WAAROM SPECTACULAIRE WIJZIGING VAN GRENZEN ALS LEIDEN TRAAG GROEIT? Wageiimakerij in Hazerswoude werd vannacht een prooi der vlammen Onvoldoende planologische basis voor annexatie meent Voorschoten Raad is verrassend eenstemmig EEG trekt 50 miljoen uit voor Franse projecten in Algerije Buiten - Mongolië viert feest Krantenbezorger gevraagd DINSDAG 11 JULI 1961 De belangen van de Leidse agglomeratie in haar geheel dienen te worden vastgesteld in een streekplan, waarbij niet alleen de betrokken gemeentebesturen, doch ook de hele burgerij in de gelegenheid wordt gesteld van haar opvattingen te doen blijken. Zolang een streekplan ontbreekt, bestaat geen overeenstemming over de daarmee in het geding zijnde vraagstukken van ruimtelijke ordening, waarvan eventuele grenswijzigingen afgeleid worden voor het voeren van een plano logisch beleid. In feite kan derhalve over een voorgestelde grenswijziging geen uitspraak wor den gedaan wanneer het eerder bedoelde streek plan niet is vastgesteld, behoudens de gedeelten tegen afstand waarvan de betrokken gemeente besturen geen bezwaren hebben. Met deze woorden zal het preadvies beginnen, dat door de gemeenteraad van Voorschoten is vastgesteld en dat aan G.S. van Zuid-Holland gezonden zal worden. Hiermee is, volgens de raad van Voorschoten de kern van de bezwaren tegen annexatie van een gedeelte van Voorschoten door de gemeente Leiden, vastgelegd. De raad van Voorschoten heeft zich tie waardig gekeurd hebben. Ook de heer gisteravond ongeveer 3 uren bezig gehou den met de grenswijzigingskwestie. Hoe wel natuurlijk wel politieke aspecten en ook politieke verschillen naar voren kwa men was de raad verrassend eenstemmig in zijn oordeel. Dat bleek vooral toen dr. P. S. Pels (PvdA), nadat hij betoogd had, dat er een volkomen onvoldoende planologische basis voor de grenswijzigingen bestond, met het voorstel kwam het raadsbesluit inzake de annexatie met een artikel te laten beginnen, dat wij hierboven weer geven. Dr. Pels, die als laatste spreker het woord voerde, kwam tot de conclusie dat het uitgangspunt van de kritiek op de voorstellen van G.S. zou moeten zijn, het punt. dat nergens wordt aangetoond, dat Leiden ruimte nodig heeft. Het wordt namelijk als een onbewezen stelling, als een axioma, in het ontwerp-wet ge steld. Maar waar is de bewijslast? Dit is de Achillespees van het voorstel. Tekenend Ook de heer De Groot (VVD) had overigens al aangetoond, hoe Voorscho ten Indertijd van harte meegewerkt heeft aan de opstelling van een struc tuurplan. Maartoen in 1960 nog door Voorschoten aan de voorzitter van de commissie (Wethouder Jongeleen van Leiden) gevraagd werd de besprekingen voort te zetten, Is nooit een antwoord ontvangen. Dit noemt spr. tekenend voor de gewijzigde houding van Leiden. Voorschoten is zich terdege bewust, dat er iets gedaan moet wordên, maar dat deze ontwerp-wet de besprekingen over een structuurplan doorkruist heeft, is voor Voorschoten een grote teleurstel ling. Intercommunale samenwerking kan een oplossing brengen en het structuur plan was daartoe een eerste poging. Aan het verweer van de 600 onder tekenaars van een rekest uit het om streden gebied mag niet zonder meer voorbij gegaan worden. Een historisch gegroeide of vrijwillig aangegane ge meenschap dreigt verstoord te worden. De randgemeenten kunnen net zo goed voor Leiden zorgen als voor Den Haag, constateerde mr. dr. J. P. I. v. d. Wilde (Prot. Chr Niet dynamisch Voor 1980 wordt voor de Leidse agglo meratie op 200.000 zielen gerekend. Maar daarin zijn begrepen tenminste 70.000 mensen uit de Haagse agglome ratie. En als dan de groei van de ge meente Leiden nagegaan wordt, komen we slechts op een groeipercentage van 1,2 tot 1,4. Dat is niet meer dan een ge wone, gestadige groei, waarmee niets bij zonders aan de hand is. Er is geen spra ke van een dynamische groei van Lei den. Is er dan wel reden voor een spec taculaire w ijziging van de gemeentegren zen? Ook de heer C. Fortanier (KVP) had erop gewezen, dat het voor Leiden alleen om huisvesting gaat. en dat annexatie niet de enige en Juiste oplossing is. De problemen in de agglomeratie zijn van gemeenschappelijke aard en moeten in overleg opgelost worden. Er wordt te weinig rekening gehouden met de mens. aldus de heer Fortanier,. We moeten deze mens centraal stellen. Alles wijst erop, dat Leiden aan de mas sificatie van de individu werkt en daar aan wil de KVP niet meewerken. Een structuurplan voor de Leidse ag glomeratie kan een actief, gezamenlijk beleid opleveren. Een harmonische ont wikkeling kan het best gevonden worden door samenwerking op bestuursniveau. Wonderlijk Naast deze hoofdmotieven tegen de grenswijziging, spraken de fractievoor zitters ook over de wonderlijke plannen om een nog niet vastgestelde weg als grens te laten dienen, terwijl de na tuurlijke scheidingen, die gevonden wor den door waterwegen, juist vervallen zouden- Burgemeester De Kool wees er zelfs op, dat in het Rijkswegenplan van ja nuari 1961 zelfs de Rijksweg 4B niet voorkomt en dat het tfacé dus nog niet is vastgesteld. Hoe kan een dergelijke weg dan een grens vormen? En waarom wordt een hoofdweg hier wel als enig juiste grens voorgesteld, ter wijl de grens met Leiderdorp en Zoeter- woude op wonderlijke wijze buiten de reeds bestaande Rykwseg valt? De heer De Groot was bijzonder ont stemd over het feit, dat G.S. de in 1960 door Voorschoten ingezonden argumen ten niet serieus genomen en geen reac- Demonstratie in Madrid Naar schatting honderd vrouwen, van wie sommigen kinderen bij zich had den, hebben gisteren voor het ministe rie van Justitie in Madrid gedemon streerd voor amnestie voor de politieke gevangenen. Zij overhandigden een ver zoekschrift aan generaal Franco en liepen in optocht door een van de hoofd straten, alvorens zich op verzoek van de politie te verspreiden. Volgende week wordt het feit her dacht dat vijfentwintig Jaar geleden de nationalistische opstand tegen de repu bliek uitbrak. Vorig jaar november werd In opposiMekringen opgemerkt dat on geveer 3.000 personen cm politieke re denen gevangen worden gehouden. En kelen zitten nog in voorarrest. Pels vond de ontstemming van B. en W. hierover terecht. Het is een aantasting van een goed democratisch samenspel, een verzwakking van de betekenis van kleine gemeenten. De moeilijkheden, die G.S. denken op te lossen door grenswijziging hebben uit sluitend betrekking op Leiden, waarvan echter de natuurlijke groei ver achter blijft bij de groei van de andere ge meenten in de Randstad Holland. De heer De Groot toonde dit aan met de cijfers: groei Randstad 56 etegen Lei den slechts 15 Vc. Het woongenot in Voorschoten is veel groter dan in Lei den. De heer Pels sprak van een Leids spel met een structuurplan, terwijl er geen streekplan bestond. Er is nog geen over eenstemming bereikt over allerlei be langen .die de agglomeratie in haar ge heel betreffen. Oorspronkelijk wenste de heer Pels ook de passage in het ontwerp-advies van Voorschoten, waarin Leiderdorp ge noemd werd, te schrappen, maar bur gemeester De Kool merkte op, dat het laten varen van de plannen tot wijzi ging van de grenzen Leiden-Leiderdorp een vaststaand feit is en dat G.S. ner gens de argumentatie herroepen hebben. Uit deze mededeling bleek, dat het be slist niet de bedoeling was, zoals som migen verondersteld hadden, dat Voor schoten zou willen stellen, dat Leiden maar naar Leiderdorp moest trekken en niet naar Voorschoten. Het ging alleen om het feit, dat G.S hun besluit niet duidelijk gemaakt hadden. Een stampvolle publieke tribune, toon de de grote belangstelling van de bevol king voor dit probleem. Zonder stemming nam de raad una niem het besluit op genoemde gronden het verweer tegen de annexatie te voe ren en hij benoemde burgemeester L. de Kool en prof. dr. D. Simons als gemach tigden om in de openbare zitting van G.S. op 27 juli het standpunt van de gemeente Voorschoten te verdedigen. Enkele malen werd ook uitgesproken, dat de gemeenteraad niet tegen grens wijziging als zodanig was, want tegen de voorgestelde wijziging van de grens met de gemeente Valkenburg, waarvoor gemotiveerde gronden aanwezig zijn, heeft de raad geen bezwaar. (Van onze Brusselse correspondent) Naar pas thans is bekendgemaakt heeft de uitvoerende commissie van de Euro pese Economische Gemeenschap 27 ju ni j.l. drie door Frankrijk ingediende projecten goedgekeurd. Met de verwe zenlijking van deze projecten, die alle in Algerije liggen, is een bedrag van ongeveer 14 V miljoen gulden gemoeid, dat a fonds perdu ter beschikking wordt gesteld. Het gaat om de bouw van vier landbouwhuishoudscholen te Tlemcen, Orleansville, Bougie en Bone, van vijf tien centra voor de beroepsopleiding in de onderscheiden Algerijnse departe menten en om de uitbreiding van de opleidingscentra voor Algerijnse arbeids krachten te Tiemcen en te Bougie. Op 5 juni had de raad nog twee andere voorstellen tot financiering van projecten van economische aard goed gekeurd; ook die zijn pas gisteren ge publiceerd. Het gaat daarbij om een bedrag van meer dan vijf miljoen gulden voor het. uitvoeren van werken ter verbetering van de veeteelt in het Algerijnse arrondissement Djelfa en van dertig miljoen gulden voor de bouw en uitrusting van 526 posten van de So- cietés Agricoles de Prevoyance, 'n soort landbouwcoöperaties bedoeld voor die kleine boeren in de gebieden rondom Oran, Algiers en Constantine. Al deze voorstellen zijn ingediend door Frankrijk, dat op het ogenblik nog de soevereiniteit over Algerije bezit, althans formeel. Mocht het die binnen afzien- Lancering mislukt van Midas-kunstmaan De Amerikanen hebben gisteren te vergeefs getracht een Midas-kunstmaan voor het waarnemen van lanceringen van raketten in een baan om de aar de te brengen. De dertig meter lange dragerraket kwam niet van het startblok op de basis Point Arguello in Californië. Een enor me vlam kwam uit de uitlaat van de raket, gevolgd door dichte, zwarte rook, maar de raket kwam niet van de plaats. De kunstmaan zou in haar baan over de Sowjet-Unie hebben moeten gaan. bare tijd verliezen, dan zal er voor de Europese Economische Gemeenschap weinig veranderen. Zoals reeds thans blijkt uit. de besprekingen met de ver tegenwoordigers van de Afrikaanse lan den, waarvan een deel eens Franse kolo niën was. zal voor hen te zijner tijd een nieuwe vorm van associatie wor den gevonden. Natuurlijk is het wel zo, dat Frank rijk thans nog de nieuwe realisaties voor het oog van de wereld zal willen doen voorkomen als een onderdeel van zijn zorg voor die departementen aan gene zijde van de Middellandse Zee. Van dat gezichtsbedrog zullen echter weinig landen slachtoffer willen zijn. De Europese Economische Gemeenschap echter schept zich reeds thans „good will" bij de Algerijnse vrijheidsstrijders, zij het dan op indirecte wijze. Diepvriesmaaltijden in ziekenhuis Unieke proefneming In het Diaconessenhuis te Emmen wordt thans een proef genomen met diepvries-maaltijden voor het personeel. Drie maanden lang krijgen de perso neelsleden een uiteraard ontdooide diep vries-maaltijd voorgezet in een zilver kleurig tableau met deksel. Men ver wacht hiermee een aanzienlijke arbeids tijdbesparing te bereiken. Het is een unieke proefneming, die gebeurt in sa menwerking met een Nederlandse diep- vriesfabriek en een Zweedse fabriek van keukeninstallaties. Het serveren van de diepvriesmaaltijden is zeer economisch. Er behoeft niet geschild, gewassen en gekookt Na het eten worden de tableaus weggegooid. Men moet dan alleen maar het bestek afwassen. Ook de aankoop biedt voordelen en gaat gemakkelijker. De voedingswaarde van de maaltijden doet niet onder voor normaal gekookt voedsel. Van de diepvrieskast met een temperatuur van min 20 graden Celsius gaan de blikken naar een elektrische oven. waar een temperatuur van 130 graden Celsius snel voor ontdooiing en verwarming zorgt. Na afloop van de Nederland weer lid der Walvisconventie Nederland heeft de leden-landen van de internationale walvisconventie offici eel mededeling gedaan van zijn bereid heid, op bepaalde voorwaarden weer lid te worden van de internatonale walvis commissie. Een woordvoerder van het ministerie van Landbouw en Visserij heeft dit gisteren verklaard. Het ging hier om een officiële beves tiging van het standpunt, dat Neder land reeds tijdens de in Juni te Londen gehouden vergadering van de interna tionale walviscommissie heeft doen blij ken- Of Nederland zich opnieuw zal aansluiten, zal er van afhangen of de betrokken regering een voor Nederland bevredigende regeling der quota zullen goedkeuren en of er overeenstemming zal worden bereikt over andere Neder landse verlangens, waarover op de con- Jarentie te Londen geen besluit is ge nomen. Nkroemah in Moskou stormachtig begroet De traditionele en zorgvuldig inge studeerde begroeting van staatshoofden die de Sowjet-Unie bezoeken, liep gis teren danig in de war toen president Nkroemah van Ghana voor een staats bezoek op het vliegveld van Moskou aankwam. Toen de gast het straalvliegtuig van Russisch fabrikaat van de Ghanese luchtvaartmaatschappij had verlaten en op de geopende armen van premier Chroesjtsjow toeliep, brak een groep van een honderdtal in Moskou stude rende Ghanese studenten uit in wilde Afrikaanse dansen en gezang, zodanig dat de toejuichingen van de omstreeks vierhonderd Russische arbeiders, die met autobussen naar het vliegveld wa ren aangevoerd om president Nkroemah te begroeten, geheel verloren gingen. Chroesjtsjow en president Brezjnef, die aan het hoofd stonden van de Rus sische delegatie van ontvangst, schenen opgetogen over deze geïmproviseerde be groeting. Chroesjtsjow omhelsde Nkroe mah tweemaal en vervolgens was het de beurt van Brezjnef om de gast op die zelfde wijze te begroeten. De Russische president noemde Nkroemah „een van de prominente leiders van het nieuwe Afrika". In zyn antwoord daarop zei de Gha nese president te hopen, dat zijn be zoek een belangrijke bijdrage zal zijn tot de vastbeslotenheid om het impe rialisme, kolonialisme en neo-kolonialis- me in Afrika uit te roeien. Afkoelingsperiode van tachtig dagen voor de zeelieden Een federale rechter in New York heeft gisteren aan vijf vakbonden van zeelieden gelast het werk gedurende een afkoelingsperiode van tachtig dagen te hervatten. Met deze uitspraak heeft de rechter zijn voorlopig vonnis van de vo rige week bevestigd. De eis tot werkhervatting gedurende deze periode was ingediend door de re gering, op grond van de Taft-Hartley- wet. Voorts kregen de betrokken vakbon den opdracht de collectieve onderhan delingen met de rederijen over een nieuwe arbeidsovereenkomst voort te zetten. De afkoelingsdatum wordt geacht te zijn ingegaan op 3 juli, de datum van de eerste voorlopige uitspraak. Aanslag bij Verona: spoorbaan naar de Brennerpas versperd De spoorweg naar de Brennerpas bij Verona is gisteren versperd doordat een hoogspanningsmast met dynamiet is opgeblazen. Het spoorwegverkeer is gestremd. Verona ligt ongeveer 32 km ten zui den van de provincie Altq Adige, waar de laatste tijd verscheidene aanslagen met dynamiet zijn gepleegd tijdens de strubbelingen in Zuid-Tirol, waar de Duitssprekende bevolking onafhandelijk- heid wenst. proeftijd zal een enquête worden gehou den onder het personeel- Mocht het re sultaat gunstig zijn dan zal met het aanschaffen van de nodige installaties bjj de bouw van het nieuwe ziekenhuis over enkele jaren, rekening worden ge houden. Zo mogelijk zullen dan ook pa tiënten van diepvriesmaaltijden worden voorzien, althans voor zover zij niet op diëet zijn. In de Mongoolse republiek (Buiten- Mongolië) is gisteren de viering begon nen van de veertigste verjaardag van de onafhankelijkheid van China. Pre mier Joemzjagin Tsedenbal. die tevens de leider van de communistische partij is. zal deze feestelijkheden niet kunnen bijwonen doordat hij vorige week vrijdag bij een autoongeluk een ênkelbreuk op liep en in het ziekenhuis wordt ver pleegd. Deze onafhankelijkheidsviering staat in het teken van de berichten over plan nen aan Amerikaanse zijde om tot er kenning van de Mongoolse republiek over te gaan. Ambassaderaad Hisjgay van de Mongoolse ambassade te Moskou zei nog dit weekeinde, dat er thans besprekingen over het aankopen van diplomatieke betrekkingen tussen de V.S. en de republiek gaande zijn. Vol gens inlichtingen uit Amerikaanse bron zijn deze onderhandelingen reeds maan den geleden begonnen. BU de feestelijkheden, waarvan het programma allerlei sportmanifestaties omvat, wordt een tweehonderdtal offi ciële gasten uit meer dan dertig landen verwacht. Een der voornaamste delega ties ls de Poolse, met partijleider Go- moelka en premier Cyrankiewicz aan het hoofd. De Sowjetrussische vertegen woordiger is partij-secretaris Michail Soeslof. De Chinese delegatie wordt ge leld door Oe Lan-foe, een vice-premier en voorzitter van de commissie voor nationaliteiten. Verder zijn er ver tegenwoordigers uit landen als In dia. Birma, Irak, Mali, Indonesië. Ne pal en van de voorlopige Algerijnse re gering. Meer dan zestig procent van de be volking van de hoofdstad der republiek, Oelan Bator, woont nog in ronde ten ten van koehuiden, die van oudsher bij dit nomadenvolk in zwang zijn geweest. De lnvloeg van de Sowjet-Unie. wier troepen de Mongolen hielpen bij het verjagen van de Chinese overheersers in 1921, is op allerlei gebied zeer merk baar in de Mongoolse republiek. Soeslof heeft gisteren in een rede her innerd aan de gemeenschappelijke strijd van de rode garde van de Sowjet-Unie en van Bulten-Mongolië en het Mon goolse volksleger tegen de Chinese inval lers en aan de deelneming van een Mongoolse pantsereenheid en een Mon gools escadrille aan de strijd in de tweede wereldoorlog. Soeslof herinnerde voorts aan de opmerkingen die Chroesj tsjow zaterdag heeft gemaakt en vol gens welke er, toen de tweede wereld oorlog eindigde, maar twee „socialis tische landen" waren, namelijk de Sow jet-Unie en Bulten-Mongolië. Advertentie Aanm.: bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. Waterpolonieuws De Zijl heeft gisteravond op eigen terrein misschien een beetje verrassend, maar toch verdiend gewonnen van DAW uit Alkmaar, de ploeg die naast HVGB in deze afdeling voor het kampioen schap in aanmerking kwam. Die aspi raties zullen bij de Alkmaarders nu wel stevig gedaald zijn, terwijl anderzijds de Zijl behoorlijke middenmooter is ge worden en geen gevaar meer loopt. De Alkmaarders haalden de bal en de midvoor loste gelijk een schot dat echter over ging. Uit de aanval van De Zijl die eruit volgde, schoot Joop de Haas tegen de keeper. DAW bleef even doordrukken, even werd Tonnie Roman geslagen en DAW leidde (01). De aan vallen gingen nu heen en weer. Aan de ene zijde poogde Leune op de twee meter en Hennie Hensing met een ver schot resultaat te boeken, anderzijds bleef ook het pogen van DAW zonder resultaat. In de eerste rust ging Loek van Kampen uit het doel. Voor hem kwam Ton Plezier in het water, Tonnie Ro man werd vervangen door Wlm Berg man. De Zijl was nu iets sterker, maar eerst nadat Leo Stokhuizen een schot over het doel had geschoten en Joop de Haas een drukbal tot hoekworp had zien verwerken, kwam er een doelpunt toen Hennie Hensing van ver een schot loste dat via Loek Leune in het DAW doel vloog (1-1). In de tweede rust gingen drie Zijl spelers het water uit, namelijk Loek Leune, Hans van der Moolen en Leo Stokhuizen, voor wie Piet Onvlee, Loek van Kampen en Tonnie Roman het water inkwamen. Na de hervatting was het heel gauw raak. Via de midvoor scoorde DAW (1-2). Toen de strijd daar na op de twee meter wat al te fel werd, moest Hennie Hensing met zijn man I het water verlaten Tonnie Roman gaf nog een goed schot, maar er zat deze speeltijd toch geen doelpunt verder in. De laatste speeltijd begon met Leo Stok- I huizen, inplaats van Onvlee in het veld. 1 Toen begon er een hele strijd op de twee meter van de Alkmaarders waar uit Loek van Kampen tenslotte scoor de (22), zodat de partijen nu weer in evenwicht en volledig waren. Loek van Kampen bleef actief, wist een hoek worp te forceren van waaruit hijzelf, na dat Leo Stokhuizen goed aangegeven had. een doelpunt maakte (3-2). Het werd nu spannend, want al gauw scoor de DAW de gelijkmaker >3-3). De direct daarop volgende aanval van de Zijl ech ter bracht de punten toch nog in Lei den, Wim Bergman maakte het vierde winnende doelpunt. Omstreeks drie uur vannacht is brand uitgebroken in de wagenma kerij annex houthandel van de firma C. Bogaards aan het Westeinde te Hazerswoude. De plaatselijke brand weer heeft de hulp moeten inroepen van de Benthuizer brandweer. Bin nen een uur teas men het vuur mees ter, hoewel de wagenmakerij geheel uitbrandde. Een personenauto, drie fietsen en een voorraad hout werden eveneens een prooi der vlammen. Tegen halfvijf kon de Hazerswoudse brandweer met de nablussing begin nen. Het is nog niet met zekerheid vast te stellen hoe de brand is ont staan. De schade zou in de duizen den guldens lopen. De firma is ver zekerd. De foto geeft een duidelijk beeld van de ravage. De Nederlander Willem Maris heeft in de eerste ronde van het he ren-enkelspel van de internationale Zweedse tenniskampioenschappen te Baastad in vijf sets gewonnen van de Zweed Martin Carlstein. De cijfers wa- (Foto Leidsch Dagblad) ren: 46, 26, 60, 75, 6—3. Gebroeders Kraan wonnen eerste race Gistermorgen is te Bandol 'Fr) een begin gemaakt met de wedstrijden om het Europese kampioenschap Flving Dutchman-klasse. De Nederlandse equipe die wordt gevormd door Bart en Henk Kraan zegevierde in de eerste race. De tweede plaats was voor de Westduitsers Dietrich en Altenkand. De Russische equipe Selkonikov-Dilchin werd derde. PAARDESPORT Kampioenschap springen Hoofddorp Het jaarlijkse concours hippique te Hoofddorp, dat. op een reeds oude tra ditie steunt, heeft dit jaar als hoogte punt het Nederlands kampioenschap springen. Op het gemeentelijke sport terrein zullen op dinsdag 18 en woens dag 19 Juli Nederlands best combina ties strijden om de titel, die het vorige jaar werd gewonnen door Irene Jan sen. Het kampioenschap wordt ditmaal verreden in drie manches, t.w. op 18 juli een Jachtsprlngconcours, op 19 juli een springconcours m.b. en een puissan ce springconcours. Onder de inschrij vers zijn de Hagenaar Ebben met de paarden Easter Parade, Tamara en Ba- jazzo, Willy Scheeren met Baltimore. Ben Arts met Hella, Mady Koster met Axel, T. R. Velstra met Charmante en The Honest Man, de veelbelovende jonge ruiter Cees Schmal met Feldblume, Lan de Huet met Grote Pooka en Karnac, Hans Brugman met Phaffy, alsmed J. Maathuis met Tuscarora en Kroon- gravin Anna. In het programma, dat naast het kampioenschap springen, tal van an dere wedstrijden telt, is een grote plaats ingeruimd voor de landelijke ruiters. De door de Nederlandse Vereni ging van Kustzeilers georganiseerde aanbrengwedstrijd IJmuiden-Den Hel der. die dit weekeinde is geëindigd, is in de klasse 3 en 4 gewonnen door de Swarte Swaen (stuurman K. Pott). met een berekende tijd van 3 uur 0 min. De andere drie jachten, die in deze klasse hadden ingeschreven werden uitgesloten, omdat zij in een verkeerde baan gezeild hadden In de klasse 1 en 2 was de uitslag: 1. Pierrette 2 (W. Pierrot) berekende tijd 3.07.58; 2. Vlleree (J. Linssen) 3.08.05.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4