m m BIZERTA Nieuw Sowjet - program «Ti EE RADIO TELEVISIE LIGTVOET KarelI Met een enkel woord Agenda MAANDAG 31 JULI 1961 Vervolg van pag. 1 Het program verklaart dat oor log de Sowjet-Unie ..niet kan en mag dienen als middel voor het re gelen van internationale geschil len". „Als de imperialistische agressors een nieuwe wereldoor log zouden durven te ontketenen, zouden hun volken hun stelsel niet langer tolereren". Het program, dat de Verenigde Sta ten noemt als het voornaamste bastion van de internationale reactie dat overi gens over zyn hoogtepunt heen is, ver klaart dat het imperialisme de enige bron van militair gevaar is. „De impe rialisten bereiden de wildste misdaad tegen de mensheid voor, een wereldoor log met kernwapens. De volken moeten zich inspannen om het imperialisme in te perken. Onze generatie kan dat doen", aldus het program. Zondag was er nog weinig officieel commentaar in de communistische lan den. Dertig miljoen Polen deden hun normale zondagse bezigheden zonder vrijwel iets te weten over het nieuwe program. Het grootste communistische blad van Oost-Duitsland, „Neues Deutschland", deelde zijn lezers in een bericht van twee alinea's mee dat het program is gepubliceerd. Newyorkse bla den gaven het program echter onder grote koppen. Die van de „New York Herald Tribune" luidden: ..De nieuwe Sowjet-bijbel. Naast elkaar bestaan om te overwinnen". Het communistische persbureau „Nieuw China" publiceerde een lang Russisch bericht waarin de onderde len van het program worden genoemd, maar het gaf geen commentaar. Behalve de vrijheid In Amerikaanse en Britse officiële kringen toonde men zich zaterdagavond MERKWAARDIGE HANDEL Zwarte winst van een ton (Van onze correspondent) De politie stelt een onderzoek In naar de even brutale als merkwaardige fi nanciële manipulaties, die een inwoner van Hilversum sedert 1 mei van dit jaar ten nadele van enkele financierings maatschappijen heeft uitgevoerd. De man die nog steeds voortvluchtig is de mogelijkheid dat hy de wijk naar het buitenland heeft genomen wordt niet onwaarschijnlijk geacht dreef een autohandel, dat hem op onrecht matige wijze bijna een ton in het laat je bracht. De basis voor zo'n vreemde handel bestond uit 26 auto's. Deze liet hy fi nancieren, betaalde vlot de eerste ter- myn en stak de resterende bedragen in zyn zak. De politie heeft vastgesteld dat hy elf auto's zelfs dubbel heeft ge financierd. Dit is mogeiyk omdat de fi- nancieringsmaatschappyen. wat de klantenkring betreft, een stringent door gevoerde geheimhouding betrachten. De concurrentie speelt hierby een grote rol. Hierdoor was het mogelijk zonder veel moeite een dubbele winst uit hetzelfde slaatje te slaan. De nog voortvluch tige hoofddader heeft verschillende be roepen uitgeoefend. Naar de mening van de politie werd hy in zyn duistere prak- thken terzyde gestaan door een tweede figuur, tot wiens arrestatie elk moment kan worden overgegaan. Windhoos trof tuinders te Venlo (Van onze correspondent) Het tuinderscentrum bfj Venlo is za terdagmiddag getroffen door een wind hoos, welke een enorme schade heeft aangericht. Jonge aanplant werd uit de grond gerukt, kassen werden van hun ruiten ontdaan en ontzet en zelfs wer den de planten in de kassen uit de grond gerukt. De windhoos kwam om streeks half een uit noordelijke rich ting opzetten en ging vervolgens In de richting van de militaire schiethelde aan de Duitse grens, onderwijl een ware vernietiging op de velden achter zich latend. Vervolgens moesten de iets verder op- gelegen kassen het ontgelden. Rond de broeikassen was het een grote vlakte van glasscherven. Dit natuurgeweid is opnieuw een grote slag voor de getrof fen tuinders, die dit jaar toch al met veel tegenslagen te kampen hebben ge had. Eerst was er het koude voorjaar, daarna overlast van het water en nu de windhoos. De tuinders zyn wat de kas sen betreft wel tegen strormschade ver zekerd. maar de vernielde gewassen wor den niet vergoed. Persooniyke ongeluk ken kwamen gelukkig niet voor. Vrijwel alle tuinders zaten op het moment van de windhoos aan de middagmaaltyd. Herzieningsverzoek tandarts Mertens De procureur-generaal by de Hoge Raad heeft conclusie genomen op het verzoek van de heer A. M. Mertens, tandarts wonende in Den Haag. tot her ziening van het arrest van het Gerechts hof in Den Haag van 26 Januari 1921, waarby werd bevestigd een vonnis van de rechtbank in Den Haag, dat hem drie maanden gevangenisstraf oplegde wegens diefstal van elektriciteit. Deze conclusie strekt tot behandeling op de openbare terechtzitting. Dit be tekent. ciat de procureur-generaal voor lopig van mening is dat er grond voor herziening is. SHEIK VAN BAHREIN IN ONS LAND Sheik Abdulla van Bahrein is zater dagavond met een deel van zyn om- vangryke familie uit Londen op Schip hol aangekomen. HIJ zelf poseerde ge willig voor de persfotografen, maar zyn zoon, Sheik Hamed, bleef bescheiden op de achtergrond en de vier Sheika's mochten helemaal niet worden gefoto- frafeerd. Toen deze dames op het plat- orm de fotolenzen op zich gericht voel den. vluchtten zij weg alsof het ge weerlopen waren. Onder hen waren volgens de zoon ook enkele dochters van de sheik. Een vyftal kleine kinde ren is achter gebleven in Londen. Met zyn familie reed de Sheik een kwartier later per auto naar Amster dam, waar hy zyn intrek nam in het Carltonhotel. Het bezoek aan ons land. dat tot woensdag a.s. zal duren, is een onderdeel van een vakantiereis door Europa. Woensdag reist hy door naar Hamburg. niet byzonder verrast door het Sowjet- program. De belofte van gratis diensten en goederen verwachtte men. In Lon- dense kringen meende men dat dit onge- twyfeld een groot propaganda-effect zal hebben op de ondervoede volken der onderontwikkelde gebieden. In Washington toonde men de meeste belangstelling voor de verklaring over de vreedzame coëxistentie. Hierop legden zaterdagavond ook politieke waarnemers in Parijs de nadruk. De sociale beloften zag men daar als een „hoopvol teken" dat het handhaven van de wereldvrede een krachtig element van de Sowjet- russlsche politiek zal moeten zyn. Wat die sociale beloften zelf betreft merken de Paryse waarnemers op dat in de Sowjet-Unie „alles gratis wordt, behal ve de vryheid". DENEMARKEN OOK KANDIDAAT voor EUROMARKT? De mogeiykheid bestaat dat het Deen se parlement binnenkort van reces wordt teruggeroepen voor een buitengewone byeenkomst ter bespreking van vol machten voor de regering voor het be ginnen van onderhandelingen met de landen van de EEG, aldus een bericht in het regeringsblad „aktuelt". Vandaag zou de minister van Buitenlandse Zaken Krag de commissie voor Buitenlandse Zaken op de hoogte stellen van het standpunt van de regering ten aanzien van de EEG. De grote Kopenhaagse bla den menen dat ook Denemarken, even als Groot-Brittannië, met de EEG zal gaan onderhandelen. Poolse spionnen in Frankrijk berecht Een militaire rechtbank in Parijs heeft tien mensen, die voor Polen ge spioneerd zouden hebben, veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie jaar tot levenslang. Vyf van hen werden by verstek ver oordeeld. De zaak kwam aan het rollen toen de Franse politie in 1959 de Poolse luitenant Dopierala arresteerde. Dopie- rala, die secretaris van de Poolse mili taire attaché in Parys was, werd voor lopig in vryheid gesteld. Later kwam de politie er achter, dat hy uit Frankryk gevlucht was. Duitse firma bouwt tinsmelterij op Banka De Indonesische regering heeft een contract getekend met een Westduitse firma voor de bouw van de eerste In donesische tinsmelterij. De firma in kwestie is de Klockner Industrie Anlagen, als plaats voor de smeltery is het eiland Banka uitge kozen. Volgens Antara zal de uiteindelyke produktie-capaciteit van de smeltery voldoende zyn voor de binnenlandse be hoefte. Met de bouw zal 2 jaar ge moeid zyn. Israël klaagt over grensincident Israël heeft zaterdag geklaagd over een Incident aan de Israëlisch-Jordaan- se grens waarbij twee Israëlische grens wachten gewond zouden zyn. Het is de eerste maal in vele maanden dat er melding van een incident aan deze grens wordt gemaakt. De Jordaanse afvaardiging by de ge mengde bestandscommissie in Jeruza lem heeft medegedeeld dat een onder zoek, uitgevoerd door de VN. Israël en Jordaanse functionarissen, heeft aan getoond dat Jordanië niet by dit inci dent betrokken is geweest. Frans, Tsjechisch, Amerikaans, Pools en Nederlands (Van onze t.v.-medewerker) Het AVRO-programma was, biykens deze opsomming, van internationale al lure. Laat ons eens zien of het ook van internationaal niveau geacht kon wor den. Daar was in de eerste verkeerde plaats Line Renaud, die een soort come back mocht vieren en daartoe een aan tal goede assistenten had mogen enga geren en zelf ook flinke kansen kreeg. Ze heeft ze gebruikt, daar niet van en ze weet zich te verkopen. Er zat gang in het was een show van beter gehalte dan we zo langzamerhand uit Amerika ge wend zyn. Toch hebben we onze beden kingen. De AVRO heeft nl. by het aan kopen van dit geval zich niet duidelyk voor de geest gehaald waar en wanneer het te plaatsen was. We willen hier niet te lang by stilstaan, maar een zo ty pisch produkt van Frans klimaat lijkt ons voor de zondagse vooravond minder geëigend. Meer zeggen we er niet van, want we willen werkelijk niet te puritein uithangen, maar meer de omroep op haar pedagogische verantwoordelykheid wyzen. De programma-opbouw was trouwens zo, dat deze show gemakkelijk om 9 uur gezet had kunnen worden. Dan was wel niet alles, doch wel veel gewonnen. De belichting, die in de Tsje chische filmpjes was toegepast het waren inlassen vooral in het eerste, was wonderbaarlyk geraffineerd en bo vendien was de camera-opstelling een complete verrassing, gezien de boeiende resultaten. De onrustige wervelwind, die de Poolse dansgroep op het scherm bracht, moge een beetje lang van duur zyn geweest, het gebodene was wel het aankyken waard. Men was er graag zelf by geweest om één der grootste charmes, de kleuren, niet te missen. Het eind van het AVRO- programma kwam voor rekening van de Amerikaanse Loretta Young. Het was een wrang gegeven en men ging overal dwars doorheen. Het ware beter geweest, Indien de KRO deze aflevering zou zijn toegespeeld. Het deed een beetje vreemd aan de AVRO zo geducht by de Heilige Theresia te zien zweren. Zo rest ons dan de lezer zal intus sen ervaren hebben, dat we van de ohronologie zyn afgeweken Pierre Janssen en Leen Timp met hun kun sten. Het was weer een aflevering van hun museumserie en we vonden het een prima werkstukje. Er is in de musea veel van vreemde bodem, maar dat nu eens duidelyk gewezen wordt op de schoonheid, die eigen kweek is, en dan bovendien nog zo'n belangrijke sociale functie heeft, omdat ze zich in dit ge val bepaalde tot oude en moderne vormgeving in gebruiksvoorwerpen, dat deed de burger deugd. Behalve de we tenschap, dat er voor en door het veel omstreden Sandbergregime in het Ste delijk Museum te Amsterdam een affi che-collectie bewaard wordt, die reeds ongeveer 20.000 telt. deed ons plezier te horen, dat „onze eigentijdse sierlijkheid geen gewaden meer heeft", een fraaie karakteristiek voor de getoonde stijl verschillen uit verleden en heden. Hier by moet worden aangetekend, dat de stijl van vandaag zijn groei inzette in het begin van déze eeuw. We hebben veel geleerd en hebben ons daar graag geheel voor open gesteld. We hebben over het geheel genomen gedurende deze avond ook wel genoten, maar niet ge heel zonder reserve, zoals uit het bo venstaande al wel genoegzaam is geble ken. TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT 20 X KWALITEIT VOOR F I," BRANDWEERMANNEN REDEN HET WATER IN (Van onze correspondent) Te Weesperkarspel ls op de proef- boerdery van de firma Otten gister middag door broei brand uitgebroken in de hooiberg. De brandweer van Wees perkarspel, die onmiddeliyk gealameerd werd kwam echter onderweg naar de brand in het Fein terecht: de spuit bleef in het riet steken en de vyf in zittende brandweermannen konden gelukkig zonder natte kleren naar de wal kruipen. Het duurde echter enige uren voor men de spuit weer op de weg had. Toen kon men de brandweer van Weesp gaan assisteren, die intussen reeds volop met het blussingswerk bezig was. Met zes stralen werd water gegeven, maar niet kon worden voorkomen dat de gehele grote hooiberg die tot de nok toe gevuld was verloren ging. De „Rotterdam" voor de Scheveningse Pier Vanmiddag om 5 uur vertrekt te Rot terdam van de Holland-Amerika Lijn voor een vijfdaagse cruise naar Schot land en Noorwegen. Commodor Bouman heeft het voornemen om 8 uur, als het schip zich ter hoogte van Scheveningen bevindt, met alle lichten aan zo dicht mogelijk langs de Scheveningse Pier te varen zodat men van de Boulevard af het vlaggeschip van Nederland in al zyn glorie van varend schip zal kunnen zien. Fanfani na Moskou naar Parijs De Italiaanse minister-president, Fanfani, zal naar Parys gaan voor over leg met de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië na zyn overleg in Moskou met de Russische minister president. Chroesjtsjow. Dit is zaterdag van welingelichte diplomatieke zyde in Moskou vernomen. Fanfani zal de Westeiyke ministers In Parys op de hoogte stellen van zyn gesprekken met Chroesjtsjow. Deze be ginnen op 2 augustus. Op 4 augustus gaat Fanfani naar Parys waar de mi nisters van Buitenlandse Zaken van de drie grote Westelijke mogendheden dan bijeen zyn. Soekarno wil „geen tijd verspillen" Op een massa-bijeenkomst te Medan heeft president Soekarno gezegd, dat Indonesië „geen tijd wenst te verspil len" door met Nederland te praten over Westelijk Nieuw-Guinea". „Als zo zei hy de Nederlan ders mij tot onderhandelen willen bren gen, zullen zy moeten beginnen met te voldoen aan één voorwaarde: dat zy er kennen, dat Westelijk Nieuw-Guinea deel, van het grondgebied van Indone sië is en dat zij het op korte termyn aan ons zullen overdragen". 'Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het Leidscli Dagblad Meest gelezen blad van Leiden en Omstreken llllllllillllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmmiiimt BINNENLAND Gistermiddag Is by een verkeersonge val op de Zutphensestraat. naby de af- weg van Cortenover, de 76-Jarlge heer Wlïgenhof uit Brummcn om het leven gekomen. Hy wilde per bromfiets de grote weg opryden Juist toen naderde een mo- torryder met een duo-rydster. De heer Wlïgenhof werd op slag gedood. De motor- ryder ls met een zware hersenschudding naar het algemeen ziekenhuis ln Zutphen vervoerd. De duo-passagier bleef onge deerd. De Commissaris der Koningin ln Noord-Brabant, dr. C Kortmann. heeft zaterdagmiddag de provinciale prys voor Schone kunsten 1960 uitgereikt aan dr. G. Knuvelder uit Eindhoven. Gistermiddag spoelde even ten zui den van de rotonde ln Zandvoort het lichaam van de 25-larljze Spanjaard S J. Segundo Sanchez uit Torz op het strand aan. Direct werd kunstmatige ademhaling toegepast doch de levensgeesten bleken by aankomst ln het ziekenhuis geweken te zyn. De man was met drie vrienden gaan baden en moet ongemerkt onwel ge worden zijn De overledene was als fa brieksarbeider ln Amsterdam werkzaam De Rotterdamse elektrische tram Ingang van 1 aug. moet door personeelsgebrek de dienst be perken, Besloten ls met Inga tramiyn 12 op te heffen. De 52-Jarlge weduwe F. Bronk uit Dlemen ls gisteravond om het leven ge komen toen zy op de Rijksweg van Am sterdam naar Amersfoort ter hoogte van Dlemen door een personenauto werd aan gereden. ZIJ stak volgens de politie met haar flets onvoorzichtig de weg over. Olstermlddag ls het byna 3-1arlge dochtertje van de familie Hoogenboom wonende aan de Johan de Wlttlaan ln Uithoorn by het spelen met haar autoped ln het water geraakt en verdronken. In de hoge ouderdom van 93 Jaar ls ln Den Haag overleden Jhr. mr. B. w. Th. Sandberg. oud-grlffler van de Staten van Zuid-Holland. heeft zondag gemeld dat de drie ln Irak gevangen gehouden Britse militairen heb ben bekend dat zy Irak zijn blnnenge- BITTENLAND Het blad „Al Moestakbal" te Bagdad jgjjjJ Hg i ln i he_ zy Irak zyn binnenge komen om sabotage te plegen De mannen werden vorige week door Iraakse soldaten gevangengenomen nadat zij ln hun pant serauto ln een woestijngebied de grens hadden overschreden. Dr. Otto Habsburg (aartshertog Ot to). de 48-Jarlge Oostenrijkse troonpreten dent. heeft beroep aangetekend bij het Oostenrykse constitutionele hof tegen een besluit van de regering om zijn „verkla ring van trouw aan de republiek" niet te aanvaarden, zo ls ln Wenen vernomen. Otto Habsburg woont ln Beleren, maar hij wil zich ln wenen vestigen en hoogleraar worden aan de universiteit aldaar. De derde internationale conferentie van christendemocratische partijen, die ge durende drie dagen ln de Clleense hoofd stad Santiago ls gehouden. Is zondag ge ëindigd. Ter conferentie werd besloten een Internationale Christendemocratische Unie te stichten. Deze Unie zal speciaal tot taak krijgen „de christendemocratie te bevorderen en te vervolmaken". Ook moet zy de „politieke saamhorigheid" van alle christendemocratische partijen ter wereld verzekeren. Twee Russische luitenants zijn uit de gevangenis van Adana ln Turkije ontsla gen na een strnftyd van 15 Jaar wegens spionage te hebben uitgezeten ZIJ zeggen tijdens hun gevangenschap niets van thuis te hebben gehoord. De meeste der uit voorzorg ontslagen 16 000 werknemers van de zien ln moel- Ulkheden bevindende Borgwardautofabrle- ken In Bremen zullen spoedig elders werk kunnen vinden Talryke firma's uit ge heel West-Dultsland zoeken door adver- taalbewerkende industrie. Alleen by de A.G.-Weserwerft kunnen reeds tot 1500 man werk vinden. By een ongeluk dat zich ln de nacht van vrijdag op zaterdag by stormweer heeft voorgedaan op het bouwwerk van de nieuwe vuurtoren aan de monding van de Wezer la een arbeider door het binnen dringen van water ln de bouwschacht ver dronken terwyi er een ernstig en vyf licht gewond werden en nog een man wordt vermist, aldus heeft de betrokken aan nemersfirma meegedeeld. Er waren acht man aan het werk. Pogingen van duikers om de ene vermiste op te sporen hebben geen succes gehad. Mogelijk ls de toren mantel onder water gescheurd. .Neues Deutschland", het leidende Oostdultse communistische orgaan, heeft een beroep gedaan op de kleinhandelaren om hun kelders eens na te zoeken op oude artikelen die de huidige schaarste aan consumptiegoederen zouden kunnen opvullen. 25 000 onderwyzers zullen door hun vakbond worden opgeroepen voor een 24- uurs staking ln september, als protest te gen de weigering van de regering om de oorspronkelijk aan de onderwyzers aange boden salarisverhoging te handhaven. Het Argentynse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft een onderzoek ge last naar de activiteit van drie Sowjet- russlsche diplomaten ln Buenos Aires die \olgens persberichten zich ln Januari J.I aan spionage ln het zuiden van het land en ln Vuurland schuldig gemaakt zouden hebben. Het eaat om de handelsattaché Iwan Larchenxo en twee ambassade-em ployees. Een V.N.-woordvoerder ln Leopold- stnd heeft verklaard dat 25 Kongolese sol daten onlangs zyn gedood by gevechten met krijgslieden van de Loentoestam ln het gebied van Dlmbelenge en Loesambo. Deze streek ligt op 750 km van Leopold- stnd. Ghanese troepen zijn ln het gebied aangekomen om verdere incidenten te ver hinderen. De Duitse Bondskanselier, Adenauer, heeft zaterdag een gesprek van twee uur gehad met de secretaris-generaal van de NAVO, mr D. U. Stikker. Het gesprek werd gehouden ln mr. Stikkers villa te Me- nagglo aan het Comomeer. De Bondskan selier ls met vakantie te Cadenabbla, eveneens aan het Comomeer. Na afloop is geen verklaring afgelegd. In de Zuldperzische ollesteden Aba- dan en Ahwaz zijn zaterdag zestien men sen om het leven gekomen als gevolg van een zonnesteek Een honderdtal mensen moest in ziekenhuizen worden opgenomen VOOR HEDENAVOND: t Hilversum I 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Oude muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Jiddlsje volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.05 Gram. 21.20 Rondetafelge sprek. 21.40 Koperork. 22.00 Pari. comm. 22.15 Vokaal ens. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek- bespr. 23.05 Strijkkwart. 23.25 Gram. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Polit. lezing. 18.25 Harmonle-ork. 19.00 Planorecital. 19.30 V. d. Jeugd. 20 00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 20 45 Levenskunst, lezing. 21.00 Promenade-ork. en soliste. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Gitaarrecital. 22.30 Nws.. beursber v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Lichte muz. 23.15 Dagen zonder handen, stemmenspel. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.30 Dleren- fllmpje. 20.50 Zuidamerikaans ork. 21.20 Wondermiddel voor psychisch gestoorden? Vervolg van pag. 1 De resoluties van de VAR, Liberië en Ceylon (over evacuatie van de Franse troep) kregen de stemmen van de drie indieners en de Sowjet-Unie, de ove rigen onthielden zich. De Turkse reso lutie werd verworpen doordat er te wei nig voorstemmen waren, nl. alleen die van Engeland, de Verenigde Staten, China, Turkye, Chili en Ecudor. De Sowjet-Unie. de VAR, Ceylon en Libe rië onthielden zich. De Franse vertegenwoordiger, Berard, heeft niet aan de stemmingen deelge nomen, doch wel het debat bygewoond. In Parys verluidde zaterdagavond uit gewoonlijk goedingelichte bron dat ure- sident De Gaulle hem persoonlijk op dracht had gegeven de boycot van de Veiligheidsraad te beëindigen, zulks als gevolg van het gesprek dat de Franse president vrijdag in Parys heeft gehad met Adlai Stevenson. Zondagavond is in Parys van officiële zyde vernomen dat Frankryk de sta- ten-Ieden van de Franse gemeenschap zal voorstellen overleg te plegen over het vraagstuk-Blzerta, zulks in het licht van het debat, dat ln de Alge mene Vergadering der V.N. over deze aangelegenheid wordt verwacht. Hieraan werd toegevoegd dat de mees-te Afrikaanse lidstaten van de Franse ge meenschap heen en weer worden ge slingerd tussen hun verlangen naar een vreedzame oplossing van het vraagstuk- Blzerta en hun wens tot het hoog hou den van de Afrikaanse samenhorigheid. BELGISCH PAAR IN SPANJE De Spaanse pers wydt hele pagina's aan het Belgisch vorstenpaar dat voor een vakantie in Zarauz aan de Spaanse noordkust van de Golf van Biscaje (pro vincie Guipuzcoa) In Baskenland ls aan gekomen. Een talryke menigte was, on danks de regen, op het vliegveld ter ver welkoming aanwezig en ook langs de route die Koning Boudewyn en Konin- ging Fabiola per auto volgden werden zy door velen harteiyk toegejuicht. Men sen uit alle lagen van de bevolking had den ter verwelkoming bloemen gezon den naar de villa Maria del Pilar waar het vorstenpaar verbiyft, en overal woei en de Belgische en de Spaanse vlag. Koning en koningin toonden zich zeer geroerd door de harteiyke ontvangst. MAANDAG Pieterskerk: Orgelbespeling Klaas Bolt. 8.30 uur nm. Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendyk. 8 uur n.m. DINSDAG Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendyk. 8 uur n.m. WOENSDAG Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendyk. 8 uur n.m. DONDERDAG Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendyk. 8 uur n.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendyk. 8 uur n.m. ZATERDAG Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendyk. 8 uur n.m. ZONDAG Schuttersveld: Evangelisatie o.l.v. Ben Hoekendijk. 3 en 8 uur n.m. Steenschuur 8: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. BIOSCOPEN Trianon: „Sag mlr Adieu!" A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De Chapllnrevue". A.l. Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 15 en 9.15 uur, donderdagcyclus „Terug uit de hel". 18 Jr. Casino: „De bruid ls niet bleu". 18 Jr. Werkd. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur, dagelijks 2.30 uur Rusty en de spionnen". A-l. Lldo: „De snertsoldaat". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur, dageiyks 10.30-12.30 uur „De nieuwe avonture» van Dik Trom". A.l. Luvor: „De zlgeunerprlnses". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „l'Amérlque lnsollte". 14 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-Theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur. zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „De Vikings". 14 Jr. Maandag en woensdag 8 uur „De Held van Pork Chop Hill". 18 Jr. Donderdag 8 uur „The horse's Mouth" (Geen geld en toch geen zor gen). Zondagmiddag maandag-, woens dag- en donderdagmiddag half drie „Zet 'm op, Tommy A.l. TENTOONSTELLINGEN Hortus: „Aqua-Hortus". Werkdagen 10 uur v.m 10 uur n.m.; 's zondags 12—10 uur n.m (t/m 6 augustus) Kort Galgewater: Museumschip „Klein Artls". 10 uur v.m.-9 uur n.m. (t/m 9 augustus). VOOR DINSDAG 1 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. kind. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Gram. 14.00 Madrlgaalkoor. 14.25 Gram. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.46 De fa tale 7 dagen, hoorsp. 15.30 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngs- ultz.: Aan de voet van het Arfakgebergte, door C. I. J. Abrahamsz. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Pol. lezing. '18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Pianorecital. 21.00 Con- certgebouwork. en solist. 21.35 Kamerork., omroepkoor en sol. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Utrechts stedelijk ork. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Amus. muz. 12.10 Spaanse muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Zangrecltal. 14.00 Kamer- muz. 14.30 Gram. 14.40 Voordr. 15.05 Gram. 15.30 Van mens tot mens. lezing. 15.45 Kamermuz. 16 15 Samenzang. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amus. muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.45 Zo gij zaait zo zult gy oogsten hoorsp. 22.00 Planorecital. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 1930-2000 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Filmrep. 20 25 Docu mentaire film. 20.50-22.25 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Terugblik op: Any Questions. 13.40 Voordr. op gram.-platen. 14.25 Reci tal. 15.00 Hoorsp. 15.30 Gram. 16.30 Le zing. 16.45 Praatje, 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Vragenbeantw. 17.40 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Fanfare-ork. 19.30 30 to 60. 20.30 Interviews. 21.00 Gram. 21.30 Twin tig vragen. 22 00 Nws. en comm. 22.30 Voordr. 22.45 Pari -overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Ge- var. muz. (Om 13.30 nws. en 13.35 crlcket- ultsl.)13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Pianospel. 14.31 Vragenbeantw. 15.00 Lichte muz. 15.25 Races. 15.40 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races. 16.35 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en act. 18 36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20 00 Gevar. progr. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nonlwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Amus. muz. 14.00 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 18.00 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Sol. conc 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Gram. 13.45 en 14.10 Gram. 14.40 Meesterwerken v. d. vokale muz. 17.00 en 1830 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 20 05 Festival v. Dlvonne-les Bains: Kamermuz. 22.00 en 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. ."24 m:: 12.00 Nws. 12.02 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnb. kron. 12 42 Ita liaanse liedjes. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Amusmuz. 14.30 Gram. 15.00 Licht progr. 15.20 Ork. conc. 16.50 Harprecltal. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 Lichte muz 18.20 V. d. sold. 18.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Amus. muz. 19.50 Lezing. 20.00 Ope- ramuz. 21.15 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar muz. 13.00 Nws. 14.03, 14.30 en 15 30 Gram 1700 Nws. 17.10 Gram .18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Festival v. Berlijn: Ork. conc. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. De Lakenhal: Expositie Bloemslerkunst. Dageiyks 10-10 uur; 's zondags 12-10 uur (tot 6 augustus). Lakenhal: Eretentoonstelllng Kees Ver- wey. Dagelijks 10-5 uur, 's zondags 1-5 uur (tot 4 september). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 -12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 1316 uur) tot en met 29 ok tober). Rllksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Vierhonderd Jaar Romeinse be zetting". Werkd. van 10-5 uur, zondags van 1-5 uur 'tot 20 augustus). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Vang. die vis!" (tot 1 ok tober). Avond- en Nachtdienst der Apotheken te Lelden Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. By geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtlnchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome AJacclo Madrid Mal lore a Lissabon licht bew zwaar bew. mist zwaar bew. licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt w.stll 18 8 z 4 19 14 w .stil 18 8 w.stll 17 6 w stil 17 11 w.stll 18 6 zzw 2 18 8 O 2 22 10 no 1 22 8

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2