Grote verwarmingsshow TECHNISCH BUR. KOELMAN CORRESPONDENT ongeschoolde werkkrachten onderhoudsbankwerkers VN begonnen in Katanga niet ontwapening leger sales- Minister Moenongo kondigt aan, dat het land zich tegen deze maatregel zal verdedigen WERKSTERS MINNESOTA (NEDERLAND) N.V. PENSION GEZOCHT eersfe bankelbakkersbediende Banketbakkerij J. Doglerom HERENHUIS met tuin ADMINISTRATIEVE MEDEWERKSTER TIMMERMAN N.V. KATWIJKSCHE KALKZANDSTEENFABRIEK gereedschapconstructeur ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1961 Actie door 11.000 Y.N. - manschappen De Verenigde Naties ztfn begonnen met het ontwapenen van de dertiendui zend man Katangaanse militairen en politiemannen. Deze actie wordt uitge voerd door elfduizend Indiase, Ierse en Zweedse V.N.-militairen. Deze zullen eerste hun greep op de bewegingen van leger en politie van Kantanga verstevi gen, voordat tot ontwapening wordt over gegaan. Voor dit doel is vrijdag een bataljon Indiase keurtroepen, dat over gepant serde jeeps beschikt, per vliegtuig naar een plaats in noord-Katanga vertrok ken waar het zaterdag zal aankomen. Zweedse en Ierse troepen van de V.N. zullen naar de voormalige Navobasis Ka- mina, Jadotstad en Kolwezi gaan. BU Kolwezi is een belangrijk vliegveld dat nog steeds onder toezicht van de Ka tangaanse regering staat. Voorts zullen er troepen van de V.N. naar een gebied gaan, waar vroeger uraniummijnen wer den geëxploiteerd. Dit gebied wordt nu gebruikt voor de opleiding van Katan gaanse militairen. Tenslotte zal de vol kerenorganisatie ook proberen het toe- Premier Neliroe krabbelt terug Premier Nehroe van India heeft gis teren in Nieuw Delhi verklaard, dat zjjn kortgeleden afgelegde verklaring over Berlijn niet beschouwd moest worden als de verkondiging van de opvatting, dat de Westelijken geen recht op toegang tot Berlijn hebben. Nadat Nehroe gisteren een onderhoud van ruim een uur had gehad met de Amerikaanse ambassadeur in India, John K. Galbraith, verklaarde Nehroe tegenover journalisten, dat hij kennis genomen had van de „verschillende in terpretaties" van zijn verklaring. Galbraith zei, dat Nehroe hem ge machtigd had te zeggen, dat Nehroe niet had bedoeld, dat de toegang tot Berlijn aan het Westen ontzegd zou kunnen worden, of dat die toegang bedreigd zou mogen worden en dat de huidige rech ten niet zouden moeten worden gewij zigd. Twéé vastelanden onder Zuidpoolijs Britse en Amerikaanse geologen heb ben op het wetenschappelijk Pacific- congres in Honoloeloe, dat wordt bijge woond door ruim 2000 geleerden en toe hoorders uit 65 landen, meegedeeld, dat door metingen van de aardkorst een nieuw continent is ontdekt onder het Zuidpoolijs. Onder de ijsmassa met een oppervlak van 14.3 miljoen vierkante kilometer, bevindt zich niet één vasteland, maar twéé: een westelijk dat in geologische opbouw grote verwantschap vertoont met de Patagonische Cordillera (een uit loper van het Andesgebergte) en een oostelijk deel, dat veel Jonger is. Wanneer alle ijs zou wegsmelten zou den enorme hoeveelheden stuifmeel, sporeplanten en andere overblijfselen te voorschijn komen uit een tijdperk toen op de Zuidpool een klimaat heerste dat grote gelijkenis vertoonde met het te genwoordige op Hawai, aldus de mede delingen. zicht op het verkeer op het vliegveld van Elisabethstad te verscherpen. Godefroid Moenongo, Katanga's minis ter van Binnenlandse Zaken, ontbood gisteren in alle haast de buitenlandse correspondenten. Hjj zei dat de centrale Kongolese regering volgens „nog onbe vestigde berichten" de ontwapening van de Katangaanse troepen had geëist. Als men dit mocht proberen, zou Katanga zich verdedigen. Dag Hammarskjöid wil ons. zodra hij kan. vernietigen, aldus Moenongo. Sture Linner, de leider van de V.N.- operaties in Kongo, verklaarde gisteren in Leopoldstad, dat de volkerenorganisa tie elke politiek in Kongo zal steunen, die zal leiden tot volledige aansluiting van Katanga bij de rest van Kongo. De V.N. zouden zelf alles doen om hier toe langs vreedzame weg te komen. Maar er zouden ook andere middelen gebruikt kunnen worden, als onderhandelingen met de Katangaanse autoriteiten op niets mochten uitlopen. Propagandastunt van de OAS in Algiers (Van onze Pari)se correspondent) In Algiers is het gesprek van de dag 'n propagandastunt van de OAS (gehei me leger van Frans Algerije). Vrijdag avond om 7 uur verschenen tot ieders verbazing een grote blauwe vlag met de witte letters OAS aan de top van een 30 meter hoge mast in de tuin van de universiteit. De mensen op de ter rassen van de café's liepen te hoop, alle voorbijgangers bleven staan en bin nen een paar minuten was er zo'n ver keersopstopping dat geen auto meer voor- of achteruit kon. De automobilis ten toeterden met hun claxons het be kende: ti-ti-ta-ta (Algérie Francaise). De mast met de vlag stond op nog geen 30 meter afstand van het forum en het paleis van de regeringsvertegenwoordi ger. De vlag bleef gedurende 3 kwartier aan de mast. weliswaar was de politie onmiddellijk ter plaatse maar de uni versiteit was gesloten en om er binnen te komen had men de toestemming no dig van de rector, die in geen velden of wegen te vinden was. Om kwart voor acht werd de vlag onder het gefluit van de menigte omlaag gehaald. Ook gisteren was voor geheel Algerije een bloedige dag. Door bomaanslagen vielen 14 doden en 20 gewonden. De ergste aanval gebeurde in 'n restaurant. Algerijnse terroristen wierpen eerst een granaat in de eetzaal, waarna ze op de gasten het vuur openden. Er vielen 5 doden, onder wie een hoofdinspecteur van financiën, en een mohammedaanse staatsraad. In Amsterdam en Rotterdam Het grafisch onderwijs begonnen met vernieuwd onderwijsprogram Algemeen jaar vooraf aan beroepskeus (Van onze Amsterdamse correspondent) Voor de grafische scholen te Amsterdam en Rotterdam was het gisteren een historische dag. In beide steden werd een begin gemaakt met de opleiding van grafici volgens een geheel nieuw onderwijsplan, dat een bijzondere plaats inneemt in het Nederlandse vakonderwijs. De belangrijkste wijziging in het onderwijs programma is de instelling van een algemeen grafisch jaar, dat aan de eigenlijke vakopleiding voorafgaat en waarin per week 22 lesuren aan algemeen vormend onderwijs worden besteed. Daarnaast vermeldt het lesrooster 1 uur vaktheorie en 9 uren praktijk, waarbij iedere week een ander vak wordt belicht. Gedurende dit algemeen grafisch jaar krijgen de leerlingen van de Amsterdamse school een beeld van de diverse vakinrichtingen-letterzetten, boekdrukken, boekbinden, litho offset en foto-chemigrafie. In Rotterdam beperkt men zich in afwachting van de bouw van een nieuw schoolgebouw tot het zetten en drukken. Langdurige studie Aan het eind van het algemeen gra fisch jaar kan de leerling zijn vakrich ting kiezen. Hij doet dat niet zelfstan dig en als 13- of 14-Jarige is hij daar toe ook nauwelijks in staat. Maar de leiding van de school beschikt over een „persoonskaart" van iedere leerling, waarop de diverse leraren, behalve cij fers ook velerlei opmerkingen zullen hebben geplaatst. In Amsterdam wordt de leerling vervolgens getest door het laboratorium voor psychologisch onder zoek van de Vrije Universiteit. Tenslotte volgt de beroepskeuze in nauw overleg tussen leraren en dit laboratorium. In Rotterdam is naast het algemeen grafisch jaar waarvoor leerlingen van 12 Jaar en 8 maanden oud kun nen inschrijven ook een voorberei dende klas van 12-jarigen. Beide klas sen tellen daar samen 40 leerlingen. De Amsterdamse grafische school begint met 168 nieuwe leerlingen en heeft net aantal leerlingen met 9 uitgebreid tot in totaal 58. Na het algemeen grafische jaar vol gen twee jaar vakopleiding. De jongge zel, die tenslotte door de school wordt afgeleverd, dient daarna nog 3 jaar lang 1 dag per week op school terug te komen voor hjj zich een vakman kan noemen. Men zou dus kunnen stellen dat de vakstudie voor typograaf lang duriger is dan die voor arts Vele mogelijkheden De grafische heroepen bieden voor jongelui met initiatief veie aantrekke lijke mogelijkheden. De mechanisatie, die zich de laatste tientallen jaren in de bedrijven voltrekt, biedt voor dat eigen initiatief nog voldoende ruimte, doch eist een grote vakbekwaamheid. Het mag in dit verband worden onder streept dat de grafische industrie van Nederland in de wereld bijzonder hoog wordt aangeslagen en dat dit voor de beoefenaars van de grafische vakken bijzondere verplichtingen met zich mee brengt. in het grafische onder- alleei De hervorminL wijs beperkt zich niet alleen tot het la gere technische personeel. Sinds gerui me tyd wordt bij de Amsterdamse gra fische school en bij de school grafische vakken in Utrecht, waar bedrijfsleiders worden opgeleid, behoefte gevoeld het onderwijs op een hoger technisch plan te brengen, en zelfs hiertoe zal men zich niet bepalen, want boven deze pa troonsopleidingen zal bij het Instituut voor grafische technieken te Amsterdam een cursus worden gegeven, die op het peil komt te staan van het hoger on derwijs en is bedoeld voor het opleiden van technisch directeuren en bedrijfslei ders van de grootste grafische bedrijven. Resolutie van V.N. over Bizerta De algemene Vergadering der Verenig de Naties heeft Frankryk en Tunesië uitgenodigd onmiddellijk besprekingen te beginnen over het terugtrekken der Franse strijdkrachten uil Tunesië. De resolutie hierover van eenendertig Afro-Aziatische landen en Joego-Slavië werd aangenomen met 66 stemmen voor en 30 onthoudingen. Er waren geen te genstemmers. Drie landen waren oï) de stemming niet vertegenwoordigd. De Franse delegatie. dle de gehele zitting over Bizerta heeft geboycot, was ook bjj de stemming niet aanwezig, evenmin als die van Ivoorkunst en Niger. President Bourguiba van Tunesië heeft gisteren op een bijeenkomst in Medenin in het. zuiden verklaard dat zijn land niet zal aarzelen de strijd met de wa pens te hervatten indien Frankrijk voortgaat de besluiten van de V.N. over Bizerta te negeren. De algehele ont ruiming van Tunesië door de Franse strijdkrachten is onvermijdelijk. Nadat Tunesië's soevereiniteit volledig is ge worden is alles mogelijk, aldus de presi dent. Vele Tunesièrs zijn door Franse kogels gesneuveld maar op een dag zal alles vergeten zijn. Niet het verleden maar de toekomst alleen zal dan tellen. Wij zullen iedereen, met inbegrip van Frankrijk, nodig hebben. Wij zullen met Frankrijk samenwerken als met andere mogendheden. „De doden van Bizerta moeten geen belemmering zijn". Eichmann wil niet getuigen Eiehmann heeft geweigerd getuigen verklaringen af te leggen, die gebruikt kunnen worden in de processen, die in West-Dultsland en Oostenrijk worden gevoerd tegen 20 ex-nazi's. Volgens het Israëlische blad „Maarv" had Eichmann verklaard, dat zijn verdediger Servatius hem opdracht had gegeven geen vragen te beantwoorden voordat zijn eigen pro ces beëindigd is. Gevecht in Laos In Paklay, honderd km ten oosten van I Vientiane, aan de rivier de Mekong, is I gisternacht een hevig gevecht geleverd tussen strijdkrachten van de regering en die van de linkse Pathet Lao. Het aantal doden is niet bekend maar 32 gewonden i van wie vijf zwaar letsel opliepen, zijn j vrijdagochtend en -middag in Vientiane I aangekomen. Intussen is op de conferentie over Laos in Genève gisteren op een bijeen komst, waaraan een beperkt aantal af gevaardigden deelnam, geen overeen stemming bereikt over het mandaat van de internationale controlecommissie. De communistische afgevaardigden spraken zich uit tegen Westelijke voorstellen die beoogden: 1. de invoer in Laos van wa pens en oorlogsmateriaal te beperken; 2. telling onder de verantwoordelijkheid van de commissie van Laotische strijdkrachten en buitenlandse militair en adviserend personeel, alsmede inven tarisatie van de bewapening; 3. verwij dering van overtollige wapens, munitie en militaire uitrusting uit Laos. De communistische afgevaardigden waren van mening dat een dergelijk mandaat neerkomt op schending van de Laotiaanse soevereiniteit. De conferentie laat de kwestie voorlopig rusten. Maandag komt de kwestie van garan tie der Laotiaanse neutraliteit in de commissie in behandeling. EUROPAZEGELS 1961 Voor de tweede maal zal. in het ka der van de „Conference Europeenne des administrations des postes et des tele communications" (Cept), een Europa ze gel worden uitgegeven. Tijdens een ver gadering van de postale commissie van de Cept, in Londen gehouden, heb ben 9 van de 19 samenwerkende Euro pese postadministraties uit de ontvangen inzendingen voor een gemeenschappe lijke Europazegel het ontwerp van de Nederlandse kunstenaar Theo Kurpers- hoek gekozen. Evenals in vorige jaren verschijnt de Europazegel van Nederland in twee waarden, t.w. 12 ct en 30 ct, en wel de 12 ct in goudbruin en de 30 ct in groenachtig blauw De zegels zullen voor het. publiek verkrijgbaar zijn van 18 september 1961 tot en met 14 okto ber 1961. Zij blijven voor frankering geldig tot en met 31 december 1962. Conclusie E.E.G. Op arbeidsmarkt zal spanning toenemen In een studie over de conjuncturele ontwikkeling van de arbeidsmarkt in de zes landen van de EEG, die de Europese commissie aan de ministerraad van de Gemeenschap heeft toegezonden, wordt voorspeld, dat de spanningen in N e- d er land en Duitsland waarschijnlij ker nog sterker zullen worden. De Europese commissie acht het dan ook noodzakelijk, dat Duitsland en Ne derland enerzijds en Italië anderzijds op zeer korte termijn nauw overleg zul len plegen voor het opstellen van een programma voor versnelde beroepsoplei ding van Italiaanse arbeiders, die in de beide landen waar het grootste tekort aan arbeidskrachten in de Gemeen schap heerst zouden kunnen tewerk worden gesteld. De Europese commissie meent dat aan een dergelijk programma een nog grotere behoefte bestaat dan een jaar geleden. Zij acht het gewenst gezien de vooruitzichten voor de economische ontwikkeling in de komende jaren en de algemene tendentie tot toeneming van het tekort aan gekwalificeerde arbeids krachten een opleidingsprogramma voor verscheidene jaren vast te stellen. Dit zou kunnen gebeuren in samenwerking met de Europese commissie en het socia le fonds van de EEG. AFSCHEID VAN DE HEER A. A. KLEUN Directeur van het K.O.F. Veel lof is gistermorgen aan boord van de „Pieter Caland", gemeerd lig gende aan de Willemskade te Rotterdam, toegezwaaid aan de heer A. A. Kleijn, toen hü in de kring van leden van het stichtingsbestuur en medewerkers af scheid nam uit *Un functie als direc teur van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de scheepvaart wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Men heeft hem gezegd hoe men zijn belang rijke werk op prijs heeft gesteld en hem dank gebracht voor de wijze waarop hij met zijn medewerkers omging. Tolk van die medewerkers was de heer D. W. Dijkman, adjunct-directeur van het K.O.F. Als geschenk van het bestuur bood hij een tafel voor een reeds eerder ge schonken televisietoestel aan. De directeur van de nijverheidsschool te Delfzijl, de heer Dolfin, schonk de scheidende directeur een album met fo to's van de bouw van de Oranje-Nas- sauschool. In zijn dankwoord heeft de heer KleiJn de hem toegezwaaide lof op zijn medewerkers overgebracht. Zijn opvolger, de heer W. Lodder, wenste hU alle succes toe. Gistermiddag heeft het bedrijfsleven tijdens een re ceptie afscheid genomen van de heer Kleijn en hem een geschenk aangebo den. ZWEMMEN Bolman voorzitter van Sportcommissie K.N.Z.B. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond krijgt een nieu we voorzitter en het bondsbestuur een nieuwe secretaris. Deze mutaties in de topleiding van onze zwembond zijn het gevolg van het besluit om de heer Wim den Boer te belasten met de organisa torische leiding van de Nederlandse waterpoloploeg. De nieuwe functie van Wim den Boer komt neer op het orga niseren van trainingen, wedstrijden en tournees, waarbij hij tevens een advise rende stem heeft bij het samenstellen van de nationale ploegen. Hij was reeds voorzitter van de adviescommissie. Als voorzitter van de sportcommissie zal de heer Den Boer worden opgevolgd door Sieb Bolman, secretaris van het bondsbestuur. De heer Bolman zal zijn functie als secretaris tot de vergadering van het bondsbestuur op 22 september blijven uitoefenen. ASC-veteranentoernooi Op het terrein aan de Kempenaer- straat wordt zondag a.s. het traditionele veteranen-toernooi gehouden, waarbij de felbegeerde „Gouden Kriel"-beker de in zet vormt. Deelgenomen wordt door DOCOS, LDWS, LFC, Lugdunum, Roo- denburg. UVS en uiteraard de organise rende vereniging ASC. Gedurende de gehele dag wordt ge speeld. uitgezonderd tijdens de gezamen lijke lunch. De prijsuitreiking vindt plaats om 5 uur in het clubgebouw van ASC. KORFBAL Engels gastteam boekte nieuw succes Het Engelse korfbalteam, dat nog steeds hier te gast is, boekte gisteravond een nieuw succes door een wedstrijd te gen een Flukscombinatie ter sterkte van Fluks 2 met 4-0 te winnen. Hedenmiddag om 2 uur wordt er op het terrein aan de Montgomerystraat nog een tournooi ter ere van deze En gelse korfballers (sters) gehouden. In poule 1 komen de eerste teams van De Danaïden-KWS en Zuiderkwartier uit met het eerste 12-tal van Engeland. Het reserveren van de Engelsen speelt in poule 2 tegen De Danaïden 2 en Mors- kwartier. Vanavond is er een afscheidsavond in Zomerzorg en morgen vertrekken de En gelse gasten weer naar Albion. WIELRENNEN Ronde van Oost-Duitsland voor Gustav Adolf Schur De Oostduitser Gustav Adolf Schur zegevierde gisteren in de Ronde van Oost-Duitsland. Van de in totaal acht etappen won hij er vijf. Zijn voorsprong was dusdanig, dat h(j zich in de laatste etappe alleen maar behoefde te hand haven in de voorste gelederen. De acht ste en laatste rit van Stendal naar Potsdam over 201 km werd een zege voor zijn landgenoot Eduard Schulz in 5 uur 7 min. 30 sec. Voor onze landgenoot Boom in 5 uur 8 min. precies. Derde werd de Oostduitser Thomas in 5.08.33. De overige renners by wie alle Neder landers eindigden op de tiende plaats ex aequo. In het eindklassement eindig de Rutte als de beste Nederlander op de 33e plaats. Het eindklassement ziet er als volgt uit; 1. Schur (O.-Did) 36.37.07; 2. Ampler (O.-Dld) 36.42.12; 3. Wiedeman (Oost- Duitsland) 36.42.37; 33. Rutte (Neder land) 37.19.43; 43. Schuuring (Neder land) 37.54.16: 46. Van Kemenade (Ned.) 38.00.14; 54. Boom (Nederland) 38.21.59. ZWEMMEN Zaak Marian Heemskerk De tuchtcommissie van de KNZB heeft uitspraak gedaan in de zaak Ma rian Heemskerk, die op 10 Juni J.i. voor de vereniging De Robben was uitgeko men op een doör deze vereniging geor ganiseerde 2 km wedstrijd, terwijl zij nog niet was overgeschreven van haar vroe gere club Naarden naar De Robben Nadat zowel het bestuur van de KNZB als dat van De Robben, alsmede de zwemster zelf waren gehoord, heeft de tuchtcommissie besloten het bestuur van De Robben een voorwaardelijke schor sing van 3 maanden op te leggen met een proeftijd van 3 Jaar en Marian Heemskerk een voorwaardelijke schor sing van 1 maand met een proeftijd van 1 Jaar. Wereldkampioenschap schaken voor de jeugd Gisteren zijn in Den Haag de partijen gespeeld voor de vijfde ronde van het wereldkampioenschap schaken voor de Jeugd. De uitslagen waren: Finalegroep: Kuindzhi (Rusland) Larusson (IJsland) 10; Nagy (Hong.) Kinnmark (Zweden) 01; Parma (Z.- Sl.)—Thomson (Schotland) 1—0; Geor- ghlu (Roem.)Pfleger (W.-Dld.) H Westerinen <Finl.)—Gulbrandsen (Noor- w.) Vi—la; Zuidema (Ned.)—Calvo (Spanje) afg. Na vijf ronden hebben Parma en Ge- orghiu beiden met 4^ pnt. de leiding. Nagy is derde met 3 pnt. en Kuindzhi vierde met 2>a pnt. Zuidema bezet met 2 punten en 1 afgebroken party de vijfde plaats. op 29 en 30 augustus a.s. in het WITTE HUIS te OEGSTGEEST. Van onze nieuwste modellen en kleuren haarden en kachels. Dagelijks van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur. VRIJ ENTREE. Telefoon 26362 - Oegstgeest Bij de UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK te Leiden bestaat mogelijkheid tot plaatsing van enkele Werktijden nader overeen te komen. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties (ook mondeling) bij de bibliothecoris van de Rijksuniversiteit te Leden Rapenburg 7074. St Paul. M*n„ U.SA Rooseveltstraat 55 - Leiden Telefoon 0 1710—34541 vraagt voor spoedige indiensttreding met middelbare of gelijkwaardige op leiding. Redelijke kennis van de Engelse taal is vereist. Leeftijd 2125 jaar. Uitvoerige schrift, sollicitaties worden gaarne ingewacht onder letters SCT. per 1 oktober. Weekeinde afwezig. Brieven onder nummer 3368a aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD een liefst met rybewjjs. TE KOOP GEVRAAGD voor gezin van 5 personen, omgeving Den Haag, Rijswijk, Voorburg, Leldschendam of Leiden. Brieven met volledige gegevens onder no. 27881 aan het bureau van dit blad. Voor de LEIDSE INSTRUMENTMAKERS SCHOOL en I KAMERLING!! ONNES LABORATORIUM wordt een gevraagd. Middelb. opl. Bij voorkeur praktykdlploma boekh. Sollicitaties te richten aan dir. Leldse Instr. Sch. Nieuwst. 18, Leiden. 5 MEIPLEIN 130—132 TELEFOON 33709 AANNEMERSBEDRIJF vraagt een bekwaam die een leidinggevende functie kan verrichten. Loon na onderling overleg. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 27776. Over enige maanden staat Uw ruime MIPDENSTANDSWONING kant en klaar te Alphen aan den Rijn. Prijs f 20.800. VrU te aanvaarden en ruime hypotheek ook met garage. Inlichtingen: ORSEL'S BOUWBEDRIJF, Franchimont- laan 29. Leiden, telefoon 0 1710—20203. •-ujiuMMUujlllllllUUIUilllllillllllllllllllllll SANDTLAAN 38 KATWIJK AAN DEN RIJN Wij vragen voor ons bedrijf voor spoedige indiensttreding een aantal flinke voor de functie van persafnemer. Tevens kunnen nog geplaatst worden enkele Wij bieden een vaste werkkring, goede loon- en arbeidsvoor waarden, waarvan wij noemen; de winstdelingsregeling, het bedrijfspensioenfonds, het sociaal fonds, gratis verstrekking van werkkleding en schoenen, vakantie toeslag en kerstgratificatie, de vijfdaagse werkweek. Er wordt in twee-ploegendienst gewerkt. Aanmeldingen en nadere inlichtingen dagelijks bij de personeelsafdeling, SANDTLAAN 38, KATWIJK AAN DEN RIJN (telefoon 0 1718—2343). ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. vraagt voor haar TEKENKAMER, welke zich bezighoudt met gereed schapsontwikkeling een VEREIST worden een grondige technische opleiding en enige jaren ervaring als constructeur van gereedschappen voor niet-verspanende bewerkingen in een fijnmechanische industrie. GEBODEN wordt een interessante werkkring in een modern en zich snel uitbreidend bedrijf met goede sociale voorzieningen. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige gegevens betreffende opleiding en ervaring te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeels zaken van ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. - LEIDEN ROOSEVELTSTRAAT 20 - TELEFOON 0 1710—31545

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4