KERNPROEVEN Treindienstleider vergat in drukte wissel en machinist reed te hard Chefarine 4 Niet alleen botsing van treinen, ook van theorie en praktijk ZWEDEN OP WEG NAAR EEN BEHEERSTE KERN-FUSIE? Kerkelijk L even Krachtige bestrijding van pijn of griep Agenda SPIJS en DRANK Met een enkel woord Een goed horloge is véél meer waard dan het kost. En een Prisma horloge is goed - én mooi! DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961 Treinongeluk te Geldrop uit de doeken De Spoorwegongevallenraad onder voorzitterschap van mr. H. R. de Zaaijer, procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof, heeft zich gisteren langdurig het hoofd gebroken over het ongeluk, dat op 22 februari van dit jaar op het station Geldrop gebeurde en waar bij één dode en zeven ernstig ge wonden te betreuren viel. Zakeltfk en formeel was de toedracht nogal eenvoudig. De 21-jarige trein- dienstgelelder J. J. Bergman had op die woensdagmiddag alleen dienst op het station. De stationschef F. A. A. Tim mermans (39) hield z^n middagpauze. Hij was wel van plan van eerder te ko men in verband met de drukte, maar bij het spitten in zijn tuintje was hem dat door het hoofd gegaan. De jonge treindienstgelelder stond er alleen voor. Hij had een goederentrein van het hoofdspoor laten aftakken, waarna die trein op aanwijzingen van een rangeer de een reeks rangeerbewegingen uitvoer de. En al die tijd bleef de wissel in zijn afwijkende stand. Wat niet erg geweest zou zijn, want dé seinen voor het hoofd spoor stonden onveilig. De treinleider herinnerde zich echter op het laatste ogenblik, dat die seinen voor de uit Eind hoven komende personentrein van 13.55 uur moesten worden veilig gesteld, maar hij vergat daarbU de wissel goed te zet ten. Nog zou er niets gebeurd zijn, wan neer de machinist van die personen trein maar met de voorgeschreven veer tig kilometer het station van Geldrop zou zyn binnengereden. Remproeven hebben aangetoond, dat de trein dan nog 34 meter voor de goederenlocomotief tot stilstand zou zijn gekomen. Nu vloog zij er bovenop. Uit de lange remweg kon men afleiden, dat de personentrein met meer dan 70 kilometer per uur het sta tion is binnengekomen. Maar dergelijke botsingen tussen theo rie en praktijk waren al eerder gecon stateerd. Diverse handelingen op het sta tion Geldrop gebeurden, zoals ze vaak gebeurden, maar is niet geheel in over eenstemming met de voorschriften. Soms kwam dat door gebrek aan tijd van de treindienstleider. Getuige deskundige ir. J. Slinkers (44), hoofdingenieur-chef-ex ploitatie van rayon Breda van de N.S. accepteerde een dergelijk excuus echter niet. „Dan had hy maar tijd moeten maken", zei hij eenmaal. Veel te doen De treindienstleider somde echter op, wat hy tussen 13.20 en 13.55 uur het tydstip van het ongeluk - had moeten doen. In zyn eentje behandelde hy drie treinen, voerde een reeks telefoon gesprekken, verkocht zeventien kaartjes, hielp twee reizigers aan het bagagedepot en had heel wat paperassen afgewerkt. Er was bovendien nog wat trammelant geweest met sleutels voor het ontgrende len van de goederensporen en juist op het moment, dat de treindienstleider be sefte, dat de trein uit Eindhoven in aan tocht was, kwam er nog een dame, die een kaartje moest hebben. Toen ook dat gebeurd was en Bergman het noodlottige sein wilde veilig zetten, miste hy het krukje, dat daarvoor nodig was. Op dat ogenblik was het hem even teveel. Daar ligt het waarschyniyk aan, dat hy toen het krukje eenmaal gevonden was de wissel om te zetten, hoewel hy kon zien, dat ze verkeerd stonden. Toen hy het zag, was het al te laat. Ir. Slinkers was er echter als de kip pen by om te zeggen, dat die paperassen wel even hadden kunnen wachten. Hy zou er geen bezwaar tegen gehad heb ben, als de dienstleider dat na zyn diensttyd had gedaan. In de zaal werd ironisch gelachen en een lid van de Spoorwegonge vallenraad merkte heel fyntjes op: „Maar het personeel wel. Andere baan Intussen heeft treindienstleider Berg man, die met een ernstige ontevreden heidsbetuiging werd gestraft, de Neder landse Spoorwegen verlaten. Hy ging naar Philips. Met tegenzin, want hij werkte met plezier by de N.S. Hy wil ook wel toegeven, dat hy door teveel werk een ondoordachte daad heeft be gaan hetgeen hy overigens geen „schuld" vond maar hy is van oordeel, dat men de zaak by de N.S. te objec tief, dat wil zeggen zonder het inachtne- men van de byzondere achtergronden had bekeken. Zo wordt het biykens de uitlatingen van ir. Slinkers by de N.S. bekeken. Er bestaan geen byzondere omstandig heden, er bestaan voorschriften, die te allen tyde gehandhaafd moeten worden. De Spoorwegongevallenraad zal zich nu beraden over de aanbevelingen, welke hy aan de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat zal kenbaar maken. 0 Vervolg van fiag. 1 Volgens het Amerikaanse tydschrlft „Newsweek" heeft Irving Michelson van de Amerikaanse natuurkundigen,commis sie voor inlichtingen over straling ge zegd dat indien de Sowj et-Unie twee proeven neemt met kernbommen met een kracht gelyk aan die van honderd miljoen ton TNT, er meer schadeiyk strontium 90 in melk en tarwe zal ko men dan toelaatbaar wordt geacht. Reeds door één proef met een derge- ïyke reuzenbom wordt de hoeveelheid radio-actieve neerslag ingrypend gewy- zigd. Twee zulke bommen geven meer radio-actief stof dan alle Amerikaanse Russische, Britse en Franse proeven in de afgelopen dertien jaar by elkaar, aldus Michelson. Het Joegoslavische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat Joego-Slavië het Brits-Amerikaanse voorstel aan de Sowjet-Unie met betrek king tot het staken van kernwapenproe ven in de dampkring positief acht. Joe go-Slavië is evenwel van mening, dat het verbod ook moet gelden voor alle andere proeven. Theorie-praktijk En hier botste weer de papieren theo rie met de dagelykse praktijk. Machinist Ooms, die disciplinair was gestraft voor te hard rijden, wees erop, dat hy met een snelheid wél met 120 kilometer het station had mogen passe ren en dat er geen enkele aanleiding was afbuigend spoor te verwachten. „Derge- lyke voorschriften worden duizend keer per dag overschreden", aldus de machi nist. De 63-jarige districts-ingenieur van tractie in het rayon Breda ir. Th. Tak. reageerde ongewoon fel: „Dat is een in sinuatie! Dat is een ernstige aantyging jegens aan alle machinisten, die hun plicht doen". De controverse werd gesust. loe aar is iet? Een groep Zweedse geleerden meent een belangryke stap voorwaarts te heb ben gedaan in haar pogingen de kracht van de waterstofbom „te temmen" zodat deze voor vreedzame doeleinden kan worden aangewend. De geleerden, ver bonden aan de technische hogeschool van Stockholm, meldden dat zij geïoni seerd waterstofgas, in een magnetisch veld tot een hitte van ongeveer driemil joen graden verhit, in toom gehouden hebben gedurende een 0,007 seconde. Het is waarschijnlijk de eerste maal dat een gas op een dergelijke tempera tuur zolang met succes in toom werd ge houden. Het zou dan een belangrijke stap zyn naar het in bedwang houden van de kernfusie de reactie die de H-bom zyn explosieve kracht geeft. Amerikaanse geleerden hebben bij dergelijke experimenten ultra-heet gas gedurende veel kortere tyden tussen de 10 en 20 miljoenste seconde in be dwang kunnen houden. De Britten meenden met hun „Zeta'-apparatuur hetzelfde resultaat te hebben geboekt als thans de Stockholmse geleerden, maar moesten later erkennen dat de metingen verkeerd waren en het experiment een mislukking was. Het probleem van het teweegbrengen van een fusie van atoomkernen, (het geen resulteert in een geweldige ontla ding van energie) is, een temperatuur op te wekken die voldoende is om de fusie reactie op gang te brengen. De vereiste temperaturen zyn echter zo hoog dat een vat van welk bekend materiaal of stof ook onmiddellyk zo gaan smelten. Om dit te vermijden doen de geleerden hun proeven met geïoniseerd gas, of glasma, in een krachtig magnetisch veld. »aardoor blyft het superhete gas ..zwe ven", zonder de wand van het vat te ra ken en daardoor te doen „smelten. De Stockholmse geleerden hopen het apparaat waarin zy het experiment heb ben genomen zodanig te kunnen wijzi gen dat het gas gedurende veel lagere perioden in toom kan worden gehouden, NED. HERV. KERK Benoemd tot hulpprediker te Garst- huizen c.a. J. H. Bertellnk, hulpprediker te Jubbega. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bergentheim J. J. Kuiper, kand. te Sassenheim, die bedankte voor Abcoude, Asperen en voor Zaltbom- mel. Bedankt voor Arnhem (vac. F. A. Hofman), voor Hoofddorp en voor Nijkerk (vac. W. Griffioen) J. Vlaardlngerbroek te Grypskerke (Zld.). BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Den Helder J. Segaar te Winschoten. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Huizen (N.-H.) I. de Bruyne te Rotterdam en G. de Vries te 's-Graven- deel te Schiedam F. Bakker te Drie bergen en J. Keuning te Veenendaal. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Zuidwijk-Pen- drecht A. Hofman te Zeist en L. Rijksen te Rotterdam-West. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. Lichte muz. 19.00 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en solist. 20.45 Zang met gitaarbegeleiding. 21.00 Voordr. 21.25 Gram 22.00 Zangrecltal. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Reg. uitz.: Onze musea II. lezing door Petra Clarljs. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Idem. 21.25 Radiophllh. oik. en solist. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Idem. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. KRO: 20.20 Filmprogr. 20.30 Speel film. VOOR WOENSDAG 6 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Typen van mensbeschouwing zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Bij pijn, griep of ..landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dal U met plezier Uw werk kunt doenKoker i 20 tabletten 10.80. Franse onderscheiding voor Drosfe-fcbrieken De chocolade-fabrieken van Droste in Haarlem hebben gisteren de „Gouden beker voor de goede smaak" verworven, die elk jaar uit naam van de Franse regering aan een belangryke onderne ming van eigen of buitenlandse bodem wordt toegekend. De onderscheiding werd gisteravond op de grote confisserie- expositie, die vlak tegenover de Russische tentoonstelling van de Porte de Versailles wordt gehouden, door de Franse oud minister Bichelet aan de vertegenwoor digers van de Haarlemse fabriek uitge reikt in tegenwoordigheid van ambassa deur mr. J. W. Beyen en de heer Van den Berg, waarnemend hoofd van de handelsafdeling van onze ambassade in Parys. Niet verrukt (Van onze t.v.-medewerker) De televisie had gisteren bepaald zyn dag niet. Het begon al met het journaal, waarvoor men de componist Jan Mul had aangezocht om te beoordelen of een muzikale mars ook een militaire mars was, zulks in verband met een verbod van de legerleiding om muziek en begrip te koppelen. Het werd een brave, ge hoorzame en zoetsappige geschiedenis, waarin de onwijsheid niet gelaakt werd en vooral geaccentueerd werd, dat slechts hoge motieven een rol in kinderspel ge speeld konden hebben. Dit had men nu aan de omroep moe ten overlaten, die eens pittig had kun nen stellen, dat het toch heerlijk was, dat „op de rand van de afgrond" de legerleiding zin en lust had zich in ernst met dit soort beuzelachtigheden bezig te houden. „Meet the band" was als gebruikeiyk voor de liefhebbers en in het gezicht van Azië werden de laatste trekjes bygete- kend door de Singapore-film. We kon den niet roemen over de logica in dit slot en vragen ons af waarom de Bali- in de gelukkige omstandigheid geweest die te zien. Het was de beste van de hele serie en uitgerekend deze wordt aan Ne derland onthouden. Max Bygraves was ook al aan zyn eind en toverde verma- keiyk met een hoofddeksel. Voor de rest het gewone snelvervelende recept. Bleef over waarop we onse hadden ge spitst, de schets voor solotoneel door de ervaren actrice Vera Bondam over een onschuldig vrouwelijk avontuur. Door vriendeiyk gebaar van de KRO waren we in staat het draaiboek tevoren te lezen en we zyn daarby onder de indruk gekomen van de knappe opzet en aanvaardbare dialoog van de char mante uitwerking ook. Maar in de ver toning ontbrak dat alles. Er was ruimte noch sfeer. Was dat een deftig restau rant waar ministers komen? Danst een vrouw van de wereld zo stuntelig? Is een samenzwering op zo luide toon aan vaardbaar? Neen, naar onze smaak was het er allemaal nét naast en dat was jammer voor alle moeite, die mevrouw Bondam zich had gegeven. Zelfs één onzer favorieten, aalmoezenier Groenen- dyk, steeds eenvoudig en rustig wel wat anders dan de jagende ds. Jager van zondagavond pakte ons niet. Zat het aflevering niet wordt vertoond. We zyn in ons? We geloven van niet. Advertentie ■4«B De lekkerbek komt er aan z'n trek. 8 tot «n met 17 september a.s. Houtrusthallen ÏO - 17 en 10 - 23 uur (zondag 13 17 en 19 23 uur) Gratis smullen, proeven en monster*. Entree f 1,- Tal van attracties, o.a.: Supermarkt met verrassingen. Den Burcht. Huishoud- en verwarmings show. 11 uur v.m.11 uur n.m. WOENSDAG Den Burcht. Huishoud- en verwarmings show. 11 uur v.m.11 uur n.m. De Doelen (Rapenburg 2): Inschrijving deelnemers (sters) 3 oktoberoptocht. 8-10 uur n.m. „De Hoeksteen" (Levendaal 1): Openings avond cursussen Huish.- en Gezlnsvoorl. 8 uur nam. Diepenbroeklaan: Opening Geref, Ulo school. 3 uur nam. DONDERDAG Den Burcht. Huishoud- en verwarmings show. 11 uur vm.li uur n.m. Geref. Jeugdhuis: Arjos. Spr. dhr T. Nauta over .Welvaart, een zegen?" 8 uur nam. Prediker: Ds. J. A. Smlnk. 8 uur n.m. PieterskerkpleinOpenluchtsamenkomst Youth for Christ. 4 uur n.m. voor kin deren; 8 uur n.m. rijpere Jeugd. VRIJDAG Bevrijdingsplein: Opening „De Lulfel- baan" door burgemeester Jhr mr. F. H. van Kinschot. 10 uur v.m. Bevrijdingsplein: Poppenkast voor kleu terscholen. 1.30 uur n.m. Bevrijdingsplein en vyf Meiplein: Plein- feest, sportdemonstratles, film en concert accordeonorkest „Con Vivezza". 7-10 uur n.m. Gebouw Prediker. Gem. der Christenen „Ecclesia". 8 uur nam. PieterskerkpleinOpenluchtsamenkomst Youth for Christ. 4 uur n.m. voor kin deren; 8 uur n.m. rijpere jeugd. Vijf Meiplein: Kinderspelen (11 t/m 14 Jaar). 4.30 uur n.m. ZATERDAG BevrijdingspleinBromfietsbehendig- heidswedstryd. 11 uur vm. Bevrijdingsplein en Vijf Meiplein: Plein- feest. film, concert accordeonorkest „Con Vivezza'" en tot slot taptoe door „K. en G.". 7-10.30 uur nm. Doopsgezinde kerk. Adventkerk. Bybel- studle 10-11 uur v.m., prediking 11-12 uur v.m. Voorganger ds. K. C. van Oossanen. BINNENLAND In de Frederik Hendrikstraat te Am sterdam ls gistermiddag de 49-Jarige mevr. Th. V. E. Pichotte-Casemler met haar fiets ln aanryding gekomen met de aan hangwagen van een benzinetankauto. De kustvaarder „Geeststroom". die I waardoor zij kwam te vallen en door de vorige week maandagavond nabij Maas- achterwielen van de aanhanger werd over- sluis is gezonken, ls gisteravond gelicht. Een bok van de bergingsmaatschappy Van den Tak heeft het wrak aan de zuidkant van de Nieuwe Waterweg aan de grond gezet. Als verdacht van een poging tot aan randing heeft de Rykspolltie te Greven- blcht gearresteerd de 35-Jarige monteur uit Sittard. Op 28 augustus zou de man zich hebben schuldig gemaakt aan een poging tot aanranding, waarbij een ver pleegster was betrokken. Do monteur, die bij het naderen van een automobilist op de vlucht zou zyn geslagen, ls Ingesloten. Bij beschikking van de minister van Justitie ls aan dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, lid van de Tweede Kamer te Aer- denhout. en aan prof. dr. H. N. Ridder bos, hoogleraar aan de theologische hoge school der Geref. Kerken te Kampen en is aan dr. J. Miedema, hoofd van de af deling lichamelijke opvoeding en sport van het ministerie van O. K. en W te Den Haag op hun verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie loterij - wezen. Tot lid van deze commissie is be noemd mr. R. M. Vos, plaatsvervangend chef van de afdeling wetgeving en. juri dische zaken van het ministerie van O. K. en W. In de Maashaven is gisteravond het stoffelijk overschot gevonden van de 12- Jarige J. Snoe van de Westvarkenoordse- weg. HIJ werd sinds woensdagmldddag vermist, nadat hij in de Maashaven had gezwommen. De 24-Jarlge J. Gemming uit Groenlo is om het leven gekomen bij een ongeluk ln het plaatsje Zwillbrock. Juist over de Duitse grens by Ahaus. Het slachtoffer ls met zijn fiets komen te vallen, nadat hy tegen een langs de stoeprand staande flets was gebotst. Tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed hij aan de ver wondingen die hij bij zyn val had opge lopen. achterwielen van de aanhanger werd over reden. Zy was op slag dood. Vermoedelijk heeft zy er geen erg in gehad dat de tankauto, die haar passeerde nog een aanhangwagen had en ls zij Iets naar links uitgeweken. Een 34-Jarige financiële adviseur uit Zlerikzee heeft zichzelf bij de Rijkspolitie te Venlo aangegeven na verduistering van een bedrag van ongeveer f 2500. Het be treft hoofdzakelijk achtergehouden ver zekeringspremies. BUITENLAND Het secretariaat van de Arabische Liga in Cairo heeft Engeland officieel meegedeeld, dat een troepenmacht van de Arabische Liga ter vervanging van Britse troepen ln Koeweit binnenkort zal ver trekken. Dit heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Hij wist niet wanneer precies de Arabische militairen in Koe weit zullen aankomen. De 24-jarige Britse vlieger Derek Christian kreeg op de basis van de Engelse luchtmacht te Akrotiri, ln zuidwest- Cyprus, een elektrische schok, die maakte, dat zyn hart stil stond. Luchtmachtartsen begonnen het hart te masseren en dit had, na een uur en 26 minuten, succes. Het hart begon weer zwakjes te kloppen. Christian opende de ogen en zei: „Ik voel my best". De Duitse persvereniging in Bonn heeft maandag met 116 tegen tien stem men bij vijf onthoudingen besloten haar statuten zodanig te wijzigen dat zij het recht heeft Oostduitse Journalisten buiten te sluiten. Byna een geheel dorp, 117 huizen en schuren, is zondagavond door brand ver woest, aldus meldt het Warschause blad „Express Wieczorny". Het dorp ligt ln de omgeving van Lubïln. Kinderen zouden de brand hebben veroorzaakt. - De mohammedaanse arbeiders ln Oran ln West-Algerye zyn gisteren een algemene staking van drie dagen be gonnen uit protest tegen de ongeregeld heden die zich vorige week tussen Euro peanen en mohammedanen hebben voor gedaan. Volgens politiekringen zyn ge durende de nacht ln de voorsteden van Oran elf mohammedanen gearresteerd die ervan verdacht worden agenten van de opstandelingen te zyn. De bisschoppen van de Zweedse Evangellsch-Lutherse staatskerk hebben in een kanselboodschap aangedrongen op het geven van huweiyksvoorlichtlng op de scholen. De bisschoppen, die wyzen op het grote aantal echtscheidingen ln de laatste jaren, achtten voorlichting door de ouders thuis van even groot belang. Een onderzeese vulkaan nabij -het eiland Doewanjl ln de Kaspische Zee ls gisteren tot uitbarsting gekomen, aldus Tass. Na een krachtig gerommel steeg een zuil van brandend gas en aarde op tot een hoogte van tweehonderd meter. Het eiland Doewanjl ligt op ongeveer veertig kilometer van Bakoe. Een oudMDresldent van Liberlë, Charles Dunbar Burgess King, ls gisteren op 86-Jarige leeftyd te Monrovia over leden. HIJ werd In Sierra Leone geboren en was van 1920 tot 1930 president van Liberlë. In de Duitse ambassade ln Brussel zijn gisteren de permanente vertegen woordigers van de zes EEG-landen ln de Belgische hoofdstad byeengekomen voor een informele bespreking over de voor bereiding van het komende overleg met Engeland voor het Britse lidmaatschap van de Europese gemeenschap. Van doorgaans betrouwbare zijde in Algiers is vernomen dat op twee na alle gemeenteraadsleden van de voorstad Fort de l'Eau van Algiers zijn afgetreden na dat de illegale rechtse organisatie van het geheim0 leger hen met de dood had bedreigd ourgemeester van Fort de l'Eau werd op 19 Juli vermoord. De twee niet afgetreden raadsleden bevinden zich ln Frankryk. uur Voorganger Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Thysse's Hof te Bloemendaal (Vertrek 13.58 uur met trein naar Haar lem). Imenexco (Hoge Rllndyk 25)Receptie 40-Jarlg bestaan. 3o uur n.m. Korte Vliet. Opening Jeugdbuitencen- trum. 3.30 uur nam. vyf Melpleln: Kinderspelen (6 t/m 10 Jaar). 2 uur n.m. BIOSCOPEN Studio „Meneer Hulot met vakantie". A.l. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Ben Hur". A.l. Dageiyks 2 en 7.30 uur. Casino "Place Plgalle". 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Terug over de Ryn". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „vyf gebrandmerkte vrouwen". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex „Bagdad". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Terug uit de hel" Astra-theater - Wassenaar. Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „wy waren nog geen 20" (a Summer Place). 18 Jaar. Maandag en woensdag 8 uur „Voetstappen ln de nacht". 14 Jr. Donderdag 8 uur "Young man with a Horn" 14 Jaar. Zondagmiddag en woens dagmiddag 2.30 uur „De laatste Robin Hood TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 u Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis aer Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit" (Werkd. 1016 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd laar Romeinse be zetting" Werkd. van 105 uur, zondags van 1—5 uur (tot 1 oktober) Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 ok tober) Avond- en nachtdienst Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedgeval len: apotheek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807. Bh geen gehoor van Uw huisarts of peclallsf (of diens waarnemers) bel op (III), lezing. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Walsork. 11.30 Cabaret. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Van Icarus tot X 15. lezing. 14.00 Gram. 15.00 Onze B.L.O.- scholen, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.25 Pianoduo. 17.50 Regerlngsuitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Het rijk van Cyrus I. door prof. dr. M. A. Beek. 19.00 V. d. kind. 19.10 Draalorgelmuz. 19.20 VARA-varla en ram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: -0.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en solist. 20.35 Een wandeling door de Hoogstraat, hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Gesproken por tret. 21.55 Gram. 22.20 Sport. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Oe- wyde muz. 7.60 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.45 Gram. 9.00 V d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.10 Kamerork. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Meisjes koor en instr. kwint. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.40 Twee piano's. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Vrouwenkoor. 18.20 Het 6pectrum, lezingen. 18.35 Volksmuz. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Radio krant. 19 50 Amus.. muz. 20.25 De Ned. geloofsbelijdenis, lezing. 20.45 Mannen koor en sol. 22.00 Tot ziens ln Jeruzalem. Bybelse quiz. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.65-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 18-20 uur) Debre Debre. Orkest Eduardo Vandaa; Schwarze Augen, ld.; Ukralnskole popp. RJazamtschka. Tsjechjestoeschky. Russisch Balalaika Orkest Kazbek"; SI tous les oiseaux (Broussele). Compagnons de la Chanson. Notre concerto (Brossele), ld.; Tom Pilllbi (Popp). Thema uit "A Sum mer Place" (Stelner), Orkest Helmut Za- charias; Les Oubliettes (Gainsbourg), Jean Claude Pascal; Romantica (Rascal), Bonne Zacharias; La semaine (Broussele), Com- nult. ma chérle (Breuer), Orkest Helmut pagnons de la Chanson; Le bleu de l'été (Contet). id.; Veneziana (del Gado), Or kest Roberto del Gado, Ich will nur bel dir sein (Jussenhoven). Peter und Susann (Jussenhoven), Margot Eskens; Marlnga (de Carvalho). Orkest Roberto del Gado; Meln ganzes Leben 1st Muslk (Gletz), Pe ter Alexander; Forty miles of bad road (Eddy), Orkest Roberto del Gado: Jolly Joker (Scharfenberger). Ich möchte mlt dlr tr&umen (Scharfenberger). Conny, Will Brandes; Colorado rock (Wende), Or kest Roberto del Gado; I've got you under my skin (Porter), Carmen Cavallaro; The way you look tenlght (Fields), id.; Cal- donia (Moore), Bill Haley and his Comets; Joey's song (Reisman), id.; Moonlight Bay My sweeaie went away I'll string along with you. Big Ben Banjo Band; On the road to Mandalay (Speaks); Blue Ha waii (Robin). Frank Sinatra; Your Dad dy's got the gleeks (ShaverB). T.D.'s boo gie woogie (Kincaid), Orkest Tommy Der- sey; Da Capo Finé. Sketch (Lewis). The Modern Jazz Quartet. The Beaux Arts String Quartet; Conversation (Schuller), id. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Veilig verkeer. 17.05-17.30 V. d. kind. NTS; 20 00 Journ. en weer- overz. VARA: 20.20 Progr.-overz. voor het komende winterseizoen. 20.40 Pianorecital. 20.55 T.V.-film. 21.20 Operettemuz. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schotse dansmuz. 12.30 V. d. land bouw. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Ge- var. progr. 13.40 Gram. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Voordr. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Henry Wood Promen. Cone.: Ork., koor en sol. (21.00-21.20 Praatje). 22.00 Nws. 22.35 Gram. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weer ber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Popul. muz. 13.31 Gram. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. 18.36 Rep. atle- tiekwedstr. Dultsland-Polen. 18.40 Sport- nws. en ultsl. races. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. 19.26 Sport. 19.31 Gram. 20.00 Hoor spel. 20.31 Moderne volksdansen. 12.31 Ork. conc. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Rep. atletiekwedstrijd Duitsland-Polen. 22.45 Lichte muz. 23.15 Dansmuz. 23.45 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.13 Ork. conc. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.30 Piano recital. 20.00 Hoorsp. 21.00 Ork. conc. 21 45 Nws. 22.25 Kamermuz. 23.10 Jazz- mue. 23.26 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0 30 Volksmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.05 Gram. 14.15 Intern, solisten. 14.56 Gram. 15.05 Gevar. muz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 20.05 Lichte muz. 20.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13 15 Gevar. muz. 14.00 Falstaff. opera. 16.00 Beursber. 16.06 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecltal. 17.50 Boek bespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 V .d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 21.00 Gevar. muz. 22 00 Nws. 22.15 Zangrecltal. 22.56 Nws. 23.00 V. d. zeel leden. 484 m.: 13.00 Nws. 14.17. 14.30, 15.30 en 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Jazz. 19.00 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoor spel. 22.00 Wereldnws. 22.10 Moderne muz. 22 55 Nws. WPERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Sg s 8 SS regen Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven O 2 22 16 8 Z 2 18 16 7 wzw 1 18 17 9 zwaar bew. zw 3 21 17 7 regen wzw 2 22 15 4 mist v.and. 24 17 2 regen zw 2 27 17 18 geh bew. w.stll 25 17 10 Z.-Limburg zwaar bew. zw Helsinki half bew. n Stockholm zwaar bew. zo Oslo zwaar bew. o Kopenhagen onbewolkt ozo Aberdeen zwaar bew zzw Londen regen Brussel regen Luxemburg regenbul 3 26 16 2 13 1 4 17 10 0 1 16 11 0 8 13 12 0 2 16 11 0 2 18 15 1 wzw 4 22 15 6 5 24 15 13 Parijs zwaar bew. w 4 23 15 22 Bordeaux zwaar bew. w.stll 23 11 0 Grenoble zwaar bew. w.stll 26 14 0.7 Nice zwaar bew. n 4 26 19 2 Beriyn zwaar bew. ozo 2 26 16 12 Frankfort regen z 2 27 15 1 Mlinchen onbewolkt wzw 3 29 13 0 Zürlch zwaar bew. ozo 2 26 16 0 Locarno zwaar bew. no 1 27 16 0 Wenen onbewoLfct zo 3 29 12 0 Innsbruck zwnpr h»w w 3 26 12 0 Athene onbewolkt w.stll 30 17 0 Rome half bew. ozo 2 30 14 0 Alacclo zwaar bew o 1 30 20 0 Madrid onbewolkt w.stll 22 15 0 Mallorca licht bew. w.stll 29 20 0 Lissabon onbewolkt nnw 10 25 16 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2