Eichmann geeft toe: hij organiseerde 'dodenmars' SupralllX VERF EN LAK Document-Sassen dient als bewijsmateriaal Hillefabrieken Zaandam dicht Prinses Beatrix eerst in 1962 naar het kasteeltje Drakestein BODEGRAAFSE SKELTERBAAN MOET RADICAAL VERANDERD Opgwicfit i maart. I860 Vrijdag 2ï juli 1961 Derde blad no. 30405 Kruisverhoor in proces te Jeruzalem beëindigd aan een „visueel onderzoek" te onder werpen. De verdediger van Eichamann, Servatius, zei niet te begrijpen waarom Sassen zelf niet als getuige was opge roepen. Het document zou volgens hem moeten worden afgekeurd. De recht bank bepaalde echter, dat het „docu ment-Sassen" wel als bewijsmateriaal werd toegelaten. De openbare aanklager in het proces-Eichmann, Gideon Hausner, heeft gisteren zijn kruisverhoor, dat tien dagen in beslag heeft genomen en bijna vijftig uur heeft geduurd, beëindigd. Op de valreep had Hausner nog de voldoening, dat de beklaagde toegaf, dat hij in 1944 tienduizenden joden uit Boedapest op „dodenmars" had gezonden, zij het dan dat Eichmann bijna onmiddellijk weer op die bekentenis terugkwam. De rechtbank besloot gisteren de interviews die Eichmann de Nederlandse Journalist en ex-SS'er Willem Sassen heeft verleend, toe te laten als bewijs materiaal. Toen het kruisverhoor achter de rug was, werd Eichmann nog twee uur lang ondervraagd door zijn verdediger, dr. Servatius. Eichmann verklaarde toen, dat zijn houding tegenover de joden over het algemeen „tamelijk gunstig" was geweest. Na Servatius stelden de drie joodse rechters vragen. Tijdens de laatste dag van het kruis verhoor heeft Eichmann toegegeven dat hij „alle joden uit Hongarije niet een uitgezonderd, met inbegrip van de kin deren" moest deporteren Hij voegde er echter snel aan toe dat hij de beve len hiertoe van Hitler Von Ribbentrop, en Himmler had ontvangen en dat zijn eigen rol beperkt bleeft tot „het vast stellen van de dienstregeling der trei nen". Hausner (sarcatisch)„Daar heb ben we de treinen en dienstregelingen weer". Volgens de aanklager was admiraal Horthy, de Hongaarse regent, tussen beide gekomen bij de deportatie van joden. Horthy had een trein met joden aan de Hongaarse grens laten tegenhou den en terugsturen. Eichmann zou woe dend geweest zijn over deze inmenging en bevolen hebben dat hetzelfde aan tal joden uit een Hongaars kamp moest worden gedeporteerd naar Auschwitz. Hij zou de joodse voormannen hebben belet de hulp in te roepen van Horthy. Tijdens de zitting gaf hij slechts toe dat één trein was teruggestuurd. „De rest is puur verzinsel". Ook ontkende Eichmann altijd boos of onvoldaan ge weest te zijn als joden aan deportatie ontsnapten. Hierop vroeg Hausner hem een passage uit het „docüment-Sassen" voor te lezen. Eichmann las voor: „Na tuurlijk was ik boos toen ik vernam dat alleen uitgekozen groepen joden uit België werden gedeporteerd". Hausner: „U was dus woedend?" Eich mann: „Ik kan niet zweren dat ik deze woorden gezegd heb". Ontslag van 184 man De koek- en beschuitfabriek Hille te Zaandam Is vandaag na zestig jaar voorgoed gesloten. Daardoor moesten 184 personeelsleden ontslagen worden. Hoewel zjj niet met lege handen vertrekken er wordt extra salaris uitbetaald naar gelang het aan tal jaren, dat zij in het bedrijf werk zaam zijn geweest, zullen zij toch een nieuwe werkkring moeten zoeken. Al thans voor een groot deel, want veertig werknemers gaan over naar het bedrijf van de N.V. A. Hooimeijer en Zonen te Barendrecht, eigenaar van de nu opge heven fabriek. Voor de overigen Is daar geen plaats, maar de directie van Hooimeijer maakt zich over hun toekomst geen zorgen. In de Zaanstreek zit men om werkkrach ten te springen. Meer dan vijftig be drijven hebben al verzocht personeel te mogen overnemen. Een van de bedrijven was Bruynzeel. Men kwam tot overeenstemming. Alles leek in kannen en kruiken ,maar de overeenkomst moest geannuleerd worden. Het personeel van Bruynzeel nam er geen genoegen mee, dat het nieuwe per soneel meteen in het pensioenfonds zou komen. Het personeel van Bruynzeel kan dit zelf namelijk pas na twee jaar. Het einde van de Hillefabrieken kwam om 23 mei 1959 in zicht. Op die dag werden de fabrieken van Hooimeijer in Barendrecht door een felle brand ernstig beschadigd. De produktie werd voor tweederde lamgelegd. De sterk verouder de machines in de Hillefabrieken in 1958 overgenomen konden de ontstane leemte niet opvullen. De binnenlandse markt kon men blijven voorzien, maar de export naar Engeland lag vier maan den stil. Dat heeft de vraag daar sterk doen dalen. Thans wordt nog een fractie van voorheen geëxporteerd. Na het wegvallen van de Engelse markt bleek het helemaal onmogelijk het verliescijfer van Hille ondanks geleidelijk doorgevoerde modernisering op den duur in winst om te zetten. Der halve werd besloten de fabrieken te ver kopen. Er is wel belangstelling voor. DODE EN VIER GEWONDEN BIJ BOTSING TE UDEN Een persoon werd gedood en vier per sonen werden gewond by een verkeers ongeval, dat zich gisteravond in de St.- Jansstraat te Uden heeft voorgedaan. Deze vijf mensen zaten in een bestel auto, die werd aangereden door een met matige snelheid rijdende militaire vrachtwagen. Als gevolg an het gladde wegdek is de vrachtwagen bij het nemen van een bocht op de linkerweghelft ge komen. De 43-jarige bestuurder van de be stelauto de heer H. van Wanroy uit Vinkei (gemeente Nuland) was op slag dood. De overige vier inzittenden, allen werkzaam bij een aannemersbedrijf, zijn naar het r.-k.-ziekenhuis te Veghel overgebracht: zij waren op weg naar Lu' De militaire chauffeur, een 19-jarige dienstplichtig soldaat gelegerd te Apel doorn, bleef ongedeerd. Hausner liet Eichmann een passage uit het „document-Sassen" voorlezen, waarin Eichmann gezegd zou hebben: „Het was prachtig zoals de wielen (van de deportatietreinen) in het begin in Nederland rolden. Alleen in Hongarije was er een andere sfeer. Hongarije ioeg ons steeds op Ik kon het nodige rij dende materieel niet bij elkaar krij gen, zo snel ging het Precies het te genovergestelde gebeurde in Denemar ken. Daar rezen onvoorziene moeilijk heden Deze twee landen konden als de twee uitersten beschouwd worden", Hausner: „Hebt u dit gezegd?" Eichmann: „Niet woord voor woord, maar in het algemeen in het waar". De bevelen voor een voettocht van 25.000 joden naaar de Oostenrijkse grens zei Eichmann van politiechefs en de S.S. gekregen te hebben. Hy had aan Sassen verklaarde deze toch voorgesteld te hebben om de geallieerden te tonen dat hij niet door bombardementen kon worden tegengehouden. Ter zitting ontkende hij dit hard nekkig. „Zo ver ging ik niet. De Hon garen luisterden niet naar mijn raad. Tenslotte deden zu het allemaal zelf „Moord niet gepleegd" Eichmann zei dat hij tijdens het pro ces voor het eerst gehoord had, dat hij een joodse jongen in de tuin van zijn villa in Boedapest zou hebben ver moord. (Een getuige a charge, Abra ham Gordon, had hiervan een oogge- tuigeverslag gegeven). „Ik wil dit niet als een leugen bestempelen, maar uit eigen ervaring weet ik dat men de din gen in zijn herinnering door elkaar kan halen. De moord heb ik nooit gepleegd". Een van de laatste vragen van de openbare aanklager ging over de ca mouflage-tactiek die Eichmanns afde ling had toegepast om de ware aard van de acties tegen de joden te ver bergen voor zowel de Joden zelf als het ministerie van Buitenlandse Zaken en de regeringen van de betrokken lan den. Eichmann: „Dat heb ik nooit ontkend Himmler beval dat dat deed ik niet alleen, maar de anderen ook". Hausner: „U staat hier terecht, niet de anderen". Eichmann noemde het ongelooflijk, it hij tegen Sassen gezegd zou hebben dat „de taakvan de nazi's volbracht zou zijn als we de sluwste geest van het mensdom hadden kunnen uitroeien" Hausner verzocht het Hof de gebruik te gedeelten van het „documen-Sassen" Gemenebest ministers van Financiën gaan confereren over EEG De Engelse premier, Macmillan, heeft gisteren medegedeeld, dat er op 12 sep tember een conferentie gehouden zal worden van ministers van Financiën van het Gemenebest. De leider van de Labour-oppositie, Hugh Gaitskell, had gevraagd of er in september een dergelijke conferentie ge houden zou worden en of er eventuele toezeggingen waren gedaan, dat geen de finitieve besluiten over toetreding tot de EEG genomen zouden worden zonder nieuwe besprekingen met de leiders van het Gemenebest. Macmillan antwoord- j de dat er een conferentie zou gehouden worden op 12 september. Hij hoopte op I 31 juli een verklaring over de Europese i Economische Gemeenschap af te leggen, i Een lialf jaar langer dan gedacht werd (Van een speciale verslaggever) Niet in dit najaar oktober was daarvoor gedacht), doch pas in de loop van het volgend jaar zal Prin ses Beatrix beslist wel tot haar grote teleurstelling haar intrek nemen in het kasteeltje op het land goed Drakestein in Lage Vuursche. Het is intussen alweer ruim twee jaar geleden dat de Kroonprinses het pittoreske kasteeltje „Groot- Drakestein"dat eeuwenlang in het bezit is geweest van de familie Bosch van Drakestein, kocht van jhr. Bosch van Drakestein. Gedurende die twee jaar is het huis onbewoond gebleven. Na grondige restauratie, waarmee men op het ogenblik dus nog volop doende is, wordt het weer voor bewoning gereed gemaakt. Maar wanneer het geheel en al klaar zal zijn? De intendant van het paleis Soestdijk, jhr. mr. C. Dedel, wil er nog geen positief antwoord op geven. „Dat is nog niet te zeggen, al hebben Verwarrende verordening bracht Boskoper voor de politierechter „Het is onbegrijpelijk dat een zo grote organisatie geen beter leesbare verorde ning voor de mensen kan samenstellen, waardoor men tenminste weet waar men aan toe is", zo zei mr. C. M. Loeff. Want als gevolg van de onduidelijk heid van de verordening, had een boom kweker uit Boskoop zonder het te weten een overtreding van de verordening be gaan. Hij had 1575 houtstammen pru- mus van B-kwaliteit naar Engeland ge ëxporteerd, terwijl alleen A-kwaliteit mag worden uitgevoerd. In verband hiermee had verdachte ook een te lage prijs, in totaal f 1448 bere kend, omdat hij een korting had gege ven. Het merkwaardige, waarop ook mr. Loeff de aandacht vestigde was, dat verdachte geheel ter goeder trouw een doorslag van het factuur aan de orga nisatie had gezonden, die dus meteen vaststelde, dat onjuist was gehandeld. De officier bij de Haagse politierech ter eiste nu f 1000 boete of 20 dagen hechtenis tegen verdachte. De raadsman zette uiteen dat een broer van verdachte vroeger dit exportwerk deed, doch door omstandigheden laatstgenoemde het plotseling had moeten doen waarvoor pl. clementie vroeg. De rechter veroor deelde hem tot f 200 boete of 10 dagen hechtenis. Advertentie is beter, kost minder... en elke streek strak! ■€tl_ an BRINK. Groot-Am mar» Komen er in september iveer races? Zal er spoedig weer leven komen op de eerste Nederlandse skelterbaan, die ligt aan de Bodegraafse Sportlaan? Sinds de plannen van de MAK Bodegraven van dit voorjaar om de Franse filmster Brigitte Bardot naar Bodegraven te laten komen in feite werden getorpedeerd, ligt de nog geen jaar oude trots van Bodegraven eenzaam en verlaten. De MAK besloot dit voorjaar geen bemoeienis meer te hebben met skeltersport in Bodegraven en bovendien deden geruchten de ronde, dat de baan was afgekeurd. Zelfs gingen geruchten dat het wegdek funest was voor de bandjes van de kostbare skelters. Spoedig schijnt er echter weer leven in de brouwerij te komen. Gisteravond heeft de stichting „Bodegraafse Evenementen" namelijk besloten de skelterbaan aan te passen aan de moderne eisen, en wel op zeer korte termijn. Het was de mannen, die vorig jaar zo vol enthousiasme de stoot gaven tot de Bodegraafse primeur al lang een doorn in het oog, dat de skelterbaan er zo verlaten bijlag, terwijl overal in het land de banen als paddestoelen uit de grond verrijzen. Zegge en schrijve één officiële wedstrijd werd er verreden sinds de glorievolle officiële opening van vorig jaar. Dit jaar is er nog geen enkele activiteit geweest. Naar wij vernemen is dit mede de oorzaak van het feit, dat de Stichting Kartingsport Nederland de supervisie over de skelter- of karting sport over heeft genomen van de KNAC. De voorzitter van deze stichting heeft een bezoek aan Amerika gevraagd en heeft daar een geheel andere visie ge kregen op de eisen, waaraan een skel terbaan moet voldoen. De Bodegraafse baan. die vorig jaar door de KNAC werd or worpen en goedgekeurd, bleek niet aan die eisen te voldoen De baan werd wel gezellig genoemd, maai be zwaren werden aangevoerd tegen het te grote aantal b chten en tegen on voldoende gelegenheid om elkaar in te halen. Geen schuld Met klem werd ons verzekerd, dat het gemeentebestuur, dat de baan vorig jaar liet aanleggen geen enkele schuld treft, daar de KNAC de leiding by de aanleg had. De voorzitter van de Stichting Skeltersport Nederland heeft de eigena resse van de baan, de Stichting Bode graafse Evenementen nu een tekening verschaft van de baan, zoals hij zijn moet om aan de eisen te voldoen. Gis teravond heeft de Stichting deze teke ning goedgekeurd en besloten dat op korte termyn de veranderingen zullen worden aangebracht. Dat betekent, dat de baan gedeelte lijk veranderd zal worden. Enkele boch ten zullen veranderd worden, terwijl de baan ook een nieuw oppervlak zal krij gen. waardoor de bandjes minder snel slijten. Ook besloot de Stichting tot het laten bouwen van wat werd aangeduid als een baangebouw Hierin zal de jury een plaats kunnen krijgen Er zullen toiletten in komen, terwijl het tevens als clubgebouw kan dienen Men hoopt dat dit gebouwtje ook nog dit jaar ge reed zal komen. Het streven is er bovendien nog dit jaar races te organiseren, waarschijn lijk reeds in september. Hoewel Neder land nu reeds diverse skelterbanen be zit, waaronder ook enkele die groter zijn dan de Bodegraafse, schijnt de Bode graafse echter nog altijd de meest ge zellige te zijn, zo vertelde een deskun dige. we wel een streefmaand voor 1962 in ons hoofd". Een streefmaand dus wanneer de prinses haar landhuis kan gaan be wonen. Wie een oud huis koopt en daarin gaat restaureren, breken en herstellen, kan juist bij het weghalen van balken en vloeren voor verrassingen komen te staan. Zolang de vloeren en muren nog alles bedekken weet men niet welke ex tra-werkzaamheden er nog nodig zijn voor doelmatig herstel. Maar dat de restauratie wel zeer grondig geschiedt, moge blijken uit het feit dat bijvoor beeld in het interieur balken, welke te zeer door „de tand des tijds" zijn aan getast, vervangen worden door zware grenen balken, voor dit doel speciaal aangekocht. Deze moeten door vaklie den met de hand worden gevormd voor dat zij in het kasteeltje kunnen worden aangebracht. Ook het herstellen van het dak is een tijdrovende bezigheid en zo valt er nog heel veel meer te doen aan Groot-Drakestein. Jhr. Dedel verheelde allerminst dat het min of meer een teleurstelling is, dat de restauratie in oktober a.s. niet voltooid is. Er komt zeker nog wel een half jaar of wellicht enkele maanden langer by. „In de loop van volgend jaardat is het beste uitgedrukt, inderdaad", zo zei de paleis-intendant ons voorzichtigheidshalve. Belangrijke aankoop Thompsoncollectie Het gemeentemuseum te 's Graven- hage heeft uit de Thompson-collectie uit Pittsburgh, die gedurende het voor jaar in dit museum was tentoongesteld en daar voor het laatst compleet byeen was, zes kunstwerken aangekocht: drie schilderijen en drie beeldhouwwerken. Het zün een groot doek „Blauwe re gen" van Claude Monet, een „Compo sitie" van El Lissitzky, een „Composi tie met lichtblauwe cirkel" van Ben Nicholson, een plastiek „Grote vrouw met spiegel" van Henri Laurens, en twee beeldhouwwerken „Pad" en „De grote bosmens" van Germaine Richier. Als voornaamste van deze reeks aan winsten beschouwt men het grote doek „Blauwe regen" van Claude Monet. Dit behoort tot de reeks doeken op groot formaat, welke hij in zijn laatste le vensjaren (tussen ca 1920 en 1926) in zijn atelier te Giverny schilderde. Alle hebben zijn tuin met grote vijvers tot onderwerp. Zo ook de „Bauwe regen", zich spiegelend in het stille water van de vijver. Voor de Mondriaan-collectie van het museum wordt de verwerving van een „compositie" (1920/22) van de Rus El Lissitzky (Smolensk 1890-Moskou 1941) van groot belang geacht. Ook de „Compositie mèt lichtblauwe cirkel" van de Engelsman Ben Nicholson (geb. 1891) wordt een welkome ondersteuning ge acht van de Mondriaan-collectie. Bei de schilders ondergingen via het „bau- haus" te Dessau de invloed van Mon driaan. Het beeld de „Grote vrouw met spie gel" van de Fransman Laurens is een werk uit 1929, het tijdstip waarop hy zich had losgemaakt van zijn cublsti- sche vormgeving. De bronzen van Germaine Richier (1904-1959) „Pad" en „De grote bos mens", acht men respresentatief voor haar werk, waarin zij de vergankelijk heid van de mens tot beelding brengt, maar tegelijkertijd de blijvende span kracht van de geest symboliseert. EXPOSITIE ITALIAANSE BRONZEN IN RIJKSMUSEUM In het Ryksmuseum te Amsterdam zal in het najaar een grote tentoonstel ling worden gehouden van Italiaans bronzen beeldhouwwerk uit de Renais sance. De expositie kwam tot stand door samenwerking met de Italiaanse rege ring en met de Arts Council of Great Britain. Behalve uit Italië, Engeland en Ne derland komen er ook inzendingen uit Frankrijk en Oostenrijk. Er zullen werken te zien zijn van de belangrijkste Italiaanse beeld houwers uit de 15de en 16de eeuw, Do- tiatello, Pollaiuolo, Antico, Riccio, San- sovino, Giambologna. Een tentoonstel ling van bronzen van deze betekenis is tot dusver nog nimmer gehouden. De verzameling wordt eerst geëxpo seerd in het Victoria and Albert Mu seum te Londen. In Nederland is zy ge organiseerd ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van het Nederlands- Italiaans cultureel accoord. OPDRACHTEN AAN LETTERKUNDIGEN (1961) De staatssecretaris van OE. en W. mr. Y. Scholten, heeft aan de letter kundigen mevrouw H, Laurey te Haar lem, J. van Breemen te Laren (N.H.) H. G. Hoekstra te Amsterdam en C. Poort te Voorburg, opdrachten verleend tot het schryven van een aantal gedich ten De letterkundigen C. J. Kelk te IJmuiden en D. Verroen te Ryswy zul len in opdracht een roman en A. Coo- len te Waalre een aantal schetsen schrijven over (verdwynendet volksge bruiken in het oosten en zuiden van Noord-Brabant. Aan de letterkundige A. Visser te Am sterdam tenslotte is opdracht verleend een essay te schryven over de sociale en psychologische aspecten van de de- tective-Btory, Generaal Nasoetion in liet Zwarte Woud Voer medische kuur? Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen ondergaat de Indonesische minister van Defensie, generaal Nasoetion, op het ogenblik een medische kuur in het Zwarte Woud. Generaal Nasoetion, die op 3 juli na een officieel bezoek West- Duitsland verliet, keerde maandag onverwacht per vliegtuig van Cairo naar Frankfort terug, zo heeft een woordvoerder van het vliegveld van Frankfort meege deeld. Een woordvoerder van de Indonesische ambassade verklaarde, dat generaal Nasoetion in Duitsland was. „maar niet in Bonn". Hy zei niet te weten waar de generaal was. De Indonesische militaire attache, kolonel D. J. Pandjaitain, die generaal Nasoetion op zyn reis door Duitsland vergezelde, verblijft op het ogenblik in Wildbad in het Zwarte Woud. Pandjai tain zei in antwoord op vragen naar de verbiyfplaats van generaal Nasoetion, van mening te zyn, dat hy in Cairo was. Hy voegde hieraan toe, dat hyzelf met brigade-generaal Soehardjo, de Indone sische plaatsvervangend staf-chef, in het Zwarte Woud verblijft. Nog geen advies over toeslagen der N.S. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid heeft nog geen advies kun nen uitbrengen over het voorstel tot verbetering van de arbeidsvoorwaarden by de Ned. Spoorwegen. Nadat de com missie woensdag 3'/2 uur in bespreking was geweest, heeft men de vergadering tot volgende week woensdag verdaagd. In de looncommissie zou als bezwaar naar voren zijn gebracht dat de voor stellen in wezen een openbreken van het Reglement Dienst Voorwaarden (de C.A.O. voor het spoorwegpersoneel) zouden betekenen, Van de zyde van de Spoorwegen meent men dat dit niet het geval kan zyn, omdat het hier de secundaire arbeidsvoorwaarden betreft. Het is echter zo. dat de verbetering van de arbeidsvoorwaarden waarover de N.S.-directie en vakorganisaties van per soneel het nu eens zyn, voor velen een financieel resultaat zou hebben dat ge- ïyk staat aan een verhoging van het primaire loon. Realisering van de hui dige voorstellen kost de Spoorwegen nameiyk rond 10 miljoen gulden. Dit bedrag was ook gemoeid met de laatste wyziging van het Reglement Dienst Voorwaarden (primaire loonsverhoging per 1 april 1960, aldus staat te lezen in het jaarverslag van de Spoorwegen over I960). Dat de vergadering van de looncom missie van de Stichting die over de voorstellen advies moet uitbrengen aan het College van Rijksbemiddelaars is verdaagd duidt er in elk geval op dat de zaak niet eenvoudig ligt. Doodstraffen wegens spionage in Egypte In Egypte zyn gisteren de Duitse Kathy Badorf (bij verstek), haar man Jean Leon Thomas, diens vader Leon Thomas en de Egyptenaar Mohammed Hassan wegens pionage ter dood ver oordeeld Twee andere beschuldigden werden respectieveiyk veroordeeld tot levenslange dwangarbeid en een Jaar gevangenisstraf. De zevende beklaagde werd vrygesproken. Allen werden in Januari aangehouden en beschuldigd van het organiseren van een netwerk van spionage voor Israël. In Jordanië zyn eveneens wegens spionage voor Israël veroordeeld Abdoel Aziz Mohammed en Charlie Hanna Loeloe. zy kregen vyf Jaar. Loeloe was aanvankeiyk tot levenslange dwang arbeid veroordeeld. Op de dag van de vooral in 't toe ristenseizoen druk bezochte week marktis in de Zeeuwse hoofdstad Middelburg een folkloristisch feest gehouden. Op het programma ont brak uiteraard niet een ringrijderij met versierde sjezen op het Molen water. Het weer was slecht, maar de regen vermocht het enthousiasme van de in hun kleurige dracht ge stoken deelnemers niet te doven. Debat kinderbijslag in oktober verwaebt (Van onze Haagse correspondent) De nieuwe minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, zal waarschyniyk in okto ber de verdere behandeling van de wetsontwerpen inzake een algemene kinderbyslagverzekering met de Tweede Kamer ter hand nemen. In K.V.P.-kringen hee f tmen ge meend. de wetsontwerpen nog voor Prinsjesdag af te kunnen handelen. In dit verband is de datum van 12 septem ber genoemd. De regering is echter niet voornemens de Kamer voor te stellen het kinderbüslagdebat te hervatten voor de aanvang van het nieuwe parlemen taire zittingsjaar (19 september). Twee weken na de indiening der Ryksbegroting. t.w. 3 oktober, vinden de algemene politieke beschouwingen in de Tweede Kamer plaats. De regering zal dan duidelijk maken wanneer en op welke basis zy de algemene kinder bijslagwet verder wil behandelen. On voorziene omstandigheden voorbehou den, zal het dan wel de tweede helft van oktober worden. Voor 7 november staan de algemene financiële beschou wingen op het program. Daarna be gint de behandeling van de afzonder- iyke begrotingsstukken, die de Kamer zeker tot medio januari bezig zal hou den. Wespennest! Een wel zeer bijzondere ont- j i dekking deed gistermorgen de heer Peters uit Venlo. Deze was j al dagenlang op zoek naar de j herkomst van tientallen wespen die hem 's nachts uit de slaap j hielden. Iedere avond moest hij voor het slapen gaan een aantal 1 wespen de kamer uitjagen. Zelfs J het secuur gesloten houden van de slaapkamerramen had niet l het gewenste gevolg. Glstermor- i gen nam de heer Peters echter bij toeval een kamerjas van de l i kapstok op de slaapkamer. Hij t hoorde oen eigenaardig geritsel. I Het raadsel was toen spoedig 1 i opgelost. Honderden wespen J hadden een mouw van dit kle dingstuk, dat zelden nog werd gedragen, tot wespennest geko- zen! Wijziging in leiding van Maarse en Kroon In verband met een toekomstige wy- -ziging in de structuur van de leiding van Maarse en Kroon te Aalsmeer zyn met Ingang van 1 november als ad junct-directeur aangesteld de heer W. G. Maarse. thans algemeen .i t< nt Ivan de directie en mr H. A. Hoed, thans j secretaris van de Konlnkiyke Neder landse Vereniging van Transport-<>n- 'em^mlngei KVV.TO In Den H g. VIER JAAR VOOR MISHANDELING Vier jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de rege ring heeft de rechtbank in Rotterdam vanmorgen een 21-Jarine fabrieksarbei der opgelegd voor mishandeling van zyn 3-jarig dochtertje. Er was vyf Jaar tegen hem geelst.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5