Titels 1500 m. vrije sla» voor J. Bontekoe en Ineke Ti»»elaar Grote Prijs van Oost-Duitsland Broer Dirks triomfeert voor 2e maal in Nederlandse Grand Prix Oxford te sterk voor Flamingo's Sterke Alconbury Spartans won int. honkbaltoernooi te Haarlem MAANDAG 31 JULI 1961 Johan Bontekoe en Ineke Tiggelaar hebben de titels gewonnen bij de Neder landse kampioenschappen 1500 meter vrjje slag, die zaterdag in „Het Ei" te Breda werden gehouden. Bontekoe prolongeerde hiermee zijn kampioenschap van het vorige jaar, maar bij de dames moest titelhoudster Corrie Schimmel ditmaal haar meer dere erkennen in de Robben-zwemster, De uitslagen waren: Heren: 1. J. Bontekoe (HPC) 19 min. 13.5 sec., 2. J. de Witte (AZC> 19.53.4, 3. G. Hermsen (De Robben) 19.54.2, 5. W. Bergman (De Zijl) 20.15.2. ^ames: 1 Ineke Tiggelaar (De Rob ben) 20.02.9, 2. Corrie Schimmel (Het Gooi) 20.196. 3. Judith de Nt)s (De Robben) 20.23.2. Tom Stock verbetert zijn wereldrecord 200 meter rugslag Op de tweede dag van de Interna tionale zwemkampioenschappen van Ja pan heeft de Amerikaan Tom Stock het wereldrecord op de 200 meter rugslag gebracht op 2 min 14.0 seconden. Sinds 24 juli van het vorig jaar is Stock wereldrecordhouder op deze nieu we Olympische afstand. Hy zwom toen 2 min. 16.0 seconden, een tijd die hij op 17 juli van dit jaar in Evansville (VS) verbeterde tot 2.15.. De Japanse zwemster Satoko Tanaka verbeterde ook het wereldrecord op de 200 meter rugslag, dat al sinds juli van het vorige jaar met 2.33.3 op haar naam stond zij verrichtte deze prestatie eveneens in Tokio met 0,1 sec. Satoko Tanaka liet een tijd van 2 min. 33,2 sec. noteren. GEWICHTHEFFEN DRIE WERELDRECORDS Bij de internationale wedstrijden gewichtheffen, die zaterdag in Londen zijn begonnen, werden op de eerste dag twee wereldrecords verbeterd. De Rus Alex Kurynov bracht het met 135 kg reeds op zijn naam staande wereldrecord tweehandig trekken in de middengewichtklasse op 135,5 kg en de Pool Baszanowski kwam bij het trek ken in de lichtgewichtklasse tot 82 kg. Hij verbeterde met een halve kilo het wereldrecord, dat sinds 10 maart van dit jaar in bezit is van de Rus Anatole Tchgun. Later zorgde de Russische zwaargewicht Yuri Vlasow, Olympisch kampioen 1960. voor een derde wereldrecord. Bij het stoten bracht hij 206 kg omhoog, dat is 1 kg meer dan zijn oude record, dat hij een maand geleden vestigde. Nederland naar intern.- hockeytoernooi in India Acht landen, waaronder Nederland, hebben de uitnodiging van de Indiase hockeybond om deel te nemen aan het van 6-12 januari 1962 in Ahmedabad te houden internationale hockeytoernooi aanvaard. Behalve Nederland zijn dit West-Duitsland, België, Italië, Groot- Brittannië, Kenia. Nieuw-Zeeland en de Verenigde Arabische Republiek. De Olympische kampioen 1960, Pakistan, heeft nog niet op de uitnodiging gere ageerd, terwijl Spanje, dat eveneens was uitgenodigd, heeft afgezegd. Na het toer nooi, dat zal worden gespeeld volgens competitiesysteem, zullen West-Duits land. Groot-Brittannië en Kenia nog een toernooi door India maken. Zuidafrikaan Brian Wilkes golfkampioen van Nederland Onder ideale weersomstandigheden nagenoeg geen wind en volop zonne schijn werd gistermiddag de laatste ronde gespeeld van het toernooi om het internationale open golfkampioen- schap van Nederland. Toen de laatste ronde inging, had de Zuidafrikaan Brian Wilkes de leiding met 207, drie slagen voor op de Nederlander Gerard de Wit en Huggett (210). Wilkes en De Wit, die samen speelden en door het gros van het zeer talrijke publiek wer den gevolgd, gaven elkaar geen duim breed toe en maakten beiden 72. Huggett scoorde één slag minder en legde hier mee beslag op de runner upprijs. De uitslag luidt: 1 Brian Wilkes (Zd Afrika) 70-69-68 72, totaal 279, 2 Brian Huggett (GB) 69-72-69-71, totaal 281, 3 Gerard de Wit aequo: Denis Hutchinson (Zd Afr) 71-72-69- 72 totaal 284, Bob Verwey (Zd Afr) 71-74-68-71, totaal 284, Donald Swaelens Knight (GB) 71-76-69-72, totaal 288. MOTORSPORT Voor 200.000 toeschouwers zijn gisteren op de Sachsenring by Chemnitz motor races gehouden voor de Grote Prijs van Oost-Duitsland, welke meetellen voor het wereldkampioenschap. Voor de meest opzienbarende prestaties zorgden de Oostduitser Ernst Degner, die er op zijn MZ in slaagde de onverslaanbaar geachte Honda's achter zich te laten, en de Rhodesiër Gary Hocking die op de MV-Agusta, waarop eens John Surtees lauweren oogstte, zowel de 350 als de 500 cc-klasse won. De uitslagen luiden: 125 cc-klasse; (13 ronden 113,5 km): 1. Ernst Degner (O-Dld) op MZ. 48 min 9.1 sec (gem. 141,4 km per uur); 2. Tom Phillis (Austr.) op Honda, 48.09.4. De stand voor het wereldkampioen schap: 1. Phillis (Austr.) 40 pnt.: 2. Degner (O-Dld) 31 pnt.; 3. Redman (Rhod) 22 pnt. 250 cc-klasse (15 ronden 130.965 kim) 1. Hailwood (GB) op Honda 50 min 7 7 sec (gem 157.121 km per uur); 2. Red man (Rhod) op Honda 50.26.6. Stand wereldkampioenschap: 1. Hail wood (GB) 34 pnt; 2. Redman (Rhod) 32 pnt; 3. Philis (Austr) 29 pnt. 350 cc-klasse (18 ronden 157.138 km): 1. Gary Hocking (Rhod) op Mv Agusta 1 uur 0 min 46.0 sec (gem 155,171 km per uur)2. Frantisek Stastny (Tsjech) op Jawa 1 uur 1 min 8,2 sec. Stand wereldkampioenschap: 1. Hock ing (Rhod) 22 pnt; 2. Stastny (Tsjech) 20 pnt; 3. Read (GB). 500 cc-klasse (20 ronden 174 680 km): 1. Gary Hocking (Rhod) op MV Agusta, 1. 05.08.8 (gem 160.825 km per uur); 2. Mike Hailwood (GB) op Norton 1.07.17.7. Stand wereldkampioenschap: 1. Hock ing (Rhod) 40 pnt; 2. Hailwood (GB) 35 pnt; 3. Mcintyre (GB) 14 pnt. TWEE MAAL EEN VIERDAAGSE Onze stadgenoot, de brigadier van po litie D. A. Louwerse, heeft <iidt jaar twee maal met succes deelgenomen aan vier daagse afstandsmarsen. In maart liep hij de Vierdaagse in Is rael. terwijl hij vorige week deelnam aan de Nijmeegse Vierdaagse. Keiharde motocross te Bergharen De 26-jarige Valkenwaardse café- stevig in handen en houder Broer Dirks heeft gisteren de Nederlandse Grand Prix moto- cross in Bergharen bij Nijmegen ge wonnen voor de Zweedse specialis ten Sten Lundin en Bill Wilsson. Het is de tweede maal in de Neder landse motocrossgeschiedenis, dat de won met grote Acci met ue grona Kennis ger Brabander deze wedstrijd, die meetelt hebben een goede vierde plaats voorsprong. Het duel Dirks-Lundin was in laatste instantie voor onze landge noot. Door het uitvallen van John Bur ton en Jef Smith werd de op papier zo sterke Engelse ploeg volkomen ontluis terd. Opvallend goed reed de Helmon— der Jan Clynk, die zonder ook maar één keer met de grond kennis gemaakt te voor het wereldkampioenschap in de 500 cc klasse won, want twee jaar ge leden werd hij in Norg op een soortge lijk circuit als in Bergharen eerste. Het niet te stuiten enthousiasme van ruim 30.000 toeschouwers moet voor I Dirks een grote morele steun zijn ge weest. toen hij in het begin van de tweede manche kwam te vallen en de gehele wedstrijd voor hem verloren leek. Maar Broer vocht terug, wist Lundin te passeren en behaalde daarmee voldoen de punten voor de eindoverwinning. De eerste manche had hij gewohnen voor Lundin, die bijzonder safe reed en de indruk maakte geen risico's te wil len nemen. Aanstonds na de start pre senteerden zich de grote kanshebbers, t.w. Broer Dirks, Lundin, Nilsson Jo hansson en Jef Smith. Dit vijftal vormde een klasse apart. Dirks voerde het veld aan en hoezeer de Zweden ook char geerden. onze landgenoot week geen duimbreed. De slijtageslag woedde in alle hevigheid. Door een val tijdens de tiende ronde raakte Nilsson achterop. Toen de wereldkampioen later nog eens van de motor tuimelde, moest hij achter Dirks, Lundin en Johansson met een vijfde plaats genoegen nemen. De Tsje chen bleken zich op dit zwarte zand- circuit allerminst thuis te voelen. Sou- eek kwam te vallen, Hrebecek bleef aan vankelijk goed in de voorhoede, maar raakte achterop tengevolge van een de fecte koppeling en de derde Tsjech moest al spoedig opgeven. De tweede manch is een bikkelhard gevecht geworden tussen Nilsson, Lun din en Broer Dirks. De kleine Nilsson nam vanaf de vierde ronde de leiding de. Jubileumwedstrijd ging uit als een nachtkaars (Van een onzer redacteuren) De Flamingo's hebben geen schijn van kans gekregen om de viering van hun 40-jarig jubileum te bekronen met een zege op hun uitgenodigde tegenpartij, het sterke team van Oxford University. Na de teleurstellende batting-prestatie van de gastheren op de eerste dag. toen het scoringbord bij het trekken van de stumps een stand van 83 voor 5 aangaf bleek het zondagmorgen in hun voortge zette eerste innings een blijde verrassing, dat onze landgenoten tegen de 205 voor 7 van de Engelsen, toch nog kans zagen tot een draaglijk totaal te komen. Dat was te danken aan het feit, dat captain Colthoff en de Rood Wit-speler Spits voor het zevende wicket een stand op zetten, welke 67 runs opleverde. Hiervan nam eerstgenoemde in minder dan een half uur 50 runs voor zijn rekening, waarvan één formidabele zes (de enige overigens in deze tweedaagse) naar leg. Toen het wicket van Spits eenmaal ge vallen was, kreeg Colthoff verder weinig steun. Hij bleef met 66 runs not out, doch voornamelijk dank zij hem, bleef de achterstand op de eerste innings beperkt tot een goede 30 runs. Alles was dus nog mogelijk. De Oxo nians lieten evenwel ook in hun tweede innings zien, dat zij over voortreffelijke batting-capaciteiten beschikken. On danks redelijk goed bowlen van de Hol landse aanval, gesteund door dito veld werk (twee prachtige vangen van Colt hoff achter de palen in de tweede en twee supervangen van Spits en Vriens in de eerste innings), sloegen de gasten AJAX (L) n VERLIEST VAN R, EN W. V De tamelijk gunstige toestand van veld en wicket, deed captain A .Wempe, bij het winnen der toss, besluiten te gaan fielden. De stock-bowlers F. Tattersall en P. v. Amerom vormden de aanval van Ajax. Ondanks hun fel bowlen werd het totaal van R. en W. V 79 runs, een score, welke Ajax (L) niet bleek te kunnen passeren. Hierbij was slechts 1 bye, het geen pleit voor het goede werk van de Ajax wicket-keeper F.vOlthuis. F. Tattersall bowlde 413. P van Amerom 5—37, J. de Cler 110. De batting-side van Ajax (L), deed het goede bowlen en fielden echter vol komen te niet. Het slechte oplopen werd 3 batsman noodlottig, waardoor zij run out gingen. Alleen F. Olthuis (19) en F. Tattersall (24) bereikten de dubbele cijfers. Het totaal van Ajax werd 70 runs. R. en W. won dus met 9 runs. COMPETITIE UITSLAGEN lste-klasse A- AOC—VOC draw (VOC 174. ACC 169 voor 6. tijd). lste-klasse B: RW nExcelsior: gew. door RW met 9 runs (RW 115, Excelsior 106)HaarlemQuick N gew. door Haar lem met 48 runs en 5 wickets (Quick N 52, Haarlem 100 voor 5). 2de-klasse C: Ajax LHRCC gew. door HRCC met 8 runs (Ajax 57 en 104, HRCC 65 en 88 voor 4 (opgegeven door Ajax); KrekelsConcordiagew. door Krekels met 43 runs (Krekels 94, Con cordia 51); CCG—15 ABOD afgelast. 3e-klasse G: RW VAjax L n gew. door RW met 9 runs (RW 79, Ajax 70). zonder zichtbare inspanning 183 runs bij elkaar voor het verlies van 5 wickets. Na de thee stonden de Flamingo's dus voor de keuze met nog 2% uur. speeltijd voor de boeg voor de runs te gaan, dit wil dus zeggen 215 runs te scoren óf op een draw aan te sturen door te trachten de tijd uit te spelen. Volkomen terecht koos captain Colthoff de laatste weg, maar dit draaide op een grote teleurstelling uit. Want geen van de Hollandse bats- men had ook maar enige kijk op het uit stekende bowlen van Duff (5 voor 15) en Piachaud <3 voor 16). zodat het een voortdurend komen en gaan was. Voor het schamele totaal van slechts 69 runs hadden allen een beurt gehad. De wedstrijd ging dientengevolge uit als een nachtkaars, maar gaf daardoor tevens blijk van de Britse superioriteit. Waarbij het verschil in leeftijd hoogst waarschijnlijk ook een niet te onder schatten factor heeft gevormd! Tot slot enkele cijfers: le innings: Battingcijfers Oxford (205 voor 7 gesloten). Worsley 32, Baig 27, Fry 37, Drybrouch 44, Waters 20 not out, Duff 16. Bowlingcijfers- Max Maas 1-36, Van Staay 1-37, Vriens 1-50. Spits 2-60. Van den Bosch 2-16. Battingcijfers Flamingo's (173 voor 9 gesloten): Van Arkel 33. Wally van Weelde 15, Spits 22, Colthoff 66 not out (9x4, 1x6). Bowlingcijfers Oxford: Thompson 4-40, Potter 2-9, Piaohaud 1-13, Dry- brough 1-43. 2e innings: Oxford (183 voor 5 geslo ten)- Worsley 46. Fry 30 not out, Dry- brough 26. Waters 32. Duff 42. Bowlingcijfers: Van Staay 0-20, Maas 0-23, Van den Bosch 2-57, Vriens 2-46, Spits 1-37. Flamingo's: 69 all out: De Ruig 16, Van Arkel 11. Gondeliers dreigen met staking Zesenvijftig Venetiaanse Gondeliers hebben met staking gedreigd uit protest tegen de motorboten in de kanalen van Venetië, die hun het leven moeilijk maken. Uit protest heeft één van de gon deliers, Gino Macropodioeen bui tenboordmotor aan zijn gondel be vestigd en zo grote golven gemaakt in de Venetiaanse kanalen. Van de 550 gondeliers hebben alleen die bij de St.-Marcus met staking gedreigd. De prachtige ploeg van de Alconbury Spartans is ongeslagen winnaar gewor den van de eerste Haarlemse honk- balweek, voor de Wiesbaden Flyers, en uiteraard ook voor het officieuze Neder landse team („De Kieviten"), dat na de reeks van 15 wedstrijden uitein delijk nog als derde eindigde. Een plaats, die het overigens deelt met de Cha- teauroux Sabres en de Mannheim Knights de sterkste Duitse nationale ploeg. mige momenten zelfs het niveau van de major League benaderde. Don Gilmore, een 27-jarige neger uit Buffalo, werd de „homerun-koning" van het toernooi. Maar voor dat zover was, heeft de fameuze catcher van de Alconbury Spartans een felle en voor I Nederland ook unieke strijd moeten voeren met de linkshandige Dick Lewis van de Chateauroux Sabres. Beide spelers, namelijk, sloegen in de I vijf toernooi wedstrijden van hun teams i elk drie homers, waarvan er één van Deze rangschikking werd zaterdag be- LeWjs eigenlijk wel het meest veelzeg- reikt door de grote overwinningen 1 gende was voor het slagvermogen: te- merkwaardig genoeg met dezelfde cyfers gen de wind in 15-2 van Alconbury op Mannheim en van Nederland op de London All Stars, de zwakste formatie in dit boeiende toernooi, dat kwalitatief het beste was dat ooit in Europa werd gehouden. Overigens is de naam van Alconbury Spartans een begrip geworden voor de Nederlandse honkballiefhebbers, een be grip voor basebal-perfectie, zoals men die in ons land nog niet kende. Een prachtige ingespeelde formatie met een enorm slagvermogen (0.324 voor het ge hele toernooi en vaak grandioos veld werk, dat naar de unanieme mening van de Amerikaanse coaches op som- De beslissing voor de onderscheiding was alleen mogelijk door de twee man nen na de laatste toernooi-ontmoeting een extra duel te laten uitvechten, een strijd zoals ook de coaches gistermiddag leverden: het slaan van homeruns op vrij gemakkelijk geworpen ballen. Don Gilmore won deze strijd. De ere-wedstrijd, welke tot slot van het internationale honkbaltoernooi is gespeeld tussen de Amerikaanse All Stars en de All Star-selectie van Eu ropa, eindigde in een 6-4 zege voor de Amerikanen. AJAX (L) VERLIEST NA SPANNENDE STRIJD VAN HRCC. Ajax (L) I en H.R.C.C. I hebben een bijzonder spannende wedstrijd ge speeld. H.R.C.C.-gegadigde voor de kam pioenstitel van klasse 2C werd door de Ajax-captain, die de toss gewonnen had, eerst het veld ingestuurd. Het openings- paar de Jongh-Veldhuizen scoorde lang zaam, doch hield lange tijd stand, totdat de Jongh gebowld werd (12) Direct daarna viel Veldhuizen's wicket en toen ging het in snel tempo. Allen P. Gans en P von Oven (resp 14 en 10 runs bei den run out) kwamen daarna nog in de dubbele cijfers, zodat voor 57 alle Ajaxieden een beurt hadden gehad. Wie gedacht had dat Ajax een zware nederlaag tegemoet ging, vergiste zich evenwel. De Jongh en Spiering waren bijzonder fel met bowlen. In de eerste over cleande de Jongh du Chatenier met de eerste bal en Schöttelndreier met de vierde bal. 2 voor 0. Daarna werd de Jonge gevangen door Bouricius en toen Willink run out ging en de Bree caught and bowlde ging op Spiering, was de stand 38 voor 4. Scherp fielden van Leidse zijde was er de oorzaak van dat op 56 nog twee Wassenaarse spelers in moesten met nog twee ballen te bowlen van Spiering. Eerst was het echt-er thee. Na de thee de eerste bal van 'Spiering: bowled, terwijl de tweede en laatste bal het wicket van de junior Heytveldt rakelings passeerde. Captain Holtappel slaagde er daarna in de win ning-hit te scoren, maar werd op 65 wederom door Bouricius, gevangen. Ajax probeerde het op een tweede innings. Zij slaagde er in, dank zij de Jongh (37) en Spiering (56) in één uur 104 runs op het scoringbord te krij gen, daarna H.R.C.C. nog de gelegenheid gevend in de ontbrekende tijd (1 urn en 3/4 uur) de benodigde runs te sco ren. H.R.C.C. ging voor de runs, doch kreeg de overwinning niet cadeau. Via 2 voor 7 werd het 3 voor 21 en 4 voor 55. maar daarna slaagden De Bree en Willink er in de Leidse tegenstand te breken, en gaf de Leidse captain het op. Op 88 voor 4 werd gesloten. Bowlingcijfers Ajax le innings: Spie ring 4 voor 12 en de Jongh 4 voor 22. P. von Oven 1 voor 10. Tweede innings: Spiering 2 voor 24, Bouman 1 voor .7 en P von Oven 1 voor 17. VIERDE TESTMATCH ENGELAND—AUSTRALIË Aussies staan nog 114 runs achter Australië, dat in de eerste innings van de vierde testmatch tegen Engeland, die te Manchester wordt gespeeld, een ach terstand van 177 runs opliep, sloeg za- j terdag hard terug. Nadat Engeland all out was gegaan voor 367 als antwoord op de 190 van Australië, zorgden Bill Latvry en Bobby Simpson er met een succes volle eerste wicketstand voor, dat Australië bij het trekken van de stumps 63 runs van de achterstand had ingelo pen, zonder een wicket te verliezen. Hoewel het een zware opgave zal wor den, behielden de gasten daardoor de kans op een draw in deze vierde test match, die door de grillige weersomstan digheden ondanks het grote verschil in de score een open strijd blijft. SPORTSPLINTERS De Nederlandse amateurkampioen Ad de Graaf is gisteren in Berlijn in internationale springwedstrijden tweede geworden. In de finale werd hij versla gen door de Belg Valere Frennet, die met 11,8 sec over de laatste 200 me ter het baanrecord verbeterde. De strijd om het Zwitserse weg- kampioenschap voor professionals, gis teren op een parkoers van 238 km bij Birr gehouden, is geëindigd in een over winning voor Ernst Fuchs, die de af stand aflegde in 6 uur 18 minuten en 17 seconden. De uitslag was verder: 2. Rolf Graf 6.18.25. 3. Rolf Maurer z.t. De Zwitser Heini Walter heeft gis teren een belangrijke stap gedaan op de weg naar prolongatie van zijn Euro pees kampioenschap bergklim door de overwinning te behalen in de Grote Prijs van Freiburg-Schauinsland, de vijfde rit voor de Europese titel, die betwist wordt in de klasse sport- en grand-tourisme- wagens. Walter kwam met zijn Porsche in de twee ritten op het 11,2 km lange bergtraject met zijn 170 bochten en een hoogteverschil van 780 meter tot een totaal tijd van 14 min 21.7 sec, een ge middelde van 93.58 km per uur. Walters beste tijd was 7 min. 9.4 sec. In de Ronde van Saarland voor amateurs, die gisteren werd gehouden, zag de Nederlander Schroeders zich de eerste plaats, die hij in de spurt had veroverd, ontnomen door een protest van de Belg Haelterman. Schroeders had na melijk 15 km voor de finish in strijd met de reglementen een andere fiets ontvangen, toen hij door pech werd ge troffen. De Nederlander werd terugge zet op de vijfde plaats. De overwinning was nu voor Haelterman. die de 175 km aflegde in 4 uur en 15 minuten. De Duit ser Kunde werd tweede. Michel van Aerde is gisteren weg- kampioen van België bij de professionals geworden. Hij legde de 275 km op een circuit by Ertvelde af in 6 uur 25 mi nuten en 13 seconden. De uitslag was verder: 2. Arnold Flecy. 3. Jos Hoeve- naers. 4. Marcel Ongenae. 5. Robert Coppens, 6. Guillaume van Tongerloo. Wereldkampioen Rik van Looy kwam niet verder dan de 49e plaats. Op 28 en 29 september a.s. zal te Londen een buitengewone algemene vergadering worden gehouden van de FIA. Tijdens deze vergadering wil men een nieuwe voorzitter kiezen voor de bond, hetgeen noodzakelijk is gewor den door het overlijden van de Engels man Arthur Drewry. Er zijn tot dusver drie kandidaten voor de vacante be- stuurfunctie. Dat zijn de Engelsman Sir Stanley Rous, de Zwitser Ernst Thommen en de Italiaan Ottorino Ba- rassi, welke laatste evenwel als kansloos wordt beschouwd. De wereldkampioenschappen scher men zijn zaterdag in Turijn geëindigd. Polen prolongeerde de titel op het num mer sabel voor landenteams. In de fina le won de Poolse equipe met 9-5 van Rusland. Rusland was bij deze wereldkampioen schappen het succesvolst met drie titels. Polen won er twee, Duitsland en Frank rijk elk een. In de strijd om de derde en vierde plaats op het nummer sabel voor landenteams zegevierde Hongarije met 9-5 over Italië. Rusland heeft gisteren in Hel sinki het wereldkampioenschap schaken voor studententeams gewonnen. De voor- looige eindstand werd: 1. Rusland 39 12 pnt. 2. Ver. Staten 33 pnt. (en 1 afbr. partij). 3. Tsj. Slowakije 31 pnt. 4. Oost Duitsland 29 pnt (en 2 afg. partij). 5. Bulgarije 29 pnt. 6. Hongerye 28 a/2 pnt. 7. Nederland 25 pnt. 8. Buiten Mon golië 21 pnt. (en 1 afgebr. p> 9. Enge land 20 pnt. (en 1 afg. partij). 10. Fin land 18 \'z pnt. 11. Denemarken 18 pnt. (en 1 afg. partij) 12. Zweden 9% (en 2 afg part.) 13. Tunesië 6 pnt. België heeft zich geplaatst in het eindtoernooi om de Galeabeker Da- vis Cup voor tennis junioren dat begin augustus in Vichy zal worden ge houden. De Belgen wonnen het zo- netoernooi te Nieuwpoort aan Zee. De eindstand in de groep luidt: 1. België 8 gewonnen partijen, 2. Rusland 7 gew. part. 3. Nederland 4 gew. part. en 4. Luxemburg 1 gew. part. Ook Italië en Frankrijk zijn reeds zeker van een plaats in de halve finales. SLEUTELTJES GEVRAAGD W(j betalen veel geld voor Sebrulkte goederen, zonls ra lo's, stofzuigers, pickups, gram.motoren, elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. lieer, geen student, zoekt ongem kamer per 1 sept. Brieven: Col IJ n. Geversstraat 40 AOegstgeest Gevraagd kamer z. p. Bin nenstad Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 186 k. 4e Jaars apothekersass. zoekt gezellige werkkring ln apotheek. In Lelden. Gaarne enige vergoeding voor kamer. Medio sept. Brieven bur van dit blad onder no 12112 k. Te koop gevraagd voor zeLfbew. v. partlc. plm. mei '62 te Oegstgeest ln directe omge ving De Kempenaerstr heren huls, In pr. st., m .mod. comf. Ultv. br. met 1 d. blad onder Goed tehuis gevraagd voor cyperse poes. ongev. 1 J. oud. I. Burgerhout, P. de la Oourt- straat 05. Roeiboot, ter overname ge vraagd. Brieven met opgave van verkerende staat en ver langde prys bur. van dit blad onder no. 153 k. Gevraagd door Jongeman, zlt-slaapkamer met voll. pen sion. Liefst tel aanw. Brieven bur. van dit blad no. 637 k. Gevraagd ligplaats voor woonboot, plm. 11 mtr. lang. Liefst centrum Lelden, doch niet vereist. Brieven postbus no. 114, Lelden. Atlantic Snackhar, Noord- wljk. vraagt voor direct werk ster. Goed loon. Palace llotel, Noordwyk, vraagt voor direct keuken knecht. voor avonddienst. Goed loon. Aanmelden bij de directrice. Merkman, 63 jaar, zoekt kosthuis, bij weduwe of vrouw alleen, cimstreeks dezelfde leeftijd. Brieven bur. van dit blad onder no. 694 k. N'et meisje of werkstudente gevraagd voor direct, de maand aug.. voor de afwas. (Hoog loon). Aanbiedingen Restau rant ..De nieuwe Kroon". Bou levard 67. Katwijk a. Zee. Tel. 01718 - 3134. II.H. Kappers. Gevraagd een 2e bediende. Herenkap salon Jean Pierre, Kraaler- straat 34. AANGEBODEN Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl. Assoc. v. prakt.examens. Kon. Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65. tel, 26558. 10 ryiessen voor f 47.50. In Renault Dauphlne. Erkende Bonds-Autoryschool „Irene", Boddens Hosangweg 52. Woubrugge, tel. 286, Lelden tel. 26858. a Te koop aangeboden Poe- tltle. Adres i Oude Heren gracht 14, Slagery Pleterse. Deze week: 500 gram heerlijk gekrulde verse worst f 1.38. 500 gram gehakt h.o. 1.40. 500 gram ma gere speklappen 1.60, 3 slavin ken 98 ot. 500 gr. rookworst 1.25. 200 gr. smeerleverworst 50 ct. Herenstraat 29. Autoryies f 6.50 per uur. Nieuwe V W.'s 1961, open dak. Kwak's Verkeerslnstituut o.l.v. oud-examinator. Theorieles woensdags 8 u nam. Tel. 22803 Zoeterw. Singel 104. Wegens verhuizing te koop zangkanaries en broed hokken. Tevens plano f 30. Prima spe lend. Nlc. Beetsstraat 11 AI. Heeft IT lege kamers? Vlug ge bemiddeling bil kamerver- huurkant. C. F. Hansen, Ra penburg 60. Tel. 31786. Vespa. Door Inruil verkre gen een Vespa scooter 1957, ln prima staat Deskundig onder zoek toegestann. DIJkstraat 34. Na 7 uur. Aangeboden, wegens aan schaf ollestook, een prima haard, met voor- en achter- Blaat. Prys f 45. ijkstraat 34. Na 7 uur. Te koop Vespa scooter. 125 cc., met bagagerek en valbeu- f;el f250.Bavelaar. Mors- aan 36. Aangeboden een Ja/.zgltaar. merk Troubadour, tevens een nieuw Islng fllmstatlef met panoramakop, merk Llnhof. Nieuwst» type. Leidse straatweg 2. Oegstgeest. Te koop een Raleigh flets, ln zeer goede staat. Prys f 60. Te bevragen J. M. J. v. d. Voort, Zoutkeetlaan 6, Oegst geest. Scooter - Alpino. Wegens aanschaf auto Goggo scooter 1954'55 met reservewiel en kofferrek f275. „ALplno" snel- b rommer met buddyseat, snel f 145. Belde absoluut zonder gebroken. Woonark „Sylvia", Ha ar 1. trekvaart bij Kwaaklaan. Snelbrommer. Germaan Sachs "59. v.- en a.vering. Nieuwe banden, geheel ln pri ma staat, zeer snel. Spotprijs f185. Mlnnenbroersgracht 11. Te koop aquarium. 10ft x 50 x 50. met tl.verlichting, vissen en planten. Groenoordstraat 6. Lelden. Byiessen. Jonggehuwde stu- ente Frans helpt graag met vakantletaiken en voor herexa mens. Berg. Garenmarkt 17 b, Lelden. Tel. 20789. Kano aangeb., 2 pers., ge heel compl. en ln goede staat. Te bevr. bij: C Meyer. Ryn- dijk 100. Voorschoten. Te koop aangeb. een markies 220 cm. 1.. een nieuwe zwarte lange leren las. maat 4849, eternieten afvoerpijp. 250 cm. 1. .doorsnee 12 cm. en 3 slaap kamerstoeltjes, een droogkap en een staande haar wasbak. Tegen elk aannemelijk bod. Kraalerstraat 34. Woonruimte aangeboden voor alleenstaande vrouw (60- 65 J), bij alleenwonende vrouw. Brieven bur. vah dit blad onder no. 688 k. Biedt zich aan Jongeman met rijbewijs B-C-E voor de week van 12 t/m. 19 aug. Brie ven bur. v. d. blad no 689 k. Jongeman zoekt met spoed net kosthuis met volledig pen sioen. Brieven mt prl bur. van dit blad no. Heer alleen biedt Inwoning aan vrouw. Een of twee kin deren geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad no. 690 k. Te koop een eiken linnen kast. hoog 2.05, breed 1.30, diep 50. Brinks, Haarlemmer- straal; 126, Lelden. Te koop Kaptein Mobylette, model de Luxe. Do Visser, Haagweg 54. BTe koop 1. g. st. v. Berlnl 21. Te bevragen ha 19.00 u. Lockhorstlaan 11, Warmond. Te koop stalen kajultzell- JachtJe t.t. en 3.6 p.k. b.b.- motor. In prima staat. Vaar klaar. Ook afzondeTiyk. Zoeterwoudse Singel 6 A. Tel. 33972. 't Huren van automobielen ls een vertrouwenszaak. Tlp- Top heeft Mercedes, Consul Taunus, V W., V.W.-busje en 2 C.V.. Opel Kapltan, Opel Re- kord St.-Aagtenstraat 14, Lel den Telef 25709. Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat. Caeclliastraat 49. hoek Lljs- bethsteeg Telefoon 26574. wy halen ook af Heeft U timmer- of met selwerk? Ook alle reparaties. Vraagt prijs. Verhoeve. Prins Frederiksüraat 4. Tel. 31213. 5 nieuwe stationaire ben zine motoren, Brlgs en Strat- ton. Zeer geschikt voor In bouw boot of waterpompin stallatie. Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 66—68. Tel. 31292 - Voor metsel- en onderhouds werken. Het Juiste adres sinds 1875. Ook bulten de stad. Jac. Stouten. Schelpenkade 23, Lelden. Tel. 21751. 2e hands scooters reeds vanaf f 250. 2e hand6 motor - rywlelen reeds vanaf f 150. 2e hands bromfietsen Gebr. Huls man, Hogewoerd 6668, Lel den Tel. 31292 - 22962. Zig-zag naaimachines vanaf f350.met 3 Jaar garantie en gratte les aan huis. P. J. v. Steyn. Nieuwe Ryn 46 B, Lel den. Klnderrywlelen v.af f49.50, sportrywlelen vanaf f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13 tel. 24409 Krediet tot f4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Nieuwe auto's zonder chaui- feur, Volkswagen Chevrolet. Opel. Consul. V W busjes, be stelwagens Blonk's automo bielbedrijf. Nleuwstraat 3341 Tel 30600 S| Ook U kunt ln het bezit omen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds vanaf f 5.- per week. Komt eens praten bij: P. J. v Steljn, Nieuwe R(jn 46 B. Scooters. 7, In zeer goede staat verkerende Vespa's 1958. 2 Lambretta's. zo goed als nieuw, 1 N.S.U. prima. Voll. garantie. Financiering. Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668. Tel. 31292 - 22962 Guit smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service. Verdam- straat 6. Nieuwe auto's zonder chuul- reur. Nieuwste modellen 1961. o.a. Taunua 17 M. Opel Rekord, Volkswagens, Anglia. Consul, Volkswagen busjes met open dak Garage Werkhoven. Mare- dUk 34 a Tel 22300 32735 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223, Den Haag. tel. 600355 Rijschool Frans Goddljn geeft U een snelle dus volle dige opleiding ln nieuwe Opel. Ook theorielessen. Madoera- straat 29. Garenmarkt 5. tel. 34430. Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opel, Slmca, V.W. en D A F Biermans Automobielbedrijf. Oude SLngel 66. Lelden, telef 34430, Lelden. „Wlenese" ladders, trappen steigers voor timmerlieden, aannemers, loodgieters, schil ders. Fabrieksprijzen Hout board, triplex, hangkasten, leg kasten. keukenkasten Kcmt vrybiyvend eens kijken en prys vragen. „De Houthal", Hoge woerd 99. Tel. 22536. Rybewljs? Bondsryschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphlne 1961. Maresingel 37. tel. 33623. Leert D.A.F. rijden. Een voudiger. goedkoper Inlich tingen bij Gebr. van Ulden, D.A.F -dealer. Verdamstraat 6 Tel 23041 B Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. n telef. 30534 B Te huur nieuwe personen auto's p. w. of langere termijn. Aantrekkelijke tarieven. C. C. A. v. d. Wilde. Crocusstraat 6, Katwijk a d. Rijn, tel. 01718 - 4731. B Kredieten t/m. f3000 (voor ledereen en zonder borg) voor aankoop meubelen, woning textiel enz., direct van fabriek, enorme keuze en besparing, uiterst soepele betalingsrege ling, strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen. Postbus 538, Den Haag. B Aangeboden partij ramen, deuren, schotten. Prachtig voor schuur of zomerhuis Na 6 u. Smidstraat 17, Rijnsburg. B Aangeb. bromfiets N.S.U. f 180 en prijzen van f 40 tot f70. Oude Hoef straat 1, by de Doezastraat. Tel. 25063. B Aangeb. Vauxhall Wyvern. fe.a.b. Leemansstr. 12, Lelden. Kanaries te koop. Wegens opheffing llefhebbery Haxzer, waterslagers en kleurkanarles te koop. Billijke prijs. P. v.Dljk, Lange Mare 86. Lelden. H Garage Schlltliulzen. Voor le reparaties, schade en ser vice aan uw auto. Goedkoop, vlug, billijk. Hoef straat 4—6, Lelden. Tel. 20000. B Te koop .jongensfiets, ln goede staat, f37.50. Te bevr.: Nagtegaallaan 13. B Biedt zich aan ervaren chauffeur, alle rijbewijzen. Gewend ln omgang met pu bliek. Bekend met Duits en. Engels. V. g. g .v. Ook vracht. Br. bux. v. d. blad no. 640 k. B Ongemeubileerde etage, be staande uit 2 kamers en kook ruimte. Evt. direct te betrek ken. Brieven bur. van dit blad onder no. 15206 k. B Charmant poesje, gezond door Felix, wenst nieuw tehuis. Pr. Bernardl.) 46, Oegstgeest. (Tel. 31300). B Kajultzeilhoot te koop. lang 6.20 m.. gaffeltulg. Te bezich tigen deze week tot 18.00 uur. Rijndijk 254, Hazerswoude. B Te koop diverse Volkswa gens van verschillende bouw jaren. Calex Autobedrijf N.V., Lelden. Kort Galgewater 14 16, Leiden. Tel. 33355. DIVERSEN B Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" (Jacobazaal). B Dagelijks rondvaart over Kager- en Braassemermeren naar „Avifauna". Afvaart: Roomburgerweg bij Wilhel- mlnabrug, plm. 11 uur. (Bus lijn 1 en 2, halte Wllhelmina- brug). Volw .f3.50, kind. tot 12 J. f 2.incl. toeg. park. Rederij Neuteboom. Haarlem merweg 64. Tel. 30339. B Wonlngruil. Aangeb. 3- kamerflat. 4e woonlaag, omgev. 5 Meilaan, 3 grote kamers en 2 balkons. Huur f 14.20 p. w.. voor heel huls of benedenhuis met tuin. Brieven bur. v. d, blad onder no. 679 k. B Kull-koop. Mei '62 te koop v. part. ln Den Haag (Waals- dorperw.) fraai dubbel boven huis m. vrij uitzicht, c. v. olie, Amric. kltohen, parket etc. Gevraagd herenhuls, Oegstgeest omgev. De Kempenaerstr ln 6r. st., m. mod. comf. Brieven ur. v. d. blad no. 15210 k.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 8