ZWEMWERELD PRESENT OP DE RECEPTIE VAN 75-JARIGE LZC Intertoto-competitie Wimbledon-cracks op Mets in Sclieveiiingeii KNZB-voorzitter Jan de Vries: „Leiden is een verstandige stad" Feyenoord verloor van Schalke, Ajax, VVV en Sparta wonnen I oortreffelijke demonstratie MAANDAG 10 JULI 1961 En het nieuwe zwembad is er nog steeds niet.... (Van onze sportredacteur) Wellicht heeft minister Van Aartsen zaterdagmiddag een lichte kriebeling achter een van de exellente oren gevoeld. Er is, tijdens de receptie van het 75-jarige LZC in het Gulden Vlies, in ieder geval druk gesproken over deze bewindsman en zijn departement, dat met een voor de stad Leiden onplezierige hardnekkigheid blijft zitten op de bouwvergunning voor het nieuwe zwembad aan de Voorschoterweg. Deze ministeriële terughoudendheid maakte de gang van wethouder Van Schaik, die namens het College van B. en W. LZC-voorzitter drs. J. P. van der Reyden met dit vijftiende lustrum van Leidens oudste sportvereniging kwam complimenteren, een tikje moeilijk. Vijftien jaar geleden, bij het 60-jarige feest van de Leidsche Zwem- club, had de heer Vern Schaik de toenmalige LZC-voorzitter, mr. H. R. Goudsmit, verzekerdTdat de bouw van een nieuw zwembad slechts een kwestie van enkele jaren zou zijn. ,,Die woorden", vertelde de heer Van Schaik nu, „heb ik toen in jong-wethouderlijk optimisme uitge sproken Dit optimisme had de heer Van Schaik nog wel niet geheel verlaten, maar hij droeg het thans uit in zeer gematigde vorm en lanceerde de suggestie: „Laten wij, het gemeentebestuur, de Koninklijke Nederlandse Zwembond en de 2500 ac tieve Leidse zwemsportbeoefenaren nog eens nadrukkelijk bij de Haagse depar tementen stellen, dat door het uitblij ven van de bouwvergunning voor het nieuwe bad de zwemsport in Leiden in de verdrukking leeft". De crème van de Nederlandse Zwem- wereld gaf op deze receptie acte de pré- sence. Talrijke oud-LZC-cracks wa ren naar het Gulden Vlies gekomen, KNZB-voorzitter Jan de Vries was er, good-old Frans Kuypers, Cor Braasem, Paul Lut, B. J. Molenaar en last but not least Ben Planjer, die zó laat on der groot gejuich binnen kwam stui ven. dat Jan de Vries een lichte onge rustheid niet had kunnen onderdruk ken. „Maar de groene pommerans zal wel voor hem op het ijs staan stelde de KNZB-voorzitter nadrukkelijk vast. „Het is de schuld van de Nederlandse Spoorwegen, dat ik zo laat ben", vertelde Planjer spijtig. De grootste waarde „De grootste waarde ligt voor de LZC In het verleden, niet in de geschiedenis, maar in het feit, dat de oudere leden hun plaats in de vereniging blijven vin den. Ze worden er niet met de haren bijgesleept, zij vormen een organiek or gaan in de vereniging". Drs. J. P. van de Reyden sprak deze woorden nadat mr. H. R. Goudsmit, oud-voorzitter, erelid en thans weer voorzitter van de jubi leumcommissie, hem namens de oud leden een bedrag onder couvert („om de kopzorgen van het bestuur te vermin deren") en twee stopwatches had over handigd. Mr. Goudsmit, die zijn verkiezing in de lustrumcommissie een voorrecht noem de, bracht hulde aan de heren G. Henri Sijthoff en C. A. Bader, die 75 jaar geleden de moed vonden de LZC op te richten en aan de familie Van Ingen Schenau. In 1886 was een Van Ingen Schenau directeur van het zwembad Rhijnzicht, in 1926 maakte een van In gen Schenau deel uit van het LZC-be- stuur en ook nu weer zit er een telg van deze familie achter de LZC-bestuursta- fel. Mr. Goudsmit haalde enkele herin neringen op van de zweminrichting aan de Nieuwe Vaart zwemmeester Bro- kaar en vertelde iets van de strijd om het gemeentebestuur er toe te be wegen gemengd zwemmen, wat we thans als iets heel normaals zien, in de Over dekte toe te staan (met nauwkeurig voor geschreven maten van de zwempakken). Later op de middag overhandigde mr. Goudsmit, in opdracht van mevrouw J. A. de Koster-Sijthoff, dochter van de oprichter en eerste voorzitter, de heer Van der Reyden een beker. Deze beker, de G. Henri Sijthoff-beker, zal een eeuwig durende wisselprijs zijn en Jaar lijks uitgereikt worden aan de beste LZC-adspirant. Qeest van de tijd KNZB-voorzitter Jan de Vries con stateerde dat de Leidsche Zwemclub een waardig lid Is geweest van de zwembond, die zU zelf mee heeft opgericht. Het ls een vereniging, constateerde de heer De Vries, waarop wjj, zwembondbestuurders, altijd hebben kunnen vertrouwen en die steeds de geest van de tyd heeft be grepen. Zy heeft internationals voort gebracht, maar nog meer heeft haar waarde voor de KNZB gelegen In het feit, dat zij de bond vele goede bestuurs- en commissieleden heeft geleverd. Lel den is de stad van het verstand, com plimenteerde de heer De Vries de LZC- ers. Spreker overhandigde de heer Van der Reyden, die elke redevoering spits en dikwijls met droge humor beant woordde, een plaquette, waarin, aldus de heer De Vries, de waardering van de zwembond belichaamd wordt. Wethouder Van Schaik compli menteert LZC-voorzitter J. P. v. d. Redden. (Foto L.D./Holvast) Het woord werd voorts gevoerd door de heer W. van Wijngaarden, voorzitter van de Kring Gouwe-Rijnstreek, die na mens alle verenigingen ook de Leidse een tijdmeter aanbood, door de heren Hugenholz en Moolenaar van de met de LZC gelieerde vereniging Poelmeer, door de heer Leene van de Leidse Sport stichting, die een nieuwe clubvlag aan bood met de wens dat deze spoedig bo ven het nieuwe zwembad zou mogen wapperen, door de heer Asma, die na mens de Leidse Wolspinnerij de LZC- voorzitter in het bezit van een reusach tige beker stelde, door het oud-lid Se- gaar en tenslotte door de heer Planjer. Vele sprekers en niet-sprekers overhan digden de LZC-voorzitter een stoffelijk blijk van hun waardering voor het be langrijke werk, dat de Zeidsche Zwem club in de afgelopen 75 jaar voor de volksgezondheid en hygiene heeft verzet, vele gemeentelijke autoriteiten gaven daarvan door hun aanwezigheid blijk. Talrijke zusterverenigingen waren ver tegenwoordigd. Het was een waardige, luisterrijke re ceptie Grote moeilijkheden bedreigen Elinkwijk Bij Elinkwyk dreigen grote moeilijk heden. Het nieuwe progressieve premie stelsel waarbij men f. 40,- per gewon nen wedstrijd, f. 30,- per gelijkspel en f. 10.per verloren gegaan duel uitbe taalt, heeft niet dat succes wat men er van verwacht had. De meeste spelers weigeren de nieuwe voorwaarden te ac cepteren. Dit heeft ertoe geleid, dat Humphrey Mijnals, Erwin Sparendam, Michel Kruin, Herman de Jong, Theu- wis. Velthuis en Wolffers op de trans- ferljjst zyn geplaatst. Van der Schilden Siahaya en Zweers werden op eigen verzoek op de transferljjst gezet. Slechts enkele jonge spelers hebben het nieuwe contract aanvaard. Van hen tekenden Kragten, Van der Kreeft, Van Rossum en Volder. Ajax gaf in Ziirich de toon aan (Van onze tennismedewerker) Het mag dan waar zijn, dat er op Wimbledon de laatste jaren beduidend minder sterk wordt ge speeld als toen Ted Schroeder, Frank Sedgman, Lew Hoad, Ken Rosewall, Tony Trabert hun kun nen vertoonden, voor de Neder landse tennisenthousiasten, die be paald niet met tennis van kwaliteit worden verwend, vormen de namen van hen, die momenteel aan de top van het „amateur"-tennis staan, voldoende waarborg voor een gang naar de Mets te Sche- veningen, waar de artiesten met racket en bal nu al sedert jaren, daags na de beëindiging van het Wimbledon-toernooi plegen op te treden. Zo waren ook gistermiddag enkele dui zenden getuige van de verrichtingen van de kersverse Wimbledon-kampioen 1961, de Australiër Rod Laver, zyn landgenoot, kampioen van Australië, Roy Emerson, de kampioen van India, Ramanathan Krish- nan en de kampioen van Chili, Luis Ayala. Zy zullen geen spijt van hun be zoek aan de Mets hebben gehad, want het kwartet weerde zich voortreffelijk. De f>artyen waren goed gekozen, te we ten AyalaEmerson en KrishnanLa- ver. Ayala en Krishnan zijn spelers die het voornamelijk zoeken in manoeuvre ren, in variatie en die beiden de drop shot en de lob als belangrijke wapens in hun tennisarsenaal hebben. Daarentegen is het spel van de beide Australiërs af gestemd op de vaart met sterk serveren en volleren als de grote troeven. Ayala begon bijzonder goed. Na 11 handhaafde de Chileen zich op zijn ser vice met een clean ace, 21 en brak met een daarop door die van Emerson met twee flitsende, lineaalrechte, passings langs de lijn, die de opgelopen Austra liër volmaakt kansloos lieten. Het werd zelfs 41 voor Ayala, maar Emerson is er de man niet naar om zich zonder meer onder de voet te laten lopen. Zijn serveren en volleren werd scherper,' gaf Ayala nagenoeg geen kansen meer op passeren. De dropshot van de Chileen, hoe keurig ook getimed, werd door Emer son keer op keer gehaald en afgemaakt, de lob weggemaaid. Van 14 werkte de Wimbledon-dubbelkampioen zich naar 54. Een fel verzet van Ayala gaf nog 66, maar de velddekking van Emerson was af. Bij 7—6 en 4030 leek Ayala met een gemarkeerde lob over de baekhand- zyde van de Australiër gelijk te maken, maar op fenomenale wijze haalde Emer- Koersen te Duindigt Onverwachte zege van Sammy Mars Expectation icon Diana-prijs (Van onze medewerker) Sammy Mars (J. de Vlieger), die dit seizoen nog weinig bijzonders had laten zien en woensdag j.l. in de internationale koers in 1.28.8 km-tyd als laatste was geëindigd, toonde gisteren te Diundigt een zeer opmerkelijke vormverbetering door de slotdraverij in 1.24.6 km-tijd voor zijn rekening te nemen. De snelle Vico BS voerde lang het commando over het 2500 meter parkoers, doch gaandeweg verbeterde de met 20 meter handicap vertrokken Sammy zijn positie, nam in de bovenbocht de leiding en ging naar een onbedreigde zege. De in uitstekende vorm zfjnde Sorento (T. v. d. Veen) werd tweede voor Vico BS. Gezien de reacties kon een deel van de toeschouwers dit onverwachte succes maar matig waarderen. In de Openingsdraverij leek Zion B (Ten Hagen) naar een zekere zege te gaan. Enige foutjes deden hem echter terugvallen en Yostra, gereden door haar eigenaar Raymakers, triomfeerde in een goede 1.26.9 km-tijd. Zampa van Papen- hoef werd tweede voor Zion B en Zwen- tibold. April Love (A. Knijnenburg), die bij de 2-jarige dravers de kop nam, bleef steeds op de ereplaats en zegevierde in 1.33.1 km-tijd. De favoriet Axkit Hollan- dia (Vergay), die 40 meter had moeten geven, draafde niet smetteloos en werd tweede voor Anastasia Hanover. De Herold Mc G-prijs was van start tot finish voor Zeno (Vergay), die aan vankelijk steeds duelleerde met met Xy- lander V. Toen de laatste fouteerde kwam Yasmine (Strooper) de leider be dreigen, doch kon niet verder dan de tweede plaats komen vóór Xylander V. Van Tilburg, de rijder van Y. Dunst, kwam in de eerste bocht ten val, geluk kig zonder ernstige gevolgen. De Harold G-prijs gaf een fraaie strfjd tussen de 15 deelnemers. A. Knijnenburg had met Ylite Rose weldra de kop en ondanks vele felle aanvallen van zijn be lagers bleef hij tot op de finish op de ereplaats. Het duel om de tweede plaats werd met klein verschil gewonnen door Untrepid (Vóórhaar), die 0.1 sec. op Winny Cliff (De Graaf) voorbleef. Een grote startfout van de favoriet Wendy Hollandia (Heynen) werd deze in de Hpnover T-priJs waarschijnlijk noodlottig. Xuthus T leidde lang, doch bij het ingaan van de rechte lyn had Winston Hanover (Leeuwenkamp) de kop genomen en deze zegevierde in 1.24.7. Wendy Hollandia had veel van haar achterstand ingelopen en bezette de tweede plaats voor Victory Queen. De door vier 2-Jarige betwiste ren om de Coaraze-prUs werd gewonnen door de favoriet Marina (Kemmerzelt). Op de streep had deze 4 lengten voordeel op Seven Sisters (v. d. Kraats), die vele Wimbledon-kampioen Rod Laver, op de tribune van de Metsbanen te Scheveningen. son die lob, verwerkte de smash van Ayala met een diepe forehand en won de set, nu zelf aan het net, met een afge stopte forehand cross-volley, waar de toch snelvoetige Chileen meters vanaf bleef, 86. In de tweede set was de pres sie van Emerson net te groot voor Ayala 63. Een pittig gevecht. Het duel KrishnanLaver leek dat niet te worden. Beide spelers begonnen mat. Vooral Wimbledon-kampioen Laver. Zonder zichtbare inspanning won de In diër, van wie de prachtige spreiding van zijn slagen opviel, de eerste set werd 63. In de tweede set echter toonde Laver, waaraan hy zyn bynaam „Roc- ket-Rod" te danken heeft. Met zyn back hand zond hij kogels langs de stoïcijns kykende Krishnan, die de handen van het publiek dankbaar op elkaar brach ten. Intussen werd het artistieke ver weer van Krishnan door dit Laver-ge- weld niet in het minst aangetast. Dat kwam de party ten goede. De dropshot van Krishnan, diens slimme, bekeken passings hielden de volley-treffers van Laver tot 44 in evenwicht. Toen was de roodharige Australiër even volkomen onbespeelbaar. 6—4. Krishnan leek on der de service-volleypressie van de Wim bledon-kampioen te bezwyken. Laver kwam in de derde set op 5—1!. om toen door een ineens het net zoekende Krish nan verrast te worden. Tweemaal verloor hy. na hevige duels overigens, zyn ser vice, handhaafde zich daarna met moeite op 76 e.. 8—7, maar moest toen capi tuleren voor dropshot en vollev van de Indiër, 9—8 en 10—8 voor Krishnan. Het dubbelspel AyalaLaver versus Krishnan-Emerson werd een gezellige partij, waarin intussen de nodige virtuo ze staaltjes tennis vielen te genieten, Ayala—Laver wonnen, 6—3, 64. Ajax heeft zaterdagavond voor 1000 toeschouwers te Zürich met 4 1 (rust 1 1) gewonnen van FC Zürich. Met elk twee doelpun ten hadden midvoor Henk Groot en Linksbuiten Pedersen een groot aandeel in de overwinning. Reeds in de eerste helft gaf Ajax de toon aan, maar al waren de Amster damse aanvallen beter van opzet dan die der Zwitsers, toch kreeg Zürich de beste kansen tot doel punten. Was doelman Hoogerman niet in zo'n voortreffelijke vorm geweest hij keerde o.a. twee schier onhoudbare schoten van Faeh en Brizzi dan zouden de Zwitsers met een verschil van tenminste twee doelpunten de rust zijn ingegaan. Nu werd de eerste helft afgesloten met de gelijke stand 1-1 door doelpun- i ten van Pedersen in de 34ste en van midvoor Waldner in de 43ste minuut, i In het eerste kwartier van de twee- I de helft slaagde Zürich er nog in de score gelyk te houden, maar nadat in de 20e minuut Pedersen Ajax op 1-2 had gebracht, stortte de Zwitserse te- i genstand ineen. De ploeg raakte ver- moeid en de Amsterdammers kregen i meer en meer vry spel. Vier minuten later reeds voerde Henk Groot de score j op tot 1-3. De Zwitserse defensie wan- I kelde en de jonge doelman Weiier deel- I de mede in de misère. Ajax' voorhoede, ;die de Zwitsers reeds had geimponeerd, i drong telkens diep in de Zwitserse ver dedigingsgordel door en toen vyf minu ten voor het einde Henk Groot nogmaals de roos trof, waarmee de stand op 1-4 kwam, wekte dit geen verbazing. Alles zins verdiend zegevierden de Amster dammers, ondanks dat hun verdediging zich nog wel eens verkeek op de Zwit serse aanvalsacties, waarin rechtsbin nen Brizzi en midvoor Waldner een be- langryk aandeel namen. Spannend en snel In een spannende en snelle wedstrijd, waarvan de eerste helft In stromende regen werd gespeeld, heeft de Venlose ere-dlvisieclub V.V.V. voor 2.000 toe schouwers een kleine maar verdiende 3-2 zege op Borussia Neunklrchen be haald. Ondanks het doornatte en daar door spiegelgladde veld. stond de ont moeting op een behoorlyk peil. „Hé, wat ga je nu doen", lijkt de verschrikt omkijkende Dunst tegen pikeur B. van Tilburg te zeggen toen deze tijdens de koer sen te Duindigt onverwacht van de sulky gleed. lengten voor Etoile du Sud bleef De Diana-prys, een ren voor 3-jarige merrlën, werd een zege voor de door v. d. Kraats gemonteerde Expectation. Ver rassend was de tweede plaats van Sisse Solfero (Pye) op vele lengten. Marian, die een goede kans was toegedacht, werd derde op lVs lengte. De ren om het Zilveren Schild voor amateurs, gaf een teleurstellende ver richting van de favoriet Peter Pan (Lips). Hy bungelde steeds achteraan zonder aansluiting en profiteerde dus niet van de pace van zyn voorgangers. Toen Peter Pan in het rechte eind zijn aanval inzette moest hy op de streep met 1 lengte zyn meerdere erkennen in Loyal (E. v. Dyk). Op hoofdlengte volg de East Wynn. Sporting Life (Bier), die in de laatste ren met grote voorsprong aan de kop lag, toonde weer eens zyn wispelturig karakter en brak kort voor de boven bocht geheel uit. De debuterende Ishuan «Delbrassinne) triomfeerde nu met twee lengten op Country Girl, die l',a lengte op Amourette voorbleef. De uitslagen lulden: Heldina Gregor-prys: 1. Yoatra (G. Ray makers) (1.26.9); 2 Zampa van Papen- hoef; 3. Zion B. Tot.: wl f8.10. pl. 3.30, 2.60. 3.50, koppel 18.70, cov. 6.80. Hanover Gregor-prljs: 1. April Love (A. Th Knynenburg) (1.33.1); 2. Axklt Hol landia; 3. Amigo. Tot.: wl. f6.10, pl 1 70 1.10, koppel 5.10, cov. 7.50. Herold Mac G-prys: 1. Zeno (M. Ver gay) (1.29); 2. Yasmine; 3 Xylander V. Tot.: wl. f3.20. pl. 1.10, 1.10, 1.10, koppel 8.60, cov. 2 80. Harold-prtjs: 1. Yltte Rom (A. Th. Knij nenburg) 1.25)2. Untrepid; 3 Wlnny Cliff. Tot.: wl. f2 90. pl. 1.70. 4.20, 5.50, koppel 3.90, cov. 11.10. Hanover T-prys: 1. Winston Hanover W. Leeuwenkamp) (1.24.7); 2 Wendy Hol landia; 3. Victory Queen. Tot.: wl. f5.—. pl. 1.50. 1.20, 1.30, koppel 3.10, cov. 5 40. Herman J-prlls: 1. Sammv Mars (J P de Vlieger) (1 24 6); 2 Sorento; 3. Vico BS. Tot wl. f 5 40. pl. 1.80, 2.10. 1 80. koppel 18.70, cov. 5.80. De rennen: Coaraze-prya: 1. Marina (A. Kammer- celt); 2. Seven 81sters; 3. Etoile Du Sud. Tot.: wl fl.90, pl. 1.10, 1.10. kopoel 3 90, cov. 2.50. Diana-prys: 1. Expectation (H. J. v d. Kraats); 2 Slsse Solfero; 3. Marian. Tot wl f 1.70, pl. 1.40, 4 koppel 11.70, cov. f6 90. Het Zilveren Schlld-pry*: 1. Loyel (E. van Dyk); 2. Peter Pan; 3. East Wyn Tot.: wl. f7.pl. 3.10, 1.50. koppel 7 60. cov. 3.70. Ardan-prys: 1. Ishan (F. Delbrassinne 1 2 Country Olrl; 3. Amourette. Tot wl f2 60. pl. 1 60, 1 50, 3—, koppel 10.60. cov. 3.30. Totale omzet f 148.447.50. j,_ Bouwmeester (Feijenoord) in duel met de Schalke 04-doelman Broden. Na 19 minuten spelen namen de be zoekers de leiding toen linksbinnen Glod een pass van rechtsbuiten Kuentz af rondde met 'n onhoudbaar schot (01). Hoewel VVV hierna een veldmeerder- heid veroverde, kwamen de Venlonaren voorlopig niet verder dan enkele hoek schoppen. In de 29ste minuut kreeg de thuisclub een unieke gelegenheid om de partyen op gelyke hoogte te bren gen. De Borussia spil Lauck raakte in het strafschopgebied de bal met de hand. maar de toegesiane strafschop werd door Van den Hurk slecht genomen. Via de handen van de Duitse doelman ging de bal over. Pas vyf minuten voor rust kreeg VVV de verdiende gelijkma ker. Uit een hoekschop schoot linksbul- ten Schattorje ineens in en via de paal caramboleerde de bal in het doel (1-1). Na de hervatting kwam VVV meer in de aanval en het overwicht dat hier uit ontstond leidde in de 20ste minuut tot een doelpunt'van Teeuwen, die een voorzet van Bleven hard inkopte (2-1). Twee minuten later was de stand echter weer gelyk. De Duitse aanvalsleider Doe- renbaecher profiteerde \an fouten ln de Venlose verdediging en rondde een knap pe solo af met een schot, dat voor doel man Swlnkels veel te moeilyk was (2-2). Tien minuten voor tyd viel het be slissende doelpunt. Op de rand van het Duitse strafschopgebied kreeg Teeuwe een vrye trap te nemen. Hy schoot hard in. maar doelman Kirsch sloeg de bal uit het doel. echter juist voor de voe ten van de toestormende Helnen. die met een hard en hoog schot VW de zege bezorgde. Van der Gijp was de uitzondering o De wedstryd Feyenoord-Schalke-'04 (25.000 toeschouwers» droeg lange tijd- ecn tam karakter. Het tempo op htt doorregende veld lag laag en belde ploe gen schenen weinig geïnteresseerd ln de wedstryd. Het aant.il scoringskansen was naar gelang. Feyenoords midvoor Van der Gijp was de uitzondering, die de regel bevestigt. Hy waagde nee wel eens een kansje, echter zonder succes. Het keerpunt scheen te komen, toen 1 spil Horst in de 18de minuut in het strafschopgebied een overtreding beging tegen Mouiyn. Scheidsrechter Boltiuz «Zweden» kende geen pardon: straf schop. Mouiyn plaatste zich achter de bal. maar schoot recht cp doelman Bro den af. waardoor deze gemakkelyk het schot kon keren. Een kans, zoals de ove rigens niet alleen op dit punt falende Mouiyn liet liggen, zou zich niet spoe dig herhalen. Twee minuten later reeds kwam Schalke aan de leiding «0-1), toen midvoor Koslowski uit een f>ass de bal oppikte en langs de aarze- ende Rotterdamse verdedigers, doelman Pieters Graafland incluis, snelde. Feye noords antwoord hierop bestond uit een schot van Van der Gyp tegen de lat. Schalke werd iets gevaarlyker. vooral :oor de beweeglijke Koslowski. die :n de 35e minuut opnieuw doorbrak, maar nu op het laatste moment werd gestuit door Pieters Graafland. Feyenoords doelman liep hierby echter een lichte hoofdwond op en werd vervangen door Kutterink. Kort voor rust- moest by Feyenoord bovendien de geblesseerde Bouwmeester het veld ruimen voor Tem- ming, terwyl by Schalke Gerhardt werd vervangen door Berz. In het begin van de tweede helft wa ren er enkele incidentjes, maar de strak 1 leidende Boltzius had de partijen spoe dig weer in zyn hand. Zes minuten na j de rust voerde Berz uit een hoekschop de score op tot 0-2 en toen negen mi nuten later Ipta een strafschop mocht I nmen wegens een orgeoorloofde actio I van Kerkum tegen Berz. werd het 0—3. Feijenoord zette hierna het Duitse doel wel onder druk, maar verder dan een doelpunt van Van der Gyp in de 18e niet: 1-3. Schalke wist zich aan de druk te ontworstelen en verliet tenslotte als verdiende winnaar het veld. Sparta doeltreffend Sparta is na zondag vrywel zeker van de eerste plaats in groep 8 van de in- tertotocompetitie. In Zweden werd na melijk met 5-2 gewonnen van Elfsborg Boras, waardoor de Rotterdammers uit de resterende twee ontmoetingen nog slechts één punt behoeven te behalen om onbereikbaar te worden voor de con currenten. De grote mannen oy Sparta ln de door de Duitse scheidsrechter Sparring geleide en door by na 4000 bezoekers by- gewoonde wedstryd waren Van Miert en Janssen, die met resp. drie en twee doelpunten voor de gehele produktie zorgden. Voor Elfsborg. dat bij de rust reeds tegen een niet meer te overbrug gen 4-0 achterstand opkeek, hadden Bartholdsson en Henry Larsson (de laat ste uit een strafschop) succes. Sparta speelde zeer doeltreffend, zocht de korst e weg naar het doel en had door deze strijdwijze de volle negentig mi nuten een groot veldoverzichtIn de voorhoede kwam het gevaar voorname lijk van midvoor Janssen en de beide buitenspelers. Van Ede en Van Miert In de defensie domineerde stopper Jan- nie Schilder. De enkele malen, dat hy gepasseerd werd, kreeg de uitstekende doelman Van Leeuwen gelegenheid zUn talenten te tonen. Elfborg, gehandicapt door het natte veld. speelde beneden de normale vorm. Slechts het goede werk van doelman Ingmar Haraldsson redde de Zweden van een nog grotere nederlaag. VOETBAL Grillig verloop van strijd tussen jeugd van Leiden en Gouda (Van een onzer verslaggevers) Wat er tegen de spelers van het Leidse Jeugdteam in de rust gezegd is, zal wel een geheim biyven. Geen geheim is het, dat ze ln de tweede helft veel beter speelden en daardoor een verkregen 4I achterstand tegen de Goudse jeugd wisten om te werken tot een 6—5 over winning. Voor de rust ging het niet best op het natte en gladde Quick Boys-ter rein. De Leidse verdediging, bestaande uit Quick Boys-spelers, met de Katwyk- doeiman Kleinhout, rammelde. Boven dien hadden de Gouwenaars het mid denveld stevig in handen, omdat rechts half Vervark <RCL) zyn taak daarna niet aankon. In de Leidse aanval werd men slechts gevaariyk als de actie via de vleugels ging. In een van die gevallen kon J. Duindam (Noordwyk) voor het eerste Leidse tegenpunt zorgen. Door doelpunten van rechtsbinnen Vos (Olym- pia» tweemaal, Hornes (Gouda) en v. d. Meer (DONK» was de score by de rust 41 voor Gouda. Na rust flitste echter de ene Leidse aanval na de andere vla de vleugelspe lers Pluimgraaff en v. d. Oever van Quick Boys. Midvoor Haasnoot bleef een zwakke plek, met de belde Noordwyk- btnnenspelers Duindam en A. v. d Oever ging het beter. Onder dit geweld konden doelpunten niet uitblyven Eerst ver kleinde Haasnoot de achterstand, toen was Pluimgraaff aan de beurt. De Goud se ploeg was aangeslagen en tornde enige malen tevergeefs op tegen een steeds sterker spelende Leidse defensie. Acht tien minuten na rust bracht rechtsbuiten J. v. d. Oever de partyen weer op gelyke voet. Haasnoot schoot Lelden daarna aan de leiding, maar toen kon Gouda met behulp van doelman Kleinhout, die een verre schop verkeerd beoordeelde nog gelyk komen (55». Dat presteerde het niet meer, toen Pluimgraaff het half dozyn had volgemaakt 165). DUIVENSPORT Wedvlucht Corbeil Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil gelost te 5 uur met no. wind. Afstand 420 km. Zeer warm. Leidse I'ostdulvrnclub: In concouiW 138 vogels. Ie duif te 112218 uur. 1-10 M de Lange; 2 W. Toske. 3-8 J. v Alphen; 4. J. Fllippo. 5. S. A v. Hees. 6-9 J C. Knijnenburg; 7. D. v. d. Nieuwendyk De RUnkllevcr*. In concours 155 vo gels; le duif te 11 29 02 uur. 1 A Dub- uenaar; 2 A. v. Hemert. 3-8 Qebr Kok; 4 M Jongeleen; 5. L. Klein. 6 J v. d. Wal; 7. J Zevenhoven; 9. H. B Bon- neur: 10 P v. Grienden De Vriendenclub. In concours 151 vo- Mi; le du:f te 11 4 5 54 uur 1-9-10 C. Casteltln; 2 J Beekman. 3 J Pauw. 4 C P Oysman; 5 C. V1 aard;nwar broek: 6 J v. Duuren; 7. J Vlnken- tUn 8 R Pet De Bon«c Duif. In concouT» 31 vo gels. le duif te 113156 uur 1-2-3-8 Bink-v. d IJssel; 4 N. Oudshoom; 5. G. A. v. Albada.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13