STERKE TENNISSERS KOMEN NAAR LEIDEN Kirkenier gooit hoge ogen in Valkenklasse Fortuna won met pijn en moeite in Katwijk yan Tienhoveii staat goed in y rijheidsklasse Finnen maakten diepe indruk op Gymnaestrada Canadees en Australisch tintje aan strijd om de Leidse titels Quick Boys nauwelijks minder: 2-3 VOETBALAMATEURS GAAN ZICH OOK VOORBEREIDEN Krislinaii won in Hilversum Schilder weer naar \olendam MAANDAG 31 JULI 1961 Hoge en lage strijd in Holland Week I (Van onze zeilmedewerker) De strijd in de Hollandweek I werd zowel op het water als in de lucht gevoerd. Op het water wa ren de klassen zaterdag bij een matig briesje en gisteren met een zeer zwakke wind in strijd gewik keld. In de lucht trok een reclame- vliegtuig een strip voort met het opschrift: „De 16 M2 groet II". Een geestig protest van de ge dupeerde 16 M2 zeilers. De Watersportvereniging „Het Witte Huis" heeft zich als voorvechter opge worpen voor de klassen, die niet aan deze Hollandweek mochten deelnemen. De heer H. Wesselo, de voorzitter van „Het Witte Huis" legde gisteren een ver klaring af, waarin hij zich vooral te weer stelde tegen de wyze waarop in het officiële orgaan van de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Vereenigingen „De Waterkampioen" door de hoofdredacteur ir. J. Loeff over de Loosdrechtse perikelen is geschreven. Dit was volgens de heer Wesselo een tendentieus artikel, die niet in een blad als „De Waterkampioen", dat objectief behoort te blijven, thuis hoort. Op deze wijze wordt „De Waterkampioen" ge bruikt als een clubblad van de KWV Loosdrecht, hetgeen zeker niet de bedoe ling is van het orgaan. Trouwens, zo stelde het bestuur van „Het Witte Huis" er is al jaren in de watersportwereld een machtspositie van verenigingen als de K.W.V. Loosdrecht en de Koninklij ke Ned. Zeil en Roei-Vereniging, omdat de bestuursleden van deze verenigingen steeds een overwegend deel uitmaakten van het Verbondsbestuur. Door de on derhavige kwestie is dit weer sterk in de aandacht gekomen. Het wordt tijd dat deze controverses in de zeilwereld definitief uit de wereld geholpen worden. Daartoe zullen in overleg met een aan tal andere verenigingen plannen worden opgesteld en in de jaarvergadering van de KVNWV behandeld. Gelukkig was de spanning op het wa ter in de wedstrijden van prettiger aard. In de onbestendige wind van gisteren gebeurden soms vreemde dingen, want met een enkel gunstig vlaagje kwamen vaak enorme wisselingen in de velden. In de Flying Dutchmanklasse heeft Bart Kraan zaterdag nog op het nipper tje de zege van Ulbe de Vries weten af te snoepen na een enerverend ge vecht. Bijna had Fred Imhoff hiervan nog kunnen profiteren. Gisteren had Imhoff na het eerste kruisrak de lei ding, maar koos toen de verkeerde door gang naar de tweede plas. Hij kwam stil te liggen met Ed. Frech vlak bij zich, terwijl Kraan en Jan Jongkind met grote snelheid door een nauw gaatje stoven. Kraan behield daarna de kop, ter wijl Ed. Freich zich later weer op fraaie wijze in tweede positie zeilde. Zelf gemaakt In de Hornetklasse zegevierde Joh. Veis voor de tweede keer in zijn zelfge maakte boot, maar gisteren ging de zege naar B. Noordanus in de snelle „Star- line". Maup Dudok van Heel eindigde als tweede. F. C. van Vliet voer in een geleend Jacht zaterdag naar de overwinning in de Vrijheidsklasse met H. Schmitz en J. Swart achter zijn spiegel. Gisteren won Lex van Tienhoven met een grote voorsprong op J. F. Kesting en Mej. C. van Baaren. Lex van Tienhoven staat er in het klassement nu uitstekend voor. Inte ressante races zagen wij in de Pampus- klasse. J. Sijtema won de race van zaterdag voor J. Proper, die aanvankelijk het veld aangevoerd had. Moeilijke en ener verend was de wedstrijd van gisteren. Steeds was er een andere koploper In een klein kruisrak op de vijfde plas kreeg E. A. Labouchere het zeer gun stig en ging voor het veld uit naar de boei bij de Driesprong. Om deze aan te lopen moesten nog een paar klapjes gemaakt worden en O. P. Besseling kwam hierdoor vlak achter Labouchere uit. Ruimschoots naar de finish dekte Wesseling deskundig Labouchere af, die tenslotte een loef-match aanging. Zozeer gingen beide zeilers in de strijd op, dat zij niet bemerkten dat D. Heineke stil letjes aan met hen gelijk was komen te liggen. Heineke won met een decime ter verschil voor Besseling, achter wie Labouchere derde werd. Valken In de Valkenklasse ging het kort daarop ongeveer precies zo. Hier waren H. Kirkenier en Egon Rolf v. d. Bau- men in een loefmatch gewikkeld, waar van J. P. J. Bakker profijt kon trek ken. Maar Kirkenier won de strijd van Rolf v. d. Baumen en kon met een laatste krachtsinspanning nog juist voor Bakker eindigen. J. H. de Wilde werd derde en Rolf v. d. Baumen vierde. Kirkenier bracht ook de race van za terdag op voortreffelijke wijze op zijn naam voor mevr. M. van 't Hooft-Snjj- ders en Arie Klein, zodat Kirkenier een goede kans maakt op de hoofdprijs. Verdere uitslagen: Sternklasse: zater dag 1. F. Loozer. 2. J. Visser. 3. S. O. d. Pijl. Zondag: idem. Jeugdklasse: zaterdag 1. W. K. Klomp. J. H. Oerlemans. 3. T. Poorter. Zondag: 1. P. Bon. 2. Fr. J. Nefkens. 3. J. H. Oerlemans. Int 12 voetsjollen: zaterdag: 1. Mevr. Plantenga-Tims. 2. J. Speckmann. 3. P. J. M. Bulters. Zondag: 1. J. J. van 't Hoogerhuys. 2. L. Hommels. 3. J. W. v. Weel. Int. Finnjollen: zaterdag: 1. D. Way- De derde Gymnaestrada is gistermid dag in het Neckar-Stadion te Stuttgart gesloten. Als vertegenwoordigers van de bijna 10.000 turners en turnsters, die de gymnastiek in al haar geledingen te Stuttgart hebben gedemonstreerd, tra den op het slotfeest op groepen uit Zwitserland, Finland en Duitsland. Ongetwijfeld heeft de uit 780 turners en turnsters bestaande Finse afvaardi ging de grootste indruk achtergelaten en dat niet alleen, omdat Finland nu meriek het sterkst vertegenwoordigd was. Het programma, dat de Finnen heb ben afgewerkt, oogstte van alle zijden grote bUval. Minder algemeen was de waardering voor de demonstraties van de Russinnen. In vakkringen werd naar aanlei ding daarvan druk gediscussieerd over de toekomst van het damesturnen. Wes telijke deelnemers aan de gymnaestra da bekritiseerden het Russische dames- turnen, daar het volgens hen door te veel acrobatiek en ballet van het eigen lijke damesturnen „vervreemd" is. De leidster van de Russische delegatie Lidia Danielowa, verklaarde echter nadrukke lijk: „Wat de anderen hier getoond heb ben, is ouderwets zo turnden wij al in 1920". Lidia Danielowa maakte echter duidelijk onderscheid tussen kunsttur- nen en sportturnen. Dat de Russische turnsters een balletgroep zouden vormen zoals wel beweerd is, wees zij van de hand. Onze meisjes turnen zo gemak kelijk en onberispelijk dat het de indruk geeft van acrobatiek. Het is evenwel gymnastiek in haar zuiverste vorm maar gecompliceerd" aldus Lidia Danielowa. Twintig leden van de Wechtse gym nastiekvereniging Attila hebben zater dag een zeer muzikaal gerichte demon stratie huisvrouwengymnast.iek gegeven. Het gehele optreden werd gekenmerkt door een grote ijver maar een zekere angst bij de oefeningen was niettemin merkbaar. boer. 2. A. de Vries. 3. Guy Lachapelle (B). Zondag: 1. H. Willems. 2. H. W. v. Berkel. 3. A. de Vries. Flying Juniorklassezaterdag1. J. W. Gulcher. 2. A. E. Dudok. v. Heel. 3. Mej. A. Vunderink. Zondag: 1. A. E. Dudok van Heel. 2. H. C. Heineke. 3. W. Hoveling. Het is nooit echt goed. Zaterdag kon het weer beter op de Loos drechtse Plassen. Gisteren was het aanzienlijk beter, maar te weinig wind voor de Holland Week I. Dat kan men op deze foto wel zien. Deze iveek op Roomburg Het is al enkele jaren zo, dat de topspelers van ons land naar Room burgkomen als warning up voor de nationale titelstrijd, die van 14 Ondanks Wilkes en v. d. Hart (Van een onzer redacteuren) Een geheel volledig Fortuna '54 heeft zaterdag revanche genomen voor de verrassende nederlaag, welke het vo rige jaar in Katwijk leed tegen de zaterdag-tweedeklasser Quick maar overtuigend was het niet Integendeel, de 3-2 zege, die dit maal op Nieuw Zuid werd behaald, kwam slechts met veel pijn en moei te tot stand. Vanzelfsprekend waren de Geleen- se gasten voor het eerst weer bin nen de krijtlijnen na de vakantie technisch veruit superieur aan hun Katwijkse gastheren. En ook tac tisch konden de dank zij de VVV ge heel in het nieuw met rugnum mers!) gestoken blauwbaadjes nog wel iets van hun tegenstanders op steken, maar hun altijd onblusbare energie en hun schier onuitputte lijk uithoudingsvermogen hebben opnieuw voor een aardig evenwicht gezorgd. Van kat-en-muis was er dan ook be slist geen sprake, zo er trouwens al van enig overwicht gesproken kon worden. Aan beide kanten zijn zoveel doelrijpe kansen onbenut blijven liggen, dat er met hetzelfde gemak een andere uit slag uit de bus had kunnen komen. Ook in het nadeel van de semi-profs, met door handtekeningenjagers bestormde vedetten als Cor van der Hart en Faas Wilkes in hun midden Levendige strijd Zo'n zevenduizend toeschouwers heb ben derhalve nog een levendige strijd met wisselende kansen gezien, waarin het eerste doelpunt reeds na vijf minu ten spelen viel. De Katwijkse doelman Den Hollander reageerde iets te traag op een tamelijk zacht schot van links binnen Munster en het begin van een duidelijke revanche leek in het verschiet (0-1). Dit temeer, omdat de gasten door hun veel betere techniek geruggesteund in de aanval bleven. Desondanks kwam de gelijkmaker dank zij zo'n echt Kat- wijks doelman. Linksbuiten Pluijmgraaff ploegde zich als het ware door de ver dediging heen en gaf toen een net pasje naar v. d. Plas, die hard inschoot. Via de hand van doelman Vogels ketste de bal tegen de paal en rolde toen tergend traag over de doellijn om tot grote vreugde van de aanhang van de thuisclub nog net in het uiterste andere hoekje te ver dwijnen. Quick Boys putte moed uit dit onverwachtte succesje, maar verder dan twee door linksbinnen A. van der Plas gemiste droomkansen na de rust kwam men toch niet. showstaaltje goed met een zeldzaam mooi doelpunt. De uitstekende rechts buiten Agenent was dc grondlegger. Op de doellijn maakte hij de bal vrij, toen na even gewacht te hebben een uit gekookt trekballetje, dat precies op de wreef van de in volle ren toestormende beslist j Wilkes kwam. Via de vuist van doelman l Den Hollander zoefde het leder in het net. Eigenlijk durfde men daarna niet meer aan Katwijkse successen te geloven, on danks de kansen, die Arie van den Oe- -ver en de andere voorwaartsen kregen, maar men kreeg een presentje van Cor van der Hart. Bij een door Arie geno men corner schampte de bal van zijn voet langs de verbaasde Vogels in het net (2-2). De nationale spil was daarna goed van de koek, hij miste enkele ma len grandioos, maar herstelde zich snel. Fortuna was het toch wat te bar. En kele gevaarlijke aanvallen volgden en Munster kon met een hart schot korte tijd later de zege nog veilig stellen (3-2). Maar veel lauweren oogstten de Fortu- nezen daar niet mee. En wie soms dacht, dat Quick Boys na de rust het spel niet meer kon bijsloffen, de cornerverhou ding leert hem wel ander: 5-3 in het voordeel van de Katwijkers Drie Katwijkers en de Luxem burger Köhn kijken gespannen toe, hoe doelman Den Hollander een Fortuna-aanval onschadelijk maakt. (Foto Leldsch Dagblad) Juweeltje Faas Wilkes, die in Floor van Duyn een bar lastige tegenstander had gevonden en er kennelijk op uit was een persoon lijke triomf te behalen (wat hem overi gens niet gelukte) maakte tegenover het publiek kort na rust al zijn mislukte tot en met 20 augustus a.s. op de METS te Scheveningen wordt ver werkt. De top van de dames tiet ech ter, een enkelinge uitgezonderd op de open Leidse kampioenschappen ver stek gaan. Daar is nu verandering in gekomen. Naast de nationale kam pioene, mej. Weisman, geven ook mej. Seven, mej. F. Marinkelle, mej. v. Rhijn, mej. Ruinen en mej. Rin kel acte de présence op Roomburg. Intussen is de kans niet gering dat geen van hen tot de finale van het dames-enkelspel zal reiken, want, lest best, de nationale kampioene van Ca nada. Miss Budd, en de Australische Miss Gibson zijn ook van de partij. Hat belooft dus wel het een en ander! Bij de heren weliswaar geen buiten landse deelneming .maar de strijd om de bezetting van de ereplaats zal er ruet minder om zijn De nationale kam pioen Hans van Dalsum, oud-kampioen Lex Karamoy, Davis-Cupper Willem Maris, oud-Davis-Cuppers Linck en Van Meegeren zullen de rackets op Room burg kruisen. Aan een voorspelling dur ven we ons hier niet te wagen. Voor velen is Willem Maris, gezien zijn hui dige vorm favoriet. Niet alleen in de enkelspelen, maar ook in de dubbelspelen zullen de punten hevig worden betwist. Belangstellend zien wij vooral uit naar het heroptreden van de vroeger be faamde THOR-RW dubbel Karamoy- Linck .Dat kan tegen Mar s-v. Dalsum een „vuurwerk"-finale worden. Gisteren kwamen de B en C speelsters en spelers reeds in actie. De uitslagen waren: DE. B: Mej A, Pino—Mej. de Mol, 8-1, 6-0; Mej. de Jong—Mej. E. Kengen, 6-1, 6-1; Mej. Tieleman-Mevr. de Jong, 6-1, 6-2: Mej. Nlenhuys-MulderMej. v. d. Moortel, 6-0, 6-2. H.E B: Voogtr—v. Gils, 6-1, 6-0; v. Gils—Feitkamp, 8-6. 6-1, Janssen -E. Oost, 4-6. 8-10; LangelaanE. Krul. 7-9. 8-6, 6-3; H. Dekker—W. Punt, 4-6, 1-6. Delima—Stradmeijer, 6-2, 6-4 (uitste kende partij). H.E. C: V. d. Driftv. Leeuwen, 0-6, 1-6: BardelmeljerH. Goekoop, 0-6, 3-6; C. L. Kengen—A. v. d. Zanden, 6-3, 4-6. 6-1; v. Straaten—Warnau. 6-1. 6-1; Kel- lerhulsScholten. 6-2, 1-6, 6-4; Vrljen- hoekBadrian, 6-0, 6-1. H.D. B: Stradmejjer-Runderkamp W. Punt-C. v. d Koogh, 8-6, 9-7; E. Oost-RlpassaBlanken-Verhees, 6-0, Nieuwe seizoen staat voor de deur Vele oefenduels (Van een onzer verslaggevers) Zo langzamerhand beginnen óók de amateurverenigingen weer warm te lopen voor de komende competitie. Links en rechts is de training weer hervat en teneinde zo goed mogelijk voorbereid het nieuwe seizoen in te stappen staan er voor de clubs vele oefenduels op het programma. Wedstrijden waarin de diverse elftalcommis sies. mogelijke krachten voor het ..eerste" nog willen testen en voor de „routiniers" vaak een laatste kans om zich tóch nog in het hoog ste elftal te spelen. LFC De Kanaries hebben hun oefenpro gramma helemaal rond. Er wordt zater dag 12 augustus begonnen met een uit wedstrijd tegen Zaandijk. Woensdag avond 16 augustus spelen de geelzwarten met Cor v. d. Zeeuw ln de gelederen aan de Boshuizerkade tegen de seml- profclub SHS Eveneens op eigen terrein wordt op zondag 20 augustus gespeeld tegen eersteklasser CW (Rotterdam) en zaterdag 26 augustus tegen Dinxperlo (Gelderland). Als laatste oefenwedstrijd trekken de Kanaries naar Den Haag waar zij op zondag 3 september aantre den tegen de eersteklasser Laakkwarier. Op papier dus een aantrekkelijke oefen programma voor de geelzwarten Het tweede elftal dat vorig jaar definitief de „Zilveren Sleutels" van RCL won doet ook dit Jaar aan het ln Leiderdorp ge organiseerde nederlaagtoernooi weer mee. Tussen de bedrijven door speelt op zaterdag 5 augustus nog een sterke LFC- combinatie en de Venen een wedstrijd tegen het Veens treek-elftal Roodenburg De blauwzwarten gaan zaterdagmid dag 12 augustus ln Haarlem van start tegen de se mi-profclub RCH Op zon dag 20 augustus staat in de Leidse Hout een wedstrijd op het programma tegen de Goudse eersteklasser ONA. terwijl de lagere elftallen die dag ln Wassenaar aantreden tegen Blauw Zwart Zondag 27 augustus gaan de Leidse Houtbewo ners naar piJpenstad met 2 elftallen om in het kader van een nederlaagtoei nool een duel aan te gaan met G6V. Ver moedelijk wordt er óók 2 september (za terdag) nog een oefenwedstrijd ge speeld tegen een vereniging uit de zater dagcompetitie. Oranje Groen Uruguay heeft zich gisteren ge plaatst voor het elndtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal, ln 1962 te houden in Chili. Uruguay won de voor groep 2 van de Amerikaanse zone ge speelde tweede wedstrijd tegen Bolivia met 2-1 (ruststand 2-0) de eerste wed strijd tussen beide ploegen, op 15 Juli gespeeld te La Paz, eindigde in een gelijkspel 1-1. Raman a than Krishnan. de kampioen van India en halve finalist van het laatstgehouden Wimbled on-toernooi, heeft zidh tijdens het internationaal tennistoernooi te Hilversum de sterkste enkelspeler getoond. In de finales van gistermiddag, welke voor een uitver kocht centrecourt van het tennispark ..Het Melkhuisje" versloeg hij de Austra liër Martin Mulligan zonder veel moeite met 6—2 6—3. Zonder setverlies was de onverstoorbare Krishnan door het sterk be-zette toernooi heen gekomen. Met zijn enorme controle, zijn sterke „dood' vallende dropshots en stopvolleys, was hij te sterk voor de Australiër, die zich met 5 games tevreden moest stellen. In het danu-senJkelspel bleef het grimmige Australische medsle Jan Lehane al even zeer onbedreigd. 'Met haar vaste gesne den tweehandige backhand en de forse forehand-drives doorbrak zij de routine van de tienvoudige Belgische kam pioene Ohristiane Mercelis met 64 6—0. D-' herendubbelspel-eindstrijd tussen de Australiërs Fletcher—Newcombe en de Australisch-Argentijnse combinatie MulliganSoriano was spannender dan de clifers (6—3 6—2 in het voordeel van FlatcherNewcombe) doen vermoeden. Mulligan en Soriano stonden ln de tweede set zelfs met 2—0 voor, maar de verdediging sloot maar zelden goed en bovendien bleek Mulligan de eindstrijd tegen Knshman nog teveel in de benen te hebben om zijn normale spel te kun nen spelen. 5-7, 3-6; Bonte-JanssenWo Iters-Van Vuuren, 7-5, 6-3. G D. B Mej. Plno-J. Monod de Frolde- villeMej. Goekoop-Huizinga, 6-0, 6-4; Mej. Nienhuys-Mulder - VoogtMej. v. Gils-v. Gils. 6-3, 6-0, G.D. C.: Mej. Orlbnau-F. Arentsen— Mej. Bedeaux-Ch. Kengen, 6-4, 6-3. D.D. C: Mej. v, Loon-MeJ. M. v. Loon —Mevr. Kuenen-Mevr. v. Wingerden, 6-0, 6-3. H.D. C: Janssen-S Walenkamp—La gerwaard-v. Reen, 2-6, 6-2, 6-3; Keiler - huis-Maassen—v d. Scheer-Schouten, 6-3, 6-2 Van de gisteren gespeelde wedstrijden verdienen te worden gememoreerd het gemengd dubbelspel van Mej. Pino-J. Monod de Froideville, Roomburg, tegen Mej. Goekoop-Huizinga, 6-0, 6-4 Goed sluitende combinatie van Roomburg. Het loopwerk zou nog wat kunnen worden opgevoerd!, maar qua slagen en aan voelen van kansen, prima. Keurig spel leverden verder Delima en Stradmeijer in het H.E. B. 6-2, 6-4 voor eerstge noemde en StradmeiJer-Runderkamp en W. Punt-C. v. d. Koogh in het H.D. B, 8-6, 9-7. Oranje Groen ls nog niet helemaal rond met het oefenschema. Vaststaat in elk geval de deelname aan een groot toernooi in Den Haag op zondag 27 augustus, georganiseerd door Groen Wit. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de eerste elftallen van BEC (Delft), Hoek van Holland, Velo (Wateringen Postduiven (Loosduinen1. SSW (Dor drecht), 's-Grav. SV, Maasstraat (Den Haag), Zilvermeeuwen "Zaandam), Oranje Groen en de organiserende ver eniging. De Leidse vierdeklasser, die vo rig seizoen zo voortreffelijk voor de dag kwam gaat diverse nieuwe spelers pro beren, voornamelijk overgekomen van VWS, ZLC en Leidse Boys. DOCOS De roodwitten, die zich In het afgelo pen seizoen met heel veel pijn hebben kunnen handhaven in de KNVB hopen het ditmaal beter te doen. Allicht, want 6 augustus viert DOCOS het 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wor den er verschillende toernooien georga niseerd op de velden ln de Kikkerpolder. Voor de gevormde selectlegroep waar uit het eerste elftal moet worden geko zen staan er enkele oefenwedstrijden te wachten t.w. op zondag 20 augustus (4 30 uur) op eigen veld tegen DHL (Delft), 27 augustus <4.30 uur) tegen SpoorwiJk (Den Haag) en op 3 septem ber vermoedelijk tegen Onze Gezellen (Haaxlem). SJC Ook SJC, dat zoals bekend, pas kort geleden promoveerde naar de derde klasse. denkt weer aan het nieuwe (zware) seizoen. Komende zaterdag om 4 30 uur spelen de zwartwltten in het Gemeentelijk Sportpark te Noordwuk tegen de zaterdag 2e-klasser Rhnsburgse Boys. Dit ten bate van het Jubileum- fonds van de Fanfare „Excelsior" te Noordwijk. Zondag 6 augustus trekt een SJC-comblnatie naar Groen Wit ln Den Haag terwijl op 3 september het eerste en tweede elftal naar BMT in Den Haag gaat. Voor de tussenliggende zon dagen zijn nog besprekingen (oa. VUC) met enkele clubs gaande. RCL De Leiderdorps Racings oefenen ook nu weer ln het kader van een door de roodwitten georganiseerd nederlaagtoer nooi. Er komen ditmaal echter nieuwe „Zilveren Sleutels", want vorig Jaar won LFC 2 definitief deze door het gemeente bestuur beschikbaar gestelde ere-prhv Aan deze nederlaagwedstrijden wordt deelgenomen door de verenigingen LFC. Foreholte en CSVD (Delft). Er wordt zaterdag 12 augustus gestart met de wedstrijd RCL-Foreholte Voor het tweede elftal gaat zaterdag a s het toer nooi van start om de J.P.-beker met de strijd tegen Woubrugge Verder doen mee: Hazerswoudee Boys. ZLC en C6VD 2. Lugdunum Lugdunum, dat dit seizoen haar uit stekende stopper Crama moet missen die ais militair naar Nleuw-Guinea ver trekt, heeft aan de andere kant de be schikking gekregen over de ex-*eml-prof Henny Bekkering van UVS en de belde Roodenburgspelers, Logeman en Gulde- mond. De Oroenwitten starten het oefenpro gramma komende zondag met een wed strijd tegen Foreholte ln Voorhout <6 uur). Op 20 augustus gaan de Klkke-s naar Wilhelmus in Voorburg en op 3 september U Lugdunum deelnemer aan een toernooi in Haarlem van de vereni ging Onze Gezellen. Voor de tussenlig gende weiken rijn de bêilisslncen nog niet gevallen, wél staat vermoedelijk ook nog een wedstrijd tegen Quick Boys te wachten. De moeilijkheden tussen het Rotter damse Sparta en Volcndam wat be- I treft de transfer van Jannie Schilder I zijn opgelost. De besturen van belde j verenigingen tUn zaterdag tot overeen- stemming gekomen en Schilder zal het volgende seizoen de kleuren tan Volen- dam verdedigen. Het bedrag, dat met de transfer gemoeid ging. werd niet ge- noemd. I Voor de jeugdige Cers Smit van de Amsterdamse semi-profcluh „Ajax bestaat veel belangstelling van clubs uit de eredivisie. Op alle verzoeken om over een transfersom te onderhandelen heeft men van AJax zijde lakonie geant woord, dat Smit NIET te koop ls De Venlose eredivisieclub V.V.V. heeft de 23-Jarige linksbuiten van de eerste divisieclub Helmondia, Harry Du- da, gecontracteerd. De V.V.V.'er Henk van Leunen daarentegen gaat voor Hel mondia spelen. De Hagenaar Frans van Oaalen heeft dezer dagen een contract p »te- kend met de Rotterdamse eredivisie club FeiJenoord. Van Gaaien, die h-1 vorige seizoen voor Schevcnlngen-Hol- land Sport speelde, bezette bij zijn oude vereniging de spllplaats.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7