Laatste nieuws Mevr. mr. I. Geelkerken-Brusse geïnstalleerd als raadslid Handel in Leiden had minder bevredigend verloop MAANDAG 4 SEPTEMBER 1961 Aan het begin van de hedenmiddag gehouden zitting van de Leidse raad heeft de voorzitter, jhr. mr. F. H. van Kinschot, mevr. mr. I. Geelkerken-Brusse ge- installcerd tot raadslid. Mevr. mr. Geelkerken, die benoemd was in de vacature van mr. dr. H. D. M. Knol, is het eerste vrouwelijke raadslid van de Prot. Chr. fractie. De voorzitter, die mevr. Geelkerken gelukwenste met haar benoeming, ver wachtte, dat zy met-ijver en opgewekt heid haar taak zou vervullen. Spreker, die hierna aandacht schonk aan de plaats, welke mr. dr. Knol sinds 1946 in de raad heeft ingenomen, wees er o.m. op. dat de grote kracht van het afgetre den raadslid lag in de financiële sector. Daarnaast had hy grote belangstelling voor de Kunst en archiefzaken. Uit de betoogtrant van mr. Knol, aldus spreker, bleek steeds, dat hij een nauwgezette studie van de aan de orde zijnde onder werpen had gemaakt. In de vacature van mr. dr. Knol werd tot lid van de Commissie voor de finan ciën benoemd: de heer Harmsen; idem tot lid van de Commissie voor de reke ningen de heer Den Dubbelden; idem tot lid van de Commissie voor de Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen, mevr. Geelkerken; idem tot lid van de Com missie voor „De Lakenhal" mevr. Geel kerken en idem tot lid van de Commissie Oud-Archief de heer Duyverman. In de plaats van de heer J. Fuhri Snethlage, aan wie eervol ontslag werd verleend, werd tot regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis benoemd mr. N. S. Arriëns. De raadsleden, de heren Van Schaik en Woudstra werden aangewezen als kandidaten, op wie in de aandeelhou dersvergadering van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij voor de benoe ming van commissarissen de stemmen kunnen worden uitgebracht. Prijzen Ons Buiten Zaterdagmiddag werd de tentoonstel ling geopend van produkten uit het volkstuinderscomplex Ons Buiten, over welke expositie in het verenigingsge bouw op het tuincomplex wij zaterdag reeds schreven. De tentoonstelling werd door zeer velen bezocht en oogstte alge meen grote waardering. De volgende prijzen werden aan de inzendingen toegekend: Mooiste stand: 1. A. Hofman, 2. W. Honders. Beste gedachte volkstuin: 1. A. Hofman, 2 A. Hofman. Mooiste bloem werk: 1. P. C. de Haas 2. G. Koren hof jr. Twaalf cactus-dahlia's: 1. W. Honders, 2. W. Honders. Vaas of mand pompoens: 1. A. Hofman. Zes cactus- dahlia's: 1. A. Honders, 2. L .J J. Dooyenburg. Halskraag-dahlia's: 1. A. Honders. Mooiste vaas bloemen: 1. W. Honders. Potplanten: 1. W. Lepelaar, eveneens 1. M. den Hartog. Beste groep groenten: 1. A. Hofman. 2. W. Honders. Mooiste chrysanten: 1. A. Honders. Twaalf peren: 1. W. Lepelaar, 2. F. Ne- derberg, eveneens 2. P. C. de Haas. Twaalf appels: 1. W. Lepelaar, 2. P. C. de Haas. Mooiste fruitmand: 1. P. C. de Haas. Mooiste groep fruit: 1. P. C. de Haas. Mooiste druiven: 1. P. C. de Haas. Mooiste meloen: 1. C. de Wete ring, 2. F. Nedeiberg. Collecte „Het Zonnehuis" Men schrijft ons: deze week wordt in Leiden een collecte gehouden ten bate van de Vereniging „Het Zonnehuis", de vereniging die christelijke verpleging be oogt van langdurig zieken van alle leef tijden en ongeacht godsdienst of gezindte in „Zonnehuizen". Deze „Zonnehuizen" zijn speciale ziekenhuizen voor chroni sche patiënten. Thans zijn er vier van deze huizen. „Het Zonnehuis" te Beek bergen is het oudste en het grootste. Het verricht zijn werk reeds meer dan 30 jaar en telt 120 bedden. In 1950 werd te Schiedam een huis geopend, vooral bedoeld voor patiënten uit Zuid-Holland, de provincie met de grootste bevolkings dichtheid. Met ruim 50 bedden is dit huis veel te klein om in de behoefte te voorzien. Er wordt gewerkt aan plan nen voor nieuwbouw met meer dan dub bele capaciteit. Dit laatste is eveneens het geval te Doorn waar het derde „Zon nehuis" in 1954 werd geopend en dat be doeld is voor patiënten uit het centrum van het land. Met 50 bedden is ook dit reeds te klein gebleken. In 1958 werd een „Zonnehuis" te Roermond (voor Lim burg en Oost-Brabant) geopend. Thans wordt ook een tehuis in Zuidhorn (Gr.) gebouwd. Tenslotte zijn er plannen voor een „Zonnehuis" te Amstelveen. De Vereniging „Het Zonnehuis" werd in 1921 te Rotterdam opgericht. Dit jaar is dus een jubileumjaar. Met een gift geven we de langdurig zieken als het waren een gemeenschap pelijk verjaringsgeschenk. Mej. M. C. Buurke werd benoemd tot tijdelijk lerares in de lichamelijke oefe ning aan de h.b.s. voor meisjes. De heer J. van Leeuwen, onderwijzer aan de Plesmanschool werd overgeplaatst naar de Ulo-school aan de Sumatrastraat. MEDEWERKING BIJ SCHOLENBOUW Besloten werd, dat medewerking zal worden verleend om te komen tot de stichting van een r.-k. ulo-school met tien lokalen in het zuidwestelijk stads deel; idem voor een r.-k. lagere school met 8 lokalen en een kleuterschool op een terrein de Fortuinwijk, Voorts zal de raad zijn meewerking verlenen bij het aanschaffen van leer middelen en meubilair voor der.-k. ulo school aan het Vrouwenkerkhof, idem bij het verbeteren van vloeren en aan schaffing van meubilair voor de Geref. scholen aan de Lusthoflaan en de Hoogl. Kerkgracht; idem van gymnastiekmate- riaai voor de r.-k.-school aan de Boom- markt, van leermiddelen en meubilair voor de r.-k. school aan de Lorentzkade en van meubilair voor de r.-k. school aan de Krauwelsteeg. (De zitting duurt voort) OEGSTGEEST D. M. van Nes overleden Dezer dagen is de 60-jarige heer D. M. van Nes uit Oegstgeest tijdens een ex cursie in de Zwitserse bergen dodelijk verongelukt. De heer Van Nes was voor zitter van het bestuur van de chr. kleu terschool Prinses Marijke en penning meester van de Leidse Houtschool. De begrafenis heeft dinsdag om drie uur op de N.H.-begraafplaats „Rhijnhof" in Oegstgeest plaats. VOORSCHOTEN De speldjesactie van „Herwonnen Levenskracht" heeft f 442,— opgebracht. WARMOND P.V. „Warmond" De postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht vanaf Duffel. Af stand 123 km. In concours waren 119 duiven, die om 8.10 uur werden gelost. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 9.57.30 uur, de laatste om 10.12.25 u. De uitslagen luiden: Q. Beugelsdyk 1, 2; C. Kortekaas 3; B. F. Oskam 4, 7, 8, 10; Joh. Oomsen 5; Jac. Roest 6; J. C. de Koekkoek 9. In verband met de kinder- en volksspelen zal de gemeentesecretarie dinsdag en woensdag gesloten zijn. Alleen de burgerlijke stand is geopend en wel van half negen tot half twaalf. WASSENAAR Bromfietser werd ernstig gewond Op de secundaire weg langs de Rijks straatweg ter hoogte van „Zuidwijk" in Wassenaar heeft zich zondagmiddag om streeks kwart voor zes een verkeerson geval voorgedaan, «aarbij een 29-ja rige bromfietser uit Voorschoten vrij ernstig werd gewond. Hij reed in de richting Leiden een oudere heer op een Solex voorbij. Tij dens het passeren haakte door onbe kende oorzaak zijn arm achter het stuur van de Solex. Hij viel, liep een hersenschudding, ver wondingen aan het hoofd en een van zijn ogen en een gebroken linker arm op. Hij werd naar het St.-Elisabethzie- kenhuis in Leiden overgebracht. De Solexberijder is in de richting Lei den doorgereden. Hem wordt verzocht zich met de politie van Wassenaar (tel. 3333) in verbinding te stellen. Motorkap waait over auto; andere wagen over de kop Zaterdagmiddag omstreeks half vier is een auto met een gezin uit Den Helder op de Rijksweg ter hoogte van het MOC in Oegstgeest over de kop geslagen. De drie inzittenden, onder wie een baby van vier maanden bleven ongedeerd. De be stuurder van de auto moest uitwijken voor een motorkap, die van de voor hem WASSENAAR Ds. Zuurdeeg zegent huwelijk van zoon Zaterdag heeft in het kerkgebouw aan de Lange Kerkdam ds. J. Zuurdeeg, voor ganger van de Nederlandse Protestanten bond in Wassenaar het huwelijk inge zegend van zijn 22-jarige zoon Hans met de 25-jarige mej. Georgine J. Dom- hof uit Wassenaar. Er bestond voor de ze plechtigheid veel belangstelling; de vader van de bruid, de heer A. M. Dom- hof is gedurende 12 jaren bestuurslid geweest van de Wassenaarse afdeling der Ned. Protestantenbond en thans nog bestuurslid van de Stichting „De Burcht" het bejaardencentrum van de NPB. Ds. Zuurdeeg koos als tekstwoord voor zijn predikatie Romeinen 15:7 „Daarom aanvaard elkander, zoals ook Christus ons heeft aanvaard tot heerlijkheid Gods". De samenzang is deze dienst werd be geleid met orgel- en trompetspel, 's- Middags werd er receptie gehouden in „De Burcht". Het jonge paar zal zich in Brussel vestigen. Afscheid van schipper De R.K. Zeeverkenners van de Van Woeskigroep hebben zaterdagmiddag afscheid genomen van de heer J. P. Casparie, die ongeveer een jaar gele den deze groep hielp oprichten en haar sedertdien leidde als schipper. De heer Casparie verlaat Wassenaar in verband met zijn benoeming tot leraar aan een HTS te Eindhoven. Namens de groep sprak de aalmoeze nier, kapelaan C. J. den Boogert een hartelijk woord van dank tot de schei dende schipper voor het enthousiasme, waarmee hij zich van zijn taak heeft gekweten, welk dankwoord vergezeld ging van een boekenbon. Er is nog geen opvolger voor de schipper gevonden. Maandagavond 4 september om 8 uur beginnen in het clubgebouw van de Sportvereniging Wassenaar weer de we kelijkse klaverjasavonden voor leden van de buurtvereniging Kerkehout. Het is de bedoeling minstens eenmaal per maand een prij zenavond te houden. Op donderdagavond 7 september houdt de Vereniging van Oudleerlingen van landbouwonderwijsinrichtingen de jaarvergadering in Huize Den Deyl. Be halve de gebruikelijke jaarstukken en de benoeming of herbenoeming van enkele bestuursleden vermeldt de agenda een bespreking van het programma voor het komende winterseizoen. De gedachten paan uit naar forum- en discussie-avon den, een cursus in het machinaal mel ken. een excursie naar het Instituut voor Veeteeltonderzoek en het vormen van een veevoederstudieclub. Schietwedstrijden voor de reserve-politie Zaterdagmiddag is op de schietbaan aan de Klip de jaarlijkse pistoolwedstrijd tussen de reserve-politiekorpsen van Delft, Gouda en Wassenaar gehouden. Delft en Wassenaar kwamen ieder met twee vijftallen uit. Gouda was met een vijftal vertegenwoordigd. De inzet van de korpswedstrijd vormde een wissel beker, die verleden jaar door Gouda werd gewonnen. Zaterdag toonden de Wassenaarse gastheren zich de beste schutters na een spannende strijd met de Delftse collega's. Het vaste team van Wassenaar behaalde 215 punten, Delft 1 kwam tot 214 punten en Gouda 1 tot 204 punten. Ook de prijs voor de reserve-teams werd door Wassenaar gewonnen, met 206 pnt; Delft 2 behaalde 196 pnt. Be halve de korpswedstrijd werd ook een personele wedstrijd gehouden. De uitslag daarvan was: 1. W. v. d. Leede (Delft) 92 pnt; 2. W. P. de Boeck (Wassenaar) 90 pnt; 3. H. Link (Delft) 90 pnt; 4. L. Slager (Gouda) 89 pnt; 5. P. M. van Parreren (Delft) 89 pnt. De prijzen werden uitgereikt door commissaris J. J. Maandag. Voor het toelatingsexamen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse, dat op 28 en 29 augustus werd gehouden, slaagden J. C. M. Leenen en E. A. C. van Winsen. ZOETERWOUDE Grote deelname aan lustrumtocht van „Z wieten" De traditionele Rijnstreekwandeltoch ten, die de wandelsportvereniging „Zwie- ten" uit Zoeterwoude jaarlijks houdt beleefden zaterdag en zondag hun eerste lustrum, welk feit er ongetwijfeld toe heeft bijgedragen, dat ditmaal wel van een éclatant succes kan worden gespro ken. Niet minder dan 26 verenlgings- groepen en enkele honderden indivldue- len, brachten het totaal aantal deelne- mersfsters )op ruim 800, die allen over de afstanden van 10, 15 of 25 km. heb ben genoten van de fraai eparcoursen dwars door het Rjjnstreekse polderland. Daar er geen uitvallers waren, ont vingen alle deelnemers (sters) een spe ciaal ontworpen lustrum-medaille en de Minister Luns licht Tweede Kamer in (Van onze Haagse correspondent) Onmiddellijk aansluitend op het Ka binetsberaad over de Nieuw-Guineapoli- tiek heeft minister Luns de vaste com missie voor Buitenlandse Zaken van de Tweede Kamer ingelicht over de te voe ren politiek. Vanmiddag is deze com missie daartoe in het Kamergebouw bij eengekomen. Minister Luns vertrekt morgen met de „Statendam" naar New York, waar dins dag 19 september de jaarlijkse algemene vergadering van de V.N. begint. Medio oktober wordt mr. Luns in Den Haag terug verwacht. Eerst zal hij nog de conferentie van ambassadeurs op het westelijk halfrond, die 12 en 13 oktober to Paramaribo wordt gehouden, bij wonen. MINISTER DE ROUS NAAR WENEN Vanochtend is de minister van Econo mische Zaken, de heer J. W. de Pous, van Schiphol naar Wenen vertrokken. HU geeft daarmede gevolg aan een uit nodiging tot een tegenbezoek aan zijn Oostenrijkse collega, minister de Bock, die reeds enkele malen In ons land Is geweest. Tijdens zijn verblijf in Oostenrijk zal minister De Pous zowel vertegenwoor digers van de regering als van het be drijfsleven ontmoeten. Op een bijeen komst van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Oostenrijk zal de minis ter een korte toespraak houden. Zaterdag hoopt de minister in ons land terug te keren. VEERBOOT 18 UUR OP HET WAD (Vanonze correspondent) In de nacht van zaterdag op zondag is de veerboot „Waddenzee" met 15 pas sagiers en 5 auto's aan boord op een zandbank vastgelopen, nadat de boot om streeks 8 uur uit Holwert was vertrok ken. De „Waddenzee" kwam eerst om 2 uur gistermiddag te Nes op Ameland aan, zodat de passagiers omstreeks 18 uur op de Wadden hadden doorgebracht. De dikke mist was de oorzaak van het stranden van de boot. De veerboot Jo- han Willem Friso, die op dezelfde tijd was vertrokken, kwam tegen elf uur te Nes aan en had dus een vertraging van enkele uren opgelopen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 september. Groentevulling: waspeen per kist Al 2.20-3.30, A2 2l0-7.80, BI 3.50-4.80, B2 1.40, Cl 2.10-2.80, bloemkool per 100 st. Al 20.— tot 47.—, A2 11.— tot 35.—, BI 24.—, bospeen per 100 bos 41.tot 47. prlnsessenbonen 58.groenekool 9. uien per kist 1.10-2.60, tomaten 39.tot 91.komkommers per 100 st. 5. Aanvoeren: waspeen 24.000 kg, waarvan 8000 kg voor export werd verkocht; bloem kool 23.000 kg. LISSE, 3 september. Plantgoedvei ling De aanvoer van plantgoed begint ook op toeren te komen, er waren plm. 4000 mand plantgoed en een grote hoe veelheid telgoed. De goede kwaliteit van de gewilde soorten brengt veel geld op, ook de zift 10 en uitschot broeltulpen worden beat verkocht. Tulpen per hl: Edith Eddy 135, Athleet 150, Demeter 210, Livingstone 130, Apel doorn zaad 120, Paul Richter zaad 300, Brilliant Star 100, Black Parrot 60, Elmus 160, Oranje Nassau 100, Krelages Triumph 125, Zwanenburg 80, Lustige Witwe zaad 130, Golden Harvest zaad 100, Olof 160, Remagen 120, Apeldoorn 180, Golden Eddy XX 210, Copland's Record 75, Piquant ongeraapt 150, Peach Blossom 90. Lefeber's Favorite 140, Firebird 80, Van der Eerden 125, Golden Harvest 145, The Sultan 45, Cram, Brlllant 65. Mr. van der Hoeff 100. John Schepers 120, Emmy Peeck 190. Oriënt Express 175, Bandoeng 135, Prins van Oostenrijk 110, Paris 175, Lustige Witwe 190. Bellona 230, Engelenburcht 120, Pax 200. Narcissen per mand: Flower Record 8, Easter Joy 30, Fortune 19, Actea 7, J. S. USSE Onder invloed op motor Zaterdagavond half negen werd de politie gewaarschuwd, dat een motorrij der in het donker over de Heereweg reed. Door het vele slingeren dorst nie mand hem te passeren, zodat wel ruim 30 auto's in file achter hem reden. Het was een inwoner van Leiden. De politie wist hem echter ver doorrijden te belet ten en nam hem zijn motor af. Hy bleek onder Invloed van sterke drank te zijn. Ongeluk liep goed af Op de plitsing Prins Hendrikstraat— Hazeveld in Alphen had zondagavond een verkeersongeluk plaats, dat, gelet op de omstandigheden, goed is afgelopen. De bestuurder van een personenauto zou de doorgang naast zyn auto niet vrij hebben gelaten, zodat een scooterberyder ten val kwam. Zowel de scooterberyder als zyn duopassaglere, beiden afkomstig uit de Sleutelstad, rolden onder de auto. Doordat de auto langzaam reed en de bestuurder bliksemsnel reageerdewerden de Leidnaaars niet overreden. Be3iden liepen schaafwonden op. De duo-passa- giere liep een lichte hersenschudding op. De scooter werd flink, de auto licht- beschadigd. Rondom de veemarkt Weinig kooplust verenigingsgroepen een dito groepsprys. De 26 groepen (een record aantal) wer den onder weg beoordeeld door een deskundige jury teneinde in aanmerking te kunnen komen voor een van de extra prijzen, w.o. een prachtige beker, ge schonken door burgemeester J. A. Det- mers van Zoeterwoude, erevoorzitter van „Zwieten". Daar naast de bekende wan delsport-nestor „opa" Oostveen <74 jaar) eveneens de heer De Wekker (73 jaar), Langerer (73 jaar) en de bekende 4 daagse tippelaar De Ruiter (69 jaar) ditmaal deelnamen, boekte de „oude gar de" met vier deelnemers een nieuw re cord. Onder de zeer vele belangstellenden, die zondagmiddag de prijsuitreiking door burgemeester Detmers in het parochie huis „De Drie Eendjes" bywoonden, be vonden zich eveneens de zeereerwaarde heer H. C. A. M. Kouwenhoven, pastoor te Leiderdorp-Zoeterwoude de eerwaarde heren Grypink en Werner, alsmede de Jeugdraad en de voorzitter van de Leids Wandelkring, de heer C. A. J. Gothelp. Na een hartelijk welkomswoord van Zwie- tens 2de voorzitter de heer Van der Krogt, en een kort toespraakje van de heet Gothelp, die o.m. Zwieten namens de Kring met haar succes complimen teerde, maakte burgemeester Detmers de uitslagen bekend en ging hy na een toepasselyk woord vooraf tot de prijs- uitreiking over. De uitslagen waren: 10 km-afstand: 1ste prys (Beker) „D.V.O." (Hillegom), 65 ptn; 2de prys (Bekertje) „D.E.S," (Gouda), 64 ptn; 3de prijs (tak) „Steeds Vooruit" (R. Arendsveen) 63 ptn. 15 km-afstand: l.ste prys (beker Bur gemeester) „De Rippers" (Rypwetering. 66 ptn). 2de prys bekertje) „D.V.O." (Hillegom) 65 ptn; 3de prijs (plaquette) „Hollandia" (Alphen a/d Ryn) 61 ptn. 25 km.-afstand: 1ste prys (bekert „Rotterdam-Centrum" 65 ptn; 2de prys _dende wagen van een Leidenaar was (bekertje) „Op Goede Voet" („Alphen afgevlogen. I a/d Ryn) 64 ptn. Totaal gezien is het verloop op de veemarkten in de afgelopen week niet byzonder bevredigend geweest. In de gebruiksveesector was het aan bod over het algemeen ongetwyfeld door het betere weer wat teruggehouden, doch de kooplust was niet van dien aard dat er voor betere pryzen kon wor den verhandeld. De beste produktlebeesten moesten onveranderd duur betaald. Overigens gaven de pryzen ln hoofdzaak een da lende tendens te zien. Ook voor de vare koeien was de kooplust onvoldoende om de wat afwu- kende soorten op prUs te houden. De noteringen waren voor de prima kalf- en melkkoeien van f 1000. —tot f 1300.— mindere kwaliteiten of oudere dieren met een matige melkgift, van f750.f950.per stuk. Vaarzen f700. f 1100.— pinken f525.— f725.— graskal veren f300. —f450.— gemiddeld per stuk en vare koeien tussen f700,— en f 950.per stuk. Een enkele luxe vlees type lag soms aanmerkelyk boven de notering. De slachtveerubrieken waren welis waar niet ruim voorzien, doch de vraag was zeer rustig en het waren ook hier uitsluitend de betere kwaliteiten die de goede pryzen op konden brengen. Er komt nog steeds vry veel buitenlands voornameiyk Engels slachtvee bin nen, waardoor de tweede en derde soor ten inlandse beesten wat in prys daal den. Voor een fyn jong beest werd in de top f3.40 per kg geslacht gewicht be taald, doch het meeste goede inlandse slachtvee deed tussen f2.90 en f3.25 en de mindere soorten tussen f2.65 f2.80 per kg. geslacht gewicht. Voor de Engelse koeien noteerden we aan de grote slachthuizen tussen f2.65 en f2.75. De osjes deden tot aan f 2.80 per kg. De osjes zijn van een vlezig soort. Er was vry veel vraag naar. De achtervoeten worden echter voor namelijk weer uitgevoerd en zyn voor de Franse vleesmarkt bestemd. Voorts wordt regelmatig ook een vry groot kwantum fijn rundvlees voor Zwitser land bestemd. De vette kalverenmarkt liet het vorige week ook even zitten wat de vlotheid ln de handel betreft. De vraag was duide lijk stroever. Het aanbod ruim en de prijzen liepen gemiddeld 10 tot 15 cent per kg levend gewicht terug. Voor een enkel prima exemplaar no teerden we boven f 3.in de op f 3.20, doch in hoofdzaak lagen de pryzen voor redelyke tot eerste kwaliteiten tussen f2.35 en f2.90 per kg levend gewicht. Nuchtere kalveren komen schaars aan de markt en de pryzen bleven onver anderd hoog. (f 1.40—f 1.80 gemiddeld per kg levend gewicht). De wolveemarkt was redeiyk bezet. De exporteurs klagen dat er op de Franse markt moeilyk de pryzen kunnen wor den gedongen die hier moeten worden betaald. De Franse vleesmarkt is erg aan schommelingen onderhevig de laat ste tyd en daarom is de verzending ris kant. Voor de beste lammeren noteerden we tussen f 100.en f 110.tot f115. en voor de lichtere soorten die per kg ln feite het meeste kunnen opbrengen, van f 80.tot f 95.per stuk. Fokscha pen tot ongeveer f 140.— per stuk. Het aanbod was vrydag op de Leidse markt niet zo groot en daardoor was de afzet bevredigend te noemen. Voor de slachtvarkens is de markt momenteel duideiyk in dalende iyn. In hoofdzaak lagen de pryzen by stroeve handel tussen fl.80 en fl.92 per kg levend gewicht. Slachtzeugen noteerden van f 1.52.f 1.62 per kg levend gewicht. In de sector mestvarkens en biggen heerste eveneens een stroeve handel. De pryzen vertoonden een dalende tendens. Schrammen deden van f85.- tot f120.- en biggen van 6 tot 10 weken oud, tus sen f 50. en f 70.per stuk. Ook op de paardenmarkt ging het minder vlot en daalden de pryzen voor al voor de slachtpaarden met gemid deld f2.25 per kg. Bach 16, Rembrandt 21, Carlton 18, Rem brandt 21. Carlton 18. Sempre Avantl 13. Magneet 20, Scarlet Elegance 9. Trlandua Thalia 15. King Alfred 18. ROTTERDAM. 4 september. Vee markt: Totale aanvoer 1909 etuke. vetta koelen en ossen 916, varken» 846, acnapen of lammeren 147. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwal.): vette koelen (ln ets per kg) 320-340. 280- 310, 260-270; varkens (lev. gew.) (ln cte per kg) 180, 178, 175; schapen (ln gids er st.) 125, 100, 90; lammeren (ld.) 105, 0, 80. Handel: aanvoer vette koelen korter, handel kalm. pryaen onveranderd, prima vleeakoelen boven notering; varkens (lev. gew. ruimer, stroef, dalende pryzen, by de aanvang der markt boven notering, daar na sterk teruglopend, zware varkens f 170, slachtzeugen f 155-166; schapen en lam meren Iets minder, vlot, als vorige week. RIJNSBURG, 2 september. Bloemen veiling Flora Gladiolen: Sans Soucl 2 80-3.40, Hochsommer 2.30-2.50. Sneeuw Prinses 2.00-2.40. Patriot 2.20-2.60, Strauss 1.90-2.30, Gemengd 3.00-3.20, Hellanthen 2.00-2.40. Dahlia's: Gerry Hoek 1.90-2.00, Glorie van Heemstede 1.80-2.00, Kochel- see 1.50-1.80, Lipoma 1.00, Passepartout 1.20, Am. Anjera: Dusty 11.tot 15.—-, Sim roze 12.— tot 13.—. Sim red 7.— tot 9.Shocking Pink 7.tot 11.Fan fare 8.tot 9.alles per 100. BEURSOVERZICHT Cultures trekken de aandacht Amsterdam 4 september. Het onderwerp van gesprek vanmid dag ter beurze waren de uitlatingen van president Soekamo over de verhouding IndonesiëNederland in verband met de kwestie Ned. Nieuw-Guinea. De politieke overweging derhalve dat hiermee wel licht een eerste stap Is gezet op het pad dat n»*r verbetering der betrekkingen zou moeten leiden, was met name voor de speculatie aanleiding om de aandacht te richten op de z.g. Indonesische fond sen, die j.l. vrijdag al even uit hun lethargie waren ontwaakt. Dat de meningen ter beurze hierover verdeeld waren en dat het hier en daar doorbrekende optimisme niet overal werd gedeeld, spreekt wel vanzelf. Dit nam niet weg dat er affaire te consta teren viel in de hoeken van de cultuur fondsen. Deli, Amsterdam Rubber en HVA ontmoetten belangstelling en wer den tegen hogere koersen verhandeld. Het publiek bleef merendeels afzydig. Trouwens, voor zover zaken in cultuur aandelen tot stand kwamen, waren zij van beperkte omvang. In certificaten Deli werd kennelyk by opening te hoog gegrepen. Er kwam een koers van 156 tot stand, hetgeen ruim 8 punten boven het slot niveau van vrydag was. Spoedig echter volgde een correctie tot f. 151,50. Amsterdam Rubber was vanochtend ge daan op 120. Vanmiddag gold als hoog ste koers 118% waarna een reactie volg de tot 116%. De vorige slotkoers was 113Y4. HVA was vanmorgen 7 punten bo ven vrydagmiddag. Vanmiddag werd op 131 (plus 5) gehandeld, daarna op 129. In de scheepvaarthoek was Scheep vaart Unie byna 4 punten beter op 168, maar wist zich niet te handhaven. De internationale waarden bleven op de achtergrond. De stemming was goed: Êryshoudend voor AKU en vooral Philips ion. Olie kwam boven f. 113 uit by kal me affaire. Hoogovens wist de 900 te halen. Uni lever, die vrydag opliep wegens onder handelingen over noteringsaanvraag in New Yoric schommelden tussen 746 en 740. De beurs sloot kalm zonder belang- ryke wyzigingen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 september 1961 Londen 10.12%—10.12%; New York 3.60ft—3.601*Montreal 3.49%—3.49% Parys 73.37%—73.42%; Brussel 7.24%— 7.25; Frankfort 90.21—90.26; Stockholm 69.55%—69.60%Zurich 83.57%—83.62% Milaan 58.10%—58.15%Kopenhagen 52.32%—52.37%; Oslo 50.57%—50.62% Wenen 13.97%—13.98%Lissabon 12.61% —12.62%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 4 september Premieleningen ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden 102 Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned. *60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned. "59 4% Ned. '60 4 Ned. '61 4% 102 102 102ft 102% 100% 100% 100% Ned. '53 3% 98% Ned. Grtb. obi. 3% Ned. '47 3% 86% 94% Ned. '51 3% g8% Ned. '53 1-113% 97% Ned. '56 3% 96lV Ned. '48 3% 9i Ned. bel. cert. 3% 89% Ned. '50 I-II 3% 90% Ned. '54 I-II 3% 92% Ned. '55 I 3% 92% Ned. '55-11 3% Ned. *37 3 92% Ned. Grtbk. obi. '46 3 Ned. doll. ln. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 92-j 90% 99% Ned. 62-64 3 100ft Indië '37 3 Indië '37 A 3 Ned. won. b J. '57 6 Ned. won.bJ. '68 4% 99% 95% 109% 101ft 102% 102% 102ft 100% 100% 100% 98% 94 ft 92% 97% 96 ft 91 90 92% 92% 94% 92% 92% 90% GB 9911 L 100 ft 109% 101ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113% 7er. HVA-my. AK.U Dell My cert Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert743 Dordtse Petr521^ Kon. Petr. (50 4 f 20) Holl. Amer. iyn Java China Paket KLM Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paket My Stoomvaart My Ned. Nievelt Goudr. cert, v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd. Ned. Scheepv. Unle NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 Idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) Id. Id. *37 I-n (3%) Z.-HoUand *58 4% Bankwezen Bank N. Gem. *58 5% id. N.W3. '62 (4%) BVG rspbr f.500 BVG rspbr. *52 Industr. Obligaties Philips Dollar In g «51 113% 125% 382% 385% 147.40 152% GL 898% 901% 992 1000% GL 743 745% 521% 521 112.80 113.2SOL 164 162% 162 161 70.50 70 202% 203 152% 155 GB 189% 189 %OL 165% 161% 335% 334 %OL 150% 151 163% 166 97% 97% 97% 97% 99% 100 97 104 105% 105% 100ft 196% 196% 142 B 143 92% A'dam '53 3 A'dam "51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 HI 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag "52 I 2% Idem H 2% R'dam *52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht *82 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuld-Holland '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Vorige Slotkoers koers v. heden 108 B 109 B 89 88% 83% 83% 89% 90 94% 89% L 84 83% 83% 84 93% 93 93% 93% 96 94 99% 99% 95% 96% 97% 202% 102% Bank- en Credietinstelllngen Robeco 242 Amst. Bank 353 Cultuurbank 29 Va Holl. Bank Unie cert. 212 Ned. Handelmy315 Rott. Bank 337 Twentsche Bank 304 Senembah470 Industrie Ondernemingen 598 306 41 732 Albert Heyn Berkel's Patent (v.) Borsumy Calvé Delft cert. Electrolasmy346 B Kon. Pap. v. Gelder 350 Kon. Ned. Grofsm. 180% Holl. Constructie 420 Ing. bur. v. Bouwny v. 242 Intematio 165 Int. Kunststoff. Ind. 75 L v. Kempen en Begeer 125 Leidse Wolspinnerij 556 Mülier en Co. N3. 523 Ned. Kabelfabr574 Philips pref292 Rott. Droogdok My. 532 L Sikkens Groep 819 Ver. Touwf abrieken 334 Walvisvaart 95 B Wemink's Betonmlj. 191 Wilton Feyenoord 272% Van wyk en Heringa 95 Zaalberg 134% Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r488 Kon. Petr. (f.20) 114 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel82% Anaconda Bethlehem Steel Cities Service 53% General Motor» Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Paciflo Un. States Steel 246 353 34 211 312 333% 305 470 597 303 43% 731 345 183 422 245 170 74 125% 559 525 572 295 530L 820 332 98% 190 274% 90L 137% 492 114.40 24ft 25 82% 82% 54 54 43% 43% 53% 53% 46% 46% 84% 84 61% 62% 41 40% 34» 85% 85

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7