Haringstand is verminderd en liet visserijbeleid is weinig positief Angst voor instortingen is nog niet geweken Chefarine2! Moet gerechtvaardigde wens op politieke overwegingen vallen Verkiezingen in Turkije Krachtige bestrijding van pijn of griep Volgend jaar komt vergelijkend koelkastenonderzoek in ons land Rapenburgerstraat in hoofdstad afgesloten voor het verkeer Vreemde wederwaardigheden van sergeant Meyers in Nieuw-Guinea Israël en de EEG Sabotage van Tsjechische vliegtuigen naar Bamako GAAT U MET VAKANTIE? DINSDAG 18 JULI 1961 Jaarverslag Redersvereniging (Speciale berichtgeving) De huidige slechte positie van de Nederlandse visserij is vooral te wijten aan de verminderde haringstand op de Noordzee en het weinig positieve visserijbeleid in ons land, waarbij de veelbespro ken visserijnota een stap in de goede richting scheen te zijn, maar na de beginstoot verder weinig positiefs heeft opgeleverd, aldus het jaarverslag over 1959 en 1960 »van de Reedersvereeniging voor de Nederlandchs Haringvisscherij. In het Jaarverslag komt als een van de belangrijkste sombere stellingen naar voren dat de vleetkotter ook geen oplos sing zal betekenen, aangezien een der gelijk schip de haringstand nu eenmaal niet verbetert. Uitvoerig wordt in het jaarverslag in gegaan op de trage vernieuwing van de drijfnetvloot, die te wijten is aan het langzaam tot stand komen van de re geling materiële oorlogsschade, waardoor de reders tien jaar na de oorlog pas wisten, waaraan zij toe waren. De in 1954 tot stand gekomen visserijnota, het begin van een actief visserijbeleid, kwam te laat en is onvoldoende. Bij deze beginstoot is het echter gebleven. Een andere factor, die de positie van de Nederlandse visserij heeft verslech terd, is het bemanningstekort, dat steeds nijpender begint te worden. Totnutoe is het echter steeds gelukt om de vloot zij het met veel moeilijkheden voor het grootste gedeelte te bemannen. Koude sanering In het jaarverslag wordt ook ingegaan op de koude sanering. Terwijl het aantal schepen met 10 procent is teruggelopen, is het aantal rederijen met een derde verminderd. De koude concentratie van rederijen de afgevallen rederijen wer den overgenomen door de grotere is een natuurlijk gevolg dat echter niet on verdeeld gunstig genoemd kan worden. In Duitsland en Groot-Brittannië is ook een dergelijke tendens merkbaar, waarbij de moeilijkheden echter gerin ger zijn, omdat een groot deel van de rederijen daar minder een familiebedrijf zijn dan in ons land. De Nederlandse reders zijn pas na de tweede wereldoor log overgegaan tot het vormen van N.V.'s en zijn op het ogenblik nog lang niet toe aan het openbreken daarvan. Toch zal in die richting gewerkt moeten wor den, omdat voor het vervangen van de oude schepen dermate hoge investerin gen worden gevraagd, dat deelneming in de financiering door buitenstaanders noodzakelijk is. Visafslag verouderd De laatste jaren ls het accent van de aanvoer meer en meer komen te lig gen op de aanvoer van verse vis en verse haring. De stabiliteit van de aanvoer is aanzienlijk minder dan de stabiliteit van de handel en de verwerkingsindu strieën en mede door de concentratie tendens bjj de rederijen kan het oude afslagsyteem niet meer als het instru- men bg uitnemendheid voor de prijs vorming worden gezien, aldus het jaar verslag. In het buitenland zijn organen met vergaande bevoegdheden opgericht, die in de aanvoer en de prijsvorming kun nen ingrijpen. In ons land ondervindt de samenwerking op privaatrechtelijk gebied tegenwerking van de overheid en er zullen wegen en middelen moeten worden gevonden om de weg van pro ducent te bekorten en de stadia van pro- duktie tot consumptie in één hand te brengen. HierbU mogen de publiek-rech- telijke regelingen een logische en nood zakelijke ontwikkeling niet in de weg staan. Aan de vleetkotter een scheepstype dat het gehele jaar door in bedrijf is, in het haringseizoen met het drijfnet en in de winter met de treil is de laatste tijd nogal ve®ï aandacht besteed. Hier bij is echter één ding over het hoofd ge zien: de drijfnetloggers zijn niet onren dabel omdat zij technisch ongeschikt zouden zijn, maar omdat de haringstand is achteruitgegaan. Pleidooi In het Jaarverslag wordt aangevoerd dat het onrendabel zyn van de seizoen- vissery niet dóór het bedrijfsleven kan worden gedragen en daarom zou de over heid tenminste een garantie in moeten stellen. Om verschillende redenen is dit redeiyk. De drgfnetvissery is de leer school voor vele vissers, die later over gaan op andere visseryen. De vleetvis- Op 15 oktober zullen in Turkije al gemene verkiezingen worden gehouden, aldus heeft de president van de grond wetgevende vergadering generaal Ka- zim Orbaj meegedeeld. Deze datum is vastgesteld door het comité voor natio nale eenheid het hoogste militaire revolutionaire orgaan in overleg met vertegenwoordigers van de politieke par tijen. serij brengt de minste schade toe aan de visstand, omdat alleen volwassen ha ringen worden gevangen. De vleetvisserij levert voorts bepaalde soorten en kwali teiten, die niet door de andere vissérgen kunnen worden geleverd en tenslotte heeft juist de vleetvisserg het meest te lgden van de concurrerende bescher mingsmaatregelen in andere landen. Havens In het jaarverslag wordt ook over het verbeteren van de Scheveningse ha ven gesproken, naar aanleiding van het vergaan van de SCH 21. Ook wordt de aanleg van een Katwijkse haven aan- Advertentle zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het Is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ,f Bij pijn, griep of «.landerig" gevoel zorgt een enkel labiet, dal U met plezier Uw werk kunt doen I Koker i 20 tabletten 10.80. getipt, waarbij gesteld wordt dat de re gering zich wel heel gemakkelijk van de basisproblemen van de visserij af maakt. .,Of moet een gerechtvaardigde wens altijd blijven vallen op het feit, dat een bedryfstak niet zoveel kiezers op de been kan brengen, dat het politiek kan wor den geforceerd? Indien dat het geval ls, dan ziet het er in het algemeen en dus ook voor de visserij somber uit", zegt het verslag letterlgk. Tijdelijk nieuwe leiding R.O.G. (Van onze correspondent) In verband met het door mr. H. A. Sjoukes ingediende verzoek om ontslag als directeur van het Ryksopvoedings- Jesticht voor jongens te Amersfoort, ls e eerste vervanger van de directeur, lr. B. Oysterwyk, tydeiyk belast met de waarneming van deze functie. Omtrent de benoeming van een nieuwe directeur is nog geen definitieve beslis sing genomen. Zoals bekend, heeft de commissie Hel ders bereids een Interimrapport uitge bracht aan de minister van Justitie over de situatie en de verhoudingen ln het R.O.G. te Amersfoort. Voor de heer Sjoukes is dit interimrapport aan leiding geweest ontslag te vragen uit de functie. De minister heeft .het verzoek ingewilligd onder dankbetuiging voor het werk dat de heer Sjoukes heeft ver richt onder moeilijke omstandigheden. Hij zal in een ander dienstvak van het ministerie van Justitie een functie krij gen. Aan de voorlichting van de consument moet nog veel worden gedaan (Van onze reportageredacteur) Het consumenten contact-orgaan streeft ernaar het volgend jaar ln mei een rapport te publiceren met de uitkomsten van een vergelgkend koelkasten-onder- zoek. Men heeft het tempo echter niet in de hand, omdat de voorbereiding bg het Nederlands normalisatie-instituut berust. Wel volgen binnenkort de rapporten over matrassen met binnenvering en over gloeilampen. De consumentenorganisaties, waaronder de Nederlandse Consumentenbond, betreuren het zeer, dat men niet eerder de resultaten van het koelkasten-onder zoek kan verstrekken, gezien de plotselinge belangstelling voor deze vorm van huishoudeiyk gerief. Aan de voorlichting van het publiek over koelkasten mankeert nog wel het een en ander. Dat geldt in de eerste plaats voor de maten. De kopers zijn vrijwel altijd geneigd de kleinste maat koelkast (ongeveer 100 liter) aan te schaffen. Al spoedig blijkt deze dan te klein te zijn. De voedingsraad heeft een inhoud van 35 liter per persoon gesteld en eigenlijk is dat nog aan de krappe kant. Dit betekent, dat het gemiddelde gezin van vier personen een kast van ongeveer 140 liter nodig heeft. De prij zen der koelkasten klimmen echter, naar gelang de grootte, snel op. Kost een 100 (Van onze Amsterdamse redacteur) De Rapenburgerstraat in Amster dams voormalige Jodenbuurt, waar vrijdag j.l. een huis van drie etages is ingestort, zal voorlopig voor auto- en ander zwaar verkeer ge sloten blijven. Hiertoe is besloten vanwege de klachten van bewo ners in deze straat met bijna een eeuw oude huizen. Klachten, 'die soms betrekking hebben op scheu ren in de muren, maar ook op verzakkingen die het klemmen van ramen en deuren tot gevolg hebben gehad. Tijdens het afgelopen weekeinde ls de dienst voor bouw- en woningtoezicht tot tweemaal toe gealarmeerd door ang stige mensen die vreesden, dat ook hun huis zou instorten. Zaterdagnacht werd de politie ge waarschuwd nadat een voorbijganger in de zijmuur van het huis, dat vrijwel naast het ingestorte pand staat, een grote scheur zou hebben gezien. De man meende, dat de lengte van de scheur sinds de ochtenduren aanzienlijk zou zijn toegenomen. Het betrokken huis staat geheel vrij. Aan de ene zijde ls tijdens de oorlog door de afbraak van een huis een gaping in de gevelwand ontstaan, en aan de andere kant be vindt zich de bouwput, die er wellicht de oorzaak van is geweest dat het huls op nummer 73 vrijdag instortte. Deskundigen van de dienst van bouw en woningtoezicht constateerden ln de loop van de nacht, dat de scheur zich beperkte tot een stuk metselwerk, dat niet tot de buitenmuur van het huis behoorde, maar tot een restant van de zijmuur van het perceel dat ln de oor log werd gesloopt. Nieuwe directeur Ned. Zuivelbureau Tot directeur van het Nederlands Zuivelbureau is benoemd de heer F. Baart, tot dusver adjunct-directeur bij de Nederlandse verbruikscoöperaties Co. op Nederland" te Rotterdam. Hij zal met Ingang van 1 augustus zijn func tie aanvaarden. Tijdens de bestuursvergadering van het NZB heeft de heer J. A. Geluk de voorzittershamer, die hij sinds de op richting van de stichting in december 1950 hanteerde, neergelegd. Hij zal worden opgevolgd door de heer G. H. Hibma, die ruim tien Jaar als onder voorzitter van het bestuur deel heeft uitgemaakt. VERPLEEGPRIJZEN IN ZIEKENHUIZEN Minlster-presiden De Quay heeft ant woord gegeven op de schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid de heer Nederhorst (PvdA) over de door de ver schillende departementen ingenomen standpunten met betrekking tot de ver hoging van de verpleegpryzen van het ziekenhuis te Gouda. In dit antwoord gegeven mede na mens de minister van Financiën, van Binnenlandse Zaken, van Sociale Za ken en Volksgezondheid a.i. en van Eco nomische Zaken zegt de minister-presi dent o.m., dat er op deze departemen ten geen sprake ls van rigide en daar door elkaar uitsluitende standpunten. Hieraan wordt toegevoegd, dat er spra ke is van verschillende benaderingswij zen voortvloeiende uit de bijzondere verantwoordelijkheid van elk van deze ministers waartussen van geval tot geval het juiste evenwicht moet en ook kan worden gevonden. In antwoord op de vraag van de heer Nederhorst op welke wijze de ge meentebesturen de hogere lasten ln de exploitatie van overheidsziekenhuizen moeten opvangen, zegt minister-presi dent De Quay o.m. dat de lastenver zwaringen, die als gevolg van regerings beslissingen voor de overheidsziekenhui zen ontstaan, in principe in de tarieven zullen kunnen worden doorberekend. Van de noodzakelijkheid om voort durend bedacht te zijn op het door ver hoogde efficiency opvangen van lasten verzwaringen dienen de verantwoorde lijke besturen goed doordrongen te z\jn, zo wordt in het antwoord gezegd. De meeste bewonders van het huls zijn daarna weer met een gerust hart gaan slapen, met uitzondering van een gezin, dat bij familie onderdak zocht. Diepgaand onderzoek Zondagmiddag hebben deskundigen een diepgaand onderzoek, dat enkele uren in beslag nam, Ingesteld naar de oorzaak van de klachten die een bewo ner op nummer 69 had. Hier zouden ramen en deuren plotseling zijn gaan klemmen. De huiseigenaar had zijn huurders verzocht onmiddellijk alarm te slaan als deze verschijnselen zich zouden voordoen. Bouw- en woning toezicht kwam tijdens het onderzoek tot de conclusie, dat hier geen gevaar voor instorten bestond. Overigens hebben deskundigen wel de indruk, dat het zware verkeer schade heeft toegebracht aan de huizen. In afwachting van nadere maatregelen die wellicht zullen neerkomen op een onderzoek naar de algehele toestand van de huizen in de Rapenburger liter-kast van een goed merk ongeveer f 400, de 140 liter-kast komt op ruim f 550. In het Amco-verhuursysteem doet een kast van 165 liter f3,45 per week ten f 1,50 voor een van 100 liter. Een en ander betekent ook. dat de huis vrouw terdege moet narekenen wat de exploitatie van een koelkast gaat kosten. De belanghebbenden wijzen uiteraard veelvuldig op het gemak en op de be sparingen door minder bederf en derge lijke. Wanneer echter door het opheffen van de melkbezorging de consument ge noopt zou worden zich een kleine koel kast aan te schaffen, komt dit er al gauw op neer, dat een liter melk zeven ct. tot een dubbeltje duurder wordt. Met een stroomverbruik van een halve kilo watt per etmaal moet eveneens rekening worden gehouden, terwijl het onderhoud enige zorg vereist. Een ander punt waar over veel verwarring bestaat is de z.g. diepvriesruimte. In werkeiykheld komt een dergelgke voorziening alleen by de zeer grote, kost bare koelkasten (360 liter, prijs om streeks 1600 gulden) voor. Daar wordt Inderdaad een temperatuur van 20 gra- den onder 0 bereikt, welke het langdurig bewaren van dlepvrlesprodukten moge lijk maakt. In sommige kleinere kasten komt wel een vrlesraimte voor, welke geschikt is om Ingevroren produkten een Caar dagen te bewaren. De temperatuur omt er niet lager dan 12 graden onder 0. Over dergeiyke byzonderheden kan de vakman altyd nog het beste adviseren. Het is algemeen bekend dat de zui velsector veel waarde hecht aan een ruime verspreiding van koelkasten. De personeelsschaarste en de vijfdaagse werkweek worden daarbij vaak als mo tieven gehoord. In werkelijkheid gaat het vooral om een verbetering van de melk- consumptie, welke de laatste jaren op zijn best stationair blijft. Men hoopt nu dat de consument de betere smaak van de koel bewaarde melk zal gaan waarderen door er meer van te gaan drinken. Van een rechtstreekse levering of verhuur van koelkasten door de melkhandel is echter geen sprake. Wel iswaar hebben sommige Limburgse standaardisatiebedrijven dat overwogen, maar inmiddels hebben ze ontdekt, dat. ze dat beter aan de beroepsintallateurs kunnen overlaten. Er wordt nu een plan uitgewerkt om, waarschijnlijk in Roer mond, een proef te nemen met een wijk waarin de meeste klanten van koel kasten worden voorzien. Van de ervarin gen daarmee opgedaan zal het afhangen straat, is de ryweg voor het verkeer ge- of deze methode op grote schaal zal sloten. worden toegepast. Zwerftocht van drie weken door wildernis Bij zgn terugkeer in de bewoonde wereld van Ned. Nieuw-Guinea heeft volgens mededeling van de Marine-voorlichtingsdienst de sergeant der mariniers Coenraad Meyers het navolgende (wel enigszins vreemde Red. L.R.) relaas verteld over zyn wederwaardigheden sinds hy op 22 juni tydens een jachtparty verdwaalde. „Op de 23ste juli zag ik een wild var ken, dat ik probeerde neer te leggen, doch helaas miste. Wat mij daarna pre cies overkwam is mij niet recht duide lijk, maar in een soort bewustzijnsver nauwing heb ik toen enkele dagen door gelopen, totdat ik eindelijk bij mijn positieven kwam. Ik bevond mi) toen in de bergen en was mijn schoenen kwijt. Oriëntatie bleek niet mogelijk. Een uitweg zoekend in het dichtbegroei de bergland liep ik maar in een kring rond, mijzelf voor ogen houdend dat ik het laagland diende te bereiken, aan gezien ik wist, dat de autochtone be volking zeer ongaarne het bergland in trekt en dus hulp van deze zijde niet te verwachten was. Mijn dorst werd allengs erger en erger, zodat ik er niet voor terugschrok vloeistof uit verrot hout te drinken. In verband met het vele ongedierte ter plaatse sliep lk 's nachts op hope rotsen. Ik leefde ln de veronderstelling dat het zoeken van militaire zijde na een week zou worden opgeheven", zo vertelde de sergeant. Midden vorige week werd hij na een op sporingsactie die 19 dagen heeft geduurd gevonden. Sergeant Meyers is thans tydelgk in de Centrale Ziekenboeg te Biak. Hy ver volgde zyn relaas aldus: „Aan de hand van een mg bekende vlucht van een Marlnevllegtuig, dat lk hoog zag over vliegen, wist ik de datum en goede richting te bepalen. Het was dus 30 juni geworden en lk vervolgde mijn nu goede weg. Na een zwerftocht van zes dagen bereikte ik by het aanbre ken van de dag het hoorste punt van de bergen van waaruit lk ergens ver beneden de bovenstroom van de kali Kassim ontwaarde. Is het verwonderlijk, dat ik eerst meende met een hallucinatie te doen te hebben? Nadat lk een dag later de kali bereikt had, verzorgde lk een wond aan de linkervoet en dronk ik met be heersing het verrukkelijke water. Ik ben toen de kali stroomafwaarts ge volgd, totdat lk een aftands vlotje vond, dat lk zelf gerepareerd heb. Met dit vlot ben ik toen de kali afgezakt in een begrijpelijk zeer optimistische stem ming. Na enkele uren werd het vlot echter bij een stroomversnelling ver nield. Gelukkig liep ik daarbij geen ver wondingen op. „Op 11 juli vond lk sporen van men selijk leven in de vorm van half doorge kapte bomen. Klopgeluiden brachten me een dag later by een Papoea, die in zijn tuin werkte. Deze Papoea, een reeds oude man, en diens echtgenote hebben mij toen verzorgd op een wijze, die alle lof verdient. Door de zoon van deze Papoea werd de patrouille te Fakal gewaarschuwd, die, nog steeds naar mij aan het zoeken was. Deze patrouille, bestaande uit mariniers, le den van de Kon. Landmacht en politie, onder leiding van kapitein der infan terie Van der Linde, arriveerde op 12 Juli des avonds om zeven uur in mijn Papoea-onderkomen. Ik had myn zwerf tocht van byna drie weken door een stuk van Nieuw-Gulnea's wildernis over leefd. Tijdens mijn overige tocht naar de bewoonde wereld heb ik geen gees telijke depressies of verschynselen ge had. Wel heeft de wond aan mijn Im kervoet my vaak ernstig belemmerd", zo besluit de sergeant zijn verhaal. Van marlnezyde uit Ned. Nleuw-Gul- nea wordt aan dit relaas nog toegevoegd, dat sergeant Meyers wel sterk verma gerd was, maar er nu weer beter uit ziet. Hy was tot nu toe nog niet ln staat zyn echtgenote te «chryven. zyn vrouw ontvangt echter zo spoedig mo- geiyk een geluidsband met zyn stem. De Nederlandse regering zal zich met de overige lidstaten van de EEG (Euro- markt, de Zes» binnen afzienbare tijd beraden over de mogelijkheden van een nauwere samenwerking tussen de EEG en Israël. Dit wordt meegedeeld in het antwoord van minister Luns op schrifte lijke vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Ruygers (PvdA) In dit antwoord erkent de bewinds man o.m., dat van de zyde van de Ara bische landen kritiek wordt uitgeoefend op een mogelijke overeenkomst tussen de EEG en Israël. De minister zegt, dat terzake van een „Arabisch ultimatum" aan de EEG-landen niet kan worden gesproken. Wel ls te verstaan gegeven, aldus het antwoord, dat een associatie van Israël met de EEG-landen door de Arabische landen hoog zou worden op genomen en zijn weerslag zou kunnen hebben op de betrekkingen van deze landen met de leden der EEG. In verband met de beraadslagingen over deze kwestie kan de regering in dit stadium terzake geen verdergaande ver klaringen af leggen, aldus minister Luns. Radio-Moskou suggereert: De ongelukken met Tsjechoslowaakse vliegtuigen bij Neurenberg en Casa blanca gebeurden „onder raadselachtige omstandigheden", aldus Radio-Moskou. Tsjecho-Slowakije is het enige com munistische land dat een regelmatige luchtverbinding met Bamako onder houdt. Evenals de Iljoesjin die 12 Juli by Casablanca verongelukte, was de Il joesjin die vier maanden geleden by Neurenberg neerstortte, op weg naar Bamako, de hoofdstad van het Afri kaanse land Mali. Radio-Moskou wyst er op dat de piloten in geen geval lager dan 60 meter mogen vliegen by het naderen van een vliegveld, en dat de hoogspanningska bel bg het vliegveld van Casablanca die door het toestel werd geraakt vyftlen meter boven de grond Is. Veteranen paraderen voor generaal Franco Twintigduizend soldaten en vyftig- duizend oud-strydershebben gisteren in de gloeiende zon te Madrid voor ge neraal Franco geparadeerd. De parade werd gehouden ter gelegenheid van het feit dat 25 Jaar geleden de Spaanse burgeroorlog uitbrak. De oud-stryders behoorden tot de strydkrachten van generaal Franco ln hun strijd tegen de republikeinen, die ruim tweeëneenhalf Jaar heeft geduurd. Een groot deel van de soldaten ln de parade was uitgerust met Amerikaanse tanks en kanonnen. Hernando Valera, minister van Bui tenlandse Zaken ln de republlekelnse regering heeft meegedeeld, dat de Spaanse regering in ballingschap streeft naar de vorming van een eenheidsfront om het bewind van Franco, zo nodig met wapengeweld, omver te werpen. De Leidse fossielenjagers in de Oosterschelde hebben op hun laat ste tocht een waardevolle vangst gedaan: een stuk van een Masto- dontenkaak met twee melkkiezen. Reeds op 27 juni jl. was een melk- kies van een Mastodont opgehaald doch deze laatste vangst is waar lijk uniek. In totaal hebben de beide con servators van het Leidse Museum voor Geologie en Mineralogie 5000 kg aan fossielen opgehaald: de jacht in de Oosterschelde is nu ge sloten. Beenderen gevonden van Neanderthaler Een groep geleerden van de universi teit van Tokio heeft gemeld, dat zy in de Ammoed-vallei In Israel beenderen van een Neanderthaler heeft gevonden. Het Japanse blad „Asahi" heeft een telegram van de leider van de groep, professor Hisasji Soezoeki, ontvangen, waarin gezegd werd dat de beenderen vrydag werden gevonden. De groep ver richt onderzoekingen op circa 90 km ten noorden van Jeruzalem. De Neanderthaler, een primitief type mens dat circa 80.000 jaar geleden leef de, heeft een grote schedel en een laag en zwaar voorhoofd. FELLE FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM (Van onze correspondent). Een fel uitslaande brand, in de afde ling hardingsovens van de Nederlandse Klinknagelfabriek te Schiedam, die on derdelen levert voor de D.A.F.. heeft grote ravage aangcrieht en enkele we ken stagnatie veroorzaakt. Er ontstond een norme rookontwik keling door het vlam vatten van de hardingsolie. Het vuur plantte zich langs de houten dakconstructie tot ach ter ln de fabriek voort. De daar opgestelde kostbare metaal bewerkingsmachines bleven echter ge spaard dank zy het blussingswerk der spuitgasten. Hard er ij en enkele kan toorruimten brandden uit. De heer Worms in beroep bij rechtbank De heer L. Worms heeft by de recht bank in Den Haag bezwaar ingediend tegen een besluit van de officier van Justitie by deze rechtbank, waarbij deze het verzoek van de heer Worms tot ken nisneming van een aantal processen- verbaal en processtukken afwijst. De inzage van deze stukken zou, naar het oordeel van de heer Worms, nood zakelijk zyn voor de verdediging tegen een strafvervolging, ingesteld tegen de heer Worms op grond van een klacht van de heer D. P. Spierenburg De heer Worms vraagt van de recht bank de beslissing dat de door hem be doelde proces-stukken alsnog aan hem ter inzage worden gegeven. Als brief te verzenden: Het LEEDSCH DAGBLAD gaat met U mee deze bon duidelijk ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRESt Naam:- Straat: Woonplaats: wanneer U No. Bezorging gewoon onder adresstrook Betaling Kwartaal abonnee Maand abonnee Week abonnee Doorhalen wat niet van toepassing Is. VAKANTIEADRES p. a. - Straat: .No. Te: Eerste dacj van toezending: Laatate dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7