Bevorderingen aan liet genootschap „Mathesis'' op hders Hp! Rijnlands Lyceum, Oegstgeest Legendarische Leidenaar met hrons onderscheiden Rijnlandsch Borgstelling»fonds heeft ook nu taak te vervullen Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 12 juli 1961 Tweede blad no. 30397 Van klasse 1 naar 2: I. W. Beekman W. v. d. Berg; B. Boer, Alphen a. d. Rijn; L. J. Duynhoven, Warmond; C. v. Dijk, Katwijk; K. v. Harten. Ter Aar; F. Hoogstraten; A. G. Huigen; S. Janse; J. v. Leeuwen; J.M. v. Noord, Warmond; J. M. M. Zonneveld, Wassenaar. Afgewezen: geen. Van klasse 2 naar 3: H. J. Bakker; Th. M. Budding; W. A. v. Burik. Nieuw Vennep; P. C. v. Goozen, Zoeterwoude; J. Horree; Ch. J. J. v. d. Klaauw; D Reyes v. d. Linde, Voorschoten; C. On derwater, Katwijk; J H. Peter; G. v. d. Plas, Katwijk; Ch. T. Rozier; W. L. v. Wetten, Hazerswoude; N. C. v. Dam, Voorhout; J. A. v. Dijk; H. J. Hillenaar; H. de Jong; J. J. P. de Knegt; G. Kreu- ger; W. v. d. Laan, Lisse; C. Labruyère; W. H. M. Oostdam; P. Prins, Rijnsbrug; J. Riethoven; G. v. Uunen, Alphen a/d Ryn; J B. Zwart; H. S. J. Elstgeest, Hoogmade; M. Groeneveld, Alphen a/d Rijn; C. Hoogendoorn, Bodegraven; J. A. Kok, Wateringen: J. v. Kooperen; J. G. B. Kroon, Hillegom; G. A. Lake- man, Voorhout; C. Lok, Ter Aar; G. de Mol, Katwijk; Th. D. Schoonderwoerd. Hazerswoude; H. Schurink, Koudekerk a/d Rijn; L. Sneeuw, Alphen a/d Rijn; Th. D. Stok, Wassenaar; J. L. v. Leen, Wassenaar; H. v. Veen, Voorschoten; A. Vos, Aarlanderveen; A. W. J. v. d. Werff, Zoeterwoude; A. M. Weijers, Hillegom; R. Wolters, Den Haag. Afgewezen 18. Van klasse 3 naar 4 (afd. Werktuig bouwkunde: A. F. Beekman; C. N. M. Beugelsdijk; L.C.M. Castelein; A. J. H. Flaman; T. A. Gottenbos; C. H. Hou- waart, Noordwijk; N. Kluivers; A. La ter- veer; S. Nauta; C. Noort, Voorschoten; A. A. v. d. Plas, Katwijk; M. v. d. Plas, Katwijk; I. v. Royen; R. C. F. v. Schie, Oegstgeest; J. v. Strater; A. Verboon, Voorschoten; W.P.Th, de Vette, Zoeter woude; R. Wiggers, Amersfoort; G. A. J. v. Amsterdam, Hazerswoude; J. v. d. Berg, Zoeterwoude; J. Bonnet; J. H. v. d. Bom. Al'phen a/d Rijn; H. Ginjaar; G. v. Heezik, Woubrugge; R. J. M. v. Hoeven, Leidschendam; C. C. v. d. Lin den, Lisse; T. Mostert, Den Haag; A. J. Rozier; A. J. Scheer, Den Haag; M. Schook, Den Haag; P. A. M. Schoonder woerd, Hazerswoude; L. W. Slotboom, Den Haag; E- Spaan, Nieuw Vennep; J. P. J. v. d. Starre, Alphen a/d Rijn; W. H. Sunter, Den Haag; C. A. v. Wil gen, Alphen a/d Rijn; P. v. Wensveen; N. L. Willemsen. Rijpwetering; E. C. Zondervan, Katwijk; H. v. Amerongen, Nijkerk: L. v. As; D. J. v. d. Berg; J. A. W. Bonte; Th. P. M. v. d. Burg; J. v. Duyn, Katwijk; A. Groeneweg; M. Heymans, Oegstgeest; W.D.N. Honders; W. H. P. v. Iperen; F. B. P. A. v. d. Klugt; L. H. M. M. Kortekaas; E. Nagy; M. Pauw; H. Piket; N. Riethoven; J. Spaargaren; G. v. d. Voet; D. de Wagt, Oegstgeest. Herexamen: 2; Afgewezen: 12. Van klasse 3 naar 4 (afd. Bouwkunde M. H. Akerboom, Rijpwetering; W. C. D. Blansjaar; A. J. J. Blom, Sassenheim; N. J. J. v. Egmond, Hazerswoude; A. A. Harkes, Hazerswoude; S. C. Mulder, Bo degraven; J. Ouwehand, Katwijk; G. Schouten; B. J. v. d. Berg, Noordwijk; P. Altorf, Noordwijk; W. J. Bon. Lisse; H. C M. Duivenvoorden, Oegstgeest; W. G. Flippo; J. v. Hemert, Koudekerk a/d Rijn; A. F. M. v. Rooden, Hillegom: J. P. v Vliet. Sassenheim; W. A. C. Wij- nands, Noordwijkerhout. Herexamen: 1; Afgewezen: 9. Van klasse 4 naar 5 (afd. Werktuig bouwkunde)W. O. B. Agema, Katwijk; J. Anema; A. M. v. d. Berg. Alphen a/d Rijn; F. L. M. Blom, Sassenheim; R. C. A. H. v. Breugel, Den Haag; J. H. Deegenaars, Pijnacker; P. v. Hemert, Alphen a/d Rijn; W. K. v. Huis, War mond; G. J. M. Koenderink, Almelo; G. Koster, Hillegom; M. Leynse, Amster dam; H. W. Meppelink, Noordwijk; A. F. M. Oosterbaan, Purmerend; J. v. d. Plas, Katwijk; A- Raayen, Amsterdam; J. P. Rol, Voorschoten; W. F. v. Ulden; R. Verboom. Den Haag; Th. A. Vermin, Noordwijkerhout; W. C. J. Versluys, Warmond; J. M. Q. v. d. Voort, Sassen heim; R. N. Wittebrood, Voorschoten; J. J. Aben; J. L. Bakker; P. S. Cupido, IJmuiden; W. F. Eibers; C. v. d. Graaf; B. Grill; B. W. Heinen; J. C. de Knegt; J. Koet; J. H. B. M. Koster; G. Later- veer; C. v. Loef; L- Macsotai: W. B. Marks, Amsterdam; J. Paternotte, Am sterdam; J. Post; F. J. Prins; W. A. A. Regeer; J. Teleng; W. J. A. Bavelaar. Warmond; K. H. v. Beelen, Katwijk; A. Bouman, Sassenheim; F. J. Busman. Haarlem; MJ.N. Dofferhof. Oegstgeest; C. Haasnoot. Katwijk; L. J. v. Klink; F J M. Koek, RoelofarendsveenM. Korbee. Oegstgeest; J. Kris. Waddinx- veen; J. J. v. d. Mey, Oegstgeest; G. v. d. Nagel. Valkenburg (Z.H.); H. Oranje, Delft; J- du Prie, Zoeterwoude; J. J. H. Renee, Oude Wetering; W.J. Stokkel; B. G. v. d. Veen, Den Haag; B. Venema, Den Haag. Afgewezen: 21. Van klasse 4 naar 5 (afd. Bouwkunde) B. W. v. Buuren; E. J. J. v. Duuren; M. Duyndam, Noordwijk; J- Ph. Ha- merlin; A. Kromhout, Rijnsburg; J. N. v. Leeuwen, Zoeterwoude; J. E. A. v. d. Plas, Wassenaar; Th. J. Schrijvers. Voorschoten; W. F. A. Veldhoven, Lisse; Jan Vonk, Hazerswoude; W. de Vos, Warmond; K. C. van 't Woud, Lisse; A. F. B. J. Bik; K. Brandemann, Haar lemmermeer; P. P. Diemei, Voorhout; Advertentie P. J. A. v. Egmond, Nieuwkoop; J. G. v. Evert; W. Kramer; G. W. Kromhout; A. Nek, Oegstgeest; A. J. Schreuder; J. W. Vermeulen. Zoeterwoude; J. J- M. v. d. Voort; A. H. C. Vreeburg, Hazers woude. Afgewezen; 5. Naar de 2e klasse Vervolgcursus bouw kunde: H. E. Altorf, Noordwijk: J. v. Ammers, Noordwijk; J. J. v. Atten; A. v. Beelen; N. v. Dijk Valkenburg <Z.H.>; H. Huisman; A. Masmeyer, Katwijk; C. A. W. v. d. Star .Oegstgeest; G. Uithol, Bodegraven: Th. P. Chr. Vermey, Lisse; P. Verschoor, Voorschoten; A.B. Wagter, Katwijk; M. J. Zaalberg. Afgewezen: geen. Van klasse 1 naar 2 Vervolfcursus Electrotechniek: A. J. M. v. d. Kaay; J. D. H. Kranenburg; H. A. v. d. Meer, Rijpwetering; C. Veefkind, Apeldoorn; J. A. G Verkuyl; J. W. v. d. Wel. Oegst geest; M. Zwaan, Katwijk; M. Kuipers, Den Haag, C. J. Plomp, Wassenaar; J- Snel. Alphen a/d Rijn. Afgewezen: 4. Van klasse 2 naar 3 Vervolgcursus Electrotechniek: A. Fasseur; J. A. de Haas; S. Hamminga, Amsterdam; C. J. v. Klink, Zoeterwoude; A. Kwestro. Wassenaar; J. E. L. v. Meegen; G. C. Neuteboom: K. Ravensberg, Hazerswou de; P. C. Vink, Oegstgeest. Afgewezen: 3. Van klasse 1 naar 2 Vervolgcursus Werktuigbouwkunde: C.P. Bik; H. Brag- Mulo-examens Geslaagd voor het diploma A: De dames: J. M. Bosboom en K. E. Rietman, beiden te Leiden. E. C. v. Duyn. Noordwijk aan Zee; E Burger- jon; J. E. Eling en W. Middelkoop al len te Leiden. M. E. Nagtegaal. Lei den: J. M. Ouwehand, Katwijk; N. J. Ravensbergen, Oegstgeest; S. S. La- terveer. Leiden. De heren: J. Meyers. Leiden; A Har- teveld. Leiden; P. P. de Boer, Leiden; B Warn aar. Oegstgeest: J Overduin, Leiden; W. C. Imthom, Noordwijk aan Zee; E W K. v. Vuurde. Noordwijk a. Zee; P. v. d. Zwan. Noordwijk aan Zee; H. Busch. Leiderdorp: J. v. d. Eikhoff. D v Veen. W. Hanekamp. W Kan tebeen en A. C. Reeger allen uit Lei den De kandidaten bij wier naam een ster retje staat, behaalden tevens het mid denstandsdiploma. Totaal aantal kandidaten 28; afgewe zen 4. gaar; W. F. Breddels, Oegstgeest; E. v. d. Hart; J. W. P. v. Hees. J.v Iterson; J. Duivesteyn; C. Leynse, Alphen a/d Ryn; C. v. Oosten; W- v. Oosten; J. F. Snik; H. W. J. J. v. Spendel; R. L. v. Veen, Wassenaar; M. J. Velthuijsen; J. J. Versluys, Alphen a/d Rijn: H. v. d. Wagt, Sassenheim; J. Westbroek; S. J- Plug. Voorburg. Afgewezen: geen. Van klasse 2 naar 3 Vervolgcursus Werktuigbouwkunde: J. Buurman, Lisse; A. Crama; J. W. F. van Dam: A. L. Dirksen,. Oegstgeest; N. J. Langezaal; F. W. Luitwieler, Leiderdorp; E. J. Paauw; J. v. Teylingen; W. v. Tol; W. B. A. N. Veenman. Afgewezen: 4. 20 STUKS FU Bevorderingen naar klasse 2: Maar ten Hagenaar. Joost Kist, Eddy Klein, Jaap Kool, Frans Kuggeleyn, Peter Leenheer, Frits Locher, Tonnie Niël, Chris Quispel, Kees Rol, Bert Sauer. Koos Schaoerg. Maarten Spaargaren, Kees van der Vijver, Roeland Walburgh Schmidt, Jan Auke van Werkum, Peter Wils, Piet Blanken. Friek Briët, Welmoed Eisses, Liesbeth Frijling, Piet Jan Gail- lard, Hanna Gorter, Marjan v. Groenin gen, Welmoed van Ham, Thijs Kok, Phyllis Kreukniet, Willy v. d. Luyt, Piet Jan Oosthoek, Derk v. Overvest. Bob Reidsma, Dorien van Rijssel. Fred Steenwinkel, Peter Verbeek. Dolf Ver- voort-, Eddy Vijlbrief, Henk de Vroom, Matthijs v. d. Waal. Lavinia de Graaf, Linda Adriaanse, Hans Beunderman, Ruurt de Boer. Freddy Bouwmeester. Conny Demenint. Emmy Dubbelaar, Tonnie Eldering, Ton Frenks, Maarten van Ginkel, Jeanne van Gorkom, Eddy Hesselink, Carolien van Holk, Inga Knopper, Hanneke Koomen, Elsemarie Locher, Saskia Nijweide, Gerda Swel- lengrebel, Robert Jan Terwil, Caziek van Til, Johanna Verbeek, Hans Vonk. 8 afgewezen, 4 herexamen. Naar klasse 3 HBS: Hans Adriani, Anne Marijke Balt, Frits Demenint, Fred Gerlach, Hans Maarten Kort- mann, Barthy Lennmgs, Marion Maat, Ellen Nijholt, Hans Nortier, Rik Prevo, Donald Prins, Jan Karei Querido, Ro gier v. Ravesteyn, Arthur Rosenwald, Erik Smuling. Govert Trouwborst, Jaap van Veen, Luuk Wagter, Wilma Wee ning, Pier Winsemius. Rob van Zurk, Jaap Blommers. Michel Bodt, Hans van Driel, Frits Eggink, Hermy Fabery de Jonge, Henk Goslings, Joost Heringa. Kees den Holder. Guus Mohlmann. Ar jen Mulder, Cor Pel, Dirk Ruiter, Hans Schippers, Dineke Scheltes, Mineke Tramper, Peter de Vries, Ockje van Werkum. 10 afgewezen. 1 herexamen. Naar klasse 4 HBS-B: Eke van Ba tenburg, Frits Hesselink, Paul Kleyn- geld, Menno Koolstra, Max Knuppel. Eby Kwint, Robert Macovich, Wim v. d. Pompe, Riel van Rij, Rainer Tonkes, Casper Trouwborst. Willem Jan Wen- nink, Hannes Willighagen, Tine Beu- mer, Jan Blommers, Yolanda Bol, Mien Brands, Jan Dijkstra, Marianne van Gent, Piet van Groeningen, Jan van Krieken, Jan Mul, Frits v. Oostroom, Erik van Praag, Leopold Rijnbende, Eef Sauer, Piet-er Sj. v. Seventer, Hannie Tramper, Jan Ufkes, Ineke Verbeek, Kees Volker 6 afgewezen, 4 herexamen. Naar klasse 5 HBS-B: Hans Fontein, Freek Hagenaar. Hugo den Herder, Ward Janssen, Gerben de Jong, Wim Koekebakker, Gerard van Loenen, Henk Maan, Bas Molenwater, Herman Nortier, Kees v. d. Pompe, Aard Sauer, Nanna Stenfert Kroese, Jacques Timmermans, Enno Wiersma, Jan van Balkom. 10 af gewezen, 1 herexamen. Naar klasse III Gymnasium: Netty Blanken, Imogeen Braat, Olowine De- keth, Gerrit van Driel. Eerthyl Fontein, Etteke Goslings. Liesbeth Groen. Nienke van Ham, Adri v. d. Handel, Jo- leen Heringa, Jan Peter Kostelijk, Eeke Kruyt. Liesbeth Muller, Evelyn Naylor, Bonnie Oost-erhoff, Hanneke Wolters. 2 afgewezen. Naar klasse IV Gymnasium: Anke Bal. Joke Boer. Geert Bomhoff, Her man Colebrander, Maart je v. d. Giessen, Hans Goekoop, Lies Huizinga, Yvonne Jungslager, Margo Klerk. Clarlet Kok, Nancy Kool. Franka Krantz. Joost Mul der. Hein Muller, Karei Noordzij. Jan de Pree. Marion Rodrigo, Rypke Sierk- sma. Aad Soeteman. Eddy Szirmai, Hen- riëtte Winsemius. Geen afgewezen. Naar klasse V Gymnasium: Jeannette Bodt, Marleen Deurvorst. Obbo Haze- winkel, Luset Hoogenberk, Jop de Jong. Jan de Kater, Anne Willem Kist, Car- lien Kroes, Els Kuiper, Marjan van Rijssel, Marja Schotanus, Loes Veene- klaas, Joan Voormolen, Piet de Wilde. 1 afgewezen, 2 herexamen. Naar klasse VI Gymnasium: Marjan den Herder, Liesbeth de Jong, Nelke van Rijssel, Barend Samsom. Jan van Driel, Jan Willem Goslings, Maarten Goslings, Henk Hoogenberk, Rogier Kuiper, Ger- i Schelt-es. 3 afgewezen. Voor het eindexamen HBS-B slaag den de dames: C. R. Balt en J. G. de Graaff. de heren: H. L. A. Bol. N. van Foreest, H. C. de Gruil. M. J. W. Jong- sma, H L. van Loenen. J. G. A. van Marie, D. J. Mulder, It. Oosterhoff, J. P. L. van Seventer. F. Schoner, G. J. van Zuylen. 1 kandidate heeft zich teruggetrokken, geen afgewezen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Gen. II, mej. A. Ch. Cramer (Den Haag) en de heren H. R. G. Asin (Suriname), W. I. H. E. Eijgenraam Leiden), H. Maas Geesteranus (Bilthoven), C. E. van Marle (Hilversum), H. H. Ressing (Delft), H. F. Schouwink (Lochem), F. W. O. Waterreus (Schiedam) en D. A. Zelling (Den Haag). Geslaagd voor het semi-artsex., mevr. I. R. van Noort Van Herwijnen (Oegstgeest) en de heer H. G. S. Snijder (Haarlem); voor het artsex., de heren M. R. David (Den Haag», J. J. Fedder (Den Haag), G. A. S. Koster van Groos (Den Haag) en J. D K. Munting (Rijswijk (Z.-H.). Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100.—. Of f 300.— en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Catharlna Maria Judith, dr van W. de MelJ en J. J. Spierenburg; Cornells Jo hannes, zn van H. C. v. d. Star en C. H. van Beek; Louise Marijke, dr van J. Bro- kaar en E. Nleuwenhulzen; Blrgltta Mar- Janneke, dr van H. Klemel en E. Richel; Johanna Engellna Maria, dr van S. Snaar en J. P. Grimbergen; Willem Jan. zn van D van Egmond en J. P. Heemskerk; Jo hannes Adrlanus. zn van J. A Wolvers en A. M. Droog; Sophia Christina, dr van C M Beusekom en M A. Franse; Eric Adrlanus. zn van P. Pols en J. van den I-'ssel; Casper Coenraad, zn van H. v. d. Wal en C. C. M. v. d. Woude. OVERLEDEN J. de Jong. 50 Jaar. man; A. F. M. van Nlerop. 4 weken, zoon; E. Hoep, 74 Jaar, wed. van P. Pool. Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes „Boshuizen" Het getuigschrift van de primaire op leiding werd behaald door de volgende leerlingen Leiden: Kitty Berkhout, Wilma Boeh- mer, Leonoor Boellaard, Anneke Boers, Nel Brandt, Beppie Colpa, Adrie Dis- telvelt, Trudy van Duuren, Ina van Fruchten. Jenny Geskus, Inge den Haan. Ria Haasbroek, Elly v. d. Heuvel, Evelyn v. d. Heyden, Riet Immink. Adrie Janssen. Liesje de Keizer. Lenie Kok, Janneke Korbee, Elly v. d. Leek, Jeanny Lens, Marianne Matters. Janny Meel, Gerda Meijers, Rikie Pauw, Suze Perfors, Elleke Phihppo, Jeanny v. d. Ploeg, Judy Pont. Willy Ravensbergen, Tsjitse Regeer. Beppie Rietshoven. Ans- je v. Rosse, Joke Scheffers, Tineke Se- lier, Corrie Terpstra, Rietje van Ton geren, Mieke Verhoeven, Ria Vermeer, Nannie v. Vliet. Janny Wessel, Marry Weijers, Tini van Wijk, Margriet v. d. Zeeuw, Hennie Zitman. Leiderdorp: Jopie Borsjes, Betty van Burink, Hendrika v. Egmond, Coby van Hemert, Anja Kranenburg, Hennie Over- einder, Tineke Overeeinder, Gerrie v. d. Pol, Meta Schouten. Oegstgeest: Marian Kranenburg, Wil v. d. Luyt, Lia Roodnat, Paula Segaar, Jeane Vletter. Sassenheim: Coby v. Strien. Voorschoten: Nel Durieux, Janny v. Eeden, Sjanie v. Kalkeren, Joke van Klaveren, Willy Kuit, Dinie Oosterom, Loes Westerbeek, Rietje Zwaan. Rietje Zandbergen. Vijfhuizen: Corrie de Bruin. Wassenaar: Annet Ellens, Janny van Rooijen. Zoeterwoude: Willy Delfos, Ria v. faastrigt, Ria Schipper. Riet Vis, Rita v. Vliet. Afgewezen 3. Het getuigschrift assistente in de huis houding werd behaald door de volgende leerlingen: Leiden: Marianne Burgers, Willemien de groot. Cobie Heikoop, Annemarie den Hollander, Marian van der Staay, Elly Sturm, Wiepkjen Tijmstra, Willy v. d. Wijngaard. Leidschendam: Irene van Beek. Voorschoten: Ina v. d. Boogert, Con ny van Sluys. Zoeterwoude: Franny Hovig. Afgewezen: 1. Het getuigschrift vormingsklasse werd behaald door de volgende leerlingen: Leiden: Pola van Apeldoorn. Aukje van Diggelen, Adrie van Iperen, Elly Klinkenberg, Anke Platteel, Frennie de Reede. Leiderdorp: Martine Kret. Oegstgeest: Elly Segaar. Coby Siljee. AFSCHEID BIJ L.D.M. De heer A H. J van der Horst, ad ministrateur bij de Leidsche Duinwa- termaatschappij. zal as, vrijdag in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd ten kantore ïr. Driessenstraat 1 afscheid nemen van het bedrijf. CONCERT IN LEIDEN-NOORD. As. vrijdag zal „Nieuw Leven" een concert verzorgen op het complex van Door weer en wind niet paard en wa gen. Zo is de heer W. Berk gedurende veertig jaar door de Sleutelstad gere den. Zijn werkgevers zijn er nimmer in geslaagd om hem de teugels voor een stuurwiel te laton verwisselen. Veertig jaar lang rijdt de heer Berk dus reeds met paard en wagen en hij hoopt het te blijven doen hij is thans 68 zolang zijn gezondheid hem daartoe in staat stelt. UNIEK ,.U bent uniek in Leiden", aldus wet houder S. Menken hedenmorgen in de koffiekamer van het stadhuis, waar een klein gezelschap bijeen was om het veertig-jarig jubileum van de heer Berk te gedenken. Wethouder Menken zeide het een eer te vinden de jubilaris te mogen toespreken. Hij haalde diverse jeugdherinneringen op. Hij was, aldus wethouder, zelf nog een blaagje, toen de heer Berk zijn werk reeds deed. Destijds waren er meer koetsiers, maar thans is de hee.r Berk de enige, die in dienst van de NV Grbr B'.onk's Graanhandel trouw is gebleven aan paard-en-wagen. Wethouder S. Menken speldt de heer Berk het eremetaal op de borst (Foto L.D./Holvast) ONDERSCHEIDING Vervolgens zeide wethouder Menken, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd de heer W Berk de bronzen eremedaille te schenken, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau. De wethouder speldde de heer Berk het metaal op de borst. De jubilaris sprak vervolgens enkele woorden, waarna de heer F. M Blonk, zijn werkgever, een korte toespraak hield. Hij sprak, mede namens de heer Berk. zijn dank uit voor de onderschei ding en zelde het op hoge prijs te stel len dat wethouder Menken ttjd had gevonden om de Jubilaris de medaille uit te reiken. Ten huize van de Jubilaris kwam men daarna byeen om in besloten kring het jubileum van deze in Leiden bijna le gend ansobe figuur te vieren. INTERNATIONAAL CONGRES JEHOVAH'S GETUIGEN. Tijdens de gisteravond gehouden ver gadering van de plaatselijke gemeente van Jehovah's Getuigen kondigde de heer Spaans, de voorganger aan dat uit Leiden en omstreken plm. 200 personen de Volkstuinver. „Ons Buitengelegen naar het door het Wachttorengenoot- aan het eind van de Marnixstraat, aan- schap tffelegde congres in Amsterdam vang 8 uur. Tot heden werden deze con- i zullen reizen. certen regelmatig in het Van der Werf- Hij besprak de bijzondere aard van dit park gegeven, de stadswijk Noord was congres, dat van 1 tot en met 6 augus- hier tot nu toe van verstoken Daarom tus gehouden zal worden Uit alle delen heeft het bestuur van „Ons Buiten" ge- van de wereld zullen Jehovahs Getuigen meend haar complex hiervoor beschik- hier bijeenkomen, daar de vergadering baar te stellen. een internationaal karakter draagt. Ver- Terugblik op het zilveren jour Generaal Lauris Norstad, opper bevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in West-Europa heeft gis teren in Den Haag overleg gepleegd met vrijwel het gehele Nederlandse Kabinet. In de Prinses Juliana- kazerne gaf generaal Norstad een uiteenzetting van de minimum-be hoeften van de NAVO. Bij aan komst aan de kazerne v.l.n.r. de voorzitter van de Commissie ver enigde chefs van staven, luitenant- admiraal H. H. L. Pröpper, de chef van de Generale Staf, luitenant- generaal G. J. Le Fêvre de Mon- tigny, generaal Norstad en de mi nister van Defensie, ir. S. H. Visser. De Stichting Rijnlandsch Borg- stellingsfonds heeft blijkens het dezer dagen verschenen jaarverslag in 1960 twee mijlpalen bereikt. In de eerste plaats was het op 24 Juli van het vorig jaar een kwart eeuw geleden, dat het Fonds werd opgericht en precies twee dagen later overschreed men het bedrag van één miljoen gulden in de krediet verstrekkingen sinds de oprichting. Het Fonds werd opgericht in de be ruchte crisis van de Jaren dertig, toen talrijke middenstanders behoefte had den aan een instituut, dat hen krediet kon verschaffen, van advies kon dienen en hen weer moed voor de toekomst kon geven. De omstandigheden hebben zich sindsdien grondig gewijzigd. Toen dus een depressie met de middenstand in nood, nu een hausse met een welvaren de middenstand. Een middenstand, die ook blijkens dit jaarverslag, het geste gen kostencyfer vorig jaar heeft kun nen compenseren met een verhoogde omzet. Desondanks bewijst ook thans ook het Rijnlandsch Borgstellingsfonds zyn be staansrecht. Een blik op de ln het jaar verslag verstrekt© cijfers toont dit aan Het voorbije jaar bracht weer een toe neming van het aantal verleende kre dieten, terwijl het totaal verleende be drag het hoogst was sedert de oprich ting. Mr. dr. A. J. RomUn, burgemeester van Winschoten en oud-wethouder van Sociale Zaken te Leiden, ontleedt in een „ten geleide" waarom ook in deze dagen een instituut als het Rijnlandsch Borgstellingsfonds nog levensvatbaar heid heeft, al zou oppervlakkig gezien aan deze noodzaak twijfel kunnen be staan „Denken wij slechts aan de technische ontwikkelingen en aan de internationa le integratie en wijziging van de levens gewoonten". schrijft mr. dr RomiJn. „De middenstand ondervindt hiervan als kwetsbare distributieve tussenscha kel nu reeds, maar nog meer in de toe komst. de economische gevolgen en de borgstellingsfondsen zullen in dit proces van aanpassing met hun bemiddelende deskundige functie een dankbare rol moeten blijven vervullen, al ware het alleen omdat hierin gcdemonstreerJ wordt een stuk sociale arbeid ln onze samenleving van de hoogste menselijke waarde" wacht wordt dat er 20 000 bezoekers in het Olympisch Statdion aanwezig zullen zijn. De vergadering zal staan in het thema der „Verenigde Aanbidders", ter wijl de president en de vice-president uit de Verenigde Staten redevoeringen zullen houden. Het hoogtepunt zal op zondag vallen tijdens de openbare lezing, getiteld: „Wanneer alle natiën zich onder Gods koninkrijk verenigen". VAKSCHOOL VOOR MEISJES Rapenburg) Geslaagd zijn voor het examen van de Centrale Raad voor Kinderuitzen ding de dames; W Buys. Benthuizen; J. A. Bekkens, Schiedam; H W van den Berg. Leiden. E de Bruin. Voor hout. E v. d Graaf. Noord wijk a Zee; M J Polka. Nieuwveen P H Hanno. Leiden; L. Cl. van Hooidonk Leiden; A. C. Krijger. Noordwijk a Zee. Derde deel boomgaarden is verslefen In totaal heeft Nederland 53000 ha fruitbomen. Deze oppervlakte kan wor den onderverdeeld in 36 000 ha appels, 11.000 ha peren, 3500 ha kersen en 2500 ha pruimen. Van deze totaalcijfers is maar een deel ln goede staat om te produceren, n.l. 25 000 ha appels. 8000 ha peren, 2700 ha kersen en 1700 ha pruimen. Van de 53 000 ha ls dus 36 000 ha ln goede staat wat Inhoudt dat 1/3 deel versleten en dus onrendabel ls. Verre weg het grootste deel van deze bomen (9o ls te vinden op de gemengde land bouwbedrijven. De meeste slechte boom gaarden worden momenteel gevonden tussen Zwolle en Zutfen, ln de Meierij, de Betuwe en in Zuid-Limburg Het ls opvallend, dat bijna al deze gras» boomgaarden «hoogstam» HJn in geplant ln de crisisjaren rondom 1880, aldus „Ons Jonge Platteland UIT- EN THUISLEZERS. In een boekwinkel, vertelt Het Beste uit Reader s Digest was een bord ge plaatst met opschrift; - Wy hebben er niets op tegen dat u deze boeken leest, maar we zouden graag willen oat u het thuis deed -.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3