Karel I Zakenman <D sHaon Intertoto Sporttoto Weer doden en gewonden bij verkeersongelukken Krantenbezorger gevraagd SPORTSPLINTERS CHARMANT 20voor fl.- Arndt hongert niet meer Associatie - overeenkomst tussen EEG en Griekenland getekend Financiële bijstand 125 miljoen dollar Tsjang Do-joeng gearresteerd MAANDAG 10 JULI 1961 Wedstrijden op de Bosbaan Titanenkamp tussen Judith de Nijs en Corrie Schimmel De jaarlijkse zwemwedstrijden op de Bosbaan te Amsterdam georgani seerd door de zwemverenigingen DJK en Het IJ hebben dit Jaar een record aan deelnemers/stern gehad. De voor de tiende maal gehouden 2 km wedstrijd heeft vooral by de dames vrUe slag een summum van spanning opgeleverd. Na een titanenstrijd eindigden Corrie Schimmel van 't Gooi en Judith de NUs (thans weer De Robben) geiyk in de zeer goede tyd van 27 min. 54.6 sec. Even spannend als de persoonlijke strijd was die tussen de teams van De Robben en Naarden. Ditmaal waren het de Robben-meisjes die de beker voor een Jaar mee mochten nemen. BH de heren was het de HPC-er Bon tekoe die met ruim verschil de 2 km vrye slag won. Rie van Baarle van SZC legde beslag op de eerste plaats by de 2 km schoolslag in 33.07.9 terwyi de Jeugdige Kalkman by de heren won. De Vlaardlnger maakte een uitstekende tyd van 32.16.6. De veteranen wedstryd over slechts 1 km werd een zege voor Jan Schopman van Het IJ. HBS II wint van Ajax (L.) I Het is Ajax (L) wederom niet mogen gelukken een overwinning te behalen. Met de beste voornemens bezield trok men naar Den Haag om daar de Hout- der dan 120 punten. Engeland De uitslagen luiden: 2 km vrye slag: dames: 1- «x aequo Judith de Nys (Robben) en Corrie Schimmel ('t Gooi) 27.54.6, S. Astrid Or- ding ('t Gooi) 28 03 4, 4. Tineke Lager - berg (Naarden) 28.46. Heren: 1. Bontekoe (HPC) 27.01.3; 2. Van Spingelen (HZ en PC) 27.20.7, 3. De Witte 'AZC-Apeldoorn) 27.29.4. 4. Beye- ring (ZC-Tiel) 28.04.2, 5. Bergman (De Zyi) 28.043, Schoolslag: dames: 1. Rie van Baarle (SZC) 3307.9, 2. Rita Kroon (De Rob ben) 33.16.2, 3. Bettie Heukels (PSV) 53.50.5. Heren: 1. Kalkman (VZC) 32.16 6, 2. Van Bunschoten (Naarden» 32 46.7, 3. Van Altena (De Robben) 33.04.5, 5. v. d. Moolen (De zyi) 35.25. rustbewoners te bekampen. De toss werd gewonnen en HBS werd naar de wickets gestuurd. Ofschoon Bouman afwezig was. leek aanvankelijk de aanval sterk genoeg, want het openingspaar scoorde in zeer traag tempo. Hagenaar bowlde accuraat, doch zonder succes en daar ook Spiering geen slachtoffer in de boeken kon laten noteren, werden de change- bowlers r.angezet. De Jongh, Von Oven, Van Ameron, Endlich en Malmberg konden hun geluk beproeven, maar om 1 uur was er nog geen wicket gevallen en waren er 94 runs gescoord. Wie ge dacht had, dat na de lunch HBS een hoog totaal tot stand kon brengen, kwam bedrogen uit, want na de lunch was Ajax fe lin de aanval, gesteund door uitstekend fielden en prima catches van wicketkeeper Gans. Hagenaar en Spie ring kregen vat op het batten en in snel tempo konden de gastheren het pavil joen opzoeken. In korte tyd was het 140 all out. Een prima prestatie, die de bur ger moed gaf. Helaas, ditmaal was het de battingside der Leidenaren, die volledig faalde. Een ander openingspaar werd geprobeerd. Spiering - Gans, doch ook dit lukte niet. Gans ging run out, Spiering werd ge vangen, Van Amerom l.b.w De Jongh stumped en zo ging het door; alleen Endlich bleef not out en topscorer met 8. Het totaal werd 38, waaronder liefst 18 extra's, zodat HBS met 102 runs zege vierde. De bowlingcyfers van Ajax waren: B. Spiering 6 voor 36 en P. Hagenaar 4 voor 26. De Leidenaars maken kenneiyk een Inzinking door; hopeiyk gaat het a.s. zondag thuis tegen C.C.G. beter! L.C.C.—V.O.C. III Knappe zege van L.C.C. VOC dat met knap batten regelrecht naar een hoge score scheen af te gaan, is bedrogen uitgekomen, want toen een maal Nico den Hoed snelheid en lengte ging combineren, wandelde hy na de lunch door het battingteam van de Rot terdammers. Stroker (17) en Baars (15) begonnen met overtuigend spel en toen Roy Schoonheim 21 runs van zyn bat liet komen, zag alles er nog fleurig uit voor VOC. De rest faalde echter totaal op N. den Hoed 5 voor 33 en W. Crama 3 voor 31 G. Wondergem 1 voor 9 en H. Laman 1 voor 7 eisten twee resterende wickets voor zich op. Het fielden van LCC was uitstekend te noemen en vooral de van gen van A. Koren, L. van Es en van Captain Stikvoort waren juweeltjes. Het totaal van VOC was 93 runs. G. Wondergem en A, v. d. Nagel openden LCC-innings niet bepaald fortuiniyk, want beiden boekten een dikke 0 ach ter hun naam. Gelukkig veranderde het gety met Henk Laman en Nico den Hoed op de mat. Dit tweetal slaagde erin om door de sterke VOC-aanval te breken en met aantrekkeiyk spel de winstkans weer te doen sty gen. Henk Laman werd op een persoonlijk totaal van 44 runs prachtig aan de boundary gevangen; het score bord wees toen 67 runs aan voor het verlies van 3 wickets. N. den Hoed nam de taak van runs maken direct over en met prachtige sla gen voerde hy snel het totaal op. Wim Crama stond hem goed terzyde en kwart voorzes sloeg deze laatste de winninghit en werd op een totaal van 102 voor 3 gesloten. N. den Hoed was met een prachtige 41 runs not out gebleven evenals W. Crama met 11 runs. CRICKETUITSLAGEN lste-klasse A: HCC II—ACC: gew. door HCC met 3 wickets ACC 186, HCC 187 voor 7); Hermes DVSHBS. gew. door HBS met 97 runs (HBS 171, HDVS 74); Quick, H—HCC I: gew. door HCC met 75 runs en 2 wickets (Quick 75, HCC 150 voor 8); VOC—Rood en Wit: gew. door R W met 5 wickets (VOC 172, R W 173 voor 5). lste-klasse B: Quick, N.—Sparta: gew. door Sparta met 6 wickets (Quick 105, Sparta 106 voor 4)Haarlem—Excelsior: gew. door Haarlem met 122 runs (Haar lem 151, Excelsior 29); RW II—VRA: gew. door VRA met 51 runs (VRA 164 voor 8 (gesl.), R.W. 113. 2de-klasse C: HBS II—Ajax L. I: gew. door HBS met 102 runs (HBS 140, Ajax 38)Concordia—CCG gew. door Concor dia met 7 wickets (CCG 87. Concordia 93 voor 3); HRCC—Veh Bu: gew. door HRCC met 178 runs (HRCC 209, Veh Bu 31); Krekels—HTCCgew. door Kre kels met 198 runs (Krekels 230 voor 3, HTCC 32). 3de-klasse C: LCC—VOC III: gew. door LCC met 7 wickets (VOC 93, LCC 102 voor 3). 3de-klasse G: Ajax L. IIHCC V: gew. door HCC met 95 runs (HCC 135, Ajax 40). RECORD-SCORE! Ongekend hoog was de score van de SCHC-batslleden in de wedstryd SCHC UD. die zondag te Utrecht voor de tweedeklasse-a van de competitie van do KNCB werd gespeeld. De Utrechters sloten hun Innings ef op 260 runs voor hot verlies van... 1 wicket. Jaap Leem huis bleef met 123 runs not out. Jeroen Sweerts scoorde 114 punten en bleel oveneens not out. Aangezien UD niet vorder kwam dan 141 runs, won SCHC de ontmoeting met 119 runs. Engelse zege in derde testmatch TRUEMAN WAS ONBESPEELBAAR Voortreffelyk werk van fastbowler Freddie Trueman is er de oorzaak van, dat Engeland al op de derde dag van de derde testmatch tegen Australië de over winning veilig heeft gesteld. Trueman was uitermate succesvol. In vier maiden- overs nam hy maar liefst vyf wickets. De „Aussies", die in hun eerste innings voor 237 runs all out waren, kwamen hierdoor in de tweede innings niet ver- 299 runs in de eerste innings kon der halve de twee innings op 62 voor 2 af breken. Engeland won deze derde test match, die te Leeds is gespeeld, dus met 8 wickets. Kort voor de thee Australië stond op 99 voor 2 leverde Trueman zyn op merkelijke prestatie, in totaal 11 wickets voor 88 runs. De Engelse batslieden hadden slechts één uur nodig om het totaal van de Australiërs te passeren. Meer dan 24.000 toeschouwers woon den de ontmoeting by. Na drie van de vijf wedstryden van deze rubber is de balans weer in evenwicht, Australië zegevierde in de eerste ontmoeting, de tweede eindigde in een draw en de derde was voor Engeland. De vierde testmatch, die te Manches ter zal worden gespeeld, begint donder dag 27 juli. Ajax II—HCC V Na gewonnen toss. verkoos Wempe, afgaande op het weerbericht, te gaan fielden. De verwachte opklaringen ble ven evenwel uit. waardoor het wicket niet opdroogde en dood bleef. HCC scoorde tengevolge hiervan vry gemakkelijk en bracht het tot 135 all out. Met als topscores S le Poole (47); R. Vriens (20); M. v. Meurs (38) en K. v. Staav (14). De bowling-cyfers van Ajax waren. F. Tattersall 342: A. Wempe 564 en A. de Goederen 224. De opklaringen kwamen, toen Aiax ging batten en het wicket dus leven diger werd. Het gevolg was dat de Ajax-innings een voortdurend komen en gaan was met een schamele totaal score van 40 runs. F. Tattersall en C. Metselaar boden nog de meeste tegen stand en werden top-scorers met resp. 9 runs en 9 runs not out. De bowling cyfers van HCC waren E. de Kat 29; R. v. Staav 315 en R. Vries 410. Ajax verloor dus met 95 runs. Wiener ACSlovan Brastislava 11; VFL OsnabrueckMotor Jena 01; Wiener SportklubSpartak Kravola 45; Tatran PresowVienna W'len 21, Offenbacher KickersLokomotlva Leip zig 1—2, Feyenoord—F C Schalke 04 1-3, FC ZurichAjax 14, FC Grenchen Oergryte Goeteborg 03, VVVBorus- sia Neunklrchen 32, FC BaselTas mania Berlin 11 Banik OstrauGra zer AK 40, IFK GoteborgLa Chaux de Fonds 3—2, Malmö FFFK Pirma- sens 42, Elfsborg BorasSparta 25, Odra OpoleVorwaerts Berlin 21, Dy namo BerlinGornik Zabrza 43. Standen Groep 1: 1. Slovan Brastislava 6 p., 2. Vorwaerts BerlUn 4 p„ 3/4 Odra Opole en Wiener AC beide 3 p. Groep 2: 1. Banik Ostrava 7 p., 2. Motor Jena 6 p., 3. VFL Osnabrueck 2p., 3. Grazer AK lp. Groep 3: 1/2 Spartak Koeniggraets en Dynamo Beriyn, beide 5 p.. 3. Gornik Zabrza 4 p., 4 Wiener Sportklub 2 p. Groep 4: 1/2 Vienna Wenen en Tatran Presow beide 5 p., 3 Lokomotive Leipzig 4p.. 4. Kickers Offenbach 2 P. Groep 5: 1. Fe ij en oord 6 p., 2. Schalke 04 4p„ 3/4 IFK Goeteborg en La Chaux de Fonds, beide 3 p. Groep 6: 1. Malmö FF 6 p. 2/3 Ajax en FK Pirmasens. beide 5 p., 4. FC Zu rich 0 p. Groep 7: 1. Oergryte Goeteborg 6 p., 2. VVV 5 p., 3. Borussia Neunkirchen 4 p.. 4. Grenchen 1 P Groep 8: 1. Sparta 8 p. 2. Elfsborg Boras 4 p., 3. FC Basel 3 p., 4. Tasmania Beriyn 1 p. (Van onze Haagse correspondent) Voor de eerste prys van de laatste sporttoto van dit seizoen (f 42.710) meld den zich vier deelnemers met 14 punten. De deelnemers met 13 punten komen in aanmerking voor de tweede prijs, die zolang er zich niemand met 15 punten meldt, even groot is als de eerste. In totaal werd deze week f 284.732, in gezet door 227.063 deelnemers. WIELRENNEN Swift-Combinatie De uitslag van de in de Haarlemmer meer gehouden clubrit luidt: Amateurs <84 km): 1. F. v. d. Broek (Leiden) 2.1056; 2 Ad Prangers (Lei derdorp); 3. T. de Vroomen (Warmond); 4. B. Kruit (Leiden». By de nieuwelingen ging de zege naar F. Leemans (Lelden» die de 84 km. af legde in 2.07.56, sneller dus dan de amateurs; 2. Molswijk (Alphen); 3. v. d. Hulst (Zoeterwoude»4. Odyk (Alphen); 5. Prins (Rynsburg); 6. v. d. Werf (Al phen)7. Sikking (Warmond); 8. v. Die- men (Oegstgeest». Adspiranten (36 km.): 1. v. d. Poel (Zoeterwoude) 1.0635; 2. Van Beek (Ha- zerswoude)3. Bakvis (Leiden); 4. De Koning (Leiden). Noordwijksche Golfclub Op de banen van de Noordwykse Golf club werd de wedstryd gespeeld om de Lucas Bols Trophee. Winnaar werd de heer W. J. Mees. Advertentie Aanm.: bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. Tydens de finale van een inter nationale motorcross te Le Mans (Frankryk) is de Nederlander De Wit ten val gekomen. Wel reed hy de wed stryd uit, doch een later ingesteld me disch onderzoek wees uit. dat de Neder lander zyn pols heeft gebroken. In het eindklassement bezette De Wit de zes tiende plaats. Nadat de zesde party na 40 zetten was afgebroken, is gisteren in Rotter dam ze zevende party van de twee kamp om het schaakkampioenschap van Nederland voor dames tussen mevr. Vreeken en mevr. Heemskerk gespeeld. Mevrouw Heemskerk zegevierde na 38 zetten. De stand in de tweekamp luidt: 1. mevr. Heemskerk 3 pnt. en 2 afge broken partyen, 2. mevr. Vreeken 2 pnt. en 2 afgebr. partyen. Tydens Internationale zwemwed- stryden in Fernand (by Parys) heeft de Amsterdamse vrye slagzwemmer Ronnie Kroon het Nederlands record op de 100 meter (25 meterbaan) verbe terd en gebracht op 56,1 seconde. Hy bleef daarmee 0,3 seconde beneden het oude record, dat met 56.4 sec. sinds 16 oktober 1960 (Kleef) op zyn naam stond. —Zaterdag zyn in Bad Blankenburg de wedstryden voortgezet voor het Europees kampioenschap tafeltennis ju nioren. Enkele uitslagen: jongens enkelspel: tweede ronde: Schloples (Oost-Dld) ver slagen Van Hummel (Ned.) 20-22, 22-20, 21-18 wynhud (Ned.) Iwanowski (O.-Dld.) 22-20. 21-18. Zaterdag zhn op 18 banen in ons land de landeiyke stablevord-folfwed- strijden gehouden. Winnaar werd de heer L. Bierenbroodspot (Amsterdam- sche G.C.), die op de links van zyn club met een handicap van 24 tot een score van 43 kwam. Tweede werd de heer M. van Maurik, die op de banen Studie? Eist concentratie maar ook rust, ontspanning op z'n tijd. Sigaartje? Ja, dan CHARMANT - om het geleerde even te laten be zinken. Burgemeester huldigt wilde dierendressuur Burgemeester J. G. S. Bruinsma van BeverwUk heeft aan het slot van de première-voorstelling van het circus „Boltini" In zyn gemeente in een korte toespraak zyn waardering en bewonde ring uitgesproken voor de wilde dieren dressuur van het circus. De Beverwykse burgemeester ging daarbij lynrecht in tegen de opvatting van zyn collega's van Amersfoort en Zandvoort, die het optreden van het cir cus in hun gemeente hebben verboden op grond van principiële bezwaren tegen het dresseren van wilde dieren. Burge meester Bruinsma deed zyn woorden vergezeld gaan door een boeket bloemen voor de echtgenote van de circus-direc teur. „Faroka"-fabriek in Malang gesloten Militaire autoriteiten in Malang heb ben de Belgische sigarettenfabriek „Fa- roka" na een onaangekondigde staking van het personeel gesloten. De fabriek was dinsdag door de werk nemers „overgenomen". Het militaire commando verwierp dit optreden echter en gaf de fabriek aan de eigenaars te rug. Daarop reageerden de arbeiders met een staking. van zyn vereniging De Dommel te St. Michielsgestel by een handicap van 18 eveneens een score van 43 op zijn naam bracht. In totaal hadden 560 deelnemers voor de wedstryden ingeschreven. Onze landgenoot Jo de Haan heeft gisteren in Sint-Truiden een wegwed- stryd voor professionals over 200 kilo meter gewonnen. Hy legde de afstand af in 4 uur en 47 minuten. In dezelf de tijd als de winnaar finishten de Belgen Verachtert, Schoubben. Bos nians. Proost en Hendricks op de plaat sen twee tot en met zes. Van de overige Nederlanders arriveerden Bas Malie paard en Peter Post in het peloton, dat in dezelfde tyd als de winnaar ex aequo tiende werd geplaatst. Nico Wairavens uit Den Bosch is winnaar geworden van de Ronde van Brabant. Hy was tweemaal tweede in deze tweedaagse. Het eindklassement over dc 2 dagen 219 km van Elten naar St.-Oednerode en 184 km van St.- Oedenrode naar Dongen zag er als volgt uit: 1. Nico Wairavens (Den Bosch) 10 uur 28 min. 36 sec., 2. A. Rutte (Haar lem) z.t. 3. C. Snepvangers (Zundert) 10.28.43 4. J. de Waard (Rysoord) z.t. 5. J. Pieterse (Oude Tonge) 10.32.18 6. G. de Wit 10.33 41 7. J. Hermes (Berkel) z.t. 8. A. van Kemmenade (Eindhoven) z.t. Gisterfnorgen zijn op de Noord-Boulevard in Zandvoort twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk werd veroorzaakt door een 32-jarige onder invloed van alcohol verkerende kelner, die met zijn auto op het linker gedeelte van de weg reed. Van de vijf inzittenden van de andere wagen werd er een levens gevaarlijk, twee ernstig en twee lichtgewond. Zij zijn opgenomen in het Grote Gasthuis in Haarlem. De kelner, die lichte verwondingen had opgelopen, is direct na de botsing gevlucht. In de loop van de dag is hij echter door de politie van Zandvoort aangehouden. Een autobus, die arbeiders van de Philipsfabrieken in Eindhoven voor het weekeinde naar hun woonplaatsen in Zeeuws-Vlaanderen bracht, heeft zater dagavond in Brasschaat bij Antwerpen een ongeluk veroorzaakt, waarby een Belgische automobilist werd gedood en twee Inzittenden van de Belgische auto ernstig werden gewond. De bus die met sterk verminderde snelheid een bocht nam. begon te slin geren als gevolg van het breken van de achteras. Een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto trachtte vergeefs de bus te ontwijken en kwam in botsing met de rondzwaaiende achter kant. De 49-jarige bestuurder werd op slag gedood. De toestand van de twee mede-inzittenden was gisteren zorgwek kend. Van de 18 passagiers van de bus wer den er 10 naar een ziekenhuis overge bracht, Zij konden met uitzondering van één van hen, die niet ernstig werd ge wond, na eerste verzorging de reis naar huis voortzetten. De Belgische politie heeft een onderzoek ingesteld. Op een niet-beveiligde overweg in Rheden is zaterdagmiddag een ongeluk gebeurd, dat twee personen het leven heeft gekost. Een bestelauto, waarin de heer Hiilebrink en de 10-jarige jongen Van der Klacht zaten, beiden uit Rheden. werd op de overweg gegrepen door de trein van Zutphen naar Arnhem. De auto werd tientallen meters mee gesleurd en raakte onder de locomotief. De twee inzittenden waren op slag dood. In enkele jaren tyd is dit het vierde ongeluk met dodelijke afloop op deze onbewaakte overweg, die steeds inten siever wordt gebruikt. Echter ender voorbehoud (Van onze correspondent) De Duitse R. Arndt, die sedert 29 juni j.l. in het Huis van Bewa ring te Maastricht in hongersta king was. heeft zaterdagavond op aandrang van zijn verdedigers, mr. F. Duynstee en mr. R. Lissone, zijn hongerkuur afgebroken. Hij heeft echter het nadrukkelijke voorbe houd gemaakt, dat hij, als de minister van Justitie binnen enkele dagen geen beslissing heeft geno men op het uitleveringsverzoek van Zwitserland, opnieuw in hon gerstaking zal gaan. Arndt wordt er door de Zwitserse Justitie van verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op een illegale wapenleverancier aan de Algerijn se rebellen in september 1957 te Genève. Zoals gemeld heeft echter zowel de Duitse justitie als de Maastrichtse rechtbank vastgesteld, dat Arndt de be treffende moord niet kan hebben ge pleegd omdat hy op het tydstip van de aanslag niet te Genève maar in Beriyn verbleef. Het advies van de Maastrichtse recht bank d.d. 6 mei aan de minister van Justitie luidde dan ook om het uitleve ringsverzoek af te wyzen. Tot nu toe bleef deze beslissing uit. De raadslieden van Arndt hebben vrydag uit Beriyn de beëdigde verklaringen ontvangen van drie personen, die zeer positief bevestig den dat Arndt op 19 september niet in Genève was. Hy reisde toen met zyn collega Breitkreuz van Rome naar Ber iyn en vandaar op 20 september naar Zweden.zoals ook uit de inreis-afstempe- ling op het paspoort van Arndt biykt. Het met Arndt bevriende echtpaar Breitkreuz heeft in zyn beëdigde verkla ring uitvoerig byzonderheden gegeven over het verbiyf van Arndt op 18, 19 en 20 september in Beriyn. Een andere, za kelijke relatie van de beer Arndt, een zekere Heise, bevestigde eveneens dat Arndt op 19 september 1957 in Beriyn was, hetgeen bljkt uit de schuldbeken tenis van Arndt voor 200 mark, die hy die dag van Heise had geleend. Deze ver klaringen zyn door de Maastrichtse raadslieden aan de minister van Justitie overgelegd De advocaten van Arndt hebben vrij dag aan de minister verzocht hun cliënt Arndt op borgstelling van 50 000 mark in vrijheid te stellen. Dit verzoek is af gewezen. Zaterdagmiddag is de bejaarde heer L. van der Linde uit Zierikzee, toen hy met zyn bromfiets de Ryksweg by Zierikzee overstak, door een auto ge grepen en op slag gedood. De autobe stuurster heeft nog getracht de brom fietser te ontwijken. Door deze manoeuvre raakte zy een betonnen paal, waardoor de wagen van de weg afschoot en op zyn kop in een naast de weg lopende sloot belandde. De vyf inzittenden, man, vrouw en drie kinderen van resp. 7, 4 en ruim 1 jaar. slaagden erin de wagen te verlaten. Zy liepen geen verwondingen op. De 35-jarige bromfietsbestuurder S. Aalbertsen uit Langbroek is zaterdag middag by het „Sluisje" in Wyk-bij- Duurstede in botsing gekomen met een vrachtauto. De heer Aalbertsen was vrij wel op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Gisteravond is op Rijksweg II (Am sterdamUtrecht) naby Galgerwaard te Breukelen de 52-jarige r.-k. priester G. J. Hoogervorst uit Amsterdam dodelyk verongelukt. De priester werd aangere den, van zyn voertuig geslingerd en kwam met zyn hoofd tegen de betonnen afrastering terecht. Hy was op slag dood. Rijdt veel. Eist snelheid, karakter, represen tatief uiterlijk. Vindt in SKODA: top op 125 bij ioo km. kruissnelheid, sportieve lijn, degelijke afwerking. Betrouwbare wagen met prettig comfort. Prijst de verwarming bij kou, de koeling bij hitte. Rekent i op 13 in de praktijk zuinig. Tip voor zakenman die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT. MET compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enx. f 5495 uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland H.ENGLEBERT N.V. Theresiastraet 145, Den Hug TeL 070-723903* DEALERS: Gar. REYS, Zoeterwoude Hoge Rijndijk 55, tel. 22381 OTTO, Noordwijk-Binnen Herenweg 21, tel. 2820 Geiviekste Grieken hebben gebruik gemaakt van hun gunstige onderhandelingspositie (Van onze Brusselse correspondent) In de kroonzaal van het gebouw van de Griekse volksvertegenwoordiging is dan zondag eindelyk de associal.tie-overeenkomst tussen de zes landen van de EEG en Griekenland getekend. Het is ongetwijfeld een goede dag voor Griekenland geweest, dat zich bij de onderhandelingen een lastige en een gewiekste party heeft getoond en dat daarby duidelijk gebruik heeft gemaakt van zijn positie aan de rand van het Westen. Om het duideiyker te zeggen: de Griekse onderhandelaars hebben vaak de EEG gechanteerd door te dreigen met het aannemen van voorstellen welke z(j van Russische zijde hadden ontvangen c.q. beweerden te hebben ontvangen. Het belangrijkste voor Griekenland is wel dat het associatieverdrag voorziet in een financiële bijstand, zoals dat heet, van 125 miljoen dollar voor een periode van vlif jaar, te rekenen van het inwerking treden van de overeen komst af. Voor de lid-staten van de EEG heb ben zes ministers getekend. Voor Ne derland is dat by onstentenis van mi nister Luns de staatssecretaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten, geweest, terwyi prof. Erhard als fungerend voorzitter van de raad van ministers van de EEG zijn handtekening onder de overeenkomst, de eerste associatie-overeenkomst tus sen de EEG en een derde land, heeft gezet. De EEG zal over de overeenkomst nog het advies van het Europese par lement moeten vragen, zy beoogt in de eerste plaats, zoals van de zyde van de EEG is meegedeeld, een tolunie tot stand te brengen tussen de gemeen schap en Griekenland. Tolunie Deze tolunie bestrykt het gehele on derlinge handelsverkeer en voorziet in: een afbraak van de tarieven die wat het grootste gedeelte van het handels verkeer betreft binnen twaalf jaar en wat het. totale handelsverkeer aangaat binnen twintig jaar dient te worden verwezeniykt. Zy voorziet eveneens in het aanvaarden door Griekenland van het gemeenschappelyk buitentarief en zy stelt het tempo vast waarin de kwan titatieve beperkingen geleidelyk zullen worden afgeschaft. Bovendien is voor zien in een speciale regeling voor land- bouwprodukten. gebaseerd op een aan passen van het Griekse beleid aan het landbouwbeleid van de EEG. Men heeft de vorm van een tolunie verkozen om de assosciatieregeling zo veel mogeiyk aan te passen aan de be palingen van het verdrag van Rome. in een vorm die verenigbaar is met de bepalingen van de algemene overeen komst voor tarieven en h° -cl*. (G.A.T.T.). Daarom ook beperkt de overeenkomst zich niet tot het instellen van een Indonesische raketcursus De Indonesische marine heeft be kendgemaakt dat zy van plan is bin nenkort te beginnen met een raketcur sus Er zijn officieren naar West-Duits- land, Japan en Zwitserland gezonden om zich op de hoogte te stellen. tolunie alleen maar bestrykt zij de mees te andere gebieden van het verdrag van Rome, zoals het vrye verkeer van per sonen. diensten en kapitaal, het recht van vestiging, het vervoer, regels be treffende de concurrentie, coördinatie van de economische politiek en de han delspolitiek enz. Bovendien is de asso ciatie-overeenkomst tussen de EEG en Griekenland ontworpen in het vooruit zicht van een later toetreden van het land tot de EEG. Revolntieleider had revolutieplannen De Zuidkoreaanse opperste nationale raad heeft zondag de arrestatie van luitenant-generaal Tsjang Do-joeng, de deze week vervangen voorzitter van de raad, en van 43 andere officieren be kend gemaakt. Zij worden beschul digd van contra-revolutionaire activiteit. De arrestaties hebben afgelopen maandag plaats gehad, de dag waarop generaal Tsjang „om persoonlyke rede nen" als voorzitter van de raad aftrad. De generaal heeft huisarrest gekregen, terwyl de andere officieren in de ge vangenis zyn opgesloten. Volgens de bekendmaking zouden de generaal en zyn volgelingen in een „zucht naar macht en gezag hebben samengezworen om een partijstrijd te ontketenen". <9ij zouden voorts van plan zyn ge weest om tydens een tegen-revolutie de huidige voorzitter van de opperste nationale raad, generaal Pak Tsjoeng- hui, te vermoorden en de oud-voorzitter van de Raad van Staten, George Tik, tot nieuw staatshoofd van Zuid-Korea te benoemen. De samenzweerders, aldus de bekend making verder, zouden hebben gepro beerd op 1 juli een tegenrevolutle uit te voeren, hetgeen echter mislukte. Daarop werd deze tot de vyfde uitge steld, met als tweede datum 15 augustus voor het geval de revolutie op 5 Juli mocht mislukken. Als ook op 15 augus tus de onderneming op een mislukking mocht uitlopen, waren de samenzweer ders van plan er per schip vanuit Inchon, ruim dertig kilometer ten westen van Seoel, vandoor te gaan.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10