Hollanders vergrootten voorsprong in de Regenboog-teamwedstrijd Reglement van TOTO is ingrijpend gewijzigd Ed Hoppe en Rolf v. d. Baumen spelen hoofdrol bij de Valken Een extra prijs voor een gratis gokje op vijf gelijke spelen m een Koster schakelt Den Holder uit zenuwslopend tennisduel Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 19 juli 1961 Derde blad no. 30403 Kaagweek trof opnieuw goed zeil weer (Van onze sportredacteur) De Leidenaar Ed Hoppe en de Hagenaar Rolf v. d. Baumen spe len in de Valkenklasse A de hoofdrollen. Zondag werd Rolf v. d. Baumen winnaar en eindigde Hoppe op de tweede plaats, maan dag waren de rollen omgedraaid en gisteren was het weer de beurt aan Rolf v. d. Baumen om ruim voor zijn Leidse concurrent als winnaar het finishschip te passe ren. Als deze Valken-matadoren deze regelmaat aanhouden zou vandaag, op de laatste dag van de Kaagweek, Ed Hoppe dus weer moeten winnen en in dat geval zouden beiden met een gelijk aan tal punten eindigen. Maar voor de hoofdprijs, het Zilveren Valkjacht, telt dan het beste resultaat in de laatste race John Hofland stuurde in de Holland- Friesland-teamwedstrijden zijn Regen boog voor de derde maal in successie winnend langs het finishschip. De cap tain van het Hollandse Regenboogteam nam bij het ingaan van de tweede ron de de eerste positie over van zijn team genoot Bakker, die zich prompt liet te rugvallen om de dreigend oprukkende Fries Alberda een flink eind uit de goe de richting weg te loeven. Hofland kon daardoor ongehinderd ver uitlopen, maar Bakker verspeelde er zijn tweede plaats mee. Het zou ook geen derde plaats worden voor de Rotterdamse ingenieur. Een goede vijftig meter voor de finish werd hij weggeloefd door de Fries Jackio de Wilde, die daarmee vrij baan maakte voor zijn teamgenoot Van der Zee. Na deze goocheltoer poogde De Wilde voor zichzelf de vierde plaats op te eisen. Hij trachtte daartoe de Hollander Sie- verts, die dezelfde plannen koesterde, uit de baan te drukken, maar deze oude Regenboogrot uit Santpoort liet zich niet in de luren leggen en wrong zijn Coppelstock in het kleine gaatje tussen De Wilde en het finishschip. Daarmee Uitslagen (Leiden)2. A. 3. B. v. d. Akker De belangrijkste uitslagen luiden: HollandFriesland Regenbogen: 1. J. Hofland (Holland)2. J. Alberda (Friesland); 3. A. v. d. Zee (Friesland); 4. J. H. C. Sieverts (H); 5. J. de Wilde (F)6. ir. G. A. Bakker (H)7. A. Ge- buis (H)8. G. Oom6 (F)9. K. J. Tol (H)10. mr. A. v. d. Werf (F). Holland 28.1 pnt; Friesland 27 pnt. Totaalstand na 3 wedstdijden: 1. Hol land 86.3 pnt; 2. Friesland 78 pnt. Vrijheidsklasse A: 1. L. P. J. Willemse (Rotterdam)2. L. v. Tienhoven (Den Haag); 3. B. v. Wijk (Woubrugge). Pampusklasse A: 1. H. J. de Ruyter (Heemstede)2. H. J. Duchateau (Sassenheim); 3. J. S. v. d. Harst (Rijswijk). Vauricnklasse: 1. B. Swart (Koog a. d. Zaan); 2. W. Wittoeck (België); 3. T. J. de Jong (Hilversum) F.D.-klasse: 1. H. Blok (Den Haag)2. D. de Kat (Den Haag); 3. F. ten Herkei (Den Haag). Vrijbuitersklasse 1. Ph. S. B. v. Doorn (Bussum); 2. A. J. H. Messing (Hilversum)3. C. Kruys- se (Delft). Valkenklasse: 1. E. Rolf v. d. Baumen (Den Haag); 2. E. J. Hoppe (Leiden)3. J. P. J. Bak ker (Den Haag). 12 m2-klasse: 1. W. Guldemond Borra (Amsterdam) (Amsterdam) Drakenklasse: 1. Drs. J. Bier (Hilversum)2. J. C. P. Hofkes (Den Haag)3. W. Klomp (Voorburg). Regenboogklasse 1. J. H. C. Sieverts (Santpoort); 2. Do v. d. Hulst (Hillegom); 3. J. Hofland (Rotterdam) 16 m2 Streepklasse A: 1. J. P. van Dijk (Leiden); 2. J. Blonk (Rijswijk); 3. A. W. Endstra (Amster dam). Finn jollen: 1. Koos de Jong (Rotterdam); 2. H. W. van Berkel (Rotterdam); 3. J. N. Bodegraven (Nieuwkoop). Olympiajollen 1. Tj. M. de Vries (Den Haag)2. Chr. Zwetsloot (De Kaag); 3. E. W. van Roessel (Amsterdam). Flying Juniorklasse: 1. A. G. Dudok van Heel jr (Bussum) 2. H. C. Heineke (Hilversum); 3. Ed. Swart Wassenaar) ^""vibixr (Vinkeveen); 2. W. H. Hol- trop (Haa- lem). 12 Voetsjollen: 1. P. J. M. Bulters (Heemstede); 2. mevr. M. E. Plantenga-Tims (Rotter dam); 3. L. lorrmels (Bentveld). CuracaoDe Kaag (teamwedstrijd Pampusklasse) 1 J. Greevelink (K); 2. mr. D. v. Eek (K); 3. J. W. Lemson (K); 4. J. v. d. Harst 'C); 5. J. J. M. Vegt (C); 6. J. Servaas (C). De Kaag 15.1 pnt, Curacao 6 pnt. To taalstand: 1. De Kaag 35.1 pnt; 2. Cu racao 28.2 pnt. was het gevecht nog niet teneinde. Het werd mondeling op de wal voortgezet, want zowel Sieverts als De Wilde had de protestvlag in het want hangen. De reglementen werden uit de achterzakken gehaald, maar na langdurige debatten besloten beide partijen De Wilde had tegen Bakker en Sieverts tegen de Fries geprotesteerd de protesten weer in te trekken. Men kwam tot de ontdekking dat men er niet wijzer van zou worden. In deze derde teamwedstrijd boekten de Hollanders 1.1 punt winst, waardoor de totaalstand 86.3 tegen 78 in hun voor deel is geworden. Sportief gebaar Kort voor de aanvang van deze tra ditionele Regenboogwedstrijd kwam Krijn Tol tot de ontstellende ontdekking dat hjj een deel van zijn roer had ver loren. Hij kwam daardoor, overstappend in het reserveschip van Bos, enkele mi nuten telaat aan de start. De Friezen maakten toen het bijzonder sportieve gebaar door mr. v. d. Werf op de onfor tuinlijke Hollander te laten wachten... In de open Regenboogwedstrijd, 's middags, boekte Sieverts, bij de eerste boei reeds in eerste positie, een fraaie zege. John Hofland, die maandag in de strijd om de hoofdprijs één punt achter was geraakt bij Alberda, besteedde al zijn aandacht aan zijn Friese rivaal. En met succes. Halverwege de wedstrijd had de Fries het contact met de kopgroep verloren, maar op de kruisrakken zeilde Alberda razend hard en daarmee wist hij het gat goeddeels weer te overbrug gen. Verder dan de zesde plaats kon hij het evenwel niet brengen en daar Hof land als derde achter Sieverts en de Hillegommer D^ van Hulst finishte, heeft de Rotterdammer de leiding in het algemeen klassement herovert. Eén al bekend Eén hoofdprijswinnaar is al bekend. In de Flying Juniorklasse behaalde Dudok van Heel jr. zijn derde overwin ning in successie. In de Vrijheidsklasse gaat de strijd tussen Bouw van Wijk, die evenals maandag ook gisteren niet ver der dan een derde plaats kwam een tamelijk mager resultaat voor de Wou- brugse zeiler en de jeugdige Lex van Tienhoven, die opnieuw beslag legde op de tweede plaats, ditmaal achter de Rot terdammer Willemsen. In de Vaurienklasse zal de hoofdprijs wel in het bezit komen van de Belg Wittoeck, hoewel hij gisteren genoegen moest, nemen met een tweede plaats achter de Zaanstreker Swart. In de FD-klasse is Heike Blok onbe twist de sterkste man. Hij spoot weer met grote voorsprong op de Kat en Ten Herkei over de plassen. Onze stadge noot Guldemond is heer en meester in de 12 m2-klasse. Met twee eerste en één tweede plaats staan de papieren van de Leidenaar er uitstekend voor. De Am sterdammer Borra, gisteren tweede ach ter Guldemond, is de enige die hem theoretisch nog zou kunnen bedreigen. Drs. J. Bier toonde zich voor de tweede maal in successie de sterkste van het op vallend kleine Drakenveld en in de 16 m2-Streepklasse zagen wij de Leidenaar J. P. van Dyk weer eens winnend de finish passeren. Geen competitie Weliswaar is in de Finnjollen de con currentie voor Koos de Jong niet groot de cracks zijn ditmaal niet van de partij maar het is altijd nog de vraag of zij De Jong op „eigen" Kaagwater, dat hij als geen ander kent, hadden kun nen kloppen. De Rotterdammer stuurde zijn Zo merweelde opnieuw winnend langs het finishschip. Judopromotiss Bij de maandelijkse judo-examens, welke gehouden werden in de Sport school Luiten aan de Pieterskerkgracht zijn aan de navolgende leerlingen van deze school een hogere graduatie uit gereikt: Gele slippen: J. Rapmund, gebr. Van As. K. Kers. H. A. Brot, J. de Haas, E. v. d. Blom, L. A. en E. Berk, E. Sanders, v. Praag. H. Vijlbrief. Gele Band: J. Veen, H. v. Linschoten, J. Burgerjon, L. v. Riswick, R. Mooten, H. Putten. R. v. d. Heiden, S. A. Willem sen, F. Bekooy, H. Verschooten, P. v. d. Broek, G. Bonte, J. v. Eek, T. Kok, W. Lancel, J. v Hemmelen, G. Bousie, A. Verbiest, R. Hunck, H. IJzerman, C. v. Wieringen, R. Oosterwouder, H. Hak- kert, J. v. Zijp, A. v. Rijswijk, P. Pronk, G. J. Zierikzee, T. Mosseveld, T. Fasel, W. Gressie, J. Gressie, H. Regeer, Z. Pelzer. Oranje slippen: mej. W. Dekker, mej. S. Baars, B. Boon, F. v. d. Heyden, F. v. Dorp, B. Berk, M. Chen, F. Nieuwenburg. Oranje band: P. Brinks, H. v. d. Zee, mej. R. v. d. Post, mej. S. Jansen, A. Noppen, D. de Bruin. Groene slippen: H. Kreulen. Groene band: R. v. d. Sar, A. de Bruin, F. de Bruin. Blauwe band: mej. N. Fontein, mej. E. Zwartelee, mej. G. Turk en M. Turk. Bruine band: F. v .d. Steen en J. v. d. Steen. De examencommissie bestond uit de heren: W. Luiten 3e Dan; P. Goederaad 3e Dan; B. Paul 2e Dan (Engeland)H. Kirstens en J. Jonkman beiden le Kyu. Pech had J. N. Bodegraven uit Nieuw koop, die voor het eerst in de Finnen uitkomt. Met nog enkele meters te varen leek hij praktisch zeker van de tweede plaats. De wind viel toen even uit zijn zeil en daarvan maakte Van Berkel ge bruik om onder de Nieuwkoper door te gaan en deze met enkele centimeters de tweede plaats af te snoepen. Tenslotte de teamwedstrijd Cura^ao- De Kaag in de Pampusklasse. Het her stel van de Kaagzeilers was bepaald verrassend. Na de twee kleine nederla gen in de eerste wedstrijden legden zij gisteren beslag op de eerste drie plaat sen, waarmee de achterstand radicaal werd omgezet in een aanzienlijke pun- tenvoorsprong. Prijzen bed rag met 10verhoogd Concours-Hippique Hoofddorp Tonny Timmer (met Rebel) leidt in strijd om de Ned. springtitel Slechts drie van de zestien combinaties, die hun kandidatuur hebben gesteld voor het Neder landse kampioenschap springen, slaagden erin het jachtspringcon- cours te Hoofddorp zonder fouten door te komen en dit drietal eiste ook de ereplaatsen voor zich op. Geen der anderen wist de straf- seconden te compenseren met een snelle tijd. Behalve Proets Arts die met Tere sa in 90.2 sec. rond kwam, maar door twee foutsprongen (op het hek en >op de hindernis in de driesprong) haar totaal op 104.2 zag komen reed geen der deelnemers het parcours als een waar jachtspringconcours. Nu leende het par cours met z(jn ongetwijfeld originele hindernissen verscheidene waren op gebouwd met aan het boerenbedrijf ver wante voorwerpen zoals melkbussen zich misschien niet zo direct voor het jachtspringen, doordat er slechts één recht stuk in voorkwam en de combi- was toch niet de oplossing voor een hoog gewaardeerde plaats. Met Rebel kwam Tonny Timmer, die daarvoor met een onwillige Frappant op 135.4 sec was gekomen, tot een goede verrichting en hij troefde daarmee Ma- dy Koster, die met Axel als eerste het parcours foutloos reed Slechts Anton Ebben, die drie paarden in de ring bracht met de eerste, Easter Parade, werd hij uitgebeld wegens een fout in het parepurs en met Bajazzo kwam zijn totaal door 1 fout op 108.4 sec. wist dit tweetal te benaderen, maar niet te overtreffen, want daarvoor leidde ook hij Tamara te zeker over de hindernis sen. De overigen kwamen niet in het stuk voor en enkelen kwamen zelfs tot een teleurstellende prestatie, zoals Cees Schmal met Feldblume, welke combina tie slecht rondging en door twee fouten en twee weigeringen op 181,9 sec kwam, en Velstra met The Honest Man met 123,2 sec. Door een foutief parcours te rijden hetgeen diskwalifisatie tot ge volg had werd Maathuis met Troon- gravin Anna reeds in de eerste manche voor de titel uitgeschakeld, welk lot ook Wolf met Athleet trof. Vandaag zouden de twee volgende manches gehouden worden, terwijl dan vele wendingen, maar de voorzichtigheid waarmee de meesten nu rondgingen Lukowski net met hakken over sloot (Van onze tennismedewerker) De verrassing in het tennistoernooi van het Leidse Hout was gisteren ongetwijfeld de nederlaag, die Den Holder (Leidse Hout) in het heren enkel leed tegen Koster. De Leidse Hout-speler had in deze partij we liswaar het geluk niet met zich in de beslissende fase van de derde set knalde hij twee passeer schoten, die de opgelopen Koster kansloos zouden hebben gelaten tegen de net- band, terwijl ook de arbiter zeker 2 geheide fouten maakte o.a. op een perfecte lob, die een decimeter bin nen de lijn teas maar met zijn be tere slagentechniek had hij de winst toch moeten kunnen forceren. Intussen was het de verdienste van de technisch mindere Koster, dat hij Den Holder in zijn vertraagd spel meetrok. Zo sterk deed Koster dat, dat Den Hol der zelfs op kansen die voor hem door gaans opgelegd pandoer zijn, ingehou den sloeg. Naar het net kwam Den Holder zo goed als niet meer, maar Koster waagde, beslist minder op de volley dan de Leidse Hout-speler, de net-aanval op kritieke momenten wel en die durf werd beloond met de zege, 6—8, 6—3. 7—5. Een andere kanshebber op de titel in het herenenkel B, Koole, had het tegen Moens zo zwaar te verduren, dat hij 1 set, de tweede, met 2—6 moest prijsge ven. In de derde set is de strijd lange tijd open geweest. Tenslotte gaf hier de betere techniek wel de doorslag, 3—6, 62, 46 voor Koole. Geen moeite naties sterk geremd werden^door de j»bovendien de landelijke ruiters op ver schillende onderdelen, waarbij een dres- suurproef en een springconcours, uit komen. De uitslag van het jachtspringcon cours, waarvoor ir. J. H. van Ommen van Guylik een parcours had gebouwd ter lengte van 730 meter met 14 hin dernissen, waarbij een driesprong, een tweesprong en een drie meter brede sloot, met een maximale hoogte van 1.30 m was 1. A. Timmer met Rebel 96.3 sec., 2. mej. Mady Koster met Axel, 97.4 sec., 3. A. Ebben met Tamara 97.8 sec., 4. mej. Proets Arts met Teresa, 104.2 sec. 5. A. Ebben met Bajazzo, 108.4 sec., 6. Lance Huet met Karnac 116 sec. Toernooi Leidse Hout Desalniettemin leek hij niet aan een nederlaag te kunnen ontkomen, want Savalle had in de derde set 1—6, 6—3, met 42 een stevige voorsprong. Een inzinking van Savalle gaf Lukowski de kans de hakken over de sloot te krijgen, 64. Vermeldenswaard is verder nog de „bekeken" winst, die P. Oost behaalde op T. Grimbergen, 6—3, 6—2. Oost zou in dit toernooi nog weieens, onverwacht hoge ogen kunnen gaan gooien. De door de regen traag geworden banen lenen zich bij uitstek voor zijn slim en ge varieerd verdedigend spel. Verrassing De no. 1 geplaatste Nordlohne had1 tot Sevenaermej. met Zwart, die in herenenkel C tot de 3—6, 60. ernstige gegadigden voor de lauwerkrans moet worden gerekend, niet veel moeite, 61, 61. Lukowski kreeg van Savalle met 16 in de eerste set een koude douche. Hij begreep gelukkig bijtijds, dat. hij in deze partij niet op een w.o. behoefde te rekenen en dat hij alle capriolen beter achterwege kon laten. In het herenenkel C leverde v. Wer- kum een keurige prestatie, door na ver lies van de eerste set, 57, zijn tegen stander Steger aan de kant te zetten, 6—1, 6—4. Een verrassing was in het gemengd dubbel B de nederlaag van de toch waarlijk niet zwakke combinatie mej. BakkerLukowski tegen mej. v. cl. DriftJanssen. Laatstgenoemden speel den echter meer met het hoofd en dat is vooral in een gemengd dubbel o zo belangrijk, 4—6, 4—6 voor mej. v. d. DriftJanssen. UITSLAGEN Herenenkel B: OostGrimbergen 63, 62; LukowskiSavalle 1—6, 63, 64; BlankhartDibbets 62, 64; WesterveldHofstede 3—6, 79; Bonte IJkema 64, 62; MoensKoole 36 62, 46; RipassaHardeman 36, 46; Den HolderKoster 86, 3—6, 5—7. Herenenkel C: v. NoordijkTemmink 1—6, 2—6; Dibbets—Keizer 3—6. 0—6: v. Wijngaarden—Kengen 16, 62. 64; WesterveldVrijenhoek 62. 62; v. WerkumSteger 57, 61, 64. Damesenkel B: mevr. Kasten—mej. v. d. Berk 16, 64, 26; mej. Pius— mej. Bakker 61, 64; mej. Tieleman— mej. E Kengen 63, 61; mej. Nispen v. Wijngaarden 6—3. j 6-3, 6-2. IC Nederland neemt le dag Birmingham een 53 voorsprong De IC Nederland nam op de eerste dag van de tenniswedstrijd tegen een team van Warwickshire in Birmingham een verdiende 5-3 voorsprong. Een dub belspel werd gestaakt bij gelijke stand en zal niet worden hetvat, tenzij de einduitslag dit noodzakelijk maakt. Het Nederlandse team won vier van de zes enkelspelen. De meeste indruk maakte de overwinning van Rob Kuy- pers. Deze jonge speler, die op het laat ste moment de niet beschikbaar zijnde Piet van Eysden verving, kwam voor het eerst uit op een grasbaan paste zich zeer snel aan en zegevierde met 6-4, 7-9, 6-4 over de linkshandige Brit George Holdsworth. Willem Maris had veel moeite met Matt Mohtadi. De Brit, die in de twee de set twee matchpoints redde, kwam in de beslissende set zelfs met 5-2 voor te staan. Tweemaal nog kreeg de En gelsman de kans bij 6-5 en 7-6 om op eigen service de beslissing te for ceren, maar beide malen faalde hij. Ma- ris nam de service van zijn tegenstander om vervolgens zijn eigen service te be houden: 3-6, 8-6, 9-7. Evert Schneider speelde tegen Ralph Oliver een tactische partij. Inplaats van risico's te nemen, bepaalde hij zich er in hoofdzaak toe lengte en vaart in het spel te houden, waardoor de Brit fou ten begon te maken Schneider won met De Stichting „De Nationale Sporttotalisator" heeft het regle ment van de voetbalpool ingrij pend gewijzigd. De gebruikelijke voorspellingen op uitslagen winst, verlies of gelijkspel blij ven weliswaar gehandhaafd, doch daarnaast stelt de stichting nog 'n extra prijs ter beschikking voor degene, die een vijftal gelijke spelen goed voorspelt. Op de nieuwe totoformulieren, die zon dag 20 augustus a.s. in gebruik zullen worden genomen, staan 30 wedstrijden vermeld. Zoals gezegd, blijft de gebrui kelijke methode gehandhaafd. In tegenstelling met het afgelopen sei zoen zullen echter niet 15 wedstrijden tellen voor de vaststelling van de prij zen, doch slechts 13. Wel komen er op het formulier nog een tweetal „reserve- wedstrijden" voor. Er zullen twee prijzen beschikbaar i worden gesteld, namelijk een eerste prijs voor de deelnemer(s) met 0 fouten en een tweede prijs voor de deelnemer (s) met 1 fout. Indien er geen feilloze voorspelling is gedaan, wordt het bedrag van de eerste prijs toegevoegd aan de tweede. Deelnemers met 2 of meer fou ten komen niet meer in aanmerking voor een prijs. Gratis extraatje Er kan worden gespeeld in twee, vier, zes of acht kolommen, waarvoor een in leg van respectievelijk f 0,50, f 1,00, f 1,50 en f 2,00 verschuldigd is. Voor el ke twee ingevulde kolommen mag de deelnemer geheel gratis een vijftal ge lijke spelen voorspellen uit de 30 op het formulier vermelde wedstrijden. Voor degene (n), die de juiste voorspellingen heeft (hebben) gedaan, is 'n extra-prijs beschikbaar. Indien meer dan vijf wedstrijden in een gelijkspel zijn geëindigd, gelden al deze ontmoetingen voor de vaststelling van de prijswinnaar. Eindigden minder dan vijf wedstrijden onbeslist, dan wordt het bedrag van de extra-prijs toege voegd aan dat van de volgende sport- toto. Hoger prijzenbedrag Het voor prijzen beschikbare bedrag wordt met 10 procent verhoogd. Be droeg het prijzengeld vorig seizoen 30 l Verdere uitslagen: De Jager—mej. I Drane versl. Breukink (N) 6-8, 6-2. 8-6. Damesenkel C: mej. Gans 61. 61. i Buswell versl. Van Dalsum (N> 7-5, 6-4. Herendubbel B: Moens/Feldkamp— Goris (N) versl. Powell 7-5. 8-6. Hogervorst'Karsten 60, 60: Kluivers Dubbelspelen /KooleIJkema/Meyers 62, 64. Goris en Van Dalsum (N) versl. Oliver Gemengd dubbel B: mej. v. d. Drift en Powell 7-5, 6-3 Holdsworth en Drane Janssen—mej. Bakker/Lukowski 6—4,1 versl. Breukink en Kuipers (N) 0-6, 9-7, 6—4. 16-3. De Vierdaagse KOKSSCHOOL zorgt voor militaire magen Ook dit jaar zal de operatie „Cen traal", die al enige jaren de verzorging van de duizenden binnen- en buiten landse militairen, die deelnemen aan de vierdaagse afstandsmarsen van de K.N.B.v.L.O. te Nijmegen, op zich neemt, weer -<roots van opzet zijn. Er komen maar liefst 12.000 militairen naar Nij megen. Dagelijks zullen zij 10.000 kg aardappelen. 3.000 kg diepvriesgroenten, 1200 kg fruit en vele duizenden boter hammen in hun hongerige magen doen verdwijnen. Drie keukens, elk met 30 man van de Militaire Koksschool te Leiden, zullen de maaltijden verzorgen. Voor het vervoer van de militairen en het transport van de maaltijden zijn 200 drietonners ingeschakeld. De 40 rust plaatsen. die op de route van de mili tairen zijn geprojecteerd, kunnen via radioverbindingen onderling contact houden. Voor eventuele noodgevallen zal een helikopter kunnen worden inge schakeld. Een nieuwigheid in de maaltijden van de militairen is het karbonaatje, dat tijdens de broodmaaltijden aan de deel nemers zal worden uitgereikt. Zo'n 120 varkens zullen daarvoor per dag het le ven moeten laten VOETBAL Interessante wedstrijden voor Quick Boys in Katwijk Voor Quick Boys staan er In de ko mende weken twee bijzonder interes sante wedstrijden op het programma. Zaterdagmiddag 29 juli ontvangt de Katwijkse ploeg in het fraaie sportpark Nieuw Zuid het volgens gedane toe zeggingen complete eerste elftal van Fortuna '54 uit Geleen. Compleet dus met gerenommeerde krachten als Faas Wilkes, Cor van der Hart en anderen. Twee weken later op zaterdagmid dag 12 augustus dus treedt het Kat wijkse zaterdagelftal als gastheer op van de ploeg van Volendam, die dit jaar terugkeerde naar de eredivisie. CRICKET Flamingo'sOxford De cricket touring club „De Flamin go's" zal zijn achtste lustrum vieren met een tweedaagse wedstrijd tegen de Oxford University Cricket Club De ontmoeting, waarvoor Oxford zijn sterk ste team zal afvaardigen, wordt zater dag 29 en zondag 30 juli op het HCC- terrein in Den Haag gespeeld. Niet al leen Oxford waarvan de speelsterkte gelijk staat met een sterke county-club komt in een bijzonder sterke samen stelling uit, ook „De Flamingo's" hebben een elftal dat bestaat uit gerenommeer de spelers, zodat het team kan worden beschouwd als een officieel Nederlands elftal. Zowel voor Oxford als voor de Fla mingo's zijn dertien spelers geselec teerd. Het zijn: De Flamingo's; Colthoff (HCC) aan voerder en wicketkeeper, De uig iRood jen Wit» Gallois <HCC). Stolk (Hermes DVS), Van Arkel (HCC). Wally van j Weelde (VOC>, Van der Vlugt (HCCi. Spits iVRA)Van der Bosch <HCC), Ernst Vriens (HCC), Van Staay <HCC), Max Maas (Haarlem) en Onstein (Rood en Witt. Oxford University: Worsley, Green, Baig, Fry, Drybrough (aanvoerder), Waters (wicketkeeper). Duff, Piachaud Jakobson, Anderson, Potter, Thompson, I Murray. procent van de inleg, met ingang van 20 augustus wordt het verhoogd tot 33 procent. De eerste prijs bedraagt 55 procent van het totale prijzengeld, de tweede prijs 30 procent en de extra prijs 15 procent. Zoals bekend zijn prijzen beneden de f 1000,- vrij van belasting. De hogere prijzen worden met 15 pro cent belast. Deze belasting zal door de Stichting Sporttotalisator worden be taald. De maximum-prijs die wordt uit betaald bedraagt dus f 50.000.-. na af trek van belasting, hetgeen betekent dat de maximale prys wordt verhoogd tot f 58.823.53. Indien er geen deelnemer met 0 of 1 fout is, wordt het prijzengeld van de eerste en de tweede prijs toegevoegd aan dat van de extra prijs. Mocht geen deelnemer vijf gelijke spelen hebben ge raden. dan wordt de extra prijs ge voegd bij de tweede prijs. Wanneer min der dan vijf ontmoetingen in een ge lijkspel zijn geëindigd, komt de extra prijs te vervallen en wordt het bedrag gereserveerd voor de extra prijs van de eerstvolgende toto. Indien van de wed strijden, genummerd van 1 tot en met 15, er minder dan 10 doorgaan, worden in het geheel geen prijzen uitgekeerd. Het prijzenbedrag wordt dan gevoegd bij de volgende sporttoto. Om de Europese titel één-man szwaardbo ten Gisteren is in de Mecklenburgse Bocht voor de Oostduitse havenplaats Warne- munde het Europese kampioenschap één-manszwaardboten begonnen, dat wordt gevaren in de Finnjollenklasse. Nederland is hierin vertegenwoordigd door Wim Maarse, die in de eerste race de vijfde plaats bezette. Het was prach tig weer, toen de deelnemers uit dertien landen om half drie gestart, werden voor de baan van 8.5 zeemijlen, die in de vorm van een driehoek, welke tweemaal moet worden gevaren, ten oosten van het Wamemunder Kanaal in volle zee is uitgezet. Uitslag eerste race: 1. Walter (O. Did.)'1215 pnt 2. Rau- daschl (Oostenrijk) 914 pnt.; 3. Pinaud (Frankrijk) 738 pnt.; 4. Andersson (Zweden) 613 pnt.; 5. Maarse (Ned.) 516 pnt.; 6. Schoemer (Hongarije) 437 pnt.; 7. Kuhweide (W. Did.) 370 pnt. WIELRENNEN Huub Zilverberg thuis De Nederlandse onafhankelijke Huub Zilverberg is gisteravond in zijn woon plaats Goirle teruggekeerd. Zoals be kend kwam Zilverberg donderdag 13 juli tijdens de tiende étappe van de Ronde van de Toekomst in de afdaling van de Aubisque zo ernstig ten val, dat hij in een ziekenhuis te Limoges moest worden opgenomen. Maandag zijn de hechtsels verwijderd en gisterochtend kreeg hij toestemming om per auto af te reizen. Leden van de supportersclub van de blonde renner uit Goirle waren naar Limoges gekomen om Zilverberg op zijn terugreis te vergezellen. De verwondingen van Zilverberg zijn nog steeds van een dergelijk ernstige aard, dat hij voorlopig nog niet in wed strijden zal kunnen uitkomen. SCHERMEN Pool Parulski werd wereldkampioen floret De Pool Parulski werd gisteravond in Turijn wereldkampioen op floret na een barrage-partij tegen de Hongaar Ka- muti. De Olympische kampioen Zdano- vich (Rusland) kwam niet verder dan de vierde plaats. De uitslag van de finale was: 1. Parulski (Polen) 5 overw. 2 nederlagen; 2. Kamuti (Hong.) 5 overw. 2 neder lagen; 3. Midler (Rusland) 4 overw. 3 nederlagen; 4. Zdanovich (Rusland) 4 overw. 3 nederlagen; 5. Magnan (Frank rijk) 4 overw. 3 nederlagen; 6. Hoskyns (G.-B.) 3 overw. 4 nederlagen; 7. Svechniko (Rusland) 3 overw. 4 nederl.; 8. Woyda (Polen) 7 nederlagen. HENGELSPORT Viscollege „De Brasem" hield zijn wed strijd in het Oegstgeesterkanaal, zowel het weer als de vangst was slecht. De uitslag was als volgt: 1 J. Vos 600 gr., 2. H. Vos 415 gr.. 3. O. Lakervelt 300 gr., 4. A. J. Brussché 180 gr., 5. H. Jansen 90 gr., 6. P. Eradus 45 gr., Overige leden geen vis op de schaal gebracht. SPORTSPLINTERS Ruim 40 000 atletiekliefhebbers wa ren gisteravond verzameld in het Neckar Stadion te Stuttgart, waar zij getuige waren van de eerste fase van de strijd tussen de herenploegen van West-Duits- land en de Verenigde Staten. De Ameri kaanse gasten leken naar een royale zege te snellen, toen zij na vier num mers reeds 16 punten verschil hadden gemaakt (30-14i maar aan het einde van de avond (na tien nummer.,) was deze voorsprong geslonken tot 6 punten (56—50). Van 18 september tot en met 6 oktober a.s. zal in Emmen het tweede wereldkampioenschap schaken voor da- meslanden teams worden gehouden. Men verwacht, dat ongeveer 25 landen aan dit toernooi zullen deelnemen. Elk team zal bestaan uit twee speel sters plus een reserve. Voor Nederland zijn uitgenodigd mevrouw Heemskerk (eerste bord) en mevrouw Vreeken (tweede bord). Reserve is mevrouw Tim mer. Met ingang van het voetbalseizoen 1961-1962 is oefenmeester W. Ornnv n- dijk als trainer verbonden aan de Nij meegse amatcur-eerste-klasser Quick N. Ex-Fei) en oordspeler Groenendijk Is oa trainer geweest bij Eindhoven. Elink- wtjk en NEC. Miel de Vos. die totnutoe de training van de Nijmegenaars verzorgde, heeft wegens drukke werkzaamheden rijn overeenkomst met Quick N beëindigd. Hij zal in het nieuwe seizoen dc Nij meegse derde-klasser Union onder zijn hoede nemen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5