Laatste nieuws Concessie buslijnen van Den Haag naar Leiden aan NZH verleend LONNY BERK, DE 15.000STE van GEMEENTE VOORSCHOTEN Verlangens HTM werclen door commissie niet ingewilligd Gedetineerde at metalen hengsel „Petten" wordt Eur atom-centrum MEER TOEZICHT NODIG OP DE BEJAARDENTEHUIZEN Zowel links als rechts bedreigt democratie in Latijns-Amerika WOENSDAG 26 JULI 1961 (Van onze reportageredacteur) De commissie vervoervergunnin- gen heeft zich, zoals uit haar thans verschenen beschikking blijkt, met een Jantje-van-Leiden afgemaakt van alle verzoeken en bezwaren welke zijn ingebracht naar aanlei ding van de aanvraag van de Noord-Zuidhollandsche Vervoer maatschappij (N.Z.H.) om con cessies voor buslijnen tussen Den Haag en Leiden, zowel via Voor schoten als via Wassenaar, ter vervanging van de bestaande tramverbindingen. Alle door de gemeentebesturen van Voorburg, Wassenaar, Katwijk en Noordwijk en door de bewoners van het Damsigtkwartier tussen Voorburg en Leidschendam geuite wensen met be trekking tot routes, stopplaatsen en fre quentie, om de garantie te hebben dat de bussen een vervoersvoorziening zul len bieden, welke gelijkwaardig is aan die van de trams, zijn afgedaan met de opmerking, dat dat de zaak van de rijks inspecteur van het verkeer is. Ook de Haagsche Tramwegmaatschap- pij (HTM), die, gesteund door het Haag se gemeentebestuur, nogal wat noten op haar zang had, heeft niet meer ge daan gekregen dan dat de gebruikelijke bepaling in de concessievoorwaarden wordt opgenomen, dat de NZH binnen de gemeenten Den Haag en Voorburg geen lokaal vervoer mag verrichten. De HTM had een dergelijke bescherming ook voor Rijswijk gevraagd, maar de commissie zegt niet ten onrechte, dat daar geen enkele reden voor is, omdat de NZH nu eenmaal niet eens in of door Rijswijk komt. Nog heel wat meer De HTM had echter nog heel wat meer beperkende bepalingen ver zocht. De NZH-lijn via Wassenaar moest binnen Den Haarg een door de HTM voorgeschreven route vol gen. De NZH-lijn via Voorschoten mocht niet verder in Den Haag doordringen dan de onmiddellijke omgeving van de Rijnstraat (Sta tion Staatspoor), het aantal stop plaatsen tussen Leidschendam (Damlaan) en Den Haag (Malie veld) moest beperkt blijven tot Voorburg (viaduct en dorp) en in Den Haag tot de Van de Wateringe laan, Adelheidstraat en Bezuiden- hout en nog een paar wensen van dat genre. De commissie vervoersvergunningen voelde helemaal niets voor dergelijk ge- milimeter. Zij verwijst weer naar de rijksinspecteur van het verkeer, die erop moet toezien dat routes en stopplaatsen in overeenstemming moeten zijn met de vervoersbehoeften en de verkeersvoor- schriften. Deze autoriteit moet daarbij letten op de belangen van ander ver voersondernemingen en overleg plegen met de gemeentebesturen. Overbodig en ongewenst De commissie zegt, dat een dergelijke vaststelling van routes en halteplaatsen in de vergunning overbodig is en boven dien ongewenst, omdat daardoor een snelle aanpassing aan wisselingen in de vervoersbehoeften en verkeerssituaties niet mogeljjk is. De zich in voorarrest bevindende 32- Jarige gedetineerde heeft in het huis van bewaring aan de Casuaristraat te Den Haag kans gezien een metalen hengseltje van een plastic emmer in te slikken. De man werd onmiddellijk overgebracht naar het Ziekenhuis Zuidwal voor het nemen van een röntgenfoto. Daarna is hij vervoerd naar de Rjjksziekeninrich- ting te Vught, waar hjj inmiddels is ge opereerd. De man werd begin juni door de Haagse politie gearresteerd, twaalf uur na de moord op een 72-jarige man in een hofje aan de Uilebomen. HU legde een bekentenis af. Tevoren werd hij enkele maanden ver. pleegd in een psychiatrische inrichting te Avereest, vanwaar hjj later werd ge plaatst op een contactadres te Witharen. Kort voor de moord op de bejaarde man, was hU niet meer op het contactadres verschenen. Staking mislukt in Zuid-RIiodesië De staking die naar aanleiding van het referendum over de grondwet in Zuid-Rhodesië, dat vandaag is gehou den, is uitgeroepen, schijnt op een mis lukking uit te lopen. De arbeiders in Salisbury stonden in de rij om onder bewaking van politie en soldaten naar de stad vervoerd te worden. Alle bijeenkomsten en demonstraties waren vandaag verboden. Geschat wordt dat de nieuwe grond wet met 57 tegen 43 zal worden aan genomen. Onder de 84.000 stemgerech tigden zijn slechts ongeveer vierduizend Afrikanen. De voornaamste Europese op positie komt van de uiterst rechtse Do minion-partij, die een politiek voert ge baseerd op de suprematie van het blan ke ras. LEIDERDORP Aan de C.T. Stork huishoudschool te Hengelo (Ov.) is benoemd tot lerares mej. A. H. Veer te Leiderdorp. OEGSTGEEST In Amsterdam is voor het examen Engels M.O.A. geslaagd de heer K. T. Smit uit Oegstgeest. Zowel de NZH als de HTM had reeds vergunning om zijn tramlijn tussen Lei den en Den Haag te mogen staken, zo dra de vergunning voor de busdienst verleend zou zijn. De tekst van de mi- nistriële beschikking is voor de lijn over Voorschoten wat voorwaardelijker ge steld dan die van de staatsecretaris voor de lijn over Wassenaar. Mits. De minister heeft namelijk aan zijn toestemming een mits verbonden: de tramdienst mag worden gestaakt, mits in dit vervoer ook op spitsuren in vol doende mate door busdiensten zal wor den voorzien. Een dergelijke clausulering was in vroegere gevallen ook wel gebruikelijk. Het reizend publiek heeft er echter maar weinig aan gehad, omdat de vervoer maatschappijen en de toezichthoudende instanties dat „in voldoende mate" blijk baar heel anders interpreteren dan de passagiers. Voor HTM-personeel 45-urige werkweek Naar wij vernemen, is tussen de di rectie van de Haagse Tramweg Maat schappij en de afdeling Den Haag van de Nederlandse Bond van Vervoerper soneel, waarin de meerderheid van het tram- en buspersoneel is georganiseerd, ten aanzien van de wijze van invoering van de 45-urige werkweek voor dit per soneel onder voorbehoud van goed keuring door de raad van beheer in beginsel overeenstemming bereikt. In de dienstroosters zullen enige wij zigingen worden aangebracht, die zowel voor de directie van de H.T.M. als voor genoemde vakorganisatei aanvaardbaar zijn gebleken. Apolonia Johanna Maria Berk is de 15.000ste van Voorschoten. Het meisje werd gisteravond om tien minuten voor half acht in de ouderlijke woning Leidseweg 94 B geboren. De jonge vader deed van morgen aangifte van deze geboorte. De burgemeester van het forensen dorp, L. de Kool, heeft de gelukki ge vader en moeder vanmiddag om vier uur namens het gemeentebe stuur gefeliciteerd met de geboorte van hun Lonny. Hij bood tijdens dit bezoek o.m. een spaarbankboek je aan, dat op naam van de baby staat. Het echtpaar woont sinds okto ber 1960 in Voorschoten, waar de man chauffeur bij een expeditiebe drijf is. De moeder van Lonny, die 26 jaar is, komt uit Kamerik, de 28-jarige vader uit Zoeterwoude. Lonny is hun eerste kind. De foto toont het jonge gezin in de kraam kamer. (Foto L.D./Holvaat) In het Congrespaleis te Brussel heeft gisteren de ondertekening plaats gehad van de overeenkomst, die na langdurige onderhandelingen tot stand is gekomen tussen de Nederlandse regering en de commissie van Euratom betreffende de overdracht aan Euratom van de hoge- flux-reactor met bijbehorende terreinen, welke tot dusverre deel uitmaakte van het Nederlandse Reactor Centrum te Petten, en betreffende de oprichting van Voorstellen B. en IV. van Leiderdorp Het aantal bejaardenhuizen en ver pleeginrichtingen in ons land is groeien de. Met deze groei is het gevaar van het optreden van misstanden op dit terrein toegenomen. Een wettelijke regeling van het toezicht op deze inrichtingen is wel in voorbereiding, maar nog niet tot stand gekomen. Het college van B. en W. van Leider dorp komt nu, in navolging van ver scheidene andere gemeentebesturen met een voorstel tot het vaststellen van een verordening op het toezicht van deze inrichtingen. Het aangeboden ontwerp berust op een aangifteplicht, d.w.z. de aangevers zijn verplicht aan de door burgemeester en wethouders aan te wijzen personen alle gewenste inlichtingen te verstrek ken, betreffende huisvesting, c.q. ver pleging en verzorging van de in het des betreffende tehuis opgenomen personen. Blijkt de exploitatie van het tehuis in verkeerde handen te zjjn, of blijkt de huisvesting of de verzorging van de ver pleegden gebreken te vertonen, die ver betering behoeven, of blijken er bepaal de bezwaren te bestaan tegen de perso neelsbezetting of mede-inwonenden, dan kunnen B. en W. aan de bestuurder, beheerder of ondernemer aanwijzingen geven, welke binnen een termijn van 30 dagen dienen te worden opgevolgd. Verbod Worden deze aanwijzingen niet of niet naar behoren opgevolgd, dan kan het Britten met pantserauto in Irak gearresteerd De drie Engelsen van wie werd aan genomen dat zij met een pantserauto uit Koeweit Irak waren binnengereden, zijn in Irak gearresteerd. De kranten in Bagdad staan vol met foto's van deze militairen. De commandant van de Iraakse mi litaire politie, brigade-generaal Abdoel Karim Jedda, heeft de drie Engelse ge vangenen, de pantserauto en de bewa pening tijdens een p<"cconferentie ge toond, die in het nu !r van Defen sie in Bagdad werd 'm Volgens persberichten werden *'se mili tairen zondag in Safvv ie grens van Koeweit gearresteero Zij waren in de woestijn verdwaald geraakt. Tijdens de persconferentie verklaarden ay goed behandeld te worden. college alsnog het verschaffen van huis vesting verbieden. Tegen bedoelde aan wijzingen en het verbod tot huisvesting staat beroep open bü de raad. Het toezicht op de gebouwen kan worden opgedragen aan de dienst van Bouw- en Woningtoezicht van de ge meente Het voorstel zegt verder, dat het, wat het sociaal-medisch toezicht betreft, gewenst is hiermee een onaf hankelijke instantie te belasten. Hierbij is gedacht aan de gemeentelijke, genees kundige en gezondheidsdienst te Leiden. Voorts is het overtreden van deze be palingen strafbaar gesteld. Voldoende mogelijkheden Het college meent, dat met deze ver ordening voldoende mogelijkheden wor den geboden om op te kunnen treden tegen misstanden, terwijl anderzijds de bonafide instellingen geen of weinig moeilijkheden hiervan zullen ondervin den. De organist, de heer Addie de Jong, heeft verschillende zomeravondconcer ten gegeven in de Hervormde Kerk en heeft daarom een verzoek ingediend om subsidie voor het geraamde tekort. Het college heeft advies ingewonnen bij de Culturele Raad. Deze komt tot een positief advies, omdat zij meent, dat de door de initiatiefnemer georganiseer de concerten op een dergelijk peil staan, dat men zonder bezwaar van een cul turele gebeurtenis kan spreken. Het gaat om een bedrag van f. 267.25. Twee voorstellen tot grondaankoop krijgt de raad nog te behandelen. B. en W. vragen de raad te besluiten Jaarlijks f. 540 te betalen voor de onder houd van Rijksweg 5 bis (de helft van de totale onderhoudskosten). Deze weg heeft namelijk zuiver het karakter ge kregen van een provinciale weg. Het college van B. en W. meent, dat de weg nu ook voor Leiderdorp van belang is. Tenslotte zal de raad moeten beslis sen over het voorstel tot onderhandse aanbesteding van 17 woningwetwonin gen aan de Akkerstraat. Do firma Joh. Noorlander heeft ook de overige woning complexen in het Doeskwartier gebouwd. De aannemingssom bedraagt f 253.700. Het college vindt deze prijs zo aan vaardbaar, dat het voorstelt over te gaan tot onderhandse aanbesteding. De huurprijs van de woningen is voorlopig berekend op f. 16.55 per week. De woningen zijn bestemd voor de huis vesting van 9 personen. een instelling van het gemeenschappe lijk onderzoekcentrum van Euratom op een aangrenzend terrein van 25 ha. Namens de Nederlandse regering werd de overeenkomst getekend door de mi nister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, en namens de Eurotom- commissie door haar voorzitter, de heer Etienne Hirsch. Overeenkomst getekend De werkzaamheden van het Euratom- centrum zullen aanvankelijk geconcen treerd worden op een optimaal gebruik van de hoge-flux-reactor, die voorzien zal worden van de nodige aanvullende uitrusting. Binnen een periode van 3 tot 5 jaar zal Euratom op zijn terreinen te Petten alle gebouwen en installaties doen bouwen, die nodig zijn voor een doelmatig functioneerd centrum. In het centrum zal tenslotte een to taalbedrag worden geïnvesteerd van 64,8 miljoen gulden inclusief de waarde van de installaties, welke aan Euratom wor den overgedragen welke Is vastgesteld op 25,2 miljoen gulden. Euratom zal 36 mil joen gulden investeren. Het thans gesloten akkoord is de vierde overeenkomst van deze aard. Euratom heeft reeds te Mol (België), Ispra (Ita lië) en Karlsruhe (West-Duitsland) drie researchinstituten opgericht die, samen met dat van Petten, voortaan zijn „ge meenschappelijk onderzoekcentrum" zul len vormen. Tass over Kennedy: bewapeningswedloop Het officiële Sowjetrussische persbu reau Tass verklaarde vanochtend dat president Kennedy „de bedreiging van West-BerlJJn, die van de Sowjet-Unle zou uitgaan, gebruikt als excuus voor de bewapeningswedloop". .Hoewel president Kennedy een poging deed om de vergroting der militaire voorbereiding van de Verenigde Staten voor te stellen als een antwoord op het Russische memorandum en de verster king van de militaire begroting der Sow- jet-Unie, gaf hijzelf toe dat de Ver enigde Staten aanzienlek vroeger zjjn begonnen hun militaire kracht te ver groten, namelijk onmiddellijk nadat hij het presidentschap had aanvaard", al dus het persbureau. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 25 Juli. Groenteveiling: waspeen per kist A 4 40- 6 A2 3.00-5.90, Bl 7.20-8.—, bloemkool per 100 st. Al 51 tot 78.—. A2 22.— tot 58.— Bl 35— tot 43.—, B2 11.— tot 30snijbonen per kg 2.bospeen per 100 bos 40.— tot 50.— andyvle 8.— tot 10—, sla per 100 st. 3.80-8.—. groenekoo) 17.—. tuinbonen 11.tot 13.pootulen per kist 2.20, uien per kist 1.90-2.30. kro ten per kist: grof 1.70, fUn 3 40-3 50. Aanvoeren: waspeen 43.000 kg. waarvan 17.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 15.000 stuks, waarvan 400 stuks voor export werden verkocht. WOERDEN, 26 Juli Kaasmarkt Aanvoer 113 partyen. Noteringen: le kwal f 2.15-2 212e kwal. 12.05-2 14. extra kwal tot f2.48. Handel matig. Adlai Stevenson ivaarschuivt Adlai Stevenson, die als speciale vertegenwoordiger van president Kennedy een reis door Latijns- Amerika heeft gemaakt, meent, dat de democratie in Zuid-Amerika door zowel rechts als links (het communisme) ernstig wordt be dreigd. Het communisme, aangemoedigd door het voorbeeld van Castro op Cuba, is agressiever geworden. Anderzijds vor men rechtse groeperingen die hun ou de voorrechten willen handhaven, in veel landen een bedreiging van een li beraal, representatief bewind. Steven son sprak van „een onheilige belangen gemeenschap" van extreem-rechts en extreem-links om de democratie omver te werpen. De democratie moet de volkeren snel resultaten kunnen tonen wil zy zien als staatsbestel kunnen handhaven. Welis waar is de democratie thans in Zuid- Amerika een overheersende factor, maar anderzijds is zy nog nooit zo ern stig bedreigd geweest als juist nu. Volgens Stevenson zijn het afgelopen jaar twee gebeurtenissen bepalend ge weest voor de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Latijns-Amerika: „Castro's verraad van de idealen van de revolutie tegen Batista en, in samen werking met de Sowjet-Unle en China, de instelling van een dictatuur" en ten tweede de verkiezing van Kennedy tot president en zyn „oprechte zorz en sympathie vol begrip" voor Latyns- Amerika. Stevenson zei verbaasd te zyn „zelfs in hoge regeringskringen" in Latyns- Amerika op de mening te zyn gestuit, dat de Verenigde Staten en Cuba een zuivere privé-ruzie hebben. „Ik heb er nadrukkeiyk op gewezen dat de Verenig de Staten minder te ïyden en te ver liezen zouden hebben van een „Sowjetl- satie" van Cuba dan Latyns-Amerika, dat de eerste potentiële slachtoffers hiervan zouden zijn de door hun struc tuur kwetsbare democraten van Latyns- Amerika, en dat zij reeds het doel van indirecte communistische agressie *yn". STADSNIEUWS Ajax L.S.G.S. Morgen speelt AJAX(L) op het terrein aan de De Kempenaerstr. de traditionele wedstrijd tegen STILL GOING STRONG (S.G.S.)Aanvang 11.- uur. Het team van S.G.S. bestaat meren deels uit oud-lsteklas-spelers, die heden ten dage nog vry geregeld voor hun club uitkomen. Het AJAX(L)-elftal komt, voor zover de vakanties zulks toelaten, in de sterk ste formatie uit en ls als volgt samenge steld: A. Wempe (capt.), F. Olthuis W.K.), L. Malmberg, P. A. L. O. von Oven, G. Spiering, B. Endlich, A. de Goederen, P. van Amerom, R. Veldhui zen, F. Tattersall en W. Spiering. WISSELKOERSEN Amsterdam, 26 juli 1961 Londen 10.034—10.04; New York 3.59 ft- 3.59 ft; Montreal 3.48—3.48'4; Parijs 73.34 4—73.394: Brussel 7.214—7.224; Frankfort 90.27490.32 4; Stockholm 69.694 —69 74 4; Zürich 83.26—-83.31Mi laan 57.92 4 —57.974Kopenhagen 51.944 —51.99 4; Oslo 50.204—50.254; Wenen 13.92413.944; Lissabon 12.504- 12.514. De gepensioneerde vlce-admlraal Ha rold Briggs, oud-directeur van het bu reau voor pan-Amerikaanse zaken van de Amerikaanse marine, heeft ln een in terview met ..U S News and World Report" verklaard dat de Verenigde Staten Latijns-Amerika „aan het com munisme verliezen omdat zij de massa niet op hun hand hebben". Slechts door inspanning van zowel de Amerikaanse regering aU alle in La tyns-Amerika werkzame Amerikaanse ondernemingen kan z.i. worden voorko men dat Latijns-Amerika communis tisch wordt. BEURSOVERZICHT VASTE MARKT Amsterdam, 26 Juli De internationale waarden hebben van middag direct bij de opening een vaste stemming aan de dag gelegd. De han del verliep in kalme banen. De „harde" boodschap die de Engelse minister van financiën Selwyn Lloyd gisteren het En gelse volk heeft voorgehouden, om de financiële moeiiykheden het hoofd te kunnen bieden en waarvoor o.a. het of ficiële Britse disconto wordt verhoogd van 5 tot 7 was niet van Invloed op ae koersvormlng van de aandelen op het Damrak. Men had reeds lang te voren met een forse discontoverhogfhg in Engeland rekening gehouden. Op de valutamarkt was het pond sterling aan de vaste kant. De radio- en televisie toespraak van president Kennedy heeft in vele landen van Europa een zeer goe de indruk gemaakt. Vele Europese beur zen reageerden op deze met spanning verwachte toespraak vanmorgen onmid dellijk met hogere koersen, vergeleken met het slotniveau van gisteren. Gezegd moet worden dat op genoemde beurzen de handel kalm verliep. In Amsterdam vonden dekkingsaankopen plaats, waar door materiaal uit de markt werd geno men. Verder was het op kleine schaal het publiek dat tot aankopen overging. In het laatste beurshalfuur sprak de ar bitrage een woordje mee door wat stuk ken uit de markt te nemen. Dit was vooral het geval in de Philipahoek. In Wall Street liep men gisteravond op de speech van president Kennedy vooruit met vaste koersen. Hierop reageerde Amsterdam dinsdagavond direct met ho gere koersen. Het hoogste werd toen genoteerd voor Aku 376, Kon. Olie f114. Philips 949. Unilever 728 en voor Hoogovens 939. Vanmiddag werd voor Aku geopend op 394. tegen een vorige slotkoers van 3784. Een zeer belangryke koerswinst dus voor de rayonaandelen. Deze koers winst was het gevolg van buitenlandse en lokale vraag ln een dunne markt. Aandelen Philips stegen van 9574 tot 965 en avanceerden op deze koers circa 19 punten. Unilevers liepen op van 739 tot 742 en verbeterden 15 punten. Hoog ovens, welk fond» gisteren 5 punten la ger sloot, kwam goed uit de bus met een koerswinst van 14 punten op 950. Kon. Olies lagen gevraagd ln de markt en no teerden ruim 2 gulden boven de voor gaande slotkoers. De Internationale waarden aioten op vrijwel het hoogste punt van de dag. In de cultuursector viel weinig te be leven. Certificaten Dell die gisteren op f 143 bijna 5 gulden hoger aioten, werden onveranderd geadviseerd. De scheep vaarten konden de gunstige tendentie van dinsdag vandaag over de gehele li nie voortzetten. De aandelen verbeterden 1 tot circa 4 punten bU kalme handel. In de staatsfondsenhoek was de stem ming Iets zwakker met weinig zaken. In de lokale afdelingen gaven de ad- viesprijzen merendeels koerswinsten te zien. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 26 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4 4 103,% 1034 Ned. '59 44103,% 1034 Ned. '60-1 44 103,% 103 4GB Ned. '60 II 44 103,% 1034 Ned. '59 44 100} lOOtf Ned. '60 44 1004 100f| Ned. '61 44 100jj 100} Ned '53 34 994 99fi Ned. Grtb obl 34 854B 854 B Ned '47 34 95,% 954GB Ned. '51 34 99 98}| Ned '53 I-II 3498ft 99,% Ned '56 3 4 97 4 974 Ned. '48 34 92 4B 92A Ned. bel. cert 34 92 Ned. TO I-n 34 924 924 Ned. '54 I-n 34 934 934 Ned '55 I 34 934 934 N*d '55-11 34 944 944 B Ned '37 3 94 4 944 Ned Grtbk obl '46 3 944 944 Ned doll ln '47 3 89 894 Ned Inv cert 3 99H 994 Ned. 62-64 3 100,% 100,%GL Indië *37 3 99 4 Indië "37 A 3 96,% 96,% Ned. won. bJ. *57 6 110,% 110,% Ned. won.bJ '58 44 1014 1014 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1064 1074 /er. HVA-my. 120 1204 A.KU 3784 390 Deli My cert143 145 Hoogovens cert936 9484 Philips gem. bez. 946 9604 Unilever cert 7274 7384 Dordtse Petr538 550 Kon Petr (50 A f 20) 113 60 116 Holl. Amer iyn 1474 1494 Java China Paket 150 151 KX.JJ. 7440 73.80 Kon. Ned. Stoomb.183 4 1844 Kon Paket My141 1424 GB Stoomvaart My Ned. 179 180 GB Nlevelt Goudr cert 1514 1534 v Ommeren cert 308 315 OB Kon Rott Lloyd... 141 142 OB Ned Scheepv Unle 1504 1534 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 97 974 dem '48 (34) 97 98 R'dam *52-1 (44) 1004 Id Id "37 I-n (34) 974 Z.-Holland '55 44 1014 1004 Bankwezen Bank N Gem TO 54 1054 1004 ld N W8 *52 (44) 1014 BVG rspbr f 500 198B 198 BVO rspbr "62 146 4 147 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 C8U C84 Premieleningen Vorige Slotkoers koera v. heden A'dam *53 3 105 103 4 A'dam *51 I 24 884 884 A'dam '56 I 24 834 834 A'dam '66 D 24 93 944 A'dam '56 m 24 94 4 94 4 Eindhoven '54 2 4 834 Enschede *54 24 824 Den Haag '52 I 24 934L Idem n 24 94 94 R'dam TO I 24 934 Idem n 24 94 934 Idem TO 24 974 974 Utrecht TO 24 93 Z.-HoU. 1957 2 4 95H 95 Zuld-Holland *59 2 4 103 1024 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredletinsteOinren Robeco 237 238.50 Amst. Bank358 361 Cultuurbank 29% 29 4 Holl. Bank Unle cert. 211 2144 Ned. Handelmy 3094 317 Rott Bank 334 340 Twentsche Bank 305 308 Senembah470 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn599 600 Berkel'a Patent (Tj 315 321 Borsumy. 364 Calvé Delft cert 7064 718 Electrolasmy3254 345 Kon. Pap. v. Gelder 353 365 Kon. Ned. Orofsm. 167 166 4 Holl. Constructie 416 420 Ing bur v. Bouwnyv. 249 2454 Internatlo 167 1634 Int. Kunstetoff Ind 74 734 v. Kempen en Begeer 125 125 Leldse Wolsplnnery 609 624 Mtlller en Co. N3. 493 615 Ned. Kabelfabr568 589 Philips pref274 4 2764 Rott Droogdok My. 506 517 Slkkens Groep 838 840 Ver. Touwfabrleken 341 345 Walvisvaart 92 92 4 Wemlnk*e Betonmy 175 1824 Wilton Feyenoord 260 265 Van wyk en Heringa 96 98 Zaalberg 135 135 4 Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r455 475 Kon Petr (t 20) 117 60 119.60 Amerik fondsen Canadian Pacific ft 23 4 24 4 Intern Nickel 804 81 Anaconda 54 544 Bethlehem 8teeJ 41% 43 Cities Service 62% 534 General Motor» 454 46}| Kennecott83% 84 Republic Steel 59*. 614 Shell Oil 41% 42'4 Union Pacific 33 4 33 ft Un. States Steel 81% C34

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9