Oranje hekkesluiter in de zeslandenwedstrijd Hornetklasse spectaculair Westduitsers wonnen voor de derde maal NEDERLANDSE DAMES WAREN KANSLOOS IN ENSCHEDE TRUUS CRUIMING OPNIEUW GEKLOPT DOOR LOES BOELE MAANDAG 10 JULI 1961 Te gering aantal atleten van topklasse Het was een teleurgestelde Nederlandse atletiekploeg, die zondagavond het immense Stade des Colombes te Parijs verliet. Teleurgesteld, omdat voor de derde maal in successie evenals dat in 1957 te Brussel en in 1959 te Duisburg het geval was, de Nederlanders met de zesde en en laatste plaats genoegen moest nemen. Daarbij beseffend, dat een eervolle vijfde plaats in de eind rangschikking er zeker in had ge zeten. Met slechts één punt verschil werden onze landgenoten door de Zwitsers geklopt, een Zwitserse ploeg, die zeker minder was dan de formatie van de oranjebroeken. Er zijn vele factoren aan te wijzen, die hiertoe hebben geleid. Onder An dere het uitvallen van Hans Smit op de 4 x 100 m estafette. De Haagse Gro ninger liep zaterdag in vierde positie, greep op 25 meter voor de eindstreep vertwijfeld naar zyn been en plofte in zijn volle lengte op het middenterrein neer. Wanneer men weet, dat al was de Nederlandse ploeg op de laatste plaats geëindigd, er toch nog drie punten bij waren gekomen en daarmee de vijfde plaats in ons bezit zou zijn geweest dan kan men zich de teleurstelling van onze landgenoten indenken. Maar het zou niet fair zijn om er Smit op aan te kyken, dat hij zich met een vertrok ken gelaat in het gras neervlijde in plaats van wandelend de race uit te plaats lopen. Nog minder om de Nederlandse atleten, behoudens Cees Koch en Eef Kamerbeek die van aparte klasse zijn, de schuld te geven, Wy hebben nu een maal geen atleten van grote klasse en wanneer wij ons willen meten met an dere landen, dan zijn verschillende num mers zo zwak bezet, dat er meestal niet meer dan een laatste plaats uitkomt. Minder vleiend Minder vleiend voor de keuzecommïssie van de KNAU was het, dat bijvoorbeeld een Hein Cuje zaterdag 5000 meter liep en zondag de 3000 meter steeple chase, terwijl een Peter Nederhand, die op het Kamerbeek de grote man op de tienkamp Eef Kamerbeek was twee dagen lang in het Olympisch Stadion van Parijs de grote man op de tienkamp. Twee dagen van enorme spanning, honger het eten was miserabel en een gevecht tegen zichzelf en al omdat hij op het laatste moment be sliste toch aan de tienkamp deel te nemen in de weet misschien uit te moeten vallen. Twee dagenlang liep hij met spikes waaruit een stuk ge sneden was om een bezeerde kleine teen toch maar vooral enige ruimte te geven. Dat is dan ook meteen de reden waarom er ditmaal geen nieuw Nederlandse record inzat. Maar toen hij breedlachend met zijn armen zwaaiend naar de volle tribunes geen toeschouwer had ondanks het late uur zijn plaats verlaten moet het voor de atleet uit Eindhoven een enorme voldoening zijn geweest om op het hoogste platvorm te staan. Na de eerste dag stond hij op de vierde plaats achter Herman Tinnne, die verrassend snel zijn vorm terug heeft gevonden en de leiding had. Kamer beek bleef op de 100 meter met 11,3 en het verspringen (6.89) iets bene den zijn kunnen, kwam bij het ko gelstoten enkele centimeters verder dan bij zijn beste 10-kamp en bleef gelijk bij het hoogspringen met 1.75 m en de bijzonder goede 400 meter ondanks het lopen met een pijnlijke voet. Na de 110 meter horden op de tweede dag heeft hij de leiding niet meer afgestaan. Gestadig groeide zijn voorsprong zij het met niet zo veel punten als hij maar wildeen toen hij de 1500 meter, de Marathon voor de tienkamper achter de rug had en hevig transpirerend met zwarte kringen onder de ogen van vermoeidheid een blik vruchtensap naar binnen sloeg, glommen er pret lichtjes in zijn ogen $n waren zijn woorden: „Ik had ze toch allemaal ondanks en toen wees hij naar zijn uitgesneden spike. Herman Timme heeft bewondering afgedwongen met de grimmigheid waarmee hij vocht. Na zijn eerste plaats op de eerste dag zakte de Maastrichtse verzekeringsinspecteur iets terug, maar die 6406 punten, die hij verzamelde, waren weer van goed gehalte. „Ik sta achter Eef nog al tijd op de tweede plaats en mocht er tot nu toe iemand hebben getwij feld, Voila. En met een Frans ge baartje dook hij in de bus naar het warme eten en de koele dranken. De uitslag van de tienkamp: 1 Eef Kamerbeek (Ned.) 7076 pvt.; 2 Heise (Did.) 7009 pnt.; 3. Von Moltke (Did.) 6817 pnt.; 4. Holdorf (Did.) 6749 pnt.; 5. Sar (It.) 6577 pt.; 6 Herman Timme (Ned.) 6406 pnt.; Landenklassemcnt van de tien kamp: 1. West-Duitsland; 2. Neder landJ 3. Italië; 4. Frankrijk; 5. België 6. Zwitserland. De prestaties van Kamerbeek: 100 m. 11.3, verspringen 6.81, kogelstoten 14.22, hoogspringen 1.75 m., 400 m. 50.8, 110 m. horden 14.6, discus 45.99, polshoog 3.70 m., speer 57.36,1500 m. 5.00.7. I Duitsland had onderschat. Want on danks het niet uitkomen van o a. 'n Carl Kaufmann brachten de Duitsers vol doende sterke krachten mee naar Parijs om de zege te bevechten. Duidelijk is ge bleken. dat de Duitsers op het ogen blik. nu een Armin Hary en een Martin Lauer niet meer aan wedstrijden deel- I nemen en een Manfred Germar, die zijn grote vorm niet meer heeft, hun 1 superioriteit op de sprint hebben verlo ren. Driemaal, op de 100, 200 en op de 4 x 100 meter estafette, eindigden de Ita lianen en Fransen voor hen. Op de 100 en 200 meter zegevierde Olympische kampioen, de Italiaan Livio Burruti, in 10,3 en 20,8 sec, die stormachtig door zijn landgenoten werd aangemoedigd en in Italië zo ongeveer als een halfgod wordt vereerd. Cees Koch Genoten hebben wij overigens van de stryd bij het discuswerpen en vooral de manier waarop Cees Koch zijn tegen standers overtrof. Hij begon zo rustig met een worp van 50 meter, daarna 52.42 m. werd overtroffen door de Frans man Allard met 52,74 meter en 53,60 m, hetgeen een nieuw Frans record bete kende, maar daarna gooide de Rotter damse reus alle hoop in de Franse har ten aan gruizels met een magistrale worp van 54,20 meter, die hem de eerste plaats opleverde. Een verrassing, voor Nederland al thans, was voorts de tweede plaats bij het verspringen van Gerard Weisscher achter de Fransman Veron. Zijn 7.21 meter, waarmee hij dit resultaat behaal de was een van de beste uit zijn sport- carrière. RADIO TELEVISIE £4/VGETJt \T Gerda Kraan leverde de beste prestatie Joke Bij leveld werd node gemist Joke Bijleveld werd node gemist. De blessure van de Haagse ver- springster heeft de Nederlandse dames atletiekploeg, welke gisteren in het Diekmanstadion in Enschede met 72 43 kansloos ten onder Nederlandse jeugdkampioenschappen Uitslagen CEES KOCH laatste nippertje was ingevallen voor de geblesseerde Marius Bos zowel een 400 meter horden als een 110 meter horden moest lopen. Op deze manier kan een atleet zich in zijn specialiteit nooit ten volle geven, als hij in zijn achterhoofd het idee heeft, dat hij de volgende dag op een ander nummer zal moeten uit komen. Duitsland won West-Duitsland heeft evenals in Brussel en in Duisburg voor de derde maal beslag gelegd op de eerste plaats. Onze oosterburen zegevierden met 1.24.5 punt vóór Frankrijk met 117, Italië met 112,5, België met 74. Zwitserland met 62 en Nederland met 61 punten. En dat was eigenlijk tegen de voor spellingen in, want allerwege verwachtte men een Franse zege. Dat het niet uit kwam was alleen het gevolg van het feit. dat men in de verschillende kampen 400 meter Horden: 1. Morale (It) 50.0 sec, 6. Nederhand (Ned> 57.6 sec. 100 meter: 1. Berutti (It) 10.3, 5. Smit (Ned) 10.7. 800 meter: 1. Roger Moens (Belg) 1.50.3,6. Steylen (Ned) 1.54.2. 1500 meter: 1. Bernard (Fr) 3.45.8, 3. Jansen (Ned) 3.49.8. Kogelstoten: 1. Meconi (It) 18.62 m, 6. Doornbos (Ned) 11.57 m. Verspringen: 1. Veron (Fr) 7.50 m, 2. Weischer (N) 7.21 m. Polshoog: 1. Lehnertz (Did) 4.40 m, 6. Wijsen (Ned) 3.90 m. Speerwerpen 1. Macqui (Fr) 77.93 m, 4. v.d. Heyden (Ned) 63.08 m. 5000 meter: 1. Flossbach (Did) 14.21.4, 5. Cuje (Ned) 14.41.-. 4 x 100 meter: 1. Frankrijk 40.4, 6. Nederland 42.5. 400 meter: 1. Kaisen (Did) 46.6, 5. Van Uden (Ned) 49.5. 110 m horden: 1. Savara (It.) 14 4. 5. Nederhand (N.) 14.9. (Van onze atletiekmedewerker) De ATSV'er Frits van Herpen is de grote man geworden van de Nederland se jeugdkampioenschappen, die gisteren op de Xenijtosintelbaan gehouden wer den. Hjj won de zeer sterk bezette finale 300 m. jongens in 35.- seconden, en bleef daarmee slechts tweetiende seconde bo ven het Nederlands record, dat op naam staat van Frans Beker (A.V. Holland) en Jan van Uden (Schaesberg) Wat velen eigenlijk al vreesden is waarheid geworden. De Nederlandse 110 m. kampioene 1960, de Wassenaarse Truus Cruiming, heeft haar titel niet kunnen prolongeren. Ook de tweede ont moeting van dit jaar tussen de Dordtse Loes Boelé <DCV> en het WIK-meisje werd een triomf voor eerstgenoemde. Het verschil bedroeg zelfs twee-tiende se conde: 12.0-12 2 sec. Dat de sprinters een felle wind in de rug hadden bewijzen wel de 10.7 sec., waarmee de Groninger Frits Boss (AVG *26de 100 m. bij de jongens won en de 10.9 sec., waarmee de Haarlemmer Vlam tweede werd. GIJS HOOPE: TWEEDE Bij de 3 000 m. ging het ook warmpjes toe. Na drie ronden vormde er zich een kopgroep van vijf man, onder wie de 3000 meter Steeple: 1. Boehme (Did) 8.58.4, 4. Cuje (Ned) 9.10.8. Marathon (42.5 km): 1. Van den Driessche (Belg) 2.26.55, 10. Kluivers (Ned) 2.43.14. 200 meter: 1. Berutti (It) 20.8, 4. Noordenbos (Ned) 22.1. Hinkstapspringen 1. Cavalli (It) 15.72 m, 4. Evers (Ned) 14.25 m. 10.000 meter: 1. Watschke (Did) 03.1.74, 5. Kunen Ned) 30.45.8. Discuswerpen: 1. Koch (Ned) 54.20 m. 4 x 400 meter- 1. Duitsland 3.10.9, 6. Nederland 3.18.7 Hoogspringen 1. Idriss <Fr» 2.04 m, 6. v. Kleef (Ned) 1.80 m. Kogelslingeren: 1. Fahse (Did) 61.23 m, 6. Ramani (Ned) 49.55 m. Braassemweek begonnen Leidenaar Gljs Hoope (A.V. Holland). Er konden scherpe tijden gedraaid wor den, want de 1500 m ging in 4.30.-. De NiJs van Olympus bleek van hen een klasse apart. Met nog drie ronden voor de boeg durfde hy het al aan om „een gat te slaan". Achter zijn rug woedde het gevecht om de tweede en derde plaats tussen de Zeeuw Mulder (Athle- tika) en de verrassend sterk lopende Hoope. Mulder probeerde van alles om de taai volhoudende oranjebroek kwyt te raken, maar dat is hem niet gelukt. Op 450 m. voor de finish kwam Hoope met een tussensprint die beslissend bleek te zijn. Zelfs de afmattende wind tegen op het op een na laatste rechte stuk voor de eindstreep, kon hem niet meer van de tweede plaats afstoten. Hoope, die tijdens de Zuidhollandse Veldloop kampioenschappen nog verklaarde,, dat het niet meer ging, en dat hij ging voet ballen. had zichzelf in ere hersteld. De Nijs werd dus een eenzame win naar: 8.56.4, maar de tyd die Hoope toe gewezen kreeg betekende toch een nieuw Leids record: 9.04.6. Vorig jaar won clubgenoot Joop van Leeuwen de 3000 meter nameiyk in 9.04.8. Mulder kreeg 9.06.2 achter zyn naam. De Bataaf Pietje Beelen, die in het be gin van de race de aansluiting miste, maar zich daarna goed herstelde, ein digde toch nog op de vijfde plaats. Zyn 9.13 - betekende een verbetering van het Batavenrecord met vier-tiende seconde. De naam van Henk Witteman en het jaartal 1956 worden daardoor van de lyst geschrapt. 47n mm. (Van onze zeilmedewerker) Een bijzonder aspect van Braassemweek 1961 Is de deelname van de Hornet- klasse. Deze Engelse klasse komt voor het eerst In Nederlandse wedstrijden uit en een aantal buitenlandse zeilers is daarby van de party. De Hornet is een zeer spectaculair jacht, waarmee grote snelheden op de ruime rakken gevaren worden, en waarby het evenwicht door uithangen op een uitschuifbare plank in stand gehouden wordt. De oriëntatiewedstryd op zaterdag, ingelast om de zeilers met het wedstrydwater bekend te maken, liep echter op een fiasco uit, want de deelnemers waren niet in staat de merktekens te vinden. Zondag evenwel ging het beter en nu toonde vooral Keith Musto (Eng.) hoe snel een Hornet wel kan zyn. Maar ondanks zün snelheid won hy toch niet, omdat hy by een der merktekens een overtreding had begaan. Winnaar werd M. Patten (Eng.) voor J. C. Clifford (Eng.), Beecher Moore (Eng.), H. J. Schipper (Ned.) en D. R. Kenny (Engeland). Een overwinning van klasse boekte Wim Maarse in de Finnen, waar hij een dusdanige voorsprong verkreeg, dat er geen schyn van kans meer was voor zyn tegenstanders. Vlak voor de finish schifte de wind danig waardoor D. Way- boer als tweede werd afgeblazen voor Koos de Jong, Ir. W. v. Nordt en Leo Gerhards. In de Valken klasse begon het voor Egon Rolf v. d. Ba urnen zeer slecht Hij kreeg een daverende aanvaring met het nieuwe 16 M2 jacht van C. van Ryn, dat zware schade opliep. Voor Rolf v. d. Baumen was daarmee de Valkenwedstryd natuuriyk afgelopen. H. Kirkenier voer op fraaie wyze vrywel constant in de leiding en won voor C. A. Toetenel, N. Both, F. Goudriaan en A. J. Klein. Maar zondag was Rolf v. d. Baumen weer van de party om voor zyn gebruikeiyke concurrenten E. J. Hoppe en J. M. Snyders met de over winning te gaan stryken. Zeer zwaar Zeer zwaar hadden het de 12 voets- jollen. waarin zaterdag A. Flipse won voor L. de Goederen en P. Bulters. Zon dag kwam er in het laatst van de wed- stryd een bui los .vaaruit de wind zeer krachtig doorkwam, juist toen de jollen aan het ruime rak bezit waren. Mevr. M. Plantenga-Tims kwam als eer ste door. voor P. Bultprs en L. Hommels. Een dubbele zege van C. A. A. Visser verdient wel byzondere vermelding, om dat het veld der Olympiajollen zeer groot was. De tweede plaatsen werden verdeeld tussen Tj. de Vries en Bert Tournier, terwyi N. J. Keyser beide malen derde werd. De stryd in de Pampusklasse zal ver- moedeiyk wel gaan tussen G. Biesot en H. J. de Ruyter. Biesot zag zich nu een overwinning in de Pampusklas se de neus voorby gaan. omdat een protest van de Ruyter wegens een stuur - De Vrijheidsklasse gaat „voor de wind". (Foto Leldach Dagblad) boord/bakboordkwestie werd toegewezen. Biesot werd uitgesloten. De overwin ning kwam aan A. Arendse met H. J. de Ruyter als tweede en mr. D. van Eek als derde. E. J. Both gaat hoge ogen gooien in de 16 M2 klasse door twee overwinningen. Toch hebben J. de Ruyter (4.1.2.), Jan Blonk (2.3.3.) en A. Endstra 3.4.7. eveneens nog kan sen, in het klassement over vyf races. De Flying Dutchmanwedstryd werd gewonnen door Ben Verhagen waarby Jan Jongkind als tweede en Fred Im- hoff als derde genoteerd werden. Van de 10de plaats werkte Bouw van Wijk zich in het Vryheidsveld op naar een grote voorsprong voor J. R. de Vries en H. P. Vogelaar, A. Dudok van Heel heeft de Flying Junior klasse goede kansen door twee overwinningen en een vijfde plaats. Mej. A. Vinderink volgt hem op in het klassement met een eerste en een tweede plaats. In de Sterklasse ging de eerste over winning naar R. Ketelaar met E. Can- crinus als tweede en J. Visser als der de. Acht Regenbogen gingen zondag van start waarby C. W. Kist en John Hof land al spoedig een behooriyke afstand trokken tussen de rest van het veld. De overwinning was voor Kist. De stryd in de Jeugdklasse ging tussen Kees Nater met 1.4.1. en G. Kaars Sypesteyn (2.2.3.) terwyi in de 12 M2 Sharpies de overwinningen ver deeld werden tussen W. Guldemond (2.1.1.) en B. Binkhorst (1.2.2.). Leidse succesjes bij B-kampioenscliappen Van onze atletiekmedewerker) Willen we enkele regels over de Ne derlandse B-kampioenschappen, die gis teren te Beverwük zyn gehouden, schry- ven, dan dienen we deze langdradige wedstrijden door een Leidse bril te be zien. Vier medailles bedroeg de buit, die het kleine groepje Leidse atfeten van de winderige sintelbaan wegsleepte, en wat wel verwonderlijk mag heten, viermaal was dat op een technisch nummer! Rob Pommée heeft twee keer op het ere-podium mogen staan en ook de all round sportsman Jan van Heekl Twee A.V. Holland-atleten dus, die voor pry- zen gezorgd hebben, maar verder nie mand. Niet een Ton van Rooyen van de Bataven, die tijdens de demi-finale 400 m. op onverklaarbare wijze Ineens in elkaar klapte en niet een Kees Smit (A.V. Holland) die in de andere demi finale niet verder kwam dan een vierde plaats in 52.8 sec Rob Pommée bleef by het kogelstoten slechts vier centimeter achter de win naar. Dietvorst (MOC '17), die 12.36 m. stootte. Bij het speerwerpen lag er een bronzen plak op de grasmat in Bever- wyk. Het lichte projectiel boorde zich op 47.16 m. in het groen. De speer van winnaar Van Merode (Thor) zoefde enkele meters verder: 50.28 m. VAN HEEK: I^SCUS EN HOOG Van Heek stapte gister ende discusring in en daar was het voor hem weer eens plezierig toeven. 37 66 m. legde de schyf af, enige centimeters boven het Leids record. Oswald moest er helemaal voor uit Helmond komen wilde hy zich Ne derlands kampioen discuswerpen by de B-klassers kunnen noemen. Het is geen vergeefse reis geworden want hy stuwde I de discus naar 38.39 m Evenals Pommée behaalde Jan van Heek een tweede en een derde plaats. Derde werd hy by de hoogspringbak, waar de hoogte 1 69 m. hem geen moei- j ïykheden bezorgde. Wel was dat het ge val toen de lat vyf centimeter hoger kwam te liggen. Van Heek behoefde zich i hier echter niet in het minst voor te schamen, want ook Schothuis (Marathon J '50) en De Haas (Hellas) bleven op dit niveau al steken. Wat ons voorts nog opviel was dat de Alphenaar Rein Verkade (AAV *36) in de 1500 m. finale naar de derde plaats werd verwezen door de beide Gouda- lopers Zyderlaan: 4.4 9 en Kooyman: 4 5.0. Verkade, die wellicht te snel aan zyn eindsprint begon (met nog een volle ronde te lopen wilde hy de zege al voor zich opeisen), liet 4.5 2 afdrukken. De lezenswaardige uitslagen zyn: 100 m. heren: 1. Van Wel (Trekvogels) 11.1; 2. Van Zundert (Thor) 11.1. 200 m. heren: 1. Van Wel (Trekvogels) 22.3; 2. Van Zundert (Thor) 22.8. 100 m. dames: 1. Dingshof (PEC) 12.5; 2. Meskers (Thor) 12.5. 200 m. dames: 1. Dingshof (PEC) 26.6; 2. Scheer (Sagitta) 26.7. 800 m. heren: 1. Hooftmann (AV '23) 1.58 9; 2. Martin Mallon (Olympia) 1.59.6. 5000 m.: 1. Clement (Fit) 15.34.6; 2. Ter Weeme (ASV) 15.42.6. 400 m. heren: 1. Verhees (HAC) 51.4; 2. Frie AAC) 51.5. 80 m. horden dames: l.C.Duyn (DEM) 12.5; 2. Verhoom—Voort (Volt) 12.6. Ver heren: 1. Hannink (V. en L.) 6.72 m. Polshoog: 1. Thyssen (A.V. '23) 3.20m. 400 m. horden: 1. v. d. Pol iTempo) 58.5; 2. Kleinjans (V. en L.) 59.1. Hinkstap: V. Zundert (Thor) 13.34 m. Ver dames:: mej. Twenthe (RKEAV) 5.63 m. ging tegen de Westduitse dames, vele kostbare punten gekost. Natuurlijk kon Joke Bijleveld alleen de nederlaag niet voor komen maar de punten die zij ongetwijfeld op de 100 meter en het verspringen had verzameld, zouden de schore 'n wel wat draag lijker aanzien hebben gegeven. Het verspringen dat met 6.02 m. door de Duitse Helga Hofmann werd gewonnen, had normaal gesproken in een Nederlandse overwinning geëindigd. Sportclub Enschede heeft gister avond een tweejarig contract afgesloten met de oen -Jarige Duitse speler Rolf Lendzian van Schalke'04. Lendzian heeft 4 maal als midvoor gespeeld ln het Westduitse jeugdelftal. Gerda Kraan op weg naar de zege tijdens de landemvedstrijd tegen Duitsland. Ellen Ort, die overigens met haar 11.9 sec. op de 100 meter Imponeerde, kon het bij het verspringen, waar zy voor Joke Byieveld inviel, niet verder bren gen dan de derde plaats. Zy bleef met haar 5.92 meter toch nog voor Paula van de Wegen, die met 5,78 meter te leurstelde. De beste prestatie van de middag kwam op naam van Gerda Kraan. De Leidse atlete, die vorige week zondag in Moskou haar Nederlands record op de 800 meter op 2.06.4 bracht, toonde opnieuw haar wereldklasse, door zon der enige tegenstand haar concur renten waren na de eerste 400 meter, die zij in 61 sec. aflegde, reeds kansloos de 800 meter te winnen in 2 min. 6.9 sec. Jannie van Eyck-Vos kwam door het hoge aanvangstempo aan een verras send goede 2.14.8 Op de 200 meter toonde Wil Kapel zich opnieuw de meerdere van Tilly van der Zwaard, hoewel zy met 25.2 sec. niet verder kwam dan de tweede plaats ach ter de Duitse Collin, die op het laatste rechte stuk Juist iets sneller bleek. Nel Zwier de laatste maand weer uitstekend in vorm bleef by het hoog springen met 1.68 meter de Duitse re- cordhoudster Ingrid Becker, die reeds 1,71 heeft gesprongen, doch zondag met 1,60 meter niet verder kwam dan de derde plaats, ruim de baas. Bij het speerwerpen kwam de donkere Wil van Montfoort uitstekend voor de dag. Achter Anneliese Gerhards, met 49.59 meter eerste, kwam de Bossche atlete tot 48.29 meter en bleef daarmee slechts 16 cm boven haar Nederlandse record. Verrassend Verrassend en hoopvol voor de toe komst was het lopen van de jonge Lia Hinten op de 80 meter horden. Wel moest zy haar meerdere erkennen in de beide Duitse loopsters, die resp. 11.1 en 11.2 lieten afdrukken, maar met 11.3 was zy toch 0.2 sec. te snel voor Toos Mutter, die zoals gewoonlyk weer en kele horden omliep. Geesje Soesbeek en Fiep Twente, vorige maand in Ryssel tegen de Franse dames nog 1 en 2 op de 400 meter, waren nu kansloos tegen de Duitse 800-meter loopster Antje Gleichfeld. die op de laatste 200 meter gemakkeiyk van haar tegenstandsters wegliep. Het kogelstoten eindigde even eens in een dubbele Duitse overwinning. Sigrun Grabert en Mariene Klein kwa men resp. by na 1 12 en 1 meter verder dan Corrie van Wyk, die met 13,54 der de werd. Ondanks het feit dat discuswerpster Kriemhleld Hausmann met 51.36 meter nog ruim vier meter onder haar Duitse record bleef, zegevieade zy toch met ruim 4 H meter over de Rotterdamse Corrie Huigen, die zich ook nu weer de meerdere toonde van de Nederlandse recordhoudster, de blonde Loes Boling. De 4 x 100 meter tenslotte ging voor Nederland verloren door het uitermate slechte wisselen van onze loopsters. Mary Stewart vestigt nieuw wereldrecord Het 15-jarige Canadese zwemstertje, Mary Stewart, heeft zaterdag, tydens de kampioenschappen van de Noordwest- Pacific, die te Tacoma worden gehouden, het wereldrecord op de 110 yards vlin derslag verbeterd en gebracht op 1 r in. 10.0 sec. Het ouder record stonds sinds februari 1960 op naam van Dawn Fraser (Australië), die toen in Sydney een tijd van 1 min. 10.8 sec. maakte.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12