LUCKY... THE REAL NT CIGARE RNATIONAL E LUCKYIN NEDERLAND I.25 Bourguiba bereid actie in de VN te staken VERKEERSBORDEN-WAANZIN OPRUIMING 5 Duizenden op toogdag van herv. i geref. zendingsbond BULTHUIS, BOTERMARKT 23 Als Frankrijk binnen redelijke tijd de basis Bizerta ontruimt )pgericht 1 maart I860 Vrijdag 4 augustus 1961 Tweede blad no. 3*9417 155» Vele honderden uit Leiden en omstreken re le- een Vele duizenden zendingsvrienden uit alle sterken van het land, onder wie ook Gram. londerden uit Leiden, Katwijk, Noordwyk, Rynsburg en andere plaatsen uit de -mgeving, trokken gisteren op naar de RUsenburgse Bos te Driebergen om daar .gslul-le 50ste landelijke zendingsdag van de Ger. Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk ranto. iy te wonen. KRO ïltenl. Azle. kerk. erwe d. vr. muz. 11.45 12,04 12.33 13.20 aanse 17.15 antw. 20.00 ook toe- 22.40 muz. voor imen \RA zang ram. v. en >RO: n ln Deze ra- 1.55- Talrijke predikanten waren met hun imeenteleden meegekomen naar deze larlijkse hoogtijdag. Met grote aandacht luisterde deze rote schare naar de verschillende toe- jraken, die in het bijzonder ,De zen- Ing in het licht van de Wederkomst" >t thema hadden. Massaal en bezield klonk het psalm ezang over het uitgestrekte landgoed. In deze samenkomst namen de zen- ingsvrienden afscheid van ds. C. J. P. am te Lunteren en zuster Stuurman, ie binnenkort naar het zendingsterrein in de Geref. Zendingsbond in Kenia ïllen vertrekken. Na het openingswoord van ds. A. [eijers uit Utrecht, voorzitter van het oofdbest.uur, sprak ds. J. den Hoed te 7ijk bij Heusden over „De zege is Hem sschoren". Oorlog, honger en dood. die e mensheid beangstigen en bedreigen, ebben niet het laatste woord, want de jiter op het witte paard het Evangelie er zaligheid, gaat voorop. Daarom is ïnding geen waagstuk, dat tot mis- ikking is gedoemd, aldus ds. Den Hoed. n een angstig levenstempo jaagt de lens naar het einde. Straks zullen alle ingen nieuw zijn. Dan zal de ruiter op et witte paard bewijzen, dat hij een oede strijd gestreden heeft. Hij zal verwinnen! Het thema van ds. J. den Besten uit luizen, „Om de volken te verleiden", •as eveneens gebaseerd op een gedeelte it de Openbaringen aan Johannes. Satan, zo sprak ds. Den Besten, werkt olgens een vast plan. Hij tast alle ver- loudimgen aan. Het is de taak van de 00 Advertentie LAATSTE WEEK Juiver wollen KARPETTEN, 200 x 290, van 185.— NU 139.75 ter- AXMINSTER KARPETTEN Ge- 00 x 300 nu 189.— 225 x315 nu 229.— GORDIJNSTOFFEN voor de 6 45 HALVE PRIJS. zie- ort. 10 ïuz. Lezers schrijven ïe vijfdaagse werkweek in de beschutte werkplaatsen Het is mij een behoefte om op deze ;ijze aandacht te vragen voor de werk- ijden in de beschutte werkplaatsen. Toen de vijfdaagse werkweek óók voor eze categorie van kracht werd. heeft e minister blijkbaar geen rekening ge- iouden met het minder valide personeel an bedoelde werkplaatsen, toen zij de .erktijden daarvoor vaststelde. Immers, tegen en één-vijfde uur per dag voor .eze mensen is veel te lang. Heeft de linister zich wel eens afgevraagd, wat iet heeft te betekenen voor invalide of Hinder valide mensen om een gehele lag te moeten zitten? Is zij wel eens en gehele dag in zo een werkplaats ge feest om de daar te werkgestelden gade e slaan? Nu, als dat het geval is ge feest. heeft het zakelijke wel de over land op het menselijke gehad. Als men ziet, hoe de mensen 'smor- ens met frisse moed beginnen aan hun aak geestdodende taak, en men ziet lezelfde mensen om een uur of drie, ier in elkaar gezakt op hun stoelen, Jet wetende hóé te gaan zitten om de ninste pijn te voelen, dan zal de minis- er het met mij eens zijn, dat de werk- ag voor zulke mensen beslist om vier lur beëindigd moet worden. Het is buiten kijf, dat het gelukkige nstellingen zijn, waar minder validen tun eigen brood kunnen verdienen, naar er behoeft toch niet het uiterste an hen gevergd te worden? Minister Klompé. U, als minister van tociale Zaken, zeg nu niet, „bij de be- chutte werkplaatsen moet toch al zo- 'eel worden bijgepast", maar grijp in, .1 zou het tekort desnoods verdubbeld forden. Er is immers geld genoeg in >ns, op zeer hoog welvaartspeil staand indje? Neemt U het devies ter harte. Iets wat waard is gedaan te worden, s waard góéd gedaan te worden. Met hartelijke dank voor de plaatsing, Hoogachtend, D. NASVELD, ralkenburgseweg 16, Katwijk a/d Rijn. Postduiven als vrijetijdsbesteding p In Breda werd op 30 juni de mani estatie „Vrijetijdsbesteding 1961" ge pend door ZB. mr. Y. Schol ten, staats ecretaris van het Ministerie van On- erwijs, Kunsten en Wetenschappen. In en vlak betoog eerden de mogeiykhe- en van vrijetijdsbesteding, en daarin •ervat het menselijk geluk, nader toege- icht. Jammer is alleen, dat de post- luivensport er in dit verband niet zo .-unstig voorstaat. Bijna dagelijks berei- :en de secretaris van de Postduiven- >ond verzoeken om juridische bijstand 3 ti gerezen moeilijkheden. Nog steeds j porden door vele woningbouwvereniging n gemeentebesturen verzoeken om een luivenhok te mogen plaatsen zonder neer afgewezen. Anderen ondervinden noeilijkheden met reeds geplaatste hok ten. In feite is het zo, dat in door de •verheid gesubsidiëerde woningbouw, de •eoefening van duivensport niet is toe- ;estaan. Een dwaze toestand in een tijd an streven naar vrijheid en een vijf- laagse werkweek en, in verband daar- nede, de vrijetijdsbesteding. Wij zijn de irestaties van deze vogels, waaraan dui- enden hun leven danken tijdens de lorlog, blijkbaar vergeten. Daarom heet •fficieel het huren van een huis de be- chikking krijgen over woongenot, maar lat genot kan alleen gesmaakt worden linnen de vier muren. Want buiten deze nuren wordt het woongenot veelal er fenis. Geen kippenhok, geen duivenhok, ;een hok voor kanaries of konijnen, al- es is samen te vatten in het uitzicht- oze niets. We leven in een tijd, dat so- jiologen en psychologen in ruime mate ;ich bezighouden met de mens en de nenselijke geest. Maar de veredelende nvloed, welke kan uitgaan van de om- tang tussen mens en dier wordt volko- Kerk de volken te onderwijzen door de prediking van het Evangelie. Naar men selijke berekening schijnt de zaak van de Kerk hopeloos. Toch mogen wij niet angstig aan de toekomst denken, want bij de uitvoering van haar taak staat de Kerk niet alleen. Dr. F. C. de Waart uit Wolfheze schetste de ellende die de Toradja-kerk op Celebes heeft doorgemaakt. Berooid en zonder veel voedsel kwamen duizen den vluchtelingen bij de kust aan In de kustvlakte had de zending in het ver leden nooit een voet aan de grond kunnen krijgen. Nu zijn juist door de aanwezigheid en het getuigenis dezer vluchtelingen vele kampongs voor een groot deel gekerstend. In de middagsamenkomst hield de toekomstige zendingspredikant ds. Lam te Lunteren een rede over „Zending en Wederkomst", welke door de NCRV werd uitgezonden. Zendingsarbeid is een onmiskenbare voorwaarde voor de wederkomst van de Koning. Voor alles gaat het om de ver heerlijking van Gods deugden. Daarom is het feest van de vijftigste zendings- aag niet óns feest, maar het feest van de trouw en het geduld Gods. Helaas is de toekomstverwachting van de Kerk op de achtergrond geraakt. Zij heeft de roeping en de opdracht het Evangelie te prediken. Onderwijs, me dische verzorging en sociaal-economische opbouw worden als onderdelen van het zendingswerk nog wel aanvaard, doch deze verliezen hun levenswortel als dit werk niet doorlicht wordt met de bood schap van het Evangelie. Boven alle zendingsarbeid staat geschreven: „Aldus móét het geschieden!" In het midden van de wereldgeschiedenis staat het Kruis, aan het einde staat de Troon, zo besloot ds. Lam zijn toespraak. Een profetisch getuigenis legde ds. H Goedhart, uit Rotterdam-Delfshaven af. De primitieve mens, zo merkte spre ker op, leeft in een voortdurende angst, de angst van een mens zonder God Door onze techniek ziet hy zijn goden onttroond en bedwongen. Zyn angst maakt nu plaats voor overmoed. Tegenover de zelfverheerlijking van de westerse mens, staat het Evangelie, dat oproept tot ootmoed. De overmoed' van I Pn^nl,t,leve mens- de tragische ontwikkeling, dat hy in de ban komt van andere, niet minder demonische machten. Zullen detze volken horen van een biddende gemeente? Of van zelfingeno men, onder elkaar twistende christenen? Zijn wij door de prediking van het Evangelie ontdekt aan onze trots en armoede? Of zijn wij mensen, die weelde en welvaart liever hebben dan God' Deze en andere kritische vragen hopen hfïl ^?r?T!L,.ons op' aWus G°«i- hart Wij hebben, ook in de praktijk van het dagelijkse leven, moeite om te geloven, dat God regeert. Als zendings vrienden staan wij mede schuldig, schuldig voor God maar ook voor de heidenwereld wy schynen met onze techniek gelukkig te zyn, maar in wer kelijkheid hebben wy er angst voor evenals de primitieve mens voor ziin goden. v Het christeiyk geloof vraagt om een groot offer en een grote ijver opdat bij net einde alle volken voor Jezus knielen zullen. Da E. F. Vergunst sprak een slot woord over ..Lankmoedig tot het einde". Hoogheemraadschap van Rijnland Tydens de vergadering van het Hoog heemraadschap van Rynland vonden de verkiezingen plaats voor hoofdingelan den en hoofdingelanden-plaatsvervan gers. By de periodieke verkiezing in het eerste kiesdistrict (hoofdplaats Bloe mendaal) werd tot hoofdingeland ver kozen de heer J. L. Prins te Overveen (Bloemendaalin hetzelfde kiesdis trict werd tot hoofdingeland-plaatsver vanger gekozen jhr. W. Ph. Barnaart te Vogelenzang (Bloemendaal); By de tussentijdse verkiezing in het elfde kiesdistrict (hoofdplaats Reeuwijk) werd tot hoofdingeland-plaatsvervan ger benoemd de heer M. D. D. L. van Leeuwen te Waddinxveen; by de perio dieke verkiezing in het 12e kiesdistrict (hoofdplaats Hazerswoude) werd tot hoofdingeland verkozen de heer Jos. van der Eyk te Benthuizen; in het zelfde kiesdistrict werd tot hoofdinge land-plaatsvervanger gekozen de heer P. van der Eyk Jaczn te Waddinxveen. Morgen corso- en collectedag VOOR DE LEIDSE BUITENSCHOOL. Het bestuur van de Oudervereniging van de Leidsche Buitenschool verzocht ons opname van het volgende: Morgen is het niet alleen corso-, doch ook col- lectedag. Er wordt dan n.l. gecollec teerd voor het zwakke en nerveuze kind. Velen, waaronder 90% in Leiden woon achtig, bezoeken de Leidse buitenschool te Katwijk. Geef in het belang van dit kind morgen met gulle hand. Collectan ten (trices), die morgen by deze inza meling wensen mede te helpen kunnen zich hedenavond tussen 8 en 9 30 uur en ook zaterdagochtend aanmelden by de Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn. By het langs trekken van het corso zullen velen zeggen „wat prachtig". La ten wy, als bestuur, dit ook kunnen zeggen zodra het resultaat van de col lecte bekend is. LEIDSCHE SPAARBANK. In de maand juli werd er bij de Leid sche Spaarbank ingelegd f2.061.077,15 en terugbetaald f 1.947.045,80. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 450 en het aantal afbetaalde boekjes 259. Op 6.422 rekeningen van deelnemers aan de Afihaaildienst werd f 159.253,25 bijlgeschreven. Er werden 1.157 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke Inhoud van f 34.552,31. Het tegoed der 48.683 inleggers be droeg aan het einde der maand f43.451.026,36. men afgegrendeld. Dit is een dwaze en ongewenste toestand. Het wordt tyd, dat men van overheidswege aandacht aan dit euvel schenkt en dat een wette- ïyke oplossing komt, om deze a-sociale regelingsdrang, in meer redeiyke banen te leiden. Postduivenliefhebber Rampjaar voor land bouw in Suriname? Het dagblad „Suriname" verwacht, dat het jaar 1961 een „rampjaar" voor de Surinaamse landbouw zal worden. Van de rijstoogst zal door de aanhou dende droogte weinig meer terecht ko men, zo meent het blad. De rystverbou- wers zouden al biy mogen zijn wan neer een opbrengstpercentage van 50 vergeleken by normale oogsten, wordt gehaald. Dit houdt tevens in dat Suri name ryst zal moeten importeren. Met de cacaocultuur is het volgens het blad niet beter gesteld. Op een cacaoplantage alleen al zyn tienduizen den jonge cacaoboompjes doodgegaan door gebrek aan water. Ook de citrusverbouwers staan voor grote moeilykheden. Door de felle droog te is de bloei van de citrusbomen nu pas begonnen. De planters staan nu voor een dilemma. Moeten zy deze te late bloei vernietigen of niet? Deze byzon- dere oogst, zo laat in het seizoen, kan tot gevolg hebben dat door het op de markt komen van ander citrusfruit, zeer lage prijzen worden behaald. Ook komt door het behouden van deze bloei tevens die van het volgende jaar in het gedrang. Vernietiging van de huidige bloei betekent dat dit jaar geen op brengsten zullen worden verkregen voor de, toch al noodlydende, citrusverbou wers. Opleiding varen met radar bij dichte mist De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, heeft tydens de gisterochtend gehouden zitting van de Raad voor de Scheepvaart te Amster dam een pleidooi gehouden voor het stellen van dezelfde opleidingseisen met betrekking tot de kennis en het gebruik van radar aan stuurlieden van de klei ne handelsvaart en van de grote vaart. „Het is noodzakelyk", aldus de inspec teur, „om de verplichtingen van een dergelyke opleiding voor de kleine han delsvaart te bespoedigen". Het is volgens hem, ook voor de kleine vaart, een in ternationaal vast recht en een onafwys- bare eis in druk bevaren routes en bij slecht weer de radar permanent bezet te houden door een deskundige. De heer Metz zei, dat de kleine vaart daaruit de nodige consequenties zal moeten trek ken. „Indien men op het standpunt blyft staan dat op kleinere schepen economisch gezien niet meer dan twee navigators (een kapitein en een stuur man) kunnen varen, zullen deze func tionarissen beiden moeten weten hoe ze het radarapparaat moeten bedienen en zullen ze dat ook voortdurend on danks de daardoor ongetwyfeld zwaar dere belasting moeten doen". LUCKY STRIKE ...wordt in practisch alle landen ter wereld gerookt. LUCKY STRIKE ...vliegt op haast alle Internationale luchtlijnen mee. LUCKY STRIKE ...vaart op schier alle passagiersschepen ter wereld mee. „De zoete inval" Door het inslaan van een ruit hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot de kantine van het L.F.C-terrein aan de Boshuizerkade. Vermist worden 25 ge vulde koeken, 140 rollen Rang, 15 pakjes kauwgom, 19 stukken schuine drop. een doos met honderd toffees, 3 fl. limonade en een fles jus d'orange. Ook is vannacht ingebroken in de kof- fietent aan de Rynsburgerweg, waar een raam opengebroken werd. Hier werd o.a. een bedrag van ruim zeven gulden, 15 pakjes shag, een aantal sigaren en een hoeveelheid snoepwaar ontvreemd. Motorrijder reed op kinderen in Gisteravond reed de motorrijder uit Hasselt in op een groepje van drie kin deren, dat op het laatste ogenblik de weg zou zyn overgestoken. Fraukje werd hierby levensgevaarlyk gewond. Zy moest naar het ziekenhuis in Zwolle worden overgebracht, waar zy vanochtend is overleden. Vanochtend is de 7-jarige Fraukje Termeer uit Kadoelen (N.O.-polder) aan haar verwondingen bezweken, die zy gisteren opliep, doordat zy door een motor werd aangereden. illinium HOOIGRACHT 54 PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK (Van onze Paryse correspondent) Tydens een persconferentie heeft president Bourguiba gisteren gezegd, dat hy bereid is zyn actie inzake Bizerta in de Verenigde Naties te staken, als Frankryk zich bereid verklaard een redelijke termyn in acht te nemen voor de ontruiming van de oorlogshaven. Als Frankryk die verzekering niet geeft, dan zet Tunesië zijn actie in de Verenigde Naties voort en dat zal niet prettig zyn voor hen, die kool en geit willen sparen. Tegelijk beschuldigde Bourguiba er de Fransen in Bi zerta van, dat zij de Tunesische krygsgevangenen onbehoorlijk behandelen en hen afmattende werkzaamheden laten verrichten. Als daar binnen 24 uur geen einde aan komt, dan zullen de Franse krijgsgevangenen in Tunesië net zo worden be handeld. Hiervan is mededeling gedaan aan de Franse consul ln Tunis. Lichte ontspanning De eerste indruk van deze rede in Parys was, dat een lichte ontspanning in de Frans-Tunesische betrekkingen valt te constateren. De Franse regering is altijd bereid geweest, zo zegt men in officiële kringen, om onderhande lingen over ontruiming van Bizerta te beginnen. Frankryk kan echter geen toezegging doen, dat Bizerta nog voor het einde van dit jaar zal worden ont ruimd. De ontruiming zou verband hou den met de internationale spanning over Berlijn. De Franse regering is bereid te pra ten, mits men van de andere kant niet de eis stelt, dat de ontruiming een zaak moet zijn van dagen, weken of maan den. Doch alvorens deze onderhande lingen beginnen, wil de Franse regering van Tunis zwart op wit de verzekering hebben, dat het vrije verkeer tussen de diverse Franse steunpunten in Bi zerta gegarandeerd wordt. Eerder kan Frankrijk er niet aan denken, zyn troe pen in Bizerta terug te trekken tot in de eigenlyke oorlosghaven. Het ongebruikelyk „zomer"weer en de vele manifestaties in het centrum van de Sleutelstad waaruit wy de schoonheid van de natuur kunnen proe ven zonder ons in oliejassen te hul len (zoals bloemsierkunst en Aqua- Hor tus) hebben ons geruime tijd weerhou den van een tochtje langs de Witte en Zoeterwoudsesingel. Vandaar dat wij pas nu, kort voor het einde van de twee genoemde exposities, gewaar wer den dat op de hoek van singel en Koepoortsbrug (Doezastraat) een drietal wegwyzers staat, dat kenmerkend is voor de onachtzaamheid waarmee het verkeer in Leiden pleegt te worden voorgelicht. Wij zyn in ons land gelukkig een in stelling ryk, die er alles aan doet om het wegwyzerstelsel perfect te maken: de ANWB. Het schynt echter de laatste jaren een gewoonte te worden, daar naast eigen plaatseiyke systemen in te voeren, vooral in het toeristenseizoen en by byzondere voor een talryk pu bliek op touw gezette gebeurtenissen. Onlangs wezen wy er op, dat zien op de Hoge Ryndyk enkele „aardige" bor den bevinden, die het Leiden binnenko mende verkeer in de richting van de bollenstreek en de badplaatsen langs dj zyisingel dirigeren, terwyl het officiële ANWB-bord, waarop de vreemdeling zich pleegt te oriënteren, nog geen vijf tig meter van dit in vele opzichten ver warrende en aesthetisch monsterachtige „seizoen-bord" dit verkeer over het Le vendaal stuurt. Wy moeten helaas ook de gemeente lijke overheid in dit verband kri tiseren. Deze behoort er op toe te zien. dat dergelyke complicerende fac toren uit het toch al hopeloze Leidse verkeer worden geweerd. Op de hoek Witte Singel-Doezastraat prijken thans drie borden. Het bovenste verwijst naar de La kenhal langs een route via de singel, kennelyk om veel gezoek in het nauwe centrum van Leiden te voorkomen. Het bord daaronder verwyst onder meer naar de exposties van schilder- en bloemsierkunst via de Doezastraat, ter wijl deze exposities plaats vinden in de Lakenhal. Het derde bord verwyst naar de Aqua Hortus in de Hortus, eveneens over de Koepoortsbrug. Op zichzelf zou men dit alleen maar lachwekkend kunnen noemen. Maar wie iets meer weet over de oorzaken van de verkeersonveiligheid kan er alleen •raar een verregaande slordigheid ran de betrokken instanties in zien. De vreemdeling die Leiden bezoekt onder meer voor deze exposities, weet over het algemeen dat bloemsierkunst en schilderkunst in de Lakenhal te vin den zyn. Anders laat hij zich toch niet door die borden verleiden. En de Leide- naar weet de weg wel. Wanneer die Lakenhal-zoekende vreemdeling dan twee verschillende kanten op wordt gediri geerd om deze tentoonstellingen te vin den, dan levert dit ten eerste op dit toch al zeer gevaarlyke kruispunt aar zelingen en extra gevaren op, en in de tweede plaats by de toerist de neiging om verdere verkeersaan wij zingen maar aan zijn al of niet gemotoriseerde laars te lappen. Er zou veel voor te zegqen zijn, r i f if f 1 T> V r T(r v* Z-i j i J 1 f i 4 A l wanneer er een enigszins deskun dige instantie werd aangewezen, om goedkeuring te hechten aan tijdelijke aanduidingen. Zoals het nu gaat maakt Leiden zich niet alleen belachelijk, maar verhoogt de Sleutelstad de ver keersonveiligheid. En wat de beweerde slechte behan deling van Tunesische krijgsgevangenen betreft, laat de Franse regering weten, dat vertegenwoordigers van het interna tionale Rode Kruis twee dagen geleden de krijgsgevangenen hebben bezocht en constateerden, dat hun behandeling in overeenstemming is met de bepalingen van de internationale overeenkomsten. De gevangenen mogen levensmiddelen- paketten ontvangen en brieven schrij ven naar hun familie. In Frankryk bestaat nog altyd de hoop, dat het doorgesneden tafellaken tussen beide landen alsnog kan worden gerepareerd. Het Paryse avondblad Le Monde wyst erop, dat by een definitie ve breuk er twee verliezers zyn. Tu nesië verliest in dat geval Frankrijk, maar Frankryk zou Tunesië kwyt ra ken. Grote schade zouden de Franse planters en industriëlen lijden en de Franse banken en verzekeringsmaat- schappyen. Maar ook Bourguiba zou voor grote problemen komen te staan. Men is bezig aan het opkopen van 500.000 hectaren grond, die vroeger aan Franse grondbezitters behoorden. Zou den de Franse technici vertrekken, dan zou de Tunesische staat alleen al wat de bebouwing van deze gronden betreft grote moeilykheden ondervinden. Tune sië beschikt over de helft van de aan delen in de fosfaatfabrieken van Sfax- Gafsa, maar de Fransen controleren de yzererts-, lood- en zinkmijnen. De pa pier- en kartonnage-industrie, de brou weryen en de metaalindustrie zyn over wegend in Franse handen. De Tunesiërs zouden natuurlyk een beroep kunnen doen op andere buitenlandse technici, maar tot welk een prijs en risico? Tunesië en d VAR Tunesië en de V.A.R. hebben besloten de diplomatieke betrekkingen te her vatten, aldus Radio-Cairo. Tunesië verbrak de betrekkingen in oktober 1958, omdat het de YAR betrok ken achtte bij het beramen van een aanslag op president Bourguiba. Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Cornelia Johannes Andries Rudolf, zn van A. de Bolster en G. van Gog; Catha- rina Joanna Maria, dr van J. M. J. Core- mans en J. H. M. Witkamp; Hendrik Cor nells. zn van G. van de Maas en F. van den Nieuwendijk; Willem Jacobus, zn van W. J. Lancel en G. Koolstra; Mlchaël Fr. Maria, zn van F. Overdijk en A. J. Schalk wijk; Hendrlka, dr van H. Sprultenburg en H. Gorissen; Jacobus, zn van M Vro lijk en J. T. v. d. Hoogenband; José Ber- nardine, dr van P. Langhout en T. C. Bod; Johannes Jan Willem, zn van D. van Harten en G. van Triest; Reggy Ronald, zn van A. E. R. de Feniks en A. A. J. Gor- vel; Maarten, zn van A. Stikkelorum en G. J. M. Meilink; Pietronella, dr van A. J. Bekooy en P. Buijs; Yvonne Déslrée, dr v. M. C. Stoof en M. W. v. d. Burgh; Emma Geertruida, dr van A. Geers en J. v. d. Bosch. GETROUWD: H. van Tol en A. Reljerse; D. J. van den Burg en C. M. van Egmond; J. W M. Wesseling en C. Uckert; J. S. Brandt en W. Fasseur; J. M. Livingston en T. Buys; C. Vijlbrief en J. Bij; D. van der Blom en J. C. Beekman; L. H. van der Voet en J. Verpoorte; H. M. J. Juffermans en E. Rei- zevoort; T. G. Burgerhout en L. F. M. Honsbeek; J. P. Snoeks en C. Ju; D. Ouds- hoom en H. J. Kluivers. OVERLEDEN: A. C. A. Beijk, 5 Jaar, dochter; P. Fransz 68 Jaar, man. Het Leidsch Dagblad Meest gelezen blad van Leiden en Omstreken

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3