Onverzettelijk Noord wijk verslaat Zwart Wit: 01 Treffer van M. Marijt sloeg als bom in RCL, Oegstgeest, Koudekerk en Leiden waren niet succesvol Spelregels Van der Plas verricht hattrick tegen GSV ZEGE RIJNSBURGSE BOYS ME] 4-3 MATIG BELOOND Alleen Katwijk is nog zonder verliespunten Kent u ze? Belgen wonnen pentathlon MAANDAG 18 SEPTEMBER 1961 Verrassend resultaat voor debutanten (Van onze sportredacteur) Een daverend schot van links buiten Map Marijt direct na de aanvang van de tweede helft heeft de in de tweedeklasse debu terende Noordwijkptloeg een ver rassender en we mogen daar direct aan toevoegen: verdiende, 01 zege opgeleverd op het gerouti neerde Zwart Wit, dat een extra pikant nootje vorige sei zoen op eigen terrein geen enkele nederlaag leed. Men kan stellen dat in deze niet zo heel fraaie, maar wel bijzonder enerverende wedstrijd de techni sche vaardigheid van de Rotter dammers het heeft moeten afleggen tegen de onverzettelijke geestdrift van de sneller, frisser en verrassen der spelende formatie der rood- broeken. Toen Map Marijt direct na de her vatting uit een overrompelende aanval, waarbü de bal eerst tegen de paal was beland, scoorde, was het op hetzelfde moment duidelijk dat Zwart Wit de bus gemist had. Want in de eerste helft, toen de Noordwijkers hun ontzag voor het raffinement en de technische kun digheid van de Zwartwitten nog niet geheel van zich hadden af kunnen zet ten en men in de zenuwachtige rood witte defensie soms heel moeilijk een oplossing voor de problemen kon vin den, hebben de Rotterdammers gelegen heid te over gehad om een springplank naar de overwinning te leggen. Maar de wijze waarop de zwartwit ten hun aanvallen poogden af te wer ken. geschiedde al heel weinig over tui- Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal Kozakken BoysSpijkenisse 3—3 Rijnsb. BoysTer Leede 4—3 Zwart WitNoordwijk 0—1 Quick Boys's-Gravenz. SV 4—1 ZwaluwenSSS 0—2 Quick Boys 2 2 0 0 4 7—2 Noordwyk 2 0 0 0 4 4—1 Kozakken Boys 2 1 1 0 3 8—4 Spykenisse 2 1 1 0 3 8—4 SSS 2 1 0 1 2 3—3 Rynsburgse B. 2 1 0 1 2 5—6 Zwart Wit 2 0 1 1 1 1—2 's-Gravenz. SV 2 0 1 1 1 2—5 Ter Leede 2 0 0 2 0 4—9 Zwaluwen 2 0 0 2 0 1—7 3e-KLASSE A Hoogvliet—CSVD 2—2 MonsterHBSS 44 Loosduinen— De Zwerver 1—7 Excelsior P- -ARC 1—1 SHSExcelsior M 5—0 De Zwerver 2 2 0 0 4 11— 3 CSVD 2 1 1 0 3 4— 2 ARC 2 1 1 0 3 4— 3 Excelsior P. 2 1 1 0 3 4— 3 HBSS 2 1 1 0 3 5— 4 SHS 2 1 0 1 2 5— 2 Hoogvliet 2 0 1 1 1 2— 3 Monster 2 0 1 1 1 6— 8 Excelsior M. 2 0 0 2 0 2— 8 Loosduinen 2 0 0 2 0 3—10 4e-KLASSE A KoudekerkKatwijk 14 Hoekse BoysLeiden72 GWSSVOW 2—2 JACOegstgeest 51 Lisser BoysRCL 10 Katwijk SVOW JAC Hoekse Boys Lisser Boys RCL Oegstgeest Leiden GWS Koudekerl 5— 1 6— 4 6— 3 9— 6 1— 1 2— 2 5— 8 8—11 5— 6 5—10 gend en linksbuiten De Roon kon zelfs met een verlaten doel voor zich mid- voor Jo Schot, door een mistrap van een van de Noordwijkers vrij gekomen, had doelman Van Nierop naar zich toe- gelokt en daarna de bal in de vrije ruimte geplaatst niet tot een treffer komen. Aan de andere kant kon het ge vaarlijke wapen van de roodbroeken lange, verrassende trappen naar de scherp opgestelde aanvalsspitsen. waar bij Map Marijt het leeuwedeel van het werk kreeg op te knappen niet het gewenste succes sorteren, omdat de uitstekende Zwart Wit-defensie zich in die eerste helft (na rust zou zij dit wel doen) nog niet liet verleiden tot het ne men van extra risico's. Desondanks mochten spil Van der Giesen en zijn secondanten beide handen dichtknijpen toen midvoor Cees Maryt, zowat in het Rotterdamse doel staande, kans zag een kans-op-een-presenteerblaadje, hem door broer Map geoffreerd, toch nog over de lat te deponeren. Als een bom Het doelpunt van Map Marijt, zoals gezegd direct na de rust gescoord, sloeg in de Rotterdamse gelederen in als een bom van zwaar kaliber. Zeker tien mi nuten lang vertoefde de zwartwitte de fensie op de rand van een paniek. In die tien minuten dreunde een schot van rechtsbinnen Heemskerk via de paal achter, zoefde een kopbal van rechts buiten Barnhoorn, nadat Map Marijt bü de cornervlag een duel met keeper Een spelmoment uit de wedstrijd Zwart Wit-Noord wijk, welke door de roodbroeken verrassend met 0-1 werd gewonnen. (Foto Leidsch Dagblad) Aad van der Laan had gewonnen rakelings langs het verlaten Rotter damse doel en caramboleerde een prachtig schot van Cees Marijt via de vuist van v.d. Laan en de onderkant van de lat terug in het veld. Met de moed der wanhoop slaagde de Rotterdamse ploeg erin zich enigszins te herstellen, met de moed der wanhoop ook slaagde zij erin een goede twintig minuten voor het einde tot een zwaar slotoffensief te komen. Te laat Maar het was al te laat De Noord- wijkse defensie, versterkt met de kant- halves en de een formidabele partij spe lende linksbinnen Haasnoot waar de ze vlasblonde jongen de adem vandaan haalde was haast een raadsel gaf geen pardon meer. Het scherm was neer en blééf neer. Verder dan een omvangrijke serie cor ners en pakweg twee schoten, die doel man Van Nierop de gelegenheid boden even zijn klasse te demonstreren, kwa men de Rotterdammers niet. En terwijl de zwartwitten zo wanho pig op de onverzettelyke Noordwijkse verdediging beukten, leefden zy in feite voortdurend op de rand van een ka- tastrofe, want de soms ver opgedrongen Rotterdamse achterhoede nam met de scherp opgestelde Marijts meer risico dan wel verantwoord was. Had midvoor Cees Marijt zijn dag gehad (en die had hij bepaald niet), het leed was voor de Zwart Wit-ploeg niet te overzien ge weest Maar de breed-lachende oefenmeester Ben Duyl was met deze 0-1 zege ook al dik tevreden. ARC miste strafschop (Van onze correspondent) Weliswaar scoorde Excelsior nu in de thuiswedstrijd tegen ARC beide doel punten die de strijd rijk was, maar dat betekende toch niet dat de volle winst naar de gastheren ging. Kort voor rust was de Maasluisse spil namelijk zo on fortuinlijk in eigen doel te schieten toen hij fel door De Vries en Valkenburg op de huid werd gezeten. Als pleister op de wonde schoot Valkenburg in de tweede helft een strafschop naast, waar door hij naar alle waarschijnlijkheid de roodzwarten van een overigens be slist niet verdiende zege heeft afgehou den. Bij ARC waren Koopman en Versteeg vervangen door De Vries en De Jong, die echter geen van beiden aan de voor hoede de gewenste schotvaardigheid wis ten te geven. Niettemin wist ARC zich in de eerste helft een overwicht- te ver schaffen, dat resulteerde in enkele scho ten van Valkenburg en De Vries. Maar het succes kwam aan de andere kant. Bij een der weinige tegenaanvallen van Excelsior glipte midvoor Van Vliet han dig door de ARC verdediging en passeer de Van Horze: 1-0. ARC bleef ook hierna de betere ploeg maar moest voor de gelijkmaker de medewerking van de Excelsior-spil hebben. In de tweede helft zakte het tempo aanzienlijk. Toen ieder dacht, dat- Jan Krijgsman zijn ploeg de leiding zou geven, nadat hij een viertal tegenstan ders zijn hielen had laten zien, bracht een vijfde hem ten val. Maar de straf schop, die hiervoor werd toegekend, ging naast In het laatste gedeelte van de strijd kreeg ARC het nog heel moei lijk, maar gescoord werd er niet meer. Bodegraven versloeg eerst na rust (Van onze correspondent) De thuiswedstrijd tegen het pas ge promoveerde SJC heeft Bodegraven een volkomen verdiende 41 overwinning opgeleverd. Reeds direct na het begin verwierf Bodegraven een veldmeerder- heid en slechts ten koste van een ze vental corners kon de Noordwijkse ach terhoede in het eerste kwartier een doel punt van de roodzwarten voorkomen. Het zat Bodegraven in deze periode niet mee, toen Boele vlak na elkaar een hard schot voor het doel langs zag vlie gen en een voorzet van rechts net over kopte. Ondanks het overwicht van de roodzwarten duurde het toch nog tot 5 minuten voor rust eer zij de leiding konden nemen. Hinten was de maker van dit doelpunt, na goed voorbereidend werk van Scheer. (10). In de twee helft kwam Bodegraven door Van Eek op 20 waarmede de thuisclub de wed strijd feitelijk in haar zak had. Een kwartier voor het einde bracht Scheer de stand op 30 en even later zelfs op 40. Bodegraven deed het hierna wat SJC Gebrek aan vechtlust bij Ter Leede (Van een onzer verslaggevers) Dc zege die Rijnsburgse Boys op Ter Leede behaalde was met 4—3 maar een matige beloning voor de geelzwarten, die met veel meer elan dan de Sassenheimers voor een goed resultaat hebben gestreden. Het wil nog niet erg best bij de roodgelen en, hoewel nu direct nog niet het noodsein moet worden ge hesen, toch zullen spoedig de bakens moeten worden verzet. De voornaamste tekortkoming in de Sassemse ploeg is het gebrek aan vechtlust en in dat opzicht kan men een voorbeeld nemen aan de thuis club, die zaterdag bijzonder agres sief en fel heeft gespeeld, zonder daarbij nochtans over de schreef te gaan. De Rijnsburgers wilden win nen en dat gaf hun spel, ondanks de tekortkomingen, een fris aan- Advertentle GANGEWl \Z LEIDEN - TEL. kalmer aan en de SJC-voorhoede kreeg nu wat meer ruimte om een goede com binatie op de grasmat te leggen. Uit een van die aanvalllen redde de doorgebro ken Weijers de eer. (41.) Quick Boys ivint met 4-1 (Van een onzer verslaggevers) Met een forse 4—1 overwinning op 's-Gravenzandse S.V. heeft Quick Boys bewezen, dat het dit jaar weer een belangrijke rol wil gaan spelen in de strijd om de eerste plaats. De gro'e man bij de Katwijkers was ditmaal rechtsbin nen Anton van der Plas, die met een hattrick en een werkzaam aan deel in het vierde doelpunt de Westlanders met lege handen huiswaarts liet keren. De overwin ning van de Katwijkers was vol komen verdiend, alhoewel opge- Rond de vierdeklassers Hit er dagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) De tweede ronde zit er voor de vierdeklassers uit onze streek alweer op. Weder om vragen een paar uitslagen wat meer aandacht. Zo is er de 10 nederlaag van RCL in Lisse tegen Lisser Boys, hetgeen ons van de Leiderdorpers wat tegenvalt maar daarentegen voor de Lissenaren een prima herstel betekent. Leiden vorige week met zes treffers „topscorer", liet het er ditmaal in Hoek van Holland lelijk bij zitten en kreeg met 72 een zware wèl geflatteerde nederlaag mee naar huis. SVOW deed het op bezoek bjj GWS lang niet slecht en veroverde de halve winst. Overigens mochten de Sassenmers met het 22 spelletje dik tevreden zijn. Het Haagse JAC herstelde zich uitstekend van de minder goede start en stuurde een wat gehandicapt Oegstgeest met lege handen weg (5—1). zege. Een defensiefout van De Wit legde de basis, waarna van korte afstand mid voor Piet Waltkier het vonnis voltrok. In de laatste fase kreeg het duel nog een wat rommelig aanzien. Niet beloond GWSSVOW was een slechte wed strijd. De thuisclub trad zonder haar schutter Veltenaar aan. Na 15 minuten werd midvoor Van Kesteren goed gelan ceerd door rechtshalf v. d. Heuvel: 10. Twee minuten later trok rechtsbinnen Van Heek. de score weer recht (11). Een kwartier voor de thee kwam GWS wéér voor te staan. Ditmaal was het Scheltens, die doelman v. d. Lip pas seerde (21). De strijd werd in feite in de eerste helft nog afgedaan want Ger- rit v. d. Meer zorgde kort hierna voor 22. Doelman Ter Beek had geen kans. In de tweede helft verzuimden de Wete- ringers de winst binnen te halen. Toch waren de bezoekers beslist sterker. Bijna gingen beide punten nog naar GWS, maar Vrouwe Fortuna was mét de rood- witten, want de inzet van v. d. Heuvel stuitte af op het houtwerk. Het was en bleef 22. De sportieve strijd werd door de heer Van Bemmelen goed geleid. De enige ploeg na twee ronden, die nog ongeschonden is, zetelt in de kust- strteek t.w. Katwijk. De oranjezwarte club van die naam won n.l. verdiend met 1—4 bij Koudekerk en de grote plannen die men bij Katwijk heeft blijken, zo de papieren thans liggen, niet op losse gronden gebaseerd. Voor de rest hebben de uitslagen van zaterdag de situatie on. derling weer aardig rechtgetrokken. Sloom RCL Lisser BoysRCL was een wat slappe vertoning. Vooral aan Leiderdorpse zijde viel het spel tegen. Bij RCL ontbrak doelman Van Well, voor wie Versteegen inviel en het dient gezegd dat hij géén schuld heeft aan de 10 nederlaag. In de eerste helft gebeurde er by na niets en het waren de verdedigingen die over heersten. Na de thee vielen er een paar goede kansen voor de roodzwarten te noteren, maar o.a. rechtsbinnen Gordijn liet verstek gaan. Ook hield nog éénmaal het houtwerk een Leiderdorpse treffer tegen. Tien minuten vóór de finish greep de thuisclub de kleine doch verdiende Geen reprise JACOegstgeest werd een geflatteer de, maar verdiende zege (51) voor de Hagenaars. Oegstgeest stond te elfder ure zonder doelman, want Hillebrand was wegens werkzaamheden naar Duits land vertrokken en kon niet op tijd terug zijn. Zo nam de doelman uit het derde elftal. Den Besten, zijn plaats on der de lat over. Tot de rust had de stugge strijd een aardig karakter en in deze eerste drie kwartier scoorden de Hagenaars, profiterend van kleine hiaatjes tweemaal (20). Na de thee leek het er veel op dat het net zo zou gaan als vorige week. Oegstgeest trok fel van leer en toen al spoedig Henk Se- lier 21 scoorde eerst had Filippo nog tegen de paal geschoten lag óók 22 binnen bereik. Een simpele tegen actie van JAC resulteerde echter door een foutje in een onverwacht doelpunt (31) voor de thuisclub. Dit betekende de morele klap voor de roodgelen en JAC won uiteindelijk nog met forse cijfers: 51. Geflatteerd dus! Vergeefs offensief Koudekerk—Katwyk golfde aanvanke lijk op en neer. De eerste treffer noteer den we in de 36e minuut voor Katwijk. Daarvoor had Van Rooyen reeds een maal tegen de paal geschoten. Het werd 0—1 door Pronk en nog geen minuut la ter 02 door Van Rooyen. Na de rust bracht Paling uit een scrimmage de stand op 1—2. Dit was gelijk het sein voor de Rijnstreekvoetballers om door te gaan. Er volgde een groot en langdurig offensief. Twintig minuten lang stond de Katwijk-defensie met de rug tegen de muur, maar stopper H. van Duyven- bode, goed geassisteerd door A. van Duy. venbode. A. Freeke en doelman Zwanen berg bleef overeind onder de zware druk. Tien minuten vóór het einde wist Kat wijk de bakens weer even te verzetten en het was Van Rooyen die de zege veilig stelde. Doelman Van Eyk (Invaller) moest voor de derde maal naar het net. De strijd was gestreden en linksbinnen De Koning zorgde toen nog voor de 14 eindstand. De thuisclub telde drie inval lers: bij Katwijk ontbrak midvoor Spie- rings (studie). Geflaneerd Hoekse BoysLeiden eindigde in een zwaar geflatteerde 7—2 overwinning merkt moet worden, dat de bezoe kers zich gedwee naar de slacht bank lieten voeren. De Westlandse ploeg is door een gevoelige ader lating geen schaduw meer van het kampioensteam van het vorig seizoen. De wedstrijd had een sensationeel be gin. Beide doelen ontkwamen in de eer ste vijf minuten reeds aan enige door boringen, waarbij vast kwam te staan, dat èn doelman Den Hollander èn doel man Molenaar deze middag in grootse vorm verkeerden. Geleidelijk aan nam Quick Boys net initiatief in handen. Het middenveld was in goede handen van Floor van Duyn en Leen Aandewiel, die echter na een kwartier na een botsing weer last kreeg van zijn oude kniebles sure. De druk op het doel van GSV werd te zwaar en de Westlanders gingen over tot de buitenspelval. Dit werd hen ech ter na twintig minuten noodlottig toen een geraffineerde combinatie tussen A. v. d. Oever en A. v. d. Plas door laatst genoemde fraai werd afgerond. Zeven minuten later was het opnieuw v. d. Plas, die weifelend ingrijpen van de Westlandse defensie snel reagerend af strafte. Na rust nam Quick Boys onmiddellijk weer de touwtjes in handen, hetgeen na acht minuten resulteerde in een derde treffer van v. d. Plas, nadat linksbuiten Pluimgraaff de bal vanaf de doellijn had voorgezet. Enkele minuten later kwam GSV aan een tegenpunt, doordat P. Viool binnen de beruchte lijnen de bal tegen zijn hand kreeg. De tot dat moment zeer goed leidende scheidsrech ter Kley floot onmiddellijk by deze toe- valsaanraking. Linksbinnen Jan de Vos benutte de toegestane strafschop feilloos. Na deze ongelukkige beslissing kreeg de wedstryd een rommelig karakter. Er werden felle charges uitgevoerd. Soms wel eens te fel, maar gelukkig wist de arbiter de wedstryd door korthouden binnen de grenzen van het toelaatbare te houden. Zeven minuten voor het einde stelde Arie v. d. Oever met een formi dabele kopbal de zege veilig. Zwaar ge hinderd wist hy een hoekschop van A. v. d. Plas in de uiterste hoek te koppen. Doelman Molenaar moest voor de vier de maal naar het net. Hem trof by geen der treffers echter enige blaam. In de voorhoede van GSV moest het veelal komen van midvoor v. d. Schaft, die echter onvoldoende gesecondeerd werd door de beide binnenspelers. Dat ver klaart ook de geringe stootkracht van de Westlanders. voor de thuisclub. Voor de rust hing de stryd aardig in evenwicht maar de thuisclub was de gelukkige en nam een 20 voorsprong. Na de hervatting bracht Leiden een iets gewyzigde forma tie binnen de lynen De Boer en H. v. d. Kraan hadden geruild maar hoewel de roodwitten méér in de aanval waren, vielen er geen goals. Juist aan de an dere kant kwamen deze wèl, want doel man Schneithorst die overigens prima zijn heiligdom verdedigde, kon aan 3—0 en 40 niets afdoen. Voor Leiden scoor de De Boer 41, maar de thuisclub liep daarna weer uit tot 6—1. De Boer schoot 62 in, doch de Hoekse rechts binnen stuurde Schneithorst kort hierna voor de zevende maal naar het net. Lei den telde een invaller voor Van Soest. Arbiter Drop liet nogal eens een steekje vallea. Ze begonnen al dadeiyk met een offensief, nadat de eerste terrelnv kenningen achter de rug waren.O; aanvallen zetten de roodgele defes flink onder druk en het gemis van 1} sen werd by de bezoekers aardig voeld. Vooral Heemskerk weerde i geducht en al gauw rees zyn spel een hoogte, die de Ter Leede defen te machtig werd. Een vloeiende com! natie werd de bezoekers na 10 minir noodlottig. De Dal kwam bij Heen kerk op de zylyn; de Rynsburger dacht zich geen moment en met hard en hoog schot sloeg hy doela Heil kansloos. Rynsb. Boys bleef In aanval, maar 5 minuten later was stand toch weer gelijk. Na een afgesi gen aanval kwam de bal in het b« van rechtshalf v. Ginhoven, die buiten het strafschopgebied zo hard schoot, dat doelman Heemskerk de kn ker pas zag toen hy achter hem het net tot rust was gekomen. Hierna ontspon zich een wisselen stryd, waarbij het meeste gevaar ïo 'in de Rijnsburgse aanvallen school, wedstryd was een half uur oud to Heemskerk opnieuw succes had. Di tweede treffer leek als twee druppels ter op de eerste, want ook nu weer bl Heil het antwoord schuldig op het vlo gelschot van de kleine linksbinni Maar weer 5 minuten later was de sta opnieuw gelijk. Rechtsachter Heemski raakte licht gewond en daar doelm Heemskerk daar meer op lette, dan rechtsbuiten v. Biezen had deze vry s, om van dichtbij in te schieten. Kort vó rust werd het toch nog 3-2. Het was Swol die zyn eerste competieidoelpn kon laten aantekenen, toen hy de t uit een lage voorzet ineens op de scho nam en Heil kansloos sloeg. Ook in de tweede helft heeft de thu club het beste van het spel gehad. Ma de doelpunten vielen niet meer zo v als in de eerste helft. Want nadat v. Kwaak 7 minuten na rust de stand 4-2 had gebracht, kwam er rust op 1 schuttersfront. Wel probeerde Ter Lei de stand een wat beter aanzien te ven. maar tegen een goed opletten Rynsburgse defensie bleken de Sassem aanvallen te doorzichtig. En zo verliep de minuten, tot dat er tenslotte toch n spanning kwam. Tien minuten voor t; floot de scheidsrechter voor hands in h Rynsburgse doelgebied. Maar op advi van de grensrechter veranderde h zyn beslissing en gaf een scheidsrechte bal. Door niet goed opletten van Heem kerk gelukte het Molema van dicht de stand op 4-3 te brengen. Alles wi ineens weer mogeiyk en Ter Lee probeerde van alles in de laatste nuten. Maar de geelzwarten hielde stand en wonnen zodoende dik verdie: Nog niet zo lang geleden hielden Leidse voetbalscheidsrechters wanne we even mogen generaliseren contactavond. Er waren inleiders, werd een forum gehouden en tuurlijk kwam daarby het gesprek de kennis van de spelregels by spele en publiek. In de vergadering gingf de nooit ontbrekende stemmen op, aandrongen op meer inspanning die kennis te vergroten. En daarby vi het woord „pers". „Kan er in de kra: geen hoekje worden gereserveerd verklaring van de voetbalspelregels", v er geopperd, wy hebben er snel ingehaakt en de heer A. A. C. Dust bereid gevonden een hoekje voor ons! vullen. Hy en wij hopen, dat dit ee bydrage mag zyn tot meer begrip tusse de scheidsrechter enerzyds en de spt Iers en het publiek anderzyds. Ongetwi; feld zal er veel „oud nieuws" worde opgerakeld, maar er zal toch ook voo een ieder wel iets werkelyks nieuws btj zitten. En zo er vragen by iemand rijden spelregelgebied, wy zullen ze gaarne va u ontvangen en ze aan de heer Dusée beantwoording voorleggen. En zo er vragen bij iemand ryzen de eerste vragen. VRAAG: Hoe lang duurt een voetbal wedstryd? ANTWOORD: Tenzy anders door competitieleider is bepaald (jeugdcom petitie) duurt een wedstryd 90 minute: verdeeld in precies twee helften van iede 45 minuten. De tyd, verloren gegaa door een ongeval of andere oorzaak, moe; by die van de betreffende speelhel! worden bygeteld. De speeltyd wordt nodig verlengd om een strafschop laten nemen. Alleen in byzondere vallen (by beslissingswedstryden b.r. komt verlenging voor. De rustpauze maj niet meer dan vyf minuten bedragen tenzy de arbiter toestemming geeft voo: een langere rust. VRAAG: Wanneer staat een spele: buitenspel? ANTWOORD: Als op het momenl van spelen van de bal een aanvaller dichter by de doellyn is van de tegen- party dan het leer en hy minder dan twee tegenstanders voor zich heeft. Gelijk staan met een tegenstander gelyk aan voorby die tegenstander: lyk met de bal is gelyk aan achter bal. Met uitzondering van de volgendf zes gevallen: 1. Als hy de bal krygt direct uit een doelschop (bal is dus achter ge weest); 2. Idem uit een hoekschop (cor ner); 3. Idem uit een ingooibal; Idem uit een scheidsrechtersbal; Idem van een tegenstander; 6. Als zich op eigen speelhelft bevindt (de mld- deniyn is ook eigenspeelhelft). De strafbaarheid gaat in als de aan valler voordeel trekt uit zyn buiten spelpositie. BILJARTEN België is winnaar geworden van internationale pentathlon biljarttoernooi te Haarlem. Op de laatste dag werden de vier partyen driebanden verwerkt. Z« werden allen door België gewonnen, dat de eindstand 20 tegen 20 matchpun- ten werd. Aangezien het algemene pro portionele gemiddelde van de Belgen beter was, ging de eindoverwinning naar onze zuiderbi

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12