Bureau Stichting „Orgelcentrum" vond behuizing in de Mauritsstraat Mej. Cornelie M. de Haas overleden Geen eenzijdigheid Drang naar orgelkennis groeit Dierenmishandeling te Spaubeek 280 GROENEN ACADEMICUS VINDT IN DE MAATSCHAPPIJ ZIJN BASIS Vijf jongens uit docli spoedig R.O.G. ontsnapt weer gegrepen Ruim zestig jaar organiste van Waalse gemeente te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 6 september 1961 Tweede blad no. 30445 Diverse activiteiten worden ontplooid Dezer dagen heeft het Bureau van de ..Stichting Orgelcenrtum", in Ma'uritsstraat 5, huisvesting gevonden. Dit houdt verband met de Denoeming als predikant ter plaatse van ds. A. J. Kret. die er de voorzitter van is en tegelijk redactie-secretaris van het orgaan „Het Drgelblad". Over de werkzaamheden en het karakter dezer ruim drie jaar bestaande Stichting heeft ds. Kret ons velerlei mededelingen verstrekt. In 1937 overleed de organist-com ponist Jan Zwart. Zijn sterfdag is 20 jaar nadien, in 1957 door het hele land intensief herdacht. Door een initiatief van een vijftal leden uit het voor dit doel actieve herdenkingscomité is het „Orgelcentrum" voortgekomen. Begroting f. 40.000 Deze jonge Stichting opereert inmid dels reeds met de niet geringe begroting van f. 40.000 per jaar. Dit berust wel daarop, dat de orgelbelangstelling aan zienlijk ruimer blijkt dan men heeft verwacht. Deze belangstelling dient men niet uitsluitend uit concertbezoek af te leiden. By zeer velen, eenvoudigen zowel als erudieten, valt ook een verbluffende drang naar orgel-kennis vast te stellen, aldus ds. Kret. En de groeiende mede werkerskring zegt ook wel iets: deze telt 50 personen in de diverse secties. Ds. Kret ontkent de Juistheid van de visie „een club om Asma" (de veel besproken leerling van Jan Zwart), waarmee de Stichting eenzijdigheid wordt aangewreven. Eenzijdigheid is eer der „aan de andere zyde" te constate ren. Het „Orgelcentrum" wil geen een zijdigheid: „Wij willen niet in een be paald kamp zitten en zitten ook niet in een kamp". Met .andere zijde" werd ge doeld op de „Ned. Organisten Vereni- Advertentle Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100.—. Of f 300.— en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prezen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jan, zn van A. van Duijvenbode en A. Vooijs; Jan, zn van J. F. Blelchrodt en C. Peursum; Caroline, dr van R. Louw en F. Hamers: Willem Cornells, zn van J. Spar- reboom en J. v. d. Tuin; Edwin Cornells Chrlstoffel, zn van C. F. C. Voorbij en M. M. v. d. Post; Ronald Franclscus Maria, zn van M. G. M. Diepstraten en M. Bras- ker; Elisabeth Maria, dr van A. Ouwer- kerk en J. v. d. Mee; Allda. dr van C. van Duijvenbode en T. van Dijk; Marcellinus Antonlus, zn van A. Langeveld en C. M. v. d. Bergh; Lex, zn van E. G. Ratering en M. p. Koch; Wilhelmlna, dr van G. Klin kenberg en G. v. d. Oever; Wllco, zn van C Bavelaar en M. v. d. Linden; Janneke Johanna, dr van J. Hoek en D. J. van Woerkom. GETROUWD I. Delmeer en C. Paap. Officiële publikaties WIJZIGING VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOPEN Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat van beden af gedurende drie maanden op de secretarie dier gemeente, kamer 125, ter Inzage ligt de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 10 Juli 1961 vast gestelde verordening, houdende wijziging van de verordening van 12 oktober 1905 (Gemeenteblad no. 25) op het Bouwen en Slopen. Bovenstaande verordening houdt voor schriften ln betreffende het voorzien ln parkeerruimte bij bouwwerken. LEIDEN, 6 september 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. Loco-Secretaris, M. J. BLOK. ging", De „N.O.V. boycot ons". Organis ten van de N.O.V. aangezocht om voor het Orgelcentrum te concerteren, weiger den zulks. Gevolg daarvan ls wel een feitelijke, maar niet gewilde eenzijdigheid. Die feitelijke eenzijdigheid wordt eveneens in de hand gewerkt doordat niet voldoen de middelen beschikbaar zijn om jonge talenten op orgelgebied armslag te geven ongeacht de financiële uitkomst. Men overweegt daarom en hoopt op rijkssub sidie. In tegenstelling met de N.O.V. ls de samenwerking met de Geref. Organis ten Vereniging, die ook een belangrijke groep niet-vakorganisten omvat, heel plezierig. De Stichting is in de eerste plaats be kend door haar orgelconcerten: een 50- tal per jaar in het land. Ds. Kret wil echter gaarne de aandacht extra vesti gen op de overige activiteiten. Allereerst op „Het Orgelblad", een prima verzorgd maandblad met muziebbylage. Het is te zien als „een hobby-blad voor de orgel- liefhebber". Het maakte opgang en men mag het er voor houden dat de voor naamste stimulans tot het succes te zoe ken is in de geestdrift voor het concer teren van Feike Asma. Het blad werkt als een vraagbaak over orgels en is ten deze een echt service-apparaat. Naast de grote redactionele artikelen treft men er een orgelbouwberichtgeving in aan, ver der kroniek, besprekingen en een zo volledig mogelijke lyst met data van ophanden zijnde orgelconcerten, van wie ook in het land. Foto-archief Van veel betekenis is het foto-archief. Ons werd foto no. 2386 aangewezen. Het gaat hier om het totale orgelbezit in Nederland. Per maand verschijnt een se rie van 10 orgelfront-afbeeldingen, als aanzichtkaart verkrijgbaar. Vervolgens noemen we de orgeladvie- zendienst. Er bestaan heel wat proble men in de orgelbouw. Zo zou men op de aanwending van de electronica kun nen wijzen. Een probleem van heel an dere rang is de vraag „Hoe komen we van de hoge kosten af?". Voor dit on derdeel is dan ook een commissie ge vormd en op grond van haar adviezen zijn thans vijf orgels in aanbouw. Cursussen Van aanmerkelijk belang zijn de orgel- curussen in registreer- en interpretatie- kunde, koraalspel en improvisatie. Men moet hierbij allereerst de man voor oog hebben, die door de week zich wijdt aan het beroep dat hem tot levenson derhoud strekt, maar tevens geroepen is ons 's zondags in de eredienst te spelen. Voor hem komt een conservatorium niet in aanmerking. als werkzaam voor de liefhebber, al of Men beschouwe het „Orgelcentrum" niet puur amateur. En men denke vooral niet aan een ontwikkeling naar een vakorganisatie. De Stichting zal zich niet begeven op gebieden waarin ande ren reeds met goed gevolg voorzien, zal dus geen muziekschool stichten, geen improvisatieconcoursen uitschrijven. Bibliotheek In het kader van de belangstellings sfeer van de amateur past wél een or gelbibliotheek en evenzeer een muziek uitgeverij, waarvoor bijv. een boek over orgeldisposities of ten onrechte verwaar loosde muziek objecten kunnen vormen of de jaarkalender. En om te eindigen noemen we als ac tiviteiten nog de instructieve orgeldagen en lezingen. Een verzameling kleuren dia's staat daarbij ten dienste, die or gelfronten projecteren of er een idee van geven hoe een orgel, hetzij me chanisch hetzij electrisch, wordt opge bouwd. Jeugdorganisaties profiteren daar gaarne van. Foxterrier door hagelschoten getroffen (Van onze correspondent) In Spaubeek (L) heeft zich een ernstig geval van dierenmishandeling voorge daan in het jachtveld van de heer Ver stegen, uit Maastricht. Daar is een fox terrier, eigendom van de heer Wulter- kens, door enkele hagelschoten getroffen en zodanig gewond dat het arme dier, dat zich in een bietenveld had gesleept, In Leiden begint de groentijd van het Leidsche Studenten Corps volgende week dinsdag. Verwacht wordt, dat zich on geveer 280 groenen zullen melden, dat is enkele meer dan vorig jaar. Aldus werd gistermiddag meegedeeld in een in Sociëteit Minerva belegde persconferen tie van de Algemene Senatenvergade- ring. Bij deze organisatie zijn de cor- pors aangesloten van Leiden, Utrecht, Groningen. Amsterdam, Delft, Wagenin- gen en Rotterdam. In totaal zullen zich voor deze cor- pors ongeveer 1325 groenen melden, na melijk 280 te Leiden. 200 te Delft, 300 te Groningen. 175 in Utrecht 150 in Am sterdam, 120 in Wageningen en 100 in Rotterdam. De groentijden zijn reeds begonnen in Delft en Utrecht, die in Groningen en Amsterdam beginnen vrij dag a.s, de groentijden in Leiden en Wageningen op 12 september en die te Rotterdam op 14 september In Leiden heeft men dit jaar bijzon dere moeilijkheden, aangezien de ruimte van Sociëteit Minerva tot eenderde van de gebruikelijke is beperkt als gevolg van de brand van bijna twee jaar ge leden. Daardoor zal de groentijd in de Sleutelstad zich meer dan anders in klei nere lokaliteiten elders in de stad en op de kamers der Corpsleden moeten afspe len. De gemeenschappelijke maaltijden vinden plaats in de manege aan de Kai sers traat. Ook dit jaar zal weer een van de weekends, namelijk 16 en 17 september, een groenenkamp worden gehouden in Zeeland, waar de omstandigheden gun stiger dan in de groentijd zelf zijn voor onderling contact tussen de aankomen de Corpsleden. In dit kamp zal niet wor den ontgroend. Verschillende andere cor- pors hebben eveneens buitenkampen van deze aard georganiseerd. In Leiden worden in totaal ongeveer 800 eerstejaars verwacht, waarvan er zich als gezegd 280 bij het LSC zullen aansluiten, ongeveer 260 bij de VVSL, 90 bij Catena, 30 by SSR, en 25 bij de Haagse Studenten Vereniging, terwijl verwacht wordt dat er tussen de hon derd en honderdvyftig ongeorganiseer den zullen zijn onder de eerstejaars. De huisvesting van de aankomende stu denten baart nog steeds zeer grote zor gen. vlak nadat hy door zyn eigenaar was teruggevonden, stierf. De foxterrier, die de lieveling was, niet alleen van de familie Wulterkens, maar ook van het personeel van de steenfa briek in Spaubeek. doolde zaterdagmid dag in het veld bij de woning van zyn baas. Een jongen uit de buurt kwam de heer Wulterkens waarschuwen dat de foxterrier Bobby door jagers was aan geschoten en dat hij zich zwaar gewond verborgen had. De heer Wulterkens is met gezinsleden op onderzoek uitgegaan en vond Bobby stervend, overdekt met bloedende wonden. Uit een onderzoek van een veearts, bleek dat de hond door twee hagelschoten in de achterpoten was getroffen en dat klaarblijkelijk een der de schot, op zijn kop gericht, wel doel had getroffen, maar niet direct dodelijk was. Die middag is een jagersgezelschap in het veld geweest. De rijkspolitie van Spaubeek gaat thans na wie deel uit maakte van dit gezelschap. Men ver trouwt erop dat men de leden nog kan achterhalen. Mogelijk is dat smokkelaars de noodlottige schoten op de argeloze hond hebben gelost, maar evenzeer is mogelijk, en zelfs meer waarschijnlijk dat er jagers bezig zijn geweest. De rijkspolitie vertrouwt erop deze zaak binnen enkele dagen tot klaarheid te hebben gebracht en de daders van deze zeer ernstige vorm van dierenmis handeling te hebben opgespoord. Dat er jagers zijn, die de aanwezigheid van een opjagende hond in het jachtveld niet graag zien, rechtvaardigt niet het feit dat de hond zo maar neergeschoten werd en allerminst dat het dier met ernstige schotwonden aan zijn lot werd overgelaten. VRAGEN OVER MINISTER LUNS VOOR BRITSE T.V. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van der Goes van Naters (PvdA), heeft de minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns schriftelijke vragen gesteld om trent dienst optreden voor de Britse commerciële televisie. De heer Van der Goes van Naters vraagt de minister, waarom deze het opportuun heeft ge acht „aan het Britse publiek voor te houden, dat het Verenigd Koninkrijk voor de toetreding tot de E.E.G. zyn voorwaarden zal moeten stellen". Voorts vraagt hij of de minister niet bevreesd is, „dat deze bezorgdheid voor de Engelse positie misverstand kan wek ken". „Mocht de minister het zo niet be doeld hebben", zo zegt de heer Van der Goes van Naters, wat is dan wel de zin van de mededeling geweest? FLN contra politie: hard tegen hard De aanslagen van Algerijnen op politie-agenten in Frankrijk duren voort. Gistermorgen is in een noordelijk stads deel van Parijs een man doodgeschoten, vermoedelijk door een Algerijn. Het slachtoffer was de broer van een politie agent en men vermoedt, dat de dader hem voor zijnobroer heeft gehouden. In de afgelopen drie dagen zijn in Parijs door Algerijnen twee politiemannen ge dood en een ernstig gewond. In Ostricourt, in noord-Frankrijk, is een inspecteur van politie, die van huis op weg was naar zijn bureau, door twee verwond. De inspecteur schoot terug zwaar verwond. De inspecteur schoot en doodde een van zijn aanvallers. Zelf is hy later in het ziekenhuis over leden. Een ontploffing van een kneedbom bij een installatie van de radio en televisie te Oran heeft tot gevolg gehad dat een televisie-uitzending van president De Gaulles persconferentie veertig minuten lang onderbroken is geweest. Tijdens de onderbreking zond een klandestiene zender op dezelfde golf lengte het anti-Gaullistische „Lied van de Afrikanen" uit. Ook werd in Algiers een aanslag met een krachtige bom gepleegd tydens de televisieuitzending van de persconferen tie. Het Franse hoofdkwartier in Algiers heeft gisteravond bekendgemaakt dat in de afgelopen twee dagen tachtig opstan delingen zijn gedood of gevangenge nomen bij operaties overal in Algerije. Geen isolement maar wisselwerking In het kader van de eerstejaarsdagen hield gisteravond, in de stadsgehoorzaal te Leiden, prof. mr. J. F. Glastra van Loon een voordracht over de verant woordelijkheid van de academicus in de tegenwoordige maatschappij. Prof. Glastra van Loon begon met een uiteenzetting van de vroegere denkbeel den over de universiteit. Sinds de 18e eeuw en nog tot ver in de 20e eeuw sprak men bij alle voorkomende gelegenheden over de vrijheid van de universiteit. Vrijheid van doceren, vrijheid van stu deren en vrijheid van experimenteren, zonder rekening te houden met de maat schappelijke gevolgen van het weten schappelijk werk. Onder invloed van de liberale denkbeelden van de 19e eeuw zag men de universiteit als autonoom, onafhankelijk van de maatschappij. De universiteit zou de plaats zijn, waar men de wetenschap in stand hield zonder dat men verantwoordins hoefde af te leggen aan de maatschappij. De universiteit zou dus niet tot functie hebben om mensen op te leiden voor verantwoordlijke pos ten, zou niet dienen tot persoonlijkheids vorming. De universiteit moest staan in dienst van de absolute waarheid, als centrum van verlichting voor een kleine elite. Na een rel en na mishandeling van een groepsleider ontvluchtten maandagavond vyf jongens uit de gesloten afdeling van het Rijks Opvoedingsgesticht R.O.G. in Amersfoort. Zy lieten de leider met verwondingen achter. De politie greep onmiddellijk in. Eén van de jongens werd 's nachts in Zeist gevat, drie anderen werden in het Gooi opgepikt en de leider van het opstandje, liep in Amsterdam in de val. De leeftijd van de jongens varieert van 16 tot 20 jaar. De directeur van het R.O.G. heeft over het verloop van deze rel het vol gende meegedeeld: Het ging 's avonds eerst erg rustig toe in de gesloten afdeling. Enkele jongens waren aan het biljarten, anderen zaten te lezen. De groepscommandant was be zig om drie jongens iets van het bridge spel bjj te brengen. Plotseling hoorde hij zijn naam noemen en toen hij opkeek stormde één van de jongens met een biljartkeu op hem af. De leider kreeg een hevige slag, hij probeerde zich te verweren en wilde achteruitlopend de alarmschei bereiken, daar stond echter een van de andere jongens opgesteld met een keu. Ook deze nam een drei gende houding aan. Tenslotte heeft de de leider een stoel gegrepen om zich te verdedigen, op die manier kon hij de alarmschei bereiken. Vier jongens had den in de consternatie die was ont staan een ruit ingetrapt en de tralies uitgebroken. Zij namen de vlucht. Een vijfde, die de groepsleider minzaam aanbood, diens verwondingen te verbin den deed dit alleen om ook de kans waar te nemen om te ontvluchten. Het alarmsignaal bracht de leiding van het R.O.G. in beweging. Er was snel politie cn medische hulp ter plaatse. De gewonde groepsleider werd verbon den en daarna naar zijn huis gestuurd. De recherche heeft bij het opsporen van de jongens een speurhond gebruikt. In de loop van de nacht en de ochtend zyn ze alle vijf weer gevat. Het ls de tronie der geschiedenis dat het de wetenschap zelf is geweest, die deze idealen heeft ondermijnd. De we tenschap is steeds meer in dienst van de maatschappij gekomen. Daardoor is het probleem van het studie-rendement aan de orde gekomen, wat als direct gevolg had, dat de vrijheid van studeren en do ceren beperkt werd. De vrijheid van experimenteren wordt beperkt doordat het wetenschappelijk experiment niet meer mogelijk is zonder de middelen, door de maatschappij ver schaft. Geen maatschappij is zo afhan kelijk van wetenschap als de tegenwoor dige. Prof. Glastra van Loon vergeleek de universiteit met een boom, die met al zijn wortels voedsel zuigt uit de vruch ten. die deze boom afwerpt. De veronderstelling, waar men in de vorige eeuw van uitging, dat de resulta ten der wetenschap steeds ten gunste van de mensheid zouden zijn, hield nog geen rekening met de mogelijkheid dat de boom der wetenschap tussen vruchten af en toe een atoombom kon afwerpen. In het bijzonder wees spreker op het belang van d© pricipiële erkenning van de bijzondere verantwoordelijkheid van de academicus als zodnig. Het heilig ver trouwen in de magische kracht van de waarheid als absolute grootheid moet prijs gegeven worden. Het is van belang dat tedere acade micus inziet dat wanneer men „afdaalt" van het academisch niveau tot de gewo ne mens in de maatschappij, men niet in een mindere omgeving komt, maar juist meer nadert tot de werkelijkheid. Na de pauze werd voor de aankomende Leidse studenten de film „Een hagedis te veel" vertoond. Winst 6% van omzet bij Sikkens Groep In een vergadering van de directies van de bedrijven, die de Sikkens Groep vormen, heeft drs. A. M. Mees, directeur van Sikkens Groep N.V. meegedeeld dat de geconsolideerde omzet over het eerste halfjaar 1961 met acht procent is ge stegen ten opzichte van de overeen komstige periode van 1960. De winst na aftrek van belastingen over het engste halfjaar 1961 handhaafde zich op zes procent van de omzet. „FRIESLAND" BESCHADIGD De Nederlandse onderzeebootjager Hms „Friesland" is bij het ontmeren n de nieuwe haven van Den Helder met de achtersteven tegen de steiger gevaren en licht beschadigd. Het schip wordt op het ogenblik gerepareerd. Verwacht wordt dat het weer snel zee zal kunnen kie zen. In ieder geval zal de „Friesland", aldus de marinevoorlichtingsdienst, in het komende weekeinde in Antwerpen aanwezig zijn bij de Benelux-vlootdagen. In de ouderdom van 88 jaar is gisteren overleden mej. Cornelie M. de Haas, die ruim zestig jaar de Leidse Waalse Gemeente als organiste heeft gediend. Tot voor enkele jaren kon men haar 's zondags regelmatig op de orgelbank vinden. Later ging Cornelie naar de School voor Toonkunst aan de Steenschuur, waar ook haar beide zusters les hadden. Haar broers waren trouwens ook zeer muzikaal. Zy begon in de derde klas, zat binnen een half jaar in de vierde en van de zesde klas stapte zy over naar de achtste. Toen zij de solo-klas had door lopen, viel er aan deze school voor Cor nelie niet veel meer te leren. Zij was toen zeventien jaar. Na een jaar privélessen gehad te heb ben, deed zij als jongste kandidate in Den Haag het toonkunstenaarsexamen voor piano en zij slaagde. Reeds spoedig had zij leerlingen en tot op hoge leeftijd heeft zij pianoles gegeven. In 1956 vierde zij onder grote belang stelling haar diamanten jubileum als or ganiste. Cornelie de Haas heeft nooit een speciale opleiding gehad voor orgel. Op haar vijftiende jaar kon zij reeds zo goed spelen, dat zij de gemeentezang kon begeleiden. Niet alleen op zondag kon men haar achter het orgel vinden, doch ook op doordeweekse dagen kwam zij er veel om te studeren. Vooral als er een concert in zicht was moest er veel gestudeerd worden. Vooral op tweede kerstdag of op tweede paasdag gaf zij vaak concer ten. veelal met medewerking van een soliste. In de Waalse gemeente heeft zij ook vijfentwintig jaar lang de leiding gehad van het kerkkoor, dat mede op haar initiatief werd opgericht. Bovendien was zij gedurende vele jaren medewerkster aan de zondagsschool. Behalve naar muziek ging haar be langstelling uit naar reizen. Aan tal van landen heeft zij dan ook een bezoek gebracht: Engeland, Italië, Denemarken Oostenrijk, Duitsland en Zwitserland. In 1928 maakte zij zelfs een reis naar Pales tina. Wie met Cornelie de Haas sprak kon zich niet beperken tot een bepaald on derwerp. Want zy had een zeer uitge breide belangstelling. Voor haar vele bewonderaars en ken nissen betekent het heengaan van de zo sympathieke Cornelie de Haas, die bij haar zestigjarig jubileum 8 april 1956 als organiste werd onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, een groot ver lies. De crematie van het stoffelijk over schot zal vrijdagmiddag a.s. op Wester- veld, na aankomst van de trein van 12.03 uur, plaats vinden. Mej. De Haas luas geen onbekende voor de Waalse gemeente. Haar va der was ongeveer dertig jaar orga nist geweest en wanneer hij eens een keer verhinderd was, nam zijn doch ter reeds op jeugdige leeftijd voor hem waar. Toen de heer De Haas in 1896 overleed, aarzelde men niet zijn dochter Cornelie tot orga niste te benoemen. Zondag aan zondag heeft zij aan haar orgel gezeten om de gemeente zang te begeleiden, inderdaad „bege leiden" zonder ooit te willen heersen. Reeds toen Cornelie de Haas zeer jong was hield ze van muziek en het stond Mej. Cornelia M. de Haas in geconcentreerde aandacht voor haar spel. Vanaf deze plaats be geleidde ze ruim zestig jaar de gemeentezang. dan ook spoedig voor haar vast, dat ze „door zou gaan in de muziek". De eerste beginselen van de muziek werden haar bijgebracht door haar vader, van wie zy 's zondags na de kerkdiensten les kreeg. Reeds toen vond zy het heerlijk met haar vader mee te gaan naar het orgel om hem te helpen bij het spelen. Die hulp bestond aanvankelijk alleen maar uit het „orgeltrappen". Het eerste con tact met het orgel was echter gelegd. Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Beroepen te Helium (toez.) M. Brlnks- ma te óverschild te Tienhoven (U) C. D. Kousemaker te Westmaas. Aangenomen naar Kerkdriel (toez.) L. M. Verseput, vlc. te Krimpen aan den IJssel naar Almen (toez.) H. J. van Leeuwen te Sint Anna Parochie naar Steenwljkerwold P. de Ruiter te Oudega-Kolderwolde. Benoemd tot voorganger Hervormde Evangelisatie te Hoogezand-Sappemeer (rechtz.) G. G. S. Hoogstraten, vicaris te Zwyndrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Arnemuiden P. C. L. de Jager te Raamsdonksveer. Bedankt voor Tlel G. M. W. Steen te Marknesse (N.O.P.) GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Tweetal te Gronlngen-Oost (vac. wijlen J. Smellk) S. S. Cnossen te Grand-Raplds (U.S_A.) (voorheen te Drachten) en J. Kok te Enschede-Zuld.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3