O. 8 uur Orgelbespeling J. de Groot, Viertelhauzen en J. Brons. 8.30 uur Schouwburg: 1ste Abonnementevoorstel- Hng. Toneelgroep Theater „Speelgoed op zolder". 8 uur nm. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Het Gulden Vlies: Ver. tot bevordering van de Welsprekendheid. 8 uur n.m. Schouwburg: 1ste Abonnementsvoorstel- ling. Toneelgroep Theater „Speelgoed op zolder". 8 uur n.m. V. en D: Leydens ontzet en de nieuwe mode. 10.30 uur vm. en 2.30 en 4 uur nm. Oegstgeest (Het Witte Huls)Modeshow Van Strien. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur nm. Gulden Vlies: Leldse Assurantieclub. Spr. K. Th. Boersma over „Simulatie en aggravatie l.v.m. medische varlaverzeke- rfngen. 8 uur nm. „Ons Bulten" (einde Koollaan)Dahlia- avond Leldse Tuiniers- en Bloemistenver eniging D.E.V. 8 uur n.m. Waalse Kerk: Lunchpauze-concert Theo ten Hooven. 1 uur n.m. Zulderkerk: Repetitie koraalzang 3 ok tober. 8 uur n.m. DONDERDAG Gulden Vlies: Modeshow N.V. Van Eg- mond. 8 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur, zondags 1-5 uur (tot 1 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la) Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 1016 uur; 's zondags 13—16 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum vaa Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd Jaar Romeinse be zetting" Werkd. van 105 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober) Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober). Tyd v. teenagers. 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Vragenbeantw. 15.00 Lichte muz. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. m. comm. 17.30 Act. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Es peranto nu. toespr. 18.35 Lictfite muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 De be tekenis van het Afrlka-Instituut ln Rot terdam, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Lich te muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Licht pro gramma. 22.00 Sportact. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Muz. uit films en musicals. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Mlddag- 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 klok-noodklok. 12.04 Metropole ork. en solist (Om 12.30-12.33 land- en tuinb. me dedelingen.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte.' muz. 13.50 V. d. Jeugd. 14.00 V. d. Jeugd.15.00 Gram. 15.30 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Gram. 16.50 Accordeonork. 17.10 Gram. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Promenade ork. en solist. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Amateurs- progr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Omr. ork. 21.00 U bent toch ook van de party?, lezing. 21.10 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 23.00 Religieuze muz. m. comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Automobilistenkron. 12.30 Inter views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 14.55 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 15.45 Gram. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Rep. 22.30 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Planorecital. Eng en 24 12.00 Gevar. progr. 13.10 Sportparade. 13.35 Lichte muz. 14.00 Dansmuz. 14.30 Gram. 15.15 Autoraces. 15.30 Races. 15.45 Autoraces. 16.00 Voetbal. 16.46 Rep. In tern, athletiekwedstr. 16.55 Autoraces. 17.00 Sportversl. 18.00 Wedstr. tussen scholen 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Voetbal. 19.31 Ork. conc. 20.31 Gram. 21.15 Trad Tavern. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Trad Tavern (verv.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lich te muz. 14.30 Liedjes. 15.30 Volksmuz. 16.30 Gevar. progr. 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Amus. progr. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.45 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. dendaagse Hongaarse muz. 15.45 Festi val v. Bayreuth: Der fllegende Hollander, opera. 18.15 Gram. 20.00 Planorecital. 21.15 Nws. 23.08 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13 00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Amus. muz. 15.00 Gram. 15.45 Gram. 16.00 Theater- kron. 16.20 Zuldafrlkaanse liedjes. 16.35 Lichte muz. 16.45 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Litur gische, gezangen. 17.30 Jazzmuz. 17.45 En gelse les.18.00 Orgelrecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Ork., koor en sol. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.30 Marsmuz. 22.45 Koorzang. 23.00 Nws. 23.05 Amus. ork. 23.30 Gram. 23.45 Fllm- muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel- Canto. 14.03 Fllmmuz. 15.00 Vrye tyd. 16.02 Dansmuz, 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.20 Nieuwe gram. 18.38 Ork. conc. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 21.30 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Studio: „Op de drempel van het leven". 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Onder vreemde vlag". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Lido: „Een hoogst belangryk persoon. AI. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Helena van Troje". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „The old man and the sea". 14 Jr. Trianon: „De Schaduw" („The Naked Edge"). 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tussen kogels en granaten". 14 Jr. Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7.15 ^en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Anna" Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „De Wilde Deserteur". Zondag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Waarover men niet spreekt". 18 jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Ridder zonder vrees". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. B() geen gehoor van Uw halsarts ot specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) d d 6 d 1 "3 weer i S *3 5 <g a bO 6 jjj3 h Amsterdam mist w.stil 21 9 0 Den Helder mist z 3 18 10 0 Ypenburg Vllsslngen mist mist v.and. ozo 3 20 21 9 14 0 0 Eelde mist w.stil 20 8 0 De Bilt mist w.stll 20 8 0 Twente geh. bew. w-stll 19 15 0 Eindhoven onbewolkt w.stil 20 9 0 Z.-Limburg geh. bew. w.stil 20 15 0 Helsinki mist zzw 5 14 -1 0 Stockholm zwaar bew. zzw 2 15 0 0 Oslo geh. bew. no 1 14 12 0 KopenhageD zwaar bew. ozo 6 18 13 0 Aberdeen mist w.stil 18 6 0 Londen mist w.stil 21 11 0 Brussel mist ozo 1 21 11 0 Luxemburg zwaar bew. n 4 19 15 0 Parys Bordeaux geh. bew. no 1 21 13 0 mist w.stil 26 12 0 Grenoble zwaar bew. zw 1 26 16 0 Nice onbewolkt n 5 26 20 0 Berlijn Frankfort onbewolkt o 2 22 9 0 geh. bew. no 2 25 18 0 Mtinchen mist w.stil 24 10 0 Zürich mist W.stil 25 12 0 Genève geh. bew. w.stil 26 15 0 Locarno onbewolkt w.stll 27 11 0 Wenen onbewolkt w.stil 23 8 0 Innsbruck geh. bew. w.stil 29 13 0 Belgrado onbewolkt w.stil 26 8 0 Athene licht bew. no 6 28 20 0 Rome onbewolkt w.stil 32 16 0 AJaccio onbewolkt ono 3 27 13 0 Madrid onbewolkt n 2 27 14 0 Mallorca onbewolkt w.stll 29 14 0 Lissabon licht bew. nnw 4 29 17 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2