Toch tennissen ondanks de harde wind en regen Reeds enkele stevige duels Promotie en GERBEN KARSTENS ook veruit de snelste in Hartjesdagronde degradatie bij de semiprofs Geluk en pech voor Nederlandse roeiers bij de loting te Praag Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 22 augustus 1961 Derde blad no. 30432 Noordwijks badgastentoernooi begonnen (Van onze tennismedewerker) Regen en wind ten spijt: er is gisteren op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging te Noordwijk aan Zee waar weer het jaarlijks badgastentoernooi wordt gehouden toch getennist. In de B- en C-klasse werden in het enkelspel al enkele stevige duels uitgevochten. De langste party van deie eerste toer- nooidag was die In het damesenkelspel B tussen mej. Dohels en mej. Kallenbach. Pas na drie uur spelen, met natuurlek de nodige onderbrekingen vanwege de ongewenste attenties van Pluvius, kwam mej. Dohels als winnares van de baan. De score gaf het geringe krachtsverschil juist aan, 6-4, 2-6, 12-10. Snelle zeges wisten in dit nummer mevr. Oeres en mevr. Moolenbroek te boeken op resp. mej. Wlegering, 6-0, 6-3 en mej v. RUssel, 6-2. 6-1. Gezien het door haar beiden vertoonde spel en dat was de hinderlijke wind in aanmer king genomen zeer behoorlijk moeten zij zeker als kanshebster op een kam pioenschap worden aangemerkt. In het damesenkel C maakte mej. Meisner in haar partij tegen mej. van Reysen een sterke indruk. Laatstgenoemde speelster kreeg met tweemaal 1-6 geen schijn van kans. Kortste partij Hierboven noemden wy de langste partij van de eerste toernooi-dag. Vol ledigheidshalve willen wij nu ook de snelste partij memoreren. Dat was die in het herenenkel B tussen Koekebakker en Feltz. In koud een half uur was de zaak hier bekeken. Koekebakker had, de wind vlagen ten spijt, een wonderlijk goede controle op de drive en hij durfde zijn spel te spreiden, 6-0, 6-0 voor Koekebak ker. Een kranige zege behaalde in het herenenkel C Slavenburg op Brummer. Na verlies van de eerste set, 4-6, kwam D.E.B. 6-0, 6-3; 6-4, 2-6, 12-10, mej. Baaselmej. Muller, 8-6, 6-4, mevr. Moolenbroek-mej. v. Rijs- sel, 6-2, 6-1. D.E.C.: mej. Meisnermej. Van Rey- den, 6-1, 6-1, mevr. Bosmej. Wiegering 6-3, 6-2, mej. Yennekungmej. Helle- mon, 6-2, 6-2. H.E.B.: E. de PolsG. v. d. Meulen, 6-4, 6-8, 6-4, H. v. d. BerghH. Voss, 6-4, 6-2, J. HeringaA. Haan, 6-4, 6-4, Koe kebakkerFeltz, 6-0, 6-0, W. Leeuwen- burgh—Koster, 6-3, 6-0, W. PuntCeve- rin, 6-2, 6-0. H.E.C.: G. Steurs—v. Rijn, 6-3, 6-2, R. Geelsv. Royen, 6-2, 8-6, J. Slavenburg O. Brummer, 4-6, 7-5, 6-1, R. van Nier- opJ. van Enner, 6-0, 6-2, K. Boelen J. Harteloh, 7-5, 6-4. Th. MeyeringB. Schuit, 6-3, 7-5, StokvisJ. Bach, 8-6, 6-2, G. Pasma Volleklant, 10-8, 6-2, Schmidt^-W. Mul ders, 6-2, 6-2, HUtter—Kösterhaus, 7-5, 8-6, Ufkesv. Rhee, 6-3, 6-2, Keizer Admiraal, 6-1, 6-2, H. KruytP. v. Om men, 6-1, 6-2, W. VrolijckG. Wessel, 6-2, 6-1, R. Schelke—Witsenburg, 6-2, 6-4 R. van Tets—R. Breuer, 6-2, 6-0, F. Pas- ma—D. van Wijk, 6-3, 6-0, M. Harteloh- mevr. Oeres-mej. Wiegering, j v. Hoorn, 6-3, 6-0, J. van Voorde-T. Mul- mej. Dohelsmej. Kallenbach, ders, 6-2, 6-1. O hij in de tweede set met 4-5 achter te staan. Zijn niet opgeven, zijn blijven vechten voor elke punt, bracht hem door de crisis heen. Brummer verloor de tweede set met 5-7 en in de beslissende set was hij mentaal gebroken. 6-1 voor Slaven burg. Verrassend was verder de duidelijke nederlaag van D van Wijk tegen F. Pas- ma. 3-6, 0-6. Zijn clubgenoot van de Leidse Hout, M. Harteloh, boekte met dezelfde cijfers een zege op Van Hoorn. Uitslagen Het bondsbestuur van de KNVB heeft de volgende promotie- en degradatieregeling voor het be taalde voetbal vastgesteld. EREDIVISIE De nummers 16, 17 en 18 van de ere divisie degraderen automatisch naar de eerste. EERSTE DIVISIE De kampioenen van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de eredivisie. De nummers 8 tot en met 18 van de eerste divisie A en B degraderen auto matisch naar de tweede divisie. De nummers 7 van de eerste divisie A en B spelen een beslissingswedstrijd om het behoud van een plaats in de eerste divisie. TWEEDE DIVISIE De kampioenen van de tweede divisie promoveert automatisch naar de eerste divisie. De nummers 11, 12, 13, 14 en 15 gaan automatisch terug naar het ama teurvoetbal. RES. Ie DIVISIE De nummers 15 en 16 van de reserve eerste divisie degraderen automatisch naar de reserve tweede divisie. RES. 2e DIVISIE De kampioenen van de reserve tweede divisie A en B, alsmede de kampioenen van de reserve tweede divisie C en D spelen ieder in een groep een gehele competitie om één plaats in de reserve eerste divisie. Wereldtitel jeugdschaken Zuidema in finale remise tegen Panna De belangrijke party uit de laatste ronde van het kwalificatietoernooi van het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd In Den Haag tussen de Neder lander Zuidema en de Tsjech Hort, is gisteren na 91 zetten door onze land genoot gewonnen. Dit betekent dat Zui dema zich heeft geplaatst voor de finalegroep. Hort, die overigens een ge lijk aantal punten scoorde, werd door toepassing van het Sonnenborn-Berger systeem uitgeschakeld. HU heeft een vliegtuig naar huis besproken. Hy was aan het einde van zün krachten. Hy heeft de laatste maanden een interland in Oberhausen en de Studenten Olym piade ln Helsinki moeten spelen. Na het succes van Coen Zuidema is de belangstelling voor het toernooi prompt sterk gestegen. Het toernooilokaal in Den Haag was. ondanks het zeer slech te weer gistermiddag zeer druk bezet. In de finalegroep speelde Coen Zuidema, die zwart tegen de Joegoslaviër Parma had. er onvervaard op los. Hy vermeed 'n vroege remise door herhaling van zetten, teneinde een moeiiyk paarden-eindspel te bereiken. Het leek erop, dat hy winst kansen had, maar later werd de party toch remise gegeven. Opvallend was de snelle nederlaag, die de Hongaar Nagy. de begaafde Span jaard Calvo toebracht. Op degeiyke wijze versloeg Larusson, in een Nimzo-Indiër de Schot Thomson. Gheorgiu zag zich door de jonge Fin Westerinnen een gam biet voorgezet, dat echter zodanig van opzet was dat het de Roemeen weinig moeite kostte tot winst te komen. La russon. de IJslander, speelde met zwart de Schot Thomson van het bord, zonder dat deze tot een redeiyke stelling had kunnen komen. De overige partyen wer den afgebroken. In de eerste kwalificatiegroep staat onze langenoot Diekstra in een toren eindspel met zwart tegen de Columbiaan Minaya een pion aohter. Zonetoernooi in Mariénbad Gisteravond zyn in Mariénbad de par tyen uit de 15de ronde van het zone- schaaktoernooi gespeeld. De resultaten waren: Dr. Barendregt (Ned.)Szabo (Hong.) Olafsson (IJsland)Ciric (J.-Sl.) %-%, Bobotsow (Buig.)—Milic (J.-Sl.) Mi-Vz, Filip (Tsjech.)Niemela (Fin land) 1-0, Perez (Spanje)Blom (Den.) 0-1, Gragger (Oostenr.)Lundquist (Zw.) 1-0, Sliwa (Polen)-Uhlman (O.- Dld) 1-0, Ghitescu (Roem.)Johannes- sen (Noorw.) afgebroken. De stand na de 15de ronde ziet er als volgt uit: 1. Olafsson 12,5 pnt, 2. Filip 12 pnt, 3. Uhlmann 10.5 pnt, 4. Johanessen 9 pnt en 1 afgebr. party, 5. Ghitescu 8% pnt en 1 afgebr., 6. en 7. Bobotsow en Ciric beiden 8% pnt, 8. en 9. Sliwa en Szabo belden 7 pnt, 10. en 11. dr. Barendregt en Gragger beiden 6 pnt, 12, 13 en 14. Blom, Milic en Perez allen 5 pnt, 15. Nie mela 4% pnt, 16. Lunquist 3& pnt. Europese kampioenschappen Njords vier tegen de Olympische kampioen (Van onze speciale verslaggever) „Het is natuurlyk allemaal „op papier", maar toch mogen we niet zeggen dat we slecht geloot hebben", was het commen taar van de heer Van Suylekom, chef d'equipe van de Nederlandse roeiploeg in Praag, en hy vervolgde: „Maar wat je nu echt noemt een goede loting is het toch ook weer niet. De enige meevaller Is eigenlijk de heat, die Rob Groen ge troffen heeft. In de eerste plaats start hy donderdag in een serie van slechts drie roeiers, maar belangrijker is toch, dat hy in zijn voorwedstryd tenminste niet hoeft uit te komen tegen Vladimir Ivanow, de Olympische en Europese kampioen. Hij krijgt de Italiaan Savina Rebek en de Oostenryker Horst Feink tegenover zich. Dat zyn maar dan al- tyd weer „op papier" geen groothe den met een internationale bekendheid. Zoals we het nu zien. zit er voor Rob Groen dan ook een directe finaleplaats in". Zo gunstig als het lot voor de Aegir- skiffeur was, zo ongunstig was het voor de ongestuurde vier van Nereus. Niet al leen, dat de Amsterdammers tegen Duitsland, Olympisch kampioen 1960, moeten uitkomen, ook de befaamde ploeg van Falck-Dongo uit Italië winnaar van het zilver op het Lago di Albano lootte de voorwedstryd, waarin Nereus moet uitkomen. Bepaald opgewekt heeft ook de vier met stuurman van Njord niet gekeken, toen roeibond-voorzitter C. H. van der Ploeg de resultaten van de loting be kend maakte. De Leidse studenten roeien namelyk in hun heat ook al tegen een Olympisch kampioen, namelyk de gestuurde vier van Duitsland. Normaal Voor een echt „normaal" resultaat zorgden de aanwezigen in het Jalta- Hotel onder het toeziend oog van Fi- sa-president Thomas Keiler verrichtten de afgevaardigden van de landen, de FI- SA-bestuursleden en enkele journalisten de loting by het nummer twee zonder stuurman. Hier komt Nederland, ver tegenwoordigd door Blaisse en Veene- mans, die ook in de ongestuurde vier starten, uit tegen Finland, Engeland en Tsjecho-Slowakye. Naar het zich laat aanzien wordt dat, voor de derde maal op papier, een open stryd met waarschynlijk Tsjecho-Slo wakye licht favoriet. Favoriet is Tsjecho-Slowakye stellig ook by de „Nederlandse" heat van de achten. Samen met Nederland en Tsje cho-Slowakye strijden Polen en Roeme nië daarin om één finaleplaats. De grote pechvogels by de achten zijn ongetwy- feld Duitsland en Rusland. Uitgerekend de twe- ploegen, die wel de meeste aan spraken op de Europese titel kunnen maken, komen ln één serie uit. „Moeten ze ons dat nou ook al aandoenwas het commentaar van een vertwyfelde Duitse journalist. Vijf Ned. ploegen Niet op vier, doch op vyf van de zeven nummers zal Nederland de laatste dagen van deze week by de Europese roeikam- pioenschappen op de Moldau by Praag vertegenwoordigd zyn. Het bestuur van de Roeibond heeft namelyk besloten de ongestuurde twee van Nereus, bestaande uit Blaisse en Veenemans, die als re serve was ingeschreven, toch te laten starten. Dit besluit is genomen, toen be kend werd, dat de ongestuurde vier van Nereus ook van die ploeg maken Blaisse en Veenemans deel uit vry- dag a.s. en de twee zonder stuurman al donderdag zyn voorwedstryden moet roeien. Indien een van de Nereus-teams zich rechtstreeks in de finale plaatst, zal de andere ploeg als dat nodig is uiteraard zaterdag in de herkansin gen uitkomen. Mochten echter beide ploegen er niet in slagen direct de fi nale te bereiken, dan wordt één van de équipes teruggetrokken. Veertien Delftse studenten heb ben in Engeland een Rolls Royce uit 1927 op de kop getikt om die te kunnen gebruiken als gelegenheids wagen in eigen kring. Het eerste optreden van dit overjarig vehikel was bij een bruiloft. Pieter L. de Jong en Annelies Eerligh uit Leeu warden viel de „eer" te beurt in deze klassieke trouwkoets naar het stadhuis te worden gereden. Be jaarde trouwcoupé en jonge bruid trokken in de Friese hoofdstad veel bekijks. Amerika heroverde de Wightman Cup De tennisploeg van de Verenigde Sta ten (dames) heeft zich weer in het be zit van de Wightman-Cup gesteld door een 61 overwinning op Groot-Brittan- nië. De wedstryden werden in Chicago gespeeld. De Amerikaanse dames, die na de eerste dag een 30 voorsprong had den, stelden de zege veilig, toen de 18 jaar oude Justina Bricka met 108, 46, 63 zegevierde over Wimbledon- kampioene Angela Mortimer. De laatste had last van een tennisarm, die haar ook al in het voorjaar tot inactiviteit dwong. Angela Mortimer moest zich terugtrekken uit het dubbelspel waarin zy samen met Ann Haydon zou uitko men. In de andere twee enkelspelen van zondag versloeg Karen Hantze met 61, 64 Ann Haydon en behaalde Christine Truman het enige winstpunt voor Enge land door een 63, 62 zege op Billie Jean Moffitt. Het was de 27ste over winning van Amerika in de 33 wedstry den, die voor de Wightman-Cup werden gespeeld. Ver. Staten winnen toeh van Mexico (3-2) De grote verrassing is uitgebleven. De ploeg van de Verenigde Staten heeft de finale van de Amerikaanse zone (Davis Cup) gewonnen door een 3-2 zege op Mexico. In het laatste enkelspel, dat in Cleveland werd gespeeld, zegevierde Ber nard Bartzen met 6-3, 6-3, 7-5 over Ra fael Osuna. In de volgende ronde komen de Verenigde Staten nu uit tegen de winnaar van de Aziatische zone: India. GISTEREN GEEN ZEILEN OP ALKMAARDERMEER De ene zeilweek na de andere heeft te kampen met slecht weer. Op de derde wedstrijddag van de Alkmaardermeer- week stonden de organisatoren voor een moeilyke beslissing. De stormachtige wind maakte 't onmogelyk de wedstrijden doorgang te laten vinden, maar het is altijd onaangenaam uit een serie wed strijden, die tellen voor een klassement, er één weg te laten vallen. De verant woording om de zeilers onder de gegeven omstandigheden toch te laten zeilen kon men onmogelyk op zich nemen en node moest men liet besluit nemen de wed stryden af te gelasten. Of het eventueel mogelyk zal zyn de vervallen wedstrijd dag in te halen is nog niet bekend. CRICKET De vijfde testmatcli Engeland - Australië Na het verlies van twee wickets voor 33 vocht Engeland op de vierde dag van de vyfde testmatch tegen Australië op de Oval op een door de regen moeiiyk bespeelbaar veld fel terug en bereikte 155 voor 4 in zyn tweede innings voor het sluiten. De Engelsen hadden toen nog een achterstand van 83 runs. Na in hun eerste innings 256 runs te hebben gescoord, waarop Australië antwoordde met 494. De wedstryd eindigt vandaag. Australië, die reeds zeker is van het behoud van de „ashes" door zyn voor sprong van 21 in de serie testmatches, scheen op weg naar een snelle overwin ning, toen het in de morgenuren Geoff Pullar en Ted Dexter voor 33 uit had. Een onderbreking van drie uur wegens de regen en twee goede standen voor Enge- lands derde en vyfde wicket remden de Australische opmars af. Raman Subba Row, die zyn laatste testinnings speelde, was met een prach tige 69 not out het plechtanker voor de Engelse innings. Samen met Peter May (33) bouwde hy een derde wicket-stand op van 50. Met Ken Barrington (35 not out) kwam Subba Row tot 65 voor het ongebroken vyfde wicket. (Van een onzer redacteuren) Met een groot machtsvertoon heeft de sterke Leidse amateur Gerben Karstens gisteren ook de Hartjesdagronde in Amsterdam op zijn naam geschreven, zijn zeven tiende triomf in dit seizoen Er verschenen voor deze koers over 80 kilometer voor amateurs en onafhan- kelyken 104 renners aan de start, die werden gadegeslagen door vele tiendui zenden toeschouwers. Reeds in het begin van de zeventig ronden durende rit toonde Gerben zich uitermate actief. Steeds was hy op jacht naar uitgeloofde premies en dat bete kende ook steeds een extra inspanning voor het peloton, dat het Swiftlid moest terughalen. Iedere keer weer sprong Karstens weg, greep een premie en liet zich terughalen. Maar na een twintigtal ronden boog hy zich dieper over het stuur dan voor heen, zette extra goed aan en sloeg met een een gat van 200 meter, dat onover brugbaar bleek voor de moegestreden Jagers in het peloton. Gerben was weg en bleef weg. Op het gladde asfalt vloog hy voort als door vleugelen gedreven. Op de helft van de koers had hij het gehele veld op vier, eveneens uit het peloton verwdenen, renners na ge dubbeld. In het peloton zat hy rustig uit te blazen van ae inspanningen, ter- wyl zyn broer-verzorger langs de kant hem nauwkeurig op de hoogte hield, dat de voorsprong van de vier andere weg lopers op het peloton niet te groot werd. Tien ronden voor het einde werd Gerben Met een achterstand van 100 meter op de winnaar, de Belg Louis Proost, reed de Nederlander Adri Biemans in een wielerwegwedstryd over 150 km te Borgerhout naar de tweede plaats. De tyd van Proost over de 510 km was 3 uur 50 min. Wim van Est klasseerde zich met enkele Belgen ex aequo als tiende. LFC morgenavond tegen CVV LFC speelt morgenavond om acht uur een lichtwedstrijd tegen de pas gepro moveerde eersteklasser CVV uit Rotter dam. De Leidenaars verschijnen in de volgende opstelling binnen de krytlijnen: Doel: Kryger; achter: Bruggeling en H. Sira; midden: W. Sira, L. de Jong en J. van der Heijden; voor: A. Heij- mans, C. v. d. Zeeuw, H. Heymans, A. Slingerlandt en D. Sira. ZWEMMEN Te Los Angeles nog vier nieuwe records Op de laatste dag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen in Los Angeles, werden opnieuw niet minder dan vier wereldrecords verbeterd. Chet Jastrem- ski zette zyn serie recordverbeteringen op de schoolslag voort door de 100 meter te zwemmen in 1 min 7,8 seconden, waarmee hy 1,7 seconde sneller was dan tydens de wedstryden van Osaka in be gin augustus. De 20-jarige Amerikaanse student heeft nu in drie etappes het we reldrecord op deze afstand van 1.10.8 op I.07.8 gebracht. Het tweede wereldrecord was voor de 17-jarige Amerikaan Fred Schmidt, die de finale van de 100 meter vlinderslag won in 53.6 seconden. Hy bleef daarmee 0,1 seconde beneden het wereldrecord van zyn landgenoot Lance Larson, die op 24 juli van het vorig jaar een tyd maakte van 58,7 seconde. Tom Stock bracht zyn naam voor de vierde achtereenvolgende keer op de wereldrecordlyst van de 200 meter rug slag. Door deze afstand te winnen in 2 min 11,5 seconden. Hij bleef daarmee ruim beneden de 2 min 13.3 seconde, van zyn vorige recorclprestatie (gemaakt op 3 augustus j.l. in Osaka). De ploeg van de universiteit van In dianapolis tenslotte verbeterde het wereldrecord op de 4 x 100 meter wissel slag met een tyd van 4 min 3,0 seconden. Het oude record was tydens de Olym pische Spelen van Rome door de Ameri kaanse ploeg gesteld op 4 min 5,4 sec. Leidse Concours Commissie Wedvlucht met ponge duiven vanaf St. Ghislain-Hornu. Aantal vogels 2020, gelost te 9.30 uur met n.w. wind. Af stand plm. 197 km.; Ie duif te 12.44.14 uur. 1, 26, 42 J. v. d. Assem; 2. H. v. Leeuwen; 3, 34 G. v. d. Ham; 4 G. Schuurmans; 5 F. Hofman; 6. A. v. Duin Az.; 7, 9 F. Hendriks; 8. Gebr. Barn- hoorn; 11. J. Hansen; 12, 27 T. v. Am sterdam; 13 H. Ie Fébre; 14 G. v. Albar- da; 15 C. v. Wissen; 16, 49 J. Boon; 17, 40 A. v. d. Dop; 18, 24 G. Oude Elferink; 19. J. Smeets, 20, 39 mej. Brederode; 21 W. de Roode; 22 H. Drenth; 23 A. de Graaf; 25 W. Mark; 28, 47 J. Staffeleu; 29 J. Star; 30 P. Fasel; 31 J. Degen; 32 J. Passchier Zn.; 33 J. Beugelsdyk; 35 H. v. Alphen; 36 M. v. d. Wiel; 37 F. Bouw man; 38 C. v. d. Zwart; 41 Q. Beugels dyk; 43 Binkv. d. Yssel; 44 B. Geen jaar; 45 A. Holland; 46 J. Hazekamp; 50 A. v. Rhoon. dat rustige leventjes echter weer teveel. Opnieuw sprong hij weg en opnieuw moest het peloton het antwoord schuldig blyven. In de laatste ronde kreeg Ger ben drie van de vier vluchtelingen nog te pakken, alleen Henny Schouten uit Badhoevedorp bleef van een „lap" ver schoond, al scheelde het maar weinig. Eerste were1, dus Gerben Karstens in l uur 53 min. 19 sec. Tweede op bijna 1 ronde Henny Schouten. Op 1 ronde en 100 meter finishte het volgende drietal, resp. De Jong, Amsterdam; P. van Dijk, Wormerveer en Helsloot, Amsterdam. Met anderhalve ronde achterstand won de Amsterdammer Redeker de sprint van het peloton. Advertentie 9 pure bessenjenever rC Zonneschijn met volle Wedvlucht met jonge duiven van Tergnier. Aantal vogels 1493, gelost te 10 uur met kalme z.w. wind. Afstand plm. 291 km.; Ie duif te 13.48.3 uur. 1. C. v. d. Heuvell; 2 R. P. de Graaf; 3 J. v. Alphen; 4, 30, 36 J. Staffeleu; 5 Q. Beugelsdyk; 6 G. Schuurmans; 7 C. v. d. Poel.8, 22 W. Onstenk; 9 J. v. d. Poel; 10, 49 B. Knegt; 11, 13 C. v. d. Berg; 12. A. Crama; 14. P. Fasel; 15. P. Groe- nendyk; 16 C. Gysman; 17, 26 J. Kukler; 18. A. v. Ruitenburg; 19. J. Filippo; 20, 21 M. Jongeleen; 23 W. Vylbrief; 24 T. v. Amsterdam; 25. J. Noordermeer; 27 B. Geen jaar; 28 L. Mieremet; 29 T. Pieterse 31 H. v. d. Wal; 32 J. Beugelsdyk; 33 T. Gysman; 34 J. v. d. Lely; 35 J. v. Schaik 37, 46 M. de Lange; 38 D. Zwaan; 39 S. Koster; 40 W. Teske; 41 H. v. Alphen; 42 P. v. d. Assem; 43 P. Riem; 44 C. v. d. Zwart; 45 H. Moenen; 47 P. Gys man; 48 L. Bax; 50 N. Oudshoorn. Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Ghislain-Hornu. Aantal vogels 1232, ge lost te 8 uur met n.w. wind. Afstand plm. 197 km.; Ie duif te 10.16.41 pur. 1. A. Rysbergen; 2, 30 W. Onstenk; 3 J. Beugelsdyk; 4 J. Jansen; 5 J. den Dun ne; 6 9 V. v. d. Niet; 7 C, Betcke; 8 Evert Smit; 10 F. Bouwman; 11, 26 C. v. d. Berg; 12, 39 J. Aanhane; 13 A. Rotmen sen; 14 J. Rozier; 15. A. v. Ruitenburg; 16, 17 H. Drenth; 18 Gebr. v. Schie; 19 D. Zwaan; 20,35 T. den Hoed; 21 J.Star; 22, 42 N. Oudshoorn; 23 S. Koster; 24, 32 M. de Lange; 25, 28, 44 A. de Graaf; 27 mej. Brederode; 29 H. Smit; 31 J. Staffeleu 33 A. v. Noord; 34, 40 P. v. Griensven; 36. C. v. d. Poel; 37 F. Hof man; 38 T. v. Amsterdam; 39 J. Aan hane; 41 H. Ie Fèbre; 43 J. Boon; 45 P. de Haas; 46 J. v. Seggelen; 47 W. de Haas; 48 A. de la Rie; 40 P. Riem; 50 A. de Groot. SPORTSPLINTERS De Nederlandse wielrenner Martin van der Borgh is te Aarschot uit een veld van 38 renners winnaar geworden van een wegwedstryd voor professionals over een afstand van 155 km, waarvoor hy een tyd noteerde van 4 uur 8 min. Hij versloeg in de eindsprint de Belgen André Bar en René van Meenen, die resp. tweede en derde werden. Het drie tal had een voorsprong van een halve minuut op een peloton, waarin ook de Nederlanders Damen en Lahaye, die zich als tiende en elfde plaatsten. Onze landgenoot Piet Rentmeester is gisteren derde geworden in een weg wedstrijd voor professionals te Moorsle de (België). Rentmeester, die de 128 km aflegde in 3 uur 6 min. en 20 seconden, had een achterstand van twintig secon den op de winnaar, de Belg Messelis. Correlman (België) arriveerde als twee de. De Australiër Roy Emerson heeft de titel in het herenenkelspel van de internationale Oostenrykse tenniskam pioenschappen te Kitzbühel gewonnen door een overwinning met 63 63 36 06 62 in de finale op zijn landgenoot, de Wimbledonkampioen 1961 Rod Laver. De Nederlander Theo Sythoff is als tweede geëindigd in een wielerwedstrijd voor onafhankelyken in de Belgische plaats Zingem. Sythoff had een achter stand van tien seconden op de winnaar, de Belg Lude Janssens, die over de 70 km een tyd liet noteren van 1 uur 45 min. Onder de 27 deelnemers was ook Huub Zilverberg, die als tiende werd ge klasseerd. Evenals voorgaande jaren begint de technische commissie van de KNVB vroeg met de voorbereiding van de sa menstelling van het Nederlands jeugd- elftal (16-18 jaar), dat vermoedelijk weer aan het jaarlykse toernooi van de Europese Voetbalunie, beter bekend als het FIFA-jeugdtournooi, zal deelnemen. Vrydag a.s. zullen op het terrein van Bloemendaal een tweetal selectiewed- stryden worden gespeeld. Vpor deze ont moetingen is een groep van ruim 30 jon ge spelers uitgenodigd. De wedstryden worden gearbitreerd door deelnemers aan het scheidsrechtersinternaat, dat dit het scheidsrechtersinternaat, dat dit jaar van 21 t/m 26 aug. weer wordt ge houden in de sportschool van het Cios te Overveen. Kapitein „Oranje" nam afscheid (Van onze Amsterdamse correspondent) Na 43 dienstjaren by de Stoomvaart maatschappij „Nederland", waarvan de laatste negen jaar als gezagvoerder van het vlaggeschip „Oranje", heeft kapitein J. H. Schutting gisteren zyn zeemans loopbaan beëindigd. Tientallen jaren zat hy op de Indië-vaart, totdat de passa giersschepen van zyn maatschappy wer den bestemd voor cruises. De heer Schulting heeft de „Oranje" tot viermaal toe met vakantiegangers rond de wereld gevaren. Niemand ver wachtte dan ook, dat hy op de vraag hoe hy zijn pensioen zou doorbrengen ant woordde: „Om te beginnen ga ik als passagier een reis rond de wereld maken en natuurlyk met de „Oranje" Kapitein Schulting zei „het weggetje zo langzamerhand wel te kennen", maar dat hy de reis zou maken voor het ple zier van zyn vrouw. De commandowisseling aan boord van het schip had plaats onmiddellUk nadat de „Oranje" gisteren de Amsterdamse haven was binnengelopen. De nieuwe kapitein is de heer P. J. Groenland, 57 jaar oud. die 41 jaar geleden als stuur man-leerling voor het eerst uitvoer. Uitvoer van land- en tuinbouwprodukten Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten over het 2e kwartaal van dit jaar in totaal f 1.059 miljoen bedragen. Dit is f60,7 miljoen (5,4%) minder dan in het tweede kwartaal van 1960. Hiervan komt echter ruim f 53 mil joen voor rekening van produkten van niet-Nederlandse herkomst (voorname- lyk plantaardige vetten en oliën, mar garine en suiker). Voor produkten van Nederlandse herkomst bedroeg de da ling f7 miljoen (0,8%). Zy had hoofd- zakelyk betrekking op de veehoudery- sector. Alleen aan tuinbouwprodukten werd meer uitgevoerd, namelyk fll,5 miljoen (4,6%).

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7