GOULART IS PRESIDENT - MAAR PREMIER ONDER/BOVEN ZICH BUITENKANSJES - UW BEURS PIECK Braziliaanse socialisten wijzen Neves aan voor nieuive functie van minister-president Grofgebreide heren sporttrui Trappelzakken Dames nachthemd Afgepaste gordijnen Zuiver wollen dekens VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1961 Goulart is gisteren als president van Brazilië beëdigd, maar zijn macht zal minder groot zijn dan die van zijn voorganger, Quadros. Goulart is namelijk de eerste Braziliaanse president, die een minister-president onder zich heeft als zodanig heeft de sociaal-democratische partij gisteren Tancreedo Neves aange wezen en de nieuwe functionaris zal ruimere bevoegdheden en meer macht hebben dan de president. De hiërarchieke volgorde lijkt dus louter een formaliteit. De plechtigheid van de eedsaflegging geschiedde in Brasilia op de Braziliaan se onafhankelijkheidsdag. Goulart legde de eed af in de vergaderzaal van het congres. De eed werd afgenomen door de voorzitter van het Congres, senator Mou- ra de Andrade. Goulart hield onmiddellijk daarna een redevoering waarin hij zei van plan te zijn een volksstemming te houden over de nieuwe staatsinstellingen. Verder zei bij, dat hij het gezag met de wil van Vrachtwagenchauffeur ging er vandoor Gisteren deed de directeur van Van Gend en Loos te Utrecht bij de politie aangifte van vermissing van een vracht- auto met aanhangwagen en eveneens van vermissing van de chauffeur. Deze chauffeur, een Utrechter, was dinsdag avond om 6 uur met zijn wagen uit Mij drecht vertrokken in de richting Utrecht. Na die tijd had men niets meer van hem vernomen. mets meer van hem vernomen. Gisteren heeft de Antwerpse politie ha ir Utrechtse collega's echter bericht, dat de vrachtauto in de Scheldestad was teruggevonden. De chauffeur heeft de sleuteltjes van de wagen in een ge sloten enveloppe hij dc politie te Ant werpen afgegeven. Hijzelf is nog voort vluchtig. het volk had aanvaard, dat hem twee maal tot vice-president had gekozen. Hij dankte verschillende groepen van de bevolking „en in het bijzonder de rooms-katholieke kerk" voor hun bijdra ge tot handhaving van de orde in het land en tot verdediging van het recht. Goulart noemde het Congres vervolgens drie kandidaten voor de functie van mi nister-president, namelijk Neves, een oud-minister van Justitie onder presi dent Kubitschek, Capanema, een oud minister van Onderwijs onder president Vargas, en Moura de Andrade, voorzit ter van het Congres. Een aanvankelijk plan van de socia listen om president Goulart zelf een van de drie als premier te laten aanwijzen, lieten de socialisten later vallen. Zij be sloten in twee verkiezingen te beslissen wie de regeringsleider moet worden. Bij de eerste stemming viel Moura de An drade af en bij de tweede Capanema. Neves, minister van Justitie onder de oud-presidenten Vargas en Kubitschek, is een zeer goede vriend van de laatste. In parlementaire kringen beschouwt men de verkiezing daarom als een per soonlijke overwinning van Kubitschek. Nog niet eens De verwachting was, dat de nieuwe regeringsleider zich gisteravond nog aan het Congres zou voorstellen om vervol gens de namen van zijn ministers be kend te maken, waarna Goulart in zijn ambt zou worden bevestigd. Het Congres is het gisteren echter niet eens kunnen worden over de regeringssamenstelling. Vandaag zou opnieuw worden verga derd. Verwacht wordt, dat de ministers van de strijdkrachten die de 47-jarige Gou lart als een links politicus beschouwen, geen deel zullen uitmaken van de nieuwe Braziliaanse regering. Oud-president Quadros is intussen te Las Palmas op de Canarische eilanden aangekomen. Hy is met het passagiers schip „Uruguay Star" op weg naar En geland. Grandma Moses 101 Grandma Moses, die bekend staat om haar primitieve schilderijen, op hoge leeftijd gemaakt, heeft gisteren haar 101- ste verjaardag gevierd. Zij is in een rusthuis om van een ziek te te herstellen. Zy maakte vorig jaar nog 25 schilderyen, maar mocht de laat ste tijd niet werken. Zjj wacht echter met ongeduld om opnieuw te kunnen be ginnen. „Myn panelen en penselen wach ten", verklaarde zij terwijl zij omringd door 101 rozen geschenken uitpakte. Gouverneur Nelson Rockefeller had in de staat New York „Grandma Moses dag" afgekondigd ter ere van de jarige. Overleden na 5 maanden bewusteloosheid In een ziekenhuis te Enschede is over leden de 21-jarige H. Schuring uit Mep- pel, die op 16 april in zyn woonplaats met zijn bromfiets tegen een militaire vrachtauto reed en daarbij zwaar werd gewond. De jongeman is na het ongeluk vyf maanden achtereen bewusteloos geweest Aangezien in zijn woonplaats Meppel geen specialist aanwezig was om hem onder behandeling te nemen, besloot men hem naar een ziekenhuis in En schede over te brengen. Jachthonden in Limburg vergiftigd Door natrium-arsenaat? (Van onze correspondent) In Zuid-Limburg hebben zich de laatste dagen in opvallende mate vergiftigingsverschijnselen voorge daan bij jachthonden» die met hun meesters op jacht waren geweest. De verschijnselen waren een vrij plotselinge lusteloosheid en traag heid, die op een onverwacht ziek- zijn van de dieren wezen. De meeste dieren zijn tengevolge van deze vergiftiging overleden. Bij een van de Zuidlimburgse dieren artsen, de heer A. M. F. Duijsens, te Voerendaal, werden binnen twee dagen zelfs zes honden door de eigenaren bin nengedragen, die eigenlijk al stervende waren. Slechts in één van deze gevallen kon de veearts een tegenbehandeling ge ven, welke de hond het leven redde. Doordat dr. Duijsens ook een koe in behandeling kreeg, die in een aardappel veld had gelopen kon de oorzaak, welke tot op dat moment niet met zekerheid kon worden bepaald, worden vastgesteld. De koe had gelikt aan, of gegeten van aardappelloof, dat behandeld was met een preparaat, waarin natrium-arsenaat is verwerkt en dat bedoeld is om het aardappelloof sneller te doen afsterven in verband met de knollen. De honden bleken bijna allemaal in aardappelvelden te hebben gelopen tij dens de pas geopende patrijzenjacht. Er kon worden vastgesteld, dat de velden met dit produkt waren bewerkt en dat door de droogte van de vorige week toe vallig dit preparaat nog niet van de bladen was afgeregend. Het betreft hier zowel spaniels, Duitse staanders, Pointers, als andere gebruike lijke honderassen, die voor de eigenaars als afgerichte dieren een kostbaar bezit vormen. De toevallige samenloop van de korte periode waarin het spuitmiddel op de velden wordt gebruikt en de pas geopen de en dus drukke jacht hebben dit nare verschijnsel van een uitgebreide vergif tiging in de hand gewerkt. GEEN STRAFVERVOLGING INSTORTING TE AMSTERDAM Er zal geen strafvervolging worden in gesteld in verband met Je instorting van het pand Rapenburgerstraat 73 in de voormalige Amsterdamse Jodenbuurt op 14 juli j.l. „omdat duidelijk gebleken is dat niemand enige grove onachtzaam heid kan worden verweten". Zo heeft de officier van Justitie mr. R. L. Heukels meegedeeld. Bij de instorting van het pand, dat drie woonlagen bevatte met daaronder een groothandel in huishoudelijke arti kelen. werden twee bewoonsters gewond. Aan een der zijden van het ingestorte pand was een bouwput, waarin de mor gen van de instorting een aannemers firma met de heiwerkzaamheden voor de bouw van een plasticfabriekje zou be ginnen. Kolenman in Purmerend komt trap niet meer op In Purmerend hebben na de brood bezorgers en de melkslijters nu ook de kolenhandelaren besloten geen trappen meer te lopen. De bewoners van de nieuwe woonwijk „Overwhere", de enige wijk waar flatwoningen zyn gebouwd, hebben van de gezamenlijke brandstof- fenhandelaren een circulaire ontvangen, waarin wordt meegedeeld dat het afleve ren van brandstof gezien de personeels- schaarste en de invoering van de vrije zaterdag uitsluitend zal plaatshebben in de gelijkvloers gelegen boxen. Wie zijn kolen wil opslaan in de kolenkist die de architect ten gerieve van de bewo ners op het balkon van iedere woning heeft laten aanbrengen, moet zelf voor het transport van box naar balkon zorg dragen. De maatregel van de brandstoffenhan- delaren heeft onder de bewoners grote verontwaardiging veroorzaakt. De meeste bewoners zyn „geëmigreerde" Amster dammers, die het in de hoofdstad al tijd vanzelfsprekend hebben gevonden, dat de kolen langs vier of meer smalle trappen op de zolder werden afgeleverd. In Amsterdam immers zal geen kolen- man het aandurven om een maatregel als die in Purmerend te nemen. Uit het overleg dat inmiddels tussen Pur- merender gemeenteautoriteiten, de ko lenhandelaren en de bewoners heeft plaatsgehad, zal wellicht een oplossing voortkomen. De kolensjouwers hebben namelijk toegezegd de kolen wél op de balkons te zullen afleveren, als de hui zen van een hysblok worden voorzien. GERRIE (18) NAAR V.S. De achttien-jarige telefoniste Ger- rie van Lieshout, dochter van de wethouder van Sociale Zaken te Eindhoven, vertrekt maandag in ge zelschap van de heer Saczkowsi, ex- president van de 101ste Airborne-di vision-association, naar Ford Camp bell in de Amerikaanse staat Ken tucky. Zij zal daar een aantal tulpen planten, deel uitmakend van een hoeveelheid van 10.000 tulpen die aan Ford Campbell, de legerplaats van de 101ste Airborne-division, ge schonken is door de acht gemeenten, die gelegen zijn aan de corridor van Eindhoven naar Nijmegen. De schen king van dit omvangrijke bloemen- pakket aan de legerplaats is een uiting van dankbaarheid jegens de divisie die in september 1944 de acht gemeente bevrijd heeft. Gerrie van Lieshout zal voorts voor radio en te levisie een lezing houden over haar geboorteland. Zij zal in gezelschap van de heer en mevrouw Saczkowsi tulpen in Philadelphia planten. Zaterdag wordt de heer Saczkowsi door de burgemeesters van de acht gemeenten in het Eindhavense stad huis ontvangen. Hij zal bij die gele genheid klompen en sigaren ontvan gen met het verzoek deze aan te bie den aan president Kennedy, aan de burgemeester van Ford Campbell en aan de commandant van de 101ste Air-borne division. Splijtbaar materiaal voor Euratom President Kennedy heeft gisteren een wet getekend op grond waarvan Eura tom acht kg. plutonium en dertig kg. uranium-235 uit Amerikaanse voorraden krijgt. Het plutonium is voor onderzoek en het uranium voor een experimentele fa briek in Italië. Het internationale bureau voor atoom energie krijgt drie kg. plutonium en vijfhonderd gram uranium voor onder zoek. SLEUTELTJES GEVRAAGD Mevr. Spierv. Drlesum waagt voor 2 dagen per week, werkster. Te bevr.: v. d. Werf- straat 2 a, hoek Mare 110. Apotheek v. Drlesum, telef. 21719. Van Woensel schoenen N.V., Haarlemmerstraat 53 a vraagt leerling-verkoopster. Aanm. da gelijks tussen 9 en 6 uur. Van Woensel schoenen N.V., Haarlemmerstraat 53 a vraagt verkoopster. Aanm. dagelijks tussen 9 en 6 uur. Bloemenmagazijn Dexel, Haar 1.straat 193, Lelden, zoekt een jongen van plm. 16 Jaar, die opgeleid wil worden en tevens voor bestelwerk. Aanm. dagelijks. 3e kapster. Gevr. een 2e kapster, goed kunnende per manenten. Het Kappershuls, J. Rijnbende, Hoge woerd 21. Tel. 20560. Meisje, 21 j., zoekt kosthuis, liefst met zlt-slaapkamer. Omgeving Leiden. Brieven bur. van dit blad no. 4698 k. Gevr. hulsh. hulp voor de ochtenden of enkele dagen in kl. gezin, hulsvr. veel afw. L. de Colignylaan 28, Oegst- geest, tel. 20273. Goede hulsh. hulp gevraagd voor enige ochtenden ln de week. Mevr. Hollenberg, Hout laan 44. Gevraagd schyfhalter. Brie ven met prljsopg. bur. van dit blad onder no. 17566 k. Gevr. een werkster, dagelijks van 3.30680 en zaterdag van 811 uur. Aanmelden maan dag tussen 1012 en 25 uur. De Vakschool voor Meisjes, Rapenburg 23. Jong meisje gevr., ln gezin met 4 kleine kinderen, voor 3 ochtenden per week. Aanmel den na 7 uur. Prinsenlaan 9, Oegstgeest. Arbeider zoekt een net en degelijk kosthuis, met huise lijk verkeer. Geen beroeps. Br. bur. v. d. blad no. 4733 k Gevr. jongens voor maga zijn- en bes telwerk. Levensmiddelenbedrljf N. J. A. Overdevest, Herenstraat 98. Werkster gevraagd. Rijns- burgerweg 107. Hulp in de huish. gevr., v.g. g. v. Dagelijkse hulp aan wezig. Aanm.: Plantsoen 59. Gevraagd stalling voor kleine auto (Fiat), omgeving Herenstraat-Doezastraat. Br. met prijsopg. bur. v. d. blad onder no. 17585 k. B Café-Rest. „Den Burcht" vraagt nette werkster, 2 da gen per week. Tel. 23145. B Hulp gevraagd voor 1 of 2 ochtenden of middagen ln de week. Mevr. v. d. Veen, Ake leilaan 8, Oegstgeest (eind/ beginpunt buslijn 1). B Gevr. net winkelmeisje voor de zaterdag, voor filiaal Kat wijk. Liefst boven 18 J. Ban ketbakkerij L. P. v. Egmond, Vliet Z.Z. 14, Rijnsburg, tel. 2634. B Gevraagd net meisje, hele dagen, plm. 15 jaar. Witte de Wlthlaan 11, Oegstgeest. AANGEBODEN B Fraaie secretaire, kabinet, gotisch dressoir, pracht Me- chelse leeuwekopdressoir, tafel, kastje en bank, fraaie mahonie kuifkast (hang en leg), laden- kast met beslag. Inkoop antiek koperwerk, meubelen enz. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D., bij Hoog straat. Tel. 23281. B Bon. Plastic broodtrommel f3.98. Normale grote maat. Zeer steviig plastic. Deksel ln diverse kleuren. Normale prijs f 6.50. Uitsluitend met inleve ring van deze bon f 3.98. Vic torie-Mag., Hogewoerd 22. B Messerschmltt 1959, in pr. Lelden8^*' K,nepp€lllcm,tstir' opnieuw schitterende kansen in bleu, wit en geel ragfijne nylontricot sterke marquisette met dubbele entredeux moderne pasteltinten, 1 pers. van 39.75 nu met V-hals zwanedons. met nylon plissé garnering, 160 cm. hoog in wit en 27.95 Haarlemmerstraat 228 van 29.75, NU van 3.45, NU van 13.95, NU écru, van 3.95, NU 2 pers. van 49.95, NU 22.95 2.45 9.95 2.75 37.95 Tel. 20510 - Leiden Zeemlappen tegen halve prijs Hi Prima kwaliteit zeem leder van zeemleder fabriek „Roorda". Alleen hele hulden, grote maat f 2.98, f 4.50, f 5.98. Nu met advertentie f 1.49 f 2.25 f 2.99. I.VA. Haarlemmerstr. 48 Nova. Noordeinde 43. Leiden. Plastic w.c.-brll f3.98. Zwa re kwaliteit, geheel compleet met bevestigingsbouten. Past op elke stenen w.c.-pot. Diver se kleuren. Voor deze prijs koopt U alleen bij I.VA. Haar lemmerstraat 48. Nova, Noord- einde 43. Lelden. Plastic afdrulpmat 49 ct. Voor op de aanrecht. Grote maat 50 x 33 cm. Prima kwali teit schuimplastlc. Vastgestel de prijs 98 ct. Nu met deze advertentie voor 49 ct. I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden. Schulmplastlcvlokken per zak 39 ct. Voor vulling van kussens, bedden, slaapzakken enz .enz. Vastgestelde prijs 75 ct. Nu met advertentie, grote zak voor 39 ct. I.VA., Haar lemmerstraat 48. Nova. Noord- einde 43. Lelden. Plastic afdruiprek f2.49. ware kwaliteit plastic, dus roestvrij. Grote maat. Apart vak voor lepels, vorken enz. Prijs f3.50. Nu met deze ad vertentie voor f2.49. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Lelden. Wandbusopener f 1.98. Voor bevestiging aan de muur, com pleet met schroeven. Door mid del van slinger opent deze busopener uw blikken zonder scherpe rand. Solide fabrikaat. I.VA., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Vakantiekoopjes. Tuinbroe ken voor meisjes v.af f 4.95, voor dames f 10.95; hinder - broekjes vanaf f 1.98; grote sortering spijkerbroeken, vanaf f 17.95. Leune, Janvossensteeg 67. tel. 22415 - 32256. Bedrijfskleding. Heren hak kers. slagers, kruideniers, kap pers. groente- en melkhande laren koopt bij ons uw vak- kleding. Beter en goedkoper. Zichtzendlng vrijblijvend. Leune. Jan vossens teeg 67, tel. 22415 - 32256. Vakantiekoopjes. Regenjas sen v. dames en heren vanaf f 29.75, f 39.—, f 49.— enz. enz. Ook in plastic en nylon. Grote sortering jacks. Zeer goedkoop. Leune. Janvossensteeg 67. tel. 22415 - 32256. Vakantiekoop les. Sportcol- berts vanaf f 29.75, f 39.50, f49.75 enz. In de nieuwste des sins ook voor jongens zeer goedkoop. Leune. Janvossen steeg 67. tel. 22415 - 32256. Vakantiekoopjes. Weekeinde overhemden, effen, geruit enz., vanaf f 5.95. In 60 verschil lende kleuren. Terlenka das sen, sokken, pullovers, truien enz. Zeer goedkoop. Leune, Janvossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. Vakantiekoopjes. Terlenka- pantalons, nieuwste kleuren f 16.95, f 19.75. f24.75, f 29.75. f39.Jongensbroeken vanaf f9.75. Leune, Janvossensteeg 67 tel. 22415 - 32256. Vakantiekoopjes. Damesja- ponnen nu f 9.75, kinderjurk jes nu f3.95. Grote sortering rokken, truitjes en vesten. Het nieuwste en toch goedkoop. Leune. Janvossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. „Morspoort". Specialiteit in eethoekjes, grote sortering ta fels en stoelen. Degelijke berg- kasten vanaf f 69. Verschll- Zang- en klassieke platen van f 0.60, koffergrammo foons v.af f25, Philips radio's vanaf f 25, pianoklavier, accor deons vanaf f 55, elektrische motoren, radiolampen en on derdelen. Reparaties, veren, luidsprekers. Janvossensteeg 41 Lelden. Een foto ls altyd een wel kom geschenk. Foto Studio Koopman, Hooigracht 96. Tel. 31701, maakt voor U mooie vlotte briefkaartfoto's vanaf f3.75 per 3 stuks. Pasfoto's vanaf f 1.per 3 stuks. Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines. Iets be schadigd f 155.-. Centrifuges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13. Tel. 24409. Zig-zag naaimachines vanaf f 550.(met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls). P. J. v. Steïjn. Nieuwe Rijn 46 B. Lel den. R Autorijschool Jan van Galen, Mey van Streefkerkstr. 48. telef. 26264. Wilt U vlug Uw rijbewijs halen vraagt ons dan Inlichtingen. Nu eens een goede voor delige sportzaak, balletschoe nen v.af f 4.25, balletpakjes v.af f 5.60, gymnastlekbroeken v.af fl.80. turnschoentjes v.af 5.50, spitzen v.af f 16.95. Uit sluitend merkartikelen. Sport en kampeerparadijs v. Delft, Steenstraat 45. Nu eens een goede voor delige sportzaak. Jongensvoet balschoenen v.a. f 15.50, heren voetbalschoenen v.af f 22.95, voetbalbroekjes v.a. f 2.75, voet balshirts v.af f 4.20. Alleen merkartikelen. Sport- en kam peerparadijs v. Delft. Steen straat 45. B Nu eens een goede voor delige sportzaak. Wij verkopen alleen bekende merken sport schoenen. o.a. Quick, Puma, Super, Santos enz. Sportkle- ding van Tweka en Jansen en Tilanus. Sport- en kampeer paradijs v. Delft, Steenstr. 45. Een goede Judoka herkent U altijd aan zijn onberispe lijke en onverslijtbare Judo- kleding (import Japan), met 5 Jaar garantie en zeer voor delige prijs, 7 Jaar 16.95. Sport- en kampeerparadijs v. Delft. Steenstraat 45. Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Houten droogrek f 1.98, drie slags model, met metalen scharnieren. Flinke maat, 9 stokken f 1.98. Extra grote maat f 2.49. Voor deze prijs alleen bij; I.VA., Haarlemmer straat 48. Nova. Noordelnde 43. Leiden. Goedkope kop en schotels!!! Zes stuks voor f 3.98 verpakt in luxe doos. Mooi hoog mo del. Zes verschillende pastel tinten. Prima eerste keus kwa liteit. I.VA., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordelnde 43. Leiden. Kinderfornuisje 98 ct. Flinke maat. Kan echt bran den. Geheel compleet met branders, pannetjes en bak vormen in luxe doos. Alleen met deze advertentie voor 98 ct. I.V.A., Haarlemmerstraat 48 Nova. Noordelnde 43. Lelden. Prachtige theebeurs f 4.98. Prima vulling en overtrokken met fraai gebloemd plastic (af- wasbaar). Diverse fraaie de cors. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlemmer straat 48 Nova. Noordelnde 43. Metalen strijkplank f13.95. Luxe uitvoering. In diverse standen verstelbaar. Metalen keukentafel f 19.95, grote maat 50 x 80 cm, bedekt met origi neel Linofeit en zware plastic- rand. I.VA., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordelnde 43. Lel den. Regenjas cadeau. BI) aan koop van een kostuum, vanaf f49.75, f59.—, f69.—, f79.—. f99.enz. 1 plastic regenjas cadeau. Leune. Janvossensteeg 67, tel. 22415 - 32256. Autoverhuur zonder chauf feur. Dhr. wagens. RubLngh, Hooigracht 71, tel. 31607. Rijwielen vanaf f 15, twee persoons kapokbectetellen f35, eenpers. f 19. linnenkast f 19, vloerkleden, wandel wagens, le dikanten, opklapbedden, dres soirs, tafels, stoelen, kinder box, wasmachine, driewieler- fietsjes, hanglegkast, wringer met box. Nieuwenburg, Hooi gracht 55. (Geen winkel). Maak zelf wat met Houthal hout. Met onze vakkundige voorlichting slaagt U wel. Kom eens praten, het verplicht U tot niets, doch U gaat jself wat maken. Hogewoerd 99, telef. 22536. Harmonium aangeboden, merk Mannborg, 11 reg., In- en uitwendig ln goede staat. Prachttoon. Jacob Catslaan 73. Lelden. Een V.W. de Luxe 1957. Am. uitvoering. Schulfdak, radio. Beatrixstraat 27, Leiden. B Een bl. jurk en 2 kookmut- sen, z. g. a. nieuw, voor R.-K. Huishoudschool, f 10. Buys Balilotstraat 67. Te koop aangeboden een ln goede staat verkerende gas haard. Te bevragen: v. Eisen, Emma laan 3, Oegstgeest. Zaterdagmarkt. Dames, al bent U groot of flink van stuk, ook voor U hebben wij een leuke pyjama 6.98. Char- meuse onderjurken tot 48 2.75. Koormbrugsteeg over muziek handel Servaas. Japie. Zaterdagmarkt. De nieuwste dames- en herenpyjama's 5.98. Leuke meisjespyjama's tot 12 Jaar 3.98. Leuke jongenspyja ma's. vlotte nachtjaponnen tot 52 4.98. Damessldps 0.69. Koornbrugsteeg over muziek handel Servaas. Japie. Zaterdagmarkt. Onherroe pelijk de laatste schuimrubber damespettiooats. geen 7.98, maar 4.98. Pracht herenfla nellen, geen 4.98 maar 3.49. Links geweven kousen 75 cent. Koombrugsteeg over muziek handel Servaas. Japie. Aangeb. 125 cc. Ducatle Su- Ëer Sport en Jawa Jr. Spotprijs Rol, Soembastraat 99. Te koop een damesfiets f 35 en een herenfiets f36. In pr. staat. 4e Binnenvestgracht 2 a bij Plantage. Te koop motorrijwiel, merk Puch, bouwjaar 1955. Prijs f 500.I. z. g. st. Prins Hen drikstraat 131, Alphen a/d. Rijn. Froling heteluchtkachel no. 30 te koop. Geschikt voor gro te ruimten. Te bevr.: Hooi gracht 46. Bahvcomm., bank, ladcnk. enz. Zeldzaam mooi antiek bankje, gebogen bureautjes, gebogen commode, antieke kist, gasfornuizen, bureaus, mahonie tafels en stoelen, ko perwerk, wortelnoten hoek kast, Ink. antiek enz. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooigracht. Tel. 22150. Te buur nieuwe personen auto's p. w. of langere termijn. Aantrekkelijke tarieven. C. C. A. v. d. Wilde, Crocusstraat 6. Katwijk a/d. Rijn. tel. 01718 - 4731 Bon. Plastic botervloot 49 cent. Langwerpig model, di verse kleuren, deksel doorzich tig. Past precies een pakje bo ter in. uitsluitend met Inle vering van deze bon slechts 49 cent. Victorie-Mag., Hoge woerd 22. «Nieuwe auto's zonder chauf- ur. Nieuwste modellen 1961, o.a. Taunus 17 M. Opel Rekord, Volkswagens, Anglla, Consul, Volkswagenbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dljk 34 a. Tel. 22300 - 32735. Alle soorten overhemden- reparaties ook no-ixon, tevens kousenreparatie en stomen. Al les onder garantie. „Smits" kousenreparatlebedrijf. Nieuwe Rijn 94, Lelden. Zaterdagsmid dags na 1 uur gesloten. Te koop aangeb. een Selec ta ollehaard en een Beckers kolenhaard. Te bezichtigen elke dag na 18 uur. Willink- laan 3, Oegstgeest. RUschool „Beatrix", Beatrlx- straat 4, telef. 30319. Erkende bondsrljschool B.B.N. vermin dert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. B| De Wcrkschoenenspeciallst eeft steeds voorradig militaire laarzen, z.g.am. 12.50 .Militaire werkschoenen v.af 6.50. Nieuwe werkschoenen v.af 15.50. Lage werkschoenen 15.95. Komt eens kijken. U slaagt altijd bij: H. J. Kramers. Korevaarstraat 117. Grote keuze In dames- en herenringen. Fa. Verheul. Haar lemmerstraat 86, Lelden. U slaagt altijd. Prettige beta lingsregeling. De regen broekenspeclallst heeft voor u heren regenbroe ken. regenjacks en complete regenkostuums. Komt u een6 vrijblijvend passen. De Con current. Noordelnde 2 B Dames. Geheel nieuwe hak ken 5.p. p. en alleen op nieuw bekleden 3.50 p. p. WIJ hebben nu ook die moderne bruine hakken 7.50 p. p. De Concurrent, Noordelnde 2 B. De oogarts adviseert U een bril? Ga dan met Uw recept naar fa. Verheul. Haarlem merstraat 86. Lelden. Grote keuze ln diverse modellen. Gaat (J een broek kopen? Laat er een naar maat maken. Prijs f 48. f 52. wollen kamga- ren. 50 verschillende dessins. Snelle levering. Kleermakerij M. Blesot, Herengracht 124, Leiden. Tel. 31320. Te koop, wegens omst.he- den Boxers met stamboom. Zijn alle gecoupeerd, zinde lijk en van kampioenafstam- ming. Kennel Rozensteyn, Hoge Rijndijk 93, Leiden. Teleurgesteld? Probeer het bij ons. aan koopt U prettig en krijgt de beste waar voor Uw geld. Geheel vrijblijvend alle voorlichtingen. Wij heb ben 35-Jarlge ervaring. Behang glas-, verfhandel, Rich. J. Blok Hogewoerd 62, tel. 23123. Er kend schilder-behanger. Pullman-, Auplng- en ka pokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laag ste prijs bij „De Kleine Winst", Haarlemmerstraat 51, Lelden. Aangeboden \an particulier, Peugeot 203 1953, schulfdak, verwarming. In uitstekende staat. Mooie bekleding. Des kundig onderzoek toegestaan. Celebesstraat 2. Oegstgeest. Aangeb. Road Star Cabrio let, prima motor, nieuwe kap, f 550. Zaterdag na 2 uur. Te bezichtigen; Hyaclnthstraat 16 Wassenaar. B Te koop scooter, 200 cc., ln tstekende staat, met verzeke ring. Vrijdag na 7.30 uur. T. Brandismalaan 134. Een pracht llts-jumeaus, zwaar eikehout. mooi afgewerkt met stevige spiralen, wegens overcompleet f 85. Liefst vrij dagavond na 6 uur. Jullanakade 14. Lelden. Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat. Caeclllastraat 49, hoek Lijs- -'.WIJ B| Aangeboden kleine kolen- aard. vulkachel en tank v, 10 1. olie. Lorentzkade 34. S| Renault 4 te koop aangebo- en. in zeer goede staat. Ook genegen te rullen. Te zien: Klooster 20, Lelden, achter de Rex Bioscoop. Te koop aangeb. 2-wiellge aanhangwagen, laadverm. 600 kg. Prijs f 175.—. Stuyvesamthof 48. 10 rijlessen voor f47.50 bU Rijschool Leveta. Telef. 01714 - 518 en wij spreken af. Taxi dag en nacht. H.H. Commissarissen van materiaal, blnnenballen inzet ten f 1.75, kleine reparaties f 1.-, bal geheel over naaien f 6.50. Dit alles bij Uw sport- wlnkeller Sport- en kampeer paradijs v. Delft, Steenstr. 45. H.H. Bestuursleden van voetbal-, handbal-, korfbal-, zweqa-, hockey- en vele andere sporten, komt U eens praten en verdien veel geld voor uw vereniging .Sport- en kampeer paradijs v. Delft, Steenstraat 45 Hardboard, zachtboard, te- gïlboard, brandvrij board, paanderplaat en plasticplaat enz. enz. Aan de plaat of op maat gezaagd. Voordijk's Hout handel, Lange Mare 106. Tel. 22017, Leiden. Naar het zonnige zuiden per luxe automobiel, zonder chauffeur. Vraagt Inlichtingen aan Autoverhuurbedrijf „Sou plesse". Verhuur zonder chauffeur. Veurseweg 14, Voorschoten .Tel. 01717 - 2631 Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd bij Tom Brinks, Haarl.straat 137 t/o. Voortman cafétaria. Leert D.A.F. rijden. Een voudiger, goedkoper. Inlich tingen by Gebr. van Ulden, DAJF.-dealer. Verdamstraat 6. Tel. 23041. Schoorsteenvegen? Laat C □let misleiden langs de deur. De kwitantie heeft pas waarde van een erkend schoorsteen veger Sinds 1875 Leiden's Schoorsteenveger Jac. Stouten, Schelpenkade 23. tel. 21751 B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen, Chevrolet, Opel. Consul. V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf, Nleuwstraat 3341. Tel. 30600. SGItaartestcursus. Nu gitaar ren spelen. U ontvangt een gitaar die automatisch Uw eigendom wordt, plus les aan onze school en gratis boeken voor f 2.50 p. w. Muzlekspe- claalzaak Gé Hofenk, Haarlem merstraat 66, t/o. 't Fruit- paleis. Moderne bovenplanken voor wentel- of opklapbed vanaf f 29. Eigen handwerk. Twee persoons wentel bed met boven plank, compleet f 95.50. Een- gers. f 80.70. Overal gevraagd, y Wassenaar geslaagd! Jan vossensteeg 60, telef. 20143. B't Huren van automobielen een vertrouwenszaak. Tlp- Top heeft Mercedes, Consul, Taunu6, V.W., V.W.-bu6je en 2 C.V., Opel Kapitan. Opel Re kord. St.-Aagtenstraat 14, Lei den. Telef. 25709. B| Ook U kunt in het bezit omen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds vanaf f 5.- per week. Komt U eens praten bij: P. J. v. Steyn, Nieuwe Rijn 46 B. 10 rijlessen voor f 47.50. In Renault Dauphlne. Erkende Bonds-Autorijschool „Irene", Boddens Hosangweg 52. Woubrugge. tel. 286. Lelden tel. 26858. Granlto aanrechtbladen met gootsteen, tegelbodem en kope ren plug, alle maten. Ook hout en triplex board. Het Hout paleis. Herenstraat 20. HIJ loopt weer pulk, met onderdelen van Struik. Dus voor al Uw motor-, scooter- en bromfiets-onderdelen naar het vanouds bekende adres: T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. Moderne sportrljwlelen, paar weken gebruikt, gekost f 235, nu f 95. twee clubfauteuils met vier stoelen van f 325 nu f 155, drie stel overgordijnen f 19. vier clubfauteuils f 45. Nieu wenburg, Hooigracht 55. (Geen winkel Het juiste adres voor het overtrekken van Uw meube len met motvrije stof. Haar lemmerstraat 33. W. Gyzen. Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service. Verdam- straat 6. B Te koop Edy wasmachine, (Princess) met klok. elektr. verwarming en pomp, tevens „Acmé" wringer, alles ln pr. staat. Prins Bemhardlean 34, Oegstgeest. (Na 6 uur nam.). B Stenografie (4 talen), snel le grondige opleiding. Kon. Erk. Pitmanschool. Plantsoen 65. telef. 26558. Te koop aangeb. leren Jas, maat 5062, f 75. C. RIJ neveen, Valdezstraat 6A, Leiden. B Aangeb. gasfornuis, (Etna), tegen spotprijs. Rich. Holstr. 13 (achter Churchllllaan) S Kleine B.M., vaste kiel, com- eet getuigd, buitenboordmo tor. wegens vertrek aangebo den ,t. a. b. Blank mahonie. Enig onderhoud nodig. Bez.: Jachthaven Jonkman Sassen- heim. Opbellen 02532 - 7583, 12 tot 14 uur. Resp. 18 tot 20 uur. B Aangeb. driekwart trouw japon. maat 38. met korte sluier en tasje, f 40.Te be vragen: Marnixstraat 12, Lei den. Na 7 uur. B Te koop een d.wintermantel m. 40. 2 m.wtnterjasjes. 10 12 Jaar, 1 winter gedragen, al les in prima staat. N. Mare 7, 2 x b. B H.sportfiets, wandelwa gentje. belde in zeer goede en mooie staat. Te bevT. na 7 u. Haarlemmerstraat 62, Ingang Vrouwenkerkst. B Aangeb. Ford Taunus '50, in zeer goede staat, pas gespoten en gebitact, nieuwe banden, benzine 1 12, geen oliever- bruik. Deskundig onderzoek toegestaan. Prijs f700. Churchllllaan 6. B Aangeb. Solex f 65. N.S.U. f 125, Berin 1 M 21 f 135, Victo ria v.- en a.telesc. f 180. Berlni M21, bolle tank, dubbelzlt f 165, Union f 225. Ook voor onderdelen. Churchllllaan 6. B Te koop nieuwe yzeren roei boot. plm. 4 m. lang, 1 40 breed geheel compleet. gebruikte haardkachel Jan Jaarsima 3. ln Sr. st. f 40. Llek Verhaar, boot- ouw, Noordeinde 91, Roe lof- ar ends veen. P Aangeboden z. g. a. n. dub bel divanbed en 1-pers. kapok matras. in staat van nieuw. Hoenselaar, Franchimontlaan 40, Leiden. S| Inboedel: complete slaap- amer, oliekachel, ameuble ment. divanbedden, dressoirs, ronde tafels, kapokmatrassen, kachels, haarden, haardglas, mica. pijpen, ellebogen, gas fornuis .vuurspecie, 300 gelijke stoelen 1.50 peT stuk. Pluym, Hogewoerd. koopt Inboedels. Tel. 21266. B Voor autorijles in DAF voor Leiden en omstreken Haasnoot. Prins Bernhardlaan 79, Kat wijk. tel. 01718 - 4124. Gun stig tarief. B Auto huren? Garage W. C. A. v. Kerkhof. Narmstraat 1 a. Leiden .tel. 25555. heeft nieuwe auto's voor U etaan. Ook voor taxi's! B Hypotheken, le en 2e hypo theken. ook tophypotheken, beschikbaar. Billijke voorwaar den. Bosma's Bureau, Heeren veen. (Postbus 31). B Nieuwe auto's, o.a. Opel Re kord, Renault Ondine. Dau phlne. Volkswagen. Huurt u Dij Autorijsohool en verhuurbe drijf Remmerswaal. Leiden. Utr. Jaagpad 16 a. Tel. 21966 en Voorschoten. Essenlaan 5. Tel. 3924. B Rijles ln V.W.'s '61 o. dak. TMaandags 8 u. autotechn. les f3.50. 's Woensdags 8 uur verkeersles f 2.Kwak's Ver keerslast. o.l.v. oud-examina tor. Zoe terwoudse Singel 104, Leiden. Tel. 22803. B Aangeboden Kapt. Mobylette met autom. koppeling, prijs f 60 en Berinl M 21, prijs f 110. Te bervr.: Rijnsburgerweg 115, Lelden. Borden, diep. 3 stuks 98 cent. Metalen strijkplank, ver stelbaar. zwaar bulsmateriaal, nu f 13.75. Plastic pedaalem mer f5.88. Aluminium frituur pan f3.88. Boodschappen net, grote maat 29 cent. victorie- Mag.. Hogewoerd 22. Te koop, wegens vertrek ord Customline '54. uitgege ven '56. Deze wagen ls ln pri ma etaat. met radio, verwar ming, t.e.a.b. Woonark Haar- lefMruestrekvaart t/o. no. 2, Oegstgeest. DIVERSEN B Postzegelverzamelaars! Ont vangt U reeds ons maandbe richt. Zo niet. vraagt dan gra tis toezending. Vele aanbie dingen, nieuwtjes, restanten, verzamelingen enz. Van Leeu- wens postzegel handel, Lok- horetstraat 27 (PleterskerkgT.). B Postzegels hebben wU ln grot» verscheidenheid voorhan den. Komt U onze sortering eena Inkijken? U bent altyd welkom. Geen verplichting tot kopen. Van Leeuwen's postze gel handel, Lokhorststraat 27. (Pieterskerkgr.) B Verveling kent U niet wan neer U boeken leest uit onze bibliotheken. Ook de nieuw ste werken. Komt U onze sor tering eens inky ken? Van Leeuwen's bibliotheken. Lokhorststraat (Pieterskerkgr.) en Lombokstraat 22 (Kool). B„Lugdunum". Zondag ope- ng seizoen: Lugd. 2Olym- pla 2, 10.15 uur. Lugd. 1Wax- munda 1 14.30 uur. B LeidenRotterdam meerij den. Gelegenheid voor Iemand, 1. b.v. rybewys, dageiyks mee te ryden .heen en terug, tegen geringe vergoeding. Tel. 38972. B Weggelopen bruin met wit gevlekte poes. Omgeving Hoog landse Kerkgracht. Gaarne in lichtingen tegen beloning: Rynsburgersingel 38. B Els, Uw brief ontvangen, schryf mij onder het no. van deze advertentie voor een af spraak of maak adres bekend. Br. bur. v. d. blad no. 4708 k. B Juffrouw, 45 jaar, zoekt kennismaking met heer of we duwnaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 4704 k. B Ik ben vooruitstrevend, leef voor klassieke muziek, letter kunde. kunst enz. en al wat mooi is en belangrijk, zoek dito dame om gezameniyk le ven hierin op te bouwen. Brie ven met foto bur. van dit blad onder no. 4718 k. B Nette vrouw met 2 k. biedt ch aan als hulshoudster, bij gezond heer (alleen). Moet niet onbemiddeld zijn, vrij huie bewonen en hulp voor ruw werk moet aanwezig zyn. Br. bur. v. d. blad no. 4763 k. B Ter ruiling aangeboden heel nuls, Gasstraat. F 10.75. bev. beneden: huiskamer, slaapka mer, keuken, w.c. en tuin. Boven; twee slaapkamers, zol der en vliering voor grotere woning. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4702 k. B Rullen: vrU huls. Lelden- Noord, 5 k., douche, tuin, schuur. Gevr. gr. huls of vrije ruime bovenwoning. Brieven bur. van dit blad no. 4741 k. 7| Woningruil. 3 kamerflat marine), vrij uitzicht, Katw. a/d. Ryn. voor grotere wo ning, omg. Katwyk of Lelden. Br. bur. van dit blad onder no. 4727 k. Woningruil. Vrye bovenwo ning, huisk., 9 m. 1., 4 m. br., 3 sl.kam., gr. zolder met bad. 2 port., gT. balkon, keuken, h. f 10.25 p. w., rullen voor 4-k.- flat .omg. 5 Meilaan. Hogere huur geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad no. 4742 k.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7