Laatste nieuws Vijf jubilarissen bij firma Caron Herv. kleuterschool in Zuid-West Ds. D. J. Vossers „grote behoefte aan hervormde schoolruimte" VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 Bij de herdenking van het veertig jarig bestaan van de firma K. T. Caron, N.V. Alg. Brandstoffenhandel te Leiden, zijn vanmorgen in café-restaurant Van der Heijden vijf employé's die veertig jaar aan het bedrijf verbonden zyn on derscheiden. De heer Nicolaas de Tombe ontving uit handen van wethouder S. Menken de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, de heer Andries Wendt werd door de voorzitter van het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, verblijd met de gouden erepen ning van de maatschappij met bijbe horend getuigschrift, waarna de heren Arie Springer, Nicolaas de Tombe, W. v. d. Plas en J. Laven de zilveren penning ontvingen met bijbehorend getuigschrift. Bij de opening van de feestelijke bij eenkomst sprak de directeur de heer A. Westgeest over het belang van een hech te kern voor het bedrijf. Alle personeels leden, vijftien in getal, kregen ter ge legenheid van het jubileum een enve loppe met inhoud. De met het koninklijk metaal onder schelden N. de Tombe kwam veertig jaar geleden in dienst van de firma als kolensjouwer en werd daarna als chauf feur tewerk gesteld. Hoewel de heer De Tombe de pensioengerechtigde leeftyd heeft bereikt blijft hy nog werkzaam als vertegenwoordiger-incasseerder. Op de foto v.l.n.r. Arie Springer, An dries Wendt, Nicolaas de Tombe, W. v. d. Plas en J. Laven. Jubileum J. J. Schoenmakers VEERTIG JAAR BIJ VAN GEND EN LOOS. Veel waarderende woorden werden vanochtend gericht tot de heer J. J. Schoenmakers, die vandaag zyn 40-ja- rig jubileum bij Van Gend en Loos viert. Sinds 1950 is de jubilaris als directeur van de afdeling Leiden in onze stad werkzaam. Namens de directie werd hy gelukge wenst door de heer D. S. van Doorn. Een bijzondere prestatie noemde de heer Van Doorn het, dat de heer Schoen makers van deze veertig jaar, dertig jaar het directeurschap heeft uitge oefend. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris een enveloppe met in houd aan. Vervolgens werd de heer Schoenma kers toegesproken door zijn collega uit Rotterdam, de heer H. J. Bastmeier, die ook sprak in zijn functie van vice-voor- zitter van de Vereniging van Directeu ren. Deze spreker roemde de collegiali teit van de heer Schoenmakers. Van hem kreeg de Jubilaris een vulpotlood aangeboden. De chef de bureau van de afdeling Leiden, de heer H. W. J. Ele- mans, deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een zilveren rookstandaard. De laatste spreker was de vertegenwoordi ger van de personeelsvereniging, de heer E. S. Prins. Hij noemde de jubilaris een voortreffelijk leider, die als een vader over zijn personeel waakt, maar toch iedereen zoveel mogelijk zijn eigen zelf standigheid laat behouden. Als dank voor deze goede zorg, bood hij de heer Schoenmakers een elektrisch scheerap- paraat aan. P. v. d. Pijl overleden WERKTE ALS GRIMEUR HALVE EEUW „ACHTER DE SCHERMEN'' Na een korte ongesteldheid is gisteren op 72-jarige leeftijd overleden de heer P. v. d. Pijl, als grimeur een bekende en onmisbare figuur in het toneelleven van vele amateurverenigingen. Bijna een halve eeuw heeft de heer Van der Pijl in zijn kwaliteit van girmeur achter de schermen gewerkt, terwijl zijn medewer king ook vele malen werd ingeroepen bij het grimeren van de deelnemers (sters) aan 3 oktoberoptochten. De heer J Van der Pijl, onder wiens handen vele figuren tot leven kwamen vestigde zich in 1910 als grimeur en pruikenmaker in de Sleutelstad. In 1955 was hy genood zaakt zich uit het toneelleven terug te I trekken, doch in zijn opvolging was toen reeds jaren voorzien. Sinds 1936 kon hij rekenen op de trouwe steun en het vak manschap van de heer J. Benning. VOORSCHOTEN Afscheidsfeest ittej. J. v. d. Werf Gistermiddag hebben de leerlingen van de Sancta Mariaschool afscheid ge nomen van mej. V. d. Werf, die na 46 jaar bij het onderwijs werkzaam te zijn geweest, de pensioengerechtigde leeftyd heeft bereikt. In het Cultureel Centrum werd aan de vertrekkende on derwijzeres een afscheidsfeest aangebo den, met de leerlingen van de Sancta Mariaschool. aan welke school mej. V. d. Werf gedurende 42 jaar een zeer be minde en gewaardeerde leerkracht is geweest. Onder pianobegeleiding van me vrouw J. Streng-Schoonderwoerd on on der leiding van mej. Van Loenen zongen de kinderen de vertrekkende onderwijze res toe. Daarna kwamen alle meisjes van de 6e klasse op het podium, van wie er vier mej. V. d. Werf op onge dwongen wijze toespraken. Het waren Mieke van Geloven, Christa Mingers, Marja van Wissen en Joke van Haas teren. Tijdens deze toespraken werden vier spandoeken ontplooid, die getuigden van de waardering en de dank aan de geliefde onderwijzeres. Op deze span doeken stond: „Hulde, vreugde, dank en leef lang". Daarna zongen de kin deren mej. V. d. Werf wederom toe. Zuster Teresita sprak mej. V. d. Werf waarderende woorden toe, waarin spreekster liet uitkomen, dat het geen trieste afscheidsdag was, maar alleen een huldiging. Nu was het de beurt van mej. V. d. Werf om afscheid te nemen van haar leerlingen. Zij sprak de wens uit, dat zij allen gelukkige meisjes mochten worden. Daarna bracht het toneelgezelschap „Arena" een geheel nieuw stuk voor het voetlicht. 's Avonds in het schoolgebouw nam het R.K. schoolbestuur afscheid van mej. V. d. Werf. De voorzitter van het schoolbestuur, pastoor J. van Bem- melen, sprak mej. v. d. Werf toe. Hij memoreerde haar toewijding en ijver in dienst van het onderwijs. Het school bestuur bood de scheidende onderwijze res een fraai bloemstuk aan. Van het hoofd der school en van de collega's ont ving mej. van der Werf een elektrische klok. Na deze bijeenkomst was er ge legenheid om afscheid te nemen van mej. Van der Werf. Veel oud-leerlingen en ouders maakten van deze gelegen heid gebruik. WASSENAAR Bij beschikking van de directeur-gene raal der PTT zijn de employé's 1ste klasse der PTT L. F. A. D. Waijers en F. J. Morssinkhof (Centrale Directie) ingaande 1 juli 1961 benoemd tot refe rendaris 2de klasse der PTT; zyn C. G. van Bemmel, H. Hartogs, D. Huisman, B. P. de Munck, A. W. den Haan, J. M. de Vries, H. J. C. Durville, L. Couvreur, Th. G. Westgeest, S. van Vliet, K. A. Warmenhoven en R. J. Knobbe (Cen trale Directie), ingaande 1 juli 1961 benoemd tot adjunct-referendaris der PTT; ir. S. Visser (Centrale Directie), ingaande 1 juli j.l. benoemd tot ad junct-referendaris der PTT, allen zijn in Wassenaar woonachtig. WASSENAAR Maandag installatie van nieuw raadslid In de gemeenteraadsvergadering van maandagavond 4 september zal het nieuwe raadslid, de heer T. J. van der Veen worden geïnstalleerd. De heer Van der Veen volgt de heer Hazenberg op als raadslid. Er zal in deze vergadering ook een opvolger van de heer Hazenberg als wethouder worden benoemd. Aan de raad wordt voorgesteld voor f20.200 de windmolen aan het Molen plein te kopen. De eigenaar van de mo len. de heer C. Mansvelt, die enige tyd geleden zijn in de molen gevestigde graanhandel heeft overgedaan, heeft de molen aan de gemeente aangeboden, met een stuk grond van 440 ca. De gemeente krijgt ook het recht van voorkeur tot koop van overige by de molen gelegen grond terwijl een erfdienstbaarheid van weg zal worden gevestigd ten behoeve van de toegang tot de molen. B. en W. delen de raad niet mee, welke bestemming zij aan de molen den ken te geven. In de praktijk is de behöefte gebleken aan een vaste commissie uit de raad, die zioh zal bezighouden met de aan de raad gerichte beroepschriften en tevens met rechtskundige aangelegenheden, en W .stellen daarom voor, een rechtskun dige commissie in het leven te roepen met de burgemeester als voorzitter en dezelfde leden als de reeds bestaande j commissie voor de strafverordeningen. De commissie krijgt de bevoegdheid onder tekenaars van beroepschriften gelegen heid te geven hun beroep persoonlijk toe te lichten. Op 1 januari 1962 wordt een provincia le verordening van kracht, die bepalin gen inhoudt terzake van het toezicht op de huisvesting, verzorging en verpleging van ouden van dagen en langdurig zie ken in bejaarden- en verpleegtehuizen. Tot die datum is er voor gemeenten die nog geen eigen regelingen op dit punt hebben, gelegenheid eigen verordenin gen vast te stellen. B. en W. stellen de raad voor, deze gelegenheid te benutten voor het opnemen van enkele bepalin gen in de politieverordening. In de voorgestelde bepalingen wordt o.m. gezegd, dat B. en W. aanwijzingen kunnen geven tot verbetering van de huisvesting of verzorging in de tehuizen. Worden deze aanwijzingen niet behoor lijk opgevolgd, dan kunnen B. en W. verbieden dat het tehuis als bejaarden- of verpleeghuis gebruikt wordt. B. en W. merken volledigheidshalve op, dat hun niet gebleken is van ongewenste toestanden in Wassenaarse tehuizen, zo als wel elders in den lande zijn gesig naleerd. Omdat de zittingstermijn binnenkort eindigt stellen B. en W. voor de huis- vestings- en vorderingscommissie op nieuw te benoemen. Leden van deze commissies zijn: mr. A. van Vuure (voor zitter) de heren D. Bloemendal, N. Ha genaar, D. J. A. Staalman en mevrouw W. J. M. van Velzen-Duynstee; plaats vervangende leden zijn de heer H. Schols, mevrouw W. H. Vonk-Hylkema, mevrouw M. J. J. C. Smulders-Conijn, mevrouw J. E. van Moorsel-Poelhekke en mr. S. Leenstra. Verder wordt voorgesteld met het marktbedryf Jac v. d. Veen in Den Haag opnieuw een overeenkomst van 10 jaren aan te gaan betreffende de ver huur van kramen op het gemeentelijk marktterrein aan de Berkheistraat. Het thans lopende contract eindigt op 31 augustus. B. en W. hebben na laten gaan, of er eventueel andere kramenex- ploitanten zijn die tegen een lagere huurprijs kramen verhuren, maar er is geen bevredigende aanbieding ontvangen. ORGEL KIEVIETKERK De levertyd voor het nieuwe orgel, dat besteld is voor de Kievietkerk, zal vermoedelijk korter zyn dan aanvan kelijk werd aangenomen. Naar het zich LEIDERDORP De bok Titus van de afdeling Lei derdorp won een eerste prijs op de elfde vee- en kaastentoonstelling, die gisteren in Gouda werd gehouden. OEOSTOEESl Burgerlijke Stand Geboren: Jeannet A., dr van W. Ouds hoorn en A. Th. Oudwater; Sebastiaan P., zn van J. C. J. van Vucht en B. van Vugt, Johannes J. M„ zn van J. Chr. de Vriend en Th. M. van der Poel; Fréderique D. Fr. dr van J. Th. Semeijns de Vries van Does- burgh en D. J. Chr. Wesseling; Evelina J. M„ dr van H. A. M. Janssen en M. I. Si mons; Everardus, zn van E. van den Brink en A. H. de Kruijf; Eleonore 8„ dr van T. P. NiJenhuis en P. A. van der Vel de. Ondertrouwd: N. van der Plas, 32 jr en E. van Duijvenvoorde, 23 Jr. Getrouwd: L. Massink, 25 jr en J. Mo hamad, 26 jr. Overleden: H. J. Jongenburger, w.v. A. Kempkes, B. J. Holthuis, e.v. N. bij de LelJ Voor het toelatingsexamen van de Ryks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse, dat op 28 en 29 augustus werd gehouden slaagde W. D. Wolkers. VOORSCHOTEN De commandant der zeemacht in Nederland, schout-bij-nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk, zal op za terdag 7 september op het Nieuwe Ha venterrein te Den Helder te 2.30 de lui tenant ter zee der derde klasse Th. J. N. van der Voort beëdigen. WASSENAAR De commandant der zeemacht in Nederland, schout-bij-nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk, zal op donderdag 7 september op het Nieuwe Haventerrein te Den Helder te 2.30 uur de luitenant ter zee der derde klasse R. P. Perié en de luitenant ter zee van de electro-technische dienst der derde klas se W. Haasdyk beëdigen. Drie Papoea's naar V.N. 7 (Van onze Haagse correspondent) De wens, die door de thans in Ne derland vertoevende delegatie van de Nleuw-Guinearaad naar voren Is ge bracht om enkele leden van de raad als waarnemer of adviseur aan te wijzen in de Nederlandse delegatie naar de al gemene vergadering van de V.N.zal vermoedelijk in vervulling gaan. Er zijn reeds enkele namen genoemd van leden van de N.G.R.maar daarbij is hoofdzakelijk afgegaan op het feit of zij de Engelse taal beheersen. Daar bij zyn de heren Nicolaas Jouwe en Wonsiwor naar voren gekomen. Vermoe delijk zullen drie Papoea's meegaan. De delegatie-aanwijzing kan binnen kort in de vorm van een K.J.B. worden tegemoet gezien. Hogere landingsgelden op Schiphol De dirèctie van de N.V. luchthaven Schiphol heeft besloten om de landings tarieven voor vliegtuigen met ingang van 15 september a.s. met 25 te verhogen. Als reden voor deze tariefsverhoging noemt de directie van Schiphol de „zeer aanzienlijke verzwaring van de exploi tatiekosten van de luchthaven". Iaat aanzien zal het orgel ln de zomer van 1962 in gebruik genomen kunnen worden. Bejaardensoeieteiten De volgende week zullen de weke lijkse sociéteitsmiddagen voor bejaarden onder auspiciën van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers, die in de maand augustus niet gehouden werden weer normaal doorgang vinden, op dinsdag middag 2 uur in het Dorpscentrum in de Schoolstraat, op woensdagmiddag 2 uur in het Kerkehout in het clubge bouw van de S. V. Wassenaar. Ook zal weer voortgegaan worden met de gym nastiekoefeningen voor bejaarden 'op dinsdagmorgen half 11 in het Dorps centrum onder leiding van mej. M. L. Post. Zowel voor de wekelijkse sociëteitsmid dagen als voor de gymnastiekoefeningen kunnen zich nieuwe belangstellenden aanmelden. Nieuwe straten In verband met de verwezenijjking van het z.g. komplan besloot de raad enige maanden geleden, de van der Duyn van Maasdamstraat door te trekken t9t de Schoolstraat en ook de aanslui ting van de van Hogendorpstraat op de Achterweg te wijzigen volgens de nieuwe situatie, n.l. door het aanleggen van een deel van de Domineslaan. De raad stelde daarvoor een krediet van f. 176.850.- beschikbaar, inclusief de gas- water- en elektriciteitsvoorziening en de openbare straatverlichting. Aan de oostzijde van de te verlengen van der Duyn van Maasdamstraat zullen winkels worden gebouwd, waarvoor on langs de benodigde grond aan de gega digden werd verkocht. De aanbesteding van de aanleg van deze nieuwe straten zal op 15 september a.s. geschieden. Moderne garage Op 15 september a.s. zal namens bur gemeester en wethouders worden aan besteed het bouwen van een nieuwe ga rage op het terrein van de gemeente- werf, met schaflokaal, waslokaal en toi letruimte en van enige silo's voor het opbergen van zand en grind. Verleden jaar besloot- de gemeenteraad tot de bouw van deze garage met toebehoren, omdat het onderbrengen van de grotere wagens in de stalgebouwen aan de Ple- ter Twentlaan met het oog op de brand veiligheid niet langer verantwoord werd geacht. Generale Synode Ger. Kerken De Generale Synode der Ger. Kerken, die in Apeldoorn bijeen is, heeft een telegram van gelukwensen gezonden aan Prinses Wilhelmina. In de zitting van gisteren kwam aan de orde het rapport van deputaten inzake enkele uitspraken van de in 1958 in Potchefstroom rZuid- Afrika) gehouden gereformeerde oecu menische synode. Over dit rapport heeft een groot aantal sprekers het woord ge voerd, waarbij het voornamelijk ging over het vraagstuk van de inspiratie van de Heilige Schrift, de verschijnselen van polygamie op het zendingsveld en het huwelijksprobleem. Namens deputaten hebben prof. dr. J. van den Berg uit Amsterdam en prof. dr. G. E. Meuleman de gemaakte opmerkingen beantwoord. De synode kwam nog niet klaar met de behandeling van dit rapport. 's Middags is de synode officieel ten stadhuize door het gemeentebestuur ont vangen. De burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, hield een toespraak, die door de voorzitter van de synode werd beantwoord. BEURSOVERZICHT VASTE MARKT AMSTERDAM, 1 september 1961 Het Damrak gaf vanmiddag door- elkaar een vaste tendens te zien. niet alleen in de hoofdfondsen, doch ook in de leidende cultures. Daarnaast ontmoetten de scheepvaartwaarden goe de lokale vraag. Verder was de stemming voor de staatsfondsen eveneens aan de vaste kant. Hoewel de omzetten niet groot waren viel de handel mee. Reke ning moet worden gehouden met het naderende weekeinde en het feit, dat de Newyorkse beurs maandag a.s. wegens Labour Day, gesloten bljjft. De stimu lans voor de gunstige stemming in Am sterdam ging ditmaal uit van Wall Street, waar de slotnoteringen gisteren boven die van de vorige dag uitkwamen. Het bericht, dat de Sowjet-Unie de kernproeven zal hervatten, werd in Wall Street voor kennisgeving aangenomen. De Nederlandse fondsen lagen er aange boden in de markt. Hiervan trok Am sterdam zich vanmiddag totaal niets aan. Direct by de opening werden er koerswinsten geregistreerd. Unilevers lagen gevraagd op de besprekingen over de officiële notering van deze stukken op de Newyorkse beurs. Op 730 avanceerden de Unileverwaar- den 8 en tenslotte zelfs 12 punten, ver geleken met het vorige slot. Philips wilde niet achterblijven en was op 990 circa 14 punten hoger. Hoogovens stegen van 889 tot de negen maal pari-koers en verbeterden op deze prijs ruim 13 pun ten. Aku's deden het wat kalmer aan. Kon. Olies stelden teleur met een koers van f 113,20 tegen gisteren f 113.90. De hoofdfondsen verlieten de beurs op -ry- wel het hoogste punt van de dag. Van tyd tot tyd bestond er voor de leidende cultures goede belangstelling. Lokale speculatieve kooporders waren oorzaak dat certificaten Deli op f147 openden, nadat getracht was op lagere pryzen iets te pakken te krygen. Gedu rende de verdere beursduur steeg de koers tot f148. De slotkoers van giste ren was f 144. HVA's werden in een open hoek verhandeld van 123 tot 126 (121%). Amsterdam Rubbers pikten een graantje mee en verbeterden circa 4 punten. Ook de Scheepvaartwaarden mochten zich ln, zy het bescheiden, koerswinsten verheu gen in een kalme markt. Staatsfondsen vast, vooral voor de nieuwste lening. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 sept. Londen 10.1 1% 10.12y<i; Montreal 3.49%—3.49%Brus sel 7.24%—7.24%; Stockholm 60.59%— 69.64%; Milaan 58.08%—58.13%Oslo 50.5550.60; Lissabon 12.60%12.61%* NeJÏ-York 3.60A—3-60H: Parys 73.34% —73.39%; Frankfort 90.2090.25; Zlirich 83.54%83.59%; Kopenhagen 52.29% 52.34%; Wenen 13.97%—13.98%. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag 1 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Ned '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned. Grtb. obi. 3% Ned. '53 I-II 3% Ned. bel. cert. 3% Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 I-II 3% Ned. Grtbk. obi. '46 3 Ned. doll. ln. '47 3 Aan de rand van de stad en in het zich sterk uitbreidende Lelden-Zuid-West de Cesar Franckstraat heeft ds. D. J. Vossers, voorzitter van de Ver. voor Christelyk (hervormd) Onderwijs, hedenochtend een kleuterschool geopend. Het is de zesde kleuterschool, welke door deze vereniging wordt geëxploiteerd. Ze is ondergebracht in een lokaal van de onlangs geopende houten noodschool, welke als dependance van de hervormde lagere school aan de Boshuizerkade dienst doet. Hoewel er in deze kring vanzelf sprekend vreugde heerste over deze nieuwe en modern ingerichte aan winst, wees ds. Vossers er nog eens met grote nadruk op, dat Leiden grote behoefte heeft aan hervormde schoolruimte. Reeds lang liggen voor deze omgeving de plannen klaar voor de bouw van een lagere- en ulo school. Het wachten is echter op een bouwvergunning. „Miljoenen besteedt het ryk aan het universitair onderwys", aldus ds. Vos sers, „natuurlyk is dat noodzakelyk. Men mag het belang van het basis-onder- wys echter niet uit het oog verliezen". In de noodschool zyn thans twee klas sen van de lagere school ondergebracht. De kleuterschool telt veertien leerlingen. Voor de duur van de komende cursus zal het gebouwtje groot genoeg zyn, maar zal dat over een jaar ook nog het geval zyn?, aldus spreker. Tot waarnemend noofd van de kleu terschool werd benoemd mevr. C. J. El- fert-Verbiest. zy is reeds enige tijd werkzaam geweest aan de school aan de Boshuizerkade. In deze school had men Een nieuw begin Mevr. C. J. ElfertVerbiest met de aan haar zorgen toevertrouwde kleuters. (Foto L.D./Holvast) oorspronkeiyk zes lokalen en een vak lokaal gepland. Gedwongen door het gro te gebrek aan ruimte moest men er met veel passen en meten negen klassen in onder brengen. Het ruimte-probleem wordt echter steeds nijpender. Op hetzelfde terrein aan de Cesar Franckstraat zullen, zoals gemeld, naast het nieuwe noodschooltje nog twee per manente schoolgebouwen verrijzen. De twee klassen voor lager onderwys die voorlopig nog in de kleuterschool onder gebracht blijven, verhuizen dan naar hun eigen gebouw. Ds. Vossers zei ondanks de vele pro blemen dankbaar te zyn, dat de bouw van de noodschool op zo korte termyn gerealiseerd kon worden. Mevr. Eifert aanvaardde met genoegen haar taak om de kleuters in te leiden in de geheimen van het schoolleven. De officiële opening werd besloten met een kort dankgebed, waarin ds. Vossers voorging. Vorige Slotkoers koers v. heden 102% 102 102% 102 102 A 102 ft 102 iV 102' i 100 u 100% 100% 100% 100% 100% 98% 98% 86% 94 ft 94% 98% 98% 97% 97% 96 ft 96 ft 91ft 91 89% 91ft 90% 92% 92% 92% 92% 94% 94% 92% 92% 92% 92% 90H 90% 99 %GL 99% 100% 100ft 99% 95% 95% HOft 109% 101% 101 ft ACTIEVE AANDELEN AmatRubber 109',JOL 113'! U12114 125'i A-K.U380% 382% Deli My cert144 147 40 Hoogovens cert886% 898% Philips gem. bez. 977% 992 Unilever cert722 743 Dordtse Petr630 521% Kon. Petr. (50 éi f 20) 114 112 80 Holl. Amer. lyn 162% 164 Java China Paket 162 162 K-LM7i 70 50 Kon. Ned. Stoomb.200% 202% Kon. Paket My151% 15214 Stoomvaart My Ned. 189GB 189% Nievelt Goudr. eert. 164 165% v. Ommeren eert. 332 335% Kon. Rott. Lloyd152 150% Ned. Scheepv. Unie 160% 163% NIET -ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97 97% idem '48 (3%) 98% 97% R'dam '52-1 (4%) 99% id. id *37 I-II (3%) 97% 97 Z.-Holland '55 4% 104 Bankwezen Bank N. Gem. '58 5% 105 105% id. N.W.B. '52 (4%) 104% 100ft BVG rspbr f.500 196 196% BVG rspbr. '52 141% 142 B Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 92 92% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% Vorige Slotkoers koers v. heden 107% 108 B 84 89% 94% 83% 84% 92% 93% 94% 94 99% 96 95% 102% 83% 89% 84 83% 93% 93% 93% 95% 96% 202% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco 242 242 Amst. Bank 355 353 Cultuurbank 28 29% Holl. Bank Unie eert. 213 212 Ned. Handelmy312 315 Rott. Bank 338 337 Twentsche Bank 305 304 Senembah470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Patent (v.) Borsumy Calvé Delft eert. Electrolasmy Kon. Pap. v. Gelder Kon. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bouwnyv. Internatio Int. Kunststoff. Ind. v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Müller en Co. NB. Ned. Kabelfabr Philips pref Rott. Droogdok My. Sikkens Groep Ver. Touwf abrieken Walvisvaart Wernink's Betonmy. Wilton Feyenoord Van wyk en Heringa Zaalberg Kon. Petr. (f.20) Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 604 598 305 306 40% 41 710 732 341 346 B 347 350 184% 180% 295 B 420 247 242 164 165 76 75 L 125 125 656 556 517 523 573 574 289% 292 535 532 L 819 819 334 93% 95 B 190 191 274% 272% 96 95 137 n 134% 484 488 115.50 114 24ft 24 ft 82% 82% 53% 54 43% 43% 54% 53% 46 46% 84 84% 62% 61% 41% 41 34 fj 341» 85% 85%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9