Vele raadselen rond fraude bij bankfirma BYNBENDE' NIEUW ROOD Belkacem Krim: Sahara het grote struikelblok Hoofdkassier was voorbeeld LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY N.y.Y. voor 5-daagse schoolweek gedurende de zomermaanden Maand bloemen voor Bep Blok Jonge dief te Venlo in arrest Bereid overleg voort te zetten Juli: koud, nat en somber DINSDAG 1 AUGUSTUS 1961 Nooit tvas verdenking gerezen (Van onze Rotterdamse correspondent) Artikel 69 van het Wetboek van Strafrecht luidt: „Het recht van strafvordering vervalt door de dood van verdachte". Dit artikel is van toepassing op de fraude die is gepleegd bij de ban- kiers R. Mees en Zoonen te Roterdam. Immers, de hoofdkassier die ervan verdacht wordt, is op de avond van de 5e juli overleden na 's middags op kantoor een hartaanval te hebben gekregen. Maar uiter aard gaat het politie-onderzoek voort, want men moet alles doen om te trachten erachter te komen op welke wijze de man zich de gelden heeft kunnen toeëigenen, zonder dat er ook maar een ogenblik verden king tegen hem was gerezen. Aanvankelijk dacht men, dat het hier om een bedrag van f 450.000 gaat, maar nu is gebleken dat het ongeveer een half miljoen zal zijn. Er zijn zoveel raadsels in deze zaak, dat de politie en natuurlijk de accountants er hun handen vol aan hebben. IJdelheid Heeft hij met speculeren of met wedden geld verloren? Niemand die er nog een antwoord op weet. By het on derzoek wordt nagegaan of hy soms helers had of mensen die hem chan teerden. Tot op heden is daarvan niets gebleken. Het echtpaar had geen kin deren. Men krygt de indruk dat de kassier louter en alleen door een vergaande ij delheid tot het stelen van het geld is gekomen. Een jaar geleden werd hy by zyn 40-jarig jubileum aan het personeel Van Mees nog ten voorbeeld gesteld. „Een man met een plichtsbetrachting, zoals er maar weinigen zyn", werd er gezegd. Een man, die van de onderste sport tot de functie van hoofdkassier v/as opgeklommen. Men vertrouwde hem volkomen, zó zeer zelfs dat het geen argwaan wekte, dat hy gedurende elf jaar geen dag vakantie had opgenomen. Een firmant van de bank, die hem er op wees dat hy nu toch eens verlof moest nemen, kreeg te horen dat hy er niet aan dacht. De man moet als op een vulkaan hebben geleefd. Hoe lang? Niemand kan er nog een antwoord op geven. Tien, twaalf of meer jaren? 's Morgens was hy als eerste present, en 's avonds ging hy als laatste weg. De hartaanval die hy op de vyfde juli heeft gekregen, was niet de eerste. Reeds eerder was dit gebeurd, maar de vol gende dag was hy weer op kantoor. Hy kon nauwelyks meer een pen in de hand houden. Na zyn dood wilde men uit de kluis, de z.g. „bufferkas", dat is het geld waarmee aan onverwachte grote aanvragen moest kunnen worden vol daan, halen. Een reservekas dus. In de afdeling van de kluis waarin het geld, bijna een half miljoen, moest liggen, werden alleen wat restjes kaas en an dere beschimmelde etensresten aange troffen. Alarm. Onmiddellijk werd alarm geslagen. De politie werd gewaarschuwd, wat overi gens voor de firmanten een pjjnlyke maar zeer noodzakelijke stap was, want het spreekt vanzelf dat de verzekerings maatschappijen dit eisen. De gehele bufferkas was leeg. Men ging de boeken controleren. In een kladkasboek werden verdachte veranderingen gevonden. Het onderzoek zal echter nog geruime tijd in beslag nemen. Waar heeft de kassier dat geld aam uitgegeven? Tot nu toe heeft men on geveer f125.000 kunnen reconstrueren. Hy had een flat aan het Oostplein ge kocht waar overigens toch ook een hy potheek op rustte. Deze flat had hy zeer luxueus ingericht, waarby van allerlei elektrische snufjes gebruik was gemaakt. Gedurende de laatste jaren heeft hij drie nieuwe auto's gekocht. Hij reed zelf niet, maar liet zich door een familielid rijden. In vele commissies en comité's, ook kerkelyke, vervulde de kassier voor aanstaande functies. Op aanbevelings- lysten prykte zyn naam meermalen vlak onder die van de burgemeester en andere vooraanstaande stadgenoten. Hy was daar byzonder trots op. Ook is de kassier nog brandmeester by de vrij willige brandweer geweest. Buiten de bank kende men hem dan wel niet als firmant van Mees maar toch als iemand die zeer veel had te vertellen by deze bank. Buitensporig veel geld heeft hij ook uitgegeven aan bloemen, gedurende een jaar zelfs meer dan f3000. Tot voor enkele jaren placht hy nogal van het leven te .genieten", maar sinds zyn ge zondheid slechter was geworden, bleef hy veel thuis. Vaak kwam hij doodziek op kantoor. De angst voor ontdekking dreef hem voort. Advertentie Heath over Angola Portugal voert geen uitroeiingsoorlog De Britse onderminister van Buiten landse Zaken, Edward Heath, heeft gis teren in het Lagerhuis mededelingen ge daan uit een rapport over een onder zoek dat de Engelse consul-generaal in Loeanda naar de toestanden in het noorden van Angola heeft, ingesteld. Be richten als zouden de Portugese troepen de tactiek van „verschroeide aarde" toe passen of een uitroeiingsoorlog voeren tegen de Afrikanen zyn beslist onjuist, aldus de consul, James Wardrop. Er zyn gevallen van willekeurig optreden van burgers en politie bekend, maar de autoriteiten hebben getracht een einde te maken aan dergelijke excessen. De eerste aanvallen van Afrikanen op Europeanen waren „byzonder wreed" en de Europeanen zyn geprovoceerd. Maar talrijke Afrikanen die niets met de op stand te maken hebben, zijn het slacht offer geworden van represailles. Minister Heath merkte op dat herstel van de vrede in Angola vooralsnog niet in zicht is, en dat trouwens uitsluitend militaire maatregelen geen oplossing kunnen brengen. Economische, sociale en politieke hervormingen zyn noodza- keiyk. Het Portugese persbureau Lusitania meldt dat opstandelingen de Portugese troepen, die het strategisch belangrijke dorp Moecondo in noord-Angola hebben bezet, hebben aangevallen. Het Portugese Rode Kruis heeft in het noorden van Angola zeven ont vangstcentra ingericht voor Angolezen die naar Kongo zijn gevlucht en weer naar huis terug willen. Dit is meege deeld door de Liga van Rode-Kruisver enigingen in Genève. Met Togal bevrijdt U zich snel èn afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoud heid, griep en menstruatiepynen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. By apothekers en drogisten TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. pure bessenjenever Zonneschijn met volle teugen! 1/1 literfles f6.95 (exd. statiegeld) Stanny van Baer krijgt filinproef Miss Internationale Schoonheid 1962, de Amsterdamse 19-jarige Stanny van Baer, is begonnen aan haar regerings periode van één jaar over alle mooie vrouwen der aarde, d.w.z. over haar, die er ook by waren in Long Beach, Cali- fornië. De jeugdige Nederlandse, die op Java geboren is, werkte voorheen als manne quin en fotomodel. Vrydagavond behaal de zij de hoogste titel die er voor haar te grypen viel: zy werd verkozen tot mooiste van alle mooie meisjes. By het „kroningsbal" werd zy ten dans gevoerd, en ook voor de rest van de avond begeleid door de 22-jarige ma rine-vlieger. luitenant David Rottgering uit Paducah, Kentucky. Stanny vertelde toen tegen de pers, dat zy dezer dagen een filmproef mocht komen maken in de Columbia Studios. In de gemeenten waar het werkelijk aantal schooluren ruim boven het wet telijk voorgeschreven minimum van 1040 per jaar ligt. zou een compensatie in de tyd van de wegvallende zaterdagse schooluren volgens de NVV-commissie gedeeltelijk achterwege kunnen blyven. Er dient evenwel te worden gewaakt te gen een verschraling van het onderwijs door een te sterke aantasting van de zg. marge-uren, voor zover zij inderdaad worden besteed aan maatschappelijke en culturele vorming. De voor- en nadelen van de verschil lende wijzen, waarop de compensatie kan worden geregeld zijn thans nog moeilijk te beoordelen, temeer daar zij naar lokr.le omstandigheden verschillen. Een vermindering van het aantal marge uren of verkorting van de vakanties acht de commissie slechts in zeer be perkte mate mogelijk, zodat ook vrijwel steeds in een combinatie van maatrege len óf de woensdagmiddag óf de ver lenging van de schooldag zal zyn be trokken. Naast een aantal belangrijke praktische bezwaren, die in het geding zyn, gaat het by een eventuele keuze tussen de woensdagmiddag en de ver lenging van de schooldag vooral om het optreden van vermoeidheidverschynse- len. Over deze keuze kan de commissie nog geen gefundeerd oordeel geven. Aan het vraagstuk van de vyfdaagse school week zijn vele onzekerheden verbonden. Dit geldt in de eerste plaats de wyze, waarop men de vrije zaterdag zal gaan besteden, maar ook ten aanzien van de vraag welke consequenties voor de school uit een vyfdaagse schoolweek zullen voortvloeien en welke compensatievorm de meest geschikte zal zyn. De commissie meent daarom, dat het noodzakelijk is, over ryker en gevari eerder ervaringsmateriaal te beschikken, alvorens tot het invoeren van een meer definitieve regeling van de schooltijden te besluiten of aan te bevelen. Door het invoeren van een ervaringsperiode, waartoe zoals bekend is reeds in een aantal gemeenten is overgegaan, kan men volgens de commissie een be ter inzicht in de onderhavige materie krijgen. Het ligt in de bedoeling van de NVV-commissie aan de hand van ver kregen ervaringen tot meer definitieve conclusies te komen. Voorts zal nog de vraag onder ogen worden gezien, welke wegen het voortgezet onderwys zou kun nen inslaan. Advertentie Later volgen meer definitieve conclusies Een commissie van het NVV is van mening, dat een aanpassing van de lagere school aan de vijfdaagse werkweek niet behoeft te worden afgewezen. Het belang van een dergelyke aanpassing ziet zij voor de zomerperiode evenwel aanmerkelijk duidelijker dan voor de rest van het jaar. Daarom zou volgens de commissie kun nen worden overwogen om een vijfdaagse schoolweek in te voeren gedurende de zomermaanden. Deze conclusie steunt mede op de overtuiging dat reeds thans het gevaar bestaat dat onder de druk van de vijfdaagse werkweek het absentisme op zaterdag zal toenemen, waardoor het onderwijs zou kunnen worden ontwricht. Dit is de voornaamste, voorlopige con clusie, die de door het NW ingestelde commissie arbeidstijdverkorting en on derwijs heeft neergelegd in een interim rapport. In de commissie, die onder voorzitterschap stond van de NW-se- cretaris P. de Vries, hadden naast be stuurders van het NW een aantal ver tegenwoordigers van de Nederlandse Onderwijzersvereniging, de Vereniging Volksonderwijs en de Nederlandse Ou derraad voor het openbaar lager onder wijs zitting. In het interimrapport, dat slechts een aantal voorlopige conclusies bevat, heeft de commissie zich uitslui tend bezig gehouden met het lager on derwys. Omtrent de besteding van de vrye za terdag, die volgens de commissie binnen afzienbare tijd tot het algemeen gebrui kelijke arbeidspatroon in Nederland zal gaan behoren, valt nog weinig te voor spellen. Van een overwegend gebruik in een richting, waarby het vrij-af zyn van de kinderen eerder als een bezwaar dan als een voodeel kan worden aange merkt, is de commissie niets gebleken. Integendeel, met name in de zomer maanden wenst men deze vrye tijd in het algemeen te besteden op een wyze, waarby het gehele gezin kan worden betrokken. In dit verband verwijst de commissie o.m. naar een conclusie van een door een by het NW aangesloten bond gehouden enquête, waaruit is ge bleken, dat zowel degenen die reeds hun verkorte werkweek hebben als zy die daarvan binnen een half jaar zullen kunnen profiteren, het op prijs stellen dat hun kinderen op zaterdagmorgen vrij zullen zyn. Dit geldt ook voor de moeders. Voor twee groepen kinderen kan de sluiting van de school op zater dag volgens de commissie specifieke moeilijkheden scheppen. In de eerste plaats voor degenen, van wie de vader niet op zaterdag vrij is. In de tweede plaats, wanneer het gezin het kind on voldoende mogelijkheden biedt om in gezinsverband van de vrije tyd te ge- genieten. Jeugdorganisaties, sportver enigingen en wijkcentra kunnen voor de oplossing van deze problemen een bij drage leveren, zo meent de commissie. De gemeentelijke overheid zal hiertoe de voorwaarden moeten scheppen en/of uitbreiden. kiek mee! Grote HUNTER fotowedstrijd „Vader en Zoon"! 150 Prijzen van f.1000.- tot f.25.-Zie affiches; Sigaret..? HUNTERI Inrichting regionaal woonwagenkamp Op 20 Juli 1959 besloot de raad een be- drag van f. 135.500,beschikbaar te stel. len voor het treffen van verschillende voorzieningen ten behoeve van de in richting van het regionaal woonwagen kamp. In verband met enige wyzigingen in de oorspronkelijke opzet is een verhoging van het toegestane krediet met een be drag van f. 38.500,noodzakelyk. Aanvankelijk is er van uitgegaan, dat het dienstgebouwde voor het kamphoofd van hout zou kunnen worden gebouwd. Hiermede zou een bedrag zyn gemoeid van f. 5.700,Het is echter wenselijk (gebleken dit gebouwtje van steen te doen optrekken. Tengevolge hiervan moeten de bouwkosten thans aanzien lijk hoger,, nl. f10.800,worden gesteld. Voorts blijkt het voor de bouw en in richting van het kampgebouw uitgetrok ken bedrag ad f. 75.700,— niet toereikend te zyn. Op voorschrift van de comman dant van de brandweer dient de verwar ming van het gebouw in plaats van met propaangaskachels te gesohieden door middel van een centrale verwarmings installatie. Ook de kosten van meubilering e.d. die nen thans beduidend hoger te worden geraamd. Aangenomen kan worden dat een bedrag van f. 8.600,— (gerekend was op f. 3.800,nodig zal zyn om aan de minimum eisen te voldoen. Het komt B. en W. verder redelijk voor een gedeelte van de kosten van de ter plaatse aangebrachte rioolpompkelder met persleiding, alsmede een bedrag v>or aansluiting van het kampgebouw op het waterleidingnet, ten laste van het woon wagenkamp te brengen. Ook achten zy het noodzakelyk, dat de toegang tot 'het terrein aan de Haar lemmerweg, waarop het kampgebouw en de schooi zyn geplaatst, met een stevig hek wordt afgesloten. De kosten van het geprojecteerde hekwerk ten bedrage van f. 3.750,— kunnen gelijkelijk ten laste van de school en het kampgebouw wor den gebracht. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor een krediet ten bedrage van f. 5.750, beschikbaar te stellen ten behoeve van de uitvoering van een plan betreffende de aansluiting van de woonwagens op het elektriciteitsnet. Soevamia Phoema wil premier worden Soevanna Phoema heeft gisteren te Phnom Penh, de hoofdstad van Cam bodja, tot verslaggevers gezegd dat in dien hy, Boen Oem en generaal Pnoemi Nosavan tot een akkoord komen dat in overeenstemming is met de geest van de besprekingen te Zürich, Soevanoevong er ook mee zal moeten instemmen. „Als de koning my verzoekt premier te worden, ga ik deze week naar Xieng Choeang (de zetel van de leiding van de Pathet Lao) om by zonderheden te Deze maand zal de kamer van de 18- jarige Bep Blok, leerling-verpleeg ster in het Diaconessenhais en wo nende Breestraat 69, vol bloemen staan. Gisteravond was zij in de La kenhal de 5000ste bezoekster aan de tentoonstelling Schilder- en bloem- sierkunst, waarin het Rijnsburgse Bloemencorsocomité aanleiding vond om gedurende deze gehele maand voor een fraaie bloemversiering in haar kamer te zorgen. Bovendien kreeg Bep, die gisteravond voor het eerst een Leids museum bezocht, een prachtige bak met vaste planten aangeboden. Deze bak verhuist naar de mannenzaal van het Diacones- senhuis, een omgeving waar Bep da gelijks werkzaam is. De heer A. Zandbergen, voorzitter van de Stich ting Rijnsburgs Bloemencorsocomité, vertelde ons, dat mej. Blok welis waar de 5000ste bezoekster was, doch dat dit aantal in feite reeds met vele honderden is overschreden. Bij de telling zijn n.l. alle bezoekers aan de Verwey-tentoonstelling, die terloops een bezoek brachten aan de bloemenexpositie en zij, die in Aqua Hortus een gecombineerd toegangs bewijs kochten, buiten beschouwing gelaten. Mej. Blok beperkte zich tot een bezoek aan de bloemenexpositie en ivas daar gisteravond om even acht uur de 5000ste. Onze foto toont het moment, dat de heer A. Zand bergen (links) mej. Blok de bak met planten aanbiedt. regelen en vandaar naar de koning te Loeang Prabang", aldus Soevanna Phoema. Soevanna Phoema zei dat er geen sprake van kan zyn dat generaal Phoe- mi Nosavan minister van Defensie blijft. „De neutralisten moeten in een nieuw kabinet de overhand hebben en Defensie is, evenals Buitenlandse Zaken en Binnenlandse Zaken, één van de be langrijkste portefeuilles", zei hy. Vergreep zich aan vakantiegelden: 30.000 Gistermorgen heeft de Venlose politie een 20-jarige ongehuwde jongeman in zjjn ouderlijk huis te Venlo gearresteerd. Kort na zyn arrestatie heeft deze bekend vorige week ruim f 30.000 uit een safe van de Emwee Machinefabriek te Venlo te hebben ontvreemd. Hjj was tot voor een half jaar geleden werkzaam op deze fabriek en dus met de gang van zaken goed op de hoogte. Dank zy het feit dat de fabriek thans verbouwd wordt, kon hy ongestoord naar binnen wandelen. In de fabriek trof hy in een kast sleutels aan, die pasten op een kast, waarin de safe-sleutel verborgen was. Uit de safe nam hy ongeveer 300 enve loppen weg, die het vakantiegeld van het personeel bevatten. Na de sleutels weer op dezelfde plaats te hebben op- (Van onze Pary se correspondent) De woordvoerder van de Alge rijnse delegatie in Genève, Belka cem Krim, heeft gisteravond op een persconferentie verklaard, dat de onderhandelingen bij Evian in derdaad mislukt zijn door de me ningsverschillen over de Sahara. „Wij konden niet verder onder handelen, zolang Frankrijk de Sa hara niet erkent als een gebied, dat deel uitmaakt van Algerije". Belkacem Krim maakte een rustige indruk en sprak niet gepassioneerd. Maar in zijn antwoorden op iedere vraag bracht hy de Sahara op het ta pijt. Hij ontkende niet, dat Frankrijk concessies had gedaan. Maar, zei hy, het grote struikelblok was telkens weer de Sahara. „Alle Afrikaanse landen, die de laat ste jaren onafhankelijk zyn geworden, zijn baas op hun eigen grondgebied. Waarom moet Algerye op die regel een uitzondering maken? De Franse regering heeft de mythe van een Frans Algerye opgegeven, maar er een andere voor in de plaats gesteld, namelijk die van de Franse Sahara". Belkacem Krim ver klaarde zich tenslotte bereid de onder handelingen met Frankryk voort te zet ten. Over dit laatste punt maakt men zich echter in Parijs geen enkele illusie. De besprekingen zjjn afgebroken en het zal vermoedelyk lang duren eer zy worden hervat. Men stelt zich in de Franse hoofdstad de vraag wat thans generaal De Gaulle gaat doen. Aan het begin van de eer ste Evian-conferentie heeft Frankrijk een eenzijdige wapenstilstand afgekon digd, en politieke gevangenen vrygela- ten. Deze maatregelen zullen in geen geval ongedaan worden gemaakt. De ge vangen gehouden rebellenleider Ben Bella blijft echter onder bewaking en zal niet via Marokko aan de rebellen- regering worden uitgeleverd. Voorlopig denkt men nog niet aan „hergroepering" in Algerye, een uitdruk king, die in de plaats is gekomen voor „deling". Daarentegen schijnt de Fran se regering weer over te hellen naar het oorspronkelyke denkbeeld met zoveel mogelijk Algerijnse bestuursambtenaren. Men sluit in Parys zelfs het denkbeeld niet uit van een voorlopige Algerijnse regering zonder de FLN. geborgen, vertrok hy met zyn buit naar de woning van zyn zuster in Eindhoven. Zy was met vakantie, maar had de sleutel van haar huis aan haar broer gegeven. In het huis te Eindhoven had de dief zyn buit geïnspecteerd. Hij ver klaarde zo geschrokken te zyn van de grootte van het bedrag, dat hij kort daarop naar Venlo is teruggegaan. Hier heeft hy de helft van het geld zondag morgen in het Kleine Park in Venlo achter een urinoir gelegd. Volgens zijn verklaring zou hy hierna de directeur van de fabriek opgebeld hebben met de mededeling, waar het geld lag. De directeur zou echter na het vin den van het geld, bekend moeten ma ken dat het gehele bedrag terug zou zyn. Hierdoor, zo hoopte hy, zouden verdere nasporingen gestaakt worden. Inmiddels had de politie echter al aan wijzingen tegen hem gekregen. Gister morgen bleek, dat hy het resterende geld op f 750 na, nog in zijn bezit had. De jongeman is voorlopig ingesloten in de gevangenis te Roermond. Hy was nog niet eerder met de justitie in aan raking geweest. Raad kernenergie By Koninklijk Besluit is ingesteld een Wetenschappelyke Raad voor de Kern energie. Tot de instelling van deze iaad is overgegaan zo deelt het Ministerie van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen mee, omdat de vele activiteiten, die zowel nationaal als internationaal, op het ge bied van de nucleaire wetenschappen worden ontwikkeld, het gewenst maken te beschikken over een permanent ter zake kundige wetenschappelyke advies instantie. Ondanks het warme, droge en zonnige begin is juli toch een kou de, natte en sombere maand gewor den, aldus het K.N.M.I. in De Bilt Van de 31 dagen die de maand telt, waren er in De Bilt niet minder dan 26 aan de koude kant. Het aan tal zomerse dagen bedroeg vier te gen zeven normaal. Het was op twee na de koudste juli van de laatste 30 jaar. Het aantal uren zon was in De Bilt 136 tegen 199 normaal, hetgeen een tekort van gemiddeld twee uren per dag betekent. Tot dusver zijn in deze eeuw slechts drie maanden juli nog somberder geweest. Bijna overal was het aan de natte kant, vooral in Zeeland en Zuid-Holland en ook in 't noordoosten van het land was dit het geval. Daarentegen is aan de kust vaji Noord-Holland, op de Wad deneilanden en ook plaatselijk in Noord-Brabant de normale maand- som niet geheel bereikt. GEVRAAGD B Adres gezocht van arts die mijn garageruimte wilde hu ren. Wilt U bellen 33746. B Voor een onzer werkneem sters. Ned. herv., 21 Jaar, zoe ken wy gezellig pension. Br. met opgave A. Waals, mode magazijn, Haar lemmerstr114- 120, Leiden. B Werkster gevr., voor 2 och tenden per week. f 1.50 p. u. Steenschuur 7, tel. 33701. B Te koop gevr. een In goede staat verkerende trapauto. Br. met opgave v. prys, bur. van dit bladi no. 808 k. 8| Gevraagd op klein handels- antoor een gepensioneerde kracht, die de gehele admi nistratie en organisatie kan voeren. Br. met volledige in lichtingen spoedig aan bur. v. d. blad onder no. 15256 k. B Ziekenhuis Dorestad, Was senaar. tel. 01751 - 8828, waagt een ziekenverzorger. B Thuiswerk gevraagd. Brie ven bur. van dit blad onder no. 786 k. B Slaapkamer gevraagd door J.m. v. 22 J., by mensen die zijn om kwart voor 7 Veel afwezig. Huur f 25 p. mnd. Br. bur. v. d. blad no. 715 k. B Bahy-commode te koop ge vraagd. Brieven bur. v. d. blad onder no. 717 k. B Gevr. v. hr., ongemeub. of gestoff. kamer, ln Lelden of omigev. Brieven bur. v. d. blad onder no. 722 k. B Jongeman, b.b.h.h., zoekt een gesitoff. of ged. gem. ka mer met kookgel., per 15 aug. of 1 sept. Brieven bur. v. Q. blad onder no. 471 k. B Arts vraagt enige beleg gingshulzen te koop. Lelden. Haarlem of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 723 k. B Gevraagd kamer z. p., bin nenstad Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 186 k. B Automoblelverkoper zoekt kamers met keuken, in Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad onder no. 15249 k. B Klein model kinderwagen te koop gevraagd. Tevens een wandelwagen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 15252 k. AANGEBODEN B Strandvllegers 69 ct. Vlieg tuigmodel met draaiende vleu gels, compleet met touw Al leen met Inlevering van deze advertentie, geheel compleet voor 69 ct. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordelnde 43. Leiden. B Plastic sporthal 89 cent. Ex tra grote maat, ongeveer 62 cm omtrek. Vastgestelde prys f 1 29 Nu met deze advertentie voor 89 cent. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordelnde 43 Lelden. B Prachtige theebeurs f 4.98. Prima vulling en overtrokken met fraai gebloemd plastic (af- wasbaar). Diverse fraaie de cors. Voor deze prys koopt alleen bij: I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordelnde 43. B Plastic w.c.-brll f 3.98. Zwa re kwaliteit, geheel compleet met bevestigingsbouten. Past op elke stenen w.c.-pot. Diver se kleuren. Voor deze prys koopt U alleen by I.V.A. Haar lemmerstraat 48. Nova. Noord einde 43, Leiden. B| Metalen str(jkplank f 13.95. uxe uitvoering In diverse standen verstelbaar. Metalen keukentafel f 19.95, grote maat 50 x 80 cm., bedekt met origi neel Linofeit en zware plastic- rand. I.VA., Haar lemmerstr. 48. Nova, Noordelnde 43, Lei den. Goedkope kop en schotels!!! es stuks voor f3.98. Mooi hoog model met moderne streepdeoors. Zes verschillende kleuren. Prima eerste keus kwaliteit. I.VA., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. B Kredieten t/m. f3000 (voor ledereen), en zonder borg, voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek, enorme keuze en be- ulterst soepele beta- irëgellng. strikte geheim houding. Vraagt vrijbiyvend Inlichtingen. Postbus 538. Den Haag. B Amsterdamse firma levert prima heren- en dameskleding naar maat. Bet. f 25 p. m. of f5.per week. Coupeur komt U aan huls bezoeken. Telef. 020 - 736141 of brieven bur. v. d. bladi onder no. 9025 k. B „Morspoort". Specialiteit ln eethoekjes, grote sortering ta fels en stoelen. Degelijke berg- kasten vanaf f 6y Verschil lende moderne bergmeubelen. Morsstraat 58. H Enorme sortering schilder stukken ln alle prijzen, meta len fotolijsten. plastic fotolijs- ten ln dïv. kleuren enz. Na tuurlijk byLljstenmakery „De Concurrent", Haarlemmer straat 72. Tevens het aange wezen adres voor het omiysten van platen, foto's enz. B Te koop caravan camping wagen, 4-persoons, compleet selluïmrubberbeddien, licht en gasstel, kleerkast en keuken. Prys f 925. Haarlemmertrek vaart t/o. 2, Oegstgeest. B Te koop woonark, 1. 14 m., bevat 2 slaapkamers, keuken, w.c., elekitr. licht, hal kamer, plus serre. Prijs f 3800. By Vuur Haarlemmertrekvaart t/o. 2, Oegstgeest. B Lief, zlndeiyk cypers poesje aangeboden, i J. óudi, wegens omstandlgh. Te bevr.: Does laan 16, Leiderdorp. Wegens omstandigheden te koop nieuwe aanhangmotor. Seagull, tegen elk aannemeiyk bod. Groe nes teeg 17. Na 6 u. W. Bodry. B Tweeling-kinderwagen aan geboden. ln prima staat. Na 6 uur. Kanaalstraat 41, Lelden. B Lambretta scooter, ln zeer goede staat, van eerste eige naar ter overname aangeboden. Loopt prima 1955. Blliyke prys. Groenhovenstraat 2. B Battery radiotoestel, F.M., C3htkast f 45. geschikt voor t. huisje. Nieuwe stofzui ger f 20. Platenspeler f 10. Was- maohine. Waarogracht 126. B Aangeboden grote antieke linnenkast. In zeer goede staat zynde. Bakhuys Rozeboom- s tra at 37. B Wegens overplaatsing luxe motorboot en kanaries te koop. Hof laan 109, Lelden. B Man zoekt drie ochtenden in de week Incasseer- of loop werk. Brieven bur. van dit blad onder no. 712 k. B Adm. kracht (vr.) biedt zich aan voor werkzaamheden ln de middag, behalve zater dags. Brieven bur. v. d. blad onder no. 716 k. B Bedryfsrulmte. Aangeboden nieuw gebouwde werkplaats, zonider zolder. Oppervl. 35 m2. Waardgracht (Zuidsingel). Br. bur. v. d. blad no. 718 k. DIVERSEN B Zoekt U een goede per manent, laat hem dan by ons zetten voor de vakantie en U ls tevreden. Bespreekt vroeg- tydig. Heren bezoekt de kap per voor lastig haar. Het Kap pershuls. Apothekersdyk 8, tel. 26218. B lieer. 60 j., weduwnaar, eigen bedrijf en woning, zoekt kennismaking met nette vrouw Ongeveer dezelfde leef tyd. Br. bur. v. d. blad no. 708 k. B Huwelhk. Heer. eenvoudig, opgeruimd type, 48 Jaar, pg., zoekt vlotte aardige vrouw, leeftyd 4050 Jaar. Brieven bur. v. d. blad no. 726 k. B Een Jonge man, 29 J., met een klein gebrek, zoekt meisje met ook een klein gebrek. Kind geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad no. 752 k. B Nette Jongeman, van beroep ndarbelder, 29 J„ N.-h., zoekt een nette Jonge vrouw, van 21 t/m. 29 1. Geen danstype. Br. bur. v. a. blad no. 152o2 k heel huis, liefst met schuur of plaats daarvoor. De Gene- stetstr&at 118 A, Lelden. B Woningrull. Amsterdam- Lelden. Zonnige 3e etage, 4 kamers, zolder, huur f 67.30 p. m.. voor benedenhuis of le verdieping. BrievenGraven- daal, Krugerplein 18III, Am sterdam. Tel. 020 - 742545. B Woningrull. 3-kamcrflat, omg. 5 Meilaan. Gevr. vrye bovenwoning of benedenwon,, omgev. Herenstraat. Brieven bur. van dit blad no. 704 k. B Wie wil rullen? Ben.huls met t. voor Iets groter. Adres: Meerburgerkade. Brieven bur. van dit blad no. 713 k. B Woningrull. Aangeb. boven woning, kamer en kleine suite en twee slaapkamers, boven, groot portaal, closet en keu- Ken. Huur f 7.70 p. week. Ge vraagd ruime hele woning met zonnige tuin. Aanb.: Seringen- straat 13 A. Lelden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7