MODERNE ZIGZAGS VAN 12% tot 20% GOEDKOPER IHOE ZIT DAT NU EIGENLIJK MET GEREPATRIEERDE AMBONEZEN 2 •&=====—---■; 1 N UcK Inflatiebestrijding veroorzaakte enige werkloosheid in Australië In leidende economische kringen is men evenwel optimistisch MARKANT XeJuJLI MARKANT Profiteer van de FANTASTISCHE zomeractie Wereldberoemde voor veel lagere prijs Grote reuma-actie begint morgen Gezonken bus gevonden De lieren Berkhouwer en De Kort voor oriëntatie naar Mexico <kWLI MARKANT __J3p gericht 1 maart 1860 Vrijdag 4 augustus 1961 Derde blad no. 30417 „Recessie zal niet lang duren" (Speciale berichtgeving) >R IER1 heef en W ?n da 'an di eidini jeugd die t Cefi mpro c ent taats- vai ;ondei r om I sub Het lijkt geenszins onmogelijk, dat de bestedingsbeperking die de regering vorig jaar invoerde teneinde de uitzonderlijke ^^uitbreiding van de economie en de hoogconjunctuur, die de vorm van een record had aangenomen, af te remmen, er in belangrijke mate toe heeft bijgedragen dat zich op een korte termijn een recessie voordeed, enig.waarvan een der meest nare verschijnselen was een werkloosheid, iscn^oals Australië in jaren niet had gekend: 111.684 werklozen stonden le ü°P iuli j-1- geregistreerd. Van dit aantal werden er 57.154 gesteund chui-door werkloosheidsuitkeringen. Door te trachten een inflatie te voor gekomen en een stimulans te leveren voor vergrote export en dus voor Lin-de toekomst een grote mate van conjunctuurbeheersing te verkrijgen, nfesc^ieP ^ustra^ë ccn legertje van werklozen van 2.7% van het totaal orlojaantal in het arbeidsproces opgenomen personen, zich Ontslag aan 30.000 arbeiders wij» Onder deze omstandigheden doeg me nigeen in Australië de schrik om het hart. Jaren had men geen werkloos- Sieid meer gekend en nu plotseling deed rich een verschijnsel voor, dat men riechts in een periode van iaagconjunc tuur zou verwachten. Er zjjn enige maat regelen getroffen, die men moeilijk kan begrijpen. Zo werd op de in het eigen land ver vaardigde auto's (de „Holden") een weeldebelasting gelegd van 30 zulks In de verwachting, dat daardoor de be steding op de binnenlandse markt zou worden afgeremd. Maar de Holdenfa- briek een bedrijf, waar enige jaren achtereen dividenden werden betaald van honderd en meer procent reageerde op de maatregel van de mi nister van Financiën met een ontslag aanzegging aan 30000 mensen, nog vóór er ook maar iets te bespeuren viel van deze voor Australië krasse weel- 'j debelasting. Onder de indruk gekomen van dit enorme ontslag haastte de mi- nister-president zich om de maatregel 1 van zijn minister van Financiën te ver- zachten, waarop Holden wel-is-waar niet i alle ontslagen introk, maar weer enige 1 duizenden mensen in dienst nam. i Het is moeilyk om een juist oordeel te hebben over de economische positie van een land als Australië nu en in de toekomst. Tien, vijftien jaar geleden was de wolprijs nog een duidelijke aan wijzing voor de economische kracht van het land. Sedertdien heeft zich echter een zodanige industriële ontwikkeling voorgedaan, dat men niet meer kan zeg gen, dat de wolprijzen de economische positie bepalen. Afremmen De Australische immigratiedienst heeft enige maanden geleden reeds te kennen gegeven, dat zij de immigratie wat wilde beperken. Dat gebeurde ook in Nederland. Voor ongeschoolden, ze ker indien deze de rol van kostwinner hebben, werd de kans om toegelaten te worden, zeer gering, temeer daar ook in Nederland de emigratie-instanties de raad gaven indien de kandidaat-emi grant geen „sterk" beroep had, de emi gratie naar Australië voorlopig uit te 6tellen. Ook de emigratie-tijdschriften in Ne derland, die zich op een objectieve voor lichting mogen beroemen, waren uiterst voorzichtig bij het geven van inlichtin gen over de mogelijkheden in Australië. Dit alles en misschien meer nog de berichten over de relletjes van Zuid- Europeanen in het Bonagilla-kamp. heeft er in belangrijke mate toe bijge dragen, dat de emigratie van Nederlan ders naar Australië afnam. Cals over lagere Mensa-subsidie In antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Stokman en Laan (beiden KVP) betreffende subsi die voor de studenteneettafels, merkt minister Cals op, dat vele besturen van studenteneettafels geen gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid de prijs der gesubsidieerde maaltijden met in gang van 1 oktober 1960 met f 0,10 te verhogen tot fl,20. De minister zegt van oordeel te zijn, dat van de ge boden mogelijkheid öot prijsverhoging geen gebruik is gemaakt, omdat de prijs stijging van de grondstoffen voor warme maaltijden en de stijging der lonen sinds 1956 binnen de oude kostprijs op gevangen konden worden. In die ge vallen, waarin de verkoopprijs der maal tijden tot f120 werd verhoogd, heeft zich geen terugloop van het aantal maaltijden voorgedaan, zodat de vrees van een aantal studentenorganisaties voor een terugloop der maaltijden bij een verkoopprijs van f 1,20 niet gegrond is. Karei I geeft goud voor 'n riks Westelijke ministers praten in Parijs ook over andere kwesties Op de conferentie van Westelijke mi nisters van Buitenlandse Zaken, die op 5 augustus in Parijs begint, zullen be halve de kwestie-Berlijn nog diverse an dere vraagstukken besproken worden, waaronder de kwestie-Laos, zo heeft het State Department gisteren meegedeeld. Naar van welingelichte Franse zijde verluidt is het mogelijk dat de confe rentie van de Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken tot en met dinsdag zal voortduren. Het aantal deelnemers aan de conferentie zal beperkt blij ven. Men zou wel van plan zijn een of- Het merkwaardige feit valt echter waar te nemen, dat zij, die hun toe stemming om naar Australië te emi greren, hebben ontvangen, geen lust hebben om hun vertrek uit te stellen, laat staan om van emigratie af te zien. Zelfs als hun met de nodige drang daar toe het advies werd gegeven. Er zijn dit jaar reeds 3000 Neder landse emigranten naar Australië ver trokken. Gisteren vertrok de Waterman met 133 Nederlandse gezinnen, samen 400 zielen. Het lijkt er dus op, dat de emigratie van Nederlanders naar Aus tralië dit jaar hoogstens 25 lager zal zijn dan vorig jaar. Wel zijn de nodige maatregelen ge troffen. Reeds zijn alle gegevens, be trekking hebbend op de kwaliteiten van de emigranten naar Australië gezon den, waardoor de tijd om hen in het arbeidsproces te plaatsen, wat wordt verlengd. Minister Downer is niet bang Opmerkelijk is echter, dat leidende figuren in het Australische economische leven de situatie zeer licht opvatten. Minister Downer, onder wie de immi gratie ressorteert, verklaarde vorige week nog, dat hoewel de emigratie van on geschoolden zoveel mogelijk dient te worden uitgesteld er toch volledige toe lating is van vrouwen, kinderen, ver loofden of gezinsleden van personen, die zich reeds in Australië bevinden. Wat het uitstel van emigratie van ongeschool den betreft, verklaarde minister Downer dat ook zy binnen korte tijd naar Aus tralië zullen kunnen komen. In geen geval is de Australische regering terug gekomen op haar plannen op lange termyn, die een netto-immigratie-over- schot van 1 per jaar beogen. Van korte duur De „Broken Hill Pty". heeft juist de ze week nog weer bekend gemaakt, dat zy arbeidskrachten ook ongeschoolde! zoekt voor werk in Australië. En de „chief superintendant" van de Staats spoorwegen van Nieuw-Zuid Wales, de heer C. M. Davies, verklaarde dinsdag jl. nog, dat hy niet alleen naar Ne derland was gekomen om elektro-mon- teurs en elektro-technici te zoeken, maar ook ongeschoolde arbeidskrachten wilde aannemen. Toen hy vernam, dat er 400 Nederlanders met de „Waterman" naar Australië vertrokken, verzocht hij de ongeschoolden aan boord te mogen be werken om by de spoorwegen van NZ- Wales te gaan werken. Over het geheel genomen leeft by de Australiërs de opvatting, dat de huidige recessie van zeer korte duur zal zijn. willen eventuele putsch verhinderen De drie grote Franse vakbonden en de Nationale Unie van Studenten hebben een verklaring uitgegeven waarin zy zeggen zich te zullen verzetten tegen een mogeiyke rechtse poging de macht over te nemen. De CGT (communistische), de C.F.T.C. (katholiek) en het algemene vakverbond zyn vastbesloten een recht se putsch te verhinderen. De aard van de maatregelen die zy eventueel willen nemen is niet bekend gemaakt. In Parijs circuleren geruchten dat rechtse extremisten een nieuwe staats greep voorbereiden en De Gaulle willen vermoorden. Het blad „Le Figaro" meld de gisteren dat de putsch tussen 12 en 20 augustus zal worden uitgevoerd. Heerlijk, die geur, die smaak Proefexplosie met TNT in Canada Op een Canadees proef terrein te Suf- field in Alberta hebben Britse, Canadese en Amerikaanse deskundigen honderd ton TNT tot ontploffing gebracht. Deze sterkste nietnucleaire ontploffing die ooit teweeg is gebracht, was een on derdeel van een studieprogram voor de bescherming der burgerbevolking. De ontploffing veroorzaakte een paddestoel- vormige wolk die tot op een afstand van 55 kilometer zichtbaar was. Functiona rissen verwachten dat men zes maan den tot een jaar zal nodig hebben om de gegevens die door honderden in strumenten zyn geregistreerd, uit te werken. Weinig bekend, best is het niet In twee maanden wil Indonesië er maar 100 Volgens berichten, die in Den Haag op het commissariaat voor Ambonezen- zorg zijn ontvangen, is onlangs de twee de groep Ambonezen die op Rijkskos ten naar Indonesië is teruggegaan, te Djakarta aangekomen. Van de omstandigheden waaronder deze teruggekeerde Ambonezen daar le ven, is de commissaris voor Ambone- zenzorg, drs. A. J. van Raalte, „uiter aard" niet nauwkeurig op de hoogte. Volgens ontvangen inlichtingen van be trouwbare zyde is de verzorging rede lijk en armoede behoeven zij stellig niet te lijden. De Nederlandse regering beeft te hunnen behoeve op de Barkley's Bank te Djakarta een tegoed in pon den gestort. De eerste groep teruggekeerde Am bonezen Is door de Indonesische over heid ondergebracht in een voormalig vliegkamp, Tjaiwan, naby Buitenzorg. De tweede thans aangekomen groep kon daar niet worden gehuisvest, omdat de eerst aangekomen Ambonezen daar nog wonen. Een moeilijkheid met het door voeren van deze mensen naar hun uit- eindelyke bestemming naar wordt aangenomen: Ambon is, dat de In donesische scheepvaartondememing, de „Pelni" zeer onregelmatig vaart, waar door het verbiyf van deze gerepatri- eerden op Java lang duurt. De heer Van Raalte deelde in dit ver band mede, dat het agentschap van een Italiaanse scheepvaartmaatschappy te Djakarta gemachtigd is, de Ambone zen te Djakarta tegen betaling in ponden sterling voor rekening van de Nederlandse Regering door te voeren naar Ambon. Als dit zou zijn geschied, had men het in Den Haag moeten we ten, omdat dan de* rekening zou zyn aangeboden door de Italiaanse onderne ming. Advertentie Doe nu uw voordeel en koop direct. De geweldige vraag naar Singer zigzags over de hele wereld maakt deze fantastische aanbieding mogelijk. Nü moet u toch absoluut een Singer zigzag machine aan schaffen! Het oudste merk (110 jaar), dat reeds meer dan 110 miljoen machines aan de wereld heeft geleverd. Superieur in kwaliteit en service! De betaling kunt u desgewenst via het gemakkelijke Singer betalingssysteem regelen. Winkel en agentschappen in elke plaats. Zij lichten u ook gaarne in over de waarde van uw verouderde machine. ZAan Singer Maatschappij N.V., Kalverstraat 60-62, Amsterdam. Zend mij s.v.p. gratis brochure over uw Singer zigzag naaimachine. SS fejMk 3§ lÊÊf 8b1 a Meer dan 110 miljoen machines in 110 jaar! Ruim 5000 prijzen en talrijke attracties ,,Veel reumazieken, meer klinieken", onder deze titel organiseert de heer A. M. Bergers, bekend door zijn SUS-acties. zijn vijftigste actie, en wel die ten behoeve van het Nationaal Rheumafonds. Als beginda tum is bepaald 5 augustus a.s. De actie eindigt op 29 september. Aan de controleerbare geldinzameling, welke wordt gehouden in de vorm van een loterij, is f 250.000 aan belastingvrije prijzen verbonden, waaronder weer vijf woonhuizen, ieder van f 25.000. Het totaal aan tal prijzen is vastgesteld op 5005. De vergunning werd op 5 juni j.l. nissen 10 loten per giro bestelt, een door de minister van Justitie verleend, waarde-coupon ontvangt waaraan het De loten worden wederom in vyf ver- Nederlandse bedrijfsleven f. 20.000,- aan schillende kleuren by de bekende ver- extra pryzen heeft gehecht. Hierby is koopadressen verkrygbaar gesteld, voor gedacht aan de gehele familie, zo ook de prys van f. 1,- per stuk. Als by- byvoorbeeld aan oma en opa, die kans zondere prys is aan deze lotery een hebben op een jaar extra A.O.W. vliegreis je verbonden op zondagmorgen 3 september. Tussen half acht en acht uur vindt er speciaal voor de vroegslapers een ra dio-uitzending plaats, tijdens welke een extra geheim in de 3.200.000 verspreide kranten, wordt onthuld. Door middel van het lot zal notaris mr. M. J. Meyer nog dezelfde ochtend een drietal ge lukkigen aanwyzen. Deze worden dan per auto van huis gehaald en naar Schiphol gebracht. Hier staan drie lyn- vliegtuigen gereed, die de pryswinnaars zullen brengen naar Keulen, Parys en Londen. Zy worden vergezeld door Bue- no de Mesquita, Rudy Carell en John- cy Kraaykamp en een drietal dagblad verslaggevers. De vluchten. die visa ver sa worden uitgevoerd, zullen drie uren in beslag nemen. Terug op Schiphol staat daar een Sabena Sikorsky 58 ge reed om de 9 luchtreizigers naar Rot terdam te brengen, waar Cees de Lan ge het gezelschap tussen 13.45 en 14.00 voor de microfoon van Radio Luxemburg zal intervieuwen. Een andere byzondrheid aan deze reuma-lotery is de bepaling dat wie tenminste voor familie, vrienden en ken- ficieel slotcommuniqué te publiceren, maar de pers is van bevoegde Franse zyde reeds gewaarschuwd geen grote stroom nieuws over de conferentie te verwachten. Men mocht niet verwach ten dat de ministers door mededelingen aan de pers ten aanzien van de plan nen omtrent Berlyn hun kaarten op tafel zouden willen leggen. Een duiker, Siegfried Naumann, is er gisteren in geslaagd de autobus op de bodem van het Vierwoudstedenmeer te bereiken, waarin zestien mensen om het leven zyn gekomen. Hij bleef ander half uur bij de bus en bevestigde een kabel aan het voertuig. Speciale uitrustingsstukken zyn van Zürich naar Hergiswil overgebracht. Met dit materiaal wil men de bus naar een aanlegplaats in Hergiswil slepen. Het voertuig zal daar worden gelicht. De duiker heeft geen slachtoffers ge zien. De bus ligt op een diepte van negenenvijftig meter op de kop halfweg- gezakt in de modder. Na het ongeluk hadden de inzittenden vele ramen ge opend om te kunnen ontsnappen, zodat het mogelijk is dat de lichamen van de slachtoffers uit de bus zyn gedreven. Dezer dagen zijn twee leden van de parlementaire missie, die een bezoek van 14 dagen aan de zes eilanden der Ned. Antillen heeft gebracht, uit Curasao naar Mexico vertrokken. Het zijn de voorzitter van de missie, mr. dr. C. Berkhouwer (WD), en dr. W. L. P. M. de Kort (KVP). Zij zyn vergezeld van de griffier van de Tweede Kamer, mr. A. F. Schepel. By zyn vertrek van Willemstad ver telde mr. dr. Berkhouwer, dat de dele gatie dank zij het initiatief van de Staten van de Ned. Antillen een prach tige reis had gemaakt door de West- indische Archipel. „Wy hebben ons ver gewist van het nut en de gewenstheid van projecten, waarvoor de steun van de koninkrijksregering was gevraagd", aldus de voorzitter. De delegatie was onder de indruk ge komen van het enthousiasme, waarmee lands- en eilandsbesturen te werk zyn gegaan. Verder was men getroffen door het alom heersende gevoel met Neder land verbonden te willen zijn. De com missie is van mening dat de geprojec teerde werken zullen moeten worden uitgevoerd om de werkgelegenheid te vergroten. Daarnaast heeft zij open oog voor de mogeiykheid Ant-ilUanen in Nederland te werk te stellen- Mr. dr. Berkhouwer stelde voorts, dat Curagao, als knooppunt van waterwegen en luchtwegen, zo belangrijk is dat er alles aan gedaan moet worden om dit knooppunt zijn voorname plaats te laten behouden. Dr. de Kort zei dat hem sinds zijn laatste bezoek aan de Antillen in '57 een veranderde mentaliteit was opge vallen. Er is nu een verlangen het land economisch en sociaal vooruit te bren gen. Dit noemde hy een belangrijke factor bij het scheppen van welvaart. In Mexico wil men zich in belangryke mate oriënteren. Er zijn misschien grote mogelykheden voor de uitbreiding van de handelsrelaties tussen Mexico en Ne derland. Men acht het daarom van be lang dat Nederlandse volksvertegenwoor digers zich van het handelsklimaat op de hoogte stellen. Dr. de Kort zeide tenslotte, dat hij nog geen besluit had genomen inzake het hem gedane verzoek de leiding van de KVP-fractie in de Tweede Kamer op zich te nemen. Alvorens dit besluit zal vallen moeten er in Nederland nog enige gesprekken worden gevoerd. LOONSVERHOGING VAN 10 VOOR ZEEVARENDEN? Het College van Rijksbemiddelaars zal waarschijnlijk maandag a.s. beslis sen omtrent de loonsverhoging en ver betering der secundaire arbeidsvoorwaar den voor zeevarenden. De Stichting van de Arbeid heeft zich laten voor lichten omtrent de byzonderheden van de reeds door werkgevers en werknemers aanvaarde gageverhoging en verbetering der andere arbeidsvoorwaarden. Tot die verbeteringen behoren de ver lenging van het jaarlijks verlof met drie dagen, een compensatie voor de zaterdagmiddagen, waarop de zeedienst van toepassing is dan wel de dagen van aankomst en/of vertrek in de vorm van een halve werkdag en de waarde ring van de zaterdag by het verlenen van verlof (behalve bij periodiek ver lof) als een halve werkdag. De loons verhoging waaromtrent werkgevers en werknemers het eens zyn geworden, be draagt 10 voor alle lonen en toelagen. De Stichting van de Arbeid heeft reeds een gunstig advies aan het Col lege van Ryksbemiddelaars doen uit gaan. De verbeteringen van lonen en ar beidsvoorwaarden zijn bedoeld als in te gaan op 1 augustus j.l., vooruitlopen de op de nieuwe C.A.O. De onderhan delingen over de nieuwe C.A.O. voor koopvaardijpersoneel worden in septem ber voortgezet. Advertentie eens Al geprobeerd Doe 't Jamaica's toekomst wordt op 19 september bepaald De minister-president van Jamaica, Manley, heeft gisteravond meegedeeld dat de volksstemming waarbij de bevol king kan kiezen of Jamaica al of niet deel van de Westindische federatie moet blijven uitmaken, op 19 september zal worden gehouden. De partij van Manley, de Nationale Volksparty, wil Jamaica in de federatie houden maar de socialistische party van Bustamente streeft ernaar van Jamaica een afzonderiyk dominion in het Britse Gemenebest te maken. De mensen van de eerste groep zyn nu vanuit Tjaiwan ondergebracht in de jeugdgevangenis te Tangerang welke, naar de heer Van Raalte van betrouw bare zyde had vernomen, aan alle eisen van een behoorlyk verbiyf voldoet en zeker niet slechter is dan wat de Am bonezen in sommige woonoorden in Ne derland kenden (Proost!) Van een huis vesting te Djakarta kan by de daar heersende woningnood geen sprake zyn. Of de jeugdgevangenis, die onder het Nederlandse bestuur als zodanig werd gebouwd en gebruikt, thans nog als ge vangenis wordt gebruikt, is niet bekend, maar. een feit is, dat de Ambonezen, die er thans in zijn ondergebracht, niet als gedetineerden worden behandeld en volledige bewegingsvrijheid hebben. Zij zijn „gescreend" en door de Indonesi sche autoriteiten geschikt bevonden voor doorvoer naar Ambon. Op een vraag over de animo tot te rugkeer naar Indonesië onder de Ambo nezen die nu nog in Nederland zyn, ant woordde drs. Van Raalte, dat deze wel bestaat onder de ouderen, doch in veel minder sterke mate onder de jongeren, die voor een groot deel Ambon niet ken nen en in Nederland over het algemeen een goede werkkring hebben. Snel zou de afvoer gesteld dat de aandrang daartoe groot zou worden niet in zyn werk kunnen gaan, want van Indonesische zyde is te kennen ge geven, dat in Indonesië slechts 100 per sonen per twee maanden kunnen wor den ontvangen. Op 18 augustus a.s. zou uit Italië een boot vertrekken met de derde groep, doch deze reis moest worden afgelast omdat de eerste groep die onlangs in Indonesië aankwam en de volgende eerst na 2 maanden kan worden ont vangen. Gary Powers eerder naar arbeidskamp De piloot van de by Sverdlosk neer gehaalde Amerikaanse U-2, Gary Po wers, hoopt binnen drie maanden naar een arbeidskamp te worden overge plaatst, anderhalf jaar voor zyn straf- tyd in de gevangenis is verstreken. Hy heeft dit zyn ouders geschreven. Mevrouw Powers jr. hoopt haar man enige tyd te kunnen bezoeken wan neer hy in een arbeidskamp is. Powers werd vorig jaar wegens spio nage tot tien jaar veroordeeld, waar van drie jaar door te brengen in een gevangenis en zeven in een werkkamp. Mevrouw Powers mag haar man in de gevangenis eenmaal per maand een uur bezoeken. Zij zendt hem uit de Verenig de Staten regelmatig pakketten. Geen barricaden op de Franse wegen (Van onze Parijse correspondent) Gedurende de maand augustus komen er geen barricaden op de Franse we gen. Gisteren hebben namelyk de boe renbonden besloten, dat zy tegen de regeringsmaatregelen tot reorganisatie van de landbouw niet zullen ageren door middel van directie acties, maar via hun vakbonden. Maatregelen zullen worden genomen om het parlement in buitengewone zit ting by een te laten roepen. Wat dit laatste betreft, is niet te verwachten, dat de regering aan deze eis zal toegeven, ook al zou het nodige aantal handteke ningen van Kamerleden by een kunnen worden gebracht. Dat aantal was er eveneens in het begin van 1960, doch generaal De Gaulle weigerde toen een decreet tot by eenroeping van de volks vertegenwoordiging te tekenen. Voorts zullen de boerenbonden tydens de vakantie een psychologische actie be ginnen om de stadsmensen op de hoog te te brengen van hun verlangens. Op sommige Franse wegen zag men gis teren al borden met allerlei eisen van de boeren, maar het slot ervan luidde steeds: Leve Frankrijk en goede reis". T1LDY overleden De Hongaarse oud-president Zoltan Tildy is te Boedapest overleden, aldus heeft het Hongaarse persbureau, MTI, gisteren gemeld. Hij is 72 jaar gewor den. Tildy is van 1946 tot 1948 presi dent van Hongarije geweest. Hy behoor de tot de party van de kleine bezitters. Tildy werd tot een gevangenisstraf van verscheidene jaren veroordeeld we gens actieve steun aan minister-presi dent Imre Nagy tijdens de Hongaarse opstand in 1956. Tildy is minister geweest in het ka binet van Nagy in de tyd van de op stand. Hy werd in 1958 veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Drie jaar la ter werd hy vrijgelaten. Tildy is predikant van een protestant se kerk geweest. In de oorlog maakte hij deel uit van een anti-Duitse ondergrond se organisatie. Pakistan erkent Algerijnse regering in ballingschap Pakistan heeft de Algerijnse regering- in-ballingschap erkend, is door het ministerie van Buitenlandse Zaken in Karatsji meegedeeld. Volgens het mi nisterie is het standpunt van Pakistan in de Algerynse kwestie nooit aan twy- fel onderhevig geweest. De vraag was alleen, wanneer een officiële erkenning von de voorlopige regering het meest van waarde zou zyn. Dat moment was nu gekomen. Deze mededeling werd gedaan kort voordat een Tunesische afgezant in Karatsji arriveerde met een brief van president Bourguiba. Pakistan heeft ook te kennen gegeven dat het in de kwestie-Bizerta aan de kant van Tune sië staat. Het zal dan ook niet verhin deren, dat er Pakistaanse vrywilligers naar dat land vertrekken.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5