In oorlog dient burger te weten, wat hij moet doen Jimmy Hoffa vaster dan ooit in 't vakbondszadel Alleen wettig bestuur kan paniek voorkomen ij:n V'Y> Organisatie met talloze facetten Addie de Jong speelde Mozart op kerkorgel in Leiderdorp Zijn macht wordt steeds groter ZATERDAG 22 JULI 1961 Vierjarenplan opbouw civiele verdediging; (Van een speciale verslaggever) De Memorie van Toelichting bij de begroting van het ministerie van Algemene Zaken voor 1962 zal belangrijke gegevens behelzen over de ontwikkeling van de civiele verdediging van de Nederlandse bevolking. Het gaat hier om een vierjarenplan ter verhoging van de materiële en morele weerbaarheid van de Nederlandse samenleving in geval van oorlog. Dat plan heeft niet uitsluitend maar wel in de eerste plaats ten doel de maatschappij ook onder rampzallige omstandigheden zo goed mogelijk te laten functioneren, maar vormt tevens door de ernst waar mee het wordt uitgevoerd een der factoren, welke meewerken aan het voorkomen van oorlog. Noodhavens Daar de havens kwetsbaar zijn, wor den maatregelen getroffen dat de over lading van de zee- op de binnenschepen op het water kan plaatsvinden. Met ge ringe middelen, zoals boeien en drijven de kranen, kunnen noodhavens worden geimproviseerd. Voor het weg- en wa tervervoer in oorlogstijd zijn organisa ties voorzien, waarbij het uiteraard on vermijdelijk is, dat de overheid deze ta ken voor een groot deel zelf ter hand zal nemen. De Nederlandse situatie op het gebied van de energievoorziening is niet on gunstig. De kolenvoorraden zijn reeds verspreid, het koppelnet der samenwer kende elektriciteitsproduktiebedrijven (S.E.P.) verzekert de stroomlevering in het gehele land als een of meer centra les mochten uitvallen en bij de zes gas bronnen kan met een koppeling tussen het noordelijk en zuidelijk gebied wor den volstaan. De olievoorziening is wel kwetsbaar, daar deze afhankelijk is van de raffinaderij te Pernis. terwijl tussen de waterleidingsbedrijven meer koppe ling mogelijk blijkt dan vroeger werd aangenomen. In dit verband willen wij wijzen op de bijgedachte van de Leidse Duinwater maatschappij om water te willen win nen in de Wijde Aa: „In tijd van nood kunnen we dan Leiden rechtstreeks voorzien!" Een eventuele vijand houdt im mers bij het beramen van een aan val niet alleen rekening met het mi litaire potentieel, maar ook met het uithoudingsvermogen van het land. Een daadiverkelijke civiele verdedi ging is niet alleen gericht op het bieden van een redelijke bescher ming van het leven der burgerij, zij versterkt de geloofwaardigheid van het voorgenomen militaire verzet tegen agressie. Dat kan betekenen, dat een eventuele aanvaller zich minder snel misrekent in de kracht van de tegenstander. Misrekening blijkt in de geschiedenis een van de belangrijkste directe oorzaken van het uitbreken van een oorlog. De internationale betekenis van de ci viele verdediging wordt in NAVO-ver- band steeds meer ingezien en op lange re termijn ontworpen. Na de enige jaren geleden gehouden oefening „Sidestep", waaraan in Nederland duizend tot twaalfhonderd ambtelijke insiders mee deden, zal de in 1962 te houden NAVO- oefening een veelvoud aan deelnemers tellen. Met name zullen nu ook de ge meenten in de oefening worden betrok ken. De in oktober te houden lokale Nederlandse exercitie vormt daar toe reeds een voorbereiding. Noodrecht vermijden De civiele verdediging wil dus het bur gerlijk leven zo goed mogelijk in oor logstijd handhaven door het verzekeren van het normale democratische bestuur, het beschermen van de mensen, het la ten functioneren van het economisch leven en het hoog houden van het mo reel. Wat het bestuur betreft zal noodrecht zoveel mogelijk worden vermeden, om dat het beter is ook in noodtoestanden uit te gaan van de bestaande wetgeving, welke daartoe zeker mogelijkheden biedt. Dat wil ook zeggen, dat de demo cratische controle door vertegenwoordi gende lichamen zo goed mogelijk ge waarborgd zal blijven, al zal het bestuur onder de druk der omstandigheden wel sterk gedecentraliseerd worden. De com missarissen der Koningin in de provin cies en de burgemeesters zullen in de coördinatie van het bestuur centrale fi guren zijn. Veel aandacht zal worden besteed aan de handhaving van de openbare orde en de rechtspleging. Een en ander veronderstelt de opbouw van een hecht telecommunicatienet. Schuilplaatsen De bescherming van de bevolking zal, zeker in financieel opzicht, veel ingrij pender maatregelen vergen. Daarbij stelt men zich op het standpunt, dat het hier ten dele om voorzieningen gaat, welke vroeger of later toch getroffen moeten worden. In dat geval wordt zo'n uitgave slechts vervroegd. Dat geldt met name voor investeringen op het gebied van PTT en de energiebedrijven. In an dere gevallen wordt er naar gestreefd speciale voorzieningen voor de civiele verdediging zo mogelijk dienstbaar te maken aan het normale dagelijkse doen. Zo is er een kentering merkbaar op het gebied van de schuilplaatsenbouw. Aan vankelijk overheerste de mening, dat daaraan niet zoveel gedaan kon wor den, omdat de Nederlandse bodemge steldheid een bescherming tegen de ge volgen van atoombomaanvallen prak tisch onmogelijk maakte. Wel werden kelderruimten bij woningbouw in twee en meer lagen wettelijk voorgeschreven. Thans helt men ertoe over, met het oog op de bescherming tegen de „fall out" (de radio-actieve neerslag) ondergrond se schuilgelegenheden te bouwen, welke in vredestijd tot garage- en parkeer ruimten kunnen dienen. Voorlichting De beste materiële voorzorgsmaatre gelen hierboven werd slechts een greep gedaan uit de vele terreinen welke door de civiele verdediging worden be streken zullen echter tekort schieten, wanneer het met het moreel van de be volking slecht is gesteld. En zo goed als de civiele paraatheid in een meerjarenplan wordt ontwikkeld, dient de voorlichting van de bevolking niet geforceerd, doch geleidelijk te ge schieden. Het ideaal is uiteraard, dat de civiele verdediging als een even natuur lijke zaak wordt beschouwd als de ver dediging tegen het water. Iedereen aan vaardt allerlei waterstaatkundige voor schriften en gedragsregels omdat men, zonder zich daarvan steeds bewust te zijn, beseft dat het om lijfsbehoud gaat. Datzelfde geldt voor een oorlog, zelfs wanneer Nederland door een vrij groot aantal atoombommen zou worden ge troffen. Bij oefeningen is gebleken, dat het overblijvende gebied genoeg is om het zo goed mogelijk te laten functio neren. Daarom wordt nu reeds veel aan dacht geschonken aan de continuiteit van het bestuur, omdat alleen een wet tig bestuur met machtsmiddelen in staat is orde in de chaos te scheppen. Paniek voorkomen Voorkomen dient te worden dat de bevolking reeds bij de eerste voorzorgs maatregelen in paniek raakt. Wanneer moet de regering bijvoorbeeld iedereen aanraden voor veertien dagen noodvoed- selrantsoenen in te slaan? Zij kan niet wachten tot het laatste ogenblik. Het beste zou zijn. wanneer de aanwezig heid in elk huis van een dergelijke buf fervoorraad reeds in vredestijd gebrui kelijk was. De moeilijkheid is echter dat, wanneer op dit ogenblik een dergelijk advies gegeven zou worden, de industrie nog niet in staat zou zyn aan de vraag te voldoen. En ook is het een grote vraag of zo'n massale aankoop econo misch te verwerken zou zUn. Tenslotte zijn er nog de financiën. Op de vraag welk percentage van het natio nale inkomen voor de civiele verdediging besteed moet worden en hoe de flnan- OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Helena Christiarme, d. van W. J. A Maaskant en C. W. Teeuwen; Catharina Franclsca Maria, d. van W. A. J. van der Voort en M. M. E. van Schle; Adrlana Johanna Maria. d. van W. A. J. van der Voort en M. M. E van Schle; Jo hannes. z. van J. de MoolJ en A. Klers. Ondertrouwd: J. F. van den Wijngaard, 34 J. en B C. de Vries. 22 J.; G P O. Sollewljn. 27 J. en E. M. Droogh, 21 J. Getrouwd: C. B. de Fe IJ ter. 24 J. en M. A. A. van der Voort. 26 J P. van Veen. 28 J. en B H. J. van Seventer. 23 J J. J W. Borleffs. 30 J. en E. P M Kuijsten. 29 J J. de Ruiter. 23 J en M. H. Roden- huls, 18 J J Roeloffs, 27 j. en B. C van Dam, 24 J.; J. de Wit, 25 en S, Mulder. 20 1.; J. C. van Rossum, 25 J. en G. S. P. Molenkamp, 21 j.; P Paauw, 36 j. en J. Driebergen. 23 J.; E J. Lo-Fo-Wong. 22 J. en R. V. Chln-a-Lot, 22 J, Overleden: C. E. van Dlxhoorn, wed. v. I. C. Ie Grand. ciële verhouding dient te zijn tussen de kosten van de militaire en de burgerlijke verdediging is men nog niet uitgestu deerd. Zeker is dat het bedrag voor het lopende jaar vijftig miljoen, later aangevuld met dertien miljoen ln de eerstkomende jaren niet voldoende zal blijken te zijn en dat voor 1962 dan ook een zwaardere begrotingspost verwacht kan worden. Zij, die voor de civiele ver dediging verantwoordelijk zijn, vertrou- ten dat het overgrote deel der burgerij de redelijkheid van deze vorm van de fensie zal inzien en er de consequenties van zal willen aanvaarden. Fantasie trof door inspirerende waarden Volgens plan hadden op het Leider- dorpse orgelconcert van gisteren enige medewerkers moeten verschijnen. In het algemeen zijn dat verrassend bekwame debuterende kunstenaars ln de conser vatoriumleeftijd. De aangewezenen wa ren echter verhinderd en zullen nu ln september optreden. Addie de Jong, de jeugdige organist, die volgende week de eerste twintig levensjaren zal volmaken, zag zich derhalve voor een spoed-voor- bereiding geplaatst. Dit is wel merkbaar geweest in het eerste programma-deel, want daar toon de hij zich niet in zijn volle kracht. WASSENAAR KERKDIENSTEN Hervormde Gemeente: Dorpskerk 10 uur ds. H. Beker. 78 uur ds. H. Beker; (Kievitkerki 9.30 uur drs. H B. de Roest, Vicaris. (Deylerhuis) 10.15 uur prof. dr. A. J. Rasker te Leiden. Geref. Kerk: (Wassenaar-Zuid) 11 en 5 uur ds. E. Pijlman; (Zijllaan) 10 uur ds. E. Pijlman, 7 uur ds. A. Vos. Ned. Prot. Bond: Lange Kerkdam 10.15 uur mej. ds. E. B. A. Poortman (Rem.) te Lochem. Rem. Gemeente: (Johannahuis) 10.30 uur J. W. Schneider, theol. cand. Soefibeweging: (Wald. Pyrmontlaan 6) 11 uur universele eredienst Herv. Evangelisatie: (Dorpshuis) 10 en 5 uur ds. van Tuyl te Rijssen. Ziekenhuizen: Dorestad 10 uur; St. Ursulakliniek 11 uur ds. J. C. Brussaard. Nieuw bestuur R.-K. Jongeren Op de onlangs gehouden jaarvergade ring van de R.-K, Jongeren is afscheid genomen van drie bestuursleden, t.w. Bram Slootweg, Wim Rijsenck en Jan Westgeest. Tot nieuwe voorzitter werd gekozen Nico Hoogeveen, tot bestuurslid Leo Gense, die later tot penningmeester werd benoemd. Mary Beuk blijft secretaresse. Voor het examen m.o. lichamelijke opvoeding in Amsterdam is geslaagd E. G. Doing uit deze gemeente. Bij storingen in de levering van gas, water of elektriciteit waarschuwe men de gemeentelijke storingsdienst, tel. 2243 (dag en nacht). Medische Dienst Oegstgeest Dokter E. W. F. van Walchren, te. 22030. Leiderdorp Dokter van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. Voorschoten Dokter James, Leid- seweg 51. te. 2520. Wijkverpleging: Ge zondheidscentrum. tel. 2177. Dokter Abarbanel (voor eigen patiënten) Cho- pinlaan 32, tel. 3875. Wassenaar Dokter A. T. T. Janse, Kerkstraat 42. tel. 3005, en dokter K. T. de Wit. Jonkerlaan 83. tel. 2460. Apoth eker: Wassenaarse Apotheek, Schouw- weg 32. tel. 2402. Vooraan hebben een Bach-Vivaldi-con cert. een koraal van Pachelbel. een Al legro uit Handels 10de sonate en een Air en Gavotte van Wesley gestaan. Dit zijn op orgelprogramma's veelvuldig weerkerende namen. Aangezien de echte muziekstroom echter pas daarna vrij en bloeiend losbrak, geven we er de voor keur aan, even bij de laatst gespeelde componisten stil te staan: Mozart. Gag- nebin en De Jong zelf. Die hebben ons onvoorwaardelijk geboeid. We menen dat Mozart niets voor orgel schreef. Een paar stukken maakte hij evenwel voor een „Orgelwalze" een orgelmechaniek ln een klok. Dit me chaniek werkte door middel van z.g, boeken, volgens het draaiorgelsysteem. Mozart leende zich daartoe uit hoofde van de bittere armoede ln zfjn laatste levensjaren. Met een van die stukken (in een bewerking van Dupré' liet De Jong ons kennismaken, een Fantasie in f moll, van oorsprong piano-muziek (4 mains). We hadden hier ondertussen te doen met een monumentaal en breed opgezet opus, waarin een zeldzaam mooi Adagio staat, dat lijkt op dat van het vermaar de pianoconcert in A. Vermoedelijk heeft dat mechanisch geval pikanter en ka- rakterlozer geklonken dan in de Herv. Kerk. De organist zal zich daar echter niet het hoofd over gebroken hebben en zich meer hebben beziggehouden met de architectuur Deze Fantasie beweegt zich op een artistiek hoog niveau en De Jong heeft er zich ten volle aan overgegeven. De Zwitser Gagnebin ls hier nog nau welijks bekend, misschien las men wel eens over zijn oratorium ,jSt-Francois ö'Asslse". Wij hoorden van hem .Psalm 38". muziek met een schilderende har moniek. ingetogen, maar door de geheel eigen intervallen zeer apart van sfeer in een timbrering. die adi w. een verma nend beroep teweegbracht op menselijk medeleven. Het stuk leek Addie de Jong aange stoken te hebben, want zijn Improvisatie (over Psalm 86) sloot er zich ln geert en kleuring bij aan: nogal pessimistisch van toon. Heeft hij ln de donkere diepte de angrt en de ellende laten doorklin ken, waarvan de psalm gewaagt? De componist heeft er zich evenwel gaan deweg uit omhoog gewerkt, beschou wend en sterk expressief in opvallend weinig notenmateriaal of hoog doorzin gend met een pakkend register om, altüd ernstig bezonken, over te gaan naar een versnelde climax van hymni sche eerbied en om het koraal daarin met klem in een omkledend klanken weefsel naar voren te brengen. De fan tasie van de concertgever heeft ons bijzonder getroffen door de Inspirerende waarden! V. GUNNING WERKEN De N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten heeft het bouwen van 34 woningen en 14 garages in Leiden-Zuidwest opgedragen aan de firma J. van Rhljn en Zn te Katwijk aan Zee. Voorts ls het bouwen van 2 dulkerbruggen en een dubbele rioolduiker ln de Poelwetering gegund aan de firma L. P. v. d. Geer en Zn te Leiden (f. 179.000); idem het uitbreiden van de elektrische installatie in het Acad. Ziekenhuis aan Iemco te Lelden (f. 48 690». In Amerika b.v. is de voorlichting aan de burgerbevolking over de civiele verdediging in oorlogstijd veel verder gevorderd dan in ons land. Daar zijn ook al oefeningen i gehouden. De radio speelt daarbij een grote rol. Daaruit komen de aanwijzingen. In werkelijkheid hoopt men tdat het ook zo zal kunnen. e-* yt; Training Alle bij de volksgezondheid betrokke nen zullen voorts in de komende jaren getraind dienen te worden in het beoefe nen van de geneeskunde met schaarse middelen, hetgeen een sterk vereenvou digde en uniforme behandelingsmetho de vereist. Er zullen grote hoeveelheden bloedplasma opgeslagen moeten worden, zoals er ook een noodvoedselvoorziening moet worden en in feite reeds is georganiseerd, met name centrale keu kens, noodrantsoenen en bonkaarten. Het is de bedoeling ook hier de nood maatregel voor een eventuele oorlog te laten samengaan met een facet van de vredespolitiek. Bloedplasma en nood rantsoenen kunnen steeds, tegen de tijd, dat verversing nodig is. ter beschikking van onderontwikkelde gebieden worden gesteld. In het sociaal-economische vlak treft men voorbereidingen voor de omschake ling van de voedselvoorziening op de in landse produktiemogelijkheden. Op dat gebied heeft Nederland echter reeds een ruime ervaring, zodat van een nieuwe problematiek geen sprake is. Een aantal goederen zal schaars worden en omdat het drukken zeker zes weken vergt Is hel niet meer dan normaal, dat de pa pieren voor een voorlopige distributie reeds klaar liggen. Het intekenen van een fall-out patroon" op kaart tijdens een oefening van de B.B. Om bepaalde maatregelen te kunnen nemen moet men de intensiviteit van radio actieve neerslag in verschillende gebieden nauwkeurig kennen. Van een medewerker in Washington) Het was één van de meest vreemdsoortige vakverenigings congressen ooit gehouden, waarop de veelbesproken James Hoffa, de stoere en eerzuchtige voorzitter van de machige vakbond van vrachtwagenbestuurders (de team sters) onlangs in Miami Beach herkozen werd. James Hoffa, opvolger van de al even beruchte Dave Beck, was enkele jaren lang het mikpunt geweest van hevige kritiek van de kant van het Amerikaanse vakverbond (AFL-CIO). j Bovendien was hij het onderwerp ge- weest van een langdurig en diepgaand onderzoek door een Senaatscommissie, die opdracht had de misstanden in de vakbeweging en het zakenleven te on- derzoeken. Het vakverbond stootte tenslotte ruim drie jaar eeleden de „teamsters" uit, omdat de bond, naar het oordeel van het verbondsbestuur, onder corrupt lei derschap stond. James Hoffa weiger de zich echter te ontdoen van de op lichters. tuchthuisboeven, zware Jon gens en andere onderwereld-figuren die in de bond waren doorgedrongen en zich daar ten koste van leden en werk gevers verrijkten en hun machtswel lust botvieren. Het vakverbond was van oordeel dat James Hoffa Jimmy", zoals hij in de wandeling heet' met behulp van al dat ontuig naar de top was gekomen en zich daar nu alleen met hun medewer king kon handhaven. Hij was, meen den velen, de gevangene van zijn eigen snode werktuigen geworden. Opzienbarende actie Het onderzoek van de Senaatscom missie is één van de meest opzienbaren de acties van de Senaat geweest, die ooit hebben plaatsgehad. Aan het werk van deze commissie zijn vooral de na men verbonden van de voorzitter, sena tor John McClellan uit Arkansas (..Ho- nest" John McClellan» en meer nog van Robert Kennedy, broer van de president en op het ogenblik minister van Justitie. Robert Kennedy was jarenlang raads man van de commissie en hij onder wierp ln die tijd, bijgestaan door een I waar legertje accountants en recher cheurs, James Hoffa en diens kornui ten aan een hardnekkig en grondig on derzoek. Een verbijsterend aantal van Jimmy's handlangers en medewerkers verschenen op het getuigenbankje van j de Senaatscommissie, de ene oud-tucht huisboef volgde de andere op. I Sommige getuigen waren nog ln 't gevang en moesten (zoals bijvoorbeeld de beruchte Johnny Dio uit New York) met handboeien aan voor de commissie worden geleid. Allen speelden ze de een of andere rol in de teamstersbond. Ont stellend was het aantal gevallen van geweldpleging, verduistering, afpersing en omkoperij dat door de accountants en rechercheurs van Bob Kennedy werd achterhaald en aan de kaak gesteld. Jimmy Hoffa zélf bracht dagenlang op het getuigenbankje door en stond aan de scherpste ondervraging door de vechtlustige Bob Kennedy bloot. Niets mocht hem echter van zijn stuk bren gen en hij verliet tenslotte het getui genbankje even arrogant en zelfverze kerd als hij er bij de aanvang van de ondervraging ingekomen was. Te glad HU bleef weigeren zUn bond van de onderwereld-figuren te zuiveren- HU ontkende hardnekkig zélf ook maar iets te hebben gedaan, een leider van een vakbond onwaardig. ZUn eerste ver kiezing was, meende de rechtbank, niet helemaal reglementair tot stand geko men en men stelde dus een raad van toezicht aan. Jimmy Hoffa mocht zich alleen als „voorlopig" voorzitter be schouwen. Maar ook de raad van toe zicht kreeg geen vat op hem. Aanklach ten tegen hem, o.a. wegens poging tot omkoperU van een rechercheur van de Senaatscommissie, leidden eveneens tot niets. Al was vooral in dat laatste ge val de bewUslast nog zo overtuigd, de gladde Jimmy wist, met behulp van eerste-rangs en duur-betaalde advoca ten. de dans te ontspringen. Jimmy Hoffa kwam in een zeer kwa de reuk te staan. Het vakverbond moest niets meer van hem hebben. De Se naatscommissie deed over hem de meest bezwarende onthullingen. De hele vak beweging kwam er door in opspraak. Bond groeit als kool Maar het merkwaardige feit deed zich voor dat de teamsters-hond bleef groeien als kool. HU groeide als het ware tegen alle verdrukking in, terwijl tegelijkertijd de vakbeweging als geheel die niet onder verdenking stond, in le dental en Invloed achteruitging. Jimmy Hoffa bereikte In contract-onderhan delingen in het hele land voor zUn leden verbeterde arbeidsvoorwaarden. Zeker, er was verzet in de bond, er werd hier en daar danig gemord, maar geen ogenblik kwam het gezag van Jim my Hoffa werkelijk In ernstig gevaar. Onverschilligheid onder de massa de le den en angst om zich bloot te stellen aan afstraffingen en wraaknemingen weerhielden de leden ervan massaal in verzet te komen. Zo kon het dan ook, ondanks alles wat er gebeurd en onthuld was, geschie den dat het teamsters-congres Jimmy Hoffa onlangs bU acclamatie defini tief tot voorzitter koos. Meer dan dat, men gaf hem door statutenwUzigingen zo grote bevoegdheden dat hij prak tisch gesproken de onbestreden dicta tor van de bond is geworden- Men verhoogde zUn salaris, zoals bekend, tot het fantastisch hoge bedrag van 75.000 dollar per jaar plus een onbegrensde onkostenvergoeding. Men kende hem het recht toe ook an dere categorieën arbeiders in de bond op te nemen, zodat de teamsters zou den kunnen uitgroeien tot een waar vak verbond. dat de AFL/CIO concurrentie zou kunnen aandoen. Daarmede heeft Jimmy Hoffa trouwens al gedreigd, als het bestuur van de AFL-CIO hem niet binnen anderhalf Jaar weer als lid op neemt. ZUn eerzucht en arrogantie ken nen geen grenzen. En alsof dit alles nog niet verbe terend genoeg was, beklom In Miami Beach een zekere Joseph Curran, voor zitter van de Amerikaanse zeelieden- bond. het podium om te verklaren hoe trots hU erop was met de teamsters bond van Jimmy Hoffa een overeen komst tot vaste samenwerking te kun nen aangaan Deze Joseph Curran ls nota bene bestuurslid en onder-voorzit ter van de AFL-CIO. Dat het vakver bond, waarin hU zo'n verantwoordelijke post bekleedt, elke samenwerking tus sen aangesloten bonden en de uitgesto ten teamsters heeft verboden, betekent kennelUk niets voor hem. Stromannen Jimmy Hoffa kneedde het congres naar zijn wil. Dat was niet moeilUk. Zeer vele afgevaardigden waren bezol digde afdelings- en dlstrtctsbestuurders, die voor hun dagelUks brood rechts- streeks van hem afhankelijk zUn. Alle bezwaren van het vakverbond werden eenvoudig genegeerd. De onthullingen van de Senaatscommissie werden zon der vorm van proces terzUde gescho ven. Volgens het congres was do stoere Jimmy brandschoon. Het ging er zelfs mee akkoord dat ln het vervolg alle bezoldigde afdelings bestuurders uit hoofde van hun functie er recht op hebben stemgerechtigd con gresafgevaardigde te zUn. Als men weet dat de meeste districten en afdelingen van de bond méér bezoldigden hebben dan waarop ze recht hebben, zal men beseffen dat het ..gewone" contributie- betalende lid er niet aan te pas komt. Jimmy zit vaster ln het zadel dan ooit. Er *Un er die menen, dat Jimmy's hoogmoed hem ten val zal brengen. Met zUn onbeheerste ambities en heers zucht bereidt hU. voorspellen velen zUn eigen ondergang voor. Ml.vschlen Is dat zo. Maar voorlopig speelt Jimmy Hoffa nog mooi weer.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11