Indonesië zon invasie op Guinea voorbereiden Gina loopt boos weg... Onder pressie van Rusland-China Gevaarlijke verf op legerradio's Onder het opschrift „Indonesisch leger bereidt zich voor op invasie in Nieuw-Guinea" bevat de conservatieve „Daily Telegraph" een bericht, dat Rusland en communistisch China er bij president Soekarno op hebben aangedrongen aan te vallen. ..Tenzij de situatie inzake Nieuw-Guinea voor het einde van het jaar tot voldoening van Djakarta wordt opgelost, bestaat weinig twijfel, dat Indonesië geweld zal gebruiken", aldus de speciale correspondent van het blad in Djakarta. „Dit is een sobere prognose van de situatie, gebaseerd op besprekingen met verantwoordelijke Indonesische functionarissen". DINSDAG 11 JULI 1961 Wat Rusland levert „Het Indonesische leger verklaart on dubbelzinnig dat het in staat is op te treden als opdrachten ontvangen wor den", aldus het blad. Tegen Kerstmis zal dit vermogen vele keren groter zijn. Het materiaal dat Rusland moet leveren voor het eind van het jaar houdt in: „een volledig squadron Badger-bom- menwerpers die een afstand van 4.3.0 myl kunnen afleggen; een kruiser van de Swerdlof-klasse die volgende maand zal worden geleverd; acht batterijen geleide projectielen tegen luchtdoelen voor offensieve doeleinden; zwaar ma terieel voor het uitrusten van ver scheidene bataljons genie-troepen. Er zijn speculaties dat de Indonesiërs een beperkte actie zouden kunnen over wegen waarin een landing op kleine schaal wordt gedaan op een eiland voor de kust of in Nieuw-Guinea zelf. Maar ook de mogelijkheid van een aanval op grote schaal is niet uitgesloten". Onafhankelijkheid voor de Papoea's De „Daily Telegraph" bevat voorts een hoofdartikel over de kwestie Nw.-Gui- nea. Het blad schrijft daarin o.m. „wat in 1949 ook juist of onjuist was in deze netelige kwestie, het zou zeer wel kun- Kerkelijk Leven GEREF. KERK Beroepen te Ulrum A. Groenewegen te Wijckel (Fr.). Aangenomen naar Eind hoven (als evang. pred.) C. W. de Vries te Deventer naar Nijkerk (vac. H. Tien) J. Koppe te Zeist. Beroepen te Coiynsplaat J. J. Brinkman, kand. te Heerde. Aange nomen naar Zwolle (vac. J. H. Kuiper) Jac. v. d. Wal te Vrouwenpolder. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Goudswaard G. Schlpaan- boord, kand. te Lelden. CHR. GEREF. KERK Tweetal te Broek op Langendijk H. Bles- ma, kand. te Llsse en W. v. Heest te Emmen. Beroepen te Heerenveen W. v. 't Spijker te Drogeham. Duizendste bezoeker Noviomagus Batavorum Zondag heeft de duizendste bezoeker de tentoonstelling „400 jaar Romeinse bezetting" (Noviomagus Batavorum) in het Rijksmuseum van Oudheden bezich tigd. De tentoonstelling waarover wij in ons blad een uitvoerige beschouwing opnamen geeft door middel van oud heidkundige vondsten een beeld van de Romeinse bezetting van Nijmegen. Zij zal geopend zijn tot 20 augustus. Gevonden voorwerpen Handschoenen, gangmatten, bezem, pakjes meel, damesportemonnee, akten- tas, gordijnen, leefnet, dameshorloge, ket tinkje, jongensshirt, herenpolshorloge, autostep, herenschoenen, kinderfietsje (driewieler), colbertjasje (Jongen) tas inh. boeken, rugzak, bril in étui, motor handschoenen, herenbroek, kinderjack, veiligheidsbril, jongenstrui, stofjas, werk broek, uitlaat, voetbal, contactsleutels, damesregenjas, ring, wasmiddel, vulpen bankbiljetten, sjaal, zonnebril, rol kar ton, windjack, passer, dameshandschoe nen, motorbril, machinebouten, dames- bril, tweedjas, hangertje, vilthoed. week- eindtas, scheerapparaat, damesvest. kin derjasje, stola, rozenkrans, kinderschoen tjes, b.h., rozen, geldsbedrag, handdoek, zwembroekje, medaille, sleutels, meisjes- vest, autobuitenband, werphengel, mil. tas inh. boeken. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Bur. van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in gang poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 14 en 16 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden ver strekt. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Paulus Johannes, zn van H. P. de Bruijn en A. E. Buikstra; Hendrik, zn van H. Siere en A. Teekens; Evert Marlnus. zn van J. Schreuder en C. C. E. Teske; Chrls- tiaan, zn van M. A. v. d. Born en A. Brax- hoven; Robertus Willem, zn van J. W. Veefklnd en H. E. Verkuljlen; Dietmar Winfried Charles, zn van J. P. Dick- hoff en M. F. Devllee; Jacobu6 Theo- dorus Maria, zn van J. F. Boogmans en W. E. M. van Leeuwen: Petronella, dr van B. de Jong en H. J. Onderwater; Charlotte Sophie, dr van C. S. Weljer- mans en E. G. P. M. Mostertman; Willem, zn van A. van Rijn en L. C. van Houten; Robbie, zn van J. van Alphen en J. Sierat; Mlchaël Joannes Maria, zn van F. J. v. d List en E. G. M. Beuk; Johannes Gerardus Theresla, zn van A. Lelieveld en A. G. Noordover; Cornelia Christina Margrietha, dr van C. v, d. Klaauw en M. Koet; Paulus Cornells, zn van H. H. B. Caspers en J. G. Roelandse; Maria Allda Bernar- dina, dr van J. Helversteljn en C. J. La- gerberg; Christina, dr van W. Gijsman en E, Blok; Maria Franclna, dr van J. Hand- graaf en C. S. J. v. d. Meer; Caroline Yvonne, dr van R. La Rlvlére en E. Mus- terd; Petronella Wllhelmlna Maria, dr van J. D. van Kasterop en J. J. van Tol. GETROUWD P C. Davelaar en W M, C. van de Water; J. M. J. van der Voort en R. Strik; H A. Massing en A M Pothuizen; D. Marck en H. Bobbink; A. M van Katwijk en K. R. Dijkstra; F. Borsje en H. S. W. Trel; J J. Prevoo en M. Brleër; C. J. J. Harte- veld en E. van Daalen. OVERLEDEN A. H Messemaker, 1 dag, dochter; Y. W. M Waasdorp, 12 uur, dochter; T. Swa- ma, 82 Jaar, wed. van A. van den Akker; T. M. M. Hoogenboom, 53 Jaar, echtgen. van J. A. Strijk; B. Redegeld, 79 Jaar, man; J, D. van Remmerden. 85 Jaar, man; A. C. van der Kolk, 69 Jaar, vrouw; J. S Klaverweiden, 60 Jaar, echtgen. van P. J. Jansen; E. N. P. 26 Jaar, man. nen zijn dat de tyd veel veranderd heeft. De Papoea's zijn misschien voorbereid om voordeel te trekken van het aan zienlijke ontwikkelingswerk door de Ne derlanders en zij worden gereed gemaakt voor zelfbestuur. Gezien de onzekere positie van de In donesische politiek en het chronisch fa len van de Indonesische regering om doelmatig te besturen, zouden zij nu misschien aan onafhankelijkheid de voorkeur geven. Zou het niet verstandig zijn als de Nederlanders proberen de V.N. er toe te krijgen een beheerschap.voor het ge bied te aanvaarden met de waarborg van een mogelijk referendum? Dit zou een gevaarlijk geschil eindigen en eerlijk spel voor de Papoea's verzeke ren", aldus het blad. Onwillige getuigen in proees-Bradfiseli De openbare aanklager van de staat Beieren in het proces tegen vijf voorma lige SS-officieren die terechtstaan we gens het doodschieten van 19.037 men sen, is scherp uitgevallen tegen de ge tuigen. Rechter Ludwig Graf was het eens met de aanklager, dr. Eberhard Lehmann. „Als wü tegen alle politie mannen in Noordrijn-Westfalen die bü de executies betrokken waren, proces sen zouden beginnen, zouden wü niets te horen krygen", zei Graf. Dit gebeurde gisteren, toen het proces tegen Otto Bradfisch en vier andere voormalige SS-mannen zijn tweede week inging. De beklaagden waren leden van de zogenaamde „Einsatzgruppe" die in Oost-Europa „personen van infe rieur ras" moesten uitroeien. Ongeveer 85 getuigen, voor het me rendeel voormalige leden van het poli tiebataljon 316 van de SS, zijn of zullen worden opgeroepen. Dr. Lehmann verklaarde dat de recht bank niet veel medewerking van de ge tuigen had gehad. Hij beschuldigde hen ervan onwillig te zijn om te getuigen of een slecht geheugen voor te wenden. „U speelt met uw vrijheid", riep hy' woedend uit tot een getuige, die gezegd had dat hij zich niets kon herinneren. De getuige, Hermann Breuckmann, een politie-ambtenaar uit Recklinghau sen, was tot 25 jaar dwangarbeid ver oordeeld door de Russen, niet wegens zijn aandeel in de massa-executies, maar omdat hij lid was geweest van bataljon 316. Hij werd in 1955 door de Russen vrij gelaten. Het proces heeft weinig belangstelling in West-Duitsland gewekt. Maar de Beierse ambtenaren hebben het belang- rykste proces tegen oorlogsmisdadigers in het na-oorlogse Duitsland genoemd. Hier zit de Canadees-Italiaanse filmster Gina Lollobrigida nog schijnbaar rustig in het Sportpaleis van Moskou bij de opening van het tweede internationale filmfestival. Ogenschijnlijk vol belangstelling luistert zij naar de woorden van de beschermelinge van Nikita Chroesj- tsjow - minister Ekaterina Foertseva van Cultuur - die het feest opende. j Maar de uiterlijke rust van Gina was slechts schijn. Inwendig kookte zij. Goede kennissen hadden dat wel licht kunnen ontdekken aan het ont breken van de beroepsmatige glim lach. Maar bekenden waren ver weg. En alle sterren in het Sportpaleis schitterden op het podium. Alleen Gina niet. Die zat in de zaal. Echter slechts tot de openingstoespraak voorbij was. Toen verliet de schone Gina woedend het Sportpaleis. Naderhand beweerde zij, dat ze rechtstreeks van het vliegveld naar de opening gebracht was: „Ik heb niet eens de tijd gehad om mij op te maken. Ik zag eruit als een zigeune rin Maar later was Gina weer boos. Dat was, nadat persberichten had den gezegd, dat de filmster het beu ivas te luisteren naar al die nogal bombastische politieke redevoerin gen. Dat ivas niet waar, zei zij, ze was moe en had de eerste de beste gelegenheid gebruikt om weg te gaan teneinde wat te kunnen rusten. Vol gens haar verlieten toen ook diverse ambassadeurs de zaal. Laatste ronde van Benns strijd om Lagerliuiszetel O (Van onze Londense correspondent) Het slechts zeer zelden zittende verkie zingsgerechtshof in Londen is giste ren begonnen met de behandeling van de zaak van Wedgwood Benn die door zuidoost-Bristol tot socialistisch La gerhuislid werd herkozen, ondanks het feit dat hij in de erfelijke adelstand was verheven en als Lord Stansgate, zoals de van zijn overleden vader ge- erfde titel luidt geen zitting mag ne men in het gekozen deel van de volks vertegenwoordiging. Hij mag alleen in het Hogerhuis, waarvoor hy als jonge, veelbelovende politicus niets voelt. Het Lagerhuis, waarvan hy tien jaar lang een briljant lid was. heeft hem reeds uit zün midden verbannen. De zaak is aanhangig gemaakt door zün Conservatieve tegenstander Mal colm St. Clair, die het in Bristol te gen Benn moest afleggen maar meent dat hij recht heeft op de Lagerhuis zetel. omdat Benns verkiezing ongel dig is geweest .St. Clair heeft twee ad vocaten. Benn verdedigt zichzelf. Hiermee is voorlopig de laatste ronde begonnen van Benns verwoede stryd tegen het feodale element in het Brit se staatsbestel. Namens St. Clair werd aangevoerd, dat een ,peer" als lid van de erfeiyke adel gediskwalificeerd is om zitting te nemen in het La gerhuis ,dat Lord Stansgate onwettig werd herkozen en dat net voor een ,peer" ongeoorloofd is afstand te doen van zyn titel. De verkiezing werd door St. Clairs verdediger een kruis tocht en een demonstratie tegen de bestaande wet genoemd. Deze staatsrechtelyk hoogst belangryke zaak zal waarschyniyk nog enige tyd in beslag nemen. Ontvoerd meisje is waarschijnlijk dood Naar schatting 90 man zoeken nog steeds naar het 15-jarige Amerikaanse meisje Denise Sullivan, dat al zeven dagen wordt vermist. Gisteren is in Moah, in de staat Utah ,een gerechte lijke zitting begonnen in verband met de dood van de man die misschien de ontvoerder van Denise en de moorde naar van haar moeder was. Vermoede- lyk zal de uitspraak worden gedaan dat de 34-jarige Abel Benny Aragon een werkloze mynwerker die als marinier in de tweede wereldoorlog had ge diend, zich het leven had benomen. Aragon schoot zichzelf vrydagavond dood in zyn auto, toen agenten van de federale recherche hem wilden verho ren in verband met de zaak-Sullivan. Er bestaat de verdenking, dat Aragon de man was die de 41-jarige mevr. Jeannette D. Sullivan vermoordde haar 55-jarige metgezel Charles Boothroyd verwondde en haar dochtertje Denise ontvoerde, nadat het drietal met de auto had gestopt op de buitenweg waar de man assistentie scheen te vragen. By de politie twyfelt men er thans nauwelyks nog aan dat het meisje kort na haar ontvoering is vermoord. Uitgebreid onderzoek naar radio-activiteit (Van onze Haagse correspondent) Medische instanties onderzoeken op het ogenblik in hoeverre een groep militairen van het verbindingsdepot van de Kon. Luchtmacht te Delft radio-actief be smet kan zyn door gevaarlijke lichtge vende verf op de bedieningsknoppen van een party voertuigradio's. De radio-acti viteit van deze knoppen werd eind vo rige week by toeval ontdekt toen in het depot een nieuw soort Geigerteller, de z.g. dosimeter werd beproefd. In de ruim ten, waar de zending nieuwe voertuig radio's lag opgeslagen sloeg de meter plotseling heftig uit. Een onderzoek van de onmiddellijk gewaarschuwde arbeids inspectie wees uit, dat de knoppen van de radio's de schadelijke straling afga ven. De radio's worden sedert enkele we ken aan de landmacht afgeleverd. Het betreft hier een miljoenenorder welke is toegewezen aan Philips, maar met toe stemming van de legerautoriteiten wordt uitgevoerd door een Belgisch bedryf, dat deze toestellen reeds enige tijd in pro- duktie had voor het Belgische leger. In België is van de radio-activiteit van de verf waarmee enkele bedieningsknoppen zyn bestreken de toestellen moeten ook 's nachts worden gebruikt nog niets gebleken. De Legervoorlichtingsdienst noemt de situatie „niet alarmerend". Gebleken is dat de stralingsactiviteit zonder meer niet schadelyk behoeft te zyn. Wel kun nen onaangename gevolgen optreden als deeltjes van de lichtgevende verf via de mond in het lichaam komen, een ge vaar dat uiteraard niet denkbeeldig is voor het personeel dat met de toestellen heeft gewerkt. Onderzocht wordt daarom vandaag in hoeverre dit technisch per soneel besmet is. De uitslag van dit on derzoek is pas aan het eind van de dag bekend. Er zyn al enkele radio-toestellen in praktisch gebruik, o.s. te La Courtine. De gevaarlyke knoppen zullen daar on- middellyk worden vervangen. De afleve ring van de apparaten uit België is on dertussen stopgezet. Fascinerende taptoe Marktplein Arnhem Het fascinerende spel van klank kleur en ritme, dat de Natotaptoe tel- kenjare toont en laat horen op d e markt in Arnhem, is gisteravond weer begonnen in het fraaie effecten tove rende floodlight van de schynwerpers. Al is de eerste taptoe-avond als een „generale repetitie" te beschouwen, de meer dan 6000 toeschouwers hebben van dit repeterende karakter niet veel ge merkt, In de ban als zü waren door de imponerende show, die dit jaar wel een buitengewoon attractief element had door de aanwezigheid en het optreden van het befaamde Turkse korps, de Ja- nitzaren, wier marstempo en muzikale uitingsvorm verschillend is van die van West-Europa, doch bloeiend en specta culair is. Op de overvolle tribunes was een gul applaus jegens de buitenl. gasten en niet in het minst jegens de bondgeno ten uit het land van de Halve Maan, die dit jaar met alle waardering voor de prestaties van de overige korpsen, wel „de" speciale attractie zün en een schouwspel toveren op het verlichte Marktplein, dat men menseiyker wUs gesproken, nimmer meer zal ontmoe ten. NOG GEEN NIEUWE C.A.O. BAKKERSBEDRIJF (Van onze Haagse correspondent Het College van Rijksbemiddelaars heeft zich in zyn vergadering van gis teren beraden over de voorstellen tot wijziging van de C.A.O. in het bakkers bedrijf. Aangezien het College nog niet in het bezit is van de, op grond van de algemene aanwyzing vereiste, prüsver- klaring, heeft het nog geen definitieve beslissing kunnen nemen. Teneinde hiertoe te geraken heeft het college partyen uitgenodigd voor een bespreking op vrydag a.s. in Den Haag. (Onder „prüsverklaring" verstaat men de mededeling van de werkgevers, dat de loonsverhoging niet zal worden doorberekend in de prijzen. Loonsver hoging kan n.l. in principe slechts ge geven worden, indien deze betaald kan worden uit de verhoging van de pro- duktiviteit. Vermoedelyk zal in het ge val van de C.A.O in het. bakkersbedryf echter een gedeelteiyke doorberekening in de pryzen worden toegestaan). HAARLEM ZAL ANTHONY FOKKER HERDENKEN In Haarlem zal op 31 augustus wor den herdacht, dat 50 jaar geleden de vlieger Anthony Fokker zyn eerste vlucht met „De Spin" om de Grote of St.-Bavokerk te Haarlem maakte. Op het Santpoorterplein, waar Fokker des- tyds opsteeg, zal een gedenkteken wor den onthuld. De Koninklyke Luchtmachtkapel ver leent daarbij muzikale medewerking. Op de Grote Markt zal een Hawker-hun- ter straaljager worden tentoongesteld. Er zal een sterrit worden gehouden met oude auto's onder leiding van de Pio nier Automobielclub en een esquadron van 36 straaljagers zal boven Haarlem vliegen. Een helikopter zal een krans uitgooien om het haantje van de toren van de Grote Kerk en een oud Fok ker vliegtuig, een F-7/a, zal om de kerk cirkelen. In de Vleeshal wordt geduren de 14 dagen een tentoonstelling gehou den onder de titel „Van Spin tot Spoet nik". Gedurende een week zullen op de Grote Markt films van ongev. 50 Jaar geleden worden vertoond. BEPERKING BANKKREDIET Begin oktober effectief (Van onze Haagse correspondent) De Ned. Bank heeft het overleg met de handels- en landbouwbanken. als be doeld in de wet toezicht kredietwezen voor toepassing van een gedragslün In zake de kredietverlening dezer dagen af gesloten. Besloten is de regeling die in houdt, dat de banken by overschrüding van een bepaald kredietenplafond een renteloos deposito by de Ned. Bank moe ten aanhouden, effectief te laten worden omstreeks begin oktober a.s. Dit is ongeveer een maand na afloop van de drie-maandeiyks periode waarin de banken aan de Ned. Bank een over zicht geven van hun saldi's aan uit staande kredieten. De toelaatbare styging van de binnen landse particuliere kredietverlening in 1961 mag 15 hoger zyn dan in 1960. Dit volgens het schema van 1% per maand plus 3" als nawerking van het gunstige jaar 1960. BU overschrüding van de gestelde normen moet de Bank hier tegenover een renteloos deposito by de Ned. Bank aanhouden. Verwacht wordt dat de gezamenlijke handels- en landbouwbanken door deze maatregel aan het einde van dit Jaar een extra renteloos saldo by de Ned. Bank hebben uitstaan van ongeveer f250 miljoen. DE KWESTIE SMITS Opnieuw bedankt een lid van breed moderamen (Van onze Haagse correspondent) Na ds. Vermaas (Geref. Bond), die enige tyd geleden bedankte als lid van het breed moderamen der Hervormde Synode omdat toen de rechten van een emeritus-predikant niet aan prof. Smits werden ontnomen, heeft nu de Vrüzin- nige ds. A Noorman dat gedaan, omdat dat inmiddels wèl is gebeurd. Ds. Noorman, vrüz. herv. predikant in Zaandam, heeft ernstige bezwaren tegen de ten aanzien van prof. Smits gevolgde procedure. HjJ besloot daarom te be danken als lid van het college, dat prof. Smits zyn rechten ontnam en tevens als secundus-assessor van de Hervormde Synode, in welke functie hy deel uit maakte van het moderamen. WARMOND Gouden jubileum van zuster Arnolda Zuster Arnolda heeft haar gouden kloosterjubileum gevierd, zy werd har telijk gehuldigd door de katholieke be volking van Warmond Namens de be woners van Huize St. Liduina werd haar een kelk voor de kapel overhandigd. Een comité van dames bood de Jubilerende zuster een horloge aan De oud-leer lingen van de kleuterschool boden een heerlijke taart aan De r.-k. muziek vereniging ,,St.-Matthias" bracht de ju- bilaresse een muzikale hulde. De gemeentesecretarie zal morgen gesloten zyn. De burgeriyke stand is van 8.15 tot 9.15 uur geopend. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS IN HERSTEL In een zeer stille markt gaven de internationale waarden vanmiddag bij de opening een koersherstel te zien op de forse verliezen van de voorgaande dag. Hoogovens opende, vergeleken met de slotkoers van gisteren, acht punten hoger op 982. Philips plus 10 op 1001, AKU anderhalf punt beter by een no tering op 413 evenals Unilevers op 774. Kon. Olies openden op f 117.10 onver anderd Vergeleken met de hoogste koersen van de niet-officiële ochtend- handel van vandaag, viel de stemming toch nog iets tegen. Toen Wall Street gisteren de flauwe tendentie van het Damrak voor de internationale waarden niet overnam zag het er voor Amster dam voor vandaag zeer goed uit. De stemming van de officiële beurs beant woordde vanmiddag niet geheel aan de verwachtingen. Dat het koersherstel zich niet. verder voortzette, werd geschoven op het grote gebrek aan orders. Het was vanmiddag dan ook uitermate stil op het Damrak. Na de opening gebeurden er geduren de de verdere beursduur geen dingen van enige betekenis meer. In Hoogovens kwam nog enige variatie doordat de koers opliep van 982 tot 987. Volgens de heer P. van Houten, een der directeuren van de Holland-Amerika Lün, gaat de Nederlandse scheepvaart een moeiiyke periode tegemoet men zie elders Hierop lagen de scheep vaartaandelen gedrukt in de markt met koersverliezen van 1 tot circa 3 punten. De handel was zeer klein. Cultures wei nig veranderd en de staatsfondsen eer der iets gemakkeiyker. Aandelen Leidsche Wol kregen een hogere adviesprüs op het gunstige divi- dendvoorstel. WISSELKOERSEN Londen 10.014—10.01% New York 3 59 4—3.59%; Montreal 3 464—3 46% Brussel 7.214—7.214; Parils 73 30— 73.35: Stockholm 69 454—69504: Frank fort 90.2890.33; Milaan 57 884—57 934 Zürich 83 234—«3 284; Oslo 50 054— 50.104: Kopenhagen 51 794—51844: Lissabon 12.48 4—12 50; Wenen 13.894 13.904. BEURS VAN AMSTERDAM Ook al verblijven de huisvrouwen I maandag als wasdag wordt niette- I aan het Zandvoortse strand bewijst met vakantie aan het strand, de I min in ere gehouden. Dit plaatic [lat. Dinsdag 11 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4 4 103 GL 103 A Ned. '59 4 4103 GL 103 Ned. '60-1 44 103 GL 103 Ned. '60 II 44 103 GL 103 Ned. '59 44 1014 101(1 Ned. '60 44 101(| 10H» Ned. '61 44 101f| 101(1 Ned. '53 34 994 99(1 Ned. Grtb. obl. 34 85 B Ned. '47 34 96,4 954 Ned. '51 34 98 fj Ned. '53 I-II 34 984 984 Ned. '56 3 4 97 4 97 A Ned. *48 3 4 92 4 92 4 Ned. bel. cert. 34 934 Ned. '50 I-II 34 934 934 Ned. -54 I-II 34 94,94 Ned. '55 I 34 94,% 94 Ned. '55-11 34 944 944 Ned. *37 3 944 94 A Ned. Grtbk. obl. '46 3 944 Ned. doll. In. '47 3 904 904 Ned. Inv. cert. 3 100 G B loo Ned. 62-64 3 1004 100A Indië "37 3 99(1 Indlë *37 A 3 *96 4 964 Ned. won. bJ. '57 6 1104 1104 Ned. won.bJ. '58 44 102 1024 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber ill 1104 7er. HVA-my1274 1254 A.K.U4114 4114 Deli My cert149 80 149 Hoogovens cert970 984 4 GB Philips gem. bez. 990 1002 4 Unilever cert771 767% Dordtse Petr553 4 550 Kon. Petr. (50 k 120) 117 116.90 Holl. Amer. iyn 1614 159 Java China Paket 157 158 KL.M80 80 Kon. Ned. Stoomb. 1884 1894 Kon. Paket My152 154 Stoomvaart My Ned. 191 GL 190 Nievelt Goudr. cert. 161 1594 v Ommeren cert 343 3404 Kon. Rott. Lloyd... 150 GL 150GL Ned. Scheepv. Unie 1604 158GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 974 974 idem '48 (34) 99 B 98 R'dam '52-1 (44) 101 Id. Id. *37 I-II (34 97 4 974 Z.-Holland "55 44 101 4 107 A Bankwezen Bank N Gem. "58 54 105 105 ld. NW8 '52 (44' 1"" lol BVG rspbr f. 500 1914 1914 BVG rspbr -52 1454 Industr. Obligaties Philips Dollar lr™ 70 901' Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 109% 1094 A'dam '51 I 24 90 894 A'dam '56 12% 85% 854 A'dam '56 II 24 97 964 A'dam '56 III 24 974 974 Eindhoven '54 2% 84% 84 4 Enschede *54 24 84 Den Haag '52 I 2 4 964 Idem II 24 94 944 R'dam '52 I 24 96 964 Idem H 24 964 964 Idem '57 24 1004 1004 Utrecht *52 24 95 93 4 Z.-Holl. 1957 2 4 96 4 96 4 Zuid-Holland '59 24 1044 1034 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstelllngen Robeco 244 244 50 Amst. Bank 372 374% Cultuurbank 32 314 Holl. Bank Unie cert. 219% 2174 Ned. HandelmU3254 325 4 Rott. Bank 365 357 Twentsche Bank 313 312 Senembah489 490 Industrie Ondernemingen Albert Heyn637 636B Berkel's Patent (v.) 340 337 Borsumy38 4 38 4 Calvé Delft cert. 766 769 Electrolasmy355 352 Kon. Pap. v. Oelder 387 383 Kon. Ned. Grofsm. 176 4 176 Holl. Constructie 460 Ing. bur. v. Bouwnyv. 264 261 Intornatio 165 4 169 Int. Kunststoff. Ind. 80 80 v. Kempen en Begeer 131 129 Leidse WolspinnerU 660 Mtiller en Co. NB. 626 525 Ned. Kabelfabr610 603 Philips pref289 291 Rott. Droogdok My. 550 L 540 Sikkens Groep 915 898 Ver. Touwfabrieken 370 Walvisvaart 102% 100 Wernink's Betonmy. 190 192 Wilton Feyenoord 278 279 Van wyk en Heringa 115L 115 Zaalberg 248 1474 Münbouw en petroleum Blllton 2de r485 490 Kon. Petr. (f20) 121.10 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 244 244 Intern Nickel 79% 78% Anaconda 56% 564 Bethlehem Steel 40% 41% Cities Service 54% 54% General Motors 44 43% Kennecott87 854 Republic Steel 60% 594 Shell Oil 38% 39% Union Pacific 34% 34% Un. states Steel 80% 81

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9