f OENIET VAN'N Grandioze Kunst der herschepping Bachs Fuge" in Pieterskerk mwi Een superieure realisatie in zetting van prof. Winschermann Ernestientje krijgt een stoel Bevorderingen Reml >rand t-Ly cemn Duik iu berm redt drie levens „Mijn ogen zijn beter dan U denkt" Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 4 juli 1961 Tweede blad no. 30396 Wonder van contrapnntisch vermogen Sterke ontroering zal menigeen in de immense Pieterskathedraal bevangen hebben, toen daar op het punt dat Bach de pen voorgoed neerlegde, de Quadrupelfuga afbrak van zijn laatste gigantische mees terwerk ,,De Kunst der Fuge". Dit wonderbouwsel van contrapuntisch alvermogen, waarvoor de laatste jaren de belangstelling alzijds gelukkig weer groter en groter wordt, viel in het kader van het Holland Festival een waarlijk gran dioze herschepping ten deel door het „Saarlands Kamerorkest" onder leiding van Karl Ristenpart. Prof. Helmut Winschermann, solo-hoboïst van dit superieure ensemble was de realisator van deze instrumentatie voor strijkers, blazers en twee klavecimbels. Met een eigen visie ging hij te werk, daarbij een andere groepering samenstellend van de talrijke onderdelen dan de traditionele, welke de Bachwerke-Verzeichnis van de Bach Gesellschaft te Leipzig aantpont. Een, waarin vóór alles het accent ligt op de didactische doelstelling en, ter vermijding van eentonigheid, op de rijkdom aan contrastwerkingen. Deze nieuwe indeling leek een zeer aannemelijke, ook wat de verscheidenheid aan kleuren betreft. In alle klaarheid varn thema's en contra-thema's giinig, gelijk door Bach bedoeld, „Die Kunst der Fuge" aan het oor voorbij. Voor de eerste maal had Winschermann het fugathema aan de strijkers toevertrouwd en de omkerin gen van het thema aan de blazers. Ook voor de leek werd het volgen ervan thans daardoor gemakkelijker gemaakt. Nog steeds is het een onopgelost raadsel voor welk instrument (en) Bach deze reusachtige „fuga-leerschool" schreef. Doch doet het er héél veel toe, wanneer men er zulk een duidelijk inzicht van verkrijgt, als in deze weer gave het geval was? Zij werd gehouden in een haast on geloofwaardige precisie tot in elk ge compliceerd détail en in een haast even ongeloofwaardige verfijning van subtiele, evenwichtige klankencombi naties, daarbij in een volstrekte rit mische rust. Een en ander was oorzaak dat men in diepe eetfbied geboeid en geconcentreerd tot het einde toe luis terde, de inhoud van de verwonder lijke structuren tot in de kem der din gen in zich opnam. Dank zij ook het meesterschap van alle orkestleden, wier onvergelijkelijk schoon klinkende instrumenten, gesteund door de voor treffelijke akoestiek, dit Bach-epos als in een gouden licht zetten! Het is een onmogelijkheid In kort bestek de opeenstapeling van muzika le waarden, welke hier geopenbaard werden, te bespreken. De meest een voudige, doch ook de meest ingewik kelde fugavormen zyn hier door artistieke zin van het genie tot het absoluut „hogere" samengesmeed. Naast het intellectuele genot is er de auditieve verrukking, waarmee men al dit verbazingwekkende tot zich laat doordringen. Men heeft „Die Kunst der Fuge" reeds in velerlei zettingen voor kla vier, klavier vierhandig, twee klavieren. Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe, MULO-EXAMENS Geslaagd voor diploma A de dames: L. Nygh te Katwijk a. Zee; G. Remmer- zwaai te Katwijk aan Zee; I. M. van der Blij, M. Brouwer, beiden te Oegstgeest; R. Veldhuizen te Bodegraven; G. H. Rodenburg, G. de Haas, E. M. v. Kam pen allen te Leiderdorp; R. J. ten Hoeve, H. J. van Oosten beiden te Voor schoten en de heren: C. Zuijderduijn te Katwijk a. d. Rijn; P. Reitsema, C. W. Remmelzwaal, B. J. van Rijn, M. Prins allen te Katwijk a. Zee; M. P. Paauw te Rijnsburg; A. C. van Duijvenvoorde, H. Guijt, L. Guijt allen te Katwijk a. Zee; F. P. Passchier te Rijnsburg; L. C. van der Plas te Katwijk aan Zee; L. de Best te Katwijk; P. G. C. de Jong te Leiderdorp. Voor A tezamen afgewezen 5 kandi daten. De kandidaten bij wier naam een ster retje staat, behaalden tevens het Mid denstandsdiploma. orgel, strijkorkest, kamerorkest en groot orkest kunnen horen. Doch wat Helmut Winschermann presteerde, verdient toch wel een erepalm. Des kundigheid en stylistisch inzicht zijn de hoofdkenmerken en daarmee is Bach hoge eer bewezen. Karl Ristenpart en al de zijnen de twee vrouwelijke klavecimisten Irm- Het Saarlands Orkesttijdens zijn optreden in de Pieterskerk. (Foto L.D./Holvast) gard Lechner en Gisela Distier Brendel incluis gingen in elk opzicht verantwoord te werk. zodat zij met deze uitvoering de volledige bewonde ring van het auditorium konden oproe pen. Het is merkwaardig op te merken, hóe intens men „Die Kunst der Fuge", de compositie, welke tot voor kort nog uitsluitend als „theoretisch studiewerk" gold. thans weer met hart en ziel „her beleeft" en Bach zijn plaats in dit op zicht. gelijk ook met de Matthaeus Passion het geval is, bij de huidige ge neratie volkomen herwint. Wij zijn ervan overtuigd, dat het „Saarlands Orkest" hiermee een missie vervult. En daarvoor verdient het grote hulde! Ontroerend was ook tot afsluiting het bekende orgelkoraal „Vor deinem Thron tret' ich hiermit", dat het or kest met dezelfde eerbied voor de wonderen van het lineaire stemmen- weefsel en in het bijzonder ook voor de daarin vervatte geest" deed op klinken, als een verstilde en verheffen de bekroning van al het voorgaande, waarin toch al zoveel treffende cli maxen hoofd en hart bewogen hadden. Ongetwijfeld ziin wij door jlit optre den van het Saarlands Orkest, met zijn terzake kundige dirigent, wiens duide lijke aanwijzingen bij voortduring doeltreffend waren, een machtige er varing rijker geworden. Het was een van groot respect voor Bach en voor de Bach-interpreten vervulde avond, zeker als een der hoogtepunten van dit Holland-Festival te beschouwen. De dank ervoor mag dan ook warm Eindexamen R.-K. Lyceum ,,St. Bonaventura" Geslaagd voor eindexamen h.bs.-afde- ling A: Wim Adriaanse, Leiden, Jacque- lien de Bruin, Rotterdam, Luc Cuvelier, Zoeterwoude, Henk van der Geest, Oud- Ade, Hans de Graaf, Leiden, Leode Graaf, Leiden, André de Jong, Leiden, Hans Kagie, Leiden, Gerard Kampert, Sassenheim, Rob Karthaus, Oegstgeest, Henri de Klerk, Noordwijkerhout, Resi de Kousemaeker, Wassenaar, Ruby Loppé, Leiden, Nico Overdevest, Leiden, Ellie Scheerder, Alphen aan den Rijn, Dick Smidt, Leiden, Wil Veeren, Leiden, Kees Wagenaar, Oegstgeest, Henk Westgeest, Zoeterwoude. Rob Winnubst, Wassenaar. Drie kandidaten werden afgewezen. Een kandidaat heeft zich teruggetrok ken. V.O.L.A. OP EXCURSIE. Vrijdag was het voor de leden van de Vereniging van Oud-Leerlingen der Ambachtsschool vroeg dag. Een groep van 45 leden verzamelde zich 's morgens om 4 uur op het Stad huisplein voor een excursie naar Brussel en Soignies. Een gedeelte van de groep bracht een bezoek aan de wereldberoemde hard steengroeven der S.A. des Carrières du Hainaut te Soignies. Onder deskundige leiding van de heer Ferlie zag men hoe de hardsteen, daar vele jaren geleden door de natuur ge vormd, nu door de mensen wordt ont gonnen. De ruwe blokken worden door enorme zagen in de gewenste maten tot planken verwerkt. Aan het einde van de rondleiding dankte een der be stuursleden de heer Ferlie voor de in teressante rondleiding. Hierna ging men terug naar Brussel en voegde de groep zich weer bij die, welke in de hoofdstad was achtergeble ven. Te 5 uur vertrok men via Antwerpen naar Breda, waar een rustpauze volg de. Na van een prachtige en interessante dag was het gezelschap circa 11.30 weer in de Sleutelstad terug. Nederlander verdacht van moord in Engeland De politie van Liverpool heeft gisteren een 30-jarige Nederlandse zeeman aan gehouden in verband met de moord op een 21-jarige vrouw, Margaret Hughes, wier lichaam zaterdag in haar slaap kamer in Menai, in Noord-Wales, werd gevonden. De man, die afkomstig is van de Nederlandse kustvaarder „Wiema", een schip van 300 ton van een Groningse rederij, is in de loop van de dag naar Menai overgebracht, waar hij officieel in staat van beschuldiging is gesteld. De kapitein-eigenaar van het schip, de heer T. Belstra uit Schiedam, bevindt zich aan boord. Het schip wordt be vracht door Wagenborgs Scheepvaart en Expeditiebedrijf N.V. te Groningen. De „Wiema" had in Menai-bridge hout gelost en was via Liverpool op weg naar Rotterdam. „Toeten en blazen", meldde een tekst op het kleurige vaandel, dat leer lingen van de Montessorischool ,X>e Valk" gistermiddag het gymnastiek lokaal van de Mytylschool, een onderwijsinstelling voor lichamelijk ge brekkige kinderen aan de Zuidsingel, binnenvoerden. Een luid gejuich weerklonk door gangen en lokalen van het oude gebouw: De leerlingen van de Mytylschool wachtten hun collega's van de Montessorischool reedis op, want zij kwamen met goed nieuws. Tonny Niehot voerde de kleurige stoet aan. Onder het wakend oog van mej. B. Nortrott, zijn onderwijzeres, klemde Tonny een met papier beplakte pot in zijn knuisten. Inmiddels ivas door de zorgen van mej. J. M. Hilarius, directrice van de Mytylschool, Ernestientje Brantz uit Zoeterwoude wat naar voren ge schoven. Zij stond deze middag in het middelpunt, want de zojuist ge noemde pot bevatte een bedrag van 113.57, bestemd voor een speciale rolstoel voor dit meisje. Helder en duidelijk klonken Tonny's woorden door de zaal: „Deze pot is samengebracht door de leerlingen van de vijfde klas en wij hopen, dat het meisje er veel plezier van zal hebben". Ernestientje, die in den beginne niet wist, dat dit alles voor haar bestemd ivas, glom van vreugde toen zij uitriep: „Ik dank jullie allemaal heel har telijk voor dit, wat ik gehad heb!". Het plechtige gedeelte van de samenkomst was hiermede voorbij en thans teas het aan de Montessori-leerlingen om blijk te geven van hun cabaret-talenten. Een zangspel, dat zij hadden ingestudeerd voor een ouderavond, brachten de kinderen ten gehore. Dat deze ..uitvoering" bij de leerlingen van de Mytylschool in de smaak viel laat zich begrijpen. Hun gezichtjes waren één en al vreugde in de sombere koelte van hun oude school. Mej. Nortrott kan trots zijn op haar leerlingen. Zij hebben reeds van het geld, dat oorspronkelijk bestemd was voor snoepjes en ijsjes, een horloge gekocht voor een Hongaarse vluchteling en thans is een jaar ge duldig sparen bekroond met dit prachtige resultaat: een rolstoel voor een meisje, dat tot dusverre door haar invaliditeit aan huis gebonden was. Bevorderd van de le- naar de 2e-klasse afd. h.b.s.: Annelies Bartelsman, A. F. Blansjaar, R. O. Cossée, D. v. Driesten, Oegstgeest, J. J. Gerbrands, Oegst geest, M. W. Hoogstraten, A. D. v. Ingen Schenau, Oegstgeest, T. C. Knij- nenburg, A. C. Leget, C. Onnekink, Jos Penseel, F. J. Schepers. Warmond, J. P. Smittenaar, W. F. Chr. Vermeij, Oegst geest, Mathilde v, d. Berg, Noordwijk- Binnen, R. G. v. Ginkel, Sietske Jansen, Sonja Jonker, Leiderdorp, D. Meiners, Saskia Piena, G. J. E. v. d. Spek, J. L. Spierenburg, W. A. Verkuil, Oegstgeest, P. J. Bedijn, Noordwijk-Binnen, H. J. v. d. Broek, Tineke Carrière, Leiderdorp, I. B. Cohen, Marijke Dallinga, H. Egberts a. Zee, D. A. Groeneweg, Warmond, A. D. den Haan, B. Ouwerkerk, Sophie Rijnsburger, Leiderdorp, F. W. Schey- grond, C. J. Steenbeek, C. B. M. de Wit, F. M. J. N. v. Benten met lof, E. A. Beyen, Warmond, H. Bonnet, J. M. B. de Groot, Ireen de Jager, K. G. de Jong, Voorschoten, H. Kraay, Hendri v. Manen, W. Nieuwenburg, J. H. du Prie, J. Roe- loffs, H. D. J. Stoeken, Leiderdorp, D. J. v. Weizen, H. Bakker, J. M. A. v. d. Berg met lof, S. S. v. Breda, Voorschoten, F. v. Geldere, Oegstgeest, Karin Heinrich, F. R. Jacques, H. Kooreman, Ellen Kort, A. J. M. Krüger, Oegstgeest, Jeannet v. d. Loos, J. L. Schouten, Gwendolynn v. d. Wel, Leiderdorp, G. T. Zitman met en groot zijn! H. met lof, K. P. E. Gravemeyer, Noordwijk Ilof, R. O. Knaap met lof. BEGIN ER NU MEE Voor de Leidse Kantonrechter De schrik van hun leven kregen drie bromfietsers op 18 mei j.l. nabij de Haagse Schouw. Met een vaart van tachtig of meer kilometers per uur stoof een auto het rijwielpad op. Een overhaaste duik in de graskant redde hun leven. De wagen stoof hen met gierende banden voorbij om honderdvijftig meter verderop de berg te verlaten en de rijbaan weer op te zoeken. De bestuurder van de auto, die in de richting Leiden was verdwenen kon worden achterhaald. Hij bleek een 47-jarige industrieel uit Den Haag te zijn, die op deze levensgevaarlijke wijze de bocht Rijksweg-Rijndijk naar rechts had afgesneden. De file auto's voor hem minderde snel heid teneinde zich voor het stoplicht op te stellen en de industrieel had haast, omdat hij op tijd bij een zakenconferen- tie moest zijn. Hij stoof met onvermin derde vaart de file rechts voorbij om via wegberm en rijwielpad de Rijndijk te kunnen bereiken. Het behoeft geen betoog, dat genoemde stunt op de recht zitting het nodige opzien baarde en dat het de magistraten speet, dat verdachte verstek liet gaan zodat zij hem dus niet persoonlijk konden vertellen hoe zij over zulk een gemis aan verantwoordelijk heidsgevoel dachten „Telde alléén eigen belang en stelde daarom het leven van anderen in de waagschaal", „Ontstel lend gebrek aan gevoel voor verantwoor ding achter het stuur", aldus omschre ven officier en kantonrechter verdach- te's wegmisbruik. De officier eiste naast een geldboete van f 250 subs. 1 maand, de onvoorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. Het vonnis luidde f 200 boete subs. 1 maand en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden. ERETITEL VERSPEELD Niet alleen verspeelde een 36-jarige bedrijfsleider uit Leiden in april jl. de eretitel „heer in het verkeer", doch de wijze waarop hij dit deed gaf de kan tonrechter gerede aanleiding bjj zijn vonnlswjjzing met f50 boete boven de toch al niet milde eis van de officier uit te gaan. Verdachte had het er ook naar ge maakt: Terwijl een voor hem rijdende automobilist op de hoek van de Boom- markt stopte teneinde een invalidewa gentje voorrang te geven, reed verdach te de stilstaande auto rustig voorbij en bracht deze bij zijn bocht naar rechts enige materiële schade toe. Stoppen was er niet bij. Ondanks de doordringende signalen van de verontwaardigde be stuurder reed verdachte rustig door en kon slechts na veel moeite worden ach terhaald. Evenals destijds tegen de poli tie ontkende hij ter zitting categorisch ook maar iets te hebben misdaan. Uit de getuigenverklaringen kwam de weer legging van zijn bewering echter onom stotelijk naar voren en etste de officier niet minder dan f 150 boete subs. 1 mnd. Het komt niet vaak voor, dat de kanton rechter het O.M. te mild vindt. In het onderhavige geval achtte hij één en an der echter dusdanig afkeurenswaardig, dat hij vonniste met f 200 boete subs. 1 maand. „IN EEN WAAS" Gisteren was duidelijk merkbaar, dat, naarmate het aantal bromfietsera toe neemt, het aantal overtredingen van deze categorie van weggebruikers be denkelijk stijgt. Een 19-jarige monteur haalde met zijn bromfiets op het rijwielpad aan de Haagweg een tweetal voor hem rijden de wielrijders in hoewel van de andere zijde een andere bromfiets zeer dicht was genaderd. Een botsing met de no dige materiële schade beiderzijds was onvermijdelijk. Verdachte voerde aan, dat door wind zijn bril onverwacht was afgewaaid en hij tengevolge hiervan al les „in een waas" zag en de tegenligger niet had gezien. „U bent in dienst van de PTT en u mag in diensttijd niet met een brom fiets rijden wegens uw slechte ogen.", aldus de officier. Verdachte antwoordde hierop, dat hg destijds een paar dagen vakantie had en dus niet In diensttijd reed. Hij had zgn bromfiets pas 3 dagen In gebruik en dan kon men toch niet verwachten, dat dat hg al een volleerd bestuurder was. „Mijn ogen zijn beter dan u wel denkt", aldus verdachte. „In afwachting van een nieuw keu ring Inzake de gesteldheid van uw ogen, eis ik naast een geldboete van f 30 subs. 6 dagen tevens de onvoorwaardelijke in trekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar tegen u", aldus de offi cier tot verdachte. En al hield deze hals starrig vol dat „het met zijn 'ogen best ging", de kantonrechter dacht daar an ders over en vonniste met f 10 boete subs. 2 dagen naast de ontzegging voor de tijd van 1 jaar. OP DE BUMPER Zij stonden „broederlijk" naast el kaar In de verdachtenbank. Een 50-ja- rige bloembollenkweker uit Sassenheim en een 19-jarige bloemist uit Noordwij kerhout. De bloembollenkweker stond daar, omdat hij op 13 maart by de overweg te Noordwijkerhout niet op het rijwielpad, doch op de rijweg voor de neergelaten spoorbomen had gewacht. Deze onvoorzichtigheid kwam hem duur te staan, want de f 15 boete die hy kreeg bleek achteraf slechts een klein Aanbesteding Vlietwijk II (Voorschoten) In het gemeentehuis van Voorschoten vond gisteren de aanbesteding plaats voor het bouwrijpmaken van Vlietwijk II (2e gedeelte). Er waren 14 inschrijvers. Hoogste was: fa. Hulsebosch, Bloemen- daal voor f690.000, verder: fa. v. d. Ma- rel, Hoofddorp f689.000, fa. Deerenberg van Wijk, Alphen a. d. Rijn f 688.000, Fa. Samson, Oegstgeest f 670.000, Gebroeders Schouls, Leiden f655.000, J. J. H. Vernet Hazerswoude f 642.000, N.V. Joh. Dienaar, IJmuiden f. 625.000, J. C. Koridon, Vin- keveen f 625.000, Westlands Wegenbouw, Rijswijk f623.000, T. P. de Geus, Leid- schend, f 618.000, J. Mens, Lisse f 614.000, N. v. d. Voorde, Amstelveen f612.000, J. Stam, Voorschoten f 611.500, Fa. Stuif zand, Leiden f 602.000. De gunning is aangehouden. Deze openbare aanbesteding was nodig, omdat door Ged. Staten bezwaar gemaakt was tegen onderhandse aanbesteding. Het gemeentebestuur had n.l. dit bouw rijpmaken onderhands willen gunnen aan de Fa. De Geus uit Leidschendam, om dat deze ook het le gedeelte van Vliet wijk II bouwrijp maakte. gedeelte van de straf te zfjn die hy in totaal opliep. Toen de spoorbomen nl. weer omhoog gingen, stoof de bloemist- verdachte met zijn auto uit de tegen overgestelde richting vol gas langs de wachtende file het linkerweggedeelte op en nam de aldaar wachtende kweker „op de bumper". De smak, die de 1 weker maakte kwam nogal flink aan met het gevolg, dat hy ruim 6 weken op „non- actief" moest en hierdoor nogal wat schade leed. De bloemist had niets tot zyn verde diging aan te voeren. Ook voor hem werd het een duur grapje, want behalve een fikse uitbrander van de kantonrech ter, kreeg hy f 90 boete subs. 18 dagen gepresenteerd. Bevorderd van de 2e- naar de 3e- klasse afd. gymnasium: P. J. Bekooy, F. J. A. Beumer, C. S. Buma, R. D. v. Cau- bergh met lof, R. J. Galjaard, A. Gast, P. Glasbergen, A. de Groot, Voorschoten. E. J. A. Hellemink, Leiderdorp, W. H. Hollander, Leiderdorp, J. Huber, H. O. d. Kooi, Elly Laman, W. A. P. Lince- wicz, A. L. v. Norden, Lieske Ouwerkerk, J. P. Planjer, H. N. M. v. Ryn, P. J. Schoonheim met lof, Marion Weetzel met lof. Bevorderd van de 2e- naar de 3e- klasse afd. hbs.: Anja v. Ballegooyen, Leiderdorp, M. L. Bazuin, J. N. Bouter, Chelly Griffioen, Sandra Moolenbeek, A. d. Ouweelen, Jeanet v. d. Star, J. Swaan, A. Verbiest, P. S. Arbouw, F. A. Bonger, Vöörschoten, R. R. Boot, War mond, C. Brussee, Zoeterwoude, J. Chr. Duyn, Ruchama Hagenaar, R. Hayes, A. P. Hoeke, Voorschoten, Margreet Muis, W. F. Nooy, Voorschoten, P. G. Onvlee, R. Prins met lof, Leiderdorp, Margreet Vreedenburgh, Leiderdorp, An neke Wickel, Leiderdorp, Ingrid Wijling, B. C. J. Apeldoorn, Marianne Boot, Lei derdorp, C. Bouwmeester, H. S. Broek huis, M. Jenné, Waddinxveen, T. M. Klinkert, Emy Laernoes, Voorschoten, K. d. Moolen, G. D. v. Norden, G. J. Phi- lipsen, A. F. B. Reyngoud met lof. Han- neke v. d. Spek, Lenie Wickel, Leider dorp, J. J. Zitman. Bevorderd van de 3e- naar de 4e- klasse afd. gymnasium: J. M. Bongers, Voorschoten, H. J. Bos met lofVoorscho- Rienke v. d. Kley, Leiderdorp, D. Koop ten, Danielle Hagedoorn, J, Keereweer, man, W. v. Kuilenburg, A. P. Scheffer, A. Slothouwer, P. A. Smit, N. Soeteman, Oegstgeest, H. Stikkelorum met lof, Ria Veltman. Bevorderd van de 3e- naar de 4e- klasse afd. h.b.s.: P. Barkema, Gerrie Brust, Voorschoten, J. W. Dekker, Al phen a. d. Ryn, J. Marks met lof, Judy Paauwe, Voorschoten, H. J. Popken, M. A. Schutte, Voorschoten, H. J. Snip, H. J. Ubbink, J. C. Weber, Marina v. Beve- ren, Zoeterwoude, E. Bonnet, E. M. Fal- ren, Zoeterwoude, E. Bonnet, E. M. Fallaux, H. R. Feyen, B. Grin, Oegstgeest, J. W. Harting, J. v. Houten, G. de Jonge, Marjan Knoptels, P. K. Koster, N. La- terveer, A. v. d. Nadort, J. J. v. d. Pot, Rineke Scheer, G. B. Schmidt, R. A. A. en R. C. Strietman, E. J. v. Wyk, J. Wyn- beek, L. H. Cohen, J. M. den Haan, W. F. Iestra, Ellen oe Jonge, C. T. Koole, F. M. J. Laman, Zoeterwoude, H. W. v. d. Meulen, A. Nieuwenhuizen, H. P. J. v. Saagsveit, Voorschoten. Fieke Schoema- ker, E. K. Taconis, J. J. Vavier, F. J. A. v. d. Waals, J. Wirtz, D. P. v. Wyk, J. v. Zomeren. Bevorderd van de 4e- naar de 5e- klasse afd. gymnasium: J. P. v. Ark, D. M. v. d. Boomgaard, Voorschoten, Josien de Bruin, Marjan Daalmeyer, P. C. M. v. d. Linden, R. Molenaar, Ria v. Wingen. Bevorderd van de 4c- naar de 5e- klasse afd. h.b^.-A: W. L. Bouthoorn, Ineke Fakkel, R. Freyzer, Katwgk aan Zee, D. A. Fritschi met lof, Voorschoten, Nelly Heemskerk, D. Kleyn, B. K. v. d. Leeden, J. Riezenkamp, T. de Roode, Lia Sloos, H. A. Sperwer, Ria Deurhof, N. P. Passchier met lof, Noordwgk a. Zee, Judy Portier, Leiderdorp, W. A. Strach, Sassenheim, E. B. v. d. Veen, Carla Ver- poorte, A. v. d. Werf, Noordwyk-Binneu. J. J. Sterk, Leiderdorp. Bevorderd van de 4e- naar de 5e- klasse afd. h.b.s.-B. H. Altink, H. D. ae Bruin, M. C. Cadee, Alphen a. d. Ryn, R. de Jong, C. I. Kleinman, J. P. Roos, P. de Wolf, A. W. Barendsz, Boskoop, N. Fros, Leiderdorp, H. H. Haver, Leider dorp, A. E. Mulder, E. N. C. Ruitenberg, A. P. B. Ulterwyk Winkel, F. Langeweg, Katwijk aan Zee. Waar geen plaatsnaam vermeld ls, is dat Lelden. Prof. dr. H. R. v. d. Vaart gewoon hoogleraar By K b. is het buitengewoon profes soraat in de theoretische biologie van professor v. d. Vaart omgezet in een gewoon professoraat.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3