Olivetti RUYS AVRO brengt Caterina Valente met 40 minuten show op liet tv-scherm Joan Sutherland zingt 25 febr. voor radio in het Concertgebouw elektrische schrijfmachines i Democratische partijbonzen in New York leden grote nederlaag Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1961 Perry Como niet meer te betalen (Van een onzer redacteuren) Twee zeer verschillend geaarde artiesten van wereldvermaardheid zullen in het komende seizoen voor de AVRO optreden. De beroemde Australische sopraan Joan Sutherland zingt op zondag 25 februari 1962 voor de radio. De uitzending geschiedt vanuit het Concertgebouw te Amsterdam, waar voor haar een speciaal concert is gearrangeerd met medewerking van het Omroeporkest en het Omroepkoor. De Duitse zangeres van het lichte lied, Caterina Valente zal voor de AVRO-televisie een show brengen van ongeveer veertig minuten. De streefdatum is 23 december, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de uitzending verschoven zal moeten worden naar begin 1962. dere huiselijkheid in de zomer, men stelt zich liever open voor de natuur. Maar desondanks, een flink percen tage van de ondervraagden was van oordeel, dat de programma's 's zomers niet minder mogen zijn. 4. Er bestaat wel degelijk verband tussen het lidmaatschap van een omroepver- Waarschijnlijk op 23 december de Valente-show Siebe van der Zee, hoofd van de televisiesectie van deze omroep, vertelde ons, dat het haast ondoen lijk is een afspraak te maken met deze ontzettend druk bezette artieste. De AVRO is bij haar op bezoek geweest in Zwitserland, er zijn talrijke telefoontjes aan ge waagd en men heeft de definitieve toezegging, dat zij dit seizoen voor de Nederlandse televisie zal op treden. maar wanneer kan nog niet met zekerheid gezegd worden. Als het aan de AVRO had gelegen, had Caterina Valente reeds volgende maand gekomen, maar dan is zij naar Amerika voor een nieuwe show met Per ry Como. Een show, die de Nederlandse kijkers niet meer te zien zullen krijgen, want Perry is van het scherm verdwe nen. Niet omdat de AVRO hem beu is, maar gewoon omdat hij niet meer te be talen is. Tot nu toe werd deze show ver toond in een zestal Europese landen, waaronder Engeland. De BBC betaalde een zeer groot deel van het enorme be drag, dat de Amerikanen ervoor vroegen. In Amerika heeft men het vraagbedrag nu nog eens verhoogd en de BBC heeft gepast. Het gevolg was, dat ook in de andere Europese landen een einde aan deze uitzendingenserie gekomen was, want die konden na het uitvallen van de BBC onmogelijk het totale bedrag op brengen. Bovendien schijnt bij het En gelse besluit de gedachte meegespeeld te hebben, dat ook in Amerika het slot in zicht is. Na meer dan 250 shows in ze ven jaar te hebben gemaakt, wil Perry Como er de brui aan geven. We Kunnen het ons voorstellen, maar zijn subliem vakwerk zal men ondanks de moge lijke bezwaren toch missen op het scherm. En een andere Amerikaanse show ervoor in de plaats stellen, was ook al niet te doen. Die zijn namelijk min stens even duur. Duitse programma's De AVRO heeft het nu meer bij de oosterburen gezocht en volgens Siebe van der Zee zijn de amusementsprogram ma's, die daar thans gemaakt worden, zeker niet minder in kwaliteit. Inte gendeel, hü zou ze soms zelfs hoger wil len kwalificeren. Deze Duitse shows ko men voor de helft van het seizoen een deel van de zaterdagavonden vullen. Voor het overige komt men met eigen ver- strooiingsprodukties, waarbij de mag- nestische beeldband de Ampex schijnt per 1 oktober voor gebruik gereed re zijn, maar men verontschuldigt zich bij voor baat dat men er ervaringen mee zal moeten opdoen wel zal worden inge schakeld. Deze Ampex-installatie zal ook dienst doen voor de programma met Franse inslag op de vrijdagavonden, wanneer de AVRO zendtijd heeft. Het program ma, dat „Domino" zal heten, heeft in november Philippe Clay in de hoofdrol. In december wordt het gebouwd rond Colette Derial, in januari rond Jacques Brell, in februari rond Juliette Greco en in maart of april rond Henri Sal vador. Deze artiesten zullen dan niet een enkel liedje zingen, maar een tour- de-chant houden' van zo'n veertig minu ten. Onderzoek Het handhaven van de serie van Ar- mand en Michaela Denis op zater dagavond om half acht is een van de tastbare resultaten van het onderzoek, dat de AVRO heeft ingesteld naar kijk gewoonten en programmawaardering. Dit •nderzoek wordt geleid door de vroegere ■anger Jaap Dubbelboer, thans doc torandus in de sociologie. Bij zijn telefo nisch, mondeling of schriftelijk onder zoek kwam hij ongevraagd tot de ver rassende ontdekking, dat de serie van het echtpaar Denis nog steeds hoog aan geschreven staat bij de kijkers. De AVRO had er al een punt achter willen zetten Met opvallende belangstelling is door de kijkers (niet alleen AVRO-leden) aan deze enquête deelgenomen. Wij laten een aantal resultaten hier volgen. 1. Zoals te verwachten was, neemt de kijkfrequentie af en de selectiviteit toe naarmate het t.v.-toestel langer in de huiskamer staat. Men raakt gewend aan het medium, het nieuwtje is er af, en men krijgt een nadrukkelijker voorkeur of tegenzin. 2. Oudere mensen kijken meer dan jon gere. Een 71-jarlge dame bracht het als volgt onder woorden. „Zegt u maar tegen de heren van de televisie, dat de televisie voor ons, oudere mensen, een zegen is. Nu de televisie er is, is het niet erg meer om oud te worden". 3. De televisieprogramma's genieten in de zomer aanzienlijk minder belang stelling dan 's winters, vooral op het platteland is dit het geval. Maar een zeer groot percentage gaf te verstaan, dat de programma's in de zomer slech ter zijn dan 's winters, een niet mis te verstane constatering. Er zijn wel en kele excuses: minder continuïteit, de kritiek van de pers op de zomerpro- gramma's, het gebruik van vaak slech te kwaliteit telerecordings en de min- eniging en de waardering van de te levisieprogramma's van die omroep. 5. De grootste belangstelling van de kij kers gaat uit naar de toneel- en tele visiespelen. Ook sport en film genieten veel waardering. Men zou dat nog meer op het scherm willen zien. 6. Het oordeel van de pers wijkt soms in belangrijke mate af van de mening, die de kijkers hebben. Verdere gegevens wilde de AVRO lie ver voor intern gebruik reserveren, maar men wilde wel met het onderzoek door gaan. Men kan daardoor de opinie van de kijkers beter leren kennen en deze kun nen dus indirect een invloed op de kwa liteit en keuze van de programma's gaan uitoefenen. Wat dat betreft is het al net zo bjj de VARA, waar men ook reeds geruime tijd met een dergelijk on derzoek bezig is. Men geeft er bij deze omroepvereniging echter de voorkeur aan via de afdelingen alleen VARA-leden vragen te stellen en de resultaten van het onderzoek voorlopig voor zich te houden. Tenslotte nog een nieuwtje. Vast staat, dat de AVRO op 24 sep tember de televisie-uitzending uit West- Berlijn zal relayeren van de opera Don Giovanni. Deze uitzending begint om half acht. kantoormachines 5 AMSTERDAM ROTTERDAM OEN HAAG HAARLEM UTRECHT GRONINGEN ARNHEM EINDHOVEN Burgemeester Wagner durfde de strijd aan tegen de machtige kliek van Tammany Hall Felle campagne (Van onze correspondent in Washington) Burgemeester Wagner van New York, die in ongenade was gevallen bij de lei ders van Newyorks Democratische par tij-organisatie, heeft door een eclatante overwinning bij de voorverkiezing kans gezien opnieuw de Democratische kandi daat voor het burgemeesterschap te wor den. In november moet Wagner de strijd aanbinden tegen de Republikein Lefko- JONGETJE VIEL 10 METER Het tienjarig jongetje Th. Hopman, is gistermiddag met zeer ernstige verwon dingen opgenomen in het Dijkzigt zie kenhuis te Rotterdam na een val van tien meter hoogte. Het knaapje was in een huizenblok in Hoogvliet in de Co- reanderstraat op de vierde etage op een balustrade geklommen. VRAGEN OVER RIJKSSTUDIETOELAGEN De heer Vermeer, lid van de Tweede Kamer voor de P. v. d. A., heeft de minister van O. K. en W. schriftelijk gevraagd hoeveel aanvragen voor Rijks studietoelagen voor het studiejaar 1961/ 1962 tijdig zijn ingediend. Hy vraagt of het de minister bekend is, dat in een aantal gevallen de aan vrager op 1 september nog geen beslis sing was meegedeeld, en hoeveel aan vragers dit betreft. Hij acht het niet wenselijk, dat aan vragers kort voor het begin van het stu diejaar nog geen zekerheid hebben. Het zou bij afwijzing voor de betrokkenen moeilijk, zo niet onmogelijk kunnen zijn, nog met een andere studie of opleiding te beginnen. De heer Vermeer vraagt de minister de procedure inzake toekenning te ver snellen, zodat de moeilijkheden voor be trokkenen tot een minimum worden be perkt. witz en de onafhankelijke Gerosa. De uitslag staat niet bjj voorbaat vast, maar Wagners overwinning bij de voorverkie- zing heeft zijn kansen zeer vergroot. De macht van Newyorks Democrati sche partij-apparaat is jarenlang for midabel geweest. De leiders van Tam many Hall en vooral Carmine de Sapio hadden door het verlenen van gunsten en het vergeven van baantjes een kolossale en allerminst democratische invloed in Amerik's grootste stad. Bur gemeester Wagner, zelf in ongenade ge vallen bij deze bonzen, heeft het ge waagd de strijd aan te binden tegen de machtigen en met steun van betrekke lijk onafhankelijke kiezers is hij erin geslaagd de kandidatuur voor het bur gemeesterschap opnieuw te verwerven. Hij versloeg zijn tegenstander in een stemverhouding van drie tegen twee! Dit was een indrukwekkende prestatie. De campagne is fel geweest en het peil der pamfletten was bedenkelijk laag. Maar de strijd heeft Wagner veel publiciteit verschaft en deze St.-Joris, die de draak in de grot van Tammany zo'n formida bele steek heeft toegebracht, maakt nu ook al zijn de Democraten in New York dus verdeeld een goede kans om, met behulp van de vele liberalen in de stad, wederom burgemeester te worden in november. VERHOGING INKOMEN VAN DE KONINGIN Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging van de begroting van het Huis der Koningin voor 1961. Voorgesteld wordt het inko men van de Koningin met f. 1.000.000 te verhogen tot f. 2.500.000 en de post voor het onderhoud van de Koninklijke palei zen met f. 150.000 tot f. 500.000. Deze wijzigingen vloeien voort uit de wet van 21 juni 1961, houdende nadere wijziging van de bedragen, vastgesteld in de artikelen 22 en 23 van de grondwet, aldus de toelichting. Tv-prijs P.B.-fonds voor NTS-journaal Het bestuur van het Prins Bemhard- fonds heeft op voorstel van de jury be sloten de Prins Bernhardfonds televisie prijs 1961 toe te kennen aan de journaal- dienst van de N.T.S. in de persoon van zijn hoofdredacteur, Carel Enkelaar te Hilversum. De uitreiking van de prijs zal geschieden op dinsdag 10 oktober a.s. in de Burgerzaal van het raadhuis van Hil versum des avonds te 8 uur. ,,Hou je aan je woord" Annie M. G. Schmidt zal plaats innemen van Hella Haasse Zoals gemeld zal het team, dat het be kende literaire quizspel „Hou je aan je woord" voor de AVRO-radio en televisie brengt, een wijziging ondergaan. Hella Haase en Harry Mulisch hebben de wens te kennen gegeven er mee op te houden. De AVRO betreurt het. Men heeft ales in het werk ge steld om vooral de charmante schrijf ster te bewegen alsnog op haar besluit terug te komen, Godfried Bomans heeft zelfs een hele avond met haar zitten pra ten, maar het mocht niet baten. De kij kers en luisteraars zullen het zonder haar moeten stellen. Haar plaats zal zo wel voor de microfoon als voor de came ra worden ingenomen door Annie M. G. Schmidt, tot nu toe vooral medewerkster van de VARA. Voor de radio zal de stoel van Harry Mulisch bezet worden door Henri Knap. Voor de televisie wordt ge dacht aan verschillende personen om het kwartet vol te maken. Godfried Bomans met warrig haar en wazige oogopslag en de spitse Victor E. van Vriesland zullen van de partij blijven, terwijl ook Karei Jonckheere de quiz zal blijven lei den. Siebe van der Zee vertelde ons, dat de spelregels hetzelfde zullen blijven. De deelnemende leden krijgen te horen over welke begrippen het ongeveer zal gaan, zonder precies de vragen voorgelegd te krijgen. Alleen zal getracht worden de presentatie van het spel iets visueler te maken met filminlassen en dergelijke. MINISTER AKKOORD MET SALARISVERHOGING VAN RADIO- EN TV-PERSONEEL Mr. Cals, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan het College van Rijksbemiddelaars mee gedeeld, dat hy geen bezwaren heeft te gen de voorstellen tot verhoging van de salarissen van het radio- en televisie- personeel. De verhoging kan worden be taald uit de luister en kijkgelden. De bewindsman heeft dit meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid drs. D. Roemers (PvdA). Minister Cals verklaart uitdrukkelijk, dat hij hiermede niet heeft uitgemaakt of de voorstellen in overeenstemming zijn met de door de regering gevoerde loon politiek, zoals deze is neergelegd in de algemene aanwijzigingen van het college van rijksbemiddelaars. De Nederlandse Radio Unie, de Ne derlandse Televisie Stichting en Radio Nederland Wereldomroep hebben de mi nister toestemming gevraagd hun mach tiging te verlenen, de salarisvoorstellen bij het College van Rijksbemiddelaars in te dienen. Dit is de gebruikelijke gang van zaken, zo verklaart de minister, omdat van te voren zekerheid moet bestaan, dat de salarisverhogingen uit de opbrengst van luister- en kijkgelden kunnen worden betaald. AMBTENAAR CALCULEERDE VOOR DERDEN Een voormalig ambtenaar van de Staatsdrukkerij, en deze drukkerij ston den gisteren in Utrecht voor de Centrale Raad van Beroep als partijen tegenover elkaar. De ambtenaar was ontslagen door de directie van de Staatsdrukkerij, omdat hij calculatie-werkzaamheden had verricht voor drukkerijen, waaraan de Staatsdrukkerij werk had uitbesteed. Het ambtenarengerecht in Den Haag, dat deze zaak in behandeling nam, was van oordeel dat het ontslag een oneven redig zware straf was. Het ambtena rengerecht achtte een voorwaardelijk ontslag en een andere lichtere straf wel evenredig. Mr. P. C. Beetstra, gemachtigde van de Staatsdrukkerij, verklaarde, dat de ambtenaar zijn positie als calculator bij de staatsdrukkerij had misbruikt. Hij wees erop, dat het personeel gewaar schuwd was. Hier was mr. H. van Alphen, gemachtigde de ambtenaar het in het geheel niet mee eens. Volgens hem is de Staatsdrukkerij in gebreke gebleven. Men heeft het personeel niet duidelijk laten weten dat het verrichten van calculatie-werkzaamheden verboden was en dat dit met ontslag zou worden gestraft. Hij merkte op, dat de ambte naar geruime tijd na zijn ontslag geen - scend werk heeft kunnen vinden. Thans is hij werkzaam bij Rijkswater staat. De raad doet uitspraak over drie weken. BINNENLAND Bij een botsing is gisteren op het kruispunt AdelaarslaanRelgersweg de 46-Jarige G .Stam uit Apeldoorn veronge lukt .De heer Stam verleende met zyn personenauto geen voorrang aan een voor hem van rechts komende militaire per sonenwagen uit de legerplaats de Witten berg. De heer Stam was op slag dood. Voor het Jaar 1961-'62 zijn benoemd tot voorzitter en vice-voorzltter van de Nederlandse Juristen-vereniging mr. A. Blom te Rotterdam, en mr. B. J. Besier, te Leeuwarden. De derde internationale drogisten- beurs de „Indro III" wordt dit Jaar in de Expohal te Hilversum gehouden. Bur gemeester J. J. G. Boot van Hilversum zal maandag 18 september deze expositie openen. Vrijdagmiddag 29 september te 13.30 uur zal de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, de 79ste damesbeurs openen. De centrale recherche van de Am sterdamse politie meent met de arrestatie van drie Jeugdige Amsterdammers een reeks expeditiediefstallen van de laatste weken en mogelijk een tyd daarvoor, te hebben opgelost. Verdacht van diefstal en heling van aan een expeditie-onderneming toevertrouwde elektrische apparaten en textielgoederen werden gisteravond aan gehouden een 17-Jarige bijrijder, een 24- Jarige chauffeur en een 24-Jarige koop man, allen uit Amsterdam. BUITENLAND President Tubman van Liberië heeft aan het parlement om speciale bevoegd heden gevraagd om streng te kunnen op treden tegen staklng6ophitsers. Intussen hebben na de algemene staking van maan dag in Monrovia weer tal van winkels en bedrijven de deuren geopend, na een op roep van de vakbondsleiders aan de sta kers om het werk te hervatten, in af wachting van het resultaat van de verdere loononderhandelingen. In de haven van Monrovia werd gisteren echter nog niet gewerkt. In het eerste halfjaar 1961 is West- Duitsland het enige Euromarkt-land ge weest dat zijn uitvoer van motorvoertui gen in vergelijking met de overeen komstige periode van het vorige Jaar heeft uitgebreid, zo heeft de Vereniging van Westduitse autofabrikanten bekendge maakt. In de nacht van maandag op dins dag is op de autosnelweg Karlsruhe Stuttgart een Belgische bus met Engelse toeristen tegen een vrachtauto gebotst. De Belgische tweede chauffeur werd ge dood, 32 Engelsen liepen verwondingen op. De bus was met 43 personen op weg naar Joego-Slavlë. Een maniak heeft maandag in het museum voor schone kunsten van Mon treal vijf schilderijen met een scherp voor werp beschadigd. Het zyn „Gezicht van een Napolitaans meisje" van Renoir, „Ge zicht van- een boer" van Daumier, „Fëte champêtre" van Monticelli, „La parade de la féerie" van Fantln-Latour en „winter landscape with oxen" van F. S. Coubourn. De schilderyen kunnen worden gerestau reerd. De Westduitse regering zal aan Jor danië een lening verstrekken ten bedrage van 13,5 miljoen gulden om de haven van Akaba uit te breiden. De Westduitse re gering overweegt nog andere Jordaanse ontwikkelingsprojecten te financieren. Radio-Koeweit heeft onthuld dat officieren en manschappen van de achtste Iraakse brigade kortgeleden hebben ge weigerd een opdracht van premier Abdel Karim Kassem op te volgen om Koeweit aan te vallen. In de radiouitzending werd gemeld, dat de commandant van het mi litaire onderdeel van plan was de order op te volgen en dat hy toen d eigen mannen werd gearresteerd. Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft zyn regering gewyzigd. Het kabinet telt twaalf ministers. Slechts twee zyn prinsen uit het regerende \orstenhuis. De tien anderen zyn vooraanstaande Saoedl- Arablsche burgers, die op geen enkele wijze deel uitmaken van het huls van Saoed. De Zweedse delegatie by de V.N. in New York heeft een verklaring van mi nister van Buitenlandse Zaken Unden uit gegeven. waarin wordt gezegd dat de kernexplosies van de Russen in het noord- poolgebied „concrete gevaren" voor Zwe den opleveren. Gisteren is in Accra een conferentie van financiële leiders uit 13 Gemenebest- landen begonnen, welke de eerste van deze aard is. welke op Afrikaanse bodem wordt gehouden. Volgens conferentiekringen zal de voorgenomen toetreding van Engeland tot de E.E.G. het voornaamste punt van bespreking zijn op deze driedaagse byeen- komst van de economische adviescom missie voor hei Gemenebest. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 ni. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: De ontmoeting tussen Per zen en Joden II, d. prof. dr. M. A. Beek. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork., koor en sol. 20.35 De film en de fiscus, hoorsp. 21.35 norecital. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Dameskoor. 18.20 Het Spec trum, lezingen. 18.35 Pianoduo. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Meisjeskoor en lnatrum. kwintet. 20.10 De Nederlandse geloofsbehjdenis, le zing. 20.30 Kerkmuz. 22.00 Tot ziens in Jeruzalem, Bijbelse quiz. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennleuws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00 V. d. kind. 17.00 Jeugdjourn AVRO: 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Docu mentaire film. 20.55 Gevar. progr. 21.35 Epiloog. 21.45 Avondcollege Nederlands. BE vraagt uw horloger Te Hollandia is besloten tot de op richting van de stichting volkshuisvesting waarin zowel het gouvernement als de werkgevers en werknemers vertegenwoor digd zullen zijn. Het doel van de stichting is het verbeteren en bevorderen van de volksvesting in Nleuw-Gulnea ten behoeve van de minder kapitaalkrachtigen, mede door het aanmoedigen van de particuliere woningbouw. WOENSDAG Het Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Dr. L. J. Menges over „Neurotlserende factoren in deze tyd". 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur n.m. Steenschuur 6: „De Natuurvriend". Spr. dhr. W. v. d. Broek over „Het houden en kweken van tropische vlinders". 8 uur nam. DONDERDAG Rehoboth: Ledenvergadering Veron. Spr. dhr. Grimbergen. 8 uur n.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Modeshow Mode huls De Groot. 2.30 en 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Ver. van Hulsvrouwen. Voordracht Vera Bondam. 2.30 uur nam. Zomerzorg: Vola. Spr. mevr. ir. T. de Boer over „De geschiedenis en de moderne produktie van glas". 8 uur nam. ZATERDAG Antoniusclubhuis: Toneelavond Smit Röntgen Ontspanningsvereniging. Opvoe ring van de model-echtgenoot. 8 uur nam. Doopsgez-lnde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. Bybelstudle; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Volkshuls: Voorlichtingsavond L. J. A.- cursussen. 8 uur n.m. Zoeterwoudseweg 1Receptie 35-jarig bestaan Speeltuinver. „Zuiderkwartier". 8-10 uur n.m. DINSDAG In den vergulden Turk: Ledenvergade ring Kon. Ned. Mldenstandsbond. Spr. j. Michels over het midden- en kleinbedrijf in de V.S. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en O. Kleu renfilm „Droomwereld achter de horizon". 8 uur n.m. V. en D.: Leydens ontzet en de nieuwe mode. 10.30 uur v.m. en 2.30 en 4 uur n.m. BIOSCOPEN Luxor: „Pygmalion". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Meneer Hulot met vakantie". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Trottoirmeisjes van Parys". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Indiscreet". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De Prins en de showgirl". Rex: „Het uur der vergelding". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag- cyclus «Haai der vergelding". VOOR DONDERDAG 14 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram, VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. i 8.15 Gram. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.16 Omr. ork. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en T tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Pianoduo. 14.30 Gram. 14.40 V. d. vrouw. 1 16.30 Eens komt de kans, radio-operette, f 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Gevar. muz. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Amus. muz. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram, I (21.00: Prinsjesdag, klankb.). 22.05 Jazz- J muz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Dlscotaria. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgenwydlng. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Gram. 12.25 wy van het land. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-ork. 14.40 Omr. ork. 15.35 Gram. 16.00 Ver kenningen in de Bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuz. KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Metropole-ork. 20.30 Dekblad eerste soort, hoorsp. 21.25 Lichte muz. 21.45 Kerkorgel. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Enkele kenmerken van de actuele literaire stro mingen, lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 De Oog getuige, TV-spel. 21.15 Sportduel België- Nederland. 22.20 De andere, detectlvespel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Voordr. 14.00 Lichte muz. 15.00 Gevar. muz. 15.45 Reisverh. 16.15 Kritieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Volksliederen. 19.30 Henry Wood Promenade conc.: Symf. ork., koor en sol. (20.35-20.55: lezing). 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.30 Zangrectital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.^6 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programma, 1500 en 247 in. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Gram. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Quiz. 20.00 Gevar. muz. 20.31 Vra- genbeantw. 21.00 Lichte muz. 21.31 Ge var. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Jazz- muz. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsclier .Rundfunk, 309 in. 12.00 Gram. 1300 Nws. 13.15 Gram. 16.00 Filmmuz. 16.45 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Operamuz. 19.00 Nws. 19.25 Italiaanse volksliederen 20.00 Hoorsp. 21.00 Jazz- muz. 21.45 Nws. 23.35 Ork. conc. nc. 24.00 Nws. 0.10 Dans- en amus. muz. 1.00 Weer ber en gevar. muz. FranfcrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Gram. 14.05 Gram. 14.15 Festival v. Vaison la Romaine. to neelstuk. 17.15 Orgelrecital. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 20.05 Ork. conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber 12.35 Amus .ork. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Lichte muz. 15 00 Henrv Wood Promenade conc.: Symf. ork. 1700 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19 00 Nws. 19.40 Nieuwe gram. 19.50 Polit. praatje. 20.00 Ork. conc. 20.50 Pia norecital. 21.00 Ork. conc. 21.50 Koorzang. 22.00 Nws. 22.15 Israëlische ultz. 22.55- 23 00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Belgische muz. 15.15 Gram. 17.00 Nws. 17.30 Belgische liederen. 18.30 Jazzmuz. 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Gram. 21.00 Lichte muz. 22.55 Nws. Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur; zat. en zond. 7 en 9.15 uur „All Hands on Deck". A.l. Maandag en woensdag 8 uur „Duinkerken". 18 Jaar. Donder dag 8 uur „De Grote Caruso". A.l. Zon dagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Liever Lui dan Moe". A.l. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: ten toonstelling boeken en prenten van K. Okamura. Werkd. 10-5 uur. zondags 1-5 uur (tot 1 november). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 13—16 uur) tot en met 29 ok tober) Ryksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „vierhonderd Jaar Romeinse be zetting" Werkd. van 105 uur, zondags van 15 uur (tot 1 oktober). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang. die vis!" (tot 1 ok tober) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. By geen gehoor van Uw hnlsarts ot specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen uur) d to 1 cd Tg a 1 I -■ a a2 11 6 I Amsterdam regen z 6 18 12 0.1 Den Helder regen z -8 17 14 0 Ypenburg regen z -5 18 13 0.1 Vllssingen zwaar bew. z -8 17 15 0 Eelde regen z -4 18 12 0.2 De Bilt regen z -3 18 12 0.1 Twente geheel bew. zzw -4 19 12 0 Eindhoven zwaar bew. z -4 19 13 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzw -6 19 13 0 Helsinki zwaar bew. w 3 14 10 8 Stookholm zwaar bew. nw 6 18 9 0 Oslo onbew. wlndst. 19 6 2 Kopenhagen half bew. wzw 2 17 11 0 Aberdeen regen zzw 4 15 11 6 Londen regen zzw 7 16 0.1 Bruseel zwaar bew. z 4 19 13 0 Luxemburg zwaar bew. z 1 18 10 0 Parys zwaar bew. zzo 3 22 12 0 Bordeaux zwaar bew. ozo 2 25 12 0 Grenoble licht bew. wlndst. 25 11 0 Nice zwaar bew. n 4 24 18 0 Beriyn geheel bew. wzw 2 19 12 0 Frankfort mist verand. 21 9 0 München onbew. zzw 1 20 9 0 Zürich mist windst. 20 8 0 Genève half bew. wlndst. 24 8 0 Locarno zwaar bew. windst. 24 16 0 Wenen zwaar bew. verand. 23 10 06 Innsbruck licht bew. windst. 24 8 0 Belgrado half bew. z 2 21 7 0 Athene onbew. n 2 25 18 0 Rome onbew. windst. 29 12 0 Ajacclo onbew. o 2 26 14 0 licitt bay. windst. 33 14

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2