BOSCH Ambtenaar te Dordt verdwenen met achterlating van halve ton schuld Ds. E. Haverkamp deed intrede als Leids geref. predikant DR. K. REITSMA VEERTIG JAAR IN OVERHEIDSDIENST Officiële pubiikaties In het diepste geheim vertrokken Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes „Boshuizen^ te Leiden Een Canadese militair geslagen en vervolgens van geld beroofd Opgericht 1 maart 1860 Maandag 17 juli 1961 Tweede blad no. 30401 Ds. E. Haverkamp, die vier jaar de verkoren om een bode van God te zijn. j_ x- 1 v Spreker hoopt in Leiden in grote afhan kelijkheid aan God de ryke boodschap van het evangelie te brengen. Ook thans is de boodschap, welke eens aan Ezechiël werd gegeven: „Spreek tot hen met Mijn woorden" nog van kracht. Aan het einde van dienst, welke o.m. werd bijgewoond door wethouder S. M. Stolp namens het gemeentebestuur en een afvaardiging van de hervormde ge meente en de Chr. Geref. Kerk, werd ds. Haverkamp toegesproken door dr. H. W. Westerink namens de kerkelijke ge meente en door ds. G. Leene uit Bos koop namens de classis Leiden der Ger. Kerken. Gereformeerde Kerk te Minnertsga (Fr.) als predikant diende, deed gisteravond in de geheel bezette Zuiderkerk aan de Lammenschansweg zün intrede als Leids predikant. De nieuwe predikant, die gis terochtend in de Petrakerk door ds. H. Heule met een predikatie over de gelü- kenis van de ponden (Lucas 19:26), speciaal de woorden „Ik zeg u, aan een ieder, die heeft, zal gegeven worden en hen, die niet heeft, zal ontnomen wor den ook wat hij heeft", is indertyd be roepen in de vacature van ds. F. H. von Meyenfeldt, die onlangs naar Hilversum is vertrokken. Mulo-examens Geslaagd voor het diploma A: De dames: W. M. L. van der Horst, Leiderdorp; J. v. d. Bos, A. M. Kreeft, J. Erkelens, allen te Leiden; A. L. Vo gelenzang, Oegstgeest; M. S. J. Brinks- ma, Leiderdorp; W. J. Braakhekke, Oegstgeest; T. Tjalkens, Leiden; G. C. J. Muider hond. Voorschoten; A. Lang- houd, Oude Wetering; B. Lucas, Lei den; J. v. Muyen, Leiden; L. v. d. Plas, Katwijk aan Zee. De heren: E. M. Fallaux, Leiden; R. G. Groesz, Leiderdorp; J. Kwestro, Lei den; C. Wassenaar, Leiden; J. Fros, Lei derdorp; H. J. Tuinhof de Moed, Lei den; M. Tuinhof de Moed, Leiden; R. v. d. Kraals, Leiden; J. J. Domburg, Bodegraven. Totaal aantal kandidaten 28. Afge wezen 5. De kandidaten bij wier naam een ster retje staat hebben tevens het midden standsdiploma behaald. Sinds 1 januari 1942 directeur van liet Openbaar Slachthuis te Leiden Zaterdag was dr. K. Reitsma, hoofd van de Keuringsdienst van slachtdieren en van vlees en directeur van het Openbaar Slachthuis, 40 jaar ononderbroken in overheidsdienst. Ds. E. Haverkamp. Ds. Haverkamp, die bij zjjn intrede sprak over Ezechiël 3:4 „Hij zeide tot mij: mensenkind, ga, begeef U naar het huis Israëls en spreek tot hen met mijn woorden", ging uitvoerig in op de op dracht, welke in dit tekstwoord is gege ven, waarbij hij met nadruk wees op de verhoudingGod-dienstknecht-gemeente. Spreker liet daarbij speciaal het licht vallen op de Zender en Zijn boodschap en de tekst en de boodschap en toonde aan, dat Ezechiël diep onder de indruk was, dat God tot hem wenste te spreken en hem tot Zijn bode wilde maken en dat er in deze boodschap reeds iets glanst van Gods verlossing. Ook nu worden er, aldus ds. Haver kamp, nog kleine mensenkinderen uit- Vakantieprogramma voor de jeugd De Leidse Commissie voor Jeugdva- kantiebezigheden heeft voor jongeren van 6 tot en met 14 jaar een uitgebreid vakantieprogramma opgesteld, bestaan de uit bioscoop- en openluchtvoorstel- lingen, alsmede voorstellingen in de I Stadsgehoorzaal. Het programma omvat: 1 24 juli en 25 juli, 10 uur, Luxor Thea- ter, Watt en Half-Watt; 27 juli, 10 en 3 uur, speeltuin „Zuiderkwartier", „The Marico's"; 28 juli, 10 en 3 uur, des mor gens in speeltuin „Oosterkwartier" en 's middags in speeltuin „Morschkwar- tier", „The Marico's"; 31 juli en 1 augustus, 10 uur, Luxor Theater, „De rode ballon"; 3 en 14 augustus, 10 en 2.30 uur, Stadsgehoorzaal, „Barendje Eibberwang"; 7 en 8 augustus, 10 uur, Luxor Theater, „De koning der cow boys" en 10 augustus, 10 uur, Kikker polder, openluchtvoorstelling van „Op geruimd staat netjes". Te nat voor de „Frats-rijders" Het hemelwater, dat gistermorgen „met bakken uit de hemel viel", heeft de jeugdige renners uit Leiden en om streken, die hebben ingeschreven voor de „Tour de Frats", danig dwars geze ten. Het regende, toen men om zeven uur des morgens in het zadel klom en het is op een korte onderbreking na bljjven regenen. De stemming van de jongelui, die van plan waren om naar Arnhem, het beginpunt van hun Tour, te fietsen, was opperbest. De leiding vond het bij Alphen t an den Rijn echter welletjes. De natte ploeg werd met fietsen en al op de trein ge zet, enkele reis Arnhem. Ome Joop, de organisator van dit evenement voor wielrenners in de dop, verwelkomde de jongelui uit de Sleutelstad en omge ving. Bij het opknappen van een zwaar karwei wisten de „Rijnvogels" en de Brummense ploeg beide vijf punten (se conden) in de wacht te slepen. De heer Reitsma ving op 15 juli 1921 zijn ambtelijke loopbaan aan als assistent aan het Veterinair Pathologisch Insti tuut der Veeartsenijschool te Utrecht. Met ingang van 1 oktober 1923 werd hij benoemd tot directeur van de Vlees keuringsdienst der gemeente Rheden. Op 15 maart 1938 aanvaardde hij de functie van Veterinair Inspecteur van de Volksgezondheid in algemene dienst te 's-Gravenhage. Hij bekleedde deze func tie tot 1 januari 1942, toen hij in dienst trad der gemeente Leiden als directeur van het Openbaar Slachthuis. Advertentie. Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f 30.en f 40.of het allerbeste van f200.- en f300.-. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle pry zen en merken. VLEESKEURINGSVERORDENING LEIDEN Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dezer gemeente, kamer 222, voor een leder gedurende 3 maanden ter Inzage ls ge legd een besluit tot wijziging van het besluit van 9 september 1960 (gemeente blad no. 27), houdende regeling ter uit voering van enige artikelen van de Ver ordening op de keuringsdienst van slacht dieren en van vlees ln de gemeente Lelden (Vleeskeuringsverordening Lelden) van 11 april 1960 (Gemeenteblad no. 16). Het besluit houdt een wijziging ln ten aanzien van de vleeskeuringsdienst, ver band houdende met de invoering van de vijfdaagse werkweek. Het besluit treedt ln werking op 18 Juli 1961. LEIDEN, 17 Juli. AFSLUITING SPOORWEGOVERGANG Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis dat de spoorwegovergang Herenstraat-Zoeter- woudseweg ln de nacht van 18 op 19 Juli 1961 van 22.00 tot 7.00 uur, ln verband met de uitvoering van werkzaamheden ls afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee als mede voor voetgangers ln belde richtingen. stuurslid, als voorzitter of lid van diver se commissies en als gedelegeerde der Nederlandse Regering naar Internatio nale Koude Congressen. Plaatselijk ver vult hij de functie van voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs. Dr. Reitsma heeft een groot aantal pubiikaties op zijn naam staan. In sa menwerking met thans wijlen dr. W. Luxwolda schreef hij een handleiding voor de vleeskeuring. Met prof. C. F. van Oyen gaf hij een handboek uit on der de titel „Vee- en vleeskeuring". Hij verzorgde de met zijn vakgebied sa menhangende gedeelten in diverse hand boeken over het slagersbedrijf en over voedingsleer, was hoofdredacteur van het tijdschrift „Slachthuis-Keuring- Markt" en is redacteur van het maand blad „Conserva". Ook in andere weten schappelijke en vaktijdschriften publi ceerde hij regelmatig artikelen, boek besprekingen e.d. Deze artikelen en be schouwingen hadden betrekking zowel op diergeneeskundige, slachthuis- en koeltechnische vraagstukken als op de vleeshygiëne en de geschiedenis van het slachten en keuren. Hartelijke huldiging In een intieme bijeenkomst te zijnen huize is dr. Reitsma zaterdag temidden van zijn familie gecomplimenteerd door het gemeentebestuur bij monde van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot en de wethouder voor de Bedrij ven, mr. J. Drijber. Mede daarbij aan wezig waren de gemeente-secretaris mr. J. Boot, de leden van de Commissie van Bijstand en de oud-wethouder, het lid I van Ged. Staten, de heer D. van der i Kwaak. j In van veel waardering getuigende H toespraken boden de adjunct-directeur. 4 drs. H. Vis en de voorzitter van de Per- f soneelsvereniging, de heer N. van Dijk, gelukwensen en geschenken aan, gevolgd door collega's en besturen van organisaties, waaraan de heer Reitsma reeds vele jaren zijn krachten heeft ge geven. Dr. K. Reitsma. Naast zijn ambtelijke werkkring heeft de heer Reitsma vele belangrijke func ties vervuld. Sinds 1944 is hij voorzitter van de Nederl. Vereniging voor Slagers vakonderwijs te Utrecht, sedert 1947 secretaris-penningmeester van de Ned. Vereniging voor Koeltechniek. Talrijke malen werd hij en niet tevergeefs uitgenodigd zitting te nemen als be- Jaarvergadering Nationale Woningraad Afdeling Zuid-Holland De afd. Zuid-Holland van de Nationale Woningraad hield zaterdag in het Beurscafé-restaurant te Rotterdam de algemene ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer A. Goosen (Delft). De voorzitter bepleitte een meer doel matig beleid van de regering ten aan zien van de woningbouw. In de verhou ding vrije sector-woningwetbouw is een lacune waar te nemen. Uit het jaarverslag van de secretaris penningmeester, de heer W. F. van Niekerk (Den Haag) tekenen wij aan, dat eind 1960 188 woningbouwcorporaties in Zuid-Holland als lid van de Nationale Woningraad staan geregistreerd. Met diverse gemeentebesturen zijn bespre kingen gevoerd, evenals met besturen van woningbouwcorporaties o.a. te Alphen aan den Rijn. De rekening 1960 sloot met een batig saldo van f. 3.706.90. Voorzitter A. Goosen werd als zodanig herkozen. De heren J. Pijnenburg en mr. E. van Haersma Buma zagen zich in het bestuur herkozen. De heren P. A. de Rooij en J. G. Andeweg (Katwijk) werden tot lid van de ledenraad herbenoemd. De heer H. J. A. Hovens Greve, hoofd van de onderafd. stedebouwkundig onderzoek van het ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid hield een inleiding over „De gemeenschappelijke tuin, omstreden gebied". GETUIGSCHRIFT GEZINSVERZORGSTER Alle leerlingen van de opleidingsschool voor gezinsverzorgster van de alhier ge vestigde Stichting Interkerkelijke Ge zinszorg hebben het getuigschrift ont vangen: t.w. Trijnie Band, Schagen; Anny Bult huis, Westwoud; Maartje Druyf, Op perdoes; Gerry van Dijk, Linschoten; Elly van Eijk, Velsen; Tonny de Hoog, Rotterdam; Corry van Kampen, Stomp- wijk; Betsy v. d. Lageweg, Velsen; Gé Meyer, Utrecht; Agnietha Molenaar, Rotterdam; Bep Noordzij, Poortugaal; Corry Oversloot, Terheyde aan Zee; Metje Puyk, Amsterdam; Alie Rom, IJmuiden; Anny van Rijn, Katwijk; Betty Schaap, Huizen (NH); Janny Vroegindeweij, Nederhorst den Berg en Tineke van Zwieten, Leiderdorp. De Rijksgebouwendienst heeft onderhands aanbesteed het verbouwen van de voedselbergplaatsen van het pharmacologisch laboratorium aan de Wassenaarseweg. Er werd als volgt ingeschreven: fa. K. Burgy, Oegstgeest f. 26.669; fa. L. Zitman, Leiden f. 25.642; fa. Meiman en Mazurel, Leiden f. 25.070. Advertentie SS*®?® Dodelijke aanrijdingen Kampeerders gewond De 52-jarige W. C. Bouthoorn uit Rotterdam is zaterdagavond op de Put- terweg te Ermelo met zijn bromfiets ge vallen. Hij liep een schedelbaslsfractuur op en overleed korte tijd later. Het ongeval gebeurde bij een inhaal- poging van een aantal bromfietsers en wielrijders door een bromfietser. De echtgenote van de heer Bouthoorn, die op de duo van de bromfiets zat, moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De 18-jarige hofmeester-derdeklas der Kon. Marine H. Neervoort uit Mon ster, is zaterdagavond om het leven ge komen bij een verkeersongeval. Hij kwam met zijn bromfiets in botsing met een personenauto, vermoedelijk omdat hy deze auto geen voorrang verleende. Op de Zuiderzeestraatweg onder Harderwijk heeft zich zaterdagmiddag een ernstige aanrijding voorgedaan, ten gevolge waarvan de 13-jarige Gerrit Veenendaal uit Amersfoort om het leven kwam. Bij een inhaalmanoeuvre, waarbij drie auto's waren betrokken, geraakte een personenauto uit Harderwijk op de lin kerweghelft juist ter hoogte van een parkeerplaats. Hier had zich een groepje jeugdige kampeerders opgesteld, afkomstig uit Amersfoort en op weg naar een vakantie kamp te Vierhouten. Gerrit Veenendaal werd door de personenauto gegrepen. Hij moet op slag dood zijn geweest. Drie andere jongens liepen verwondingen op; bü twee van hen werd een dubbele been breuk geconstateerd. De leider van de vakantiegroep, de heer De Groot (Amers foort), werd eveneens door de auto ge grepen. Ook hü liep een dubbele been breuk op. De vier gewonden zjjn naar Portugees offensief in noord-Angola De Portugese troepen zijn een offen sief begonnen in de streek van Nam- boeangongo, Noord-Angola. een gebied dat sinds het uitbreken van de rebellie, in maart, in handen van de opstande lingen is. De afgelopen dagen is het tot felle gevechten gekomen tussen opstan delingen en Portugese troepen. De op standelingen zouden de Portugezen overtreffen met een meerderheid van zeventig tegen een. Niettemin werd een aanval op een militaire colonne afge slagen. De opstandelingen zouden daar bij zware verliezen hebben geleden. Sinds de aanvang van het offensief zyn volgens mededelingen uit de Ango lese hoofdstad Loeanda veertien Portu gezen gedood en 34 gewond. De opstan delingen hebben ongeveer 400 man aan doden verloren. In het gebied van Tabi zyn enkele duizenden opstandelingen door sterke Portugese eenheden om singeld. het Pius-ziekenhuis in Harderwijk over gebracht. Op de oude Rijksweg Eist-Arnhem is in de nacht van zaterdag op zondag de 25-jarige ongehuwde J. Spaans, uit Arn hem, by een verkeersongeval om het leven gekomen. Hy was duo-passagier op een motorfiets, bestuurd door de heer G. Gerrits uit Arnhem, die op zijn motor ook nog meevoerde de 20-jarige De Blé- court uit Arnhem. Nabij de uitspanning „De Klomp" is de motorfiets uit de bocht gevlogen, daarbij tegen een beton nen wegpaal gereden en daarna tegen een boom gebotst. De heer Spaans was op slag dood. De bestuurder is met een arm- en beenfractuur naar een zieken huis in Arnhem vervoerd waarheen de derde betrokkene in bewusteloze toe stand werd overgebracht. Advertentie WIJ ZIJN HET EENS elastlich rijden BOUGIES therma elastic afgestemd op lie! hedendaagse verheer AHeenverf. N.V. Willem von Rï|n Amiterdom.W. Poitbv» 8005 Rode guerillagroep in Zuid-Vielnam in hinderlaag Een bataljon van het Zuidvffetnamese leger heeft zondag een 500 man sterke communistische guerillagroep in een hinderlaag gelokt. 187 guerillastrUders sneuvelden. Het regeringsbataljon, dat 700 man sterk was, verloor 12 man. Het gevecht werd geleverd in een moeras gebied op 130 km van Saigon. Zou in Canada een boerderij overnemen (Van onze correspondent) Bij de Dordtse politie heerst cjrote ontsteltenis over het plotseling verdwijnen van een administratief ambtenaar in de rang van commies, die sinds 1945 bij de politie werkzaam was en belast is geweest met zaken betreffende de vreemdelingendienst. De man is sifids enige weken met zijn vrouw en twee dochters verdwenen. Dezer dagen kwam er bericht uit Canada, dat hij daar een betrekking zal aanvaarden en niet meer van plan is naar Dordecht terug te keren. Hij woonde in de Valeriusstraat en maakte in Dordt schulden tot een bedrag van f. 50.000. De man, die ln 1945 als adspirant- agent by de Dordtse politie kwam, later opklom tot hoofdagent om vervolgens bij de recherche te worden ingedeeld, stond bekend als zeer vlijtig en was bo vendien goed onderlegd, hoewel hy slechts lager onderwijs had genoten. Ook bij de politie en bij de officiële instanties in Den Haag was hij een zeei gewaardeerd ambtenaar met een serieu ze levenswandel. Enige weken geleden is hij naar Zeeland met vakantie gegaan en nam daar toen f 500 van zijn saiaris op. Hij zou 14 dagen later naar Dord recht terugkeren. Tegen zijn collega, met wie hy in deze tak van dienst sa menwerkte, zei hij maandag te zullen terugkeren, en de collega kon dan dins dag met vakantie gaan. De man is echter niet verschenen. De commissaris van politie te Dordrecht, de heer J. Heidema, ontving een brief uit Canada, waarin de ambtenaar mee deelde dat hij in zijn vakantie in Zee land in contact was gekomen met een relatie die hem al eerder een vakantie reis naar Canada had aangeboden. Hfj zou dan daar een goede betrekking kun nen krijgen en was besloten daar te blyven. Hij schreef voorts in Canada een boerderij of een melkfabriek te zul len overnemen. De burgemeester van Dordrecht kreeg een schrijven, waarin de ambtenaar hem verzocht hem eervol ontslag te verlenen. Zijn collega kreeg een schriftelijk ver zoek na te gaan of hij nog geld te goed had, temeer omdat zijn vrouw ziek was geweest, waarvoor hij meende nog een uitkering te kunnen ontvangen. Hij zou hem de naam van een bank in Canada opgeven, waarnaar de cpllega het geld kon overmaken. De Dordtse politie, me nende dat de man onregelmatigheden Aan de Leidse Chr. Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" vonden de vol gende bevorderingen plaats: primaire opleiding bevorderd van eerste- naar tweede-klas: IA: Leiden: Henny van Berkel; Yvon ne Borgsteyn, Truus v. d. Broek, Anita Buursink, Ria den Haan, Willy v. d. Hui zen; Coby Iterson, Lenie Jansen, Cobi Leget, Nellie Martjjn, Mary Ouwerkerk (v.w.), Bea Ravensbergen, Lenie Stouten (v.w.). Lies Valkenburg, Corrie Vincourt, Adri Willemsen. Abbenes: Ineke Kra nenburg; Leiderdorp: Joy Odendaal, Babs Slimmers. Warmond: Janet Zilve ren tant. I B: Leiden: Coba van Fruchten, Lenie de Jong, Nanne Looman (v.w.). Leider dorp: Janna Baars, Joke v. d. Berg, Tru dy Borreman, Tini Borreman, Hannie de Dood, Lineke van Driel, Mar ja de Haas, Janny Hagenaars, Dineke van Hemert; Willy de Jong (v.w.), Sonja Kossen, Greet Rietveld, Ria Spek, Hetty Zonneveld, Nelly v. d. Zwart. Zoeter- woude: Jacqueline Delfos, Janny Schal- kers, Ria Vink IC: Voorschoten: Martie Briars, Jo- lande v. d. Hoorn (v.w.), Ineke de Jong, Conny van Klinken, Janneke Koenen, Loetie Moraal, Joke Nust. Aafke Ouds hoorn, Coby Oudshoorn, Nelly Overmeer, Josje v. d. Pol, Ria Ravensbergen, Hen- nie v. Rooyen, Atie Stouten, Nellie Struik, Agatha Thierry, Ina van Veen, Jacomine Verhaar, Bep Verschoor, Adrie Werkho ven, Willy Wolleswinkel. I D: Leiden: Petra Bavelaar, Yvonne v. d. Dop, Alie van Es, Ans Groeneweg (v. w.), Irene Jansen, Jetty Ju, Marian Ku- kler, Coby Laterveer, Bep Mechelse, Coby Ommering, Ria Piket (v.w.), Annie Piket, Anne. Ranselaar, Leny Roelandse, Ri#' Saarloos, Joke Segaar, Dinie Versteeg, Marian Vonk. 1 E: Leiden: Agnes Bouwens (v.w.), Ineke Buys, Netty Coenraad, Hannie van Dijk, Martha Fengler, Rietje Geskus, Elly Haasbroek, Paula Haverhoek, Joke Huisman, Ineke van Iperen, Annie Kriek, Tine de Mooy, Tineke Schipper, Marijke Sinke, Elske Vermond, Ria van Vliet, Ineke Wassenaar. I F: Leiden: Saskla Bloem, Janny Borsboom, Olga Bronsgeest, Nelly van Hoven, Elly Klein, Nel Kromhout, Nellie v. d. Perk, Lies Peterzen, Anneke Riet kerk, Joke Rijnsburger, Bep v. d. Steen, Sylvia v. d. Vliet, Annie Waasdorp (v.w Attie Wassenaar, Carla van Winkel (v. w.), Anja Zwanenburg. 1 G: Leiden: Coby Aalbersbesg, Alie Blansjaar, Anneke Blikman, Nel Blok, Marieke Borreman, Ada van Dommelen, Nellie Eschler, Willy v. d. Hoed, Joke van Hoven, Riekje Kuivenhoven, Ria Nach- tegeller, Lineke Pasma, Marry Ramak, Corry Schuster. Oegstgeest: Hanneke Bonte, Lenie den Haan, Hannie Nonhe- bel. I H: Lelden: Joke Aniba, Yvonne Bo- gaards, Conny Bronsgeest, Nelleke Kiel, Bep van Klaveren, Yvonne Nieuwkerk, Henny Slingeland, Anneke Spruit, Ria Stavleu, Mia van Vliet. Oegstgeest: Mar tie Feyen. Voorschoten: Ineke Bilkes, Mieke Weststrate. I K: Leiden: Ineke Aalbersberg (v.w.) Sonja Broers, Paula de Groot, Hetty Hoogkamer, Gonda LJJbers, Olga Lijbers, Ria Mulder, Tineke Rietkerk, Ria van Toren, Corry v. d. Bos, Anneke Ware- man, Joke Zaalberg. Leiderdorp: Han neke v. d. Scheur. Oude Wetering: Hlllie Zeger. Voorschoten: Liesbeth Weesjes. Zoeterwoude: Ineke Jongbloed, zou gepleegd kunnen hebben bij de vreemdelingendienst, kwam tot de con clusie dat de kas klopte. Bij onderzoek in de woning aan de Valeriusstraat bleek dat het hele huis leeg stond op een paar oude stoelen na. Informaties bij een buurman brachten aan het licht dat de vrouw van de ambtenaar had gezegd dat ze een erfenis hadden ont vangen en dat nu het gehele meubilair zou worden vernieuwd. Met vakantie De ambtenaar had aan anderen verklaard, dat zij pas nieuwe meubelen hadden aangeschaft, dat er de hout worm inzat en dat ze een blauwzuurbad moesten ondergaan. Dat kon nu mooi gebeuren omdat ze toch met vakantie gingen. De schoonmoeder van de amb tenaar had bericht ontvangen, waarin hü onthulde, dat ze over zes weken terug zouden zün van vakantie. Zjjn ▼ader die ln Tholen woont, werd ook met een dergelijk schrijven verrast. Het bleek echter, dat de ambtenaar van de spaarcenten van zijn vader f 1600.had geleend voor de ziektekos ten van zijn vrouw. Ook bij andere fa milieleden had hij geld losgekregen. Voorts had hij vele bestellingen ge daan bij diverse winkeliers in Dordrecht voor een totaal bedrag van f 50.000.—. De avond voor het vertrek naar Canada was de ambtenaar met zijn vrouw en twee dochters naar de woning van zijn schoonmoeder gegaan om daar de ver jaardag van een van de meisjes te vie ren, omdat in zijn woning geen com fort meer aanwezig was. Omstreeks negen uur die avond stapte de familie op, omdat de meisjes naar bed moes ten. De schoonmoeder kreeg een afscheidskus en de familie wandel de naar huis, waar de ambtenaar een taxi belde, die hen naar Rotterdam bracht, waar ze in een hotel overnacht ten en de volgende dag per Rijndam naar Canada vertrokken. De ambtenaar heeft ln het diepste ge heim zijn emigratie voorbereid. De Ne derlandse Emigratiedienst had geen In lichtingen gevraagd bij zün werkgever. Ook ls komen vast te staan, dat de man als ambtenaar voorgegeven had een relatie te hebben met een aardap pel- en ulenhandcl waarvoor hü geld nodig had. Deze aardappel- en uiei - handel bleek niet te bestaan, zodat de ambtenaar wellicht wegens oplichtln» zal moeten worden vervolgd. De ambtenaar bekleedde in het parti culiere en kerkelüke leven enige voor aanstaande functies. Hü was o.m. secre taris van de Johannes Bogermanschool te Dordrecht, een christelüke school met de Statenbijbel. Voorts was hij zes Jaar bestuurslid van de Staatkundig Gere formeerde Partü en lidmaat van de Geref. Gemeente. (Van onze correspondent) Een 26-jarige Canadese militair van Nederlandse afkomst, die deel uitmaakt van de Canadese troepen in West-Duitsland, besloot met een mede-militair enkele verlofdagen in Rotterdam door te brengen. In de nacht van vrijdag op zaterdag ont moette hij in een dancing in het westelijk deel van de stad een jonge dame, die bijzonder vriendelijk tegen hem was. Zij inviteerde hem om met haar mee naar huis te gaan. De Canadees sloeg het aanbod niet af en zo belandde hij in een woning in Delfshaven. Het was er bijzonder gezel lig, vooral toen er nog een fles met een of ander alcohol houdend drankje op tafel kwam. Er werden plaatjes ge draaid. Kortom de jongedame toonde zich een goede gastvrouwe. Maar plotseling was het uit met de pret. Vanachter een gordijn kwam een man tevoorschijn en nog een. De mili tair kreeg een klap met een stuk hout op het hoofd. Hij viel, hoewel dit niet nodig was, want hij was nog bij zün volle bewustzün, maar hij wilde zich „dood" houden. De mannen beroofden de Canadees van 500 mark, wat Nederlands geld en bovendien namen zij hem zün autopa pieren en zijn idéntiteitsbewüzen af. DODE IN BAGGERGAT OPGEDREGD Vrijdag is de gehele dag in het bag- gergat van de N.V. Grint- en Zandex- ploitatie van de Gebr. Smals op de OoldergrLnt onder de gemeente Beegden gedregd naar de lichamen van de 36- jarige G. Thüssen uit Merum en de 30- jarige M. Lingen uit Ouderkerk aan de IJssel. Zij zijn donderdag verdronken toen in het grlntgat een motorzolderschuit omsloeg. In de loop van de avond werd het stoffelijk overschot van G. Thljs- sen door de rijkspolitie opgehaald. Het werd gevonden ln het baggergat niet ver van de plaats van het ongeluk en werd overgebracht naar Beegden. De omgeslagen zolderschuit ls vrijdag door een bok van de rijkswaterstaat uit Roermond gelicht. Vermoedelijk bevindt zich het tweede slachtoffer nog onder de lading van de gezonken schuit. Aan dood ontsnapt Toen de soldaat zo bleef liggen, dach ten zowel de mannen als de vrouw niet anders of de jongeman was dood. In allerül sjouwden zü hem de trap af en legden hem op straat ln een donkere hoek. Zü gooiden een jas over zün hoofd. De Canadees wachtte tot zü weg waren, sprong op en rende naar de po litie, waar bleek dat hechtingen geen kwaad konden. Er stroomde namelük bloed uit enkele wonden aan het hoofd van de soldaat. Politiemannen gingen naar het opge geven adres en in de loop van de zater dagmorgen konden de 22-jarige vrouw uit Rotterdam en haar eveneens uit Rot terdam afkomstige 26-Jarige vriend wor den aangehouden. Zaterdagmiddag hebben zü een volle dige bekentenis afgelegd. Gisteren is op Katendrecht de derde verdachte, een 27-Jarige loswerkman aangehouden. Deze was bü zün aanhouding volkomen beschonken Van het geroofde geld is nog niets teruggevonden. Ruim 40 arrestaties in Zuid-Tirol In Appiano bij Bolzano zijn gisteren zes mensen gearresteerd op verdenking van sabotage, zo heeft het Italiaanse persbureau Ansa meegedeeld. In de af gelopen drie dagen zijn nu ln totaal 42 mensen aangehouden Voorts legde de politie de hand op 55 kilo dynamiet en een hoeveelheid patronen. Gisteravond heeft de Italiaanse politie de secretaris-generaal van de Zuidtl- rolse Volkspartü. dr. Hans Stanek, ge arresteerd. In zün auto werd een aantal pamfletten gevonden, gelük aan die welke de zich zelf noemende „vrühelds- strijders van Zuld-Tlrol" bü opgeblazen krachtstations hebben achtergelaten. Dr. Stanek was een van de vele Duits sprekenden in Alto Adige, die krachtens de in 1939 gesloten overeenkomst tussen Hitler en Mussolini voor het Derde Rijk stemde. Hü keerde na de oorlog naar Italië terug en bezit thans weer het Italiaanse staatsburgerschap.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3