ZILVEREN DOCOS KIJKT VOL VERTROUWEN TOEKOMST IN Maris en VanDalsum wonnen vrij gemakkelijk hun eerste partijen Uitgebreid program: toernooien, feestavond, reünie en reeeptie HOLLAND WEEK II onder ideale omstandigheden gisteren gestart Transferlij st Canadese kampioene doet op Europese tournee Leiden aan Vrydag 4 augustus 1961 Vierde blad no. 30417 ZWEMMEN Wereldrecords van Jastremski en Stock Tijdens Internationale wedstrijden in het 50-meterbad van Osaka (Japan) hebben de Amerikanen Chet Jastremski en Tom Stock, „grossiers in wereldre cords", .gisteren opnieuw voor twee re cordverbeteringen gezorgd. Na aarzelend begin en vele moeilijkheden TE (Van een onzer redacteuren) De volksmond zegt, dat DOCOS het in het laatste seizoen niet best gedaan heeft. Een even begrijpelijke als onjuiste opmerking. Zeker, het eerste elftal van de roodwitten heeft zich slechts met ontzettend veel pijn, moeite en protesten in de vierdeklas van de KNVB kun nen handhaven. Maar men mag niet vergeten, dat de elf voet ballers, die in dat team hun beste krachten voor de vereniging geven, slechts een sportieve boven laag vormen. Een heel dun bovenlaagje boven dien. Op een vereniging van meer dan 450 leden niet meer dan enkele procenten. Wanneer men dus werkelijk moet beoordelen of de r.-k. voetbalvereniging „DOCOS" in het afgelopen seizoen goed of slechts geboerd heeft, dan behoort men heel wat meer facetten onder de loep te nemen dan alleen de prestatie van het eerste elftal. Voorzitter P. Biegstraaten meent, dat hij te vreden kan zijn. De geest in de vereniging is uit stekend, de financiële basis mede dankzij de toto gezond en de groei gestaag. Daarom durft hij en zijn bestuur vol vertrouwen zondag a.s. aan het zilveren feest te beginnen. In de naam van Docos kan men de oorsprong terugvinden: Door Combinatie Sterk. Zondag is het namelijk precies een kwart eeuw geleden, dat op initiatief van wijlen rector Beune een klein groep je mensen besloot door een combinatie van krachten eens orde te scheppen in de chaos, die de katholieke sportbe oefening in Lelden toen toch eigenlijk was. „Leiden". „Rood Wit' 'en „Kolping Boys" draaiden ieder voor zichzelf wel aardig en beoefenden enthousiast voet bal, atletiek, gymnastiek, wandelsport en hockey. Maar het overkoepelend or gaan, de R.K. Sportcentrale, kon de za ken vooral financiël niet aan. Er was gebrek aan geld, gebrek aan een heid en een storend gevoel van stands verschil. Wankel Lang niet alle moeilijkheden heeft men kunnen oplossen tijdens die bewo gen vergadering in de oude gymzaal van het r.k. lyceum, al was men met de schuldeisers tot een voorlopig akkoord gekomen. De problemen in het per soonlijke vlak grepen dieper en gaven heel wat meer hoofdbrekens. De hockey hield zich b.v. meteen al geheel af zijdig. Maar toen de kruitdamp was op getrokken stond daar Docos op heel wankele beentjes met het oog gericht op voetbal, atletiek en gymnastiek. De jonge vereniging ging aarzelend op weg met veel zorgen en weinig sympathie, maar al spoedig is ook hier gebleken, dat de spreuk van De Coubertin niet Jjdel was. Sport kweekt broederschap en hechte vriendschap. En die vriendschap is de basis geworden, waarop vooral de voetbalafdeling van Docos verder heeft kunnen bouwen. Nog gezond Na de moeilijke oorlogsjaren ook op principieel gebied, want in de rooms katholieke kringen zijn in die tijd vele verbeten gevechten geleverd over het al of niet samengaan met neutrale or ganisaties kwam Docos verzwakt, maar toch nog gezond tevoorschijn, al was toen reeds de wond ontstaan, die in 1947 tot een definitieve afscheiding van de afdelingen gymnastiek en atletiek (nu De Bataven» zou leiden. Ook al speelde het eerste elftal in de vierde klas K.N.V.B. toen heel wat hoger genoteerd dan in onze dagen met de semi-profs het ledental kwam in 1945 maar nauwelijks boven de 100 uit. Echter ondanks de weinig roemvolle daden van het eerste elftal degrada tie, terugkeer, weer gedegradeerd en op nieuw teruggekeerd bleef de groei erin en thans neemt Docos met 24 elf tallen aan de competitie deel; 7 senioren, 5 junioren, 8 adspiranten en 4 pupillen. En daarnaast kan men sinds 1951 bo gen op een bloeiende tafeltennisafde- ling. Dus toch weer sportvereniging De fraaie accommodatie in de Kikker polder na jaren aan de Haagweg en aan de Boshuizerkade met een zelf gefinancierd clubhuis heeft in niet geringe mate tot de groei in ledental en geest bijgedragen Vol enthousiasme gaat men ook dan het zilveren feest vieren. Zondag wordt begonnen met een mis van dankbaarheid in alle parochiekerken in Leiden. Verder staat er op het programma: Zaterdag 19 augustus: pupillentoer- nooi. Zondag 20 augustus: juniorentoernooi. Zaterdagavond 26 augustus: wedstrijd tussen 2 elftallen van leden en oud-le den met na afloop reünie van oud-le den. Zondag 27 augustus: adsplrantentoer- nooi. Zondag 3 september: seniorentoernooi, waaraan wordt deelgenomen door RAVA Blauw Zwart, Wilhelmus, en Docos. Woensdagavond 6 september: receptie in restaurant Van der Heijden. Woensdagavond 13 september: feest avond voor pupillen en adspiranten in zaal Maria Gfjzensteeg 7 uur. Feest avond voor senioren, junioren en dona teurs in Stadsgehoorzaal met bal na 8 uur. Zondag 17 september: sluiting met plechtige H.-Mis in Antoniuskerk, Bos- huizerlaan 20 uur. Deze lachende krullebol is het Japanse zwemstertje Sakotto Ta- naka, zoals zij op het ereschavotje stond na haar bijdrage in de 'grote pot van wereldrecords, die in Tokio verzameld worden. Sakotto zwom de 200 meter rugslag in 2 min. 33,2 sec. Jastremski kwam op de 100 meter schoolslag ditmaal tot 1 min 09,5 sec. en bleef daarmee 0,3 seconde onder zijn oude record van 1.09.3, dat hij 17 juli j.l. in Evansville vestigde en dat nog niet was erkend. Stock liet op de 200 meter rugslag de chronometers stoppen na 2 min. 13,3 sec. Zijn eigen, nog niet erkende, we reldrecord, dat hij 29 juli j.l. in Tokio had gevestigd, stond op 2.14.0. Dichtbij een wereldrecord kwam ook de Japan ner Tsujosji Jamanaka op de 200 meter vrije slag. Hy maakte een tijd van 2.01.4 slechts 0,2 sec. boven het wereldrecord, dat sedert 24 juni van dit jaar op zijn naam staat. Mooie bries en redelijke golfslag Heike Blok won lste race voor Bart Kraan De Holland Week II is gisteren onder ideale omstandigheden op het IJsselmeer begonnen. Een mooie Noordwester bries van kracht 3 tot 4 en een redelijke golfslag, die de kleinere jachten niet in moeilijkheden bracht. Het was jammer, dat een aantal Hornetjachten er voor de start niet op rekenden, dat het onder het eiland Pampus zeer ondiep is. Vlak voor het sluiten van de trans ferperiode heeft de eerste divisieclub Helmond de 26-jarige Duitse voorhoe despeler Manfred Piontek gecontrac teerd. Piontek verdedigde het afgelopen seizoen de kleuren van FC Kassei en kwam daarvoor uit voor Schalke '04. Voorts heeft Helmond de 20-jarige amateur Gerard Vaessen van Sparta 25 uit Beek en Donk overgenomen. De tweede divisieclub Zwolse Boys heeft dezer dagen een Hongaarse speler gecontracteerd. Het is de 34-jarige Ja nos Magyar. Naar het ANP uit Boeda pest verneemt heeft Magyar enkele ja ren in de Hongaarse eersteklasser Ujpest gespeeld, doch in tegenstel ling tot andere beweringen nooit in een vertegenwoordigend Hongaars elf' tal. De tweede divisieclub Tubantia uit Hengelo heeft, door nog voor het slui ten van de transferperiode overschrij vingsformulieren in het Bondsbureau te deponeren, thans nog vier spelers con tractueel aan zich kunnen verbinden. Het zijn de ex-Rigtersbleekspelers Wim Kiewik en Arnold Bosch, Klaas Snip van Veendam en de amateur Paul Lan- kamp van KSCV Vasse. TENNIS. Parlevliet uitgeschakeld in tennistoernooi Eastbourne In het internationale toernooi voor tennisleraren, dat in Eastbourne (GB) wordt gehouden, is de Nederlander Par levliet in de kwartfinales uitgeschakeld. Hij verloor met 0-6, 1-6 van de Britse titelhouder Peter Cawthorn. De resulta ten van de overige ontmoetingen in de kwart-eindstrijden luiden: Kurt Nielsen (Denemarken) versl. Bill Moss (GB) 6-3, 6-3; Mike Davies (GB) versl. John Melhuish (GB) 6-4, 7-5; John Horn (Ierland) versl. Mike Evans (GB) 6-2, 6-0. Badgastentoernooi Noordwijk Van 7 tot en met 13 augustus wordt op de banen van het Huis ter Duin weer het jaarlijkse tennistoernooi voor badgasten gehouden. De eerste prijs voor het damesenkel spel is de wisselbeker Coupe Jean d' Albret. Zwaar geschat op Roomburg Mei. Gibson (Austr.) 61). Een kleine verrassing was de zege J v van mevr. Noteboom en de bekende verloor slopend duel tegen mevr. Pufkus (Van een tennismedewerker) Voor hun eerste wedstrijden verschenen de Nederlandse top- spelers Maris en Van Dalsum gisteren op het Roomburg-toneel. Van Dalsum had geen moeite met zijn clubgenoot Van As, die slechts één tegengame kon halen (60, 61). Nederlands kam pioen. extra geladen wegens zijn plaatsing als no. 2 op dit toernooi bleef geconcentreerd spelen, on danks zijn steeds groter worden de voorsprong. Maris won zijn eerste ronde tegen R. v. d. Graaff, die wat bedeesd tegen de naam van zijn internationale te genspeler opkeek (60, 6—1). Ook Lim die in de herkansing tegen Maris moest spelen tracht te met zachte passeer slagen de oplopende Maris te ontregelen, maar deze anticipeerde goed en op zijn korte cross volleys wist Lim meestal niet het juiste ant woord (6—2, 6—1). De Australische gastspeelster mej. M. Gibson had Marjan Wieriks tot tegen standster. Marjan speelde een prima partij, maar was natuurlijk nog niet in staat van haar geroutineerde tegen speelster te winnen. Héél anders ver ging het mej. Gibson tegen mevr. Puf kus. Deze was vast genoeg om het tot een rallyduel te laten komen. Beiden hadden een sterke forehand en een zwakkere backhand. Mej. Gibson vol leerde beter, maar het goede lopen van mevr. Pufkus hield de balans precies in evenwicht. Vooral in de eerste set, die pas bij 1210 in het voordeel van de Haagse speelster werd beslist. Mej. Gib son zette in de tweede set grotere vaart achter haar slagen en liep wat meer op. Met goed volleren kreeg ze een 20 voorsprong, maar verviel weer in het defensief, wat mevr. Pufkus meteen uit buitte door haar tegenstandster van hoek naar hoek tte laten lopen (22). Om en om gingen de kansen. Mej. Gib son was duidelijk vermoeid en kon de netaanvallen niet constant volhouden, maar ook mevr. Pufkus faalde herhaal delijk op haar backhand, vooral als korte ballen haar dwongen naar voren te komen. Haar groter uithoudingsver mogen gaf haar echter een voordeel toen mej. Gibson achterin bleef. Daar door kon de laatste haar volleren niet meer uitbuiten en moest zij met 79 capituleren. Andere gast won De andere gast, mej. Budd won met 6—1, 6—3 van mej. J. H. Overdijkink. Mej. Pino was niet opgewassen tegen de jagende forehand van mej. Seven, maar mej. Blaisse won bliksemsnel de eerste set van haar tegenstandster, mej. F. Marinkelle vóórdat deze haar juiste cadans gevonden had (16, 63, 61). Mej. Ruinen ondervond iets dergelijks tegen mej. Kettner (3—6, 62, 61). In het gemengd-dubbelspel zagen wij een bekend hoofdklasse paar op de baan. mej. Fikenscher en J. Linck jarenlang steunpilaar van kamploensploeg Thor R. W. toonden hoe een mixed gespeeld diende te worden. zy wonnen van me- oud-internationaal voetballer J. Holle man op mej. Ruinen en Nyeboer. De laatste had geen geluk, want tesamen met Huizinga verloor hy ook van de gelegenheids dubbelen VeentjerEnge lenburg (57, 26). Kasten verraste In B was Scheepe net niet paraat ge noeg voor Molenbroek (3—6, 3, 68) Richard Kasten verraste J. Temminck met zyn elastische defensie waarop Temminck verzuimde naar de zyhjnen te spelen. De kortste party was ongetwyfeld die van Nuis-Ubbink tegen Roemers-Vi- tringa. Het was een wedstryd die op 75, 06, 53 voor de eersten wegens duisternis was afgebroken. Nuis en LJb- bink wonnen vandaag de eerste game na hervatting en de wedstryd. P W. Harmsen kwam in C in de derde ronde via Th. Lambers (97, 86). Deze jongen, die verdiensteiyke slagen heeft, zou met goede oefening in korte tyd wel eens voor verrassingen kunnen zorgen. Nu echter beiette zyn onvast heid hem om een finaleplaats te beha len. Het is opvallend, hoeveel jongeren ditmaal in C naar voren zyn gekomen. De vraag, wie uiteindelyk winnaar wordt is daardoor geheel open! ren—A. H. Grimbergen 6—1, 6—1; K. Tulleken C. R. F. Kalff 4—6, 6—2, 6—1. H.E.-A 2e ronde: W. Maris B. S. Lim 62, 61. D.E.-A le ronde: mej. A. Versnel mej. J. H. Overdykink 63, 63. D.E.-A herkansing: Miss M. Gibson mej. M. Wieriks 6—1, 6—3; mej. H. v. Rijnmej. E. Rinkel 64, 97; miss S. Budd—mej. J. Overdijkink 60, 63. D.E.-A 2e ronde: mevr. E. L. Pufkus miss M. Gibson 1210, 97; mej. J. Sevenmej. A. Pino 60, 61; mej. H. Ruinen mej. N. Kettner 36, 62, 62; mej. F. Marinkelle mej. D. Blaisse 1—6, 6—3, 6—1; mej. H. v. Ryn mevr. C. ten Oever 60, 26, 61. G.D.-A le ronde: mej. D. Blaisse C. J. Koole mej. L. Vreede/J. W. J. v. Doorn 36, 62, 62. G.D.-A 2e ronde: mevr. E. L. Pufkus /P. Dominicus mej. D. BlaisseC. J. Koole 60, 60; mej. Fikenscher J. Linckmevr. C. ten Oever K. Tulle ken 64, 61; mevr. Nooteboom/J. Hollemanmej. Ruinen H. R. W. Nye boer 7—5, 6—3; mej. H. v. Ryn B. S. Lim mej. E. Rinkel N. Hoogteiling 6—3, 6—1. H.D.-A 2e ronde: F. V. Engelenburg/ P. Veentjer H. R. W. Nyeboer S. Huizinga 75, 62. (Van een onzer redacteuren) De 23-jarige donkere Susan Budd uit Victoria B.C. in Cana da is een van de twee speelsters, die de sterk bezette open Leidse tenniskampioenschappen van dit jaar een internationaal tin tje geven. Wanneer de ived- Uitslagen H.E.-C 2e ronde: J. Temminck G, Pasnm 63, 63; J. F. StreurB. Ma dera 6—4, 4—6, 6—3. H.E.-C 3e ronde: J. M. Spee W. Wester veld 6—2, 7—5; F. Woiff—W. v. d. Scheer 6—4, 61; P. W. Harmsen Th. Lambers 97, 86; E. Eggermont A. Maassen 46, 86, 61. D.E.-C 3e ronde: mej. v. d. Koogh mej. Heymans 97, 57, 62; mej. v. Loonmej. M. v. Ulden 63, 75. H.D.-C 2e ronde: J. Temminck H. A. M. Meyer B. Madera M. C. Madera 61, 6—4; G. Pasma J. Bröring I. Perquin Th. Lambers 57, 63, 61 P. W. Harmsen v. Aemstel—C. Swart T. Koeman 36, 62, 62. D.D.-C 2e ronde: mej. T. Karsten mevr. J. Zitman—mej. E. Kengen mej. I. Kengen 62, 63. G.D.-C 2e ronde: mej. H. v. d. Moor tel/W. Westerveldmej. R. Gribnau/ Th. Arentsen 63, 62; mej. J. Brö ring R. Bröringmej. Blitterswyk G. W. H. Overdykink 63, 62; mej. Th. Gribnau Th. Lambersmevr. Kuenen B. C. Dresens 64, 64. H.E.-B 2e ronde: H. J. UbbinkH. A. Meyer 75, 64; B. R. ScheepeB. J. Luytze 62, 62; R. KastenB. J. De- menint 36, 62, 75. H.E.-B 3e ronde: C. J. Koole C. Swart 64, 64; R. Molenbroek—E. R. Scheepe 36, 63, 86; R. KastenJ. Temminck 6—3, 36, 75. D.E.-B 2e ronde: mej. H. v. Loon— mej. M. Wieriks 63, 7—5. D.E.-B 3e ronde: mevr. I. Tieleme vrouw Wyckerheld Bisdom 62, 63. H.D.-B le ronde: J. T. Ubbink K. Nuis C. J. Roemer F. A. Vitringa 7—5, 0—6, 6—3. D.D.-B le ronde: mej. L. Vree de mej. M. v. Ipenburg mevr. C. Zand- voort/mevr. H. Kasten 62, 79, 7—5; mej. J. de Jong mej. M. Wieriks mej. R. de Jong mej. L. de Mol 61, 6—3. G.D.-B 2e ronde: mevr. I. Tiele J. Kluivers mej. L. v. Ulden A. H. Grimbergen 75, 61; mevr. S. B. Ub bink H. J. Ubbink mevr. C. G. de Jong W. J. de Jong 75, 46, 64. H.E.-A le ronde: W. MarisR. v. d. Graaff 6—1, 6—0. H.E.-A herkansing: P. DominicusK. Thomas 61, 62; J. A. KaramoyF. V. Engelenburg 61, 60; P. W. Tiele A. A. Moerel 6—2, 6—2; H. v. Dal sum—W. v. As 6—0, 6—1; S. Huizinga— M. Hoogteiling 6—3, 6—2; J. v. Meege-I strijdleiding er kans toe zag, zou zij de internationale allure van dit toernooi wel grootser maken, maar zij heeft nu al moeite op de huidige accommo datie aan de Kanaalweg de gro te stroom inschrijvingen te ver werken, zodat zij aan een uit breiding in internationale zin niet durft te denken. Dat wil echter bepaald niet zeggen, dat de blonde Austra lische miss Gibson en de Cana dese kampioene op Roomburg niet welkom zijn. Integendeel. Het kampioenschap, dat Susan Budd in Canada veroverde heeft haar beslist geen windeieren ge legd. Mede daardoor werd het mogelijk aan een benijdens waardige tournee door Europa te beginnen. Eerst speelde zij in Engeland, onder meer op Wim bledon. In dat bekendste tennis toernooi ter ivereld werd zij in de derde ronde gewipt door de sterke Zuidafrikaanse Sandra Reynolds. Het duel speelde zich voor de ogen van vele duizenden toeschouwers af op het befaam de centre court en dat was echt een beetje teveel van het goede voor Susan. Na Engeland kwam ons landje aan de beurt. Eerst Hilversum, nu Leiden. En daarna? Volgende week Hamburg, dan Istanboel. Vervolgens Athene en dan nog het zuid-Duitse toeristencen trum Baden Baden. En natuur lijk nog wel hier en daar een toernooitje onderweg. „Wie betaalt nu eigenlijk deze prachtige trip?" vroegen wij. Een mysterieus lachje begeleid de het antwoord: „Gedeeltelijk bekostig ik het zelf, gedeeltelijk de verenigingen, ivaarbij ik te gast ben." Bovendien verdient ze nog ren extraatje door bij dragen te schrijven voor een Canadese krant. Iedere week een kolommetje met indrukken van haar reis. En daarin zullen de lezers thuis dan wel hebben teruggevonden, dat volgens Su san de Denen veel overeenkomst hebben met de Canadezen en dat de Nederlanders haar sterk doen denken aan de Amerika nen. Wat betreft temperament en karakter.. „Moeten wij dat zien als een compliment?" Weer dat geheimzinnige lachje: U vroeg mij toch eerlijk te zijn?" Dat neemt overigens niet iveg, dat Susan het hier best naar haar zin heeft. „Tennissers zijn over de gehele wereld van hetzelfde slag", vindt zij. En zij kan het zo langzamerhand wel weten Zij kregen beschadigingen aan zwaard en roer. Verdere inciden ten deden zich niet voor. Wel echter gaf het lange kruisrak van de tweemaal te zeilen driehoeksbaan problemen, omdat men zich hier deer- lyk kon verzeilen. Zo zag Pampuszeiler Henk de Ruyter na op knappe wijze de leiding van het veld gekregen te hebben aan het eind van dit kruisrak, dat hy in de achterhoede beland was. Hy had zyn slagen gemaakt aan de landzyde, de westeUjke zyde dus van Pampus en dit was volkomen fout. De rechte koerslyn van het indewindse merkteken naar de benedenwindse ton lag oostelyk van Pampus zodat het om zeilen van Pampus in westelijke rich ting in zekere zin een omweg was. Daar enboven vergiste De Ruyter zich nog in de plaats van het merkteken, hetgeen hem zeker een myl afstand kostte. De Ruyter's droeve lot werd gedeeld door F. Kat en O. P. Besseling. J. Proper kwam uit het oosten opdagen en ging als eerste om het indewindse merkteken. Hy won de race voor C. Saur, D. Heineke Henk van Essen en E. A. Labouchere. Blok voor Kraan Bart Kraan lag na het lange kruis rak in de Flying Dutchmanklasse nog in zevende positie. Het veld werd aan gevoerd door Heike Blok gevolgd door Ulrik Jager en J. Roderbourg (Brazi lië). Maar Kraan wist zich toch weer naar voren te werken en met een uiterst gering verschil als tweede achter Blok te eindigen. Roderbourg werd derde en na hem kwamen Ben Verhagen, Fred Imhoff en Jager binnen. Wim Maarse wees de Finnen de ge hele race de weg en Koos de Jong zag geen kans om hem voorbij te gaan of zelfs te bedreigen. In tegendeel het scheelde maar weinig of Gerald Lever- land had de oude routinier nog op de finish gegrepen. De volgorde van aan komst was 1. Maarse. 2. De Jong. 3. Leverland. 4. Akkerman. 4. Hans Wil- lems. 6. Sleeswyk. Goed gegokt Luitenant ter zee I A. Visser drong met zyn Draak „De Bonte Haen" by de start van boven komend in en moest om niet op de boei gezet te worden een rondtorn maken. Hy ging toen maar gelyk wat gokken in een lange stuurboordslag. Dit leverde hem echter een enorm voordeel op, t.o.v. zyn te genstanders, die de bakboordslag verko zen door te zetten. Dit goed gezeilde eerste kruisrakje gaf Visser een grote voorsprong, welke hem tevens de over winning bracht. Drs. Jan Bier kwam wel wat dichterbij in de loop van de wedstrijd, maar kon Visser in het ge heel niet meer bedreigen. A. Warners werd derde. In de Hornetklasse ging de zege naar M. van Mesdag. Het veld was door de uitvallers sterk gedund. J. Veis werd tweede en T. Teilegen derde. Vrijheid zeiler J. L. Jaspers was steeds de aan voerder van het veld. Wel kreeg hy in een der kruisrakken te maken met H. Schmitz die tegen hem protesteerde, een protest dat evenwel niet werd aan genomen. Schmitz had naar oordeel van de wedstrydcommissie zyn protestvlag te laat gezet. J. G. A. Smits werd twee de gevolgd door P. S. van Walbeek, H. Schmitz Jr, W. Snyders en J. Swart. In dd Olympiajollen, zegevierde N. J. Keyzer in het jammer genoeg kleine veld, voor K. F. Jansen en A. du Pon. Ned. baanrenners verloren in Zurich Zwitserland heeft op de Oerlikon-baan in Zürich een wedstrijd tegen een Ne derlandse wielerploeg gewonnen. De Zwitsers brachten drie onderdelen op hun naam, Nederlamd won de stayer- wedstrijd over drie manches. De voornaamste uitslagen waren: Sprint: Adolf Suter (Z) versl. Jan Derksen (N) in drie ritten. Achtervolging: Willy Trepp (Z) haalt Daan de Groot (N) na 2 min. 51,8 sec. in de achtste ronde in. Omnium: Zwitserland 4 pnt.; Neder land 1 pnt. (sprint: 1 Nederland - Ma- rinus, Van der Putten, Plantaz: 9 pnt. - 2. Zwitserland - Plattner, Pfenninger, Wirt: 12 pnt.; afvalwedstryd: 1. Zwit serland 9 pnt.; 2. Nederland 12 pnt.; puntenwedstrijd: 1. Zwitserland 67 pnt.; 2. Nederland 23 pnt.; rit over 1 km: 1. Plattner 1.05,3; 2. Marinus 1.08,8; teamachtervolging: 1. Wirt-Pfenninger 5.05,6; 2. Van der Putten-Plantaz 5.07,7). Stayerwedstrijd: 1. Nederland; 2. Zwit serland (le manche: 1. Gallati (Z), de 20 km in 16.54.3; 2. Van Houwelingen (N)3. Post (N)4. Wickihalder (Z) 5. Bucher (Z)6. Wierstra (N). Tweede manche (na 21 km gestaakt)1. Wier stra; 2. Post; 3. Van Houwelingen; 4. Gallati. Derde manche: 1. Gallati, de 25 km in 21.13,4; 2. Post; 3. Van Hou welingen; 4. Wierstra. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Wedvlucht van Vilvoorde met 240 jonge duiven, afstand 138 km. Los om 9.30 uur met nw wind. Eerste duif meldde zich om 12.13.54 uur. De uit slag: 1-4 T. v. Amsterdam; 2-3 S. Koster; 6 K. le Febre; 6. J. de Dunne; 7. H. v. Leeuwen; 8. T. v. Leeuwen; 9. L. Plat- teel; 10. A. Siera. Wedvlucht van St.-Ghislain Hornu met 160 jonge duiven. Afstand 196 km. Los om 9.30 uur met nw wind. Eerste duif om 12.50.21 uur. Uitslag: H. v. Leeuwen 1-7; T. v. Amsterdam 2-3-5-10; F. Bouwman 4; J. de Dunne 6; K. le Febre 8; D. Bey 9. Atletiek in Wassenaar Traditiegetrouw organiseert de atletiek- afdeling van het Wassenaarse „W.I.K.", in het kader van de oranjefeesten, regi onale wedstryden welke gehouden zullen worden a.s. zaterdagmiddag om 3 uur op het sportterrein aan de Prinsenweg. Atleten uit geheel Zuid-Holland heb ben ingeschreven, vooral in de C en D klasse en junioren.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7