Westduitse justitie liet drie jaar geleden een grove steek vallen Uw krant mee de Getuige-deskundigen faalden op schandelijke wijze De tweede fi 'out: geringe rechtszekerheid Kerkelijk L Vlaamse verzetsstrijders tegen expositie van schilder Servaes U KUNT TOGAL ONVERWACHT NODIG HEBBEN „Orgelpracht te Haarlem" MET VAKANTIE Help ons in Uw eigen belang door: GAAT U MET VAKANTIE? Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 4 juli 1961 Vierde blad no. 30396 Maria Rolirbach in revisie vrijgesproken (Van onze correspondent in Bonn) Het heeft in West-Duitsland nogal wat veel sensatie gewekt, dat Maria Rohr- bach, in overeenstemming met de eis van de officier van Justitie in Münster, is vrijgesproken. Want op 18 april 1958 was deze 31-jarlge weduwe van de huls schilder Hermann Rohrbach tot levenslang veroordeeld, omdat zy door de Jury schuldig was bevonden aan moord op haar man, die ze eerst vergiftigd zou heb ben en vervolgens met slagen op het hoofd zou hebben vermoord. Geheel alleen zou ze het lichaam letterlijk gevierendeeld hebben en in verschillende wateren in en om de stad Münster hebben laten verdwijnen. lamd, waar het ontzag voor professoren ongezond groot is. zich door dergelijke meningen een rad voor de ogen laten draaien, kan men begrijpen. Behalve op de zwakte van het systeem der ge tuige-deskundigen heeft het proces- Rohrbaoh een vinger gelegd op een an dere wonde plek. namelijk op de ge ringe rechtszekerheid, die iemand mot een niet al te fris verleden, in de Westduitse staat heeft. Nog meer justitiële dwalingen mogelijk Dat Maria drie jaar later van deze afschuwelijke misdaad is vrijgesproken, ls om meer dan één reden opzienba rend. In de eerste plaats ls het dat, omdat het eerste oordeel goeddeels ge baseerd was op verklaringen van ge tuige-deskundigen, die nu, bij het re visie-proces, bijna geen van alle houd baar bleken te zyn! Zo werd aangeno men, dat Maria haar man langzaam vergiftigde, omdat thallium in de Schoorsteen van haar huis werd gevon den en verondersteld werd dat het hoofd van de vermoorde in de kachel was verbrand. Het thallium wees er volgens de deskundigen op, dat de Bchilder Rohrbach rattengif, waarin Ook thallium zit, in zijn lichaam moest hebben gehad. Nu ls echter gebleken dat in elke schoorsteen thallium aan wezig is en dat alle theorieën over het hoofd van de verslagen echtgenoot niet kloppen, omdat de schedel in een bom- trechter buiten de stad Münster is ge vonden. Een ander staaltje van deskundig heid was wel de analyse van een paar bloeddruppels in huize Rohrbach, die op de planken vloer werden ontdekt. In deze bloedsporen ontdekte prof. Specht, de grote deskundige in het pro ces drie jaar geleden, verf restanten. En hij concludeerde daaruit, dat dit dus kennelijk bloed was van de huisschilder Rohrbaoh en niet van beklaagde Ma ria. dde beweerde dat de bloedvlekken van haar afkomstig waren, waarvoor zij een zeer aannemelijke reden opgaf. De theorie, dat er verf-resten in het bloed van een schilder zitten, mag al sterk lijken, nog ongelooflijker is het, dat men destijds niet ontdekte, dat de planken vloer van huize Rohrbach geverfd was, zodat de verf-resten in de bloedsporen gewoon afkomstig waren van ae vloer waar men de bloedmon sters vanaf schraapte!!! Onbetrouwbaar Het revisie-proces was dus In de eerste plaats vernietigend voor de be trouwbaarheid van de getuige-deskun digen, die elkaar in tweede instantie zodanig tegenspraken, dat de stukken ervan afvlogen. Maar het betrof hier niet alleen een incidentele kwestie, het hele Instituut van de getuige-deskun digen was in het geding. Het is immers duidelijk dat de aanklacht, by gebrek aan doorslaggevende belastende feiten, met verklaringen van getuige-deskun digen een heel eind kan komen en zelfs nooit gepleegde misdaden waterdicht kan bewezen. Dat dlit mogelijk is, komt wel door dat de deskundigen over het algemeen (prof. Specht gaf dat volmondig toe) zloh beijveren de aanklacht te steunen en belastende feiten te vinden. Daarbij komt dat de deskundigen fraaie sala rissen van de kant van het openbaar ministerie krijgen, hetgeen htm objec tiviteit vaak ook al niet ten goede kan komen. Tenslotte presenteren zij hun meningen aan de Jury mot een weten schappelijke air, alsof het niet om me ningen, maar om onomstotelijke waar heden gaat! Dat Juryleden in Duits- even NED. HERV. KERK Beroepen te Krimpen a/d Lek A. van Brummelen te Schoonrewoerd. GEREF. KERK Beroepen te Hoogvliet A. G. Kornet te Oude en Nieuwe Wetering te Utrecht- Oost C. Goeman te Haarlem-Zuid. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Zeist W. de Joode te 's-Gravenhaee-Zuld te Toronto (On tario, Canada) J. Brons te Bunschoten. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Nleuw-Beijerland G. Schip- aanboord, kand. te Lelden. Rapport „Steun aan kerkgenootschappen" „OVERHEIDSSTEUN VOOR KERKENBOUW PRINCIPIEEL ONJUIST" De commissie, die de Volksparty voor Vrijheid en Democratie heeft ingesteld ter bestudering van de opheffing van het processieverbod en van subsidie aan de bouw van kerken, heeft een rapport samengesteld, getiteld „Steun aan kerk genootschappen". De commissie meent, aldus het rap port, dat de overheid de bevordering van het kerkelyk leven niet onverschillig mag laten, zy moet hiertegenover een positieve instelling tonen. Daar de be vordering van het kerkelijk leven het openbaar belang dient, mag hiervoor van de zyde van de overheid steun worden verwacht, aldus het rapport. Ook wordt de verbreding van de fi nanciële basis van de kerkgenootschap pen aan de orde gesteld. De commis sie meent, dat tegen subsidiëring on verschillende gronden bezwaren bestaan. Eerst zal moeten worden getracht de eigen financiering van de kerkgenoot schappen te activeren, zo meent zij. De commissie meent de stelling van de com missie van de Verengigng voor Belas tingwetenschap inzake giften en bui tengewone lasten over. Hierin wordt maatregelen aanbevolen, waardoor de eigen financiering van kerkgenoot schappen wordt geactiveerd en geiyk- heid van belasting wordt bereikt voor wereldbeschouwelijke instellingen, in stellingen op het gebied van lichamelij ke en geestelijke volksgezondheid en Bij voorbaat veroordeeld Een van de redenen name]ijk, waar om bijna iedereen van Maria Rohx- bachs schuld overtuigd was. nog voor zelfs de restanten van het lichaam van haar vermoorde echtgenoot waren gevon den. was wel dat haar verleden niet zo fraai is. Zij werd alleen door haar moe der opgevoed en op 9-Jarige leeftijd om een dringende reden onder voogdij ge plaatst. Later werkte zij als dienst bode, ontplooide weliswaar een grote ijver, maar ze was onbetrouwbaar en pleegde steeds kleine diefstal! 1 en. DaaT- na trouwde ze met de 16 Jaar ouder* Hermann Rahrt>ach, een ietwat sim pele ziel, die zloh door zijn vrouw liet ringeloren. Dat ging zelfs zo ver, diat hij lijdelijk toezag dat zijn vrouw nauwe betrekkingen met een Engelse sergamt aanknoopte Dit alles, gevoegd bij haar koude reaotle na het bekend- worden van de moord op Hermann Rohrbaoh. nam iedereen zo in tegen Maria, dart, alleen nog maar gezocht werd naar aanwijzingen in de richting van haar schuld. Gemakkelijk was die niet aan te to nen. want de gruwelijke daad had geen sporen van betekenis nagelaten en niemand had haar met paketten het huis zien verlaten. Het feit dat eigen lijk geen motief voor haar eventuele daad gevonden kon worden, was vol gens de officier van Justitie allemaal niet belangrijk: Maria Rohrbach moest de schuldige zijn en verder geen ge zeur! Bepaald zwak was deze houding als men bedenkt, dat er aanwijzingen genoeg waren, maar in een geheel an dere richting. Onfrisse atmosfeer Hermann Rohrbach verkeerde in krin gen, waarvan zijn vrouw niets afwist. Kringen die met een normaal huwe lijksleven bepaald niet in overeen stemming waren. Een intieme vriend van hem werd niet lang voor hem vermoord. Uit het onderzoek van de maag tan de dode Rohrbaoh bleek, dat hij kort voor zijn dood dure ge rechten moest hebben verorberd, die zijn eigen portemonnaie aanzienlijk te boven gingen, was op bepaalde on- neoties wees. Hierover stapte men ech ter luchtigjes heen. Zelfs werd geen onderzoek ln deze richting ingesteld. „Hetzelfde ban u moreen of overmor gen overkomen", riep de raadsman van Maria Rohrbach vorige week uit, met zijn vinger wijzend naar de Juryleden en de rechters en hij riep die woorden kennelijk niet tegen dovemansoren Uit het proces Rohrbach biykt, dat men de schyn alleen maar tegen be hoeft te hebben om levenslang te krij gen voor een moord, die w&arschyniyk een ander pleegde. In Duitsland kan men dan ook al de opmerking horen dat men, als men zich by het scheren heeft gesneden geen met bloed bevlekte handdoek moet laten hangen, omdat er dan als er toevallig drie huizen ver der iemand vermoord wordt, goede kans bestaat dat men veroordeeld wordt. Dat ls natuuriyk wel wat over dreven. Maar aan de andere kant is het in West-Duitsland gebruik, alleen in hoge uitzonderingen revisies van processen toe te staan en daarvoor moeten zeer dringende argumenten naar voren worden gebracht. Hot is dus zeer goed mogelijk, dat nat aantal Justitiële dwalingen ln de De broer van Z K.H. Prins Bern- hard, Prins Aschwin moest gister avond op Schiphol een uur wach- geest van het proces-Rohrbach niet klein ls, maar dat men er alleen bij uitzondering eens iets over hoort. Ze ker is dat de Westduitse openbare mening in alle geledingen is geschokt en dat het vlammende pleidooi van Maria Rohrbachs advocaat, voor een herziening van de procedure bij een strafproces niet zonder meer bij de akten zal worden gelegd. Voortreffelijk kunstenaar, die zich in de bezetting ernstig heeft misdragen Brugse burgemeester krabbelde terug (Van onze Brusselse correspondent) In verscheidene Vlaamse kringen is nog ai wat onrust ontstaan rond een tentoonstelling van schilderyen van de 80-jarige Vlaamse expressionistische schilder Albert Servaes, die gedurende de zomermaanden in het GroenJnge- museum te Brugge zou worden gehou den. Servaes, die onbetwistbaar een be langrijke Belgische schilder is, heeft zich nameiyk tijdens een Duitse bezet ting van zyn vaderland ernstig mis dragen. Hy heeft by de politie een jongeman aangegeven wegens commu nistische sympathieën. Een lid van het Belgische verzet heeft die brief kunnen onderscheppen en daardoor miste ze haar uitwerking. Het noodlot heeft echter gewild, dat de Jon geman in kwestie later toch door de Duitsers is gegrepen, naar Duiteland werd gevoerd en vandaar nooit meer is teruggekomen. Servaes, wiens beide zo nen officier waren bij de Waffen S.S., vlu,chtte aan het einde van de oorlog vla Münster in Westfalen naar Luzern, waar hij mans geregeld exposeert en hogelijk wordt gewaardeerd als kunstenaar. Bij verstek is hij in België tot 5 Jaar ge vangenisstraf veroordeeld, zijn bezittin gen ln België zijn in beslag genomen. Bepaalde Vlaamse kringen, met name het Christelijk Westvlaams Kunste- naarsverbond, hebben de schilder Ser vaes toch wnlen eren met een exposi tie te Brugge. Vooral de clerus heeft Servaes steeas de hand boven het hoofd gehouden. Aanvankelijk is het stadsbe stuur met die expositie akkoord gegaan en er zijn enkele zalen van het Groe- ninge-moseum, waar ook kostelijke pri mitieve zoals: „Het sterfbed van Ma ria" door Hugo van der Goe6, „De doop in de Jordaan" van Gerard David en vele andere zijn geëxposeerd, ter beschikking van de inrichters gesteld. Daarop zijn echter de organisaties van verzetstrUders en van kunstenaars, die het niet eens waren met deze huldiging ln het geweer gekomen. Ze hebben met betogingen culturele instellingen, waaronder liefda digheid. Het ingediende wetsontwerp premie kerkenbouw bevat naar het oor deel van de commissie een aantal ver beteringen. De commissie acht echter subsidiering van de kerkenbouw uit de overheidskas principieel onjuist, zy meent, dat de oplossing gezocht moet worden door het stimuleren van particuliere bydra- gen met behulp van een fiscale maat regel. AARTSBISSCHOP CANTERBURY NAAR NEDERLAND Aartsbisschop dr. Arthur Michael Ramsey, de nieuwe benoemde primaat van de kerk van Engeland, komt naar Nederland. De dezer dagen ten troon verheven aartsbisschop van Canterbury zal in Amersfoort een gedeelte van de internationale theologenconferentie by- wonen, die door Anglicanen en Oud-Ka. tholieken in ons land wordt georgani seerd. De aartsbisschop komt maandag avond 18 september aan. De volgende dag voert hij op de conferentie het woord en woensdag 20 september keert hy naar Engeland terug. De theologenconferentie vormt de inleiding tot het komende Oud- Katholieke congres in ons land. De con ferentie en het congres worden gehouden in het Oud-katholieke seminarie te Amersfoort. en zelfs met brandstichting gedreigd. De Brugse vaderen, met burgemees ter Van Damme, die een bloeiende goud smidwinkel ln een van de belangrijke straten van zijn stad drijft, aan het hoofd, zijn toen bevreesd geworden voor de kunstschatten in het Groeninge-mu- seum en zij hebben de inmiddels reeds vrywel gereed gekomen expositie in al- leryi laten overbrengen naar het na- bygelegen Brangwyn-museum. Dit ls ge wijd aan het werk van de Engelse gra ficus en schilder Frank Brangwyn, die uit Brugge geboortig is. Ook daar mede hebben de verzetsmensen geen ge noegen genomen. Zij bleven dreigen met betogingen en daarom is de officiële opening, welke j.l. vrijdagavond moest plaatsvinden, afgelast. De tentoonstel ling is zonder enige plechtigheid open gesteld. Burgemeester Van Damme ver klaarde: „Wij kunnen in onze stad. die het toch moet hebben van de toeristen, geen opspraak velen". De verzetsorga nisaties zijn van mening, dat de bur gemeester zulks eerder had moeten be denken en de expositie niet binnen zijn muren had moeten ontvangen. Al met al heeft deze kwestie het sedert de bevrijding <en in België eigenlijk reeds sedert het einde van de oorlog 1914-'18) steeds weer zich voordoende probleem van de scheiding van politieke- en artistieke persoonlijkheid, nog weer eens acuut gemaakt. Voor migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit en andere pijnen hebt U nooit vlug genoeg Iets ln huis. Iets dat snel èn afdoend helpt: TOGAL. Met TOGAL hebt U altijd zin in 't leven. By apothekers en drogisten TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Interessant evolutiebeeld De voorzitter van het Holland Festi val, mr. H. J. Reinink, heeft gister middag In de Vleeshal te Haarlem een unieke expositie, welke tot titel heeft „Nederlandse orgelpracht", officieel ge opend. In de sector instrumenten zyn een 16-eeuws regaal uit Salzburg, een 16-eeuws portatief uit Antwerpen, een positief uit de 17de eeuw afgestaan door het museum van Praag, een ka binetorgel uit Londen, een tafelorgel uit Boekarest, alsmede een klstorgel uit Praag byeengebracht. Deze buitenlandse inzendingen vor men een des te interessanter bijdrage aan de tentoonstelling, omdat zy in on derscheidene vormen als het ware de evolutie van het orgel als huis- en con- cerlnatrument weergeven. Hieraan sluit weer prachtig aan een aantal Neder landse kabinet- en secretarie-orgels, waarby het instrument uit het Her vormde Weeshuis te Haarlem, gebouwd door Pieter Muller ln 1772 uiteraard niet ontbreekt en zelfs het twee manuaals instrument uit de hervormde kerk te BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wy de f7.50 voor hun abonnement gedurende het 3e kwartaal 1901 zo mogelijk vóór 5 Juli a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f 2.65) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD HENGELSPORT Visclub ,,'t Rotterdammertje" hield haar eerste wedstrijd ln de Ringvaart. De vangst was slecht. Uitalag: 1. D. v. Houten Jr. 870 gr 8 stuks zw. voorn; 2. J. Flijppo; 3. A Flippo Jr 4 A. Flippo sr.; 5. J. v. d. Burg. Ook de dames vlaten hun wedstrijd. De uitslag was: 1. mevr. D. Flippo: 2. mevr. D. v. d. Burg; 3. mevr. J. Flippo: 4. mevr: D. v. Houten; 5. mevr. H. Abrahams. Lobith de ry met een vrU uitgebreid exemplaar aanvult. Gelukkig zijn deze zeldzame instru menten niet alleen te bezichtigen, maar ook te beluisteren. Op een zestal avon den in de maand juli zullen zij door Nederlandse organisten bespeeld worden. In de Vishal is een honderdtal .schil derijen en prenten geëxposeerd. Rijk ver tegenwoordigd is Emanuel de Witte met zijn levendig gestoffeerde interieurs en verder kunnen wij noemen Bosboom Voor de speurder in originele documen ten is verder de myn blootgelegd, waar uit de geschiedenis van het Haarlemse orgelwezen kon worden gereconstrueerd en die men in cultuur-historische bij dragen van dr. H. L. Oussoren en dr. M. A. Vente in de ryk beredeneerde catalogus vinden kan. Evenals een Interessante studie van C. F. Janssen over de restauratie van de kast van 't Müller-orgel ln de Grote Kerk te Haarlem en een biografische schets van Jos. de Klerk over Johannes Gysbertus Bastlaans, de Nederlandse pionier voor de kunst van Bach, wiens organistschap van het MUller-orgel een belangrijke mijlpaal van het Haarlem se muziekleven betekent heeft. Ook is het Haarlemse Christiaan Mül ler-orgel ln de Grote Kerk weer in ge bruik gesteld. In het Haarlemse stadhuis is gis-. - termiddag een bijeenkomst gehouden en 's avonds gaven de Haarlemse stads- organisten Piet Kee en Albert de Klerk een concert, waarvoor grote belangstel ling bestond. SPORTSPLINTERS Tijdens een maandag ln 't Belgische plaatsje Bavikhove gehouden wegwed- stryd voor professionals over 150 km zijn de Nederlanders Plet Rentmeester en Maurits Joosten respectievelijk als tweede en derde geëindigd. Winnaar werd de Belg De Craeye met een tijd van 3 uur 45 min. De beide Nederlanders kwamen 12 seconden later over de eind streep. De Oostduitse zwemmer Frank Wle- gand heeft maandag tydens zwemwed- stryden in Beriyn met 2 minuten 4.8 se cond e het Europees record op de 200 meter vrye slag gevestigd. Vliegand bleef met zyn prestatie 04 seconde onder de llmiettyd van 2.05.2. ten op het vliegtuig naar New York in verband met e_eg vertraging van het lijntoestelkortte zich de tijd door het lezen van enkele korte verhalen. Waterpolonieuws „De Zyi" speelde gisteravond op eigen terrein tegen de ploeg, die by uitwed strijden gespecialiseerd ls ln gelijke spelen: „De Gouwe". De Waddlnxve- ners thuis sterk door omgeving cn pu bliek. vallen „uit" ietwat tegen. Zy vertoonden gisteravond een spelletje dat dal nogal simpel aandeed, liet gevaar moest komen van de (theoloog) Brok, terwyi de overige spelers als water dragers fungeren. De Zijl aan de an dere kant heeft als sterkste speler Hennle Henslng die ook gisteravond »eer goed speelde, maar moet het ver der hebben van stug doorzetten van syn homogene ploeg. De Kooibewoners kwamen in de eerste speeltyd aan de leiding, toen Wim Bergman, wat zwom die Jongen weer. goed doorging en de bal op Lo*-k Leune plaatste, die geen fout maakte Na dit doelpunt golfde het spel wat heen en weer tot Leo Stokhuizen een, ln de ogen van de scheidsrechter, te zware overtreding maakte en eruit moest De Waddinxveners kwamen toen vry eauw gelyk. Pas de derde speeltijd bracht enige opleving. Hennie Henslng maakte mooi opawemmend met een boogbal (21). maar bij het uitzwem- men was de stand weer gelijk toen Brok de bal aangedreven kreeg en Ton Plezier. goed keepend deze avond, op zijn schot, hard en hoog. kansloos was. In de laatste speeltijd probeerden bc.de partyen het nog wel. vooral de spelers die „vers" te water kwamen, zoals Ton- nie Roman maar diens schot ging luist over. Daar ook Loek Leune geen kans kreeg by de mldachter der Veners en Ton Plezier zyn doel 6choan wist te houden, bleef de «tand ongewijzigd. (2—2). Door dit resultaat zyn de Waddinx veners waarschijnlijk uitgeschakeld voor de titelstrijd (8 punten uit 6 wed- stryden) terwijl „De zyi" langzaam maar zeker veilig komt te staan, ver trenoeg van de onderste plaats (4 uit 6) Maar de ploegen moeten deze week nogmaals tégen elkaar en de mogeiyk- heid tort revanche zit er dus in. DUIVENSPORT P.V. de Reisduif Wedvlucht met 78 oude duiven vanaf Corheil 420 km. Gelost om 50000 uur met no wind. De eerste duif bereikte haar hok om 11.16.00 uur, de laatste of 16e pry&wln- naar was er om 12.21.20 uur. De uit slag: A. v. d. Hulst 1-3-5-7; S Koster 2; W. Siera 4; P. Mooten 6; H. de Haas 8; K. Kop 9; T. v. Leeuwen 10. In heel Nederland zenden wij gratis na, naar het buitenland tegen vergoeding van extra portokosten. a. Onderstaand vakantie-formulier duidelijk en volledig ingevuld uiterlijk 1 week voor de eerste opzendingsdag aan onze afdeling abonnementen in te zenden. (Frankeren als brief). b. Geen vakantieadressen telefonisch door te geven, geen agenten of bezorgers hiermede te belasten. Bezorgers hebben geen admini stratieve verantwoording, zij hebben het reeds moeilijk met het bijhouden van hun eigen wijklijsten tijdens de vakantie. Intussen gaan zij zelf ook met vakantie. c. Ons administratief hulppersoneel, dat wij tijdens de vakantie gebruiken heeft geen langdurige ervaring. Deze mensen kunnen uiteraard alleen van duidelijke en volledige opdrachten foutloos werken. Onvolledige en onduidelijke opgaven worden terzijde gelegd of geretourneerd. Telefonische opgaven worden op vrijdag en zaterdag geweigerd. d. Vakantie-opzendingen van week-abonnees, „tot nader bericht", kunnen niet worden uitgevoerd. Uitzonderingen op deze regel alleen na overleg met de administratie. e. Weekabonnees moeten geen abonnementsgeld betalen aan de bezorger over die weken, waarin zij 's maandags met vakantie zijn. Ook als zij na maandag thuiskomen, moeten zij het abon nementsgeld over die week niet aan de bezorger betalen. Na hun thuiskomst wordt per kwitantie over dit weekabonnementsgeld gedisponeerd. KAMPEERCENTRA TE KATWIJK. NOORDWIJK EN NOORDWIJKERHOUT. Voor avondbezorging bij de beheerders van deze terreinen zijn rege lingen getroffen. Niet tijdig afgehaalde kranten worden de volgende morgen geretourneerd. Onze abonnees moeten zich dus direct bij de beheerders op de hoogte stellen van de geldende regel. Wij besteden de uiterste zorg aan de verzending. doch kunnen aankomst en ontvangst niet garan- <30 deren. Als brief te verrenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon duidelijk ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRES: Naam: Straat: - No. Woonplaats: Bezorging gewoon onder adresstrook Betaling Kwartaal abonnee Maand abonnee Week abonnee Doorhalen wat niet ran toepassing is. VAKANTIEADRES p. a. Straat: .No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7