JAN VERHOEVEN heeft UVS-contract getekend Op Roomburg gisteren 43 partijen afgewerkt Langdradige drijfpartij zonder de minste strijd Chefarine,A Evenals George Breitner (ex-ADO) en Piet van der Lippe (ex-RCH) Transferlijst Verrassingen bleven nog uit DIERENARTS J. KRAAK BIJ AFSCHEID ONDERSCHEIDEN Bijna was Kirkenier hoofdprijs in de Valkenklasse nog ontgaan Krachtige bestrijding van pijn of griep Indrukwekkende vlootsehonw op de Nieuwkoopse Zuidplas Eerste Kamer kan nu ook toto aanvaarden DINSDAG 1 AUGUSTUS 1961 Nieuwe gezichten bij blauwwitten Jan Verhoeven, de vroegere goalgetter van Lugdunum, die de stap naar het betaalde voetbal waagde, toen hij een contract te kende met Enschedese Boys is een van de drie nieuwe aankopen, die IIVS voor het komende seizoen heeft gedaan. Behalve deze ex-Leidenaar zijn aangekocht: van RCH de 22-jari- ge Noordwijker Piet van der Lip pe en van ADO de eveneens 22- jarige George Breitner. Voorts zijn de contracten verlengd van Frits van Duyl, Jan Kluivers, Jac. van Leeuwen, Wim en Theo van Kam pen, Gerard Duwel, Han Verhoeks, Freek Filippo, Koos van Weerlee, Cees van Leeuwen, Nico den Hoed, Koos van der Putten, Gerard Devilee en Kees Rem. André Hak, die op de transferlijst stond, heeft geen contract met een an dere vereniging getekend. Daar hij ech ter met vakantie is, kon er geen be slissing over zfjn naaste voetbaltoekomst worden genomen. De 29-jarige Jan Verhoeven komt dus weer naar Leiden. Nu Jan Nfjman is overgegaan naar AGOW moet het zeer waarschijnlijk worden geacht, dat de vroegere kanonnier van Lugdunum de blauwwitte aanval zal leiden, wanneer UVS op 20 augustus aantreedt voor de eerste competitiewedstrijd tegen Hel- mondia '55. De 22-jarige George Breitner, die in enkele oefenwedstrijden een uitsteken de indruk achterliet, komt over van ADO. Hij draagt een in Den Haag zeer bekende voetbalnaam, want zijn vader heeft eens het nationale oranje om de schouders gedragen. Piet van der Lippe speelde vroeger met Noordwijk in de zaterdag competitie van de KNVB. Zijn kennismaking met het betaalde voetbal ]an Verhoeven, zoals UVS hem graag in actie zal zien. Op de laatste dag van de transferpe riode heeft Feijenoord beslag weten te leggen op de linksbuiten van MVV Gerard „Pummey" Bergholtz. De jonge Maastrichtenaar, die in het afgelopen seizoen tweemaal voor het Nederlands elftal uitkwam, werd ge- is de bedoeling dat Bergholtz rechtsbui- kocht voor een bedrag van f 80.000. Het ten gaat spelen. Willem II heeft Gerrit Voges (S.C. Enschede) gecontracteerd. Het bedrag waarvoor de Enschedese voorhoedespe- lin geweest met de Italiaanse club Ca- ler Voges is ook nog in onderhande- tania, echter zonder succes naar Til burg is overgegaan, werd niet bekend gemaakt. De Willem Il-speler Frans van Luyt- gaarden heeft, evenals Jan Linthout (Eindhoven) contract bij de eerste divi sieclub NOAD (Tilburg) getekend. DOS heeft, behalve enkele Jonge spelers uit eigen kring, gecontracteerd Rood es (RCH) en Van der Meent (SHS) die beiden bij him oude vereniging de spilplaats bezetten, en de vleugelspelers Weber (BW) en Nederhand (HVC). Tot de spelers, die DOS verlieten, be horen Hans Kraay (nu Feijenoord), Cor Luiten (S. C. Enschede), Gerrit Krom mer t (HVC) en Frans de Munck (Veen- dam). De uit Frankrijk afkomstige voor de seizoen voor Be Quick (Gr.) gaan hoedespeler Paul Amara zal het komen- spelen. Amara was tot nog toe contrac tueel verbonden aan DWS/A. Enkele uren voor het verstrijken van de transfertermijn is het Groningse GVAV er in geslaagd beslag te leggen op Nuninga. de produktieve aanvals leider van Be Quick (Gr.). Over de grootte van het transferbedrag wenste men zich niet uit te laten. in RCH. Maar nu heeft Van der Lippe, die nog steeds in Noordwijk woont, er de voorkeur aangegeven de blauwwitte kleuren te gaan verdedigen. Van der Lippe hoopt vanzelfsprekend, dat hü zijn competitiedebuut voor UVS zal kunnen maken op de dag 20 augustus dat zijn oude ploeg op eigen terrein tegen EDO speelt. Overigens, de wedstrijden van UVS en RCH zijn voorschotjes op de eigenlijke competitie, die voor de tweede divisie pas op 3 sep tember goed gaat draaien. J. v. d. Plas overleden Penningmeester Quick Boys In de ouderdom van 45 jaar is in Katwijk overleden de heer J. van der Plas, penningmeester van de voetbal vereniging Quick Boys. De heer Van der Plas was al meer dan een kwart eeuw lid van deze vereniging, die hij de laatste vijftien jaren heeft gediend als bestuurslid. Het bestuur verliest in hem een zeer gewaardeerde en actieve medewerker, wiens ijver en stuwende kracht men slechts node zal missen. Vrijdagmiddag 2 uur wordt de overle dene naar zijn laatste rustplaats op de nieuwe begraafplaats „Duinrust" te Kat wijk aan Zee gedragen. De Nederlandse équipe, die zal deel nemen aan het Europees kampioen schap springen voor juniores, dat van 10 tot en met 12 augustus te Brighton wordt gehouden, bestaat uit: Cees Schmal met Feldblume, Hans Brugman met Phaffy, Lace Huet met Karnac en Sam van Spaendonck met Prins Ayax. Reserve-paard is Free Lance. Als re serve-combinatie is aangewezen Lauren ce van Drogenbroek met Lyciska. Oostduitse trainer veroordeeld Een rechtbank in Oost-Berlijn heeft de Oostduitse voetbaltrainer Hans-Joa- Ichim Mainka, coach van een tweede di visieclub uit Wittenberg, veroordeeld tot I vier jaar gevangenisstraf op beschuldi- j ging Oostduitse voetballers aan West- I duitse clubs te hebben willen verkopen. Hij zou voorts van plan zijn geweest naar het Westen te vluchten, ook had i hij een grote voorraad munitie in zijn I bezit. j Volgens de „Schweriner Volkszeitung" zou Mainka in 1955 naar West-Duits- land zijn gevlucht en twee jaar later zijn teruggekeerd. Hij zou voorts in april van dit jaar brieven aan West- duitse voetbalclubs hebben geschreven, waarin hü zijn bemiddeling bij het aantrekken van Oostduitse spelers aan bood. Toernooi in Eastbourne voor tennisleraren Gisteren is in Eastbourne het jaar lijkse internationale toernooi voor ten nisleraren begonnen. De als nummer één en twee geplaatste spelers Kurt Nielsen (Denemarken) en Peter Cawthorn (Australië) handhaafden zich gemakkelijk. Beiden hadden een bye in de eerste ronde. Nielsen won in de tweede ronde met 6-0, 6-1 van de Duitser Bonisch en Cawthorn zegevier de met 6-1, 6-1 over onze landgenoot G. H. Bunt. Parlevliet bereikte de derde ronde dankzij een zege met 6-2, 6-1 over de Indiër Sahib Din. De overige resultaten van de Neder landers waren: King (GB) versl. G. van Bloem (Ned) 8-6, 4-6, 9-7; Aldgate (GB) versl. J. C. Heemskerk <Ned.) 6-1, 5-7, 6-1: Hanif Kahn (Pakistan) versl. J. van der Torre (Ned) 6-3, 7-5.; Atkinson (GB) versl. J. de Mos (Ned.) 5-7, 7-5, 7-5. A. A. Bunt (Ned.) versl. Beiberg (Ned.) 7-5, 7-5; Mulder (Ned) versl. Warmenhoven (Ned) 6-4, 0-7. Tweede ronde: Winn (GB) versl. A. A. Bunt (Ned) 6-1, 6-2. Open Leidse tenniskampioenschappen Indeling res 2e div. B Res. 2e div. B: Baronie 2, DFC 2, DHC 2, EBOH 2, EDO 2, Fortuna VI 2, Haarlem 2, Hermes DVS 2, RCH 2, RBC 2, SHS 2, SW 2, UVS 2. (Van onze tennismedewerker) Er is gisteren op Roomburg flink wat afgetennist. De wedstrijd-lei ding kon voor de B- en C-afdeling 43 partijen op het wedstrijdsche ma afkruisen. Een resultaat, dat zeker tot tevredenheid mag stem men. De zaken zijn intussen geheel volgens de verwachtingen verlo pen. Wel moesten sterker geachte speelsters en spelers hier en daar alle zeilen bijzetten om hun zwak ker geachte rivalen de baas te blijven, maar dat lukte toch over de gehele linie. In het H.E.-B was het duel tussen J. Monod de Froideville en W. Punt van begin tot eind boeiend. Niet in 't minst door het spannende spelverloop. W. Punt kwam in de eerste set, dankzij goed plaatsen en rustig benutten van Teboden kansen op 5—1. J. Monod de Froideville ging bij die stand eindelijk doorslaan en zfjn grotere vaart sloeg het manoeuvreren van Punt aan stuk ken. Zes spellen achtereen maakte de Roomburg-speler, 7—5. In de tweede set had Punt zich ingesteld op het for se werk van Monod de Froideville. Tot set-winst kon hij het echter niet bren gen. Daarvoor was de Roomburger te geconcentreerd, 64 voor Monod de Froideville. Hevige tegenstand Een andere Roomburg-speler, J. Klui ver, stuitte tegen H. Goekoop op zo'n hevige tegenstand, dat hij met 6—3, 36 op weg leek naar een onverwachte nederlaag. Zijn herstel was keurig, 6—1. In het D.E.-B moest mevr. Tiele-Nye- boer, verrassende en goede finaliste in het Leidse Hout-toernooi, hard vechten voor de winst van de eerste set tegen mej. Nienhuis-Mulder, 64, maar in de tweede set vlotte het veel beter. Haar prima velddekken en haar gevaarlek uitschietende topspin-forehands dwon gen mej. Nienhuis-Mulder tot onvoor waardelijke capitulatie, 61. Een pitti ge strijd leverden in het gemengd dub bel B de Roomburg-combinatie, mevr. Ubbink H. Ubbink tegen mej. R. de Jong/H. Dekker. Eerstgenoemden won nen dank zij een tikkeltje meer vaart op de drive en het bij vlagen bijzonder sterk serveren en volleren van H. Ub bink, 6—4, 7—5. Kranige zege Van het C-front moeten we zeker vermelden de kranige zege die het jeug dige duo F. Hemmes-E. Eggermond be haalde op de geroutineerde dubbel F. Bothe—K. Pufkes. De 11-jarige F. Hem mes speelde als 'n veteraan met prach- j tige lobs en drives, die Bothe en Pufkes steeds weer voor problemen stelde. Partner Eggermond zorgde voor het meer kracht vragende klapwerk. De „jongens" moesten echter hun verbeten vechtende tegenstanders in de beslis sende set, na 79, 86, bij 87 en 30—40 een match-point toestaan, voor dat zjj naar de zege konden gaan, 10 8. Vader W. Hemmes, de bekende ten- nisleraar, zal zijn kleine, parmantige naamdrager gisteravond bij thuiskomst wel even over de blonde krullebos heb ben gestreken, lijkt ons, als beloning voor de wijze, waarop hij in deze partij met het racket heeft gezwaaid. Vandaag zijn de A-spelers In actie. In het H.E.-A kunnen de partijen Herok Kalff en Veentjesv. Doorn interes sante krachtmetingen worden. H.E.-C.: R. M. BergJ. H. C. Janssen 61, 6—4; B. C. Dresens—W. J. M. Schalks 46, 36; J. N. WitsenburgB. Madera 16, 16; B. J. LuytzeW. Laurs 6—4, 6—4; J. E. BlankhartF. F. Wolff 6—4, 63; E. EggermondF. Basters 61, 60; A. MaassenJ. M. D. v. d. Berg 9—7, 8—6; P. W. Harmsen—S. Walen kamp 62, 64; W. WesterveldR. v. Veen 63, 36, 63; A. H. Grimbergen A. A. C. Verhees 6—0, 6—2; W. M. v. d. ScheerF. J. M. Meyer 75, 6—3; P. W. Harmsen H. Goedkoop 60, 60; E. Eggermond—K. Nuis 6—3, 46, 63; W. WesterveldH. A. M. Meyer 6—2, 9—7. D.E.-C: M. v. UldenA. Heymans 62, 61; E. HeymansW. Haarsma 62, 62; M. v. Ulden—J. Kengen 7—5, 6—1; Th. Gribnau H. Bedeaux 62, 62; J. BröringM. A. Muller 46, 64, 61. D.E.-B: J. BröringA. v. Venetiën 3—6, 60, 61; E. GoedkoopA. v. Venetiën 64, 61; mevr. Wijkerheld Bisdom—D. E. v. Gils 3—6, 6—0, 6—3; mevr. I. Tiele mej. W. Nienhuis Mulder 64, 61; H.E.-B: R. v. d. GraaffS. Runderkamp 60, 62; C. G. v. d. KooghCh. Kengen In de tweede ronde van het zone- toernooi van Mariënbad heeft onze landgenoot dr. Barendregt, die in de eerste ronde vrijgeloot was, remise ge maakt met de Joegoslavische meester Milic. In de finale herenenkelspel van het internationale toernooi om de Bei erse tennistitels heeft de Australiër Roy Emerson met 6-2 6-3 6-2 gewonnen van zijn landgenoot Bob Hewitt. Bij de dames zegevierde Yolanda Ra mirez (Mexico) over de Zuidafrikaan- se Sandra Reynolds. De cijfers waren 7-5 9-7. In het gemengde dubbelspel ging de titel naar de Zuidafrikaans-Australi sche combinatie Sandra ReynoldsBob Hewitt, die in de finale met 6-2 0-6 6-4 over de Australiërs Lesley Turner en Fred Stolle zegevierden. De einduitslag van de Davis-Cup- wedstrijd Canada-Mexico, werd 3-2 in het voordeel van Mexico, dat na het derde enkelspel al zeker was van de eindzege. 62, 60; F. F. WolffJ. J. Huizinga Moerel 61, 97. 9—6. 6—3, 7—5; G. J. Blanken—J. Stam 3—6, 6—4, 6—0; C. Swart^-W. Wester veld 6—3, 6—0; J. KluiversH. Goedkoop 6—3, 36, 61; J. TemminckJ. T. Ubbink 64, 62; B. J. LuytzeN. v. Cassel 64, 8—6; G. A. Terpstra—K. Nuis 9—7, 64 J. Monod de FroidevilleR. v. d. Graaff 75, 61; G. J. BlankenL. Ripassa 64, 62; C. J. KooleR. R. Schmit 61, 64; J. Monod de FroidevilleW. Punt 7—5, 6—4. G.D.-B: mevr. S. B. Ubbink en H. J. Ubbink mej. R. de Jong en H. Dekker 64, 75; mevr. C. G. de Jong en W. J. de Jongmevr. T. Roemer en C. J. Roe mer 26, 63. 64; mevr. I. Tiele en J. Kluivers—mej. L. de Mol en J. A. A. Oranje Nassau. Ook mevrouw Kraak werd bij de hulde betrokken en kreeg I een fraai boeket bloemen aangeboden. Van de provinciale griffie waren aan- i wezig mr. K. Lettinga en mr. E. Herin- I ga, van wie de laatste de prettige sa menwerking met de heer Kraak in her- j innering bracht. De heer Commandeur, inspecteur van de Volksgezondheid in i Zuid-Holland sprak over een moeilijke I taak. Processen-verbaal waren echter I niet vaak nodig geweest, daar het woord I van de scheidende voldoende was. Als laatste sprak de opvolger van de heer Kraak als inspecteur van de Vleeskeu ringsdienst, de heer Ten Have. Hij zei diep onder de indruk te zijn van de levensopvatting van de heer Kraak, bij wie hij de afgelopen maand in huis was geweest. Voor hem was het nog altijd een raadsel waar de heer Kraak de tijd vandaan had gehaald om zich zo in de meest uiteenlopende zaken te ver diepen. BESLUIT HOLLAND WEEK I (Van onze zeilmedewerker) Er was wel een groot verschil in de houding van de zeilers in toer boten en wedstrijdjachten op de Loosdrechtse Plassen. In het ene schip blijde vrolijke mensen, die genoten van het mooie weer, in de wedstrijdjachten gespannen figu ren, die geen beweging maakten en uur na uur in de hoogste con centratie vergeefs naar een zuchtje wind uitkeken. Een gelukzeilerij van de hoogste orde in de laatste Holland-Weekdag. Een geestig voorval had plaats tijdens de zes uur durende Flying Dutch- manwedstrjjd. Vijf uur en een kwartier had Jan Stenhuis aan kop gelegen, met op een flinke afstand de gebr. Kraan achter zich. Bjj de Mustang van Kraan voer een klein bootje met een aanhangmotor, waarin enige kleine jon gens voeren. Zij vroegen Kraan: „Wan neer wordt je nu eerste"? Kraan wees schertsend vooruit naar de doorgangen van de eerste naar de tweede plas en zei: „Daar bij dat eilandje". De jongens voeren toen naar Stenhuis en vertelden hem: „Denk er om bij dat eilandje gaat Kraan je voorbij". Nu wilde het geval dat Stenhuis een andere door gang koos dan Kraan wat later. Sten huis bleef echter stil liggen en Kraan ging bij het bewuste eilandje Stenhuis voorbij. Dit was de vierde zege voor Kraan die wel zeer verdiend de hoofd prijs daarmee won. Egon Rolf v. d. Baumen pakte, toen hij na eindeloos drijven als tweede bin nengekomen was achter Bart Balder. papier en potlood en ging rekenen, om te kijken of hij toch nog de hoofdprijs zou hebben, want de grote kanshebber H. Kirkenier had het er bijzonder slecht afgebracht. Bij een elfde plaats zou den Rolf v. d. Baumen en Kirkenier gelijk in punten komen, waarmee dan Kirkenier toch nog de hoofdprijs zou krijgen door twee eerste plaatsen in voorgaande races. En Kirkenier werd nog net elfde. Weer zag Rolf v. d. Baumen zich dus een hoofdprijs voor de neus weg kapen. hadden. Het was een droevig einde van de Holland Week I. Eerst laat in de avond kon men met de prijsuitreiking beginnen. Uitslagen Hornetklasse: 1. B. Noordanus. 2. D. Nagtegaal. 3. B. Vis. Hoofdprijs B. Noor danus. Vrijheidsklasse: 1. Lex van Tienho ven. 2. F. C. v. Vliet. 3. H. Schmitz Jr. Hoofdprijs: Lex van Tienhoven. Pampusklasse: 1. Henk van Essen. 2. D Heineke. 3. B. Palsma. Hoofdprijs: D. Heineke. Sternklasse: 1. W. Franke. 2. F. Loozer 3. J. Visser. Hoofdprijs: J. Visser. Jeugdklasse: 1. Fr. J. Nefkens. 2. W. K. Klomp. 3. R. W. F. Meyer. Hoofd prijs: W. K. Klomp. Int. 12 voetsjollen: 1. F. L. Plantaga. 2. Mevr. Plantenga-Tims. 3. Mej. M. L. R. Bootz. Hoofdprijs: Mevr. Plantenga- Tims. Valkenklasse: 1. B. Balder. 2. E. Rolf v. d. Baumen. 3. H. D. D. Zuiderbaan Hoofdprijs H. Kirkenier. Flying Dutchmanklasse: 1. B. Kraan. 2. J. Stenhuis. 3. P. v. d. Winden. Hoofd prijs: B. Kraan. Int. 12 voetsjollen: 1. F. L. Plantenga. H. F. v. d. Rest. 3. H. Willems. Hoofd prijs H. Willems. Flying Junior klasse: 1. W. Hoveling. 2. H. Heineke. 3. H. C. Heineke. Hoofd prijs A. E. Dudok van Heel Jr. Langdradig De wedstrijden waren uiteraard zeer langdradig en bij de afkorting verzuch ten de zeilers „Gelukkig dat zit er op". Van enig strijdelement was totaal geen sprake. Het was zuiver geluk om een gunstig vlaagje te krijgen en daar door ontzettend ver van de tegenstan ders weg te lopen. Dan kon men echter nog geen hoera roepen, want de kans was dan weer groot een paar uur nage noeg op de zelfde plek te blijven lig gen. Sommige zeilers verklaarden de gehele wedstrijd steeds scherp aan de wind ge varen te hebben, zo men dan nog van wind mag spreken, terwijl hun tegen stander achter hen de spinnakers bij Uitslagen H.D.-C.: F. Verbree F. BastersJ. J. Spelter /H. Navarro 64, 64; Th. Lambers I. Perquin—W. J. Leenhouts H. R. Ro man 60, 61B. Madera M. C. Ma dera—W. Laurs F. F. Wolff 6—4, 1—6, 64; F. Bothe K. PufkesF. Hemmes /E. Eggermond 7—9, 86, 10—8. In ccn intiem bijzaaltjc van het raadhuis in Lissc nam dierenarts J. Kraak afscheid als directeur van dc Vleeskeuringsdienst in de bollenstreek. De burgemeesters van Sassenheim, Noordwijkerhout .Hillegom, Lisse en een wethouder van Voorhout waren hierbij aanwezig. Onderscheiding De burgemeester van Lisse prees de krachtige persoonlijkheid van de schei dende, waar veel gezag vanuit gaat en zei treurig gestemd te zijn bij het af scheid van iemand, die zo voortreffelijk al die 38 jaren de dienst heeft geleid. Daarna hoorde de heer Kraak, dat hij was benoemd tot ridder in de Orde van Laatste etappe In zijn dankwoord vergeleek de heer Kraak zijn werk met de Tour de France. Dit was de laatste etappe. Er waren wel eens valpartijen geweest, doch alles was weer in het gerede gekomen. De koninklijke onderscheiding zag hij als een verering van zijn beroep en niet van zichzelf. Hierna volgde een druk bezochte re ceptie in de raadzaal. Vierde testmatch EngelandAustralië Spannend slot in zicht Een briljant herstel van Australië op de vierde en voorlaatste dag van de vierde testmatch tegen Engeland, die op „Old Trafford" te Manchester wordt ge speeld, maakt dat de wedstrijd een span nend slot kan krijgen. Australië, 177 runs achter op de eerste innings, batte in de tweede innings bijzonder sterk. Maan dagavond, toen de stumps werden ge trokken, wees het score-bord 331 runs aan voor het verlies van zes wickets. Met vier wickets in handen heeft Australië dus een voorsprong op Enge land, dat in zijn eerste innings 367 runs scoorde, van 154 punten. Het eerste uur van de laatste dag kan dan ook bijzonder interessant worden en zal wel beslissend blijken voor de uitslag van deze wedstrijd van de wisselende kansen. Bill Lawry, de 24-jarige batsman van de „Aussies", zorgde opnieuw voor een grote verrassing. Hij scoorde zijn tweede century. Op 102 kwam aan zijn innings een einde. Op bowlen van spinner David Allen ving Freddie Trueman met een prachtige achterwaartse vang op short leg de Australische topscorer uit. Samen met Bobby Simpson goed voor 51 runs opende Lawry. Het duo zorgde voor een eerste wicketstand van 113 punten, de hoogste stand in deze testmatch bereikt. Ook Norman O'Neill was bijzonder op dreef, hij voegde 67 runs aan het Australische totaal toe. Ted Dexter was de Britse bowler, die het meeste succes had; hij nam drie wickets voor 48 runs. De totalen in deze wedstrijd zijn: Australië eerste innings 190, tweede in nings 331 voor 6, Engeland eerste innings 367 all out. Advertentie zonder de maag van streek te makent Ieder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het Is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ,f Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, dat U met plezier Uw werk kunt doen I Koker 4 20 tabletten f 0.80» L.C.C.Stratfield Turgis H.W. C.C. DRAW Voor het eerst in het bestaan van L.C.C. heeft een Engels team een bezoek gebracht aan de Leidse C.C. Afgaande op het resultaat mag gesproken worden van een in alle opzichten geslaagde wedstrijd. Daags tevoren hadden de En gelse gasten juist met één wicket ver loren van een zo goed als volledig Rood en Wit I, zodat L.C.C. de wedstrijd wel met enige vrees tegemoet trad. Captain Kantebeen verloor de toss en werd. be grijpelijk het natte veld in gestuurd. Pas op 109 zou het eerste wicket val len, een formidabele stand voor het eerste wicket, die werd afgebroken door een vang van Kantebeen, die hiermede het herstel inluidde van L.C.C. Snel vielen er enkele wickets, maar de in hoog tempo scorende Engelsen sloten om ongeveer half vier hun innings op een totaal van 123 voor het verlies van 6 wickets. A. Gordon 68 en Ron Grossman 59 not out waren de grootste struikelblok ken voor de Leidse bowlers. De bowlingcijfers waren vanzelfspre kend niet fraai, doch Guus Wondergem 228 kwam er nog het best af. Het Leidse openingspaar G. Wonder gem 18 en N. den Hoed 10 begon de innings zo zelfverzekerd, dat H. Laman 34 en P. Kantebeen 25 een mooie stand konden opzetten voor het derde wicket. Toen deze laatsten echter het veld moesten ruimen, was er nog slechts on geveer een half uur speeltijd, zodat ten slotte mede dankzij J. v. d. Heemst 12 de tijd kon worden uitgespeeld.. Einde 105 runs voor 8 wickets, een bij zondere mooi resultaat voor L.C.C. Na afloop werden enige geestige toe spraakjes gehouden door de beide aan voerders en werd de heer B. Vonk in het zonnetje gezet vanwege zijn uitste kende bemiddeling en verzorging van het Engelse team. Gistermiddag hebben de deelnemers aan het Nationale Waterkamp met hun ruim 200 boten op de Nieuw koopse zuidpias ten oosten van het Meijepad een indrukwekkende vloot- schouw gehouden. Het weer leende zich hiervoor uitstekend. Er stond niet te veel wind, zodat alles een rustig verloop had. Een groot aantal officiële gasten sloeg vanaf een speciale boot dit bijzonder fraaie schouwspel gade. Onder hen be vonden zich o.m. de echtgenote van mi nister van Binnenlandse Zaken, me vrouw H. A. Toxopeus-Ufkes, de com mandant Zeemacht in Nederland, mr. A. N. de Vos van Steenwijk, de hoofdbe stuurders van de vier verenigingen die aan het kamp deelnamen, alsmede tal van burgerlijke en geestelijke autoritei ten. Daarnaast hebben heel wat inwo ners van Nieuwkoop en vakantiegangers vanuit hun bootjes of staande langs het Meijepad volop genoten van een vloot- schouw, zoals men die maar zelden te zien krijgt. Alle boten werden voor de schouw ge meerd aan de hoge kant langs het Meije pad, vanwaar de verschillende catego rieën op commando opvoeren naar de gastenboot, waar zij keurig langs defi leerden en een groet brachten. Tot be sluit van dit festijn, een van de hoog tepunten van het waterkamp 1961, werd met alle fluiten, scheepsbellen, toeters en kelen een Waterkamporkest gevormd. De commandant Zeemacht noemde deze spectaculaire vlootschouw een uitste kende prestatie, een grootse rallye te water. Een uitspraak, waarmee de kamp leiding heel ingenomen was. De cameramensen van Polygoon heb ben de schouw op de filmstrook vastge legd, zodat ze vanaf vrijdag in alle bio scopen te zien zal zijn. Uit een voorlopig verslag is op te ma ken, dat de nieuwe toto ook voor de Eerste Kamer wel aanvaardbaar is. In de commissie van rapporteurs is van verschillende zijden opgemerkt, dat men nu aan het wijzigingsontwerp ditmaal geen steun wil onthouden. Sommige le den hadden wel vertrouwen in de toe komst van de toto, mede in verband met de ontwikkeling, welke zich gelijk zjj meenden te kunnen constateren in protestants-christelijke kring ten aan zien van de „levensstijl" voordoet. Verscheidene leden wilden nogmaals uitdrukkelijk erop wijzen, dat het voor nemen om met gebruikmaking van „totogelden" doeleinden, die voor staats steun zich lenen, te bevorderen, een zekere ongelijkheid in behandeling schept. Zij hadden graag een andere oplossing gezien. Huis van Afgevaardigden steunt Kennedy eveneens Na de Senaat heeft nu ook het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden de bevoegdheid aan president Kennedy om een kwart miljoen reservisten op te roe pen en de diensttijd van hen die al on der de wapen zijn met een jaar te ver lengen, goedgekeurd. Het Huis nam de betrokken resolutie aan met 403 tegen 2 stemmen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4