Langdurige felle discussies over vuilverbrandingsinstallatie Leidsche Spaarbank neemt morgen haar rijdend bijkantoor in gebruik Leidse raad liad aan 4 uur niet genoeg om agenda af te werken Einddiploma's Vakschool Meisjes (Rapenburg) voor Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 11 juli 1961 Tweede blad no. 30396 Vergadering iverd geschorst.... De Leidse gemeenteraad had aan vier uur nog niet genoeg om een twintig punten tellende agenda af te werken. De discussies over het voorstel om een vuilverbrandingsinrichting te bouwen vergden zo veel tijd, dat de raad niet meer toekwam aan de behandeling van het pre advies over het wetsontwerp betreffende de grenswijzigingen. Bij half 7 werd de vergadering gisteren geschorst. Over de grenswijzigingen zal donderdagavond na 8 uur worden gepraat De heer Van Iterson (Prot. Chr.) rond vijf miljoen voor een vuilverbran dingsinstallatie wel erg veel. Hij vroeg zich af, of de methode, die bijvoorbeeld Wassenaar toepast, niet wenselijker zou zijn. Wassenaar zuigt zand weg en stort het vuil in het daardoor ontstane gat. Op die manier krijgt men land voor land. Meer bezwaren had de heer Van Dijk (KVP), die betwijfelde of de commissie van voorbereiding wel genoeg verstand had van dergelijke installaties. Hij wil de ook weten, waarom men het ander half miljoen duurdere plan van een Zwitserse firma had verkozen boven dat van een Nederlandse firma. Ook wilde hij graag weten op welke wijze de in formaties over andere installaties waren ingewonnen. Hij vroeg zich af wat be ter was: een draaibaar rooster of een schudrooster. De heer Sommeling (P.v.d.A.) wees erop, dat vijf jaar geleden het princi pebesluit werd genomen en dat het een hele geruststelling is, dat nu weer een stap wordt ondernomen. Hij zag meer in een permanente oplossing dan in de „land voor land"-methode, die Was senaar toepast en die door de heer Van Iterson ter sprake was gebracht. De heer Hagens (WD) was van me ning, dat de commissie wèl zo goed mogelijk was samengesteld. Te geringe keuze Dr. Kortmann (KVP) had alle waar dering voor hetgeen de Zwitserse indus trie presteert, maar had eveneens oog voor het feit, dat de Nederlandse fa briek een installatie kan leveren, die anderhalf miljoen gulden goedkoper is. Hij vond de keuze tussen twee inschrij vers (een Duitse firma trok zich terug) te gering. De heer Plena (P.v.d.A.) vroeg, of er ook mogelijkheden zjjn om de ex ploitatiekosten van een dergelijke instal latie door bovengemeentelük gebruik te drukken. Hierna hield wethouder Drijber een goed gefundeerd pleidooi voor de door B. en W. voorgestelde installatie. Hij zette uiteen, dat de commissie al het mogelijke heeft gedaan om zich zo goed mogelijk te orienteren. De directeur van de reiniging is een groot deskundige op het gebied van de vuilverbranding. Daarmee is rekening gehouden toen hij werd benoemd. Beter systeem len hoeveel parkeerruimte een bepaald gebouw nodig heeft? Mr. Woudstra vond, dat deze bepa ling in de binnenstad wel van zeer beperkte toepassing is. Het geldt daar meer voor fietsen dan voor auto's. De heer Piena zag er wel een mo gelijkheid in om meer parkeerruimte te creëren. Wethouder Jongeleen was het erover eens, dat de bepaling zeer voorzichtig moet worden gehanteerd. Er moet in de binnenstad echter meer ruimte voor fietsen komen. „Je breekt je benen er zowat over", merkte hjj op. De voorzitter merkte op, dat geval voor geval zal moeten worden bekeken. Hij noemde het voorstel een „moeilijk geval". Een zeer soepele toepassing van de bepaling zal beslist noodzakelijk zijn. Dr. Kortmann zag het grote belang stelling de richtlijnen, waarover in het voorstel wordt gesproken, maar die nog moeten worden uitgestippeld, tegemoet. Het voorstel werd evenals de andere voorstellen, waarover wij reeds uitvoerig schreven, aangenomen. Alleen zal donderdagavond nog wel het een en ander gezegd worden over het laatste agendapunt, waaraan de raad gisteren niet toekwam. STRIJKT GEMAKKELIJK Hjj wees erop, dat de installaties, zo als die door de Zwitserse fabriek worden gemaakt, uiterst modern zijn en in grote Europese steden uitermate goed voldoen. Het Franse systeem, zoals door de Nederlandse fabriek wordt toegepast zou niet modern genoeg zjjn en ook niet door de deskundigen zijn aangera den. Men heeft zich, volgens de heer Drij ber, wel degelijk georienteerd in allerlei grote Europese steden. Het systeem van de Nederlandse fabriek dateert uit de jaren dertig. Het Zwitserse systeem garandeert een maximale verbranding van het vuil met een minimum aan handwerk. Het laatste vond de wethouder uiterst be langrijk, omdat het steeds moeilijker wordt deskundige werkkrachten aan te trekken voor vuile zware arbeid. Hij wees erop, dat beide systemen (het Hollandse en het Zwitserse) allebei voldoen aan de eisen van TNO, maar dat aan het Zwitserse de voorkeur is gegeven, omdat het nu eenmaal beter, moderner en efficiënter is. Wel zal zo veel mogelijk worden ge tracht met Hollandse en liefst nog Leidse materialen te werken, ook al zal dit wat duurder uitvallen. Ook nabuurgemeenten Het ligt voorts inderdaad in de be doeling de nabuurgemeenten voor de installatie te interesseren. Hierbij wordt gedacht aan Leiderdorp, Kat wijk en Noordwijk, zodat de instal latie in dat geval voor het vuil van een 180.000 inwoners zal dienen. In tweede instantie verklaarde de heer Van Dijk zjjn stem aan het voorstel te zullen onthouden. Dr. Kortmann kon de gedachte niet van zich afzetten, dat er keus uit te weinig firma's is gemaakt. „We mogen niet zo makkelijk denken over ander half miljoen gulden". Tenslotte kkwam wethouder Drijber nog even op het onderwerp terug. Hij verklaarde, dat de installatie in Amster dam uit het begin van onze eeuw stamt en vergeleken kan worden met een „auto Spijker". De installatie in Rot terdam is van hetzelfde laken een pak en voldoet bijzonder slecht. Hij wees nogmaals op de noodzaak om de installatie van de Zwitserse fa briek te betrekken. Het voorstel werd aangenomen. De heer Van Dijk werd geacht te hebben tegengestemd. Het voorstel om grond achter de Do- zystraat in erfpand uit te geven aan de woningbouwvereniging „Ons Doel", waarover wij gisteren in een deel van onze oplage schreven, ondervond veel kritiek van enige raadsleden. Vooral mr. Woudstra (Prot. Chr.) sprak er zijn misnoegen over uit, dat de gemeente er aan meewerkt om een woningbouw vereniging garages te laten verhuren aan derden, hetgeen hij niet tot de taak van woningbouwverenigingen rekende. Wethouder Jongeleen nam aan, dat dit alleen aan leden zal geschieden, maar gaf toe het niet te weten. Het voorstel werd met 17 tegen 12 stemmen aangenomen. Het voorstel om een bepaling in de verordening op het Bouwen en Slopen betreffende 'n voorzien in parkeerrruim- te bij bouwwerken op te nemen was aanleiding tot levendige discussies over het verkeer in de binnenstad, de over last aan fietsen en het schreeuwende tekort aan parkeerruimte voor auto's. Dr. Kortmann vroeg zich af, of het wel juist is direct een besluit hierover te nemen en of het niet beter is zich over het voorstel te beraden en het terug te nemen. Hot kunnen wij bepa- De Leidsche Spaarbank neemt morgen haar rijdend bijkantoor in gebruik. Dit betekent beslist geen primeur voor Nederland. Immers, in 1949 reed de eerste reeds in Rotterdam. Daarna volgden Den Haag, Amsterdam, Arnhem, Maastricht enandere plaatsen. In to taal al meer dan tien. Dergelijke mobiele kantoren blijken namelijk in de praktijk zeer geschikt voor het aftasten van de snel groeiende bui tenwijken om de geschiktste vesti gingsplaatsen voor nieuwe vaste bij kantoren te vinden. Bovendien kan een rijdend bijkantoor overal komen, waar een vast bijkantoor (nog niet verantwoord is. Onmogelijk De Leidsche Spaarbank heeft bijkan toren in Oegstgeest en in Leiden-zuid- west. Wel is herhaaldelijk gedacht aan verdere uitbreiding van het aantal vas te kantoren, maar de huidige ontwik keling van het Leidse agglomeraat maakt het thans onmogelijk plaatsen te vinden, vanwaar een voldoende aan tal inwoners kan worden bestreken. Derhalve heeft men voorlopig de voorkeur gegeven aan een rijdend bij kantoor, dat standplaats zal vinden op zes plekken in Leiden (Vondellaan, Bernhardkade, Driftstraat. Roombur gerlaan, De Laat de Kanterstraat en Zeemanlaan), drie plaatsen in Leider dorp (Frederik Hendriklaan, Hoogma- deseweg en M.P. Splinterlaan) en op de Hofdijck te Oegstgeest. De standplaat sen zullen wanneer vergunning ver kregen wordt kenbaar zijn door bor den aan lantaarnpalen. 44 mille Het rijdend bijkantoor dat inclusief de machines een investering van 44 mille vraagt zal nagenoeg dezelfde service bieden als de vaste kantoren. Dat kan. door de praktische indeling van de wagen. Wanneer men zijn fiets in het rek achter de wagen geplaatst heeft, stapt men het trapje op een wachtka mer binnen. Acht personen kunnen daar wachten. Een zoemertje verzoekt de volgende cliënt binnen te gaan in de kleine kantoorruimte met twee loketten. De bestuurder van de wagen en zijn passagier behoeven slecht hun zetels te draaien om als spaarbankbeambte het publiek te woord te kunnen staan. Via een klein trapje staat men dan zo weer buiten. Erg handig, licht en luchtig en in frisse kleuren. Op de onderste foto ziet men de wagen van buiten ,op de bovenste plaat het interieur. Links nog net een stukje van de bank in de wacht kamer. Geslaagd zijn de navolgende leerlin gen voor: Vormingsklasse: J. M Andela. Oegst geest: Ch. J. v d. Beg. M. G. M Boom, Voorschoten; C. P. J Hagoort; C H. Hendriks. J. G. Jansen. Voorschoten. E P. Klerks; A. N. Neuteboom, Oegst geest; M. den Ouden, Boskoop. M. Valentgoed; Th. W. M. Sandbrink. Oegstgeest; L. J. Bremmer, Leiderdorp; R. G. S. Jongsma; W. de Knecht; M Smelt. Kinderverzorgster: E. H Aalders, Wassenaar; G Beekman, C. G. v. d. Boon. Katwijk; A. Bult. Alphen a. d. Rijn; W. Buys, Zoetermeer; H. A Doornheim, Noordwijk, M. K. Gouds waard t, Katwijk a. d Rijn: E. A. v. d. Graaff, Noordwijk; G. Haanstra; A H ae Joode; W. Th. v. Kappen. Oegst geest; S. Kramer; A. C. Krijger. Noord wijk a. Zee. C. A. de Moor. Zoeter- woude; L Munnik. Voorschoten; M. van der Neut, Voorschoten; M. M. de Pater Nieuwkoop; G. C. F. Servaas; T R 'B. Snel. Oegstgeest; E M Stoute. Sassenheim. P v. Nieuwkerk. Rijns burg; J. v. d. Waal, Leiderdorp; A. Zonneveld, Lisse; Ch. v.-d. Zwan. Lisse. Assistente In de huishouding (IIA): M. P A van Engelenburg. Leiderdorp; M. W. van Gugten; Y. den Hertog; E. W. Kosto; C. Peen. Noordwijk. J. G. Rutgers, H. Schipper. Oegstgeest; W. T Segaar; J. Sira; H. Zonneveld, Voor schoten; M. Rooza, Sassenheim. Assistente In de huishouding (II B): A. v Borssum Waalkes; G Christiaans C. M. van Dam: S. I van Egmond. Woubrugge, H. C. Fakkel S. de Graaf Leiderdorp; L A. Heus; T. H de Klerk W. v. Leeuwen; J. Ch. Leijnse, Voor hout; A. C. Padding; K. Sierag; A J. v. Staveren; A. J. van Veen. Voorscho ten. Coupeuse: G. H. Weber. Kostuumnaaister: P. J. Bekkering; A. S. Gans; M. P. Hartogs, Voorschoten N. M. C. Verhoeven. (Foto's LD/Holvast). Voor de Leidse kantonrechter PAARD AAN DIERENVRIEND* ZAKT OP STRAAT IN ELKAAR Tweemaal 50 gulden boete subs. 10 dagen, alsmede een voorwaardelijke hech tenis van tweemaal drie dagen met een proeftijd van twee jaar, eiste de officier, mr. J. A. L. Brada, tegen een 42-jargie veehouder uit Katwjjk, die terecht stond wegens dierenverwaarlozing. Op aanklacht van de Ver. tot Dierenbescherming had de Rijkspolitie twee processen-verbaal tegen hem opgemaakt, omdat hij zowel enkele kalveren als een paard het noodzakelijke voedsel had onthouden. De aan leiding tot deze aanklacht werd gevormd door het feit, dat het paard op 21 maart j.l. op straat in elkaar zakte en een door omstanders gewaarschuwde dierenarts constateerde, dat het dier in ernstige mate ondervoed was. Een onderzoek bracht aan het licht, dat niet alleen het paard, doch ook de kalveren nauwelijks gevoe derd werden en waren gestald in een ruimte, die vroeger tot varkensverblgf had gediend. De beesten stonden op een dun laagje drijfnat stro in hun eigen mest, die zich in grote hoeveelheden had opgehoopt, zodat van enige ligging geen sprake was. Het rapport van de dierenarts sprak dan ook zeer in het nadeel van ver dachte. „DIERENVRIEND" „Als u niet in staat bent om beesten te houden, dan moet u maar ophouden met boeren", aldus zijn conclusie, waar aan hij nog toevoegde, dat de politie de opdracht zou krijgen voortdurend toe zicht op verdachtes bedrijf te blijven uitoefenen. Verdachte weigerde opzettelijke na latigheden toe te geven. Hij had nergens schuld aan. De beesten wilden nu een maal niet eten. Wat kan hij daaraan doen? Hij vergeleek ze met kinderen. Die lieten ook hun eten wel eens staan. Het paard was vuil van de modder op het land, niet van de mest. Hij kon ze toch niet tweemaal per dag schoon stro geven, hoewel hij een dierenvriend was en het paard voor geen geld kwijt zou willen. Die dierenarts had zich „voor een be paald karretje laten spannen en daar ook achteraf spijt van gehad", aldus verdachte. Toen de kantonrechter ver dachte een tweede rapport voorlas, dat op verzoek van het O.M. door zijn eigen veearts was opgemaakt en eveneens zeer nadelig uitviel, antwoordde verdachte schouderophalend, dat „die man toch wel beter wist", want hij kwam toch minstens eenmaal per jaar op zijn be drijf. HALSSTARRIG Aan de hand van rapporten en proces verbaal hield de officier een scherp ge steld requisitoir, waarin hij de feiten een ergerlijke vorm van dierenmishandeling noemde. Na de eis verklaarde verdachte nog dat hij zich volkomen onschuldig voelde en had gedacht vrijspraak te krijgen. Ook nadat de kantonrechter, mr. W. de Koning, hem nog eens op vermelde rapporten had gewezen, bleef verdachte halsstarrig ontkennen. Toen het vonnis conform de eis uitviel, onder het dreige ment van inbeslagname van al zijn vee bij een volgende maal, kondigde ver dachte aan. dat hij direct hoger beroep zou aantekenen. SLECHTE BEURT Een 40-jarige taxi-ondernemer uit Voorschoten had op 19 mei j.l. een slechte beurt gemaakt, toen hjj op de Veurse weg met de door hem bestuurde taxi bij het afremmen slipte en finaal over de kop geslagen was. Gelukkig had hij geen „vrachtje" ge reden en was hij zelf met de schrik vrij gekomen. Zwaar werd hem aangerekend» dat bij nader onderzoek was gebleken, dat de banden van de taxi tot op het canvas waren versleten, zodat de slippartij geen wonder was. In plaats van zonder meer toe te geven, was verdachte zo onver standig om op te merken, dat de taxi kort tevoren de Rijkskeuring goed had doorstaan, ook t.a.v. de banden. Door deze opmerking kwam uit het dossier nog een politierapport te voor schijn, waarin duidelijk naar voren kwam, dat verdachte na genoemde keu ring de banden had verwisseld voor de spiegelgladde „slippers". Eén en ander werd verdachte ernstig aangerekend, temeer omdat het een taxi betrof. De officier wilde het laten bij de eis van f 200 boete subs. 1 maand en het rijbewijs nog niet in het geding brengen. Een volgende, soortgelijke overtreding zal verdachte tevens op de ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van verscheidene jaren komen te staan, al dus de officier. De kantonrechter bepaal de het vonnis op f 150 boete subs. 1 maand. Een 50-jarige automobiliste uit Aer- denhout verleende op 3 juni met de door haar bestuurde auto geen voorrang op een voorrangskruispunt onder Voorhout, hetgeen een fikse botsing met 'n vracht auto tengevolge had. Zij voerde aan. dat zij een ritje maakte met een zieke vrien din en meer op haar passagiere dan op de weg had gelet. Dat er een stopbord stond, was haar ook ontgaan, omdat een vrachtauto het uitzicht belemmerde. „Zag u dan ook niet, dat u een brede weg naderde met drie rijbanen?" infor meerde de officier belangstellend. Neen, ook dat had zij niet gezien en zij ver wachtte trouwens in die omgeving geen zijweg. „Ik heb de toestand verkeerd beoor deeld, tot grote ergernis van mijn man, want de auto is nog steeds niet ge maakt". aldus haar bescheid. De eis luidde f 60 boete subs 12 dagen. De kantonrechter vonniste conform. Canadese treiler bij Boot te water Bij Boot N V. te Leiden zal woensdag 19 juli om half 4 's middags de motor - treiler „Burhawk" te water worden ge laten. De treiler wordt gebouwd voor rekening van een rederij te St.-John's op New Foundland (Canada). Eindexamen Kweekschool Geslaagd voor het eindexamen der Kweekschool voor voorbereidend on derwijs aan de Vliet, de dames: A. T. Beitsma. Voorburg; W. H. de Boer, Den Haag; M. E. van Doorn, Leiden; W. den Duik, Katwijk/Zee. W. F. Feths Rijswijk. A. Hazevoet. Oegstgeest; E. B Hoogeveen, Leiden; P A. Huis. Lei den; M. C. D. E. Jessen, Den Haag. E. V. van Liere. Haarlem; T. J. van Linge Veendam; R. S. Maatman. Leidschen- dam; E. J. van der Meer. Wassenaar; E. Melis. Heemstede; C. J. van Oost- stroom. Oegstgeest; A. Schirm, Lem mer; A. M. Scoop, Oegstgeest; G. J. Sira, Leiden. A Smuling. Leiden. N. Sonneveld, Boskoop; E. C. Stigter. Leiden; E. F. Stolte. Leiden; J. M. Vo gel. Heiloo; J. E. Vos, Leiden; E. I. de Vries, Voorburg; J de Vries. Haarlem; H. E. de Vries. Leiden; E. S. C. de Wijn, Ridderkerk. Mulo-examens Geslaagd voor diploma A: De dames: J. J. J. van Beek, Leiden; Jannetje Wassink. Leiderdorp. P. A. Stellingsma, Sassenheim; Augoska Welling. Sassenheim. H M. Schaap. Katwijk a. Zee; P. J. Simon. Katwijk a. d. Rijn; Cato Annokkée. 'Con stance v. Baaren, S. v. d. Berg, M. H. Zitman, E. J. Pardon en A. M. Plomp allen te Leiden De heren: J. Link. D. G. Marbus, R. A. M. v. Nierop. J. L. B Buysman. J. H. M. Bersee. J v. d. Water, H. C. de Roon, allen te Noordwijk a. Zee; G A. v. Egmond, Rijnsburg; J. J. de Niet, Leiden; D. J. v. d Sleet. Rijnsburg. De kandidaten bij wier naam een sterretje staat, behaalden tevens het middenstandsdiploma. Totaal aantal kandidaten 27; afge wezen 4. Benoemingen Leidse Universiteit Bij Ministerieel Besluit is aan dr. H. Doeleman opdracht verleend om gedu rende de periode van 1 januari 1961 tot en met 31 december 1963 in de faculteit der geneeskunde onderwijs te geven in „de toepassing van de sociale-verzeke- ringswetgeving". Dr Doeleman. die adviserend genees kundige is van het Gemeenschappelijk Administratie Kantoor te 's-Gravenhage is reeds enige tijd in polikliniek van de afdeling inwendige geneeskunde werk zaam als consulent, in hoofdzaak ter in- struering van de aldaar werkende assis tenten en co-assistenten in de toepassing van de sociale-verzekeringswetten. Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit is: Dr. G. VV. Bruyn, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de neurologie, voor het tijdvak v. 1 juni 1961 tot en met 31 mei 1962, wederom in deze functie benoemd; J. J. Granpré Molière, assistent bij de conflict-psychologie, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst J. A. Grubben, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de fy sische chemie, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst; Mevrouw W. van HamWagner, ad junct-wetenschappelijk ambtenaar bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst; Mej. L. S. van Hees. benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der let teren en wijsbegeerte; Dr. J. C. H. de Man, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de pathologie, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; J. Voogd, hoofdassistent bij de neuro- anatomie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst. Lezers schrijven Wilde dieren-dressuur Naar aanleiding van het bericht in Uw blad van gisteravond, waarin U schrijft, dat de burgemeester van Be verwijk lijnrecht gaat tegen de opvatting van zijn collega's van Amersfoort en Zandvoort kunnen wij daaraan toevoe gen, ook lijnrecht tegen het standpunt van andere burgemeesters, lid van ons Verbond. De heren mr. Fenema en mr. Molendijk staan niet alleen. Immers een circus is nimmer te verdedigen omdat de dieren in de vrije natuur behoren te leven, niet geschapen zijn om in nauwe hokken te verblijven of door een bran dende hoepel te springen om minder ontwikkelde mensen te vermaken. WU, en dierenvrienden kunnen bij het lezen van aanbieden van bloemen even onze schouders ophalen. H. F K DE KIEVIT, secretaris Ned. Jack Londen Verbond. Naaister: H A Heet veld. A Ch. S. Rehmann. E L v. Rij. Oegstgeest; M. L. Schellingerhout, Hazerswoude; M. J. J. van der Sleet. Warmond. M. J. Trouwee. Leerling-verkoopster: J. J. S. Bom; A. Bonarius; B C. van der Burg; J- Jongeleen, Leiderdorp; E A. van Kam pen; J. Klinkhamer; D. de Lange, Voorschoten, M J. Libochant; H W. Link: I. M. Looyesteyn, J. Roedoe; M. van Rij, Oegstgeest; M Seller. Leiden; W. Sol, Hazerswoude, M. L. Verbooy, Voorschoten; C. de Wolf. Primaire opleiding (IIA): J. Barends H. Cossee, M J. de Graaf; J J. C. Groos; E. Hubers; Ch. F. de Jongh; E. v. Leeuwen; C. Lepelaar; A A. Lezwijn J J v d Lubbe. J J Mulder. H J. Otto; W M. J. Philllppo. A C. M Pi ket; M. RavensbergenC. J Reize- voort; C. Tisseur; E. v. d. Woerd. W. J v. d. Zanden. Primaire opleiding (II B): H Gijs man; J. Hoogstraten; I Keereweer. M. J Kramers; J. v Leeuwen. M A. Reijngoud; K. O. Smid; J. de Water; J. Zeegers. Primaire opleiding (IID): L. Bas- tiaan: G Bronsgeest. J. L. van Delft: Oegstgeest; C S Hoogendoorn; C. Hoorn; J. M. Jonk. C. M. de Koning; W J Neuteboom. C A Ouwersloot, A. M. Pannekoek; W. Seriier. J M. Sie- val; G. Tegelaar. S. Vermond; M. vom Hofe; G A. Weeda; M. J. Zwagemaker. Primaire opleiding (II E): E Arnol- dus; E. Bey; H v d Blom. J E Dek ker; S. N Diepenbach, J. T. Hille- brand; M. Holverda; P. J. v d. Hoogt; N. W. van Kampen; M. Kriek; L. v. d. Reijden; H, G. Rijsbergen; N Schroef; C. Smit; S. H W. Springer; W. S. de Tombe; H. P. Vermond. Primaire opleiding (IIF): T. van Arnhem; N. A. Beulink; J. B A. Bink; J. C. Cremers; C. P Cremers; M. van Es. E. van Gijzen; A Hendriks. M. P. v. d. KleijP J Kokkedee. E E van Kooperen. M Montagne; I J. Ouwer- kerk. M. Schoonderwoerd den Bezemer; J. Stiphout. Primaire opleiding (IIG): H Boers; H. C. N. Burger, Noordwijk; A J. M. Geerlings, Oegstgeest; M. E C v. d. Heden. Leiderdorp. H G J. IJ. Karre- man. Noordwijk, L Mechelse. Voor schoten; J J v. d. Niet, Noordwijk. J. v. Reeuwijk, Abbenes: W Roos. Abbe- nes; K. D de Rijk. Roelofarendsveen Y. I B Schelllngerhout, Oegstgeest. E. G. Snellink. Leiderdorp. M Uit den Boogaard. Roelofarendsveen. G. J. van Vliet. Oegstgeest; A H Vogelenzang, Zoeterwoude; S. de Wilde. Oegstgeest. Middagopleiding: C. S. J van Gel deren; J. E. Lunenburg; L. T. vai) der Waals; A. J. de Wit. Oegstgeest. Avondopleiding Kinderverrorgstcr, naaien en huish. vakken: M A K;uj- nenburg. Voorschoten. G Middelkoop; Voorschoten; J J. van Veen. Th. M. Vermeer. Oegstgeest. Avondopleiding naaien: M. J van As, Voorschoten. W van As. Voor schoten; P F G Corpel; G. G Fa- vier: E. W. Hoogeboom, Leiderdorp; C. J. M. Knijnenburg. Wassenaar; W van Laar. Leiderdorp; G. W. Noorlander; J. M van Opijnen; C P Pont; E C. Stikkelorum; G. G. Stouten; M. Spek, Zoeterwoude. Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Jung hans - Kienzle - Mauthe. Dr. Z. Szirmai benoemd tot buitengewoon hoogleraar In het Oosteuropees privaatrecht Prof. dr. Z. SZIRMAI By K.b. is onze stadgenoot dr. Z. Szirmai, benoemd tot buitengewoon hoogleraar In het Oosteuropees privaat recht aan de Leidse Universiteit. Dr. Szirmai, die in 1903 te Boedapest is geboren, ls met een onderbreking van twee Jaar, sedert 1949 aan de Leidse Universiteit verbonden, toen hij toege laten werd als privaat-docent in het In ternationaal en vergelijkend recht van Oost-Europa. HU ls belast met de lei ding van het aan de Juridische facul teit verbonden documentatiebureau voor Oosteuropees recht. Onder auspiciën van dit bureau verschijnt sedert 1958 de se rie „Law In Eastern Europe" Evenzeer dienen vermelding de door dit bureau verzorgde periodieke beschouwingen en overzichten over het recht in de Oost- Europese landen, die gepubliceerd wor den 4n het Rechtsgeleerd Magazyn The mis. Professor Szirmai, die inmiddels de Nederlandse nationaliteit heeft verwor ven. is tevens van 1956- 1960 privaat docent aan de Universiteit van Amster dam geweest.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3