Goede vraag naar goed *aag naar goed vee WEST-BERLIJN ONTVANGT VELE KERKDAGGANGERS Kerkelijk Leven Feike Asma concerteerde in de Nieuwe Kerk te Katwijk Zee Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 19 juli 1961 Tweede blad on. 30403 Tweede etappe „Tour de Frats 1961 Tijdrit-zege voor „Rijnvogels" Sterk rijdend Brammen op de tweede plaats De Amsterdamse motorpolitie die 's de-Frats" de hoofdstad had binnengeloo om de jongelui te begeleiden naar het S politiemannen de karavaan door het ver) niet in het minst bij de renners zelf Radio-verslaggever Barend Barendse stond op het Voorplein de „Tour-de- Fratsers" reeds op te wachten. Een in drukwekkende technische wagen van de Radio-Unie slokte via een kabel de woorden op, die Ome Joop, Gele Trui drager Schildhuizen, de „Rijnvogels" en de grootste pechvogel Jaap Jekel door de microfoon spraken. De laatste ver bleef gisteren voor de tweede en laatste dag in de bezemwagen na de ongeluk kige val, die hem tijdens de eerste etap pe van Arnhem naar Amsterdam daarin had doen plaatsnemen. TIJDRIT Na de interviews van Barend Barendse kregen de renners de beschikking over ae wielerbaan van het fraaie Stadion. Een tijdrit stond op het programma. De „Rijnvogels" met hun kopman Ton Valk en de Gele Trui aan het hoofd behaal den de zege. De Brummense ploeg, die zeer sterk reed, eindigde op de tweede plaats. De derde en vierde plaats waren voor de „Bollenjongens" en de „Leidse Nationale Ploeg". Vervolgens zei men de hoofdstad vaarwel en trok men aan op Rotterdam. Zonnig weer maakte de rit door het Hollandse polderlandschap tot een genoegen. Na de middagmaaltijd kregen de jongelui, die niet beschikken over „super-fietsen", de kans om hun puntenaantal middels een veldrit wat „bij te spijkeren". Pechvogel Jaap Jekel, die nog steeds bezemwagen-arrest had, leende stilletjes een fiets van een vriend teneinde in de veldrit „zijn partijtje mee te blazen". Wederom had hij pech, want de tour dokter had zitting in de jury. Toen Jaap dat bemerkte nam hij het zekere voor het onzekere en ruimde het veld. Tegen de avond was in Rotterdam wederom motorpolitie present om de karavaan naar haar nachtkwartieren te begelei den. VINGER IN DE PAP De Brummense ploeg heeft gisteren veel punten verzameld. Daardoor moest Gele Truidrager Frits Schildhuizen dit Mulo-examens Voor het Mulo-diploma A zijn ge slaagd de dames: M. C. Angenent te Bodegraven: H. H. A. Pappenbeck te Noordwijk aan Zee; M. de With te LeidschendamG. A. Kres te Leiden: A. J. v. Vliet te Voorschoten; J. E. v. Gent te Leiden; T. J. v. d. Berg te Oegstgeest; T. Jansen, G. de Wolf, J. J. Seijn, H. P. Verbiest, R. Waller al len te Leiden. De heren: J. Grootendorst te Zwam- merdam; J. Boef en J. v. Geer te Bode graven; W. J. Duindam en J. de Jong te Noordwijk aan Zee; D. C. E. v. Om men, P. H. Arends, M. Weesjes te Voor schoten; A. C. v. d. Akker te Leidschen dam; T. L. Voordouw te Voorschoten; R. H. de Kok te Leidschendam; F. D. Kouwenhoven en W. H. v. Bemmel te Leiden. Afgewezen 3. Middenstandsexamens Voor het middenstandsdiploma zijn ge slaagd: E. Evers, Oegstgeest; J. Faas, Lisse; N. Favier, Oegstgeest; M. Omtzigt, Zoe- terwoude; C. Francken en P. Francken, Katwijk a. d. Rijn; J. v. d. Geer, Voor hout; N. v. d. Gelder, A. v. Gent, N. v. Gent, Hazerswoude; L. de Geus, Nieuw koop; W. Goedhart, Alphen a. d. Rijn; H. Gort, Lisse; A. Gottenbos, Leiden; N. Groen, Zoeterwoude; P. Groenheyde, Katwijk a. Zee; N. Groot, Aarlander- veen; L. v. d. Gugten, Rijnsburg; P. Guyt, Katwijk a. Zee; P. Haak, Noord wijk a. Zee; J. den Haan, Rijnsburg; C. de Haas, Oud Ade; C. Haasnoot, G. Haasnoot, Katwijk a. Zee; G. Hageman, J. Hagen, Leiden; P. Ham, E. Ham-Bo- gers, Leidschendam; G. v. d. Ham. Voor schoten; A. Hanselaar, Leiden; P. v. Harskamp, Alphen a. d. Rijn; D. Harte- velt, Katwijk a. Zee; S. Harting, J. Ha- ze, Alphen a. d. Rijn; D. v. d. Hee, Zwammerdam; J. Heemskerk, Rijns burg; W. Heemskerk, Zoeterwoude; A. v. d. Helm, Alphen a. d. Rijn; C. Hel mus, Lisse; J. Hesseling, Alphen a. d. Rijn; F. v. d. Heuvel, Leiden; G. Hoek stra, Oude Wetering; G. Hofenk, Leiden; Th. den Hollander, Oegstgeest; W. Hoo- gendoorn, Alphen a. d. Rijn; A. Hooger- vorst, L. Hoogervorst, Ter Aar; E. Hooy- kaas. Rotterdam; J. Hopstaken, Oegst geest; B. v. d. Horst, Leiderdorp; L. v. d. Horst, Noorden; G. Huisman, Alphen a d. Rijn; P. v. d. Hulst, Voorschoten; H. Imanse, Haarlemmermeer; C. de Ja ger, Katwijk a. Zee; G. Jansen, Hoog- made; J. Jansen, Hazerswoude; C. Jan- Janssen, Leiderdorp; M. de Jeu, Alphen son, Leiden; W. Janson, Stompwijk; J. a. d. Rijn; C. de Jong, Katwijk a. Zee; C. de Jong, Zoeterwoude; D. de Jong, Zoetermeer; J. de Jong, Zoeterwoude; T de Jong, Koudekerk a. d. Rijn; L. Jongeleen, L. Jongmans, J. Jonk, Lei den; D. Kalsbeek, Zoetermeer; C. Ka mer, Aarlanderveen; A. Kapteyn, Kou dekerk a. d. Rijn; A. Kapteyn, Wou- brugge; Chr. Kelder, Ter Aar; G. v. Kempen, Hazerswoude. Advertentie anderen daags de renners van de „Tour ist was des morgens wederom present tadion. Door de virtuositeit, waarmee de ;eer voerden, dwongen zij allerwege en bewondering af. kledingstuk weer uittrekken. Hjj blijft echter de best geplaatste onder de ren ners uit Leiden en omgeving. Die veel begeerde trui zal nog wel eens van be zitter wisselen, maar dat de Leidse Na- tionalen daarbij een vinger in de pap zullen houden, staat onomstotelijk vast. De tourdokter, Ome Joops plaatsver vanger, werd gisteravond verrast door twee jongelui, die de gehele dag achter het peleton aan hadden gefietst. Eén ervan was een heimwee-klant, die des morgens niet meer had willen starten, de ander een vriend, die hem vergezel de op de lange fietstocht naar Rotter dam. De tourdokter heeft de jongens onderdak gebracht in afwachting van de definitieve beslissing van Ome Jaap. Advertentie ERNSTIGE VAL Gistermiddag haalde een vuilnis-auto van de Gemeentelijke Reinigingsdienst op de Maresingel een bromfiets in, be stuurd door de 43-jarige kroondrijver J. Brommers uit Kouderkerk aan den Rjjn. Terwijl de auto inhaalde heeft de brom fietsbestuurder vermoedelijk een zwen king naar links gemaakt, waardoor hij in aanraking kwam met de vuilnis-auto. Bij zijn val brak hij een arm en liep hij enkele gekneusde ribben en een die pe wonde aan het voorhoofd op. De EHD heeft het slachtoffer naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Nog een foto van het werkbezoek, dat H.M. Koningin juliana gisteren aan Drente bracht. In Assen keek STATENTOCHT VOOR AUTOMOBILISTEN Ter gelegenheid van de jaarlijkse her denking van de Eerste Vrije Staten vergadering van de Staten van Holland (19 juli 1572 te Dordrecht gehouden) werd vandaag de achtste Statentocht voor automobilisten verreden. Deze toer tocht had ten doel de twaalf statenste- den, w.o. ook Leiden, te verbinden. Ste den, waarvan de afgevaardigden op 19 juli 1572 naar Dordrecht waren gekomen en daar besloten om Prins Willem van Oranje te steunen in zijn strijd tegen de Spaanse overheersing. In alle vroegte zijn hedenochtend circa 150 automo bilisten uit één der Statensteden gestart. Uit Leiden en omgeving vertrokken he denochtend vijftien automobilisten voor deze tocht. Vrijwel alle automobilisten, w.o. een Belg en een Zwitser, waren ver gezeld van één of meerdere bijrijders, waardoor het totaal aantal personen, dat aan deze tocht deelnam, ruim 500 be droeg. Hedenochtend om half zes meldde zich reeds aan het VVV-kantoor aan de Steenstraat het eerste echtpaar, met drie kinderen van resp. 3, 4 en 6 jaar, voor een controlestempel. Behalve dit stempel ontving het echtpaar, dat hedenochtend om vier uur uit Dordrecht was vertrok ken, een sigarettendover met het Leidse wapen en een bos bloemen, terwijl er voor de kinderen een lolly was. Een Leidse attentie, welke aan alle deelne- mers(sters) werd uitgereikt. In Enkhuizen, waar zich alle deel nemers aan de tocht verzamelden, vond een défilé plaats, dat werd afgenomen door de waarnemend Commissaris van de Koningin in Noord Holland, de heer P. Blaauboer en de burgemeesters, resp. hun plaatsvervangers, van de twaalf Statensteden. Na de finish te Dordrecht, waar rond deze herdenking tal van feestelijkheden zijn georganiseerd, konden de deelne mers in het Oranjepark deelnemen aan een klassementsproef voor auto's, waar van een druk gebruik werd gemaakt. Delegatie uit N.-Guinea-raad naar ons land Een delegatie uit de Nieuw-Guinea- raad zal gedurende een maand van omstreeks 22 augustus tot 23 september een werkbezoek brengen aan ons land. De delegatie zal zich o.a. op de hoogte kunnen stellen van wat van nut kan zijn voor de ontwikkeling van Nieuw- Guinea naar zelfbeschikking en zelfbe stuur. Naast andere onderwerpen zullen met de delegatie onderwerpen worden be sproken als een verdere herziening van de bewindsregeling en het instellen van een eigen burgerschap voor Nieuw-Gui- nea. Ook zal informeel gesproken wor den over de manier waarop en de tijd waarbinnen het zelfbeschikkingsrecht van de bevolking van Ned. Nieuw-Gui- nea kan worden verwezenlijkt. Bij de opening van de Nieuw-Guinea-Raad heeft de staatssecretaris mr. Bot na mens de Nederlandse regering aan de raad verzocht, hierover advies uit te brengen. De delegatie zal aanwezig zijn bij de opening van de Staten-Generaal op 19 september, kwestie gesproken. de beste kwaliteiten, die meestal vlug uit. de markt worden genomen, terwijl het overigens wat moeizaam gaat. Zo ook in de afgelopen week. De eindmarkten, met name Leiden, Leeuwarden en Zwolle toonden echter voor alles een wat vastere stemming dan de markten in de eerste helft van de week. Onze noteringen waren voor een wer kelijk fijn jong beest va nf 3.40 f 3.60 en verder de goede kwaliteiten tussen f 3,20 en f 3.35 per kg geslacht gewicht. Mindere soorten en oudere koeien met iets te veel vet deden tussen f 2.80 en f 3 gemiddeld per kg. Slachtstieren naar gelang de kwali teit waren weer zeer ruim aangeboden doch desondanks verliep de handel vlot, dankzij een goede vraag voor export, terwijl ook de binnenlandse vraag be vredigend is. De oude prijzen werden dan ook ruimschoots gehandhaafd. Voor de goede kwaliteiten werd tussen f 2.40 en f 3.- per kg. levend gewicht betaald en voor een enkel extra wat daarbo ven. De mindere soorten tussen f 2.- en f 2,30 per kg. Nuchtere kalveren bleven ook goed aan de prijs. De slachters van f 40.- f 70,- naar gelang de wicht per stuk, of van f. 1.40 tot f 1.65 per kg le vend gewicht. Op de wolveeafdelingen ging het met. de vette zuiglammeren aanvankelijk nogal stroef tegen eerder wat flauwere prijzen. Doch ook hier gaven de eind markten een iets gemakkelijker afzet te zien, en trokken de prijzen enkele guldens per stuk aan, in verhouding tot het einde van de vorige week. Oudere schapen kalm prijshoudend en weidelammeren bij geringe kooplust onveranderd. De varkensmarkten toonden welis waar een goed prijshoudende tendens, doch men had van handelaarszijde be ter verwacht. Men had veel ingekocht met het oog op een vrijkomen van export naar Frankrijk, doch deze is tot nog toe uitgebleven, zodat de afloop meestal wat minder was. Niettemin noteerden we voor de goede kwaliteiten vleesvarkens tussen f 1.90 tot f 1.97 per kg levend gewicht in de top. Zwaardere soorten van fl.80 tot f 1.84, zeugen f 1.55, f. 1.66 per kg levend gewicht. Magere varkens en biggen bleven vrijwel onveranderd duur. Lopers f 85. f120.- en biggen f52.- f74 - gemiddeld per stuk- Dikke zeugen f 350.- tot f 525.- per stuk. Voor de slachtpaarden verliep de handel vlot en ruim prijshoudend; werkpaarden kalm, doch ook niet goed koper. NED. HERV. KERK Beroepen te Ymond (wljkgem. Nleuwer- kerk) (toez.) H. v. Niel te Nunspeet te St. Annaland W. de Bruijn te Ermelo. Het is probleemloze muziek geweest, voor iedereen zonder veel concertscho- I ling volgbaar. Het Trio „Gebed des He ren" van Zwart is stemmig en zonder pretentie, maar te gewoontjes om voor .kunstwerk' door te gaan. Lilbeck, Bach en Krebs, die erop volgden, vormen een historisch samenhangend drietal. Vin cent Lilbeck was immers een der weg bereiders voor Bach en Krebs was Bach's beste leerling. Het Praeludium van Lübeck werd nog al zwaar aangepakt en de bijbehorende Fuga (in C) vrijwel geheel staccato ge speeld. Verreweg de meeste organisten huldigen nu de stelregel: speel wat je kunt legato, dus in gebonden stijl. Asma zal veeleer het advies afgeven: neem al wat je kunt staccato, in puntige stijl. Men komt o.i. via de eerste opvatting doorgaans toch wel tot een edeler speel wijze. De Toccata in a van Krebs ver droeg als toccata, d.i. vertaald „speel stuk", het hier overmatig toegepaste staccato overigens best. Majestueus werd ze ingezet en de stemmen werden bijzon der helder naar voren gehaald. Jammer dat Asma in de loop van dit stuk het gevoel voor maat en even wicht wegglippen liet en ging Jagen. Jammer, omdat de concertgever in al het andere inzake techniek en speelwijze geen enkele aanleiding tot „kritiek" gaf, een onbeduidende onnauwkeurigheid daar gelaten in het sober en mild voor gedragen Boch-koraalvoorspel „Schmü- cke dich". Fijn afgetekend werd ook het koraalpreludium „Ich ruf zu Dir" ver tolkt, terwijl als contrast „Allein Gott in der Höh" stoer en eenkleurig daar tussen stond. De Franse werkjes heeft Asma in een onberispelijk gave vorm gegoten en in een onvoorwaardelijk boeiend klank kleed. Er komt bij, dat dit orgel ideaal is voor een Frans repertoire Een frag ment van Couperin's Rondeau werd „speeldoosmuziek" door het afsluiten van Ce zwelkast en Daquin's Coucou werd als geheel nóg ijler en teerder en gedempter van klank in deze kolossale, volumineuse kerk, als een speelmecha- niek onder een glazen stolp. Een Marche Royale van Charpentier, misschien een strijkage voor Z. M. de Zonnekoning, kenmerkt allerminst deze Franse Bach, wiens betekenis eigenlijk eerst in de laatste Jaren aan het licht treedt. Asma kon zich hier weer aan z'n briljant staccato overgeven. Met overbrugging van twee eeuwen ver klonken daarna twee stukken van Gabriël Pierné, een zeer verfijnd musi cus van lichte speelsheid, een taal spre kend van arabesken en figurale melo- diek in zijn Scherzando en van roman tische zangerigheid in Cantllène, waar bij Vader Franck een woordje meezong. Een bewonderenswaardig gespeelde en nobel gedachte Toccata van Gigout, 'n OUD-GEREF. GEMEENTE Aangenomen naar Grafhorst (ala lerend ouderling) J. Prooyen te Ede die bedankte voor Capelle a/d IJssel. tijdgenoot en geestverwant van Widor, sloot zich daarbij prachtig aan. V. ZILVEREN JUBILEA BIJ PASSIESPELEN (Van onze correspondent) Een negentientaJ inwoner» van Tege- len zal a.s. zondag het feit herdenken, dat zU 25 jaar geleden voor het eer»t aan de beroemde Passiespelen deelna men. Het zijn 17 heren en 2 dames, die vrijwel allen in deze tijd een rol van be tekenis hebben gespeeld. De twee dames zijn de 54-jarige me vrouw W. Houba-Doesborg en de 33-Ja- rige mejuffrouw M Huys. Mevrouw Houba vertolkte in 1935 de altijd zo be geerde Maria-rol. Mej Huys heeft ln de periode, dat zij aan de Passiespelen meewerkte, eveneens verschillende rol len gespeeld. In 1960 vertolkte zij de rol van rei-zegster. Aan alle jubilerende spelers zal een gouden zegelring met initialen van de Passiespelen worden uitgereikt. De feestdag begint met een openlucht mis ln de Doolhof te Tegelen. Daarna wordt een koffietafel aangeboden, waar alle medewerkers aan de Passiespelen zullen aanzitten. Het ls de tweede maal, dat men bij de Passiespelen een 25-Ja- rlg Jubileum beleeft. De Passiespelen zelf dateren uit 1931. SOPHIE DE VRIES OVERLEDEN Bekend oud-actrice De oud-toneelspeelster Sophie de Vries is zondag te Amsterdam op 88- jarige leeftijd overleden. Zij debuteerde In 1891 bij de Kon. Ver. het Nederland- sche Tooneel In het stuk „De wereld waarin men zich verveelt", speelde ver volgens van 1899 tot 1907 In Tlvoll te Rotterdam. Daarna, tot 1903 was *iJ verbonden aan het gezelschap van Van Eysden. Zij heeft twee tournee's gemaakt naar het voormalige Nederlands Indle in de Jaren tussen 1904 en 1907 Sophie de Vries maakte van 19091919 deel uit van het gezelschap „Het Toneel" onder Willem Rooyaards. Tot 1920 was *U ver bonden aan het Schouwtooneel, waarna zij wederom optrad bij Royaards. Na diens dood speelde zij tot 1930 by het gezelschap van Saalborn en vervolgen» nog tot 1931 bij de nieuwe koninklijke vereniging „Het Nederlandsch Tooneel". De teraardebestelling zal geschieden op vrijdag a.s. op de begraafplaats „Zorgvliet" te Amsterdam. RONDOM DE VEEMARKT Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.en f 100.Of f 300.en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze ln alle prijzen. In spannende dagen „Bidden voor vrede en verstandhouding tussen de volkeren (Van onze speciale verslaggever) Met klokgelui uit kerktorens en speciale installaties op verkeerswegen en pleinen ls in het met vlaggen en spandoeken versierde Berlijn de met veel spanning verbeide tiende Duitse evangelische kerkdag geopend. Een kerkdag, die nog nim mer zoveel ongewilde publiciteit heeft gehad, die nog nooit zoveel heftige discussies en kritiek heeft opgeroepen. Maar ook een kerkdag, die. zoals de voorzitter van de Evangelische Kerk, dr. Scharf, het gisteren zei. nog nimmer zo actueel en belangwekkend is geweest. Sombere voorspellingen ten spijt heeft de kerkdag veel. j zeer veel belangstellenden getrokken. Bij duizenden stroomden de kerkdaggangers gisteren en vandaag naar het zo omstreden westelijke stadsdeel van Berlijn. De kinderkerkdag, die meer dan 12.000 jongens en meisjes bijeen bracht, vormde gisteren de officieuze opening van deze kerkdag. In plaats van in zalen in Oost en in West-Berlijn, kwam de Jeugd in de reusachtige Deutschlandhalle bijeen, waar ze o.m. werd toegesproken door een „ditmaal vriendelijke en goedmoedi ge grootvader", bisschop Otto Dibelius. Met deze kind erbij eenkomst kwam een eind aan een wel zeer enerverende pe riode voor het kerkdagpresidium. Sinds het moment, waarop enkele jaren gele den Berlijn als volgende plaats van sa menkomst werd gekozen, is dit presidium de kritiek niet bespaard gebleven. Kri tiek, die zich vooral richtte op de plaats keuze: Berlijn. Kritiek, die heftig werd, toen het presidium het Oostduitse voor stel, om in Leipzig een bijeenkomst te houden, van de hand wees. „De beslis sing om toch naar Berlijn te gaan mag goed of verkeerd geweest zijn ikzelf houd haar voor de enig mogelijke God heeft haar gebruikt in betrekking tot de verbondenheid in de Evangelische Kerk in Duitsland", aldus dr. Scharf gisteren tijdens een persbijeenkomst. Spannende dagen Met grote bewogendheid wees dr. Scharf erop, dat in deze spannende da gen, nu Oost en West zich Intensief met de kwestie-Berljjn bezighouden en een politieke oplossing onmogelijk is omdat beide groepen menen geen stap terug te kunnen doen, het zo moest zijn, dat christenen uit Oost en West juist in deze stad bijeenkomen, om te bidden voor de vrede en de verstandhouding tussen de volkeren. In het tragische di lemma, zoals de kwestie-Berlijn wel ge noemd wordt, kan slechts een wonder Gods uitkomst brengen, zo sprak dr. Scharf. Terwijl de voorzitter van het kerk- dagbestüur, dr. Von Thadden-Trieglaff, de meer dan honderd journalisten uit vele landen wees op de belangrijke kwesties, die op de kerkdag aan de orde zullen komen, vulden de machtige zalen van de Messegelande zich met duizenden bezoekers uit Oost en West. Onophoude lijk arriveerden bussen en particuliere auto's, iedere aankomende trein bracht honderden nieuwe kerkdaggangers mee. In de hallen, die elk vele duizenden belangstellenden kunnen bevatten, als mede in vele kerken en andere zalen, zullen de bezoekers de komende dagen luisteren naar en discussiëren over vele ongetwijfeld interessante en belangwek kende referaten en toespraken. Toekomst baart zorg Het ziet er naar uit, dat de sfeer van wantrouwen en kritiek, van angst en onzekerheid, die rond deze tiende kerkdag heeft gehangen, plaats zal mai- ken voor de sfeer van het eendrachtig en ernstig pogen van deze kerkdag een waardevol gebeurtenis te maken. Waardevol voor de Evangelische Kerk in Duitsland, die strijdt voor het behoud van haar eenheid, waardevol mogelijk ook voor de zo omstreden stad Berlijn, wier inwoners de toekomst met zorg te gemoet zien. Internationaal oecumenisch werkkamp in de Jordaan In „Ons Huis" in de Amsterdamse Jor daan zullen tot 15 augustus een twin tigtal jongeren tussen 20 en 30 jaar, on der leiding van de hervormde predikant P. Oskamp uit Krommenie en de me thod istisch-theologische student L. T. Hathaway uit Boston (V.S.) een oecu menisch werkkamp vormen. Op advies van de Oecumenische Jeugdraad in Ne derland is de keuze op het Amsterdam se jeugdtehuis gevallen, dat door de groep grondig onderhanden zal worden genomen. De deelnemers aan het werk kamp (in hoofdzaak theologische stu denten en afgestudeerden in de theolo gie) werken per dag zes uur in „Ons Huis", waar zij ook slapen op bedden van de B B. „Vandaag heb ik met een Libanees meisje de hele dag staan be hangen", vertelde ds Oskamp. Daar naast wordt veel gediscussieerd, onder meer een gevolg van het feit dat vele godsdienstige stromingen in het werk kamp vertegenwoordigd zijn. De idee voor de werkkampen is af komstig van de Wereldraad van Ker ken, toen het direct na de oorlog nodig bleek in verwoeste gebieden de helpende hand te reiken. De deelnemers aan het werkkamp komen uit vele delen van de wereld. ELEKTRONISCHE LOGIES-ADMINISTRATIE (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse V.V.V. is samen met enlxe andere V.V.V.-afdelingen in con tact getreden met deskundigen op elek tronisch gebied, die zullen trachten een systeem te ontwerpen, waardoor het mogelijk wordt „met een druk op de knop" te constateren hoeveel hotelbed den ln het westen van het land vrtJ zijn en waar zich deze bevinden. Bij deze besprekingen zijn. naast de directeuren van de V.V.V.'s te Amster dam. Den Haag. Rotterdam en het Gooi, ook een aantal vooraanstaande hoteliers betrokken De behoefte aan een elektronische logies-administratie is een gevolg van de toenemende decen tralisatie van hotelruimten, waardoor de logiescentrale voor moeilijke pro blemen wordt gesteld. Meisje aan aanranding ontkomen (Van onze correspondent) Een 15-jarig meisje is te Almelo in het Overijsselskanaal gesprongen, nadat zij door een man van middelbare leef tijd bij de keel was gegrepen en in een bosje gesleept. Door zich los te worste len en de man hard tegen de schenen te schoppen, kon het meisje zich aan de man onttrekken. Vluchtend sprong zy in het kanaal en zwom naar de over kant. De poging tot aanranding gebeur de aan de Sluiskade zuid-zijde ter hoogte van het z.g. linkerbruggetje des avonds om kwart voor tien. Het meisje had met een aantal meisjes en Jongens een wandeling gemaakt en keerde toen het donker was alleen naar huls terug. Na over het kanaal gezwommen te zijn, meldde zij zich bij een landbouwer. Aangenomen naar Middelburg (voor de arb onder vryz. herv.) A v. Santen te Drachten naar Oud en Nieuw Niedorp (toez.) H M. Stam. kand. te Drlmmelen naar Assen (wljkgem. Noord) itoez) W. C Verstoep te Witmarsum. Bedankt \oor Almen (toez.) D. C. Kousemaker te Westmaas. Benoemd tot hulppredikant te Vlissingen A. N. Doornhein, kand. al daar. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning de heren P. M Vreugem te Stolwijk, H. A Don te Beverwijk, A. N. Doornhein te Vlissingen, J. E L. v. d Geest en H. J. Groenewegen, belde te 's-Gravenhage. R. Hengstmangers te Haarlem. G. Kals beek te Katwijk aan Zee en M Leeflang te Rotterdam, van wie de heren Breugem en v. d. Geest beroepbaar zijn. GEREF. KERK Beroepen te Zuld-Beljerland J. Spoel- stra te Tilburg te Arnhem (vac F A. Hofman) J. Vlaardlngerbroek te Grijps- kerk. Aangenomen naar IJmulden (vac. J. v. Leeuwen) G. Assies te Oostwold (Old), die bedankte voor Dokkum (vac. H Hogenhuls). Bedankt voor Utrecht- West (4e pred.pl en voor Zaandam (vac. P J O. de Bruijne) W H. Melles te Kampen. Bedankt voor Leerdam G. Ves- seur te Rockanje. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Gorlnchem, Den Helder. Ouderkerk a/d Amstel en te Werkendam J Kievit, kand te Apeldoorn te Onst- wedde K. Boerema, kand te Apeldoorn. Bedankt voor Leeuwarden (2e pred.pl er- Bedankt voor Leeuwarden (2e pred.pl W v. "t Spijker te Drogeham - voor We kendam F. Bakker te Driebergen. BAPT. GEMEENTEN Bedankt voor Stadskanaal H. v. d. Werf te Emm en - voor Westerhaar J. Ketelaar te Hoogezand. Frans werk in onberispelijke gaafheid Feike Asma heeft gisteren voor een heel aardig concert gezorgd in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee, waar ongeveer 500 luisteraars bijeen waren, aan wie drie Duitse en zes Franse composities gepresenteerd werden. Der gewoonte getrouw omlijstte Asma dit programma met een werk van Jan Zwart en met een eigen „Kleine Fantasie" ter inleiding van een gemeenschappelijk te zingen koraal. Als niet regelmatig op vele orgel programma's weerkerende componistennamen noemen we Mare Antoine Charpentier, Pierné en Gigout. H.M. in „De Gouverneurstuin" naar de verrichtingen van de kin deren in het verkeerspark. Twee verkeersbrigadiertjes boden haar een trapauto met oorkonde aan. DOM DE VEEMARKT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Jacobus Johannes, zn van J. J. Stubbe en J. M. van Hllst; Louise, dr van J. T. Souhoka en M. B. Siahaya; Veronica Geer- trulda Maria, dr van K. J. Koemans en G. van Gerven; Susanna Henderlka, dr van J. H. Kroon en Y. Smits; Albert, zn van G. J. Oost en M. van Egmond; Hes ter Elizabeth, dr van J. v. d. MeiJ en D. B. Delmeer; Cornells, zn van C. Koelewljn en C. Maagdel ij n; Déslrée Durkje, dr van H. B. Ammerlaan en M. A. Markus; Jo hanna, dr van K. G. Korenhoff en M. de Haas; Arnoldus Johannes Joerl, zn van J. Hogenblrk en C. J. Jonge Vos; Robert, zn van J. A. Dunki Jacobs en W. C. La- ban; Jlsk Frits, zn van J. v. d. Horst en A. Bokkinga. OVERLEDEN A. J. M. van der Voort. 4 dagen, doch ter; H. M. P. van Zeijl. 11 dagen, dochter; P. Brussee, 62 Jaar, man, (Van een deskundige medewerker) Op de gebruiksveeafdelingen komt gaandeweg weer wat opleving nu de hooibouw achter de rug is. Het hooi is over het algemeen zeer goed binnengekomen en bovendien is de groei van het af gehooide land bij zonder goed, zodat er voor de beesten volop gras is. Het ligt dus voor de hand dat de kooplust voor een stuk vee gunstig wordt beïnvloed en de prijzen voorna melijk voor het geschikte vee in de verschillende categorieën in de afgelo pen week wat aantrokken. We zagen b.v. beste jonge kalfdra- gende en vers gekalfde koeien verhan delen tussen f 1100,- en f 1250,- per stuk en voor de tussenklasse werd van f 900.- tot f 1050- terwijl de oudere en mindere klasse met gemiddeld f 750.- f 850,- per stuk werd betaald. Guste koeien f 700.- f 850,-; gulste vaarzen f650.- f900.-; klamvaarzen f800.- f 1000.-pinken f550.- f700.- en graskalveren van f 350,- f. 450,- gemid deld per stuk. Op de slachtveeafdelingen was het aanbod totaal gezien niet zo ruim, doch de vraag bleef rustig, ofschoon in de prijzen de laatste tijd toch zeer weinig beweging is. Het prijspeil blijft bevre digend. Het zijn ook bU het slachtvee

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3