Was Eichmann typiste of luitenant-kolonel? Administrateur A. v. d. Horst nam afscheid van Leidse Duinwater mij. Documentendocumentendocumenten ZESTIEN BLINDEN KREGEN IEDER EEN BANDREKORDER Gagarin lunchte met koningin Spanning blijft in bakkerijen Eigenlijk had het eind april al moe ten gebeuren, maar helaas was admi nistrateur A. H. J. van der Horst door ziekte toen niet in staat afscheid te ne men van de Leidse Duinwatermaat schappij. Inmiddels is hij weer geheel hersteld en zo kon hij gistermiddag met zijn echtgenote en verdere familieleden In de directiekamer van het gebouw aan de Ir. Driessenstraat verschijnen, waar burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot als president-commissaris het eerste het woord nam. „In een klein bedrijf als dit komt het nu eenmaal meer aan op de kwaliteit van de persoon en des te meer zijn wij u dankbaar voor de voortreffelijke wijze, waarop u de administratie gevoerd heeft. Wij prijzen ons gelukkig, dat wij uw kunde zo lang (28 Jaar) hebben mogen gebruiken. U was een vertrouwensman voor hoog en laag, de man, waarop men steeds kon bouwen". Als erkentelijkheid voor alle bewezen diensten bood hij de heer Van der Horst een enveloppe met inhoud aan: „Voor een verre en lange reis" en als persoonlijk geschenk een kist sigaren. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden. Woon- en winkelhuis Morsstraat 36 in bod: f 15.600. Koper: J C. G Alfcemade te Voorschoten, q.q voor f 15.600. Woon- en winkelhuis Morsstraat 38 in bod: f 15 800. Koper: J. E. la Riviere te Voorschoten voor f 15.800. Géén tuinbouwschool In een berichtje, dat wij gisteren pu bliceerden aangaande de bouw van een Christelijke Lagere Technische School, is een fout geslopen. Wij noemden deze school niet een technische, doch een tuinbouwschool. LEIDSCHE ANALYSTENSCHOOL Voor het diploma „Doktersassistente" van de Nederlandse Stichting voor het examen .Medisch Praktijkassistent(e>" zijn geslaagd en als erkend doktersassis tente in het register ingeschreven de dames: F. W. C. Beuk, Noordwijk; J. J. Bavelaar, Leiden: M. L. Groeneveld, Waddinxveen; A. J. M. van Deuren, Al phen aan den Rijn; M. A. I. de Goede, Oegstgeest: M. J C. B. de Graaf, Leiden M M. Heystek, Noordwükerhout; G. A. Kcuning, Leiden; E. Kikkert, Leiden; C. A M. Klaar, Voorhout; C. M. Meyboom, Leiden; J S. de Raad, Leiden; B. Reijer- kerk, Lisse; H. M. T. van Velzen, Voor hout; H C. J. Weerdenburg, Leidschen- dam; M. J. C. de Wilde, Oegstgeest. Afgewezen: 2 kandidaten. Onze stadgenoot, de heer N. van Helden behaalde het PBNA-diploma kandidaaat technisch chemicus; de heer G. van der Vos eveneens alhier en de heer C. A. Burger te Oegstgeest het di ploma basisopleiding technisch chemicus. Onze stadgenoot, de heer V. Hayes slaagde aan de Hogere Teohnische School te Amsterdam voor het diploma elektrotechniek; de heer W. Z. de Jong eveneens alhier, voor het diploma che mische techniek en de heer A. A A. M. Olvers te Hillegom voor het diploma werktuigbouwkunde. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Hendrik Hugo, zn van H. W. E. G. G. Hartgrlnk en C. A. Groeneveld; Myntje, dr. van L. van Kuljk en M. Dlsseveld; Hendrik, zn van W F. Abbtnk en P. C. Roozendaal; Robertus Petrus, zn van M. J. L. van Marwijk en H. M. Zandbergen; Yvonne Ingrld, dr van J. Rijvers en J. Kramer; Robertus Anthonlus Gerardus, zn van C P van Tol en C. M. Vollering; Hans Peter, zn van A. J. Bins en C. H. Brinks; Ronald, zn van D. van den Burg en C van Polanen; Petra Franclsca Johan na. dr van P Waasdorp en M. C. Steen- voorden: Helena Agatha Maria, dr van L. v. d. Boog en M. W. van der Slot. ONDERTROUWD: A. Kamsteeg en J. S. C. W Couwenberg D W. Geslnk en A. Korenhoff; P. w. Westhof en J. M. C. van Hoorn; M. M. Paling en J Ververs; R. van den Bogaard en M J Rljsdam; C Jongeleen en P. van der Stelt; M. Heemskerk en T. de Mooy; J P Snoeks en C. Ju: J. A. L. Pynenburg en L E. Zindel; P. de Kleyn en M. P. Schouten. 0\ ERI.EDEN: N Wolterstorff. 88 Jaar, vrouw; K. Lotte 77 Jaar, man; T. J D Dumai, 2 Jaar. zoon J van der Aart. 60 Jaar. echtgen. van J. P. Wassenaar. „Voor u en voor mij een moeilijke dag", zo begon de directeur, dr. ir. P. C. Lindenbergh. „Wij hebben het nu al enige tyd zonder u moeten stellen, maar we missen u nog elke dag. Als ik er eens aan gewend zal zyn, zal mijn tijd van vertrek ook zijn aangebroken". Met enkele cyfers toonde hij de uit breiding van het administratieve werk in de loop der jaren aan. In 1933 wa ren er 3863 meter geplaatst, nu 27.000. Toen werd er per jaar 2,8 miljoen ku bieke meter water opgepompt, nu 6.3 miljoen. En de inkomsten zijn van ruim een half miljoen tot anderhalf miljoen opgelopen. „Dat dit zo geleidelijk is ge schied hebben wij aan u te danken". Hij was de scheidende functionaris diep erkentelijk voor zijn inzicht en toewij ding en de steun aan allen gegeven. Ook mevrouw v.d. Horst betrok hij in zijn toespraak. Hij bood haar een boe ket bloemen aan. Namens de Vereni ging Koninginnedag werd er een fruit mand geoffreerd. De heer M. B. de Jong, adjunct-ad ministrateur, sprak namens het gehele personeel hooggestemde woorden van Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot biedt als president-com missaris een enveloppe met inhoud aan aan administrateur A. H. J. van der Horst (links), die wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid moest nemen van de Leidse Duinwatermaat schappij. (Foto L-D./Holvast) waardering en dank, waar door de heer J. Cornelisse als lid van de dienstcom missie personeel L.D.M. nog een schepje werd opgedaan. De heer Van der Horst dankte voor de hartelijke woorden en de geschen ken. Maar hij had op dat moment nog iets te goed, want 's avonds tijdens het afscheid van het personeel werd hem door de voorzitter van het. Jubileum fonds, de heer J. A. P. Moonen een di- plomatentas als blijvende herinnering overhandigd. Zestien blinden zijn gisteravond in het Prytaneum aan het Rapenburg gelukkig gemaakt met een evengroot aantal bandrecorders. De heer Joe- kes, voorzitter van het Actie Comité Leiden van de Stichting „Voorzie ning Technische Hulpmiddelen aan Blinden in Zuid-Holland" opende de bijeenkomst. Hij sprak hartelijke woorden over de medeioerking, die zijn Actie Comité gedurende de laat ste tijd heeft ondervonden. Onder meer sprak hij zijn waardering uit over de Federatie van Klaverjasver- enigingen Leiden en Omstreken, die het grootste bedrag bijeen heeft ge bracht voor de aanschaffing van bandrecorders voor mensen, die hun gezichtsvermogen niet bezitten. De heer Joekes zei, dat reeds zeventig van de tweehonderdenvijftig band recorders, die het Leidse Actie Co mité nodig heeft, zijn aangekocht. Vervolgens ging men over tot het aanbieden van een drietal bandre corders door de voorzitter van de Stichting, de heer J. van Rossem, die tevens directeur is van de Neder landse Blindenbibliotheek in Den Haag. De eerste bandopnemer werd in ontvangst genomen door de moe der van de heer W. Monfils uit Lei den, die wegens studieredenen niet aanwezig kon zijn. Tevens boden de heer H. Bassie, directeur van de Ge meentelijke Werkplaats, en de heer Chr. van Goor, vice-voorzitter van de zojuist genoemde Federatie van Kla ver jasverenigingen, bandrecorders aan. Daarop volgde een muzikale in termezzo. dat op charmante wijze werd gebracht door „The Winnies". Voordien had de heer Van Goor voor een verrassing gezorgd door mede deling te doen van het feit. dat zijn Federatie de duizend gulden had „volgemaakt" met een tweede gift aan de Stichting. Na de pauze zette men de uitrei king van bandrecorders voort en het behoeft geen betoog, dat telkenmale, als zo'n toestel van eigenaar verwis selde. hartelijke dankwoorden ge sproken werden door de blinde, die het in ontvangst nam. Na een tweede optreden van „The Winnies" werd de bijeenkomst ge sloten. Onze foto toont de heer J. van Rossem, die een bandrecorder overhandigt aan de moeder van de heer W. Monfils. De volgende personen uit Leiden en omgeving namen een bandrecor der in ontvangst: de heren J. J. van Abspoel, A. J. Montanus en W. Mon fils, allen uit Leiden, de heer F. de Nie uit Leiderdorp en de heer A. van Breemen uit Warmond. (Foto L.D./Holvast) Eichmann heeft qisteren in het proces te Jeruzalem herhaaldelijk gezegd zich de bijzonderheden van zijn optreden niet meer te kunnen herinneren en te moeten verwijzen naar documenten. De openbare aanklager, Gideon Hausner, reageerde daarop met: „Het is interessant op te merken, hoeveel U uw advocaat kon vertellen, maar nu spreekt U over niets anders dan documenten, documenten en documenten." Eichmann heeft gisteren gezegd wel uitvoerende bevoegdheden te hebben gehad, maar altijd met zorg op te hebben gelet, dat hij er geen gebruik van maakte. Tweemaal In de week ging hij naar zijn chef, Miiller, om instructies te halen. Hausner las fragmententvan brieven van Eichmann voor, waarin uitlatingen voorkomen als „ik ben van oordeel", „ik heb bevolen", „mijn dienst te Parijs" en „mijn dienst te Oslo". „Het spijt mij dat ik niet kan zeggen dat die bevelen van mij afkomstig wa ren. Maar ze zijn niet van mij", aldus de beklaagde. Hausner: „Waarom zegt u: het spyt mij?" Eichmann antwoordde nijdig: „Omdat ik er genoeg van ga krijgen steeds maar te herhalen, dat ik niet de bevoegdheid had bevelen te geven. Ik verzeker u, dat ik mij bereid voel alles te bekennen wat u mij wilt laten zeggen, als dit maar ophoudt". Twee uur na het begin van de zitting van gisteren bracht Hausner Eichmann tot deze uitval. Richtlijnen Hausner zei voorts tot Eichmann, dat hij zich beslist wel moest herinneren of hjj de bevelen kant en klaar kreeg of dat hjj richtlijnen ontving. „Was u luitenant-kolonel of typiste?" Eichmann zweeg een minuut en ant woordde toen dat Muller hem schema's gaf die hij in voorkomende gevallen als richtlijnen moest gebruiken. Eichmann bevestigde het ministerie van Buitenlandse Zaken om toestem ming te hebben verzocht in Duitsland wonende Hongaarse joden gevangen te nemen. Hausner: „U trok zich niets aan van de afwijzing van dit verzoek en liet de mensen toch arresteren?" Eichmann: „Bepaalde plaatselijke autoriteiten gehoorzaamden mijn orders niet". Hausner: „Kom nu toch. U wilt mij toch niet vertellen, dat er in het Derde Rijk plaatselijke autoriteiten waren die handelden zonder orders van uw bu reau?" Eichmann: „Ik zou dit niet zonder meer willen ontkennen, maar het lykt mij dat dit toch gebeurd moet zijn". Toen Eichmann bleef volhouden, dat hij geen verklaringen kon afleggen zon der naar documenten te verwijzen, schreeuwde Hausner hem toe: „Bestaat er een Adolf Eichmann zonder docu menten of alleen maar een Adolf Eich mann met de 1.600 documenten waarop het Bureau 06 de speciale afdeling Doris naar Zweden teruggezonden Het vijftienjarige Zweeds meisje Do- ris Brite Strand, dat zich als versteke- linge aan boord bevond van het Neder landse schip „Wilhelmina", is gister middag per vliegtuig uit Brussel naar huis teruggekeerd. Nadat het schip gisterochtend vroeg in de haven van Gent was aangekomen heeft de gezagvoerder van de „Wilhel mina" het meisje overgedragen aan de havenmeester. Na te zyn ondervraagd door de Zweedse consul in de Belgische havenplaats werd Doris gistermiddag overgebracht naar de Zweedse ambas sade in Brussel. Tegen de avond is zij in het vliegtuig naar Kopenhagen ge zet. waar zij door Zweedse vertegen woordigers werd opgewacht om door gestuurd te worden naar Malmö. Doris had zich zoals gemeld in Zweden aan boord van de .Wilhelmina' verstopt. Haar vriend. Chris Polhuis, is kok aan boord van dit schip. De reis van Zweden naar Gent werd gemaakt via de Engelse havenplaats Grimsby, waar de verstekelinge ontdekt werd. Razzia in Port Elizabeth Enige honderden blanke en gekleurde politiemannen hebben gisteravond in Port Elizabeth Zuid-Afrika) een groot scheepse razzia gehouden op misdadigers en leeglopers. De stad werd uitgekamd op zoek naar lieden die illegaal wapens, sterke drank of verdovende middelen in hun bezit hadden- Ook in East-London, ongeveer 320 km noordelijker, is de politie opgetreden, zy zette gedeelten van de stad af en zoch ten in auto's en woningen naar vuur wapens, verdovende middolen, munitie en gestolen goed. voor onderzoek van de Israëlische poli tie) de hand heeft kunnen leggen?" Aantekening Hausner ondervroeg de beklaagde scherp over een aantekening die een ambtenaar van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken, Franz Rade- macher, op een document betreffende 1.200 Servische joden heeft gemaakt: „Eichmann stelt voor hen dood te schie ten". (Deze joden konden niet worden gedeporteerd omdat de middelen hiertoe ontbraken en de plaatselijke Duitse autoriteiten vroegen wat zij met deze mensen moesten doen.) Rademacher zou telefonisch overleg met Eichmann hebben gepleegd. Eichmann: „Ik verklaar hier onder ede en op de meest plechtige manier dat ik deze woorden niet heb gebruikt". Vol gens Eichmann leverde de staatssecre taris van Buitenlandse Zaken kritiek op ambtenaren die te ver gingen. Rade macher zou daarom de bewuste aante kening achteraf hebben gemaakt. Hausner citeerde de verklaring die Rademacher in Neurenberg heeft afgelegd. Rademacher verklaarde ver wonderd te zjjn over hetgeen Eichmann in dit telefoongesprek voorstelde en vroeg hem dit nogmaals te herhalen. Eichmann zei slechts een woord: „dood schieten" en hing op. Eichmann ontkende dit. Hausner: „Wij zullen hem op de lijst van leugenaars zetten. Wij hebben al een lange lijst van hen die liegen en draaien. Nu komt Rademacher er ook bij". Volgens Eichmann is dit bezwarende document een produkt van „inefficiënte bureaucatie". „Het typische bij al deze dingen is en dit is niet de enige maal dat ik mijn zaak bijzonder bureaucratisch en correct leidde. Het is verbazend dat anderen niet hetzelfde deden". In 1970: eind woningnood in de Euromarktlanden In 1970 kan er een eind zijn gekomen aan de woningnood in de zes landen der Europese Economische Gemeen schap (Euromarkt) als het bouwritme van de afgelopen drie jaar wordt ge handhaafd. In West-Duitsland kan de woningnood in 1965 overwonnen zijn en in Nederland. Frankrijk en Italië tegen 1970. In België en Luxemburg bestaat geen eigenlijke woningnood meer, zo blijkt uit een studie die de EEG-commissie in Brussel heeft laten samenstellen. In alle zes de landen dreigt de kwes tie van de bouwgrond het knelpunt voor de woningbouw te worden. Buiten de grote steden bestaat er weliswaar geen gebrek aan grond voor woningbouw, doch door speculaties zijn de prijzen zo opgedreven dat de totale bouwkosten daardoor in ernstige mate worden be ïnvloed. (Van onze Londense correspondent) De rust in Londen is terugge keerd. Majoor Gagarin, van wie het Engelse publiek niet genoeg scheen te krijgen, is vanmiddag om even over half één van Londen Airport naar Moskou vertrokken. Het hoogtepunt van Gagarins be zoek werd gisteren gevormd door zijn bezoek aan de Koninklijke familie. Minstens 5000 mensen, samengedron gen bij de ingang van Buckingham Pa lace, juichte Gagarin toe. Met moeite kon de politie een weg voor zyn auto banen. Hij was één van de dertien gasten die Koningin Elizabeth en Prins Philip voor de lunch hadden uitgenodigd. De konin gin houdt regelmatig dergelijke infor mele lunch-bijeenkomsten met mensen uit allerlei maatschappelijke kringen. De maaltijd werd gegeven in zaal 1844. genoemd naar het jaar dat Keizer Nicolaas van Rusland en zijn gemalin tijdens hun bezoek aan Londen in deze zaal logeerden. Aan de grote ovale tafel zat majoor Gagarin aan de rechterzijde van de Koningin, aan de andere kant geflankeerd door de beroemde leider van de geslaagde Everest-expeditie, Sir John Hunt. Tot de verdere gasten behoorden ad miraal Mountbatten. chef van de Britse defensie-staf, en de grote Engelse ko miek Bud Flanagar, die het gezelschap herhaaldelijk in lachen deed uitbarsten. Toen Gagarin het paleis verliet wa ren nog enkele duizenden in de stro mende regen blyven wachten om hem opnieuw te bejubelen. Gagarin bracht een tweede bezoek aan de Russische tentoonstelling waar hij enkele honderden kinderen toesprak. Tenslotte begaf hij zich naar het graf van Karl Marx in Highgate, een ver plicht nummer op het programma van elke Rus, die Londen bezoekt, en legde er een krans neer. Marx stierf in 1883 in Londen. Gagarin nam een speciaal ge schenk mee voor zijn "6-jarige echtge note Valentina, namelijk een zeer mo dieus hoedje, hem aangeboden door de jezamenlijke Engelse dameshoedenfa brikanten. De ramp met grindschuit Eén slachtoffer is gisteren geborgen (Van onze Limburgse correspondent) Gistermiddag is uit een gnndgat in de Maas bij Beegden (L) het stoffelijk overschot opgedregd van de 36-jarige heer G. Thijssen uit Merum (Herten), die donderdagmiddag verdronk, toen de grindschuit waar hij aan boord was omsloeg. Het tweede slachtoffer, schip per Linge uit Oudekerk a/d IJssel. is nog niet gevonden. Aan het zoeken naar de slachtoffers is onder meer deelge nomen door een zestal militaire duikers. Gisteravond omstreeks zeven uur heeft men het dreggen echter gestaakt. De boot is gisteren door een bok van Rijks waterstaat gelicht. Vandaag is het dreggen naar schipper Linge voortge zet. De toestand van de directeur van de grind- en zandmaatschappij NV v/h Gebr. Smals te Herten, de 45-jarige drs. J. Smals, die nog ternauwernood door een personeelslid kon worden ge red, is redelijk goed. De partijen beraden zich in eigen kring (Van onze Haagse correspondent) Ondanks het feit, dat het College van Rijksbemiddelaars gistermorgen en ook 's middags langdurig heeft vergaderd met de vertegenwoordigers van werk gevers en werknemers in het bakkers bedrijf, is men niet tot een oplossing gekomen over de loon voor stellen. Het College heeft tijdens de bespreking waarbij ook vertegenwoordigers van de looncommissie van de Stichting van de Arbeid aanwezig waren zijn stand punt bekendgemaakt: wat er ook ge beurt, geen doorberekening van hogere lonen in de broodprijs. Besloten werd. dat de verschillende groepen van be trokkenen zich in eigen kring nog na der zullen beraden. Maandagochtend a.s. komt het zogenaamd „georganiseerd overleg" in het bakkersbedrijf dan bij een, waarna men opnieuw hopelijk met meer concrete plannen om half twaalf het gesprek met het College van Rijksbemiddelaars zal vervolgen. Marinebezoek aan Bergen - Noorwegen De kruiser „De Zeven Provinciën" (als vlaggeschip) en de jagers „Rotterdam" en „Gelderland" zyn gisteren voor een officiéél bezoek in Bergen (West-Noor- wegen aangekomen. Onmiddellijk, nadat de schepen In de haven van Bergen voor anker gegaan waren, heeft commandant J. A. Bientjes een beleefdheidsbezoek gebracht aan de militaire en burgerlijke autoriteiten. De bemanning, in totaal circa 1200 man, wacht in Bergen een uitgebreid pro gramma met vele festiviteiten. ZATERDAG 15 JULI 1961 Tsjombe neemt weer bevoegdheden als staatshoofd op zich President Moise Tsjombe van Katan ga heeft gisteren weer alle bevoegdhe den als staatshoofd van Katanga op zich genomen, daarmee de speculatie ontzenuwend dat hij In ongenade zou zijn gevallen en vervangen door het triumviraat van ministers, dat de pro vincie tijdens zijn gevangenschap in Leopoldstad heeft bestuurd. Politieke waarnemers in Elisabeth- stad menen overigens, dat twee leden van dit driemanschap, minister van Binnenlandse Zaken, Godefroid Moe- nongo en minister van Financiën Jean- Baptiste Kibwe. nog veel Invloed heb ben. Hun invloed wordt merkbaar ge acht bij Tsjombes besluiteloosheid over het al of niet meedoen aan de parle mentaire vergadering bij Leopoldstad. Met name minister Moenongo is de af- scheidingsgedaohte zeer sterk toege daan. Het verlengde bezoek aan Elisabeth- stad van de opperbevelhebber van de centrale Kongolese strijdkrachten ge neraal Joseph Moboetoe. heeft de di plomatieke waarnemers de wenkbrau wen doen fronsen. Moboetoe kwam ver leden week in Elisabethstad aan, ogen schijnlijk om het commando ook over het leger van Katanga over te nemen. Men vermoedt nu dat Tsjombe bezig is Moboetoe „in te kapselen" en voor zijn wagentje te spannen. Twaalf arrestaties in Zuid-Tirol De Italiaanse politie heeft gisteren op verschillende plaatsen in Zuid-Tirol (Alto Adige) toegeslagen: 12 personen werden gearresteerd. Een belangrijke hoeveelheid springstoffen werd in be slag genomen. De gearresteerden werden ervan beschuldigd een bom in de auto van een Duits-sprekende journalist te hebben geplaatst. De helse machine werd verleden week in Merano in de auto neergelegd. Tijdens een onderzoek dat de politie in de omgeving van Merano Val Venosta en Val Passiria instelde, werd in totaal 100 kilogram aan springstof gevonden. Hieronder bevonden zich verscheidene tijdbommen van Duitse en Oostenrijkse makelij. De vrouw van het hoofd van 'n plaatselijke scherpschuttersvereniging behoort tot de gearresteerden. In de deze week aan de Oostenrijkse ambassadeur in Rome overhandigde Ita liaanse protestnota wordt gezegd, dat het bij de aanslagen in Zuid-Tirol gebruikte ontplofbare materiaal kennelijk van Oostenrijkse herkomst is en de „terreur actie" sedert jaren op Oostenrijks gebied propagandistisch is voorbereid. Voor dit doel zouden in Oostenrijk talryke orga nisaties gesticht zijn en Oostenrijkse persoonlijkheden zouden tendentieuze en leugenachtige beweringen ten aanzien Afrikanen hongeren in Zuidwest-Afrika De VN-commissie voor Zuidwest-Afri ka. die op het ogenblik in Tanganjika vertoeft, heeft verscheidene oud-inwo ners van Zuidwest-Afrika behoord. Een van hen. een oud-verpleegster, verklaar de tegenover de commissie, dat er in dat gebied zoveel mensen aan ondervoe ding sterven, dat er over vijf jaar geen Afrikanen meer in Zuidwest-Afrika over zullen zyn. De kindersterfte onder de Afrikaanse bevolking bedraagt volgens deze getuige 98, zo niet 100 procent. De Zuidwestafrikaanse volksorganisa- tle heeft er bij de commissie op aan gedrongen om de „holle dreigementen" der Zuidafrikaanse regering te negeren en een bezoek aan Zuidwest-Afrika te brengen. De voorzitter van deze organi satie verklaarde tegenover de commis sie het, dat als Zuidwest-Afrika vrij zal zijn, de Afrikanen in de Unie van Zuid-Afrika zal helpen om de regering omver te werpen. van Italië hebben gedaan. Ook op de Oostenrijkse pers, waaronder regerings organen, wordt kritiek geleverd. Verschei dene uitlatingen van Oostenrijkse rege ringsleden zouden als „rechtvaardiging bij voorbaat" van de eerste aanslagen in Zuid-Tirol hebben gegolden Van de Oos tenrijkse regering wordt gevraagd dat zij stappen zal doen tot normalisering van de sfeer.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4