GERBEN KARSTENS ZET FIETS WEG EN GAAT SCHAATSEN.... Nederlandse atleten verloren in Bazel Op 1 december met kernploeg van KNSB naar Noorwegen Tweede plaats voor Swift in rit om clubkampioenschap PON had lange tijd de leiding in Zandvoort, maar won toch niet Massa-atletiek in Delft KAREI! MAANDAG 4 SEPTEMBER 1961 Dit seizoen 18 overwinningen Het wielerseizoen is nog lang niet afgelopen, maar onze stadge noot Gerben Karstens, die dit seizoen voor het eerst als amateur nitkwam en zich meteen naar de top reed niet minder dan 18 rit- overwinningen schreef hij op zijn naam gaat voor dit jaar een streep onder zijn wielercarrière zetten. Niet omdat Gerben het wielrennen beu is, verre van dat zelfs, maar omdat een andere sport het schaatsenrijden hem roept. Karstens is namelijk gekozen in de kernploeg van de KNSB en deze traint KORFBAL Competitie CKB In een wat al te hoge temperatuur ging zaterdag de C.K.B.-competitie van start. Dat was ook goed te merken bp diverse wedstrijden, waarin het spelpeil na rust zaktè, vooral als de slag al ge vallen was. Pernix speelde voor rust in de hoofd klasse west tegen Kinderdijk een goede partij en bereikte een 5—2 voorsprong bij rust. Ook daarna bleven de oranje kragen sterker en veel schotvaardiger. De Leidse voorsprong werd steeds groter en met 144 waren de eerste punten duidelijk binnen. Excelsior speelde tegen de nieuwe hoofdklasser G.K.V. vooral na rust wel heel kalmpjes. De Delftenaren scoorden evenals Pernix 14 maal en de feller spe lende gasten maakten 9 doelpunten. Be paald teleurstellend was het resultaat van VEO in Papendrecht. PKC stuurde de volledige Voorburgse ploeg met een 104 nederlaag huiswaarts. In Hardinxveld ontving Vr'schaar CKB- kampioen VES uit Den Haag. De Hage naars deden gelijk van zich spreken, want een 4—10 zege in Hardinxveld mag er bepaald wezen. Het Dordtse SNEL moest voor het eerst als hoofdklasser, volgens verwachting (met 2—6) de eer aan R'dam Zuid la ten. Overigens niet onbevredigend voor SNEL. Uitstekend was de start van Ons Eiland in IA. In Delft werd ex-hoofd klasser DES er met 6—9 onder gehou den. Een zeer moedgevend begin. Het Oegstgeester FIKS boekte op eigen veld winst op Excelsior 2 na felle strijd. Het werd 9—6. VES 2 was in Den Haag juist ieits sterker dan Pernix 2 en won, na 4-3 bij rust, met 7—5. KVS—LJsvogels werd uitgesteld. In 2A belangrijke winst voor Velocitas op Ons Eiland 2 met 11—5. Fluks I ver sloeg Fluks 2 met 51 en FIKS 2 over speelde FIKS 3 met 12—0. Seriewedstrijden De Algemene Onder gunstige weersomstandigheden vonden gisteren de jaarlijkse seriewed strijden van De Algemene plaats. De organiserende vereniging wist in de le ld. KNKB en bij de adspiranten A op de eerste prijs beslag te leggen. Ook Die Haghe werd in 2 afdelingen eerste, ter wijl verder OES en Olympiaan ieder eenmaal een eerste prijs veroverden. De resultaten waren: le kl. KNKB: Die Haghe—Algemene 14; De AlgemeneOEC 53; OEC Die Haghe 4—1; De Algemene Die Haghe 1—2; OEC De Algemene 2—3; Die Haghe—OEC 2—2. le prijs: De Algemene; 2e prijs: OEC. 2e-kl. KNKB: Poule A: KNS—Olym piaan 22; OlympiaanOEC 30; OEC KNS 02; OlympiaanKNS 44; OECOlympiaan 14; KNSOEC 41. Poule B: EurekaEKCA 41; EKCA —De Algemene 2 1—1; De Algemene 2— Eureka 03; EKCA—Eureka 20; De Algemene 2—EKCA 0—3; Eureka—De Algemene 2 51. Winnaarsronde: Olympiaan—Eureka 2—1; KNS—EKCA 1—1. le prijs: Olym piaan; 2e prijs Eureka; 3e prijs KNS; 4e prijs EKCA. 3e-kl. KNKB: EKCA 2—De Algemene 3 21; De Algemene 3OEC 2 24; OEC 2—EKCA 2 2—0; De Algemene 3— EKCA 2 0—2; OEC 2—De Algemene 3 4—0; EKCA 2—OEC 2 2—2: le prijs OEC 2; 2e prijs EKCA 2. Junioren: Vic. Oriëntis—Olympiaan 1—0; Die Haghe—KNS 2—1; De Alge mene—Vic. Oriëntis 4—1; Olympiaan— Die Haghe 0—1; KNS—De Algemene 21; Die HagheVic. Oriëntis 01; KNS—Olympiaan 3—1; De Algemene— Die Haghe 05; Vic. OriëntisKNS 50; OlympiaanDe Algemene 21. le prijs Die Haghe; 2e prijs Vic. Oriën tis. Adspiranten A: Vic. Oriëntis—Zuider kwartier 3—0; De Algemene—Eureka 2—1; KNS—Vic. Oriëntis 3—0; Zuider kwartierDe Algemene 22; Eureka KNS 01; De AlgemeneVic. Oriëntis 00; EurekaZuiderkwartier 10; KNS De Algemene 12; Vic. Oriëntis Eureka 00; ZuiderkwartierKNS 07. le prijs De Algemene; 2e prijs KNS. Adspiranten B: De Algemene bCres cendo 2—0; CrescendoDie Haghe 03; Die HagheDe Algemene b 10; Cres cendope Algemene b 01Die Haghe Crescendo 40; Die HagheDe Alge mene b 0—0. le prijs Die Haghe; 2e prijs De Algemene b. SERIEWEDSTRIJDEN „ONS EIBERNEST" In Den Haag hield Ons Eibernest haar jaarlijkse seriewedstrijden, waaraan Fluks met14 twaalftallen deelnam. Er werd in elke afdeling gespeeld volgens het halve cömpetitie-systeem in groe pen van 5 teams. Twee van de Fluks- teams eindigden als derde: de beide an dere als vierde in hun poule. De uitsla gen van de door Fluks gespeelde wed strijden waren: O. Eibernest 2Fluks 21; Fluks HKV 2 0—8; Sperwers—Fluks 0—1; FluksAllen Weerbaar 2 3—0; Fluks 2 —Hou Stand 2—2; Allen Weerbaar 3— Fluks 2 1—2; Fluks 2—O. Eibernest 3 01; Deto 2Fluks 2 11; Fluks 3 SVK 3 1—4; Hou Stand 2—Fluks 3 1—3; Fluks 3For tuna 13; O. Eibernest 5 Fluks 3 4—fr; Fluks Jun.—For tuna 2 14; Sperwers 4Fluks jun. 50; Fluks jun—Hou Stand 3 1—0; O. Eibernest 7— i Fluks jun. 4—1. toch weer bij Karstens. Zo gingen de vijf renners in hoog tempo met onze stad genoot aan het hoofd de laatste ronden in. In de eindsprint behaalde Gerben met ruim verschil tenslotte zijn 18de- ritzege in dit seizoen. De verdere uitslag was: 2. Stam (R'dam); 3. Coevermans (Vlaardingen) 4. v. d. Geest (Maasland); 5. v. d. Knaap. De Rijnsburger Kooyman legde beslag op de achtste plaats, terwijl Henny van Gent wegens bandenpech de strijd moest staken. Margaret! White over het Kanaal De Engelse leerling-verpleegster Mar garet White is er zaterdag in geslaagd het Kanaal, van Cap Griz Nez aan de Franse kust naar Dover over te zwem men. De 17-jarige Britse is de jongste zwemster die er totnogtoe in geslaagd is het Kanaal zwemmend over te steken. Haar tijd was 15 uur 8 min. Zij is de derde die dit jaar de overtocht volbracht. Vóór haar gelukte het in 1961 haar landgenoten Dorothy Perkins (7 juni) en Rosemary George (20 juli). De geslaagde poging van Margaret White is de 139ste sinds haar legenda rische landgenoot Captain Matthews Webb er in 1875 voor het eerst in slaag de het Kanaal te bedwingen. GERBEN KARSTENS reeds geruime tijd „droog" op het CIOS te Overveen. De beide wielrenners in de kernploeg. Karstens en Rudi Liebrechts genoten tot september dispensatie in verband met het wegseizoen. Afgelopen week heeft Gerben echter een schrijven ontvangen, waarin de KNSB er op aan dringt nu maar eens naar Overveen te komen en wil onze stadgenoot zijn kans op uitzending naar Noorwegen op 1 december a.s. niet in gevaar bren gen, dan zal de succesvolle wielrenner uit het zadel moeten. Vandaar dan ook dat Karstens er een streep onder zet. Uiteraard tot het nieuwe seizoen, want dan is hU weer precent op de weg. Zoals de papieren thans liggen start de nota riszoon nog te Roosendaal (donderdag a.s.) en in een internationale wedstrijd voor ploegen te Surhuisterveen (Fries land) op zaterdag 16 september. Winnaar in De Lier Zaterdag kwam Karstens aan de start in de Ronde van De Lier over een af stand van 80 km. Ook Piet Kooyman (Rijnsburg) en onze stadgenoot Henny van Gent waren van de partij. De rit kenmerkte zich door vele uitlooppogin gen, die overigens steeds door een attent rijdende Karstens aan de kop van het peleton teniet werden gedaan. In de laatste tien ronden kwam de strijd in een beslissend stadium. Van der Knaap, een renner uit de streek, ging toen aan de haal en nam een kleine voorsprong. Even later ging Karstens achter de vluchter aan en na enkele ronden streek onze stadgenoot op hem neer. De Lei denaar ging gelijk alléén door, maar samen met Stam (Rotter dam), Coevermans (Vlaardingen) en v. d. Geest (Maasland) kwam v. d. Knaap Gisteren werden te Gouda over een afstand van 112 km (3 ronden) de club kampioenschappen op de weg verreden De Leidse ploeg van Swift met Bert Zoet als captain reed een uitstekende koers en werd achter Spartaan uit Den Haag tweede. Er gingen met drie minuten tussen pauze 12 ploegen over het 37 km lange circuit. De ploegen gingen met zes ren ners van start. Waarvan de tijd van de eerste drie renners als maatstaf werd genomen. In de eerste ronde moest B. Odijk (Alphen) lossen hetgeen in de tweede ronde ook gebeurde met P. v. d. Berg uit Voorhout. De vier overgebleven „Leidse" renners t.w. Zoet, Schijff (Rijnsburg), C. v. d. Hulst (Zoeter- woude) en P. van Engelen (Alphen) gin gen goed door en gingen in 2.49.47 uur door de finish. Het Haagse Spartaan met De Jager, Henny van Gent (Leiden) die lid is van de Haagse club en Joop van der Putten, werd eerste in 2.40.06 uur; 3. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren te Alk maar gehouden draverijen luiden: Caterpillar-prijs: 1. Xerxes (A. Wage naar (3.05.1); 2. Zuidenwind; 3. Zonny. Tot.: wl. f18.30, pl. 3.90, 1.90, 6.40, kop pel 34.80, cov. 4.20. Carrousel-prijs: 1. Arisie (A. G. Heskes) (2.06.9); 2. Aafke Williams; 3. Amor du Commerce. Tot.: wi. f8.30, pl. 2.40, 1.40. 2.30, koppel 8.90, cov. 4.10. Zweefmolen-prijs: 1. Zambonl (Th. H. Kooyman) (2.58.4); 2. Ydolius; 3. Zilver reiger S. Tot.: wl. f2.10, pl. 1.40, 2. koppel 7.10, cov. 3.90. Vrolijke Rad-prijs: 1. Wings (L. J. Hey- man) (3.30.5); 2. Walnut Hall; 3. Xi S. Tot.: wi. f 14, pl. 3, 1.90, 2.40, koppel 3.80, cov. 58.60 Hoofd van Jut-prijs: 1. Youthful Nora Spencer (J. van Dooyeweerd) (2.54.1); 2. Victor Alsvin; 3. Victory Queen. Tot.: wl. f2.60, pl. 1.40, 1.50, 1.80, koppel 5.20, cov. 6.20. Zilveren Roos 11-prijs: 1. Wise Guy (Mej. M. France) (3.22.7); 2. Trabant; 3. Viollna Norton. Tot.: wl. f2.90, pl. 2. 7.20, koppel 17.10, cov. 9.90. Grote Kermls-prijs: 1. Xavero (J. van Dooyeweerd) (4.21.7); 2. Victor Emanuel; 3 Ysselmonde. Tot.: wi. f4.20, pl. 1.90, 1.90. koppel 7.cov. 3.10. Lachspiegel-prijs: 1. Harley (J. van Dooyeweerd) (3.20.5); 2. William Z 3. Vrijdag. Tot.: wl. f6.50, pl. 2.60, 2.50, koppel 13.90, cov. 2.60. Totalisator-omzet: f 142.123. Britse zege in auto-interland Sensationele start van formule junior Ongeveer 15.000 personen hebben gister middag op 't circuit van Zandvoort na tionale en internationale autowedstrij den, georganiseerd door de Nederlandse Autorensportvereniging, bijgewoond. Het hoogtepunt was de interlandwedstrijd tussen teams van Engeland, Duitsland en Nederland. Welke door de Britten gewonnen werd, gevolgd door onze land genoten. De Le-Mansstart en de ver plichte stop aan de Pit om benzine te laden veroorzaakten veel spanning. Ronden lang lag de Duitser Fritz Hahnl aan de kop gevolgd door onze landgenoot Ben Pon waarbij weieens wat veel risico genomen werd. Pon kwam met de Duitser in aanraking, waarbij het linkerspatbord en de lamp beschadigd werden. Pon joeg Hahnl op en precies op de helft van de wedstrijd, dat was na 15 ronden, nam hij de kop. Hij tankte bij in 27 seconden, maar ook de Duitser wist zich snel te bedienen. Onze land genoot hield de leiding lag drie seconden op de Duitser voor en zeker 15 seconden op de Bnt. In de Tarzan-bocht maakte de Duitser een slipper, verloor kostbare seconden, waarvan Graham dankbaar gebruik maakte om de tweede plaats in te nemen. Pon begon minder zeker in de bochten te rijden, verloor terrein en moest in de voorlaatste ronde het hoofd De eindstrijd van de junior-race op het circuit van Zandvoort. Ton- ny Maggs (89), die winnaar zou worden, ligt hier nog in tweede po sitie. buigen. De landenwedstrijd werd hier door een eervolle overwinning voor En geland, dat 39 punten wist te behalen. Nederland bezette de tweede plaats met 29, en Duitsland de derde met 28 punten. De internationale wedstrijd formule junior begon sensationeel. Bij de start van de 20 deelnemers, kwamen vijf wa gens met elkaar in botsing. Maar toen de stofwolk was opgetrokken bleek alles goed te zijn, hoewel meteen drie wagens de strijd moesten staken. Nog geen tien seconden later vloog onze landgenoot Rob Slotemaker achter de pits uit de bocht, doch ook hij kwam er zonder kleerscheuren af. Lange tijd lag de Brit Mackee aan de kop, maar hij verloor het duel met de Zuidafrikaan Tonny Maggs. De Brit David Piper werd derde. Van de zes gestarte Nederlanders haalde alleen de „Belgische" Nederlander Willy Vroo- men de finish. Hij werd elfde en laatste. Tijdens de interessante nationale wed strijden vloog in de vierde ronde van de eerste race mevr. G. G. Heidendahl-Har- tog in de Tarzanbocht met haar Saab uit de baan. De afrastering diende als vangnet, waardoor zij ongedeerd kon uit stappen, haar wagen was echter flink beschadigd. Coureur (Vlaardingen) 2.54.32; 4. Pe daalridders (Rotterdam)5. Excelsior (Gouda); 6. Hollandia (Den Haag). Met deze goede prestatie won Swift een fraaie beker, terwijl de renners per soonlijk een medaille veroverden. Ronde van Zevenbergen De Ronde van Zevenbergen voor ama teurs over 100 km (90 renners) had za terdag de volgende uitslag: 1. Coore- mans (Breda); 2. Heeren (St.-Willi- brord)3. Haast (Rijsbergen)4. Pieter- se (Oude Tonge); 5. Swanenfeld (Dor drecht) 6. Bert Zoet (Sassenheim)9. A. Kloosterman (Leiden). Dertiende zege Voor de dertiende maal was Peter de Jongh uit Roelofarendsveen succesvol. Gisteren won hij de eindsprint van drie renners die met hem de gehele koers van 25 km in Heemskerk hadden be heerst. De uitslag was: 1. De Jongh 35.18 sec; 2. P. Green (Vollinga); 3. P. de Wit (Wormer). Het peloton volgde op 1 minuut. Er waren 45 renners gestart. „Koffie en brood" (Van onze atletiekmedewerker) Op het sportcomplex aan de Brassers kade organiseerde de Delftse atletiek vereniging AV '40 een z.g. „koffie- en broodwedstrijd", de in atletiekkringen gebruikelijke benaming voor een wed strijd die vóór of omstreeks het middag uur begint, terwijl het laatste startschot gewoonlijk pas tegen de avond valt. Ook nu weer had de wedstrijdleiding in zes uur tijds een achthonderd atleten te verwerken. Deze wedstrijden die niet voor toe schouwers maar voor de atleten zelf worden georganiseerd voorzien in een dringende behoefte daar ook de duizen den B-, C- en D-klassers regelmatig wedstrijdgelegenheid geboden dient te worden, ondanks het grote bezwaar dat de organisatoren een enorme hoeveelheid (schrfjf) werk dienen te verzetten en de juryleden jobsgeduld moeten bezitten Ook een 50-tal atleten uit de Afdeling Leiden waren aanwezig, van wie enkelen tot goede prestaties wisten te komen. Zo wist Watze Tiesema (Holland) op de 600 meter jongens B met een prachtige eindsprint tweede te worden in de scherpe tijd van 1.27.2; Hilde de Jong (Sportief) het hoogspringen dames C te winnen met 1.30 m. en tweede te worden op discuswerpen dames D met 25.49 m. (nieuw clubrecord)terwijl de WIK- atlete Truus Cruiming wederom op de 100 meter meisjes haar meerdere moest erkennen in Lenie Boele, tijden 12.6 12.8 sec. Verdere uitslagen: Piet v. d. Haak (Holland) 1ste hoog heren B 1.62 m.; 2e ver D met 5.79 m. Jan van Heek (Holland) 1ste discus heren B 38.59 m.; 2e 100 m. D 11.9 sec. René v. d. Water (Holland) 1ste discus jongens B 30.88 m., Adri v. d. Molen 2e met 28.49 m. op discus en 2e op hoog jongens B 1.50 m. Huib Blanken (Hol land) 2e kogel jongens C met 12.48 m., zijn clubgenootjes Robert Strik en Chiel Hartevelt resp. 2e en 3e op ver jongens D met 4.24 en 4.18 m. De Bataven-atleet L. v. d. Poel 3e 1500 m. heren C in 4.24.8. Op de 800 m. liepen Ab Kingma en Piet de Haas(!) een testwedstrijd, tijden resp. 2.04.- en 2.07.5. SCHERMEN. Nat. floretwedstrijden in Rijswijk Het nieuwe schermseizoen is zondag te Rijswijk (Z.-H.) geopend met een na tionaal invitatietoernooi van Te Werve voor florettisten. Bij de heren waren 24 deelnemers, bij de dames 21. Bij de dames viel de beslissing in een barrage tussen Dany van Rossem en Leni Kok- kes, welke eerstgenoemde met 4-3 won. Bij de heren werd de Amsterdammer Jos Kars ongeslagen winnaar. De stijl- prijzen werden toegekend aan Dany van Rossem met 22 punt en aan Hen ny Terweer, die 23 punten kreeg toege wezen. Verrasssend waren de nederla gen, die mevrouw Nina Noordermeer- Kleiweg en Riet Noels in de halve fi nales leden, waardoor zij niet tot de finale wisten door te dringen. De uitslagen luiden: Heren-floret: 1. Jos Kars (Amster dam) 5 gew. part. 2. H. Sauerbier, (Den Haag) 4 gew. part. 3. Henny Terweer (Den Haag) 2 gew. part. Dames-floret: 1. Dany van Rossem (Den Haag) 4 gew. part. 2. Leni Kokkes (Rotterdam) 4 gew. part. 3. Georgine Pool (Rotterdam) 3 gew. part. Nederlandse successen op de Maccabia Zondag heeft de Nederlander Rob Raedeker te Tel Aviv de wielerwegwed- strijd over 100 km gewonnen. Hij zege vierde in 2 uur 46 min. 3 sec. In de sprint versloeg hij de Italiaan Bruno Callo. Sinds 1957 geen enkele overwinning De Nederlandse herenatletiekploeg heeft zondag in de laatste landen wedstrijd van dit jaar iti Bazel tegen Zwitserland, een land dat nog niet eens tot de Europese middenklasse kan worden gerekend, een zware pijn lijke nederlaag geleden. Met 124 tegen 85 punten verloren de Nederlanders, die met moeite hun teleurstelling verkroppend, als geslagen honden het idyllische sintelhaantje aan de Schutzenmatte verlieten. Er heerste onder het merendeel der atleten slechts één gedachte, n.l. wanneer er na dit seizoen, een jaar waarin onze herenatletiek tot de diepste diepten zonk, geen verandering komt dan hangen zij hun spikes aan de wilgen. Want om van een Zwitserse ploeg met sterren als Peter Laeng, de sprintrelevatie van de laatste tijd en Hans Rudi Bruder, die op de 400 meter goed is voor een tijd van omstreeks 46.5 seconden te verliezen, is geen schande. Maar als men gerekend heeft op een nederlaag met ongeveer 15 of 20 punten en aan het slot blijkt dat het er haast 40 zijn, dan is hett wel duidelijk hoe hard deze klap is aangekomen. En dan kunnen wij ons weer koesteren aan de goede zege van Eef Kamerbeek op de 110 m. horden in 14.6 sec. met Peter Nederhand op de derde plaats, aan de voortreffelijke 800 meter van Piet Kortleve, die tezamen met Aad Steylen in een tactische en bijzonder goed gelopen race niet alleen de Zwitsers achter zich liet, maar tevens met 1.50.4 en 1.51.5 tot de beste Nederlandse pres taties van dit seizoen kwam. Aan de niet meer natuurlijke overwinning van dis cuswerper Cees Koch met 52,34 meter, men rekent tegenwoordig al niet anders meer dan op een zege van Koch, die blij is dat het vermoeiende seizoen voorbij is. Men kan de prestaties van onze Ne derlandse hinkstapspringers Albert Hof stede (14.48) en Henk Evers (14.38 m.), zij eindigden op de eerste en tweede plaats en trokken het schamele punten totaal wat omhoog, loven. En niet te ver geten de goede race van Hein Cuje, op de 3000 meter steeple, die naar mate het seizoen vorderde steeds beter in vorm kwam en dat bewees met een nieuw Ne derlands record in Dole en nu weer met een zege op de heus niet slechte Zwit sers. En dan was er nog een dubbele overwinning op de 10.000 meter van Frans Kunen en Fons Veldhuizen, van wie de laatste een tactisch voortreffelijke race liep. Men heeft gefaald Maar ergens blijft er toch maar in de achterhoofden van de officials, het Ne derlandse publiek en niet te vergeten de atleten zelf het besef hangen dat men heeft gefaald. En falen is op zichzelf niet zo erg als men maar begrijpt dat er iets schokkends moet gebeuren om onze atletiek, de moeder der sporten, weer die plaats '.erug te geven, die haar in ons land toekomt. Op het ogenblik is het in Nederland zo gesteld dat slechts zeggen en schrijve zes dames en heren atleten van internationale klasse zijn, n.l. bij de heren Eef Kamerbeek. Cees Koch ,en bij de dames Joke Bijleveld Gerda Kraan, Nel Zwier en Ellen Ort. Daarbij komt dat de Nederlandse dames- ploeg alle wedstrijden, uitgezonderd die tegen Oost- en YVest-Duitsland won en onze heren sinds 1957 in geen enkele interland een zege uit het vuur kon slepen. Voor schut Hoe vreemd het ook moge klinken, door deze nederlagen is bij de atleten zelf het plan ontstaan om tot betere prestaties te komen. „Wij staan iedere keer voor schut" is op het ogenblik heus geen zeldzame opmerking uit een atle- tenmond. In atletiekkringen is men nu tot het inzicht gekomen, dat het roer dient te worden omgegooid. En dat gaat binnenkort dan ook gebeuren. Men hoopt een werkelijk goede coach van wereld klasse te kunnen aantrekken, die de Ne derlandse atletiek onder de loep gaat nemen. Een coach, die in nauwe samen werking met de clubtrainers de top on der zijn hoede krijgt. Wekelijks dient er centraal te worden getraind, waarbij iedere atleet die zich werkelijk wil verbeteren een opdracht mee naar huis krijgt om deze af te wer ken. Tevens ligt er voor de nationale coach op het gebied van de opleiding van clubs en districtstrainers terrein braak om tot een zeer doelgerichte uit voering van de training te komen. Daar naast moet men het oog richten op de jeugd. Talentvolle jongeren moeten de gelegenheid krijgen te tonen, wat zij waard zijn en niet zoals nu vaak ge beurt in de grote massa verloren gaan. Uitslagen De tweedaagse cricketwedstrijd tus sen het Nederlandse elftal en de Indian Gymkhana, zaterdag en zondag gespeeld op het terrein van Rood en. Wit te Haarlem, is geëindigd in een draw. 200 meter: 1. Peter Laeng (Z) 20.8 sec.; 2. Bob Vos (N) 21.9. 400 meter: 1. Hansrudi Bruder (Z) 46.6 3. Nijsten (N) 50.-. 800 meter: 1. Piet Kortleve (N) 1.50.4; 2. Aad Steylen (N) 1.51.5; 3. Emil Tel- lenbach (Z) 1.51.7. 1500 meter: 1. Claude Vernez (Z) 3.52.2 2. Harry Janssen (N) 3.52.7. Hoogspringen: 1. René Maureur (Z) 1,90 m.; 3. Harry van Kleeff (N) 1.80. Hinkstapspringen1. Albert Hofstede (N) 14.48 m.; 2. Joop Evers (N) 14.38; 3. Peter Breenwalder (Z) 14.32. Polsstokhoogspringen: 1. Max Wehrli (Z) 4.05 m.; 3. Servee Wijsen 3.80. Speerwerpen: 1. Urs von Vartburg (Z) 67.82 m.; 2. Frans van der Heyden (N) 65.19. DUIVENSPORT De LPV „Columba" nam met oude en jonge duiven deel aan de wedvlucht op Duffel. In concours 164 vogels. Gelost te 8.10 urn- met z.w. wind (118.948 km). Uitslag: 1. C. W. Betcke; 2, 3, 4, 5, 6 en 10 G. Oude Elferink; 7. J. Rozier; 8. J. Wolters; 9. R. P. de Graaf. HENGELSPORT DVS hield een wedstrijd in de Vliet. De vangst viel mee. In totaal 129 stuks met een gewicht van 7825 gram. Uit slag: 1. W. v. Loon 1031 gram (18 stuks); 2. L. J. Vernet 958 gram (16 stuks); 3. J. v. Loon jr. 645 gr; 4. L. Schuch- hard 618 gr; 5. L. Dubbelaar 590 gr; 6. W. v. Berkel 577 gr; 7. W. v. d. Linden 466 gr., 8 H. W. Schuchhard jr. 460 gr., 9. H. W. Schuchhard sr. 400 gr; 10. W. Koreman 360. De Ruisvoorn hield een wedstrijd te Burg er veen. De vangst was matig. Er werd 2782 gram vis aan de school gebracht. De uitslag: 1. N. Dorrepaal; 2. N. v. d. Linden: 3. Chr. Groenendijk; 4. H. de Graaf; 5. J. Pauw ;6 W. Mulder sr. 7. L. Ouds hoorn; 8. J. v. d. Linden; 9. J. Ouds hoorn en 10. G. v. d. Linden. S. en G. hield een wedstrijd in de Ringvaart nabij Aalsmeer. De vangst was matig. Uitslag: 1. C. Jongeleen; 2. G. v. d. Meer; 3. M. de Roode; 4. P. Stavleu; 5. D. Wal- laart; 6. J. Braxhoven; 7. Schoonhage 8. Singeling; 9. J. v. d. Linden; 10 L. Braxhoven. 5000 meter: 1. Hugo Eisenring (Z) 14.55.6; 3. Joep Delnoye (N) 15.04.6. 10.000 meter: 1. Frans Kunen (N) 31.51.4; 2. Fons Feldhuizen (N) 31.53.8; 3. Yves Jeannotat (Z) 32.02.4. 3000 steeple: 1. Hein Cuje (N) 9.12.-; 2. René Chatelaine (Z) 9.20.8. 110 meter horden: 1. Eef Kamerbeek (N> 14.6; 2. Walter Ryf (Z) 14.9. 400 meter horden: 1. Bruno Galliker (Z) 52.5; 3. Peter Nederhand (N) 59.5. Discuswerpen: 1. Cees Koch (N) 52,32 m.; 2. Matthias Mehr (Z) 51.16. Kogelstoten: 1. Bruno Graf (Z) 16.00 m.; 2. Cees Koch (N) 15.53. Kogelslingeren: 1. Hansrudi Jost (Z) 58,92 m.; 3. U Wissen (N) 39.45. 4 x 100 meter estafette: 1. Zwitserland 40.9 sec.; Nederland gediskw. 4 x 400 meter estafette: 1. Zwitserland 3.15.-; 2. Nederland 3.18.3. 100 meter: 1. Peter Laeng (Z) 10.6; 3. Jaap Noordenbos (N) 10.9. Verspringen: 1. Gustav Schlosser (Z) 7.24 m.; 3. Gerard Weisscher (N) 7.06. Vijf kamp titel weer voor Toos Mutter Met een totaal van 4371 pnt. heeft Toos Mutter (Sagitta) zondag in Den Helder haar titel, Nederlands kam pioene, geprolongeerd. De Amsterdamse atlete kon na spannende strijd haar clubgenote Nel Zwier zij het met een verschil van slechts drie punten naar de tweede plaats verwijzen. De presta ties van Toos Mutter op de vijf onder delen waren: kogelst. 10.31 m„ hoogspr. 1.54, 200 m. 25.4 sec., 80 m. horden 11.6 sec. en verspr. 5.66 m. Vermeldenswaard zijn ook nog de 1.66 m. van Nel Zwier bij het hoogspringen, de 13.77 m. van Loes Boling bij het kogelstoten en de 5.93 m. van Paula v. d. Wegen bij het verspringen. De uitslag was: 1. Toos Mutter (Sa gitta) 4371 pnt.; 2. Nel Zwier (Sagitta) 4368 pnt.; 3. Paula v. d. Wegen (Sa gitta) 4268 pnt.; 4. Mieke de Graaf- Schenk (Olympia) 4177 pnt.; 5. Cor Duyn (DEM) 3932 pnt. Noordwijkse Golfweek Wij ontvingen nog de volgende uitsla gen van de Noordiwijkse Golfweek: B. Dunn Beker, 18 holes tegen bogeyt 1. de heer H. J. de Koeter met 7 up, 2. de heer W. Kerckhoff met 2 up, 8. mej. A. van Lanschot met 2 up. British American Challenge Cup: l.mej. A. van Lanschot met een score van 68, 2. de heer J. Labree met een score van 69. Foursome Vlaggen wedstrijd: 1. de heer en mevr. A. E. Dehnert. Palace Hotel Wisselbeker: 1. de heer C. Cossen. Advertentie TUSSEN NEUS EN LIPPEN *3S CHARMANT 20 X KWALITEIT VOOR F 1.-* SPORTSPL1NTERS Ruim 15.000 toeschouwers zagen zondag in het atletiekstadion van Dort mund de Westduitse heren atletiekploeg een 113-98 punten overwinning behalen op het team van Groot-Brittannië. Stirling Moss heeft zondag met een Lotus de Grote Prijs van Modena voor formule 1-wagens gewonnen. Hij legde de 236,6 km af in 1 uur 40 min 8,1 sec (gem. 140.25 km/h). De Zweedse coureur Joakim Bonnier werd met een Porsche tweede. Zijn ach terstand bedroeg maar enkele tiental len meters. Bij het zwemmen behaalde Kitty Wa genaar een zilveren maille. Zij werd tweede op de 100 meter vlinderslag in 1 min. 15,8. De Amerikaanse Jane Katz versloeg haar met handslag. Voor bei den zwemsters werd 1 min. 15.8 sec. ge noteerd wat een nieuw Maccabiarecord is. De Zweed Sten Lundin, reeds ze ker van de wereldtitel 1961, heeft zondag te Immenstadt de Grote Prijs van Duits land motorcross (500 cc-klasse), mee tellend voor het wereldkampioenschap, gewonnen. Zondag is in Bied een internatio naal schaaktoernooi begonnen, waaraan door tal van bekende schakers wordt deelgenomen. Nederland wordt vertegen woordigd door Jan Hein Donner. In zijn eerste partij tegen de Rus Petrosjan kwam Donner na 22 zetten tot een punt tenverdeling. De Belgische equipe Bihi-Harris is met een Citroen Ds 19 winnaar ge worden van de rallye Luik-Sofia Luik, een voortzetting van de rit Luik-Rome- Luik. Voor deze wedstrijd, die telt voor het Europese rallye-kampioenschap zijn woensdag jl. te Luik 86 equipes gestart. Slechts 8 teams hebben de 5400 lange rit kunnen uitrijden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14