Kaagweek Wim Maarsse wees cle Finnen verkeerde weg Toer van Valkenburg „draait" weer; Halfschepel wint met lekke band Aantal minder deelnemers aan de Laura dan in voorgaande jaren Hogescholen in Wenen zijn levensgevaarlijk VEEL PECH OP EERSTE UAG Cijfers Krantenbezorger gevraagd Veiligheidsvoorschriften kunnen niet meer worden nageleefd Eerste dag al tien uitvallers wind vergde veel van de renners WOENSDAG 12 JULI 1961 Sportreportages op TV-scherm (Van onze correspondent) Vla een rechtstreekse reportage van uit Moskou zullen zondag de atletiek wedstrijden tussen de teams van Rusland en de Verenigde Staten direct worden uitgezonden. Door deze extra t.v.-uitzen- ding zal het programma zondagmiddag er als volgt uitzien: van 15.2016.10 is het eerste gedeelte van de directe repor tage der atletiekwedstrijden, die zullen worden voortgezet van 17.20 tot 18.30 u. Tussen 16.10 en 17.20 uur zal een directe reportage verzorgd worden van de aan komst van de Tour de France in Parijs. ZEILEN De inschrijving voor de Kaagweek (15 —19 juli) is groter dan ooit tevoren. Waren er verleden jaar bij de Jubileum Kaagweek reeds 506 deelnemers in de open wedstrijden, dit aantal is thans ge stegen tot 540. De grootste klasse is de Vrijheidsklasse met 87 deelnemers in vier groepen. Nieuwe klassen zijn de Flying Junior klasse met 25 inschrijvingen en de Vau- rienklasse met 22 boten. De traditionele Holland—Friesland - wedstrijd in de Regenboogklasse staat weer op het programma met 5 boten in ieder team, terwijl ook de CurasaoDe Kaag-teamwedstrijden in de Pampus- I klasse gehouden worden. Gebroeders Kraan hielden eerste plaats vast De Nederlanders Bart en Henk Kraan hebben op de tweede dag van het Euro pees kampioenschap in de Flying Dutch- I manklasse, dat in Bandol (Frankrijk) wordt gehouden, hun eerste plaats in het klassement met succes verdedigd. I Zij finishten als tweede achter de Belg Braassemtveek Op de vierde dag van de Braas- semweek kon door de zuidwesten wind een prachtige baan worden uitgezet met lange kruisrakken over de volle lengte van de plas. In de Finjollenklasse werden alle deelnemers gediskwalificeerd om dat zij de baan verkeerd zeilden door het overslaan van een merk teken. Voor Wira Maarsse was dit jammer. Hij had een grote voor sprong opgebouwdHij had overigens het veld, dat hem trouw volgde, zelf de verkeerde weg ge wezen. In de Hornetklasse was het weer de Engelse crack Keith Musto, die zege vierde. Ook de twee volgende plaatsen waren "oor Britten, n.l. Beecher Moore en M. Patten. Duuk Dudock van Heel bezette een eervolle vierde plaats in dit sterke gezelschap. De eindzege in de Valkenklasse kan H. Kirkenier niet meer ontgaan door zijn prachtige overwinning voor J. de Wilde, M. Bot en J. Snijder in de vierde race. Ook in de Olympiajollen is het een uit gemaakte zaak, want met 4 overwinnin gen is C. A. A. Visser onbereikbaar ge worden. Nelis, maar voor de Rus Selkovnikov en de Duitser Dietrich. In het algemeen klassement leidt Nederland vóór Duits land en Rusland I Deze dames hebben er wel zin in. (Foto Leidsch Dagblad) Het aantal deelnemers aan de Laura was echt wel minder dan voorgaande jaren. De vijfdaagse werkweek was er de oorzaak van, dat een van de politiegroepen ver stek moest laten gaan, terwijl andere politiegroepen aanzienlijke veren moesten laten. Ook het feit, dat een van de scholen niet mee kan doen heeft de Laura zeker een dertig deelnemers gekost. De eerste dag leidde met een vrij sterke wind in de rug naar Amsterdam. De rit door het vlakke polderland naar Zaandam was wel het slechtste stuk, omdat de fietsers de wind pal tegen hadden. De B-groep was in Bloemendaal ge komen via de Haarlemmermeer en Hil- legom, waar verscheidenen reeds om acht uur om* hun eerste stempels kwa men en de familie, waar dit moest ge beuren wakker maakte. Enige fietsers hadden na al die kilo meters al een beroep op de reparatie wagens moeten doen. Meeste pech Het meeste pech had wel de heer v. d. Water van de Alphense secretarieploeg, Hoofdingenieur uit de zaak- Alger Hiss overleden Whittaker Chambers, een der hoofd figuren uit de geruchtmakende spiona- gezaak-Alger Hiss, is zondag in zijn woning in Westminster in de Ameri kaanse staat Maryland overleden. Zijn stoffelijk overschot is gecremeerd. Chambers was voor de oorlog lid van de communistische partij. Later brak hij met de partij en trad als Journalist in dienst van het blad „Time". Zijn verklaring dat hij en Alger Hiss, een ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken als leden van de communistische partij spionage voor de Sowjet-Unie hadden bedreven baarde veel opzien. Hiss werd wegens meineed tot gevangenisstraf veroordeeld. Cham bers trok zich terug op zijn boerderij, werd Quaker en schreef een autobio grafie die een bestseller werd „Witness". Kerk met torenspits van glasvezels Een advertentie in een Londens avondblad, waarin gevraagd werd: „Wie maakt een torenspits van glasvezel?", heeft tot resultaat gehad dat een on dernemende Britse firma de eerste to renspits van polyester heeft vervaar digd. De spits is bestemd voor de nieuwe St. Andrew's kerk in Dartford. in de buurt van Londen. De spits, die een kwart ton weegt en ongeveer tien meter hoog is. is aanzienlijk lichter dan der gelijke bouwsels die in gebruikelijke ma terialen zijn uitgevoerd. Hierdoor is het mogelyk geworden om de bouw van de toren, waarop de spits komt te rusten, lichter en derhalve ook voordeliger uit te voeren. Aangezien de spits van glas vezel geprefabriceerd werd, konden de werkzaamheden aan de kerk zonder on derbreking voortgang vinden. De spits, die in twee helften van bakelite polyes ter hars is gemaakt, kan winden tot een snelheid van ruim 225 kilometer per uur weerstaan. Bovenop de spits staat een kruis met een bal, die even eens van polyester-glas zijn gemaakt. Het ligt in de bedoeling om de toren spits des avonds met inwendige schijn werpers te verlichten om de natuurlijke doorschijnendheid van het glasvezel-ma teriaal uit te buiten. Nog een voordeel van dit type is dat het niet geschilderd behoeft té worden. Verbruik aardappel-chips in West-Duifsland De omzet van aardappel-chips in de Bondsrepubliek vertegenwoordigde in '60 een waarde van DM 8 miljoen of bijna het dubbele van de omzet in 1959. Deze cijfers deelde de secretaris van de Deut sche Kartoffel-Unlon mede naar aan leiding van de jaarvergadering van het ..International Potato Chips Institute". Ongeveer 95 van de produktie wordt vervaardigd door de beide grootste fa brikanten in deze branche. In totaal werden in 1960 door de Duitse Kartoffel- Chips Industrie 6000 ton aardappelen verwelkt. Vijf jaar geleden was dit nog slechts ca 500 ton. Destijds werd hiervan nog het groote deel aan de Amerikaanse troepen geleverd, terwijl deze thans nog slechts 5 van de produktie afnemen. die nauwelijks enkele honderden meters van huis al een lekke band kreeg. Zijn ploegmaat J. v. d. Heide uit Al phen had nog meer pech, al was dit verder van huis. Hij botste namelijk in Bennebroek tegen een geparkeerde auto en belandde met een sierlijke boog op het harde asfalt. De heer v. d. Heide kwam er zelf zonder kleerscheuren af, maar zijn stalen ros werd deerlijk ge havend. De heer Bloos moest later in Bloemen daal heel wat vakmanschap aan de dag leggen om de fiets weer „rijklaar" te ma ken. De heer J. de Jeu uit Alphen, die de Laura in gezelschap van de heer J. Zaal verrijdt heeft ook al een pijnlijke her innering aan de eerste Laura-dag. Zij kwamen met elkaar in botsing en vie len. De heer De Jeu liep een lelijke knie- wond op en moest een van zijn broeks pijpen met spelden bij elkaar halen. Op het strand in Bloemendaal, waar velen een frisse duik in zee namen, trof fen wij de heer Raaphorst aan, die de Laura nu voor de dertiende keer rijdt, dit keer echter in gezelschap van zijn 1 Aan de A-route namen 110 Lau- 1 rianen deel, aan de B-groep 294. I Onder de deelnemers bevinden zich I 167 dames. Mevrouw Bij de Vate uit I Dedemsvaart is de oudste. Er rijden I 184 Alphenaren mee. Er zijn 12 pio- I niers, die dus voor de veertiende I maal meerijden. De deelnemers ko- I men uit alle windstreken. beide zoons, de elfjarige Gerrit en de vijftienjarige Kees. De voorzitter van de stichting, de heer P. Groenhart vond het beslist onplezie- rig, dat er deelnemers zijn met niet ge controleerde fietsen, die dus in feite op de bereidheid van de mensen van de reparatiewagen drijven. Van meer dan dertig fietsen moesten voorts de zadels worden verlaagd, om spierpijn in de enkels te voorkomen. Vandaag voert de rit naar Hilversum dwars door het polderlandschap van Nieuwkoop. Aanm.: bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. (Van onze Weense correspondent) Zeventig jaar geleden telde de Ween se universiteit 3000 studenten Op 't ogenblik is dit getal bijna vijfmaal gro ter geworden, want er staan meer dan 14.000 studenten ingeschreven. De colle gezalen echter werden niet aan de he dendaagse eisen aangepast en zijn dus veel te klein. De grote zaal of het „audi torium maximum" heeft bijvoorbeeld 824 plaatsen, terwijl de colleges In de wijs begeerte van professor L. Gabriel door 2235 studenten worden bezocht. Dat is niet alleen zeer lastig voor de studenten, maar het betekent ook een groot gevaar. Om de veiligheidspo litie op dit gevaar dat alle hogescho len bedreigt, attent te maken, heeft de rector magnificus van de economische hogeschool te Wenen .professor Ker- schagl, zijn toevlucht genomen tot een listige demonstratie. In de grote college-zaal is hier na melijk plaats voor 1000 studenten, maar in feite zitten er regelmatig 3000, ge deeltelijk op de grond, gedeeltelijk op de kozijnen en de kasten. Kortgeleden liet de rector tijdens zijn college plot- BUTLER CRONIN GETROUWD Thomas Cronin, de butler die de dienst van Prinses Margaret verliet, om dat hü het niet kon vinden met haar echtgenoot mr. Antony Armstrong-Jo nes, is in het huwelijk getreden met de vijftijarige caféhoudster mevr. May Groom. Cronin is 46. Cronin zegde zijn met 16 pond per week betaalde baan op Kensington pa lace op. omdat hij zich niet kon ver enigen met de wijze waarop Armstrong- Jones zich kleedde en cïeze in het alge meen weinig conventioneel in zijn op treden was. Zijn nieuwe betrekking in een club in Florida in de Verenigde Staten mag dan sociaal gezien niet zo hoog staan als die in Londen, de 300 dollar per week die Cronin nu verdient maken veel goed. De Cronins zullen zich in de Verenig de Staten vestigen. De „pub" van me vrouw in St.-John's Wood te Londen komt vrij. „GROEP RIJKENS MOET vervolgd worden" (Van onze Haagse correspondent) De vereniging „Illegale werkers Indië", waarvan nog ongeveer 80 leden in Ne derland wonen, heeft in een brief aan minister-president De Quay de regering verzocht de groep RUkens te vervolgen wegens landverraad. Als reden geeft de vereniging op. dat de groep poogt een deel van het Rijk, nl. Nieuw-Guinea, los te maken van het Nederlands grondgebied. seling proefalarm geven alsof er brand was uitgebroken. Het resultaat was als verwacht. Terwijl de zaal volgens de veiligheidsvoorschriften binnen 6 minu ten moest zijn ontruimd, duurde het 27 minuten voordat de laatste student de zaal kon verlaten Zulke toestanden heersen op alle in richtingen van hoger onderwijs, o.a. ook op de hogeschool voor veeartsenijkunde- Hier heeft men slechts twee vrachtwa gens ter beschikking om zieke dieren af te halen Ift>vendien heeft men maar éen chauffeur. Het komt herhaaldelijk voor dat men een spoedgeval niet kan behan delen, omdat de chauffeur al onderweg is. Is de toestand van de „patiënt?" gevaarlijk, dan doet de rector een be roep op de brandweer die dan met een takelwagen uitrukt om een ziek dier af te halen. Jaar en drie maanden voor valse munters De Amsterdamse Rechtbank heeft van ochtend, uitspraak doende in wat be- Kenuneid Kreeg ais „het grootste vaise munter proces van na de oorlog", de 50-jarige Griekse ingenieur Michel Rap- tis, internationaal leider van de „trotz- kistische vierde internationale" en de 45-jarige Am terdamse redactie-steno- graaf Sal Santen, elk veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek van het voor arrest van 13 maanden. Deze straffen zfjn lager dan de geëiste. Tegen de eerste had de officier van justitie drie en tegen de tweede twee jaar met aftrek gevor derd. Op 10 juni van het vorig jaar wer den zij door de politie gearresteerd. De behandeling van dit politiek straf proces, waarbij het ging om hulpverle ning aan de Franse sectie van het Al gerijnse bevrijdingsfront F.L.N.. heeft vijf dagen geduurd. De rechtbank ver oordeelde beide wegens het medeplegen van uitlokking van: medeplegen van po ging tot bankbiljetten namaken met het oogmerk om deze als echt en on vervalst uit te geven of te doen uit geven. Dit betrof de mislukte poging tot het namaken van Franse bankbil jetten in een drukkerij te Osnabrück in West-Duitsland. De rechtbank sprak hen vrij van de ten laste gelegde me- Z.W.O. - subsidie voor het Rijksherbarium De Nederlandse Organisatie voor Zui- ver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. H. J. Lam, hoogleraar In de systematische plantkunde aan de Rijks universiteit te Leiden en directeur van het Rijksherbarium een tweetal subsi dies verleend. Deze subsidies stellen de heer Ch. Monod de Froideville in staat om het door hem bewerkte deel van dr. C. A. Backers „Beknopte flora van Java" handelend over de familie der grassen - in het Engels te vertalen en om de onderfamilie der bamboes van voor noemde flora te bewerken. De heer Mo nod de Froideville is oud-bestuursamb tenaar in het voormalige Nederlands- Indië en sedert 1957 honorair medewer ker aan het Rijksherbarium te Leiden. In een onderhoud vertelde de heer Monod de Froideville, dat de grassen en bamboes het negentiende en twintig ste deel vormen van de door dr. Backer en zijn medewerkers samengestelde flo ra. die sinds 1940 in een gestencilde „nooduitgave" is verschenen. Het ligt in de bedoeling, dat de gehele flora in het Engels verschijnen zal. deplichtigheid aan de vervalsing van persoonsbewijzen en de uitlokking van subsidiair medeplichtigheid aan over treding van de vuurwapenwet. Vandaag de tijdrit De eerste dag van de toer van Val kenburg, het jaarlijks terugkerend voieler festijn door en voor het -per soneel van het Marine Vliegkamp Valkenburgdat gisteren door vrij sterke wind veel van de renners heeft gevergd, is een succes gewor den voor de vluigtuigmaker-maga zijnbeheerder S. P. Halfschepel. Na dat de eerste officier van het vlieg kamp, kapitein-luitenant ter zee waarnemer H. Polderman 's middags het startschot had gelost, vertrokken de renners. Reeds in het begin maakte zich een kopgroep van 22 man los, van wie vier man Veldkamp. De Vrieze, Sangers en Halfschepel ontsnapten. Dit groepje werd meteen gevolgd door vijf ren ners en daar achter kwam het uitge rekte peloton. De door bandenpeeh ge plaagde Hoogstra, was de eerste, die in óe ..bezemwagen" stapte. Bij Wasse naar bedroeg het aantal uitvallers in totaal zeven. Nadat men Wassenaar gepasseerd was en de eerste „berg" naderde, liepen Sangers en Halfsohepel nog verder uit. Op de Boulevard in Katwijk aan Zee, waar weer grote belangstelling bestond voor de toer. werd de voorsprong van de twee koplopers nog groter. Deze be droeg bij de Zwarteweg reeds een mi nuut, en zou spoedig tot twee minuten uitgroeien. Bij de onderofficiersmess in het vliegkamp spuitte Halfschepel van de volkomen verraste Sangers weg. In een sprong liet hij ongeveer zeventig meter, tussen hem en de verbaasde Sangers. Halfschepel wist deze voor sprong nog uit te breiden. Dit bleek zijn geluk te zijn, want bij het ingaan van het zenderpark liep de voorband van zijn fiets leeg. Hij deed echter het enige wat erop zat en dat was doorgaan met een lege band. Hierdoor ontving hij bovendien nog de prijs voor de meest strijdlustige Tenner. Zijn voor sprong slonk zienderogen, doch met veel bravour en strijdlust wist hij toch nog als eerste de eindstreep te passe ren. op twintig meter gevolgd door Sangers Kort hierna volgden Velkamp en De Vrieze, terwijl Vèenendaal de sprint won van het derde groepje en daarmee vijfde werd. De overige ren ners „druppelden" achter elkaar bin nen. De laatste renner had een achter stand van ongeveer drie kwartier op de winnaar en „zat" vlak voor de bezem wagen. Dag- en algemeen klassement De namen van de twintig eerst ge plaatsten in het dag- en algemeen klassement luiden als volgt: 1. Halfschepel 1.13.29; 2. Sangers 1.14 13; 3. De Vrieze 1 1543; 4 Veld kamp 1.15.49; 5. Veenendaal 1.17.02; 6. Wormhoudt; 7. Kleiweg; 8. Boer; 9. Wiersema; 10. Monster; 11. Hessels; 12. Berghe; 13. Kruif; 14. Hoenjet: 15. Olyhoek; 16. Ysselt; 17. Witte; 18. Hou- ben; 19. De Bruin; 20. Oosterhof. De laagste geklasseerde was Janssen als nummer 86 1.58.59. Ploegenklassement De uitslag van het ploegenklassement luidt als volgt: 1. Helldrivers 3.54.31; 2. Comeet 4.00.50: 3. SQ 320 (2) 4.01.50; 4. Transva 4.02.37; 5. Ferryboys 4.07.22; De Blauwbaardjes; 7. Onderofficie ren. 8 SQ 320 (1). 9. Korporaals; 10. Uitknijpers. De ongelukkigste .enner was Van der Pols. die hiervoor de „pechvogelprijs" ontving. Vandaag wordt de tijdrit ver- Verkeerde tuigkeuze Het was voor Bouw van Wjjk echter onmogelijk een vierde zege te behalen ln de Vrijheidsklasse omdat hij een ver keerde tuigkeuze had gemaakt. De eerste plaats ging nu naar Stephan de Jong, terwijl Van Wijk in het midden van het veld eindigde. Toch behoeft Van Wijk zich met drie eerste plaatsen weinig zorgen te maken, want de hoofdprijs kan hem moeilijk meer ontgaan. P. Spaargaren voer, na dat hij kruisend aan kop gekomen was, een voortreffelijke wedstrijd in de 16 M2-klasse, waarin hij alle felle aanval len, die J. de Ruyter op zijn positie deed, kundig wist te pareren. E. J. Both werd achter Spaargaren en De Ruyter derde. G. Biesot (Pampus-klasse) wist zich ditmaal voor Henk de Ruyter te zei len, die zich daar echter weinig van aantrok, omdat hij zijn aandacht meer moest bepalen tot mej. G. v .d. Berg en mr. D. van Eek, zijn tegenstanders in ae strijd om de eindzege. De Ruyter wist tweede te blijven' voor mej. G. v .d. Berg, G. K. Pauli en Van Eek. De laat ste wedstrijd zal wel bijzonder span nend worden, omdat de punten elkaar niet veel ontlopen. Zeker van de eind zege is ook ir. G. A. Bakker in de Re genbogen na zijn overwinning op deze vierde zeildag. Een interessante wedstrijd werd verzeild in de Sternklasse, waar E. Cancrinus zich zeer goed weerde. Krui send kwam hij in de eerste ronde, toen de wind vrij hard doorzette, aan kop vóór I. de Waal, een situatie waar geen wijziging meer in kwam. L. de Goederen pikte de overwinning in de 12-Voetsjollen ditmaal weg voor L. Hommels, F. Daniels en J. van 'tHoo- gerhuys. De strijd is hier nog volkomen open. In de Flying Dutchman verspeelde Fred Imhoff zijn kansen op de zege door verkeerd de tweede ronde in te gaan, hetgeen hem op uitsluiting kwam te staan. De overwinning kwam aan F. ten Herkei. Ben Verhagen startte in deze wedstrijd niet. Roeikampioenschap Zestien verenigingen of vereni gingscombinaties hebben ingeschre ven voor de nationale roeikampioen- schappen, die zondag a.s. op de Am sterdamse Bosbaan zullen worden ge houden. In totaal zullen 26 ploegen strij den om elf titels. Alleen voor het num mer heren dubbel twee zijn geen aan meldingen bij het secretariaat van de roeibond binnengekomen. Evenals vorig jaar is de ongestuurde twee van Nereus (Blaisse/Venemans) al bij voorbaat ze ker van de titel. De Amsterdamse stu denten vormen namelijk wederom de enige ongestuurde vier die aan de start komt. De loting heeft het volgende resultaat opgeleverd Heren: Skif: boei 1 Nereus, boei 2 Aegir, boei 3 Viking, boei 4 winnaar Jonge skif. Twee zonder stuurman: boei 1 Nereus. Twee met stuurman: boei 1 NJord, boei 2 Het Spaarne, boei 3 win naar jonge twee. Vier zonder stuurman: boei 1 Aegir, boei 2 Nereus, boei 3 Njord. Vier met stuurman: boei 1 Argo, boei 2 Proteus, boei 3 Aegir, boei 4 Njord. Ach ten: boei 1 Proteus, boei 2 Nereus, boei 3 Laga. Dames: Skif: boei 1 Nerus, boei 2 win nares jonge skif. Dubbel twee: boei 1 Poseidon, boei 2 Dordtse, boei 3 Nau tilus. Dubbel vier: boei 1 Dordtse/Nau- tilus-comb., boei 2 winn. jonge dubbel vier, boei 3 De Hunze. Vier met stuur- vrouw: boei 1 Willem 3, boei 2 De Vliet. Achten: boei 1 Amsterdamse comb., boei 2 De Vliet. ZWEMMEN Bontekoe verbeterde record 800 meter vrije slag Tijdens de kampioenschappen van de kring Haarlem van de KNZB heeft de Heemsteedse zwemmer Bontekoe van HPC het Nederlands record op de 800 meter vrije slag verbeterd. Hij bracht het op 9 minuten 58,8 seconden. Het oude record stond met 10 minuten 5.2 secon den op naam van Herman Willemse, gemaakt op 11 juli 1957 DUIVENSPORT P.V. „De Blauw Kras" Wedvlucht vanaf Ruffec. In concours 41 vogels. Los om 6.45 uur. Aankomst eerste vogel 20.12.50 uur. Uitslag: C. v. Kampen 1, 2; W. Ravensbergen 3; J. Hansen 4; H. Moenen 5, 7; W. Gijsman 6; G. Grebel 8; W. v. d. Wel 9; H. Flippo 10. Wedvlucht vanaf Tergnier. In concours 70 vogels. Gelost om 8.45 uur. Aankomst eerste vogel om 13.27.10 uur. Uitslag: H. Moenen 1. 7; W. Gijsman 2, 3. 5; K. d. Steen 4; W. Ravensbergen 6; H. Flippo 8, 9, 10. Jeugdschaaktoernooi Het jeugd-landen-schaaktoernooi in Den Haag is gisteren voortgezet. De uit slagen waren: Vijfde ronde: NoorwegenOostenrijk 3—1; Zwitserland—Denemarken 2M— 14. Zesde ronde: EngelandDenemarken 43'a; BelgiëZwitserland 1 424; DuitslandNoorwegen 31. De stand luidt na de voorlaatste ronde als volgt: 1/2. Nederland en Duits land, beiden 164 pnt.; 3. Noorwegen 15 pnt.; 4. Engeland 13 pnt.; 5. Dene marken 12 pnt.; 6. Oostenrijk 11 pnt.; 7. Zwitserland 94 pnt.; 8. België 2% p. SPORTSPLIiNTERS Tijdens de internationale tennis kampioenschappen van Zweden, die in Baastad worden gehouden, heeft onze landgenoot Willem Maris in het heren dubbelspel met de Fin Myyssoenen als partner met 6—3, 26. 64, 4—6 en 5—7 verloren van de Zweed Johansson en de Duitser Kuhnke. De Engelsman Terry Downes is in het Wembley-stadion in Londen we reldkampioen in het middengewicht ge worden. In de negende van het op 15 ronden afgesloten gevecht, staakte titel houder Paul Bender (VS) de strijd we gens een hevig bloedende oogwond. De Europese kampioenschappen tafeltennis zullen in 1962 in Berlijn worden gehouden Als datum werd vast gesteld 31 maart tot 7 april.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4