GENIET VAN'N f Friese Regenboogformatie won bijna tien punten terug op Hollanders Boeiend duel tussen Janssen en Terpstra Ed Hoppe won met straatlengte in de Valkenklasse Voor semiprofs per jaar 4 a 6 weken rust Een goed horloge is véél meer waard dan het kost. En een Prisma horloge is goed - én mooi I DINSDAG 18 JULI 1961 Goed zeil weer op derde dag Kaag week Uitslagen De belangrijkste uitslagen luiden: VrUheidsklasse A: 1. J. R. de Vries (Den Haag), 2. L. van Tienhoven (Den Haag), 3. B. van wyk (Woubrugge). Pampusklasse A: 1. Mr. D. van Eek (Oegstgeest), 2. D. Helneke (Hilversum), 3. ir. J. v. d. Hoek (Oegstgeest). Vaurienklasse 1. W Wittoeck (België). 2. F. H. Hensel (Wassenaar), 3. R. Swart (Koog a. d. Zaan). FD-klasse: 1 H. C. Blok (Den Haag). 2. F. Imhoff (Scheveningen), 3. F. ten Herkei (Den Haag). (Van onze sportredacteur) De Friese zeilers hebben gistermorgen in de tweede teamwedstrijd der Regenbogen nog altijd een klassiek hoofdnummer van de Kaagweek een niet onbelangrijk deel teruggewonnen van het terrein dat zij in de eerste race aan de Hollanders hadden moeten prijsgeven. Weliswaar slaagde de Sneker formatie er niet in de ,-,gele trui drager" van de Hollanders, John Hofland, van de eerste plaats in het persoonlijk klassement weg te houden hij won onbedreigd en met grote voorsprong - maar achter de Rotterdamse routinier ontwikkelden de zaken zich voor zijn teamgenoten heel wat minder rooskleurig dan zondag het geval was geweest. Bovendien werd nog Sieverts, die op de achterste plaats was geëindigd, er door De Wilde uit geprotesteerd, waardoor de Friezen hun 17.1 punt achterstand van de eerste dag konden reduceren tot 7.2 punt. Het was op de derde dag van de Kaag- week, ln tegenstelling tot de eerste twee, prima zellweer en toen de start toren om half tien de Regenbogen het water opstuurde, waarborgde een ste vige. niet geheel constante bries uit het noordwesten een Interessante strijd. Bij het ronden van de eerste boei in het Zweiland liet de situatie zich voor de Hollanders niet zo somber aanzien. Maar op het Krulsrak naar het Norre- meer werden de kaarten geschud. En toen de kruitdamp optrok bleek dat de grote troeven de Hollanders uit handen waren genomen. Hofland, die ln een lange, scherpe slag doorgezet had naar het eiland bleek zyn eerste plaats te hebben behouden, Maar Bakker, die in tweede positie had gerond en met de Fries Ooms als waakhond over bakboord de ruimte van de plas had gezocht, ver speelde ln zijn loef party met de Sneker niet alleen zyn eigen tweede positie, maar bleek er evenmin Iets voor zyn teamgenoten mee te hebben gewonnen. Want ln de Dleperpoel hadden liefst vier Friezen zich achter Hofland genes teld:. Alberda, v. d. Zee, De Wilde en Ooms en daarna kwam pas de tweede Hollander, lr. Bakker. In het resterende deel van de stryd deden zich geen opzienbarende verande ringen voor. Bakker wist nog 'n plaatsje te winnen ten koste van De Wilde, Tol werkte zich nog op van de tiende naar de zevende plaats, maar dat kon aan de Friese totaalzege ln deze tweede race geen afbreuk meer doen. Ditmaal wel Wat ln de teamwedstrijd de Friezen niet gelukte, John Hofland te verslaan, daarin slaagden de Snekers in de open Regenboogwedstryd in de middaguren wèl. Ooms had een voortreffeiyke start en behield zyn eerste positie drie ron den lang. Hofland werkte zich welis waar aanvankeiyk op naar de tweede plaats, maar serieus kon hU de Sneker toch niet bedreigen. De Rotterdamse crack moest uitelndeiyk met de vierde plaats genoegen nemen. De finish van deze wedstrUd bracht nog enige sensatie. Ir. Bakker, die vrUwel zeker op de twee de plaats beslag leek te gaan leggen, raakte vlak by het finlshschip ln een dode hoek en zag zich op de meet ge passeerd door de Friese kopman Alber da, die daarmee meteen ook zondag was hU tweede geworden de beste pa pieren op de hoofdprys in handen kreeg. In de VriJheidsklasse leed Bouw van Wyk een verrassende nederlaag. De Woubrugse zeiler lang aanvankeiyk in zevende positie, wist nog wel enkele plaatsen te winnen, maar moest de winst toch laten aan de Hagenaar De Vries, die nu met een geiyk aantal pun ten rijn grootste concurrent in het to taalklassement is geworden. Ook Van Tienhoven finishte nog voor Van wyk. Ook ln de FD-klasse kon de winnaar van zondag, De Kat, zyn zege niet con tinueren. Heike Blok, een van de favo rieten, ging met de winst stryken, ter wyl de constant zeilende Imhoff op nieuw op de tweede plaats beslag legde Stuivertje wisselen De grote mannen in de Valkenklasse. Ed Hoppe en Rolf v. d. Baumen, wis selden stuivertje. Ed Hoppe, die zondag genoegen had moeten nemen met een tweede plaats, finishte ditmaal met een straatlengte voorsprong op zyn grote ri vaal. Ook de grote favoriet in 12M2-klasse. de Leidenaar Guldemond, moest een veer laten Guldemond kon de flinke achterstand die hy op de Amsterdam mer Borra had halverwege de eerste ronde lag de Leidenaar in vierde posi tie niet meer goed maken. Borra won onbedreigd met Guldemond en Goetjes op de respectivelyk tweede en derde plaats. In de Finnjollenklasse zagen we even eens een nieuwe winnaar: Theo van Weel, die in de eerste ronde de leiding ln handen nam en deze niet meer af stond. Koos de Jong, aanvankeiyk ln vierde positie, finishte als tweede achter zyn stadgenoot. By de Olympiajollen boekte Keyzer zyn tweede overwinning, evenals Dudok van Heel Jr. In het Flying Junior-veld. Ook Hommels, de 12 Voetsjollenzeiler, liet zich voor de tweede maal als win naar afblazen. In de Stemklasse stelde de Katwyker Loozer zijn kandidatuur voor de hoofd prijs door na een tweede plaats op zon dag ditmaal een zege te laten volgen Tenslotte de teamwedstryd ln de Pam pusklasse tussen Curacao en De Kaag Het resultaat was precies hetzelfde als in de eerste wedstrijd: 11.1 punt voor Curacao, 10 punten voor De Kaag. Vrij bu i tersklasse 1. Van Doom (Bussum), 2. C. Kruysse (Delft), 3. A. J. H. Messing (Hilversum) Valkenklasse: 1. E. J. Hoppe (Leiden), 2. Rolf v. d. Baumen (Den Haag), 3. mej. A. de Wit (Hilversum). 12M2-klasse: 1. A. Borra (Amsterdam), 2. W. Gulde mond (Lelden), 3. Th. A. Goetjes (Am sterdam) Drakcnklasse: 1. drs. J. Bier (Hilversum), 2. J. W. Boersma (Alkmaar), 3. W. Klomp (Voorburg. R egen boogkla sse 1. G. Ooms (Sneek), 2. J. Alberda (Sneek), 3. ir. G. A. Bakker (Rotter dam). 16M2 Streepklasse A: 1. A. W. Endstra (Amsterdam), 2. B. N. Ooms (Hilversum), 3. J. A. de Haas (Amsterdam). Flnjollenklasse: 1. Th. F. van Weel (Rotterdam), 2.Koos de Jong (Rotterdam), 3. J. N. Bodegra ven (Nieuwkoop). Olympiajollen A: 1. N. J. Keyzer (Maasland), 2. C. A A. Visser (Rotterdam), 3. Chr. Zwetsloot (De Kaag). Flying Junior-klasse: 1. A. E. Dudok van Heel Jr. (Bussum), 2. Ed Swart (Wassenaar), 3. mej. A. Vunderink (Loosdrecht) Stemklasse A: 1. F. Loozer (Katwyk), 2. W. Franke (Amsterdam), 3. J. Visser (Vinkeveen). 12 Voetsjollen: 1. L. Hommels (Bentveld), 2. F. Speck- mann (Zaandam), 3. M. C. v. d. Spek (Rotterdam). Jeugdklasse A: 1. A. O. Zweep (Sneek), 2. W. K. Klomp (Voorburg), 3. Th. Benschop (Rotter dam). Teehnisehe studie commissie KNVB (Van onze Haagse correspondent) De technische studiecommissie van de KNVB spreekt in een door haar uitgebracht rapport over het programma voor training van be taalde voetballers als haar oordeel uit, dat voor die spelers een absolute rustperiode van 4 k 6 weken per jaar in de zomermaan den noodzakelijk moet worden geacht. Gedurende 4 weken, voorafgaande aan de aanvang van de competitie zo gaat de commissie verder zal de training vooral gericht moeten zyn op de opbouw van de lichameiyke conditie van de spelers, totdat deze de vereiste wedstrijd vorm heeft bereikt. Tydens deze periode is het spelen van 2 of 3 oefenwedstryden met klimmende ver zwaring het meest aan te bevelen. De eerste 3 maanden van het seizoen zal naast de training van baltechnische en tactische aard bhjvend de nadruk dienen te worden gelegd op de conditie training. Tydens de verdere duur van het seizoen moet de conditie van de spelers onderhouden, respectieveiyk op peil worden gebracht, al naar gelang de omstandigheden dit wenseiyk of nodig maken. Vooral gedurende de eerste drie maanden van de aanvang der training af is het wenseiyk, veel en intensief te oefenen, zo mogeiyk elke dag, doch ten minste 4 dagen per week. Na die periode van 3 maanden kan de training, indien de spelers dan de vereiste wedstryd- vorm hebben bereikt, worden terugge bracht tot 3 maal per week. De dag, volgend op die, waarop een wedstryd werd gespeeld, dient steeds als rustdag te worden benut. Xerxes wil naar liet betaalde voetbal Het Rotterdamse Xerxes, kampioen van Nederland der amateurs 1961, heeft gisteravond besloten aan de KNVB te vragen onder welke voorwaarden de club weer aan het betaalde voetbal kan deel nemen. Dit besluit werd tydens een be stuursvergadering, die drie uur duurde, met algemene stemmen genomen. In tegenstelling met enkele jaren ge leden heeft de kampioen van Nederland der amateurs niet meer automatisch het recht tot toelating tot het betaalde voetbal. Tyrus Cobb overleden Op 74-Jarige leeftyd is gisteren in het ziekenhuis van Atlanta de grootste all-round honkbal speler aller tyden, Tyrus Cobb, overleden. Cobb, die 24 jaar lang in de Amerikaanse Major Baseball League speelde, waarvan 22 jaar voor de Detroit Tigers, was houder van 90 honkbalrecords, waarvan er enkele ook nu nog op zijn naam staan. Twaalf jaar lang behaalde hy het hoogste slagge middelde in de American League en kwam geen enkel jaar beneden de 0.320. Zyn gemiddelde over de 23 jaar, die hy speelde, bedraagt 0.368. Hy was boven dien een prima velder en een uitstekend honkloper. Dat de honkbalsport hem geen wind eleren heeft gelegd, biykt wel uit het feit, dat by zijn dood zijn vermogen op drie miljoen dollar werd geschat. ZWEMMEN Nog een wereldrecord voor Chet Jastremski De Amerikaanse student Chet Jas tremski, die zaterdag reeds het wereld record op de 200 meter schoolslag op zyn naam bracht met een tyd van 2 min 35,3 sec, heeft zondag by wed- stryden in Evansville ook het wereld record op de 100 meter schoolslag ver beterd. Hy bleef met 1 min 9,8 seconden precies één seconde beneden de 1.10.8, die de Oostduitser Günther Tittes op 5 Juli van dit jaar maakte. Het wereld record op de 100 meter schoolslag werd dit jaar reeds driemaal verbeterd. De chronologie van dit record is: 1 min 11,5 sec Vladimir Minaschkin (Rusland) Leipzig 15-9-1957; 1 min. 11,4 sec Leonid Kolesnikow (Rusland) Moskou 5-5-1961; 1 min 10.8 sec Günther Tittes (Oost-Duitsland) Beriyn 5-7-1961; 1 min 9.8 sec Chet Jastremski (V8)—Evansville 16-7-1961. DUIVENSPORT P.V. DE REISDUIF Wedvlucht met 55 oude duiven vanaf Orleans, 508 km. Gelost om 7 uur met z.w. wind, later regen. De eerste duif meldde zich om 13.17.07 uur. De laatste Prijswinnaar was binnen om 17.15.00 uur. De uitslag luidt: 1,. 4 F. Bouwman; 2, 3. 7 A. v. d. Hulst; 5 P. Mooten; 6, 10 G. Zwart; 8 A. Siera; 9 S. Koster. In een wegwedstryd voor profes sionals te Duffel is de Nederlander Dek kers zevende geworden. De overwinning was voor' de Belg Troonbeeckx, die de 143 km aflegde in 3 uur 29 min. Dekkers maakte deel uit van een groepje van tien renners, van wie Troonbeeckx de sprint won. Een speciale commissie van de sectie der seml-profs zal het verzoek van Xer xes behandelen. Xerxes, dat sedert de invoering van het betaalde voetbal in 1954 deel uit maakte van de sectie der seml-profs, eindigde in de competitie 1959/1960 op de laatste plaats van de tweede divisie A, wat inhield dat de club het volgende seizoen in het amateur voetbal moest uitkomen. BEGIN ER NU MEE Tennistoernooi Leidse Hout (Van onze tennismedewerker) Het Leidse Hout Toernooi, B- en C-klasse is, zoals in vorige jaren, weer sterk bezet. Vooral in het he renenkel B. Dit bleek gisteren wel, toen de eerste partijen werden ge speeld. Direct was er spanning, was er hevige strijd. Een blik op het wed strijdschema herenenkel B leert ons, dat er ook de nodige geroutineerde krachten acte de presence geven. Zo is de kampioen van het vorig jaar, W. Nordlohne (LLTC) present om de „beker" te verdedigen. Tot zijn grote rivalen in dit toernooi re kenen wij een Lukowski, Koole, v. Dongen, Kluivers, Noordman en last but not least, good old H. Janssen. De laatste speelde gisterpn ln de eer ste ronde tegen Terpstra en demon streerde z'n voortreffeiyke vorm, dat w(j niet aarzelen hem als zeer ernstige gegadigde voor de finale te tippen. Mits hy uiteraard deze vorm in de ko mende dagen weet te behouden. Terp stra bood hem verwoede tegenstand, maar moest tenslotte voor de kogelende drives van de LLTC-speler het hoofd buigen. Dat hy dat deed met de mini male marge van 46. 46, kan, gelet op het prima spel van Janssen, alleen voor hem pleiten. Het was een pittig en meermalen fraai duel. dat door het aan wezige publiek aandachtig werd ge volgd. Verbeten strijd Een andere party die de aandacht vroeg en kreeg was die in het heren- dubbel B tussen Den Holder—Ripassa (Leidse Hout) en Kranenburg-Noord man (Unicum). De Leidse Hout combi natie, vorig jaar grote kanshebber op de eerste plaats, en eerst in de halve finale gewipt, leek een verrassende ne derlaag tegemoet te gaan. Het bekeken spel van Noordman ontlokte in het by- zonder Ripassa zoveel missers, dat Den Holder van lieverlee ook naar een diep tepunt afzakte. En omdat Ki nenburg ging durven, dóór ging slaan, was de 06 voor de Unicum-dubbel een voor Iedere toeschouwer een doodgewone zaak. Maar Den Holder-Rlpassa verbe ten zich. zetten de lob in een boekten daar vrijwel onmiddeliyk succes mee Niet dat de Unicum-spelers die lobs niet wisten te verwerken, maar hun smashes hadden geen doorborende zonderd, zo „lekker" neer, dat vooral Den Holder er met de forehand of de backhand aces op sloeg. Een tweede factor, die de kansen in deze party mee hielp keren ten gunste van de Leidse Hout-combinatie, was het herstel van Ripassa. Zyn service bracht Den Holder aan het net de nodige gehelde kansen en laatstgenoemde benutte die dank baar. 06. 63, 62 voor Den Holder- Ripassa. Kranige zege Vermeldenswaard is verder nog de kranige zege in het herenenkel B van Temmink op de altyd moeiiyk bespeel bare Van Berge-Henegouwen. 36, 62, 6—2 en de niet minder kranige zege van mej. De Jager op mej. Otto in het da mesenkel D. Ook hier een verlies van de eerste set 36 en daarna doordacht spel met risico-nemen ln de slagen naar de sterke forehand-zyde van mej. Otto en halfhoge drives, zonder risico, maar wel geplaatst, naar de kwetsbare backhandkant. Het goede spelinzicht werd beloond. 36, 63, 64. Verdere uitslagen: H. E.-B: Kluivers-Laurs 60. 64; v. Berge-Henegouwen Temmink, 63, 2—6, 2—6; v. Dongen—Hut. 6—3, 9—7; BoschKuileman, 26, 26; Janssen —Terpstra, 64, 64. D. E.-B: mej. Bakker—mej. Goekoop 63, 64; mej. Verploegh-Chassée mej. Kengen, 60. 60. D.E.-C: mej. Berkmej. Kengen. 63, 64; mej. Noordwykmej. E. Kengen 36, 62, 64; mej. Gribnau—mej. Voslamber, 60, 60; mej. Gouverneur mevr. Vermunt, 61, 61. II.E.-C: SwartBrinks 61, 62; v. Z wieten—Koster 36. 16; Oostv. Wyngaarden 3—i 06; MeyerSchelke 6—0, 7—5. H.D.-C: Baronner-Hofstede v. Eg- mond-v. Noordwyk 7—9, 86, 6—3. II.D.-B: Den Holder-Ripassa— Noord man-Kranenburg 0—6, 6—3, 6—2. In verband met het slechte weer hebben de organisatoren besloten de wielerwedstrijden, die gisteravond in hr Olymp.sch Stadion te Amsterdam 2ru den worden gehouden, uit te stellen t morgenavond as. Ook de huldiging voi de Nederlandse ploegen, die hebben deelgenomen aan de Ronde van Frank ly rijk en de Ronde van de Toekomst is I Kooibewoners, die nu uit de laatste vier kracht, zy kwamen," een enkele uitge- tot morgenavond uitgesteld. wedstrijden duj zes punten hebben be- Waterpolonieuws De competitie loopt naar het einde, maar voorlopig blyft de spanning in sommige afdelingen er nog volop in, terwyl in andere de beslissing reeds ge vallen is. Egn degradatie van GZC uit Gouda b.v. is toch altyd iets om even by stil te staan. In de afdeling A van de 2e-klasse Is de stryd, zoals wij reeds meldden, op zyn hevigst, maar deze week valt de beslissing als LZC twee uitwedstryden speelt tegen AZ 1870 en Neptunus (Zaandyk). Verliest het beide of een van beide wedstrijden dan is Neptunus vrywel zeker van het kampioenschap. Zou deze ploeg dan ook de promotie- wedstryden winnen, dan doet zich het opzienbarende feit voor. dat een derde klasser wederom gelyk doorgaat naar de eersteklasse. Hetzelfde opzienbarende feit, maar dan in omgekeerde richting, dreigt zich voor te gaan doen in afd. B de afdeling waarin ce Zyl ingedeeld is waar de ex-eersteklasser Dolfyn uit Amsterdam, vorig jaar nog eerste klasser, dreigt te verdwynen in één seizoen in de derdeklasse. De Dolfyn immers staat op de rang- ïyst onderaan en het programma, dat het nog voor de boeg heeft, Gouwe, HVGB en DAW de drie hoogst ge plaatsten dus laat niet veel hoop. DWR uit Haarlem schynt zich nog net te gaan redden. De Zyl neemt dank zy enige slechte wedstryden in het begin de middenpositie in, Gouwe staat derde, terwyl bovenaan DAW en HVGB in een gevecht om het kampioenschap gewik keld zyn. Het is net als in afdeling A: één misstap kan beslissend zyn en dus kan HVGB als het maandag a.s. in de Zyl wint kampioen worden. Maar ge wonnen hebben de Haarlemmers nog niet, want de Zyl komt er laat in het seizoen nog duchtig in. Gisteravond wonnen de Kooibewoners met 62 van een in eindsprint zynd DWR en dat is niet mis. In de eerste speelhelft was het al snel raak, toen Loek Leune de bal vrijwel direct achter de keeper deponeerde 0—1. maar ook nog voor de rust kreeg die stand een nog beter aanzien middels een doorslagbal van Tonie Roman, 0—2. De tweede speelhelft werd er niet ge scoord, maar in de derde speeltyd ging het vele zwemmen van de Zyl-ploeg dmdelyk uitwerken op de Haarlemmers, die veteraan Kollerie weer eens in hun midden hadden. Zo werd het door Joop de Haas 03, even een doelpunt van Fred de Bruin 13 en toen Loek van Kampen 14 en na opzwemmen van Wim Bergman nogmaals door Loek van Kampen 15. De stryd was gestreden, ook al moest t nog een speeltyd volgen. Daarin vie- n nog twee doelpunten, gelijk over de en verdeeld. Eerst maakte Boot het -"de Haarlemse doelpunt 25 en arna Leo Stokhuizen het half dozyn /oor de Zyl vol 2—6. Een verdiende overwinning van de Volgend jaar weer Ronde van Toekomst Jacques Goddet schynt niet onte vreden te zyn over de eerste Ronde van de Toekomst, die zondag in Parijs is ge ëindigd. Hy verklaarde tenminste giste ren in Parijs, dat hy beslist van plan is, in 1962 opnieuw naast de Tour de Fran ce een Ronde van de Toekomst te or ganiseren. KORFBALLEN Goed weekeinde voor Fluks in Wartena(F) Fluks heeft in het afgelopen week einde met twee teams drie pryzen in de wacht gesleept in het Friese plaatsje Wartens. Zaterdagmiddag waren zy met een bus uit Leiden vertrokken. Twee twaalftallen (het eerste en een combi natie van twee en drie) en verder nog 20 supporters bevolkten do bus. De laatsten hadden kennelyk de beste her inneringen aan vorig jaar. Ze wilden wel weer eens een nacht in de Friese stallen slapen. De bus was op tyd ln Wartena, zodat de Leidenaars ten volle konden genieten van een gezellig feest, ditmaal in de Nederlandse taal, met uitstekend cabaret. Het werd een beetje laat en dat deed vrezen voor de sportieve prestatie de volgende dag. Maar ook sportief werd het een goed weekeinde voor Fluks. Ploegen als Sparta (Wartena), kam pioen eerste klas KNKB en Die Haghe liet het achter zich en ln de finale werd Stanfries met 31 geslagen. Nadat Stanfries een aanvankeiyk opgelopen achterstand had weggewerkt, namen de Leidenaars door Piet de Haas weer de leiding, maar het was lang niet voldoen de. Zeker werd de zege pas, toen Piet de Haas weer scoorde (31). De kolos sale wisselbeker en een lauwertak als biyvende herinnering gingen dus mee in de bus terug. Maar ook de combinatie van twee en drie had voor extra bagage gezorgd. Het had de tweede prys be haald en was zo eveneens in het bezit gekomen van een lauwertak. Een goed weekeinde dus voor Fluks. De uitslagen: Fluks 1Sparta 1 22; Fluks 1—LDO 1 4—1; Fluks 1Friso 1 5—2: beslissing om de eerste prijs: Fluks 1Stanfries 31. Fluks 3—Wez WArber 1—1; Fluks 3— ODA 1 20; Fluks 3De Peus 1 26. haald en daarmede toch een formida bele eindsprint hebben Ingezet. Jammer dat de eerste helft van het seizoen minder gelukkig was, want in deze vorm spelend hoeft de zyi voor geen ploeg opzy te gaan. Nieuw wereldrecord 4x1 mijl estafette Tydens internationale atletiekwed- stryden te Dublin heeft een team uit Nieuw-Zeeland het wereldrecord 4x1 mijl estafette verbeterd. De Nieuwzee- landers Gary Philpott, Murray Halberg, Barry Magee en Peter Snell lieten 16 min 23.8 sec noteren. Het oude record stond met 16.25.2 op naam van een Hon gaarse estafetteploeg, die het in 1959 te Boedapest vestigde. Ook het Engelse viertal Taylor, An derson, Simpson en Hall, dat op de tweede plaats eindigde, bleef met een tyd van 16.24.8 onder het oude record. De tyd, die de Britse estafetteploeg maakte betekent uiteraard een nieuw Europees record. SPORTSPLINTERS West-Duitsland heeft de dames- at let iek wedstryd tegen de Verenigde Staten, die gisteravond voor byna 20.000 toeschouwers in het Wildpark Stadion te Karlsruhe werd gehouden, met 66 tegen 38 punten gewonnen. De Westduitse atle ten dankten de zege voornameiyk aan de dubbele overwinningen op de 80 m horden, de 800 meter, het kogelstoten, het hoogspringen en het speerwerpen. Voor de enige prestatie van formaat tydens deze wedstryd, die by koud weer werd verwerkt, zorgde de Amerikaanse verspringster Willie White met een sprong van 6.41 meter een nieuw Ame rikaans record. De Oostenrykse motorcrosser Anton Thurner is gisteren in het ziekenhuis van de Italiaanse stad Vincenza aan de verwondingen, die hy zondag by een ongeluk tydens een wedstryd op de ren baan van Lonigo had opgelopen, bezwe ken. De 23-jarige Thurner kwam in een bocht ten val en werd vervolgens door een andere renner aangereden. Hoewel hy onmiddeliyk naar een hospitaal werd gebracht kon medische hulp niet meer baten. De Verenigde Staten hebben de Davis-cup wedstryd tegen Ecuador (hal ve finale van de Amerikaanse zone), die in St.-Louis werd gehouden, met 50 gewonnen. Op de laatste dag versloeg Dennis Ralston zyn tegenstander Mi guel Olvera met 6—2, 64, 6—2 en ze gevierde „Chuck" Mckinley met 6—4, 64, 16, 7—5 over Eduardo Zuleta. - De Nederlander Theo sythoff ia gisteravond zesde geworden tydens een wegwedstryd te Zele over 125 km voor profs. Winnaar werd de Belg Buysse in 3 uur 10 min. Hy versloeg zyn landge noot Desmedt met een lengte. Sythoff kwam 10 sec na de winnaar binnen. Piet Rentmeester werd, eveneens met 10 sec. achterstand, tiende. Chinese bemanningsleden verlieten „Zuiderkruis" De „Zuiderkruis" heett zaterdag Ho- boken verlaten met bestemming Rot terdam met 27 Chinese bemanningsle den minder dan toen ze in de V.S. aan kwam. De 27 man zyn niet terugge keerd aan boord van het schip nadat ze waren gaan passagieren. Het was volgens de politie de grootste groep in jaren die van een schip was wegge bleven.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6