coopvaett TUBES Duyvis Nederlandse wielrenners moeten in Züricli goede traditie hooghouden Sterke bezetting beide B-enkelspelen Noordwijk Geniet van Uw pijp met Wierstra favoriet bij stayers Koersen Hilversum DOUWE EGBERTS SANDWICH SPREAD NU 00K IN Langweg wint van Verhees V.S.-damesploeg won met miniem verseliil van „Mitltlen-Neilerlan<r' Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 23 augustus 1961 Derde blad no. 30433 Kansen worden gewikt en gewogen (Van onze speciale verslaggever) Oerlikon. Voor de Nederlandse baansport heeft deze naam een ma gische klank. In een van de straten van Woerden vindt men zelfs een riante villa, die naar dit knusse wie- Ierbaantje van Ziirich, waarop dit jaar de wereldkampioenschappen worden gehouden, genoemd isde woonstee van Arie van Vliet. De oud wereldkampioen legde in deze naam de herinnering vast aan één van zijn grote jaren 1953 toen Van Vliet op de Oerlikonbaan de regen boogtrui veroverde. Zeven jaar te voren had de lange, slanke Gerard Peters na een zenuwslopende avond en nacht, waarin hij tenslotte de Fransman Piel in de achtervolgings finale versloeg, eveneens de regen boogtrui uit Ziirich meegebracht. De Nederlanders hebben dus bU de titelstrijd in Zurich een traditie te handhaven en het is niet te verwonde ren, dat men de oranjemannen, die hier gisteren per vliegtuig aankwamen, met meer dan normale belangstelling tege moet is getreden. Vooral, omdat de ploeg onder leiding staat van Arie van Vliet, die in 25 jaar alle kneepjes van deze 333 meter lange baan heeft leren ken nen. Meeste kansen De meeste kansen zijn volgens de bui tenlandse kenners weggelegd voor Mar tin Wierstra, die onomwonden oij de beroepsstayers als favoriet wordt ge noemd. Men is nog niet vergeten, noe de drie oranjerijders Wierstra, Van Houwe- lingen en Koch het vorige jaar in Oost- Duitsland achter de Spanjaard Timoner beslag legden op de ereplaatsen. En nu Timoner nog steeds niet hersteld schijnt te zijn van een in het voorseizoen ge maakte val, ligt het voor de hand al thans volgens deze buitenlanders dat Nederland op dit nummer gaat over heersen. Wierstra vindt deze voorspel ling intussen maar zo-zo. „Er kan op de ze baan van alles gebeuren als er acht man in de strijd zijn. We zullen wel zien", zei de lakonieke Amsterdammer na zijn eerste trainingsronden. Schultes pupillen Geducht rekening wordt ook gehouden met onze amateur-achtervolgers Jaap Oudkerk en Henk Nydam. Toen de oud wereldkampioen Guido Messina gister middag alles had geprobeerd om Oud- kerk tijdens de training van zijn wiel te rijden en het tenslotte maar opgaf, schudden de Italiaanse coaches vertwij feld het hoofd. Arie van Vliet zag dit echter met veel genoegen aan: „Die Ita lianen hebben wel beneden de vijf mi nuten gereden, maar dat was op hout. Er zal heel wat moeten gebeuren om onze jongens eruit te fietsen". Als dat dan niet lukt zal er ook iets van de triomf afstralen op Gerrit Schulte. die hard heeft meegewerkt aan de vorm van Nij- dam. Trouwens, op dit moment heeft 3osse Gerrit ook onze prof-achtervolger Peter Post onder handen. In de buurt van Den Bosch kan men hel tweetal nu elke dag zien trainen. Schulte voorop, op zijn Derny, en achter hem Peter Post, die in de schaduw van zijn voormalige kop- pelgenoot souplesse en snelheid opdoet. Morgen rijdt Post nog een wegkoers In Lommei om hardheid op te doen en dan komt ook hy naar Zurich. Zijn kansen? De bezetting van dit nummer is bijzonder sterk met titelhou der Rudi Altig, de Zwitser Willy Trepp vrijwel de enige „hope" voor de Hel veten de Italiaan Leandro Faggin en de Australische oud-wereldkampioen Sid Patterson, die na een onderbreking van vele jaren zijn comeback wil vieren. En men weet niet. waartoe die keiharde Australiër nog in staat is. Maar in ieder geval heeft Post na zijn mislukte avon tuur achter de stayersrol zijn uiterste best gedaan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Aan Schulte zal het niet liggen als een van zijn pupillen niet op het erepodium komt. Blonde Gerrit komt namelijk maandag zelf naar Oerlikon om met. zijn aanwezig heid NIjdam en Post te sterken. Zelfverzekerd Grote verwachtingen heeft onze ama teur-sprintkampioen Aad de Graaf ten aanzien van zijn eigen kansen. „Als het een beetje mee zit, kom ik bi) de laatste vier", vertelde ons de Rotterdammer, die het in de afgelopen drie jaar nooit- ver der heeft gebracht dan de achtste fina les. Waarom De Graaf dan nu zo zelf verzekerd is? „In de eerste plaats ben ik nu de zorgen over school kwijt (het vorige jaar behaalde hy zijn einddiplo ma van de h.b.s.) en bovendien ben ik dit seizoen in vijf grote prijzen tweede geworden. In Odense in juni zat ik met Bianchetto in de finale. Beghetto, die nu zo opgehemeld wordt-, was toen al uitgeschakeld. Bianchetto won de eerste rit en ik de tweede in 11.6 sec. Vóór de beslissende rit ging Bianchetto nog een spuitje halen, terwijl ik alleen maar een sterke kop koffie kon nemen. Hij won toen". Terwijl de Graaf dit vertelde kwam er iets grimmigs in zijn ogen alsof hy hier in Zurich revanche wil gaan nemen voor die nederlaag. Hy zal het ongetwijfeld heel moeilijk krij gen, evenals zijn kameraden Piet van der Touw en Gerard Koel. van wie de laatste in het internationale gezelschap debuteert. Moeilyk worden deze kampioenschap pen ook voor onze prof-sprinters Jan Derksen hy komt pas morgen nan en Henny Marinus. I)e prof-sprint zou wel eens een geheel Italiaanse aangele genheid kunnen worden, een strijd om de wereldhegemonie tussen titelhouder Antonio Maspes. die zich al dagen lang geducht voorbereidt op dit duel. en San- te Gaiardoni, de Olympische kampioen van Rome. Volkomen open zal het gevecht zijn tussen de amateur-stayers, waarby Leen van der Meulen en Henk van Kampen een harde dobber zullen hebben aan de Oostduitsers en de Russen. De uitslagen van de gisteren gehouden koersen lulden: Alida W-prljs, Ie afd.: 1. Azalea B (P. M. Smit) (1.35.6); 2. Alhambra. 3. Apace Spencer. Tot.: wl. f8.60, pl. 1.90, 1.60, 2.80, v. 4.70. koppel 8.40. 2e afd.: 1. Arlon Athel (P. E. Bron) 1.31.5); 2. Amigo, 3. Atoom. Tot» wl. 21.20. pl. 3.50, 1.40, 2.50. cov. 4.10, kop pel 11. Alex G-prljs: 1. Zahlr B (M. Vergay) (1.32.1); 2. Zenlthy Hollandla. 3. Zlngaro. Tot.: wl. f7.90, pl. 2.50, 2.30. 2, cov. 5.20. koppel 5.50. Alex Norton-pr!]8: 1. Winnie H (E. Lee man) (1.27.9); 2. Ydollus. 3. Yellow Six. Tot.: wl. f7, pl. 2. 2.70. 3.40, cov. 7.20, koppel 13.50. Alex Spencer-prijs: 1. Z1 Kooyman) (1.28.3); 2. Zl] 3 Zsa Zsa du Commerce. Zlta Belwln (Th. Zlpporah Scotch, i. Tot.: wl wl. f 10.60. pl 6.90, 7. cov. 15.90, koppel 81.30. ?d Spencer-prijs: 1. Y F (1.27.8)_. 2. Zephyr, Wllma Dear. Paula (P. E. Alfred Spencer-prl Bron) (1.278). 2. I Tot.: wl. f 10.70. pl. 2.60", 1.70. 1.70, cov. 7.70. koppel 5.20. Alhambra-prljs: 1. IJsselmonde (P. M. Smit) (1.26.3). 2. Witty Hanover. 3. Y Bert D. Tot wl. f2.30, pl. 1.20. 1.50. 1.30. cov. 5.60. koppel 3.20. Allee van Hagheweyde-prljs: 1. Victor Hanover (M. Ver gay) (1.23.7), 2 Walnut Erebus. 3. Xerophyt. Tot.: wl. f 13.50. pl. 5.80. 7.30, 5.20. cov. 28.20. koppel 26.50 Alle Belwln-prljs: 1. Theo Messldor (F E. Eerenberg) (1.22.7), 2. Quicksilver S. 3 Way Jewel. Tot.: wl. fl.80, pl. 1.10. 1.40. 2. cov. 4.20. koppel 2.80. Totallsator-omzet f 127.164. GEEN WEDSTRIJDEN MEER OP ALKMAARDERMEER De harde zuidwestelijke wind. die twee dagen over ons land bulderde, heeft de Alkmaardermeer Week jammerlijk doen mislukken. Ook op de laatste dag kon den de organisatoren onmogelijk de ver antwoording op zich nemen de zeilers te laten uitvaren. Een ondanks alles toch zeer verstandige maatregel. Het zou im mers onmogelyk geweest zijn afdoende hulp te bieden aan omgeslagen schepen, temeer omdat de golfslag op het Alk maardermeer nu eenmaal bijzonder on gemakkelijk is. Teleurgesteld maakten de zeilers zich tegen het middaguur op om naar hun respectieveiyke havens en woonplaatsen terug te keren. Loting roeikampioenschappen Helaas heeft onze speciale verslag gever, die in Praag de Europese roei kampioenschappen bijwoont, een ver gissing gemaakt by zijn beschouwing over de gehouden loting. Zoals de insiders ongetwijfeld opgemerkt zullen hebben is niet de vier van Njord naar de Tsjechische hoofdstad gezonden, maar de twee met stuurman. Deze Leidse studentenploeg heeft dus in de eerste serie geloot tegen Zweden, Duits land en Tsjecho-Slowakijo, De vijfde testmatch Engeland Australië toch nog een draw Een strijdvaardig Engeland is er op de laatste dag van de vijfde testmatch tegen Australië (de laatste van de serie) in geslaagd een draw te bereiken. De Engelsen dankten dit resultaat voor een zeer belangryk deel aan Raman Subba Row, die aan bat- ondanks zyn han dicap van een liesblessure tot een prachtige 137 kwam. Gedurende zes urn en veertig minuten hield hij zich staan de tegen de Australiërs in de tweede in nings. die Engeland zaterdag begon met een achterstand van 238 runs. Subba Row kreeg veel steun van Ken Barring ton (83), met wie hy Engelands tweede innings gisteren begon op 155 voor 4. een achterstand van nog 83 runs op het totaal van Australië in de eerste innings. Het Engelse paar voerde zijn vijfde wic ketstand op tot 172, maar nog altijd had Australië kans op de overwinning. Na dat Subba Row was verdwenen op 262, verloor Engeland Barrmgton en Tony Lock voor 21. Vervolgens scoorden wicket- keeper John Murray en Bowler David Allen samen 72 runs voor het achtste wicket en verzekerden daarmee een draw voor Engeland. De scores: Enge land 256 en 370 voor 4.Australië 494. 1 Zonetoernooi te Mariënbad Olafsson, Ulilman en Filip naar Amsterdam Uit het overgespeelde tweede zonne- toemooi, dat zojuist in Mariënbad is ge ëindigd, hebben zich voor het interzo nale toernooi van Amsterdam geplaatst de IJslander Olafsson, de Tsjech dr. Fi lip en de Oostduitser Uhlmann. Uit het toernooi van Berg en Dal, dat wegens politieke moeilijkheden door een aantal Oosteuropese landen werd geboycot, hadden zich in eerste instantie gekwa lificeerd de Westduitser Teschner, Olafs son en de Oostenrijker Duckstein. Na dien werd besloten het toernooi in zijn geheel over te spelen. Uit het feit, dat West-Duitsland geen speler afvaardigde naar Mariënbad, kan men afleiden dat de Westduitse Schaakbond zich niet met de gang van zaken akkoord heeft ver klaard. Op het jaarlijkse congres van de FIDE, dat half september in Sofia wordt gehouden, zal over deze kwestie nog wel een hartig woordje worden gesproken. De eindstand te Mariënbad was: 1. Olafsson (IJsland) 12.5 pnt.; 2. Filip (Tjsech.) 12 pnt.; 3. Uhlmann O.-Dld.) 10.5 pnt.; 4. Johannese (Noorw.) 9.5 pnt.; 5. Ghitescu (Roem.) 9 pnt.; 6. en 7. Bo- botsow (Buig.) en Ciric (J.-Sl.) beiden 8% pnt.; 8 en 9. Sliwa Polen» en Szabo (Hng.) beiden 7 pnt.; 10 en 11. dr. Ba- rendregt (Ned.) en Gragger (Oosten rijk) beiden 6 pnt.; 12, 13 en 14. Milic (J.-Sl.), Perez «Spanje» en Blom «De- nem.) allen 5 pnt.; 15. Niemela (Finld.) 4',2 pnt.; 16. Lundquist (Zweden) 3^ pt. Wereldtitel jeugdschaken Gheorghiu(Roem.) te sterk voor Zuiriema In ademloze spanning heeft het tal rijke Haagse schaakpnbliek gisteravond genoten van een uitermate spannende tweede ronde in de finalegroep van het toernooi om het jeugdwereldkampioen schap schaken. De sterke IJslander La- russen was tegen de Fin Westerinen in moeilijke positie geraakt. Hij moest bo vendien twintig zetten in één minuut verrichten. Beide koningen verkeerden in levensgevaar. In hoeverre er kansen werden gemist, laat zich bezwaarlijk vaststellen. Grappig was het. moment, waarop Larussen een zet deed en toen een ander uitvoerde. De wijsgerige Fin eiste niet, dat de oorspronkelijke zet zou worden gedaan, doch knikte goedkeu rend, toen de betere uit de bus kwam. Het belette hem niet een matcomoina- tie uit te voeren. Zuidema verloor van de Roemeen Cheorghiu, die toch wel heel sterk speelt. In het middenspel geraakte de Neder lander een pion achter. Het eindspel bood echter vele technische moeilijkhe den. Maar toen de Roemeen een valletje stelde, had hij onverwacht succes en kon de felicitaties van de Nederlander in ontvangst nemen. Larusson (IJsl) - Westerinen (Finl.) 0-1, Zuidema (Ned.) - Gheorghiu «Roem) 0-1. Calvo <Sp) - Parma (J. SI) 0-1, Gulbrandsen «Noorw.) - Nagy Hong %-%, Pfleger (W. Did) - Kuindzhi (Rusl) Thomson (Schot-1) - tvinn- mark (Zw.) Eerste kwalificatie- groep Diekstra (Ned) - Rosino (It) 0-1 Menaye (Columbia) - Diekstra (Ned) 1-0. VOETBAL Oefenwedstrijden VNA De uitslagen van het afgelopen week einde waren: St.-Bern. A adsp.VNA A adsp. 42; St.-Bern. B. adsp.VNA B adsp. 41; St.-Bern. A jun.VNA A jun. 25; VNA 1BI. Zwart comb. 4—4; VNA 2—BI. Zw. comb. 6—3; VNA 3L. Boys 3 41. Zondag gaan 2 elftallen, n.l. VNA 1 en 2 naar Loosduinen tegen BTC 1 en 2. Advertentie Op slaatjes-met-hocraatjes hoort Duyvis Sandwich Spread. Bekoorlijk tennis in badplaats Met gratis cocktail-vorkjesI Zwemmen in ijskoud water Geen berredigende recanebe in Rbenen Het ijskoude water van het zwembad op de Grebbeberg in Rhenen heeft tij dens het tweede optreden van de Ame rikaanse zwemstertjes in Nederland elke goede prestatie in de weg gestaan. De thermometer wees ternauwernood 16 graden aan en rillend en bevend heb ben de Gooise en Californische meisjes in de kille avondlucht op hun nummers staan wachten. Het werd met 44 tegen 43 punten de kleinst mogelijke revanche voor de in Zwolle geleden nederlaag, maar erg bevredigend was deze over winning van het team van Chris von Saltza niet. Daarvoor was de ploeg van de Kring Midden van Nederland te veel verzwakt in vergelijking met de officiële Nederlandse vertegenwoordiging, die za terdag en zondag jl. aan de start was verschenen. Drie van de zeven nummers, de schoolslag, de rugslag en 4 x 100 meter wisselslag eindigden in Nederlandse overwinningen. Rita Kroon en Josje Veldhuizen (Naarden) als invalster voor Nel Wiegers zorgden op de 200 meter schoolslag met 2.58.2 en 3.04.8 voor de volle winst tegen de weer matig zwem mende Jean Dellekamp en Dale Barn- hard Korrie Winkel die, met Marijke von Hebei, als Groningse gasten van de Centraal Nederlandse ploeg de 100 meter rugslag voor haar rekening nam. had het na een voortreffelijke 1.11.5 als ope ning op de wisselslag-estafette, erg moeilyk in het persoonlijke num mer tegen de Amerikaanse kampioene Nina Harmer. Het verschil, waarmee Korrie won, was dan ook heel wat ge ringer dan de chronometers met 1.13.5 en 1.13.8 aangaven. Adrie Lasterie moest driemaal starten en dat is voor de kleine Naardens te veel. Haar tweede nummer was de 100 meter vrije slag en toen al bleek de wisselslag-estafette zeer veel van haar sprintkracht te hebben gevergd. Zij werd derde in 1.06.5 achter Chris von Saltza in 1.04.4 en dit keer ook achter Ineke Tigelaar, die de zilveren medaille winnares van Rome in een formidabele eindsprint met 1.04.5 tot resultaat sterk party kwam geven. Robyn Johnson, de Amerikaanse vrije slag-sprintkampioene was op de 400 me ter met Carolyn House te snel voor Corrie Schimmel en Judith de Nijs. Zij finishte in 5.01.4 vóór haar landgenote «5.04.3). Corrie Schimmel, die na 300 meter ineens terugviel uit de voorste li nie. kwam zelfs een halve seconde bo ven de 5 min. 10. Met Atie Voorbij in plaats van Tineke Lagerberg als tegenstandster naast Ma rian Heemskerk ondervond Becky Col- lings op de 100 meter vlinderslag weinig tegenstand. Zij won in 1.11.9 vóór Ma rian Heemskerk, die 1.14.1 nodig had. Estafette-uitslagen 4 x 100 meter wisselslag: 1. Midden van Nederland (Korrie Winkel, Rita Kroon. Tineke Lagerberg, Adrie Laste rie) 4.55.5; 2. Ver. Staten (Nina Harmer, Jean Dellekamp. Nancy Kanaby, Sha ron Finneran) 5.01.4. 4 x 100 meter vrije slag: 1. Ver. Sta ten (Robyn Johnson, Carolyn Wood, Donna de" Varona, Chris von Saltza) 4.21.4; 2. Midden van Nederland (Wil Lambour, Astrid Ording, Ineke Tigelaar, Adrie Lasterie) 4.32.7. HENGELSPORT Viscollege „De Voorn" hield zondag een wedstrijd op De Kaag. De uitslag: 1. J. J. v. Oosten sr.; 2. N. Ravensbergen; 3. W. Bink; 4. J. A. Lambooy sr.; 5. P. v. d. Pompe; 6. K. Middelham; 7. H. Bink; 8. J. v. Dam; 9. C. R. v. d. Laan; 10. R. v .d. Zwan. SPORTSPLINTERS De Amerikaanse promotor Bill Fu- gazy en de oud-wereldkampioen in het zwaargewicht, de Zweed Ingemar Jo hansson, zyn het in Rome eens gewor den over de voorwaai-den, die Fugazy Johansson had gesteld, voor een wed strijd tegen de Amerikaan Sonny Liston, die nummer 1 staat op de lijst van uit dagers van de huidige wereldkampioen, Floyd Patterson. Het gevecht zou in de cember worden gehouden in Canada Jo hansson is voor de wedstrijd een som van 200.000 dollars (ruim 700.000 gulden) gegarandeerd. Het conto-act zal, indien het gevecht doorgaat, in Amerika worden getekend, wanneer Johansson daar in september heengaat om belastingzaken met de Amerikaanse autoriteiten te re gelen. Voor de Engelse League is gisteren in de eerste divisie gespeeld: BurnleyIpswich Town 43. Aan belangrijke internationale atletiekwedstrijden, die vrijdag, zaterdag en zondag in Boekarest worden gehou den, zullen drie Nederlandse dames atleten, namelyk Joke Bijleveld op de 100 meter en verspringen, Ellen Ort (100 en 200) en Gerda Kraan (800) deelnemen. De deelneming aan deze wedstrijden is bijzonder sterk. De Amerikaanse student Chet Jastremski heeft gisteren zijn achtste recordprestatie binnen andernalve maand geleverd. Tijdens de zwemkam- pioenschappen van de Vallei van San Joaquin in Fresno bracht hij het we reldrecord op de 220 yards schoolslag op zijn naam met een tijd van 2 min. 34.1 seconde. Het oude record waa sinds 28 (Van onze tennismedewerker) Het damesenkel B van het badgasten- toernooi te Noordwijk aan Zee z'jn bij zonder sterk bezet. De winnaars van deze nummers in het soortgelijke toer nooi te Katwijk aan Zee, mej. Tieleman en de 17-jarige Duitser Langweg geven ook hier acte de présence. Zy hadden gisteren weinig moeite om de stap naar de volgende, derde, ronde te doen. Mej. Tieleman was met haar solide ground- strokes en goed lopen veel te sterk voor mej. Horst, die ondanks een verweer tot het uiterste, niet meer dan 1 spel kon bemachtigen, 61, 60 voor Mej. Tiele man. De Duitser Langweg bereikte een nagenoeg even duidelijke zege, n.l. 61, 6—1 op de Katwijkse speler Verhees, maar hier doen de setcijfers bepaald geen recht wedervaren aan de tegen stand, die Verhees heeft geboden. Er waren zeker 6 spellen waarin Langweg hard moest vechten om de winst te rea liseren. Een andere gegadigde voor de uitein delijke zege in het herenenkel B is onge twijfeld B. Endepols. Zyn overwinning in twee sets, 64, 6—3 op v. d. Graaff jr. achten wij zelfs van aanmerkelijk meer waarde dan de overwinning van Lang weg op Verhees, want v. d. Graaff jr. is een speler, die menig niet zo sterk bezet B-toernooi naar de titel zou hebben kunnen grijpen.J. Noordman speelde 3 sets tegen v. d. Bergh, alvorens zich door laatstgenoemde te kunnen laten geluk wensen, 62. 36. 60. De beslissende set had de als altijd taktisch spelende Noordman zijn tegenstander waar hij hem hebben wilde. V. d. Bergh durfde niet meer aan te vallen, ging mee in het manoeuvreren van Noordman en be taalde natuurlijk daarvan de rekening. Nederlaag van Swart Hoe sterk de bezetting in B is mogen we nog wel even illustreren door de ne derlaag te memoreren van J. Swart, fi nalist in het herenenkel C van het toer nooi van de Leidse Hout en halve fina list herendubbel op Roomburg, in twee droge sets, 46, 36 tegen Schl'ipper. Bij de dames ging de finaliste damesenkel B te Katwijk aan Zee, mej. Klussmann uit de strijd tegen mevr. Yveres, 46. 26. Mej. Kasten vocht vo°r wat zij waard is, maar kon het tegen de slim plaatsende mevr. Hahenner net niet redden, 75, 64 voor mevr. Hohenner. Een titanen strijd leverden verder mej. Nienner en mevr A. Peters. Beiden wisten niet van opgeven en het „voordeel mej. Nienner" dan wel het „voordeel mevr. Peters" kon dan ook in de meeste spellen van deze juni 1958 in het bezit van de Australiër Terry Gathercole met 2.36.5. Chet Jastremski is reeds wereldrecordhouder op de 100 en 200 meter schoolslag. partij gelijk verdeeld worden gehoord. Tenslotte gaf het verschil in jaren de doorslag. Mej. Nienner won met de alles zeggende cyfers, 64. 26, 11—9! Uitslagen HEB: M. RoestW. Fronik 62, 62; B. Endepols—v. d. Graaff, 64, 6—3; Noordman—v. d. Bergh 6—2, 36. 6—0; Dr. Stem-StraterG. Breuer, 61, 62; J. Heringa—B. Schuli, 6—0. 6—2; M. HartelohSchmidt 62, 62; R. Moo- lenbroekO. Stern-Strater, 6—1, 6—1; SwartSchlipper 36. 46; Langweg— Verhees 61. 61; WitsenburgFetter, w.o. Fetter; LeeuwenburghBlanken. 6—4. 6—0. DEB; Fraulein KlussmannFrau Yoeres, 46, 26; Mevr. Zandvoort mej. Siegers 60, 63; mej. Hoogeveen —mevr. Splinter. 1—6. 1—6; mej. Ser- vaesmej. Enneking. 36. 36; Frau Hohennermej. Kasten 75, 64; mej. Niennermevr. Ueters. 64, 26, 119; mej. Tielemanmej. Horst. 61, 60; mej. de Jagermej. v. Nispen, 57, 810; mej. Hutmachermej. Duwaer. 6—3. 7—5. HEC: v. Hussenv. Rijssen, 64, 64; BosBraakman. 75. 57. 46; Steu- rerGeels. 64, 6—4; Slavenburgv. Nierop, 06, 26; BoelenMeyering 63. 7—5; StokvisPasma, 64, 26, 26; UfkesHüter. 75, 46, 60; Goekoop—v. Cassel, 3—6, 2—6; Sepers— Bröring, 64. 6—3; FronikSchelke, 7—5. 7—5: AretzH. Butzelaar, 57, 79; Winninghofv. Leeuwen. 06, 3—6; Janssen jr.—v. d. Bergh. 3—6, 0—6. WIELRENNEN. Bahamontes ernstig gewond De Spaanse wielrenner Federico Ba hamontes is gisteren bij een ongeluk tijdens een trainingsrit ernstig gewond geraakt. De Tourwinnaar van 1959 was met een vaart van ongeveer 50 kilome ter begonnen aan de afdaling van de Col d'Iciar in de provincie Avala, toen hij in botsing kwam met een auto. Ba hamontes liep verscheidene kwetsuren op aan lichaam en gezicht. Hij werd naar het ziekenhuis van Eibar overge bracht. Het moet uigesloten worden ge acht, dat hij deel zal kunnen nemen aan het wereldkampioenschap op de weg in Bern. Schur oppermachtig in de Ronde van Oost-Duitsland Ex-wereldkampioen Gustav-Adolf Schur (O. Did) beheerst volledig de ronde van Oost-Duitsland. De gisteren gereden vijfde etappe, die ging van Je na naar Nordhausen over 136 km. werd zijn vijfde overwinning. Hij reed de afstand in 3 uur 52 min 44 sec. Schur zegevierde in de eindsprint over dertien renners, die tezamen de kopgroep vorm den. De Nederlander Van Kemenade klasseerde zich als beste buitenlander negende met dezelfde tijd als Schur, die echter anderhalve minuut bonificatie kreeg. In het algemeen klassement geleid door Schur bezetten de Nederlan ders de volgende plaatsen: 34 Rutte. op 43 min 33 sec., 47 Van Kemenade op I uur 2 min 38 sec., 54 Boom op 1 uur 9 min 44 sec, 55 Schuuring op 1 uur II min 2 sec. In het ploegenklassement, dat wordt aangevoerd door Oost-Duits land, neemt Nederland de twaalfde plaats in.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5