Afscheid van wethouder Hazenberg in de gemeenteraad van Wassenaar Laafste nieuws D. Bloemendal (P.v.d.A.) werd als lid van de raad geïnstalleerd Ondanks tegenslagen altijd trouw Drukkers van valse Duitse bankbiljetten gearresteerd SCHIETPARTIJ IN ALTO ADIGE RANGER MISLUKT? SECTORGRENS IN BERLIJN VRIJWEL GESLOTEN BEURS VAN AMSTERDAM WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1961 Loco-burgemeester vertrekt naar Veenendaal Gisteravond heeft de Wassenaarse gemeenteraad hartelijk afscheid genomen van wethouder mr. dr. J. Hazenberg, die, zoals bekend, benoemd werd tot burgemeester van Veenendaal. Voordat om 9 uur dit officiële afscheid begon, werd onder voorzitterschap van burgemeester mr. W. J. Geertsema een niet al te veel tijd /sende agenda afgewerkt. Begonnen werd met de installatie als lid v/i de raad van de heer D. Bloemendal (P. v. d. A.), die de plaats r/il innemen van de onlangs overleden heer W. Boender. De burgemeester wenste de heer Bloemendal toe. dat hij erin zal slagen in de loop der jaren een even groot vertrouwen te mogen genieten als de heer Boender genoten heeft. y-v -J Behalve als wethouder van Openbare 11| i I npl IP7PII B 11 Lï Werken heeft de heer Harenberg de ge- V/11UU1 IJl-rneente zeer aan zich verplicht door de 1 1 wijze waarop hy het loco-burgemeester- -| j --v 1 schap vervulde. De heer Hazenberg heeft Naar aanleiding van de aan de raad voorgelegde begroting en rekening van de Politie-opleidingsschool ln Rijksdorp merkte mr. C. A. van Gorcum (PvdA) op, dat het tekort op rekening en be groting veroorzaakt wordt door een on derbezetting van de school. Op zijn vraag of het mogelijk is meer gemeen ten bij het werk van de school te in teresseren antwoordde burgemeester Geertsema ontkennend. Alle daarvoor in aanmerking komende gemeenten in Zuid-Holland. Utrecht en Zeeland ne men aan de school deel. Ondanks grote wervingscampagnes lukt het steeds niet voldoende leerlingen voor de school bij een te brengen. De school, die plaats biedt aan 100 cursisten is op het ogen blik nog lang niet voor de helft be zet. Ook de nieuwe salarisregeling voor de politie heeft blijkbaar geen effect ge had op de belangstelling voor het kie zen van een loopbaan bij de politie. Nadat de geloofsbrief van de heer T. J. van der Veen (A.R.) In orde be vonden was werd besloten hem als lid van de raad toe te laten. De heer van der Veen zal de plaats Innemen, die openkomt door het vertrek van de heer Hazenberg De heer D. Bloemendal werd vervol gens benoemd tot lid van de raadscom missies voor georganiseerd overleg, voor onderwijs en voor de bedrijven en tot bestuurslid van de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk hulpbetoon. Een garantie van f 1000 - voor een uit voering van Bach's Johannes Passion die het Leids Kamerkoor het volgend voorjaar in de Dorpskerk zal geven, werd stilzwijgend verleend. Aanvragen van de St. Annaschool om nieuwe leermiddelen en nieuw meubilair en enkele voorzie ningen aan vloeren en verlichting en van de R.-K. Uloschool om uitbreiding met 5 lokalen en van de chr. school aan de Heerenweg om naadloze vloer bedekking voor een aantal lokalen wer den daarna ingewilligd. Besloten werd aan bouwbedrijf van Rooijen de beno digde grond aan de Clematislaan en de Fabritiuslaan te verkopen voor het bouwen van 16 eengezinwonlngen en van een aantal garages. Ook werd aan 10 middenstanders grond verkocht aan de te verlengen van der Duyn van Maasdamstraat, waar een complex win kels zal verrijzen. Met de heer Jo Paar- dekooper werd een ruilovereenkomst ge sloten. waarbij de heer Paardekooper in ruil voor zijn perceel aan de Achterweg een stuk nieuw bouwgrond aan de van der Duyn van Maasdamstraat krijgt, met bijbetaling door de gemeente van f5000.- Tenslotte werd besloten een stuk grond langs de Rijksstraatweg ter hoogte van het Kerkehout, welke strook later nodig zal zijn voor verbreding van de Rijksstraatweg, voor het symbolisch bedrag van f 1.- over te dragen aan de Rijkswaterstaat. Afscheid Na een pauze volgde het afscheid van de heer Hazenberg. In de raadzaal hadden Intussen vele genodigden plaats genomen, o.m. oud-burgemeester Van Wijnbergen en zijn echtgenote, oud-le den van het college van B. en W. en van de raad, de hoofden van gemeente diensten, leden van het college van B. en W. van Veenendaal, prof. Ir. Fro- ger. stedebouwkundig adviseur van de gemeente en vele anderen. De burgemeester herinnerde in zijn toespraak aan de grote complexiteit van problemen, die in de 16 jaren dat de heer Hazenberg deel uitmaakte van raad en college van B. en W. aan de orde kwam. Voor de oplossing van die problemen waren niet alleen helder in zicht nodig, ook moed en doorzettings vermogen. In de heer Hazenberg had de gemeente Wassenaar iemand gevon den, die van nature over deze bestuurs kwaliteiten beschikte. De burgemeester noemde een aantal zaken, die vooral de aandacht van de heer Hazenberg heb ben gehad: de aankoop van de buiten plaatsen. de herziening van het uitbrei dingsplan en de vaststelling van het komplan. aanleg van straten in Zijlwa tering en de bouw van woningen, de aanleg van een huisvuilstortplaats, de stichting van het sportfondsenbad, de instelling van een weekmarkt, de bouw van verkeerstunnels onder de Rijks straatweg en de onderhandelingen in verband met de opheffing van de tram lijn. daaraan zoveel tyd en energie gegeven, dat zijn eigen werk daaronder wel moest lijden. Persoonlijk dankte de bur gemeester de scheidende wethouder voor de wijze, waarop hij hem wegwijs heeft gemaakt en ingewerkt. Lof Mr. A. van Vuure vertolkte de gevoe lens van de raadsleden. Hij sprak woor den van lof voor de grote bestuurskwa liteiten van de scheidende wethouder, aan wie de raad gedurende een lange reeks van jaren gaarne zijn vertrouwen gegeven heeft. De heer Hazenberg heeft bij het dienen van de gemeente meer gegeven dan redelijkerwijs van hem mocht worden gevraagd. De raad is hem bijzonder dankbaar voor de loyale wijze, waarmee steeds met hem kon worden samengewerkt. Namens de raad bood spreker de heer Hazenberg een fraaie zilveren schaal aan. Nadat de heer Hazenberg een uitvoe rig dankwoord had gesproken bleven de raadsleden en genodigden nog geruime tijd bijeen. VOORSCHOTEN Drinkwatervoorziening wordt verbeterd Reeds in 1958 heeft de gemeenteraad van Voorschoten een krediet beschikbaar gesteld voor een onderzoek naar de mo gelijkheid van verbetering van de drink watervoorziening. Het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening heeft nu een rapport uitge bracht, voorzien van een kostenraming, die het systeem van de zgn. droogfiltra- tie aanbeveelt. Het ontworpen plan omvat: een filter gebouw voor het opstellen van drie sta len filters, een installatie bestaande uit filterketels met een doorsnede van 3m voor droogfiltratie, de verbouwing van twee bestaande zandfilters tot reinwa- jerkelder, de verbindingsleidingen in het :ouw en de terreinleidingen. Dit schilderij, een portret van de „ijzeren'' hertog van Wellington, van de kunstenaar Goya is zo als u op de voorpagina uitvoerig kunt lezen gestolen uit de National Gallery in Londen. Het kunstwerk vertegenwoordigt een waarde van bijna anderhalf miljoen gulden. De directie van het museum maakt zich terecht zorgen, want het schilderij, dat op een houten paneel is aangebracht, is in ondes kundige handen gemakkelijk te be schadigen. Voorlopig wordt het in gebruik nemen van 2 inplaats van 3 filters voldoende geacht. Door verbouwing van 2 van de 4 zandfilters tot reinwaterfilters, wordt de reinwatercapaciteit verhoogd van 60 m3 tot 260 m3. De kosten worden, met inbegrip van de voorbereiding, geschat op f 120.000. De raad voteerde reeds f 14.000, zodat nu een krediet gevraagd wordt van f 106.000. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth J., dr van G. A. de Groot en M. J. C. Ru(Jgrok; Marlnus H. D.. zn van P. van Egmond en M. Arbouw: Jacobus Czn van Th. P. van Paassen en M. Vermue; Antje C., dr van M. dr van C. P. van der Werf en A. G. van Steln. Ondertrouwd: A. O. Wassenaar en R. Adema. Overleden: C. J. M. Wijsman. 70 Jr, e.v. M. A. van der Ham. WARMOND Om nog ln goede gezondheid het gou den huwelijksfeest te vieren is niet aan velen gegeven. Vooral niet als het al die jaren hard werken was geblazen onder nu niet direct gunstige sociale omstan digheden. Het zal daarom Jan van Leeuwen (72 jaar) en Jannetje van Kla veren (70 jaar) beiden uit het Oosteln- de in Warmond tot grote dankbaarheid stemmen dat zU op 31 augustus deze bijzondere gebeurtenis onder deze ge lukkige omstandigheden zullen mogen herdenken. Uit hun huwelijk werden acht kinde ren geboren, van wie er nog zeven in leven ziin. Van deze kinderen zijn er inmiddels vyf getrouwd. Zij hebben hun ouders met negentien kleinkinde ren verblijd. De heer Van Leeuwen begon zyn loop baan als vrachtschipper. Hy was speci aal belast met het vervoer van bouwma terialen. Heel hard werken voor een ma ger loon. Tijdens de eerste wereldoor log was er voor hem weinig werk en toen na de bevrijding de sociale om standigheden in ons land plotseling veel beter werden, werd hij onder de wape nen geroepen. Dit was voor hem een hele klap, want hierdoor nam hij geen deel aan de economische opleving van het land. Dit was voor hem des te erger, omdat hij in die tijd met ernstige ziek te van zijn kinderen te kampen had. De sociale wetgeving stond toen nog in de kinderschoenen, zodat het gezin zelf, hoe dan ook, in het eigen levensonder houd moest voorzien. Het pleit voor de heer Van Leeuwen dat hij in die tijd niet by de pakken neerzat. Met hard werken en grote energie wist hij het hoofd boven water te houden. Ook de latere crisisjaren hebben zyn ijver on aangetast gelaten en zo kan het echt paar terugzien op een geslaagd leven. WASSENAAR Dinsdag 29 augustus om half elf zal in de Van Braam Houckgeestkazerne te Doorn jhr. C. R. de Muralt uit Wasse naar worden beëdigd als tweede luite nant der mariniers der Koninklijke Ma rine reserve. ZOET ERW OUDE Begroting wijkgebouw Wit Gele Kruis te laag Voor rekening van de Vereniging Het Wit-Gele Kruis St.-Elisabeth heeft gis teren de aanbesteding plaats gehad van de bouw van een wijkgebouw. De twee hoogste inschrijvers waren: Gebr. Stekelenburg uit Utrecht f 133 000 en J. C. Koridon uit Vinkeveen f 129 000. De twee laagste J. van Riet en Zn. uit Leiden met f 88.000 en J. A. Assié uit Leiden met f 83.900. De begroting was f81.400. De gunning is aangehouden. (Van onze correspondent in Bonn) Een van de grootste valsemuntersza ken van na de oorlog, Is In het West- duitse plaatsje Heidenheim uitgekomen, nog voordat een vals biljet de wereld in was gezonden. De politie heeft namelijk een 42-jarige boekdrukker, een 34-jarige koopman en een 44-jarige graficus ge arresteerd. In de drukkerij van eerstge noemde werden byna 6.000 valse 50 mark-biljetten in beslag genomen. Ook legde men de hand op ruim 5.000 biljet ten, die pas aan één kant bedrukt wa ren. De reden, dat de biljetten nog niet in omloop waren gebracht, was. dat men het probleem nog niet had opge lost hoe de biljetten te laten slijten. De echte 50 mark-biljetten zijn name lijk in 1948 gedrukt en een gloednieuw biljet kon dus gauw verdenking wekken. Sinds drie maanden waren de mannen bezig hun snode plannen ten uitvoer te brengen. De motor van de onder neming schijnt de koopman geweest te zijn. De reden, dat de in Heidenheim algemeen geachte boekdrukker aan de valse muntery meedeed, lag ln de slech te gang van zaken van zyn bedrijf. Enige tyd geleden dreigde hij zelfs failliet te gaan. De zaak is uitgekomen doordat de politie een tip kreeg. Het drukken van de valse biljetten vond plaats in de weekeinden. Eenmaal ging men daar bij slordig te werk en liet men een aan één kant al bedrukt biljet slingeren. Het- werd de maandag daarop door een van de arbeiders gevonden en deze waar schuwde onmiddellijk de politie. Bij San Leonardo di Passiria, Alto Adige. is het in de nacht van dinsdag op woensdag tot een schietpartij geko men tussen Carabinieri en verdachte personen. Niemand werd gewond, hoewel onge veer 300 schoten werden uitgewisseld. Kort voor het vuurgevecht uitbrak was een hoogspanningsmast opgeblazen. Het was het eerste incident sinds de Itali aanse regering in juni besloot kracht stations, hoogspanningsinstallaties etc. in verband met het terrorisme te bewa ken. In Cape Canaveral betwijfelt men of de ruimteproef van vanochtend is ge lukt. Men heeft het radiocontact met de Ranger 1 verloren. Vannacht is het verkeer tussen West en Oost-Beriyn bijna geheel stilgelegd. Westberlijners kunnen op vier. West duitsers op twee en vreemdelingen op slechts een plaats de sectorgrens passe ren. Vanmorgen werd geen enkele West duitser door de Oostduitse politie toegela ten. Het is nog niet bekend of de ongeveer twaalfduizend Westberlijners die in Oost- Berlijn werken speciale grenspassen zul len ontvangen. De reisbureaus waar deze passen volgens het gisteravond door de Oostduitsers uitgevaardigde decreet ver krijgbaar zouden zyn, bestaan nog niet I in West-Berlijn. In een vraaggesprek met het West- duitse persbureau DPA heeft de Ame rikaanse vakbondsleider Reuther gezegd dat het initiatief voor het bezoek van Johnson aan Berlijn van de Amerikaan se vakverenigingen is uitgegaan. Twee weken voor dit bezoek hebben de vak bondsleiders bij president Kennedy er op aangedrongen door een dergelijk be zoek de solidariteit met Berlijn te to nen. De bestuurscommissie van de West- duitse federatie van vakverenigingen heeft vandaag in Berlijn een resolutie aangenomen waarin gevraagd wordt de kwestie-Berlijn voor de Verenigde Na ties te brengen. Bovendien wordt een volksreferendum voorgesteld, dat onder controle van de Verenigde Naties in ge heel Duitsland gehouden zou moeten worden. JAPANSE VISSERSBOTEN IN BESLAG GENOMEN Ter hoogte van het Japanse eiland Kaigara hebben Sowjetrussische pa trouillevaartuigen vanmorgen twaalf Ja panse vissersboten in beslag genomen. Volgens een Japanse functionaris wer den 250 vissersboten, die ter plaatse op krabben visten, door de Sowjetrussische vaartuigen achterna gezeten. WEDEROM BESPREKING OVER BROODPRIJZEN De minister van economische zaken, de heer J. W. de Pous en de Bakkerij- stichting zullen op donderdag 31 augus tus opnieuw de situatie rond de brood prijzen bespreken, zo vernemen wij van de zijde van deze Stichting. De Stichting, die zoals bekend de werkgevers en de werknemers in het bakkersbedrijf vertegenwoordigt, ver klaart dat zij er thans van uit gaat, dat de overheid begrip zal hebben voor de moeilijkheden in het bakkersbedrijf, zo dat de verhoogde kosten doorberekend kunnen worden. De Bakkerijstichting is van mening, dat er anders in deze bedrijfstak een onhoudbare toestand zal ontstaan. TRAM UIT RAILS: VIER GEWONDEN In de Amsterdamse Sarphatistraat is vanochtend om kwart voor elf een tram van lyn 7 met een snelheid van 18 km. uit de rail gelopen en tegen een boom tot stilstand gekomen, waardoor drie vrouwelijke en een mannelijke van de totaal 25 passagiers lichte verwondingen opliepen. Drie geparkeerde auto's wer den beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat een grote moer. waarschijnlijk verloren door lijn 10. op de rails lag op de Dlaats van een wissel. Nadat de tram uit de Roetersstraat komende, de bocht had genomen reed de wagen schuin de straat over om met een klap tegen een boom in de Sarphatistraat tot stilstand te ko men. De drie gewonde vrouwen werden naar het Weesperplein-ziekenhuis ver voerd, twee konden na behandeling naar huis gaan. Ook de verwondingen van de derde vrouw zijn niet van ernstige aard. AANRANDER WILDE NAAR OOSTZONE Een 36-jarige vertegenwoordiger uit Lochem die sinds vier weken in Neede woont is door de Duitse politie in Helm- stedt gearresteerd, toen hy wilde uit wijken naar de Oostzone. De man, die gehuwd is, wordt ervan verdacht een 15-jarig meisje uit Hengelo te hebben aangerand en een bestelauto te hebben verduisterd. Hy is voor de Nederlandse politie geen onbekende en zou vandaag naar ons land worden teruggebracht. FELLE BOERDERIJBRAND Een felle brand heeft vannacht de grote boerderij van de heer A. Peters aan de Staddijk op de Duckenburg te Nijmegen in een halfuur tijd volledig verwoest. Alleen het kleine voorhuis kon door de brandweer behouden worden. Hierdoor gelukte het nog heel wat huis raad in veiligheid te brengen. De be drijfsschade is echter zeer groot. De oorzaak van de brand is volledig een raadsel. De boerderij was eigendom van de gemeente Nijmegen en door de heer Pe ters gepacht. Een van de kinderen van de heer en mevrouw Peters is lid van de Nijmeegse brandweer. Hij hoorde tot degenen die het hardst zwoegden om te behouden wat nog mogelyk was. Het re sultaat was helaas gering. Naa. de oor zaak van dë brand wordt nog een on derzoek ingesteld door de gemeente-poli- tie. BIJ VERKEERSONGELUK TE BRUINISSE GEDOOD De 31-jarige mevrouw J. Op den Velde uit Naarden is vanmorgen om het leven gekomen by een verkeersongeluk op de Ryksweg van Zierikzee naar Zype on der Bruinisse. Haar kinderen Hein (3 jaar) en Klaas (2 jaar) werden gewond naar het Roode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee overgebracht. De toestand van de oudste is ernstig. Mevrouw Op den Velde kwam in botsing met een vracht auto, die de Rijksweg kruiste. De oor zaak van het ongeluk is nog onbekend. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 VREDE BIJ VEROLME Op werf in Ierland Het schijnt dat de moeilykheden, die scheepsbouwer C. Verolme op zyn Ierse werf in Cork met een aantal vakbonden had, zy opgelost. Verolme heeft daarbjj aan het langste eind getrokken. De moeilijkheden liepen over het feit dat op deze op Nederlandse wijze gerun de werf de afbakening van werkzaam heden, zoals de Engelse bonden over het algemeen voorschrijven, werd doorbroken. Vijf van de acht bonden, gingen ermee akkoord omdat zij de voordelen erken den, drie bleven zich verzetten, schreven een staking uit en bewerkten kort gele den nog dat een Iers elektrotechnisch bedrijf aan Verolme een miljoenenop dracht teruggaf onder de druk van deze bonden. Er is nu een akkoord gesloten, waarbij de bonden min of meer hun po sitie redden, maar waarbij toch de Ve- rolme-werf als winnaar wordt gezien. De Werf-directie heeft toegezegd de bonden in alle onderhandelingen te erkennen, maar de bonden zullen van hun kant zich bij de geschillen aan een binden de arbitrage onderwerpen. BEURSOVERZICHT Afbrokkelende koersen Amsterdam, 23 augustus Het Damrak heeft vandaag voor de intenationale waarden bij de opening af brokkelende koersen te zien gegeven vergeleken met het vorige slotniveau. Philips hield zich nog het best met een koersverlies van circa 3 punten op 996. De omvang van de handel was zeer te leurstellend. Niettegenstaande het gun stige bedrijfsnieuws in Amerika, wil er in de handel op de Newyorkse effecten beurs maar geen vaart komen. Ook gis teren was er aldaar weinig animo tot zaken doen. De slotkoersen gaven dan ook geringe afwijkingen naar beide rich tingen te zien. Studebaker was er op nieuw in reactie. Dit fonds verloor dollar tot 10dollar. De Westduitse beurzen waren vandaag aan de flauwe kant. Aku's verloren op 380 circa 6 pun ten. Unilevers daalden van 741 tot 739%, tegen een vorige slotkoers van 750. De vraag voor de Hoogovenwaarden van dinsdag had vanmiddag plaats moeten maken voor aanbod. Bij de opening op 907 lag dit fonds reeds 7 punten bene den de slotkoers van dinsdag; de koers zakte tenslotte tot 902. Morgen nabeurs zal het Philipsconcern de tweede kwartaalcijfers over 1961 be kend maken. Hoewel de nettowinst lager zal zijn, zullen de cijfers, volgens de beurs, toch meevallen. Dit verklaarde de min of meer gunstige stemming voor het fonds. Kon. Olies een halve gulden la ger op f 114,20. Cultures een weinig lager. Scheep vaartwaarden ontmoetten wat lokale vraag waardoor de stemming in deze afdeling meeviel. Merendeels konden koerswinsten van 1 tot 2 punten worden geboekt. Staatsfondsen vrywel onver anderd in een zeer stille markt. In de Amerikaanse sector waren certificaten Studebaker verder op retour ingevolge Wall Street. In de lokale afdelingen hadden de koersverliezen de overhand. In de lokale afdelingen hadden de koers- verliezende overhand. Aandelen Erdal werden 75 punten lager op 910 geadvi seerd op de te verwachten lagere winst. Aandelen „Gemeenschappelijk eigen dom van woon- en winkelhuizen", die de laatste tijd gevraagd in de markt hebben gelegen, noteerden vandaag 70 punten hoger op 740. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 augustus 1961. Londen 10.10%—10.10%; New York 3.60%3.60%; Montreal 3.49%3.49%; Parijs 73.25%—73.30%Brussel 7.23%— 7.24%; Frankfort 90.16—90.21; Stock holm 69.73%—69.78%; Zürich 83.47%— 83.52%; Milaan 58.04%—58.09%Kopen hagen 52.20%—52.25%; Oslo 50.47—50.52; Wenen 13.96—13.97; Lissabon 12.59%— 12.60% Woensdag 23 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4% 102% 102% Ned. '59 4%102% 102% Ned. '60-1 4% 102ft 102% Ned. '60 II 4% 102ft 102% Ned '59 4% 100%GB 100% Ned *60 4% 100%GB ioo% Ned. '61 4% lOOftGB 100% Ned '53 3% 98% 98% Ned. Grtb. obi. 3% 86% 86% Ned '47 3% 94ft 94% Ned. '51 3% 98B 98 B Ned. '53 I-n 3% 97 97 Ned '56 3% 96 96 Ned '48 3% 91 91 Ned. bel. cert. 3% 93 Ned *50 I-n 3% 90%GB 9011 Ned. *54 I-n 3% 92% 92% Ned. *55 I 3% 92% 92% N»d. '55-n 3% 94% 94% Ned *37 3 92% 93 Ned. Grtbk obi, '46 3 93% 93% B Ned doll ln '47 3 91% 91% Ned Inv cert. 3 99%GB 99%GB Ned 62-64 3 100% 100% Indië *37 3 99% Indië -37 A 3 96ft Ned. won bJ *57 6 110% 110% Ned. won.bJ *58 4% 101ft 101% ACTIEVE AANDELEN 110GB 110 7er. HVA-my. 122% 123% 386 379% 146 146.50 Hoogovens cert. 914 905 Philips gem bez. 999% 998%GL 750 740% 540 536% GB Kon Petr (50 A 120) 114.70 114.30 Holl. Amer. lijn 162 164% Java China Paket 162 160% K.L.M. 72.50 72.50 Kon. Ned. Stoomb 198 198% Kon Paket My 151 148 Stoomvaart My Ned 190 192 Nievelt Goudr cert 165 163 v Ommeren cert 336 333 Kon Rott Lloyd... 153 153 Ned Scheepv Unie 161% 160% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 97% 97 dem '48 (3%) 98% 98% R'dam '52-1 (4%) 100% 99% Id id "37 I-n (3%) 96% Z-Holland '55 4% 99% Bankwezen Bank N Gem '58 5% 105ft 105ft ld NWH '52 (4%) 100 Vs 101 BVG rspbr f. 500 192 191% BVG rspbr '52 142L 142 Industr Obligaties Philips Dollarlng *51 91% 92 Premieleningen A'dam '53 S A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam '56 H 2% A'dam '56 m 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag -52 I 2% Idem n 2% R'dam *52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland '59 2% Vorige koers 106% 88% 84 90% 96 84% 84% 93L 94% 92% 91% 99% 91% 97% 102% Slotkoers v. heder 107 B 88% 84% 90% 96 85 L 93 98% 92% 97% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco Cultuurbank Holl Bank Onle cert Ned Handelmil Rott Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemir Albert Heyn Berkel's Patent (v.) Borsumy Calvé Delft cert. Kon Pap v. Gelder Kon. Ned. Grofsm. Holl Constructie Ing. bur v. Bouwny v Internatlo Int. Kunststof! Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Müller en Co. NJ Ned. Kabelfabr. Philips pref. Rott Droogdok My. Sikkens Groep Ver. Touwfabrieken Walvisvaart Wernlnk'e Betonmy. Wilton Feyenoord Van wyk en Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r Kon Petr (t 20) Xmcrik tondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OH Union Pacific Un. States Steel 245 244:50 367 362 29% 29% 218 217 330 340 333 306 306 470 470 gen 616 620 B 302 301% 40 732 728 336 B 341 360 358 173% 170 420% 246% 247 167% 164 77 75% 125% 125 592Bexd 524% 524 575 570 284% 279% 539% 540 835 835 340 98% 189% 190 275 275 95% 95 B 130L 129 480 477 115.70 115 23ft 83 63ft 42% 54 67ft 84% 63% 43 V4 35% 86% 23% 83 55% 43% 54% 47% 85% 62% 43 35 ft 86%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9