LUCKY... THE REAL NTERNATIONAL CIGARETTE LUCKY IN NEDERLAND I.25 Bert Scliierbeek krijgt de Van der Hoogt-prijs LUCKY STRIKE WETSONTWERP GRENSWIJZIGINGEN IS ONAANVAARDBAAR, MAAR TIJD DRINGT en Meyepolder Leiderdorp Zijl eigenlijk onmisbaar voor Leiden Mej. dr. Kronenberg (Den Haag) en prof. Frings (Leipzig) ere-leden Ook nu kreeg G.S. weer klappen Joop ïgerstee's „Tour de Frats" start maandag weer in Arnhem Zestig diploma's uitgereikt van Gem. Bedrijfsteeliiiisehe School Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 14 juli 1961 Tweede blad no. 30399 Maatschappij der Ned. Letterkunde De Lucy B. en C. W. van der Hoogt-prijs is dit jaar toegekend aan de schrijver Bert Schierbeek Op de vandaag in de Sleutelstad gehouden jaarvergadering van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde heeft men hier aan zijn goedkeuring gehecht. Besloten werd voorts om aan mej. dr. M. E. Kronenberg te Den Haag en aan prof. dr. Th. Frings te Leipzig het ere-lidmaatschap van de maatschappij aan te bieden. Mej. Kronenberg is de oudste van de Nederlandse bibliografen, prof. Frings een kenner van de Oud-Nederlandse cultuur en taal. Prof. dr. J. G. Bomhoff sprak van-nieting of bevrijding geeft, welk dilem- morgen als voorzitter van de Maat schappij der Nederlandse Letterkunde bü de opening van de jaarvergadering een rede uit. Zijn onderwerp was de lite raire theorie van Menno ter Braak. Het ging over de vooronderstellingen van de literaire kritiek, zoals die door Ter Braak zijn uiteengezet in zijn „Dé masqué der schoonheid" en die zijn ook nu nog voorbeeldige kritische arbeid ge leid hebben. In het debat dat omtrent 1930 de geesten bezig hield over de vraag „vorm of vent" greep Ter Braak met bovenstaande studie in. Met de beweging van tachtig als prototype van de literaire beweging voor ogen, formuleert Ter Braak dat de schoonheid het bestendige puberteitselement in de mens vertegen woordigt. Deze stelling harmonieert wel iswaar met de persoonlijkheidsstructuur van de auteur, maar hoeft daarom nog geen algemene gelding te hebben. Zij brengt de eenheid van vorm en inhoud in gevaar, miskent de waarde van het kunstwerk terwille van zijn oorsprong, miskent ook de gerijpte belangeloosheid, die in het puberaal verzet afwezig is. Ter Braak komt tot een onderschatting van de technische volkomenheid en pre dikt een dilemma, dat schoonheid of ge- ma zonder dwingende kracht blijkt. Waar het Ter Braak o.a. om gaat, is het pro test tegen de orakeltaal, die hij rondom de poëzie verneemt, Men kan hem hier bijvallen, maar tegelijk betwijfelen of het wel helemaal zeker is, dat de taal van de kunst geen eigen uitzicht kan bieden op de metafysische status van de mens. Ter Braak zal het betrekkelijk gelijk van de estheten wel erkennen, maar houdt het er voor „dat de schoonheid een be grip is dat overwonnen wil worden. In het tweede deel van zijn boek onder neemt Ter Braak de apologie van zijn eigen voorkeur: de kunst die zichzelf niet ernstig neemt en het conflict leven dig houdt tussen muziek en begrip, een kunst zonder „gravité". Men kan hier tegenover een andere voorkeur plaatsen, die de algehele overgave niet uit de weg gaat. De dialoog met het werk van Ter Braak is zinvol en nog steeds actueel. Wie de Nederlandse literatuur van van daag ter harte gaat, mag haar niet uit de weg gaan, aldus prof. Bomhoff. Na afloop van de lunch hield prof. dr. P. Minderaa een voordracht over de honderd jaar geleden overleden auteur Petrus Augustus de Genestet. Nieuwe leden Tot leden van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde zijn vanmorgen tijdens de jaarverga dering benoemd: Drs. J. L. van der Gouw te Voorschoten; dr. D. P. Blok te Nederhorst den Berg: Cor Bruijn te Hilversum; prof. dr. Llbbe van der Wal te Delft; prof. dr. J. Bruyn te Maartensdijk; mr. J. den Tex te Leusden; drs. A. van der Poest Clement te Schiedam; dr. R. E. J. Weber te Den Haag; dr. Eline Verkade-Cartier van Dissel te Breukelen; dr. W. J. de Boone te Amersfoort; dr. W. J. van Ho boken te Amsterdam; drs. Okke Jager te Haarlem; dr. Th. M. Duy- vené De Wit Klinkhamer te Amsterdam; dr. K. Sneyders de Vogel te Utrecht; Henriëtte Mooy te Maarssen; P. Mourits (ps. Peter van Steen) te Amsterdam; H. J. Michael te Den Haag; dr. H. G. Koenigsberger te Londen; dr. F. Gorissen te Kleef; prof. dr. H. J. J. M. van der Merwe te Pretoria; mag. K. Langvik Johannessen te Oslo; prof. dr. Carlo Tagliavinl te Bologna. Het bestuur van de maatschap pij had in de loop van het jaar reeds de volgende nieuwe leden benoemd: Dr. J. F. Burger, Kaapstad; F. Carrasquer. Hilverusm; J. Des- champs. Hasselt; dr. J. H. A. Ele- mans, Arnhem; dr. E. Galama, Hilversum; mr. J. R. de Groot, Leiderdorp; prof. dr. E. D. Hirsch Ballin; dr. A. A. Keersmaekers, Beerse; dr. L. van der Kerken S.J. Antwerpen; P. King M.A.; New market; P. C. Korteweg, Benne- broek; dr. L. S. Meihuizen. Haren (Gr); dr. L. Roose, Mechelen; dr. P. S. de Toit, Stellenbosch; J. H. W. Veens tra, Amsterdam; dr. H. Wesche, Götbingen. Aanbesteding lierv. kerk Leiden-noord Vanmorgen is in de kerkvoogdijkamer van de Pieterskerk aanbesteed onder protestantse aannemers het bouwen van een kerkgebouw met wijkcentrum aan de Willem de Zwijgerlaan, hoek Koning straat in Leiden-noord. In totaal waren er 34 inschrijvingen binnengekomen. De laagste was van de Gebr. Den Ouden C.V. te Alphen aan den Rijn, die voor een bedrag van f 191.450.- had ingeschre ven. hetgeen de niet bekend gemaakte begroting „zeer nabij" kwam. Dicht in de buurt bleven ook de firma's J. van Noort en Zoon te Benthuizen (f195.845) en Jac, Slootweg en Zoon te Valkenburg (f198.834). De overige inschrijvers kwa men allen tot bedragen boven de twee ton. De hoogsten waren K. N. R. Haver r land te Zwolle (f289.000), M. v. d. Bent en Zoon te Katwijk aan Zee (f288.000) en K. Bakker N.V. te Den Haag (f278.000). Twee inschrijvers waren er voor het schilderwerk: firma Ziegelaar en Zoon te Leiden met f 11.900 en firma Van Muyden en Zoon, eveneens te Leiden met f 12.365. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het apothekersexamen, de heren J. J. Kruijt, Leiden; R. J. Sam- som. Den Haag; The Tjiat Poo, Leiden. ZILVEREN JUBILEUM A. PAAUW Vandaag herdenkt de heer A. Paauw zijn 25-jarige werkzaamheid in dienst van A. de Wit's Handelshuls, Oude Vest 111. Hedenmorgen had ten kantore der firma in intieme kring een hartelijke huldiging plaats, waarbij duidelijk tot uiting kwam hoezeer de persoon en het werk van de jubilaris worden gewaar deerd. Een en ander ging gepaard met de aanbieding van geschenken en bloe men. BOUW CHR. LAGERE TUINBOUWSCHOOL De bouw van een Christelijke Lagere Tuinbouwschool is gegund aan de laag ste inschrijver, het Aannemersbedrijf Meyers te Apeldoorn voor 1 2.766.400. AUTOTOCHT BEJAARDEN „ONS BELANG" Tegen de 200 hoogbejaarden hebben gisteren onder auspiciën van de Wo- ningbouwver. „Ons Belang" in een vijf tal autobussen een heerlijke uitgaans dag beleefd. De route voerde via Val keveen. Volendam en Bergen naar Noordwijkerhout, alwaar het diner werd genuttigd. Tijdens deze maaltijd heeft de voorzitter, de heer Gerritsen, allen hartelijk dank gezegd voor hun aandeel in deze geslaagde dag, waarbij hij de dames Van Egmónd, die zich als verpleegsters beschikbaar hadden ge steld, een aandenken overhandigde. DS. C. MOLENAAR Naar wij vernemen heeft onze oud- stadgenoot, ds. C. Molenaar, predikant bij de Geref. gemeente te Moercapelle en van 19561960 hier ter stede, op nieuw een maagoperatie moeten onder gaan. Zijn toestand is naar omstan digheden goed. Kwesfie-Koeweit IRAK HANDHAAFT ZIJN AANSPRAKEN De Iraakse militaire attaché in Lon den, brigade-generaal Abdel Kadir Saik, heeft op een persconferentie verklaard, dat zijn regering Koeweit als een onaf scheidelijk deel van de Iraakse provin cie Basra beschouwt. „Koeweit is de na tuurlijke haven van Irak. Irak heeft geen haven en wordt verstikt. De grens tussen Irak en Koeweit is kunstmatig". Het Iraakse standpunt is. dat de En gelse troepen onmiddellijk uit. Koeweit moeten worden teruggetrokken, en dat de kwestie op vreedzame wijze moet wor den opgelost. Wanneer het volk van Koe weit geen aansluiting bij Irak wil, zal dit ook niet gebeuren, aldus de brigade generaal. Het openen van besprekingen tussen Irak en Koeweit noemde hij het enige middel om de kwestie op vreedza me wijze te regelen. De bijeenkomst van de raad van de Arabische Liga is voor een week ge schorst. Saoedi-Arabië en de VAR wa ren tegen verdaging, maar moesten zich bij een meerderheidsbesluit neerleggen. Irak had de raad verzocht een besluit over de toelating van Koeweit tot de Arabische Liga uit te stellen. Advertentie ..wordt In practisch alle landen ter wereld gerookt ..vliegt op haast alle Internationale luchtlijnen mee. ..vaart op schier alle passagiersschepen ter wereld rr De Leidse raad heeft zich uitgesproken over het preadvies van B. en W. over het wetsontwerp betreffende grenswijzigingen. Met 18 stemmen voor en 9 tegen werd het aangenomen. Niet van harte dus. Niet van harte, omdat G.S. Leiden maar heel betrekkelijk tegemoet komen. Omdat niet heel Oegstgeest Leids grondgebied zal wor den en de Sleutelstad niet de beschikking krijgt over de Zijl en Meyepolder in Leiderdorp, die voor de bouw van arbeiderswoningen zo nood zakelijk wordt geacht. Het argument „tijd" gaf echter de doorslag. Zij het dan ook met een bloe dend hart. Niet alleen van de meeste raadsleden, maar zeker ook van het college van B. en W. Beter een vogel in de hand dan tien in de lucht moet de Leidse raad hebben gedacht. Zou Leiden namelijk blijven aandringen op de Zijl en Meyepolder dan zou dit betekenen, dat veel kostbare tijd verloren zou gaan. En de tijd dringt wil Leiden zich ook maar enigszins ontplooien. Achttien stemmen voor, negen tegen Het argument „tijd" was zelfs aan leiding voor de heer De Bree (KVP) om een door hem ingediend voorstel na fractieberaad weer in te trekken. Een voorstel, om alsnog een laatste poging te ondernemen de Zijl en Meyepolder aan Leiden te trekken. Een voorstel dus, dat tegen de strekking van het pre-advies van B. en W. indruiste, Roe- wel eigenlijk iedereen het ermee eens was, ook het college. Hij vond het wetsontwerp, dat G.S. voorstellen teleurstellend, onbevredi gend en onbegrijpelijk. G.S. zijn in geen enkel opzicht aan de reeds lang leven de wensen van Leiden tegemoet geko men. Dat de grens in Oestgeest zich dwars door de universitietsgebouwen kronkelt, dat de psychiatrische inrich Belangstelling was overstelpend Eén ploeg uit Leiden, twee uit omgeving Zondag vertrekken uit Leiden en om geving de drie ploegen voor de Tour de Frats 1961 naar Arnhem. Ome Joop Legerstee heeft de naam „Tour van de Verenigde Naties" laten vallen voor de naam van zijn Arnhemse „Tour de Frats". Dit jaar rijden geen buitenlandse ploegen mee, maar de deelname uit Nederland is overstelpend groot. In Arnhem zullen de Leidenaars opgeno men worden in een karavaan, die 120 rijders telt, Twintig ploegen van zes jongens zullen trachten elkaar de loef af te steken in kameraadschap, ver- keersdiscipline en werklust. Degene, die de meeste puniten behaalt krijgt de Gele trui. Van etappe-plaats tot etappe-plaats rijdt men twee aan twee, gevolgd door een reclamekaravaan en volgwagens. Iedere ploeg is door één van de fir ma's in deze karavaan geadopteerd. De Leidse Nationale Ploeg rijdt voor een koekfabriek. De twee ploegen uit de Leidse omgeving rijden voor een ban denfabriek en een radio- en televisie- Mulo-examens Geslaagd voor het diploma A: De dames: M. P. Kloosterboer. Noord- wijk aan Zee; J. Meij, yoorschoten; R. C. Impeta, Noordwijk aan Zee; G. E. Pool. Leiden; J. M. v. d. Kooij, Lelden; J. E. v. Egmond, Rijnsburg; C. J. M. Cramer. Leiden en J. v. d. Marei. Katwijk aan Zee. De heren: A. C. van Duin. Noordwijk aan Zee, H. C. J. A. Groenewoud, Noordwijk aan Zee; A Dubbeldam J. Bakker, J .Guldemond, L. Koekebakker, A. v. Leeuwen, allen te Lelden; A. Hou- waart, Noordwijk aan Zee, S. J. de Ruijter, Oegstgeest en M. J. Bokma, Leiden. Totaal aantal kandidaten 28, afgewe zen 10. De kandidaten bij wier naam een sterretje staat behaalden tevens het middenstandsdiploma. DOODSOORZAAK VAN SOLDAAT ONBEKEND Naar aanleiding van het plotseling overlijden van de dpi. soldaat J. Vos deelt de legervoorlichtingsdienst mee. dat bij de door de specialist gerechte lijke geneeskunde dr. J. Zeldenrust op verzoek van de auditeur-militair te 's-Hertogenbosch verrichte sectie me disch geen enkel aanknopingspunt is gevonden voor dc vaststelling van de doodsoorzaak. firma. Deze twee ploegen heten „De Boll en jongens" en ,,De Rijnvogels". Zondag reist men per fiets, geëscor teerd door een scooter en een brom fiets. Een bagagewagen volgt later op de dag en pikt eventuele pechvogels op. Maandagmorgen om acht uur star ten de jongelui op de Grote Markt in Arnhem voor de eerste etappe naar Amsterdam. De Leidse ploegen zijn als volgt samengesteld: Leidse Nationale ploeg: Wim Sloos. Evert Wouters, Rob Akerboom. Henny Nijssen. Bert van Veen en Fred van Zonneveld. De Bollenjongens: Albert Wassenaar. Gerard v. d. Vlugt, Paul v. Hage, Jaap Jekel, Wlm Blom. De Rijnvogels: Ton Valk, Hans v. d. Horst, Kees v. Wissen. Piet Westbroek. Gerard v. Velzen. Nederlandse bus reed bij Toul tegen trein Elf inzittenden gewond Elf inzittenden van een Neder landse bus die van Spanje op weg was naar Nederland, zijn woens dag gewond geraakt toen het voertuig op een vrachttrein inreed in de buurt van de Franse plaats Toul. Mej. Ria Visser uit Amsterdam, liep een schedelbasisfractuur op; haar toestand is ernstig, doch zij verkeert niet in levensgevaar. Negen andere passagiers liepen kwetsuren aan het gezicht op en de chauffeur verwondde een been. De bus had net Toul achter zich ge laten en reed een helling af in de rich ting van een spooroverweg, met betrek kelijk grote snelheid, toen de chauffeur de vrachttrein opmerkte. Hij haalde de remmen over, maar de vaart was te groot en de bus reed door de slagboom heen en botste tegen de tweede wagon van de trein. Medisch personeel van een Ameri kaanse basis in de buurt hielpen bij de behandeling en het vervoer der gewon den naar het gemeentelijk ziekenhuis in Toul. De na ruim vier uur geschorste zit ting van de raad werd gisteravond geopend met een betoog van de heer Piena (P.v.d.A.) over de zich nu al van 1938 voortslepende grenswijzigingskwes tie. Onbegrijpelijk land een brief sturen naar Oestgeest schrijven ze altijd: Oegstgeest bjj Lel den. De buitenlanders hebben meer be grip voor de situatie dan G.S.". De Zijl en Meyepolder noemde hjj onmisbaar voor Leiden. Zijn hele frac tie was ontzet over het voorstel van G.S. Wil Leiden zich ook in de toe komst ten volle willen ontplooien dan moet de Zijl en Meyepolder Leids wor den. Mes op de borst Dr. Roorda (Pv.d.A.) meende, dat grenswijziging geen noodoplossing mag zijn. „Leiden staat tegen de muur met het mes van G.S op de borst". Hij voel de niets voor de wijze, waarop G.S. Leiden dwingen met het voorstel ak koord te gaan. „Wij zijn ln een positie gedrongen, waarin het onmogelijk schijnt de grenswijziging, zoals die door G.S. is gedacht, af te wijzen. „Er is maar één oplossing als ze je het mes op de keel zetten, schop ze tegen de schenen". Als het wetsont- ting en de Zijl en Meyepolder niet Leids werp in zijn huidige vorm wet wordt worden, dat betreurde hij in hoge mate. komt er volgens spr. niets van de sa- nering van de Leidse binnenstad te- Onvergeefll k recht en is van een goed wegenschema geen sprake. De Leidse bevolking zal De heer Harmse (Prot. Chr.) had wel oog voor de weinig benijdenswaardige positie, waarin G.S. zijn komen te ver keren. Geen enkele gemeente gaat ak koord met het voorgestelde wetsont werp. „Zelfs Leiden niet Dat de grens dwars door de in aanbouw zijn de universiteitsgebouwen zal worden ge trokken noemde hij „onvergeeflijk". „Waarom komt Endegeest niet bü Lei den? Waarom wordt hetgeen G.S. voor stel niet gemotiveerd? Misschien omdat Oestgeest het zich tot een eer rekent 7 van het inwoner tal tot. in een psychiatrische inrich ting verpleegden te mogen rekenen? Noodgedwongen ging de heer Harmse met het pre-advies van B. en W. ak koord. Omdat de tijd dringt. „Geen vierkante cm. grond heeft Oegstgeest destijds fier gezegd. En nu komen ze met het royale gebaar van de richard: nemen juliie dan maar de Broek- en Simontjespolder. Vooruit dan maar". Hij wees op het grote gevaar, dat schuilt in het wegvloeien van een be langrijk deel van de Leidse bevolking naar de randgemeenten. Leiden raakt hierdoor zijn voor het kerkelijke en verenigingsleven zo belangrijke kader kwijt. Leiden wordt hierdoor zowel structueel als sociologisch een wanpro- dukt. De samenstelling van de bevol king wordt te eenzijdig. Waardering een eenzijdig karakter krijgen. Moeilijk besluit De voorzitter, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, zei. dat het college het besluit maar heel moeilijk heeft kunnen nemen, maar dat men oog moet hebben voor de realiteit. „Wij moeten onder deze omstandigheden vele idealen laten varen, willen wij de groei van Leiden niet tegenhouden Hij wees erop, dat de bevolking van Leiden louter en alleen traag» groeit, omdat het aantal geboorten groter is en de sterfte geringer. ..Maar er gaan meer mensen weg uit Leiden dan dat er ko men". De groei van de grensgemeen ten noemde hU de laatste Jaren groot. Wethouder Jongeleen zei, dat indien de grenswijziging snel tot stand komt volgens de burgemeester is er een kans. dat de annexatieplannen in Januari '63 gerealiseerd zijn), Leiden toch in tijdnood komt. Hierna beraadde men zich fractiege- wijze over het voorstel van de heer De Bree. Het pre-advies van B. en W. werd tenslotte na ruim drie uur vergaderen in stemming gebracht. Tegen stemden dr. Kortmann (KVP), De Bree (KVP), Wiertz (KVP), dr. Roorda <P.v.d.A.). dr. Winsemius (P.v.d.A.), mevrouw Spie renburg (P. v. d. A.). mevrouw Bekker (P.v.d.A.), Den Dubbelden (P.v.d.A.) en Fakkel (P.v.d.A.). Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmeratr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Koningin Juliana ontvangt ambassadeurs H. M. de Koningin zal morgen in Den vertoeven En in het Huls ten drie nieuwbenoemde ambassa deurs in Nederland ontvangen, ter overhandiging van hun geloofsbrieven. Het zijn de heren C. B J. Eng. ambas sadeur van Zweden. M. F. Kepenek, ambassadeur van Turkije en J. A Me iendes Pr ado, ambassadeur van El Sal vador. Door wethouder J. C. van Schaik 1 isitekaartje„Niets zeggen.... doen!" De heer De Bree (KVP) had waar dering voor Zoeterwoude, dat begrip toont voor de moeilijkheden, waarmee Leiden op het gebied van de woning bouw en de recreatie heeft te worste len. Hij was ook dankbaar voor de medewerking, die deze gemeente voor de Leidse industrievestiging heeft ver leend. Nu de Zijl en Meyepolder niet Leids wordt, hetgeen hy uitermate betreurde, krijgt Leiderdorp, aldus spr. met een groot pendelvraagstuk te kampen. Een probleem, waarvan wU thans de om vang nog niet kunnen overzien. Hij bleef hameren op het verkrijgen van de Zijl en Meyepolder. Hij wilde deze polder koste wat het kost tot Leids grondgebied verklaard zien. Hij vond dit zwaarder wegen dan het argument „tijd", hoe belangrijk dit argument ook mag zijn Niet eens aan bod Ook mr. Portheine (VVD) betreurde, dat de grenzen dwars door de univer siteitsgebouwen lopen, dat Endegeest niet op Leids grondgebied komt te liggen en dat Leiderdorp niet eens aan bod komt. Maar ook hij was doordrongen van het argument „tijd" Grotere eenheid Dr. Winsemius <P.v.d_A.) had alle be grip voor het Leidse standpunt, omdat het „logisch en in de lijn van de maat schappelijke ontwikkeling ligt". In de ze tijd van een zich steeds meer ont wikkelende en perfectionerende tech niek moet wel naar grotere eenheden worden gestreefd. „De hogere instanties hebben weinig oog voor Leiden als achterblijvend ge< Voor de tweede maal in de ge schiedenis van de nog zo jonge Gemeentelijke Bedrijf stechnische School aan de Medusastraat te Lei den, werden er gisteren diploma's uitgereikt. Aan zestig jongens, die de driejarige cursussen met goed gevolg hadden doorlopen. „Een klein aantal" constateerde wethouder J. C. van Schaik, maar dat is nog een laat gevolg van de be stedingsbeperking. Nu kunnen jaar lijks meer dan honderd leerlingen ingeschreven worden. De wethouder liet zijn gelukwens tot de geslaagden vergezeld gaan van een ernstige waarschuwing; „Jullie zult het werk en de klassen nog wel eens missen. De maatschappij, waarin Jullie nu zullen worden opgenomen, kan tegenvallen en dan verzoet het loonzakje niet alles". Hij bond de jongens ook op het hart hun woord gestand te doen, wanneer ze een maal in het leerlingstelsel zijn opge nomen. „Niets zeggen... doen!" is het visitekaartje van de school geworden; „Zorg ervoor, dat dit visitekaartje be houden blijft". Naast de diploma's van de school deelde de wethouder ook de diploma's uit, die Bennie de Vos in de A-groep en Wim Mulder in de groep-B hadden be haald met hun prestaties tijdens de na tionale metselwedstrijd te Rotterdam. Het was voor de eerste maal, dat de Leidse school hieraan deelnam. Diverse gereedschappen vormden de beloning voor de twee leerlingen, die in aanmerking kwamen voor de schoolprijs en de zes, die een groepsprljs hadden veroverd. Directeur F C Mabesoone wees er nog eens nadrukkelijk op, dat „zo'n mooi pa piertje alleen maar zin heeft als het toebehoort aan een man met karakter en wilskracht". Dankzij vooral de inspanningen van de heer Debré van het Gew. Arbeids bureau en met behulp van de consulen ten van het leerlingstelsel is het moge lijk gebleken alle Jongens ln het bedrijfs leven te plaatsen. Ir. J. J. G. van Hoek dankt, namens de commissie van toezicht directeur en bied", meende hij. „Als z eln het buiten- leraren voor hetgeen zij gedaan hadden voor de Jongens. En deze wilde hU één raad meegeven: „Doe iets meer dan van je gevraagd wordt, dan zul Je ongetwij feld slagen!". Tot slot van deze bijeenkomst ln de gymnastiekzaal sprak de heer Rlgtering namens de ouders. „Wij ouders mogen zeer dankbaar zjjn voor de mogelijkhe den. die hier onze Jongens geboden wor den. Heel. heel hartelijk dank!" Hieronder volgen dan de namen van de geslaagden: Metaalbewerking: Peter Heemskerk, Noordwijkerhout, Herman Hellenberg, Jan Jonkers, Leiderdorp (grof bankwer- kem, Leo v Kampenhout. Plet Keyrer groepsprUs), Jan Kuyvenhoven. Jan Plasmeyer, Oud-Ade, Plet v Remundt, Leiderdorp, Rlnus Wessellnk. Leiderdorp, Hans Enneman, 's-Gravenhage, Gerar- dus v. Graas, Piet Jurgens, Plet Koek, Lisse, Cor van Tolanen (groepsprljs», Cor Verhoog, Katwijk Rijn Jan van Vuren. Oegstgeest. Theo v. d. Ploeg (grof bank- werkeni. Afgewezen 3 Houtbewerking: Piet Barendse (school prijs», Frans van Rers, Guy Caron, Piet Devilee, John Konst, Wassenaar, Henk van Leeuwen. Lucas v. d Reyden, Arno Vol water, Hoogmade, Kooa de Vos, Piet van Weeren. Jan Wlllemse groepsprljs i Gé Alkemade, Noordwijk, Herman Boere, Hazerswoude. Bernard Breder ode, Was senaar, Hans Cramer. NoordwUk/Zee, Jan van Domburg. Zoetermeer, Theo Hovervorat (groepsprljs), Noordwijker hout, Jan van Klinken, Voorschoten, Leo Kneppers, Zoetermeer. Joop v d Kraan, Sassenhelm, Jan Popko Rlgtering. Al phen Rijn, Wil Varkevisser, Wassenaar. Afgewezen 2. Metselen: Cor Baart, Rlnus Bon. Loulz Kneyber. Voorschoten. Wim Mulder, Emile Rietveld (groepsprljs», Bodegra ven, Paul Sahupala. Hlllegom, JaAp Schouten. Bennie de Vos. Dik Meyer, RUpwetering. Afgewezen 2. Schilderen: Jaap Boelen (groepsprljs), Abbenes, Cor Klenjet, Bram Louwrier, Jan du Prie, Zoeterwoude. Cor v. Rooven, Lisse, Leen Schippers. Lisse Ffraim Schoneveld schoolprijsKatwijk Zee, Jan Piet 8mlt, 's-Gravenhage, Rens Taverne. Henk Warmerdam. Lisse, Rob van Wissen. 's-Gravenhage, Wlm Tin bergen. Voorburg. Afgewezen 2. Waar geen plaatsnaam genoemd 1?. wordt Lelden bedoeld.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3