Christine Truman mist het tactische inzicht Roh Groen verraste in Rotsee-Kegatta Dubbele Nederlandse De Zijl zege in MAANDAG 10 JULI 1961 Spannende, dramatische finale Angela Mortimer wint bij verrassing Engeland heeft na 24 jaar weer een Wimbledon-kampioene in het dames-enkelspel. Reeds donderdag kwam vast te staan, dat de titel aan een Engelse ten deel zou val len, toen van de vier overgebleven kandidaten in de halve finales twee Engelsen en twee Zuid- BH MNuidttfi ANGELA MORTIMER afrikaansen de beide Zuidafri- kaansen, Sandra Reynolds en Renée Schuurman, afvielen. De grote vraag was echter: wie? De 29-jarige Angela Mortimer of de 20-jarige Christine Truman. Het is eerstgenoemde geworden in een van de meest spannende en drama tische finales te Wimbledon na de oorlog. Eén uur en 37 minuten hielden de bei de finalisten het publiek, dat het cen- trecourt omzoomde, in onzekerheid. De fyn gebouwde Angela Mortimer zegevier de tenslotte in deze zeer enerverende en tactische knap gespeelde eindstrijd. zy won bi) verrassing, niet in het minst van haarzelf waarschijnlijk, want reeds twee jaar geleden wilde zij stoppen met het spelen van grote toernooien en enige we ken vóór Wimbledon had zij nog hinder van een „tennisarm", waardoor zij na genoeg ongetraind op de baan kwam. De laatste Engelse Wimbledon-kampioe- ne in het dames-enkelspel was Dorothy Round, die de titel won in 1937. Het was de twaalfde keer. dat Angela Mortimer aan de Wimbledon-kampioenschappen deelnam. Beste spel Bij het begin scheen het, of de krach tige slagen en het listige spel van An gela Mortimer haar negen jaar jongere tegenstandster zouden terugdringen, maar Christine Truman groeide lang zaam naar haar beste spel en zij was het tenslotte, die na 33 minuten de eerste set op haar naam schreef: 46. Na een onderbreking van een half uur In verband met de regen leek Christine Truman, h et idool van de Engelse schoolmeisjes, recht op een zekere over winning af te gaan. Tot viermaal toe had zU de kans door de service van Mortimer heen te breken by de stand 44 om daarmee een beslissing te for ceren. Maar toen voltrok zich het drama over Truman, dat het keerpunt in de wedstrijd betekende. By een snelle draai kwam zy te vallen en met een van pyn doortrokken gezicht greep zy naar haar linker dy. Ofschoon zy nog twee keer op winst kwam, was haar concen tratie gebroken, waardoor Angela Mor timer tenslotte de game en tevens de set kon winnen: 64. Jeugdschaaktoumooi Het Internationale Jeugd-schaaktoer- nooi in Den Haag, waarin acht landen ploegen uitkomen, is zaterdag voortge zet met het spelen van de vierde en vijfde ronde, terwijl bovendien twee wedstrijden uit de derde ronde, die wa ren afgebroken, zijn uitgespeeld. Na vdf ronden heeft Nederland de leiding vóór Duitsland en Engeland. De uitslagen zijn: Derde ronde: NederlandZwitserland 3*2',aNoorwegen—Denemarken 2 1%. Vierde ronde: Engeland—Zwitser land l>i—en 1 afgebr. party; Bel giëNoorwegen 02 en 2 afgebr. part.; Oostenryk—Duitsland S1,*; Dene marken—Nederland Vi1 Vi en 2 afgebr. partijen, vyfde ronde: Duitsland—Enge land 03 en 1 afgebr. part.; Noorwegen —Oostenrijk 20 en 2 afgebr. part.; Zwitserland—Denemarken 10 en 3 af gebr. par.; NederlandBelgië 40. De stand na vyf ronden: 1. Neder land 13 pnt. en 2 afgebr. par.; 2. Duits land 12V6 pnt. en 1 afgebr. party;; 3. En geland 11 pnt. en 2 afgebr. part.; 4. Noorwegen 11 pnt. en 5 afgebr. part.; 5. Oostenryk 8'j pnt. en 2 afgebr. part 6. Zwitserland 5 pnt. en 5 afgebr. part.; 7. Denemarken 6 pnt. en 5 afgebr. part.; 8. België y» pnt. en 2 afgebr. part. Herstel Toen Angela Mortimer, die reeds eer der in 1958 tegen de Amerikaanse Althéa Gibson in de finale te Wim bledon uitkwam, in de derde set op 31 kwam. lag een spoedige beslissing in het verschiet, vooral daar het spel van Christine Truman nog steeds weinig overtuigend was. Onverwacht trad ech ter het herstel by Truman in, zy kwam op 33 en daarmee was de stryd weer geheel open geworden. Weer zou echter Christine Truman door misfortuin wor den geplaagd en ditmaal was de umpire, die een verkeerde beslissing annonceerde daarvan de schuldige. Het ritme by Truman brak, zy serveerde onmiddellijk daarop een dubbele fout en verloor de game: 43. Voor Angela Mortimer was hiermee de brug naar de overwinning geslagen: 75. Het grotere tactische in zicht van Angela Mortimer had gezege vierd over de sterkere slagen van Chris tine Truman, die nog ervaring te kort kwam en haar zenuwen niet genoeg in bedwang had om de titel te kunnen gry- pen. Dubbelspelen Karen Hantze en Billie Jean Moffitt (V.S.i wonnen de titel in het dames dubbelspel door een overwinning met 63, 64 op het Australische paar Jan LehaneMargaret Smith. De Australiërs Neale Fraser en Roy Emerson veroverden de titel in het he ren-dubbelspel. zy versloegen in de eind- stryd hun landgenoten Bob Hewitt en Fred Stolle met 64, 68, 6—4, 68, 86. De finale gemengd dubbelspel leverde een zege op voor Fred StolleLesley Turner. Het Australische dubbel zege vierde met 11—9, 6—2 over de Austra lischWestduitse combinatie Howe Edda Buding. Noordwijk speelde gelijk tegen Q. Boys Drie minuten voor het einde liet doel man Hollander van Quick Boys niet al leen de bal, maar ook de eerste neder laag van „Noordwyk" in zyn seriewed strijden glippen. Nu werd het een 22 gelijkspel, waarmee beide ploegen wel vrede zullen kunnen hebben. En waar mee de Katwykse ploeg eveneens nog het beste resultaat tot nu toe boekte. Vorige tegenstanders van klasse werden stuk voor stuk met nederlagen naar huis gestuurd. De rust werd met een 10 voorsprong voor Quick Boys bereikt, welke de Kat- wykers te danken hadden aan een dave rende knal van Arie v. d. Oever. Na rust verhoogde Quick Boys al spoe dig de score door A. v. d. Plas, maar ver der kwamen de gasten toch niet. De Noordwykse kansen keerden zelfs weer geheel, toen Passchier vanuit de mid denlinie een feiteiyk te harde voorzet produceerde, die door J. Haasnoot al val lend werd ingekopt. De duizendkoppige menigte begon de Noordwykers, die hoe langer hoe feller werden, aan te moedi gen. De ploeg groeide naar beter voet bal, doch het beslissende schot leek niet te zullen komen, tot Den Hollander on- vrywillige medewerking verleende. By een ver schot van aanvalsleider K. Ma- rijt liet hij het gladde leer glippen. Dit enige foutje vau de overigens voortref- feiyke doelman werd dus duur betaald: 2—2. Tenniscom petitie LLTC promoveert LLTC I heeft het kampioenschap tweedeklasse weten te bekronen met de promotie naar de Ov. klasse B. Giste ren werd op eigen terrein gewonnen van de degradatie-kandidaat, NMCZ (Den Haag). De cijfers waarmee die zege werd behaald, nl. 62. zouden de indruk wekken dat de wedstrijd voor de Leidse formatie een zacht eitje is geweest. Niets is minder waar! Aanvoerder M. Nordlohne en zyn teamgenoten, mej. Verploegh-Chassée, mej. v. Regteren-Altena en W. Hil- brandts hebben hard moeten vechten om de zo begeerde promotie te realise ren. Uit de enkelspelen haalde LLTC een 3—1 voorsprong. Mej. Verploegh- Chassée. Nordlohne en Hilbrants kon den hun party en in winst omzetten, mej. v. Regteren-Altena moest de eer aan haar tegenstandster, mej. De Haan laten. Mej. Verploegh - Ohassée had aan mevr. Nittel, die over zeer solide groundstrokes beschikte, een kwade te genstandster. De LLTC-speelster be greep dat spreiding van haar slagen het wapen by uitstek was tegen haar veel oudere opponente. Die consequent volgehouden spreiding bracht inder daad de zege, 63. 64. Zij het dat die zege veel moeizamer tot stand kwam dan de set-cijfers zouden doen vermoe den. Nordlohne heeft aan zyn service gedokterd. Met succes, want in deze voor zyn club zo belangrijke wedstrijd heeft hij aan die verbeterde service heel wat. direct en indirect, punten te danken. Zijn tegenstander, R de Groot. Haags jeugdkampioen B. kan daarvan meepraten, 64, 63 voor Nordlohne. Een vlotte winst leek Hilbrants te gaan behalen op H. Ravenswahy Hy kwam, gemakkelijk spelend op 3. 30. om toen in eens de touch op zijn slagen te verliezen. 46, en in de derde set alle zeilen te moeten byspannen om met de hakken over de sloot te komen. 64. Het herendubbelspel gaf de LLTC- combinatie. Nordlohne-Hilbrants. geen moeilykheden. De harde uitschieters van Hilbrants en de vaste steun in het achterveld van Nordlohne, overigens nu veel produktiever aan het net dan in het begin van de competitie, waren een te zware opgave voor de GrootRa- venswaay. 6—0. 64. Het damesdubbel spel ging echter even vlot naar NMC, 2—6. 26, zodat de gemengd dubbels de beslissing moesten brengen. LLTC stond weliswaar op 42. maar in sets maar op 85. Indien dus NMC erin zou slagen de resterende twee partijen in twee sets in haar voordeel te beslis sen dan zou de Haagse ploeg zich in de ov. klasse B handhaven. Het heeft he vig gespannen in de slotfase van deze promotie-degradatie wedstryd. Beide partijen werden gelyktijdlg gespeeld en in beide partijen kwam LLTC 01 achter in sets! De cyfers waarmee ten slotte LLTC won illustreren waar- schynlyk beter dan een gans resumé, hoe groot de spanning op en rond de baan was. Mej. Verploegh-Chassée Nordlohne wonnen van mevr Nittel De Groot met 79. 86. 75! en mej. v. Regteren-AltenaHilbrants van mej. De HaanRavenswaav met 57, 86, 11—9! Maar de promotie is een feit! KAATSEN Zaterdag vond te Den Haag een kaatspartij plaats tussen leden van Den Haag en Leiden. De uitslag luidt: Groep I: 1. F. v. d Veer. Leiden en J. Berkenpas en D. Slot. Den Haag; 2. J Drent en W. Kiemel, Leiden en J. Bosma, Den Haag. Koning, F. van der Veer. Groep II: 1. J. van der Wal en C. Giezen. Den Haag en H Veldstra. Leiden; 2 U. Schuil. G. en W Dykstra, Den Haag. Koning: H. Veldstra. PAARDESPORT CHI te Enschede Het internationale CHI van Enschede is gisteren besloten met de landenprijs. De eerste plaats was evenals in 1960, voor de Ierse equipe. De Nederlandse ruiters eindigden op de vierde plaats. De individuele prys ging naar de Ier Fitzpatrick. De uitslag was: 1. Ierland 0 fouten. 350 sec.; 2. Duitsland 3 fouten, 347 6 sec.; 3. Internationale equipe 11 fouten en 369.7 sec.; 4. Nederland (Timmer. Velstra, Ebben) 14fouten en 387.9 sec.; 5. België 24*4 punten en 407.9 sec. Overige uitslagen: Prijs van de stad Oldenzaal (estafette wedstryd»: 1. Ierland 59 punten; 2. Nederlandse combinatie <B. Arts, A. Proetske Arts, J. Maathuis) 58 punten; 3. Belgisch/Nederlandse combinatie 57 punten. Prijs van de stad Almelo (Jacht - springconcours»: 1. Fitzpatrick (Ierland) met ..The Tall Man" 76 6 sec; 2. Merkel (Did) met ..Fregat" 79.2 sec; 3. Fitz patrick (Ierland) met ..Hi Society" 79 4 sec; 4. Grayston (Z.-Afrika) met „Buc caneer" 88.0 sec; 5. Timmer (Ned.) met „Rebel" 88 6 sec. Grote prijs van de stad Enschede (springconcours): 1. T. Brennan (Ier land) met Kilbrack 0 fouten, 37.6 sec; 2. L. Merkel (Did) met Fidelitas 0 fouten, 39.4 sec; 3. B. Grayston (Zuid- Afrika» met Captain Bligh 0* fouten. 39.5 sec; 4. mej. U. Richter <Dld» met Scholli, 0 fouten, 41 1 sec; 5. K. Capell- mann (Did) met Philippo 0 fouten, 41.9 sec; 6. A. Timmer (Ned.) met Frappant 8 fouten, 38.6 sec; 7. mej. Proetske Arts (Ned.) met Teresa, 16 fouten. De landenprijs van het concours hippique te Enschede werd ge- Ticeede plaats achter Ras Ivanov Rob Groen, de jeugdige Aegir- skiffeur, zorgde zondag voor de verrassing van de dag in de Rotsee-regatta te Luzem. Tot ieders verbazing zag de man uit Groningen kans tot op de 1500 meter-lijn een fel duel met het fenomeen Ivanov, Europees kam pioen en tweevoudig Olympisch kampioen, te leveren. Toen moest de Nederlander zijn tegenstander laten gaan. Een prachtige tweede plaats was echter zijn verdiende beloning. De Berlijner Achim Hill, die bij de Olympische roeiwedstrij- den van 1960 de zilveren medaille veroverde, kon tegen dit geweld niet op. Hij kwam niet verder dan de vijfde plaats. Hoewel de achterstand van de jeug dige Groningen op Vlademir Ivanov ruim een tiental se'.onden bedroeg kan veilig worden aangenomen, dat Neder land ook by de Europese kampioen schappen, die volgende maand in Praag worden gehouden de Rótsee-Regatta was voor Nederland een selectiewed strijd in het skiff-nummer zal zyn vertegenwoordigd. Zeer sterk was ook de bezetting van de overige nummers. Desondanks hebben de Nederlandse kanshebbers voor uitzending naar Praag zich veelal in het voorste gelid kunnen handhaven. In de finale van het nummer vier zon der stuurman werd byvoorbeeld het Am sterdamse Nereus derde achter de Ita liaanse ploeg Falck Dongo winnaar van de zilveren medaille op het Lago di Albano en Germania Dusseldorp. Njord werd vierde. De gestuurde vier van Njord moest, na een felle stryd, genoegen nemen met de vierde plaats. De zege was voor Germania Dusseldorp, dat vorig jaar Olympisch kampioen werd. De voornaamste uitslagen van deze wedstrijden, die bij slecht weer voor zeker 15.000 toeschouwers op de baan wear in 1962 de Europese kampioen schappen zullen worden gehouden, wer den verroeid, luiden: Skiff: 1. Ivanov (Rusl.) 7 min. 21,67. 2 Groen (Ned.) 7.32,80, 3. Kubiak (Po len» 7.35,67. Vier met stuurman: 1. Germania (Duss.) 6.47,4, 2. Nat. team van Rusl. 6.51,3, 3. Guerdia Finanza (It.) 652,7, 4. Njord (Ned.) 6.54,7. Vier zonder stuurman: 1. Falck Don- go (It.) 6.37,3, 2. Germania (Duss.) 6.39,8, 3. Nereus (Ned) 6.41,9, 4. Njord (Ned.) 6.44,8. Achten: 1. Berliner RC 6.04,41, 2. Bromberg (W. Dld» 6.12.81, .3 Wissen schaft (Leipzig (O.Dld) 6.14.09. 4. Russi sche combinatie 6.14,20, 5. Nereus (Ned) 6.22,10. Jonge acht: 1. Italiaanse Marine 6.16.7; 2. Proteus (Ned.) 6.23.9, 4. Ne reus (Ned.) 6.28,3. Jonge acht, tweede klasse: 1. Renn- gemeinschaft Zuerich 6.23,4. 2. Nereus (Ned.) 6.25,9, 6. Proteus (Ned.) 6 39,1. Waterpolo-interlands tegen Belgen (Van onze waterpolomedewerker) Er dreigt een traditie in Leiden te ontstaan, namelijk dat het niet meer mogelijk is bij interlandwed strijden op normale wijze de volks liederen ten gehore te brengen. Vijf jaar geleden toen de LZC ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan NederlandEngeland liet verspelen, ging het al mis, ditmaal brandde even voor de aanvang de geluidsinstallatie door en moest op een noodsysteem gedraaid worden. Maar dit was dan ook het enige vlekje dat op de organisatie van de landen wedstrijd rustte. Waar de weergoden eveneens meewerkten en ervoor zorgdroegen, dat even voor en tijdens de wedstrijden de door De Bilt beloofde opklaringen inderdaad boven het bad kwamen te hangen, werd het programma onder ideale omstandigheden af gewerkt. Daar twee polowedstryden een pro gramma niet volledig vullen was er een historisch bijprogramma ingelast, dat voor en tussen de beide landenwed- stryden in verwerkt werd. Er werd door de leden der organiserende vereniging, boegsprietgelopen, er werd wederom tonnetje gestoken en tenslotte werd er in de echte kledy een zwemdracht van het eind der vorige eeuw „op den buik en op den rug" gezwommen. Junioren De eerste verspeelde polowedstryd was die tussen de juniorenzeventallen van Nederland en België. Er kwamen twee teams te water die weinig voor elkaar onder bleken te doen. zowel in techniek als tactiek. De grootste kracht by de Belgen school voornameiyk in d'Oos- terlynkck die by een overtreding voor helmaal van achter gehaald werd om mee op doel te schieten, by de Neder landers was meer van een homogene ploeg sprake, waarin alleen Henk van der Linden door zyn onvermoeibaar sjouwen opviel. De eerste aanvallen wa ren voor de Nederlanders, waarbij Henk van der Linden de aanval het beste afrondde. Nederland bleef in deze speeltyd met de best opstelling in het water, het sterkst, maar kon geen ver dere doelpunten fabriceren. In de eer ste rust werd gewisseld; by de Nederlan ders werden Siem Ouwerkerk en Henk van Ommen vervangen door Roelof Groeneveld en Wim Vriend Het bracht geen versterking, maar wel kregen de Belgen nu wat meer vat op het spel. Daardoor ontstond druk op het Neder landse doel, hetwelk tot een doelpunt leidde toen Wim Vriend, die een scheids- rechtelijke beslissing verkeerd begreep het water uit werd gezonden en de Bel gen door de naar voren gekomen Ooster- lynck konden scoren (1-1). By de twee de wisseling gingen Roelof Groeneveld en Wim Vriend er weer uit en namen Gerrit Jansen en Hans van Ommen hun plaats in. Het ging weer wat beter Nederland forceerde een hoekworp waaruit Henk van Ommen handig met de verkeerde hand de bal inschoot(2-1). De laatste speeltijd tenslotte kwam Siem Ouwerkerk het water weer in, zodat men weer compleet in sterkste opstelling speelde. Er kwamen wat rushes, één van Siem Ouwerkerk die tegen de paal schoot, daarna één waarby een Belg te hard attakeerde en eruit moest. Uit de numerieke meerderheid scoorde Hans van Ommen: 3-1. Betere spelopvatting Ook de senlorenwedstryd eindigde in een Nederlandse zege: 5-3. De betere spelopvatting en vooral de grotere zwemsnelheid gaven de doorslag in deze ontmoeting. De Belgen daaren tegen speelden stug en toonden slechts hun kracht in persoonlyke duels. Reeds by de eerste aanval kwam de Nederlandse ploeg gevaarlijk voor het Belgische doel, maar het schot, dat Van Dorp afgaf ketste af op de bovenlat. Na enig wisselend spel, waarin van bei de kanten worpen werden afgedwongen, opende Van Dorp de score na met een schijnbeweging de Belgische doelman afgeleid te hebben. Dankbaar profite rend van de toepassing door de Duitse scheidsrechter Bekker van de voordeel- regel vergrootte Ran de voorsprong. Met Laurent en Muller aan de kant ein digde de eerste speeltyd. Nadat ook Ran buiten het veld was gestuurd moest Kniest handelend optreden, 't. geen hem nu en ook later in de wedstryd prima afging. De Belgen Devis en Dumont verdwe nen eveneens uit het water, waarna Van Dorp weinig moeite had er 3-0 van te maken. Juist voor het einde van de tweede speeltyd moest Devis opnieuw het water uit. De Belgen slaagden er in de bal te halen bij de uitworp, speel den keurig op balbezit en ondanks de numerieke minderheid scoorde Van der Steen met een knap boogschot. Het werd zelfs 3-2 uit een strafworp door Devis. De Nederlandse ploeg, die zich eniger mate het speltype van de Belgen had aangemeten, veranderde van tactiek. Met snelle aanvallen werd de Belgische ploeg uit het verband gehaald en Stam bracht uit een moeilyke schietpositie de stand op 4-2. Ook de vierde speeltyd ging Neder land in dit tempo door. Spoedig was er via Muller na een vrye worp van Van Dorp succes. Kennelijk wilde de Neder landse ploeg nu nog meer, want alle spelers gingen naar voren. Dit gaf Du mont de gelegenheid tot een doorbraak en tevens tot het terugbrengen van de achterstand tot 5-3. Het slot kwam met Nederland con stant in de aanval met schoten van Leenaards, Aalberts en Ran. Brandweer pompte De Leidse brandweer heeft een zeer werkzaam aandeel gehad bij de orga nisatie van de interlandwaterpolowed- stryden in De Zyl. Het peil van het water moest namelijk 45 centimeter om hoog worden gebracht en daarvoor heb ben de mannen van de heer Hagen doorn zaterdag de gehele dag moeten pompen De jury, die de. zwemwedstrijden anno 1886 arbitreerde, veroorlooft zich een verfrissende dronk. (Foto L.D./Holva3t) (gfsfl rnmm^rn rit» «Bi wonnen door Ierland. De indivi duele prijs ging naar de Ier Fitz patrick, die op de foto de trofee ontvangt uit handen van Prins Bernhard. V oetbaluitslagen Promotie eerste divisie: EDOWilhelmina 31. Kamp. van Nederland amateurs: Spel. EmmaXerxes 11 (na ver lenging) BASKETBALL Bona Stars kansloos tegen Netl. studenten Het Nederlandse Studenten-basket ballteam speelde gisteren een oefen- wedstryd tegen de Leidse eersteklasser The Bona Stars, een wedstryd die ge heel aan de verwachtingen heeft be antwoord. Immers, dat het studenten team geheel samengesteld uit spe lers van eredivisieclubs, onder wie de international Bruin (Punch) en de ex- internationals Valstar (Punch) en Schagen (US) de ontmoeting zou winnen stond bij voorbaat vast. Dat dit studententeam echter voldoende tegen stand zou ontmoeten, lag eveneens in de lijn der verwachtingen. By de rust leidden de studenten met 1328, de eindstand werd 33—66. Daarna werd nog een extra helft gespeeld (2544). Alles bij elkaar dus 58110. Topscorers: Studenten: Schagen (US) 24 pnt; Valstar (Punch) 14 pnt; De Witte (Ar gus) 14 pnt; Haarman (Argus) 12 pnt; Bruin (Punch) 10 pnt; Mellenberg (ZBVS) 10 pnt. The Bona Stars: Pley 14 pnt; Baak 11 pnt; v. d. Meel 8 pnt. Einde juli volgt een tweede treffen tussen beide teams. Mogelyk wordt dat een betere strijd. Twee Amerikanen, Bob ten Wheelen en John Reeves zul len dan n.l. het Leidse team aanzien- lyk versterken. HONKBAL HVL Tjikalong HVL heeft zondag op eigen terrein Tjikalong met 15—10 verslagen.' Na in de eerste inning tegen een 10 achter stand te hebben aangekeken, maakte HVL in de 2e inning gelyk door twee honkslagen van Weggeman en Loché. In de 3e inning raakte HVL de ballen zeer goed vier honkslagen, waaronder een 3 honkslag van P. Danz en scoorde 5 punten. Ook in de 6e inning werd er van HVL-zyde goed geslagen: 4 honk slagen, waaronder een fraaie homeron van L. Neker. In de laatste inning stelde Tjikalong hier eveneens een homeron tegenover en maakte in deze inning nog 5 punten. Dit kon HVL toch niet ver hinderen in de gelijkmakende slagbeurt alle twyfel we gte nemen door nog eens 3 punten te scoren, waardoor de stand op 1510 kwam in het voordeel van de Leidenaars. De werpprestaties waren: Tjikalong; Posthoff 4 innings 4x3 slag 5x4 wyd 9 honkslagen tegen. De Jong 3 innings 3x3 slag 3x4 wyd 5 honkslagen tegen. HVL: P. Danz 11 x 3 slag 6x4 wijd 4 honkslagen tegen. Competitiestand klasse 4A: HVL 11 20; Laakkwartier 11—18; ADO 9—14 Cromvliet 10—11; VUC 12—14; Wasse naar 11—10: Sikkens 104; Tjikalong 9—2; RVC 11—1. 2 punten wegens niet opkomen. GEWICHTHEFFEN Centraal trainingsweekeinde op 15 en 16 juli te Leiden De Nederlandse Krachtsportbond gaat de centrale training voor gewichtheffers hervatten. Op 15 en 16 juli a.s. komt men voor het eerst by elkaar en wel in het gymnastieklokaal van de u.l.o.-school aan de Plesmanlaan. Op verzoek van de N.K.SB, heeft de internationale bond een deskundige op het gebied van trai ning en berechting aangewezen. Het is de Engelse bondsoefenmeester, Al Mur ray, die dus de eerste training zal leiden. Behalve de nationale ploeg waarin de L.K.V.'er Siem Stokkel is opgenomen en de reserves wordt een aantal oefen- meesters uitgenodigd deze training by te wonen. Dit trainingsweekeind «moet gezien worden als een voorbereiding op de komende landenwedstryden en, zo moge lyk, op de wereldkampioenschappen te Wenen, die plaats hebben van 2024 september. Joop de Witte van A.Z.C. Apel doorn is zaterdag te Franeker winnaar geworden van een zwemwedstryd over 2000 meter voor de competitie om de Zwemkroniekbeker. Hy legde de acht banen van 250 meter in het Harinxma- kanaal af in 27 min. 55,2 sec. Aan deze wedstryd, ie by koud, regenachtig weer watertemperatuur 17 graden werd gehouden, namen 32 zwemmers en zwemsters deel. Margriet Schimmel van Naarden werd eerste by de dames, zy tikte ruim 2- minuut na De Witte aan.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14